Šlus

Autor
Štítky

.... Ale úplně nejpravděpodobněji se nestane nic. Trump se stane roztřeseným človíčkem, kerého nikdo neposlouchá, přestanou si ho všímat kamery, možná udělá ještě nějaký řádný státní trapas a budeme mít v Bílém domě Bidena a po něm Kamalu. Se vším co k tomu patří... 

Tento text jsem napsal 16.12.2020, kdy jsem měl pocit, že Trumpovi došly všechny možnosti a že nevěřím v nějaké nelegální převzetí moci nebo něco jiného chytrého a funkčního. Ve stejném textu jsem také napsal: 

Nemohu si pomoci, ale přesně takhle vypadal i konec Třetí říše... z původně velkého vůdce, který elektrizoval masy, který měl podporu veřejnosti, který měl vizi a byl dostatečně odhodlaný vyzvat svět na souboj, nakonec se z něj stal roztřesený človíček kecající kraviny od kterého nakonec odpadli takřka všichni. Když vidím Trumpa a čtu jeho tweety, mám pocit, že má blíž k tomu konci než k nějakému překvapení. Ne, neposmívám se. Ještě na tom úplném konci není. Ale v jeho triumf už nevěří ani Putin.

Za to přirovnání ke Třetí říši jsem to pěkně schytal, ale nebyl jsem tak daleko od pravdy. Trump, který v posledních chvílích burcuje do boje tweety o tom, že jeho příznivci mají být (jak to napsal?) - divocí? Aby vzápěti demonstranty poslal domů a v podstatě se distancoval od jejich boje za něj. Když teď vidím, jak oznamuje, že Bidenovi předá moc a kecá různé hlouposti na závěr a už vůbec nevypadá bojovně. Jeho bývalí kamarádi republikáni se od něj odvracejí, včetně jeho viceprezidenta i Teda Cruze, který se snažil jako senátor intervenovat v Trumpův prospěch.  Opět se neposmívám. Ale nějaký domácí zvrat je už nemožný. 

Stále ještě připouštím možnost nějakého výbušného řešení, ale už ne na domácí půdě. Teď už může Trump zvrátit situaci jen za cenu rozesrání nějaké jiné země nebo půlky planety. Ale i tato možnost je podle mě jen teoretickou, protože Trump v klíčovém okamžiku couvnul. A kdo couvne jednou, ten už bude couvat pořád. 

Svým způosbem jsme byli svědky americké verze útoku na zimní palác. Ale v klíčovém okamžiku chyběl nějaký Lenin, který by se povstání postavil do čela. Trump má příliš co ztratit. Trumpovým odchodem nejsem nijak zklamán, jak se mi snaží podstrčit Scallopp, naopak, nejsem příznivcem revolucí. Jen jsem hned po volbách začal jako první říkat, že Trumpova šance není v soudech, ale jedině v něčem bezprecedentním. 

Takže si to shrňme. Soudy se za Trumpa nepostavily. Silové složky se za něj nepostavily. Skutečně masové prostesty se shořelými ulicemi nejsou. Zůstalo u jednoho ohraničeného útoku mířeném sice přímo do srdce, ale čepel uvázla hned u vchodu. Všechny revoluce a pokusy o převrat nejsou úspěšné.

Nic bezprecedentní se nekonalo, žádná věrná garda není a demonstrující lid pokoušející se vzít situaci do svých rukou bude řádně souzen a odsouzen. I přesto, že hlava státu mluvila o zfalšovaných volbách.

Upřímně... já jsem u těch voleb nebyl. Viděl jsem spoustu divných věcí,  ale nemohu říci, že jsem si falšováním jistý na sto procent. Navíc to ani není můj problém, byť důsledky se projeví i u mě. Já nejsem ani američan, ani soudce, ani nic jiného. 

