Trvalé výkyvy

Autor

V posledních dnech je vedro a tak trávíme spoustu času v bazénu. Na horké jižní moravě je to při práci na gruntě skoro nutnost. Alespoň v dnešní zhýčkané době.  Po dvou hodinách práce na slunci při pětařiceti stupních vě stínu je ochlazení v bazénu skoro jediná možnost, jak u vykopávání brambor vydržet až do večera. 

Bazén jsem dělal svépomocí, stejně tak i filtraci. Filtrovaná voda se nasává stěnou a vrací se do bazénu tryskou ve dně.  Motor čerpadla je docela výkonný a tak se při filtrování na hladině objevuje jakýsi malý gejzír vířící a bublající vody.  

Není to tak ale pořád. Tu a tam, zcela náhodně a nečekaně gejzír přestane. Motor běží pořád stejně, sání funguje stejně, ale najednou se výtrysk vodního proudu obrátí někam jinam, hladina se na chvíli uklidní jak zrcadlo a víření probíhá při dně. Trvá to minutku až dvě, pak z ničeho nic se proud vody opět nasměřuje vzůru a gejzír pokračuje jako předtím. Pak zase zmizí a voda víří v bazénu jiným směrem. Pak se to zase vrátí. Trvá to různě dlouho a nemá to v podstatě žádnou logiku. 

Statisticky by se asi dalo zjistit, jak často se tyto úkazy vyskytují. Dalo by se určit, zda se to děje více dopoledne nebo odpoledne, při teplejší nebo chladnější vodě, za přímého slunce nebo ve stínu. Ale jinak je to klasický příklad efektu motýlých křídel - drobné odchylky ve výkonu motoru, kolísání napětí v síti, nebo prostě Brownův pohyb molekul ve vodě, to všechno ovlivňuje proudění vody.  Přitom motor je pro celý jev naprosto dominantní, ale přesto proudění není pořád stejné. Možná bychom ale také zjistili, že žádná z příčin není statisticky významná a vše probíhá naprosto náhodně.  

Proč to všechno píšu... 

Stejně se totiž chovají i všechny jevy na zeměkouli.  Máme tu sice dominantní výkon slunce, ale na zemi se v jednom kuse dějí drobné změny, které mají vliv na všechno vzdušné proudění, teplotu, tání ledu, déšť, sníh i mráz. Člověk má díky všem těm meteorologům s tituly před i za jménem a jejich počítačovým modelům pocit, že se zeměkoule chová jako něco, co se dá zmapovat. Není tomu tak. 

Ve skutečnosti sbíráme data příliš krátkou dobu a navíc je sbíráme v neustále se měnícím systému. Stejně jako jsem já schopen předpovědět, že se proudění v mém bazénu občas změní a dokážu krátce předtím říci, že už to nastává, stejně tak meteorologové dokáží předpovídat počasí. Ale nikdo neví, co všechno nás ovlivňuje a jakým způsobem. Žijeme na zemi trvalých výkyvů. Máme průměr naměřených teplot, ale ten průměr ve skutečnosti nic neříká. Neexistuje žádná hodnota, která by byla optimální nebo správná. Existují jen odchylky a výkyvy, které mají zase další vlivy, ale nikdo ani vzdáleně netuší, co všechno souvisí s čím, jaký to má vliv a co z toho nakonec vzejde. 

Počasí i podnebí se na planetě mění pořád. Na Sahaře také kdysi byly lesy, Antarktida je plná uhlí a naše území je plné důkazů o stoupajícím a ustupujícím moři. Dělo se to a dít se to bude. 

Letos máme teoreticky zase sucho, ale ve Vidlákově máme od začátku roku už 300mm deště. Nejméně o stovku víc než loni. Do konce roku je daleko a předpovědi hlásí další deště. Na Velkých pláních v USA po celá dvacátá léta krásně pršelo, ve třicátých letech tam bylo sucho a pak zase pršelo. Neexistují optimální roky. Optimum je jen statistický průměr, ale takový rok se prakticky nevyskytne a i kdyby se vyskytl, nic to neříká o jehio úrodnosti či výhodnosti pro život.  Příroda ani nic takového jako průměr nepotřebuje. Ona má výkyvy i v rozmnožování, má své hladomory, vymírání, ale i populační exploze či stagnace. 

