Tak to dokončeme

Autor
Štítky

Tak to dokončeme… – litterate.cz

Přátelé, dneska začíná druhé kolo senátních voleb. Jak dopadlo první kolo, to víme. Až na pár výjimek mezi sebou všude bojují kandidáti Pětikolky a hnutí ANO. Ve třech obvodech bylo dobojováno už v prvním kole a my bychom si dnes měli říct, jak to celé uzavřít.

Začnu strategicky.

Od začátku těchto voleb jsem říkal, že je nutné z nich udělat referendum o vládě a pětikolce je třeba zajistit volební zabíjačku. Je zapotřebí narušit jejich jednotu, je zapotřebí je oslabit a vyrobit co nejvíce naštvaných Modroptáků, kteří budou vědět, že prohráli kvůli svému předsedovi.

Po komunálkách a prvním kole senátních voleb zavládlo rozčarování. Propad Pětikolky nebyl tak velký, vítězství alternativy také nebylo nijak impozantní a kandidáti do senátu se rozdělili s několika výjimkami mezi ANO a Pětikolku. Padaly malomyslné výzvy, že teď už je to všechno jedno, že nezáleží na tom, kdo nás prodá Bruseli, apod, apod. Proto mi dneska dovolte, abych se stal diktátorským velitelem, který nejprve musí obnovit morálku a pak zavelet k poslední zteči.

Na naší strategii se nic nemění. Je zapotřebí uštědřit co nejsilnější úder Blyštivému Péťovi. Teď by bylo největší prohrou, kdyby Péťa zjistil, že jsme odpadli a zmalomyslněli. Potřebujeme, aby tam na vládě zjistili, že doopravdy jsme jazýček na vahách a potřebujeme aby to zjistil také náš Andrejko. Ať obě těžké váhy české politiky zjistí, že se s námi musí počítat. Volby v druhém kole musejí dát Péťovi pořádnou facku a Babišovi varování, že se také můžeme naštvat a v dalších volbách ho klidně pošleme do háje, jestli bude ignorovat naše požadavky. Proto běžte k volbám a nevolte kandidáty Pětikolky.

Přátelé, toto druhé kolo naštěstí není jen o volbě mezi ANO a Pětikolkou. Je tam pár výjimek, které mohou hrát významnou roli právě ve vzkazu všem klukům, co spolu mluví. Fialovi můžeme řádně zavařit a Andrejovi ukázat, že vítězství jeho kandidátů není podpora hnutí ANO.

Začnu Berounem, protože tam kandidoval Michal Auředník, což je naše výjimka z pravidla. Dosáhl dvaceti procent hlasů a vedl velmi důstojnou partii s protřelým matadorem za ODS Oberfalzerem a známým ksichtem Sidovským. Měli jsme spolu domluveou schůzku na demonstraci a skutečně jsme se potkali.

Auředník se sešel s oběma postupujícími kandidáty a položil oběma stejné otázky. Má to vyvěšené na fejsbůku, pokud vás to zajímá, tak se podívejte. Řekl mi, že Oberfalzera považuje za menší zlo než Sidovského, ale je to rozhodování mezi ďáblem a belzebubem. Takže nepodporuje ani jednoho. Já ale Vidlácky říkám, že to máte jít hodit Sidovskému, aby Oberfalzer viděl, že byl alternativou uznán za menší zlo, protože kdysi bojoval proti Lisabonské smlouvě, ale teď mu to nebylo nic platné, protože jeho předseda je takový zhůbce národa, že jsme raději podpořili kandidáta, jehož jedinou kvalifikací je to, že spí s Vítkem. Sidovský je sice grýndýlák první kategorie, ale pochybuju, že to bude moci ještě využít. Dejte tomu ještě měsíc, pak někdo řekne „Zelený úděl“ a dostane okamžitě na budku.

V Kroměříži to běžte hodit Zwyrtek Hamplové. Ale musíte se sebrat v hojném počtu. Nepostupující kandidáti Pětikolky houfně podpořili raději Pluhařovou za ANO. Oni se Andreje bojí míň než kroměřížské tatry do těžkého terénu. Takže se seberte a jděte všichni. Tady ukazujete Andrejovi, že boj proti Pětikolce není boj za ANO. Andrej má dobře placené analytiky. Oni mu to řeknou.