Letos to bude můj evrgrýn - opět se ukazuje, že ve jménu lidu je možné kandidovat i vyhrát volby. V e jménu lidu je možné navrhovat opatření, vládnout, posílat vojáky na druhý konec světa. Je možné v Kábulu bojovat za Washington za americký lid i za český lid. Ve jménu lidu je možné začínat revoluce, lid je možné burcovat, ponoukat, oblbovat, ale není možné se o něj opřít. Přízeň lidu je vrtkavá a tak nejistá, že je lepší si dát přihlášku do Aspenu, Římského klubu, skupiny Bildergerg, být iluminátem, nebo kámošem Putina. (nehodící se škrtněte). Každý úspěšný revolucionář a majitel moci to chápe. Je možné se nechat lidem vynést k metám nejvyšším, ale pak je zapotřebí urychleně budovat bezpečnostní aparát. 

Toto Trump podcenil. Lid jaksi revoltoval málo. Žádné spontánní povstání se nekonalo. Jeden omezený pokus skončil dřív než začal. A za čtyři roky vlády Trump pro své znovunastolení neudělal nic. Byl jen obyčejným populistou. Chtěl dělat prezidenta pro lid. Ale když šlo do tuhého, bylo to málo. Nedal si na náměstí gilotinu jako Jakobíni. Nepostavil si Čeku jako Stalin, nezařídil si podporu armády jako Pinochett a nestojí za ním žádná americká neziskovka.

I Babiš se z této lekce poučí a brzy zjistíme, že i pro něj je lepší vlísat se Merkelové i za cenu značných českých ústupků. Merkelová mu dokáže zajistit lepší podíl na moci, než rozhádaná veřejnost a lid, který není chopen se dohodnout ani na tom, co je jeho nepřítel. Babiš už Trumpovu chybu neudělá. Kromě Aspenu bude za chvíli figurovat možná i v Člověku v tísni. 

To byla jen taková vsuvka, abyste věděli, proč se všichni politici raději dávají do služeb globální byrokracie, globální mafie a různých vlivných organizací místo aby bojovali za svoje voliče. Voliči jsou politikovi zcela k ničemu. Když na to přijde, nejsou schopní ani osobní disciplíny v tak jednoduché věci jako je epidemie. Milion voličů má milion názorů, ale žádný společný zájem. (Ani společné potřeby Sasine)  Když pak na politika přijdou těžké časy, lid ho do bláta s gustem stáhne ještě hlouběji. Zřejmě tam v Aspenu mají pro své členy lepší naději. Andreji, vůbec se ti nedivím. Hamajdovi už také ne. Podpora lidu je na nic. Nepoužitelná pro jakýkoliv boj a už vůbec není použitelná v boji proti něčemu globálnímu a bohatému. Přitom tohle je první a základní předpoklad... pokud chcete, aby za vás někdo bojoval proti globálním hajzlům, musíte ho podporovat když jde pro něj do tuhého a musíte být schopni disciplíny i když zkouší něco, co se vám úplně nelíbí.  Nestačí, že si on musí vysloužit vaší důvěru, vy si musíte stejně vysloužit tu jeho. Jinak okamžitě pošle přihlášku do Bilderbergu. 

.......

Takže... na scénu přichází Kamala a její senilní prezident Joe. 

Ta samozřejmě žádnou trumpovskou chybu neudělala. Ta se postarala, aby jí kromě části lidu podporovala i velká média, fejsbůk, twitter, neziskovky, black lives matter, demokratičtí senátoři a... firmy dodávající sčítací stroje na volební lístky.  Ta to nepodcenila. Lid potřebovala jen na to, aby házel lístky, na všechno ostatní měla patřičný aparát. Ta nebude populistická, protože dobře ví, že nejde o to, jak se volí, ale jak se sčítá. Dobře ví, že je zapotřebí být zadobře s těmi bohatými, mocnými a vlivnými a na lid sere pes. 