Dnešní diskurs o klimatické změně budí dojem, že přírodu je možné uvést do nějaké rovnováhy, kdy jednotlivé roky budou maličko oscilovat kolem průměru a budou stejně nudné jako politika středových stran. Přestaneme vypouštět emise,  budeme klimaneutrální,  nebudeme mít děti. Ale tak to prostě není. Na odchylkách od nějaké statistiky se stejně nic nezmění. Pořád budou povodně, sucha, vítr ze Sahary, ledový vzduch od pólů. Pořád budou někde tát ledovce a jiné vznikat.  I přes učebnice plné příkladů o křehké rovnováze života, nic rovnovážného neexistuje ani na afrických pláních Serengeti. i bez zásahu člověka se zvířata občas přemnoží, pak vyžerou všechnu trávu, pak pochcípají hlady, pak se z toho dlouho vzpamatovávají, pak doroste tráva, pak se zvířata zase přemnoží. Proč? Drobné vlivy. Tak drobné, že je nedokážeme všechny ani zahrnout do výpočtu. 

 Příroda si jede svoje, reaguje na drobné maličkosti, které mají dalekosáhlý vliv a nějaké pokusy o poroučení větru dešti, ty s tím nic neudělají. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Kupříkladu já jsem dnes nasral svou Starou Jahodu bezvýznamnou maličkostí a ona mi za trest dala k obědu hnusné lečo! A bez Andyho párku z kostí a kůžiček!
Teď zase budu muset čekat až do desátého. To jí na účtu přistane moje výplata. Když bude podle jejích představ, dostanu ji (Jahodu) do stavu rovnováhy. Nebude moc zuřit, jen trochu, a k obědu nebude hnusné lečo z omlácených rajčat a nahnilých paprik ve slevě.

Zatím bez slepic

lečo bude .. teda pokuď si s Vaší výplatní páskou pohraje obršévka za neúčast na školení .. :))

Zatím bez slepic

jednak je zdrave a jednak je velmi chutne ked sa dobre pripravi
a zlacnene paradajky znamena uplne zrele a teda maximalne chutne a este k tomu za nizsiu cenu
mal by si svojej polovicke bozkavat ruky za to ako sa snazi .... aj setri peniaze aj varit zdrave jedlo

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

To víření vody má svoji logiku a zákonitost, jen hledat.
Roli zde hrají proudy, teplota protože bazén, tedy voda v něm je uzavřená dynamická soustava, probíhají v něm cyklické jevy. A jsou řízeny vlastní vyšší frevencí.
No a co se týká Velkých plání tam je děj také jednoduchý.
Farmaření - orba -, hlásalo se heslo po orbě přichází déšť. Původní buvolí tráva s hlubokými kořeny byla zničena plošně. Ta držela organické složky půdy hezky mezi kořeny. Pak dorazil vítr ( prašné bouře donesly svůj náklad až na východní pobřeží), organická hmota byla fuč a zbyl jen písek a kamení. To se od sluníčka hezky ohřálo a teplý vzduch vytlačil pravidelné děště nad Kanadu a bylo vymalováno na deset let. Kanada se topila, Velké pláně sušily hubu.
Tedy voda nespadla třeba v Texasu, ale v Kanadě, celoplanetární systém zůstal zachován, pouze se projevila místní fluktuace.
( Ti janci orali pro obilí i v oblastech, kde srážkový průměr byl 250mm)

