Tady je Babišů...

Autor
Štítky

Asi víte, že pracuji v jedné z Babišových firem. Na Kose jsem několikrát na toto téma psal a mám teď pocit, že je zapotřebí se o něm zmínit znovu. Babiš je zkrátka a dobře fenoménem dnešní politické scény a možná nastal čas, aby Vidlák řekl, co si o něm myslí.

Začnu malým příběhem. U nás ve Vidlákově je jistý podnikatel, který je nesmírně oblíbený. Podporuje místní umělce, jeho šek figuruje na všech dobročinných akcích, netají se svými pravicovými politickými postoji, podporoval místní ODS i TOPku, byl velkou osobností zdejších Volímkarlů. Všude je dáván za vzor ctností a vzor středních podnikatelů, kteří platí daně v místě, nikam nepřesouvají výrobu a není jim lhostejná budoucnost jejich obce.

Nedávno kolem jeho areálu vyrostl skoro třímetrový plot. Neprůhledný, bytelný. Pak uvnitř areálu začal růst pravý kanadský srub. Pořádné kulatiny, kvalitní práce, fakt pěkná nemovitost, odhadem minimálně za deset mega. Vidtelná samozřejmě jen z dálky dalekohledem, bo plot výhledům brání. Paní podnikatelová se ovšem před lidmi už několikrát rozpovídala o výzdobě interiéru, kvalitní kuchyňské lince a náročném stěhování do nového hnízdečka.

Pak jsem zjistil, že stavební povolení bylo vydáno na školící středisko... Milý vzor všech ctností je vlastně stejný jako Babiš, jen nevydělává takové peníze. Žádná korunka nesmrdí a pokud se dá ušetřit na daních, tak samozřejmě optimalizuje,co to dá. Samozřejmě na Babiše nadává kudy chodí,že to propojení politiky z byznysem je neúnosné. A ty krádeže s dluhopisy a Čapím hnízdem... Jeho školící středisko je samozřejmě zcela v pořádku. Každý z nás zaplatil svoje bydlení ze svého se všemi daněmi, ale pan podnikatel v tom umí chodit.

Vidlákovský volič samozřejmě není hloupý. Tohle všechno vidí a v hospodě probírá, jaké je to vlastně chucpe. Ve světle Vidlákovského podnikatele je Andrej Babiš vlastně totéž co soused za bytelným plotem ve srubu. Akorát Babiš je daleko v Praze a na podobné střední podnikatele má dlouhodobě políčeno. Vidlákovský volič má vlastně radost. Andrej je jeho velkým spojencem proti podobným optimalistům v menším. Ano, Babiš nejspíš také optimalizuje, ale teď v tuto chvíli pracuje, aby ostatní nic podobného nedělali.  V tuto chvíli, v těchto volbách je Babiš spojencem běžného voliče. Protože takových Babišů je...

Andrej Babiš se se svojí morálkou nehodí do Hobitína, to by ho asi rychle vyváleli v peří. Nehodí se mezi dvanáct Ježíšových apoštolů. Ale mezi běžné podnikatele a běžnou situaci v České republice se hodí docela dobře. V této zemi se totiž obyčený člověk má dobře jen tehdy,když se jeho vládnoucí garnitura pořádně bojí. Komunisti prohráli, z těch už dvacet let žádný děs nejde, proto je také tolik bojovníků proti nim. Až teď přišel Andrej. Žralok mezi politiky, drsňák mezi podnikateli, kladivo mezi byznysmeny. V této chvíli je spojencem českého voliče, protože to jediné zabírá, aby klesala nezaměstnanost a stoupaly platy... strach. Čím větší tím lepší. Pokud ho Andrej dokáže vyvolat, tím lépe.  Že optimalizuje? a kdo to nedělá... Budu to dělat s ním i bez něj. Budou krást co to půjde ať bude u moci nebo nebude. Ale teď, teď se ho všichni bojí.

Za pár let ten strach z Andreje třeba vyvane. Přijdou noví politici, co si na něj najdou páky, velkopodnikatel se pěkně namočí, kamarádi ho zradí, on sám nakecá mezi rozumnými věcmi i spoustu kravin a pak ho český volič pošle do háje. dost možná mezitím už Vidlákovský podnikatel bude popotahovaný právě Babišovým úřadem za daňové optimalizace, na které má monopol jen jeden jediný... Možná v té době bude méně Babišů po republice a bude chucpe se chovat jako oni. Pak se tak nebude moci chovat ani Andrej. Zatím český volič čeká, než si ostatní optimalizátoři zametou před vlastním prahem. Dokud to neudělají, bude Babiš spíše spojencem českého voliče než jeho nepřítelem.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Je děsivé, jak jednoduše jste vystihl to, okolo čeho většina chodí a tvrdí, že nic nevidí, nerozumí, nechápe, na co vlastně poukazujete, když se jedná o ně samé. Jak moc však všichni vidí, rozumí a chápou, když se jedná o druhé.

Zatím bez slepic