Říkal jsem, že nevím, jak je to s podvody ve volbách, ale jedno vím jistě... pokud se podvádělo, použije se to znovu. Je lákavé takto upevňovat moc. Koneckoců i ve stalinské SSSR probíhaly volby. Postupně to bude vidět. Sice se nic nezmění, protože jsme si už řekli, že kvůli lidu se nic nedělá, lid je jen jateční maso, ale vidět to bude. Víc a víc.  Pokud je Kamala taková, jak si myslíme, tak bude demokracie krok za krokem nahrazena něčím jiným.

Každopádně... myslíte že v USA se něco změní? Maximálně se zrychlí trendy. I Kamala bude muset američanům vysvětlovat, že jsou rok od roku méně skvělý a méně bohatý národ, zatímco Čína je stále bohatší, vyzbrojenější a disciplinovanější. Rusko je stále asertivnější a obyčejný průměrný Homer Simpson si už nemůže dovolit z jednoho platu dům a tři děti.  Stejně tak se nic nezmění u Saúdů, nic se nezmění v Indii ani Pákistánu. USA na tom budou zvolna zvolňoučka hůř a hůř.  Trump žádnou válku nezačal, ale je otázka, jestli to tak chtěl. Možná ji prostě začít už ani nemohl, protože neměl čím. 

Do Bidenovy inaugurace nebudu překvapen, kdyby došlo k něčemu výbušnému někde v blízkosti Íránu, tak hodně výboušnému, že by se třeba uplatnil nějaký neznámý zákon z období Druhé světové, díky kterému by Trump mohl v úřadě zůstat po dočasnou dobu nějakého trvalého výjimečného stavu. Ale pořád si myslím, že se nestane nic. Biden bude nastolen a Trump bude odejít. Tečka, šlus. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.1 (82 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

n

Průměrný počet slepic: 1.3 (40 hlasů)

In reply to by plascol (neověřeno)

Trvalý odkaz

už stejně nejde, bo soudruh majitel přesčasy neplatí.

Btw. škebloňu, víš, co to je plaskoč?
Plaskoč nebo taky plaskoček je tzv. placatka, placatice, neboli placatá dvoudecovka s tvrdým alkoholem. Kdysi v tomto dvoudecovém balení velmi frčel Tuzemský rum...

Průměrný počet slepic: 4.2 (19 hlasů)

Pane Targus.
Musím Vás zklamat.
Pokud usedne v Bílém domě Biden,tito škebloňové budou mít navrch,pod vedením Jandy a ručí za ně Jourová.
Zaručuji,že to bude tanec lidožroutů.
Jen přidám,netvrdím,že to bylo dříve v USA čisté,jasné,ale jak se říká,když se to zametá pod koberec,pak se jednou už tam nevejde.
Nebo se také říéká,co zaseješ,to sklidíš,zaseli faleš,lež,podvod,bezcharakternost.takže v tom musí pokračovat.
Taková první zkouška,nebo-li poznatek,co udělá Biden ohledně sankcí na Rusko,Irán i podle toho si můžeme brzy ujasnit,co se bude dít.

Průměrný počet slepic: 4.2 (20 hlasů)

In reply to by plascol (neověřeno)

Trvalý odkaz

Naprosto objektivní popis situace. Jazyk vytříbený, jako z nejtvrdšího třídního boje na začátku 50 tých let.
Je to kvalita, autor je analytikem z Výzkumného centra AMO. 😀

Ruské vedení se vzdaluje lidem, decimuje opozici v čele s Navalným, dlouhodobě je v ekonomické krizi, posunuli ruské zákony nad mezinárodní právo, pacholci! Zákony mají zlomit vaz občanské společnosti. Zahraniční spolupracovníci i lidskoprávníci, co jsou s nimi v kontaktu, jsou zahraniční agenti. Tím chtějí zdiskreditovat spolupracovníky nebohé oběti, Alexeje Navalného. Omezení šíření osvěty 😀🤦 na školách, odsunutí agentů z veřejného života. Režim tím skrývá nedostatek legitimity a je ohroženo občanským aktivismem. Vláda Bidena v USA se s EU do toho opřou... Svou roli sehrála i česká diplomacie, Člověk v plísni a Pražské centrum pro občanskou společnost nežádoucí, Evropská nadace pro demokracii taky... Senátor Marek Hilšer a jego druzia apelují.....