V Plzni to hoďte Kovářové. Nezávislá kandidátka, jejím soupeřem je Pětikoalák, takže tím spíš je třeba to naházet jí. Podle mnoha našich čtenářů z Plzně je Kovářová fajná baba a Naxera má za předsedkyni Markétu Svetrovou Dvousvetrovou. Ženy se sice nebijí, ale pokud Naxera nepostoupí, tak to Markétku slušně profackuje.

Ještě existuje jedno zajímavé místo – Karlovy Vary. Tam postupuje proti Procházkové za ANO i Chromcová za SPD. Jediný obvod, kde má SPD kandidáta ve druhém kole. Podpořte SPD. Opět tím ukazujete Andrejovi, že to nemá jisté a pokud chce dělat pana správce, musí se víc snažit doma a míň jezdit do Brusele.

A pak tu máme Jihlavu. Jsem rád, že Tomáš Nielsen to vyhodnotil stejně jako já. Je třeba podpořit Nagyovou, proti Vystrčilovi, protože náš předseda senátu si v ničení našeho průmyslu může směle podat ruku s Fialou. Vystrčil má navíc jednu přednost – on dokázal ničit už za hlubokého míru. Je třeba jít v hojném počtu, první kolo ukázalo, že Milošek tam má velmi silnou pozici.

Tady mi dovolte osobní vsuvku. Když jsem byl v Praze, snažil jsem se dostat k ANO. Když už tady říkám, že to máte hodit Nagyové, tak jsem se k ní chtěl dostat a alespoň krátce s ní pohovořit. Tak trochu jsem si myslel, že proti těžké váze Vystrčilovi budou rádi za každý každičký kousek podpory. Včera byl v Jihlavě koncert pro slušné lidi, za Vystrčila tam všichni agitovali a agitovali, až se z nich kouřilo. ANO tam také mělo svou akci… prostě oba kandidáti do poslední chvíle dělali, co mohli.

Zkoušel jsem se dostat na Nachera, ten se zná s kluky z pražské SPD. Od něj bych se byl odpíchl dál. Omítl mě. Nějaký Vidlák je mu ukradený…

Teď říkám, hoďte to Nagyové. Je to menší zlo než Vystrčil… ale Nacherovo odmítnutí si budu pamatovat.

Ještě bych upozornil, že Canov v Liberci se sice tváří jako nezávislý, ale je to normálně člověk od Vykulence Rakušana, takže bacha na něj. V Mostě to neházejte Paparegovi, protože je to maskovaný TOPák. V Praze je to víceméně jedno, protože tam postoupili Pětikolkáři proti Pětikolkářům. Tam můžete naší věci pomoci v podstatě jen tím, že naopak zůstanete doma a ostentativně nebudete volit.

Je to všem jasné? Ke zteči připravit! Mazejte k volbám, nevolte Pětikolku a držte se doporučení. Vzkazujeme Blyštivému Péťovi, že je zemský škůdce a Andrejovi, že naše podpora má velmi limitovanou platnost. Máme šanci proplesknout Pekarovou a dostat do senátu kandidátku za SPD. Zkusme to.

PS.

Pokud v těch Varech SPD Chromcová zvítězí proti ANO, i když v prvním kole dostala o 10% méně, tak to bude naše zásluha ještě mnohem víc, než postup pražské SPD na magistrát… v Praze o tom nakonec rozhodlo 500 hlasů. Tak mě v tom nenechte a zkuste jí do senátu dostat. Teď jsem si s Okamuru jen podal ruku, pokud by tohle vyšlo, tak bych si s ním snad mohl i trochu popovídat.

PPS.

A nebuďte malomyslní, když něco nevyjde. Tohle bude dlouhá a těžká válka a ztráty k ní patří.

 

 

 
Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.4 (67 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Budu parafrázovat poslední Vidlákovu větu. Kdysi vůdce jedné asijské země prohlásil svou verzi dávné moudrosti, že každý Dlouhý pochod začíná prvním krokem. Pokud vezmeme v potaz ten Dlouhý pochod této země, který začal před 50 ti lety a rozdíl mezi stavem země na začátku pochodu a současným stavem, tak vidíme, že to mělo význam. Výhodou bylo, že kultura této země se zakládá na skromnosti, trpělivosti a pracovitosti. Čili zkusme se obrnit těmito vlastnostmi a vydejme se na náš Dlouhý pochod.

Průměrný počet slepic: 4.7 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

A hele, už je v putyce vymalováno a může se zase pít, hulákat, nadávat, sprostě nadávat, házet židlema a dělat nemravné posunky?