Fakt dost dobrý.

https://www.info.cz/zpravodajstvi/svet/zlomova-udalost-pro-putinuv-rezi…

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

opravdu hustá vydařená anállýza. Autor je odborník. Das Pehe je proti němu břídil. Co slovo, to perla.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by plascol (neověřeno)

Trvalý odkaz

Trump je narcis, nevzdělanec, lump a vcelku budižkničemu
ale
Biden je nic. Loutka Cukrberka, Bazoše a Gejtse, zvolená jejich penězi (ať legálně, či poslali poštovní hlasy, nevím). Chopí se v šedi moci ? Nebo se k moci dostanou jejich idioti ? Společenství civilizaci nepřizpůsobených negrů a mutantů ?

Povládnou čističi společnosti od "netolernace" - tedy fašouni vyhazující z práce za názor ? Bude se sledovat společenský kredit jako u jejich vzorů v číně ?

Uvidíme.

Průměrný počet slepic: 3.3 (33 hlasů)

In reply to by Carlos V. (neověřeno)

Trvalý odkaz

Má BS z ekonomie a finančnictví jako nejvyšší vzdělání, vedl několik firem a svoji první kampaň si platil sám, ze svého. Kdy se to naposledy stalo?

Budižkničemu.

Průměrný počet slepic: 4 (22 hlasů)

jaké jsou dnes rozšířeny u nás, pak je taková škola spíše na škodu, neboť nacvičenými stereotypy likviduje zbytky racionálního uvažování.
Že vedl nový soudruh prezident nějaké firmy, vůbec nic neznamená. To není zárukou, že bude umět vést cokoli jiného, třeba jen kozu na pastvu.
Rovněž nic neznamená, že si něco platil ze svého. Naopak bych soudil, že ty penízky nabyl velmi lehce, když jimi tak plýtvá a doslova je vyhazuje.

Průměrný počet slepic: 4.1 (15 hlasů)

na tohle jsem reagoval: Trump je narcis, nevzdělanec, lump a vcelku budižkničemu

Biden má titul doktor práv a chvilku i fungoval jako právník. I když jako student nic moc, byl vedoucí třídy nebo ročníku. V politice byl od 30 let jako senátor.

Průměrný počet slepic: 3.8 (8 hlasů)

na tohle jsem reagoval: Trump je narcis, nevzdělanec, lump a vcelku budižkničemu

Biden má titul doktor práv a chvilku i fungoval jako právník. I když jako student nic moc, byl vedoucí třídy nebo ročníku. V politice byl od 30 let jako senátor.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

...přes syna v Ukrajině. Výsledek je na očích.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

In reply to by Carlos V. (neověřeno)

Trvalý odkaz

- stejně

Průměrný počet slepic: 1.5 (15 hlasů)

In reply to by plascol (neověřeno)

Trvalý odkaz

žádný soud nezkoumal, všechny to odmítli zkoumat.
Mohl to zkoumat jen kongres, proto deep state zorganizoval toto divadlo.
Povedlo se, zase se nezkoumala ústavnost kroků vlád některých států.
K soudnímu postihu případných podvodů bude moci dojít v průběhu 2021, 2022, bude to součást dalších volebních kampaňí, Trupma stíhali podobne 4 roky ....

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

In reply to by plascol (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak proč od zvoleni zemana a babiše behate po namestich a chcete je svrhavat :D
Chapu, demokraticke je kdyz je zvolen koho chces ty, jinak je to tvrda diktarura :D

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

In reply to by plascol (neověřeno)

Trvalý odkaz

Domníváte se, že zavření volebních místností při přepočítávání hlasů a pak skokový nárůst hlasů pro jednoho kandidáta, je normální?

Nejsou k cinknutým volbám podklady nebo se shromážděnými podklady o volebních podvodech soud z politických důvodů odmítl zabývat?

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

In reply to by Carlos V. (neověřeno)

Trvalý odkaz

na to v USA chybějí peníze, protože jsou v té Číně.

Zatím bez slepic

In reply to by plascol (neověřeno)

Trvalý odkaz

Takže útok na Capitol neudělali nakonec Trumpovci, ale vaši lidí z antifi :d

https://www.thegatewaypundit.com/2021/01/trump-protestors-inside-capita…

Tak se ukazuje, že se fakt neštítíte ničeho včetně útoku pod falešnou vlajkou...

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

antož účel světí prostředky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

armádě. Vojcly (NG) neposlalo do města ministerstvo, jak by se asi patřilo, nýbrž guvernér. Ministerstvo povolání NG zprvu dokonce odmítlo!
To byla podaná ruka, kterou Kačer Teniska ignoroval. Kdyby po ní sáhl a s její pomocí ihned pacifikoval guvernéra (postačilo jej vyvézt někam "na golf"), jakož i kapitolské kacálisty, mohlo být vše jinak.
Leč nestalo se. Vše dopadlo přesně tak, jak Vidlák předpověděl a já se k němu podlézavě připojil.
Bodejť by ne, když mi dovolí, abych mu sežral celého pašíka...

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

převraty.
Ostatně Kačer Teniska nemusel dělat převrat. Pokud si byl jist, že při hlasování se podvádělo, mohl klidně volby zopakovat za asistence NG a armády.
Pak by pochybnosti neměl nikdo. A nikdo by nemohl žvanit o pokusu o převrat.

Průměrný počet slepic: 4 (14 hlasů)

na mě dělá dojem další organizované šarády. Protože všichni dobře věděli, že před barákem bude husto. Přesto bez velkých cavyků pustili lůzu dovnitř. Nakonec to celé vyznělo tak, že viník je Trump. Prostě z něj udělali blbce. Důsledky jsou jasné a rychlé - rozhodující část republikánů se od Trumpa pod tlakem událostí odvrátí a Trump zůstane sám. Účel, jako obvykle, světí prostředky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (28 hlasů)

Ta lůza mne zaujala. Kdyby snad a nějakým zázrakem uspěla, jistě by z ním rázem byli patrioti a bojovníci za autentické a nefalšované ideály, ze kterých se USA zrodily. Ovšem kdo chce dělat revoluci, musí hodně studovat, být revolucionářem z povolání - v revolučním vedení není místo pro nadšené amatéry, ti patří na barikády, později ke zdi. Ještě bych si na pár základních pouček vzpomněl ;-).

Průměrný počet slepic: 4.8 (10 hlasů)

kdo je v USA elita, když veteránka letectva, kterou zastřelili, patří mezi lůzu !

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

jak to bude pokračovat. Oni prý ti veteráni drží při sobě. Navíc, jak jsem tak koukala - ledaskde, nevím, nevím....VFR taky začínala jen zepár lidmi a co z toho pro šlechtu vyšlo. Navíc, jak tak koukám na EN, pořád nevím, zda frantíci mají větší strach z krony nebo z revoluce... protože situace s migranty tam nic moc růžová není. no uvidíme

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

Elita v USA - to je zfetovanej černoch, co kope těhotnou manželku do břicha.

Oni to tam maj trochu jinak.