Průměrný počet slepic: 3 (5 hlasů)

Mě to napadlo 🤨

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)
Trvalý odkaz

neskutečné, kolik tzv. lidí podporuje tuto fašounskou vládu, která nemá žádný mandát, ani od svých voličů, vyhlásit válku rusku

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Je evidentní vidláku, že hodně lidí v této zemi je bohužel pro zeleno-duhovou imigrantskou občanům škodící vládu. Lidi opravdu musí padnout na dno, aby začali konečně volit jinak. Druhé kolo senátních voleb dopadlo úplnou katastrofou pro ANO, takže slepenec se může znovu radovat a dále škodit, protože zjistil, že má podporu veřejnosti. Tak snad, co nejdříve pokrachují firmy, lidi skončí na dlažbě a pak bude konečně šance tu vládní špínu posla, tak kam patří. Pro hodně lidí je evidentně lepší se plně přiklonit k EU (i přesto, že svou zelenou politikou dostalo Evropu na dno a i přesto, že ze státu typu Švédskou, Francie a Německo se pomalu, ale jistě stává chalifát. Tato proukrajinská a promigrantská vláda nás společně s EU dostane až na samotné dno...Hlavně, že největší problém je Rusko...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Já nevím, čemu se divíte. Realita není moc slavná. Celé to ruské vzepření se své roli na šachovnici opravdu mocných se sype jejich tragickými výkony na frontě. Dnska prosrali dokonce území, které včera anektovali. Oni reálně opravdu prohrávají a ještě jsou u toho směšní. A to stojí proti druhořadým Ukrajincům se sice významnou, ale zatím pořád nepřímou podporou NATO. Dneska bych byl v Bruseli silný v kramflecích. Když se k tomu přidá propaganda, tak pohled na svět ztělesněný 5K drtivě vítězí a nějakej plyn je jen dočasná lapálie.

Takhle to dneska je, proto není důvod k panice. Proto vítězí, kdo vítězí. Jestli se něco někdy bude lámat, tak až v druhé půlce zimy, a těžko odhadovat, co vlastně. Každopádně apokalypsa je daleko, není důvod šílet, pohoda, klídek. Alternativa vytáhla do boje ještě v přístavu. Ale aspoň si to nacvičí, třeba se to hodit bude, možná ale taky ne.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

a další nic!

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

!

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

Naprosto špatný kandidáti proti Vystrčilovi a od všech stran a hnutí.
Uvažuji o tom,že volby byly zfalšované a Vystrčil musel vyhrát i kdyby proti němu kandidoval papež.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

lístky, ale oba pro Nagyovou!!!

Průměrný počet slepic: 2 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Jo jo , podpoříme ,ale až v druhém kole. Takže ať se jde celé slavné PRO, SPD , KSČM víte co. A spláchnou i sebe. Jako kdyby to neznali. V druhým kole se na to jejich voliči samozřejmě vykašlali a oba postupující dostali prakticky tytéž hlasy a všechno od PRO,SPD,KSČM PROPADLO ! Kdyby tam tihle tři nebyli a nahnali v 1. kole své voliče Nagyové. PAK BY NAGYOVÁ MĚLA 51,88% hned v prvním kole. Zloprcek by to měl jako ránu do zubů. Takhle máme zloprcka ! Jděte do prdele vlastenci !

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Volební účast v Karlových Varech 10,5%. Přijde to někomu normální? To bude příště stačit, když přide k volbám brácha se ségrou, strejda a bratranci?
Je smutný, když hodně lidí trefí na demonstraci, ale nenajdou volební místnost.

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

In reply to by Ivo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Asi je to spíš vyjádřený názor na senát jako takový. Regulérnost této volby bych osobně zlepšil jednokolovým systémem, kdy tam lidi dolezou kvůli komunálkám.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Boj alternativy proti Vystrčilovi přihrál tomu šaškovi výhru. Nejsou ty kroky trochu kontraproduktivní? Znám takové, co by se na to klidně vysrali, ale když proti Vystrčilovi brojí Aeronet/Okamura/komouši, tak zvednou prdel a jdou mu to hodit.

Vidlák by rád sjednocoval, ale ono prostě nelze sjednocovat úplně všechno. Ze sjednocení prejtu a hnoje taky neuděláte slušné zabijačkové hody.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)

Nehledě na to, že jít volit ANO, nota bene Nagyovou, to bych se musel vožrat jako prase, abych to v ten moment u urny vůbec morálně ustál.

Průměrný počet slepic: 3 (6 hlasů)