Ta nejodpornější spodina tam pravidelně chodí do práce, stará se o vlastní děti, drze respektuje ostatní lidi a chce žít v bezpečí.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

Voják, byť bývalý, vtrhne do posvátné svatyně demokracie, za kterou nasazoval život v kterési vzdálené zemi? A ve výkladní skříni demokracie? Včera jsem si říkal, to se děje někde v Bolívii? Nebo jako kdysi jako v Chile? A soudní rozhodnutí o řádném průběhu voleb je v jedné zemi řádné a v jiné protiprávní? Už schází jen jmenovat koně senátorem a to bude poslední kapička před definitivním chaosem a předznamenání nového temného věku...

Průměrný počet slepic: 3.3 (6 hlasů)

takový omyl, mýlka. Ochranka vyděšená (po*raná strachem), když uviděla její tvář za sklem dveří, tak se lekla a omylem vystřelila. Je s podivem, že se vzhledem k okolnostem trefila. Pistolník prý dostal po akci zdravotní dovolenou, aby se ze všeho vzpamatoval.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Jeeejeeej, jsem to já ale popleta, "mohl klidně volby zopakovat". Stejně jak děťata na pískovišti.

Targusi, ty bylo velice slabé, nějaká silnější munice by nebyla?

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

Pane věštec.
V USA se nesmí opakovat volby,ale v Rakousku ano.
Nebo víme o referendech o vstupu do EU.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jo a opakovaná referenda o Lisabonu.

Luděk Sobota by byl dobrej politik: "Já mám času dost. Dokud ten Lisabon neodhlasujete, tak tu budeme sedět."

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Volby se opakují, jak známo u nás co čtyři roky. Tudíž se Targusovi musím omluvit, ta možnost mne vskutku nenapadla.
O opakování voleb rozhodl v Rakousku soud. Chápete ten rozdíl?
No, a referendum je referendum nikoli volby.

Zatím bez slepic

Putinem! Ten si zajistil armádu a policii. Pak ihned postavil oligarchy do latě. A předali část ukradených, těžebních firem, státu. A že zbylé části si oligarchové sice kupují fotbalové kluby, jachty a staví sídla v Monaku, ale také platí daně...

Průměrný počet slepic: 5 (33 hlasů)

dexxi - opravdu jste tak naivní abyste doporučoval použít ve Státech řešení, které zafungovalo v Rusku ? Mezi pozicí Donalda a Vladimíra jsou jisté drobné rozdíly - legislativa, reálné možnosti užití silových složek, mentalita národa.... a v neposlední řadě úplně jiné možnosti amerických oligarchů.

Průměrný počet slepic: 3.2 (13 hlasů)

Navíc Putin se s oligarchy víceméně dohodl na tom, že se jim nechá nakradený majetek výměnou za to, že se vzdají moci.

Proto jim sice sem tam něco uždíbnul, ale vcelku se toho drží, protože to bylo a je lepší než konflikt. Pro oligarchy to je taky lepší než konflikt, protože moc znamená v Rusku hodně moci.

Někdy někteří trochu pindaj, jiní jsou s Putinem přátele, ale stavělo se jich proti němu jen pár a s nima si poradil.

Navíc to bylo po válce o Kosovo, kde jim USA předvedli, co se může stát i Rusku.

Průměrný počet slepic: 4.8 (9 hlasů)

On tady někdo doporučoval, použít ve Státech ruské řešení??

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

A můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu i protestovat, ale... To je tak zhruba vše co se s tím dá dělat.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

In reply to by Woody (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bush mladší vyhrál volby na prezidenta, oproti Al Goreovi, díky podvodnému přepočítání hlasů na Floridě. Kde povodně vyhrál Al Gore. Čirou náhodou se v tom angažoval guvernér Floridy, Jeb Bush. Z rodiny. Bush junior to vyhrál p pouhé stovky hlasů. To bylo Republikáni. Ale tehdy Facebook, Twitter, Apple nebo třeba Microsoft a další, neměli koncentrovanou takovou moc, jakou mají teď.

Předminulé prezidentské volby, zfalšovali demokraté ve prospěch Obamy. Obama se nenarodil v USA, neměl tedy vůbec kandidovat. Místo narození zatloukali a až po volbách se to dokázalo. Bohužel, už to nikomu nevadilo. Soudy s tím byly smířené, protože mocenská konstelace... Měli taky co ztratit...

A když se ve volbách falšuje a ono to projde, bude se falšovat dál a bude se to jen zhoršovat. Mimochodem, která naše politická uskupení, se od zfalšovaných US voleb, najednou bijí za korespondenční hlasování?? ;-)

Starej Havel byl vizionář. On mluvil o "duchu" zákonů. Tozn. každý zákon lze ohnout, když jde o "dobrou" věc. Bohužel, co je ta dobrá věc, volby nerozhodují. O tom rozhoduje někdo jiný. Třeba kdysi právě Havel nebo spíš jeho loutkovodiči...

Obdobně, jako USA, přišlo o "demokracii" Turecko, když Erdogan rozehrál hru, ve které odstavil Armádu od vesla.
Nebo třeba starý Řím. Podplácením a výhrůžkami legiemi pod svým velením, se zmocnil Caesar vlády. Zavraždili ho, ale k demokracii se to už nevrátilo. Otázka pádu Říma tak
byla jen o čase, jestli za sto let nebo za čtyři sta.
V USA se podvádí ve volbách kontinuálně a zdá se, že je to pořád větší a větší...

Obávám se, že v USA se časem vyvine kultura, která bude ještě agresivnější na venek, a vevnitř bude likvidovat určitou skupinu lidí, její kulturu, původní náboženství, tradice i vědu.
-----------
No a v USA na tom budou spolupracovat (spolupracují) 2 úplně odlišné skupiny.
Korporátky (s krytím demokratů) si jednu skupinu lidí, podle správné rasy i názorů, kupují. (BLM i bijce z bílé městské chudiny, US školstvím vymytymi mozky.) Používají je jako SNDAP v předválečném Německu jednotky SA, na zastrašení, jinak smýšlejících, spoluobčanů. Po násilných akcích jim zajišťují co největší beztrestnost.
Aby mohly tím více oškubávat tu druhou skupinu, která to vše ze svých daní platí. Cesta nejmenšího odporu.

Antifa, BLM (vedle nepřijatelných rasových, samozřejmě) a levicová městská chudina a další revoluční skupiny, mají do jisté míry oprávněné požadavky. Jejich požadavkem je i likvidace nebo redukce největších koncernů a přinutit je platit daně. Nějaká forma "socialismu"... Atd. USA do ekonomického srabu dostala neoliberální idea otevřeného trhu bez přívlastků. Vývoz výroby do zahraničí, neplacení daní největšími hráči. Šílená situace pro běžného občana, co se týče školství, zdravotnictví, práv zaměstnanců nebo důchodů. Tedy činnost největších korporací, kterým poměry v USA, na míru, vyhovují, protože je za desetiletí samy prosadily. A zlikvidovaly budoucnost obyčejných lidí.
Jejich vůdci, organizace a nevládky, jsou placeny největšími US korporacemi. Paradoxně. Smysl to nedává. Nebo dává! Pokud chtějí jejich hněv a boj, přesunout od sebe na bílé (většinou, ale nejenom) konzervativní spoluobčany a proti všemu, co představují, jaké hodnoty, zvyklosti, náboženství a životní styl, mají. Takže neoliberálové si platí původně sobě nepřátelské, neomarxistické bojůvky. A neomarxisty (nemám to slovo rád, nevystihuje zcela realitu) ve školství a ve státní správě na místech, kde se rozhoduje...
Obě strany, ti co platí, i ti, jimž (jejich vůdcům) je placeno, se zřejmě domnívají, že to nějak v dohledné době "zmáknou" ve svůj prospěch. Který ale nepočítá se současnou protistranou status quo...

Po eliminaci US, neomarxisticky neangažované, střední třídy, se musejí střetnout. Zaplacení vůdci neomarxistů, přejdou za penězi na druhou stranu, ale podhoubí bude prorostlé všude. Nebude to hned, bude to třeba za dlouhá desetiletí, ale přijít to musí. Pokud se nic nezmění a vývoj bude mít stejný směr.
A bude to rozhodně zajímavé....

Průměrný počet slepic: 5 (34 hlasů)

Snad je normální, že si platíte "své nepřátele".

Obě strany nezmáknou nic, už to zmánkutý je, takhle v tandemu spolu budou fungovat donekonečna.

Tandem StB/KGB - Charta přeci fungoval a funguje dokonale dodnes.

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

vcelku souhlas, jen s tím Římem - přechod z republiky na císařství ve skutečnosti prodloužil jeho existenci o další čtyři staletí. Republika v době césarově byla totálně v prdeli. Kdoví, jestli se teď ve Státech tahle historie nezačíná v jistém smyslu opakovat, taky tam demoška pomalu ale jistě umírá.

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Krom jiného Tramp asi nepochopil, že na tom zdali jsou volby zfalšované nebo ne, vcelku nezáleží.

Jsou jako vždy dvě krajní možnosti.
-volby podvodné nebyly. Potom jsou jeho plky o ukradeném vítězství okrajová žvanírna.
- volby byly podvodné. To začíná být zajímavé, ale jen z pohledu spekulací. Ani na tomto "podvodu" vcelku nezáleží.

Pokud by někdo nahrál Bidenovi 100 hlasů, je to asi zanedbatelné a k ničemu. Pokud k podvodům došlo, muselo jít v řádech statisíců. A ne jen v jednom státě. Pokud se tak stalo, muselo jít o vcelku dobrou organizovanost a taky to hodně i stálo. Ten někdo kdo to zaplatil, asi dobře zvažoval jaká jsou rizika a pojistil si je. I soudce jen a jen člověk jenž má hodně dost co ztratit. Jistě dostali nějakou formu upozornění, že soudit volby by nebylo pro ně a jejich blízké přínosné. Vlastně hlavně jde o rodinu a příbuzné. A hlavně, aby to soudci dobře viděli a nedalo se to svést na nějaký ten terorizmus.

Jak říkával velký soudruh Stalin. Jsou záměry a okolnosti. Přitom okolnosti jsou podstatně silnější.

Průměrný počet slepic: 4.6 (27 hlasů)

Spoustě lidí na tom záleží, proto šli volit.

Záleží i na tom, že neuznal prohru.

Průměrný počet slepic: 4.6 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Biden je známý vyděrač, který se ještě sebevědomě chlubil, jak seřval Porošenka, když mu Kijevský prokurátor začal vyšetřovat syna z podvodů a korupce (jablko samozřejmě nepadlo daleko od stromu). Porošenko stáhl kalhoty a okamžitě na hodinu vyrazil hlavního prokurátora (až bude někdo něco plkat o "nezávislých soudech", poprskám si zase kávou monitor). Vyděrač, korupčník, hulvát prezidentem. God bless America!
A nás ať ochraňuje... ježkovy zraky, dyť nás nemá kdo chránit!?! To zas bude horror!

Průměrný počet slepic: 4.8 (35 hlasů)

In reply to by anna2 (neověřeno)

Trvalý odkaz

skvělé video!!!

Doporučuju všem Kydařům najít si čas a podívat se na to.

Průměrný počet slepic: 3.2 (13 hlasů)

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Globální vláda vlastní globální korporace a jejich prostřednictím řídí lokální vlády států. Tak dnes funguje svět a USA nejsou výjimkou.

Twitter, Facebook a další odnože hydry zablokovali účty amerického prezidenta. Co na to Joe, Nancy, Kamala? Mlčí. Ochrana přezidentského úřadu je jim ukradená.

Dostali jiný úkol, který se nyní snaží naplnit. Zabránit Trumpovi v možnosti kandidovat v příštích volbách.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.