Zatím bez slepic

In reply to by mirek58 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdyby Vidlák nainstaloval do bazénu a k čerpadlu pár snímačů teploty a směrovek (směrovky snímají směry proudění vody), bylo by po záhadě. Tedy pokud mu čerpadlo někudy netahá vzduch, anebo neprokluzuje přehřátá spojka, což bych viděl jako daleko pravděpodobnější verzi. Radikální a skoková změna proudění vody v relativně uzavřeném systému se mi jeví při takto silném nuceném oběhu jako málo pravděpodobná.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Když se hezky pevně postavíte, snažíte se udržet rovnováhu a možná máte pocit, že stojíte, ani se nehnete.
Ale není tomu tak. tělo stojícího člověka opisuje jakousi imaginární osmičku, takový malý, graficky zdeformovaný symbol nekonečna. Příroda nám nadělila mozek, který prostřednictvím nervového "informačního systému" přijímá především prostřednictvím očí signály o těchto pohybech a zcela bez našeho vědomí vydává příkazy našim svalům, aby nerovnováhu korigovaly. Když takový stojící jedinec napřímí ruku před sebe a snaží se ji udržet ve stabilní poloze, děje se s rukou něco podobného jako se stojícím tělem - stále se nepatrně pohybuje sem a tam a jeho mozek řídí svaly za tím účelem, aby výchylky paže byly co nejmenší.
To jsem včera odpoledne vykládal vnukům na střelnici s upozorněním, že absolutní stability nedosáhne ani ten nejlepší střelec. Takový jen dokáže tu trvalou nestabilitu dlouhým tréninkem (a možná nějakými zděděnými vlastnostmi) minimalizovat. Naučí svůj organizmus dokonalejší souhře jednotlivých orgánů.
(A k tomu ještě míření a spouštění, samozřejmě).
To vnuci celkem snadno pochopili, ostatně jsou již plnoletí a nic až tak složitého to není. Jen si tato fakta dosud neuvědomovali.

Vnutím jim přečíst ten dnešní Vidlákův článek o rovnováze. Myslím, že jim bude ku prospěchu v dnešních turbulentních dobách ekologicko/klimatologického třeštění, ačkoliv jsou proti jeho výstřelkům zatím spíše imunní.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

místního a relativně čerstvého bezďáka, an pochoduje po Broadwayi hladov sem a tam, totiž chodí po městě furt tam a zpátky a on vpodstatě taky opisuje takové osmičky, akorát o dost větší, než já ve stoje.

Zatím bez slepic

To si jen odskočil stáhnout králíka a pro nové nepotřebné brýle.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nebo si špatně zatancovat tanec Dervišů. Ani ten netancuje dobře.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane jo, a já myslel, že na rovnováhu máme systém středního ucha... Ale ty zrakové orgány jsou taky bezva - četl jsem o pokusu, kdy nasadili lidem brýle, jež převracely obraz hlavou dolu, takže si je oko převrátilo vlastně do polohy hlavou nahoru, jen to člověk vnímal po nějaký čas jako hlavou dolu. Byl dezorientovaný, trochu na palici... aby po nějakém čase nabyl pocitu, že vše vidí správně - tedy hlavou vzhůru. Mozek si to prostě otočil tak jak bylo třeba - aby člověk vnímal nahoře jako nahoře a dole jako dole.

Zatím bez slepic

No, zkuste se postavit a zavřít oči.
Vycházím ze stavu zdravého člověka. Komu střední ucho neslouží, občas bleje a tak. Když má třeba "ményjéra". Tomu bych soustředění na střeleckou stabilitu fakt nedoporučoval.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak já samozřejmě nevylučuji, že nevyužívá zrakové vjemy jako sekundární čidlo, ale považte, v jakých problémech s rovnováhou by pak museli být slepci... A máme pravdu oba a k tomu i ti, kdo upozorňují na čidla v kůži a zkušenost. https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/poruchy-rovnovahy-zavrate

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

ne koncem července. Také třešně jsem trhal v září všichni ve třídě čuměli. Borůvky jsem česal ve Velkém kotli v říjnu, když náhodou nebyl sníh. Před pouhými 50-40 lety. Lidi neměli bazény a znali Bernoulliho rovnici o proudění. Svět se v kravskou prdel obrátil, děcka žerou nutelu z palmového oleje a bují gretenismus.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V prdeli jsou jilmy
v prdeli jsou jasany
a lidovec vilný
chce kvóty na pohany.
Pod Břeclaví rostou duny
lidi sadí datle
z Tripolisu plují čluny
kolem huby matle
Bureš lidem med.
Muslim tu je hned.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

se šprajcne dotací,
labilní dělník
hlady se potácí.
Opisuje osmičky
kolem popelnic
mladičký i stařičký
všude popel, nic...
Kdyby našel aspoň lečo.
Targus v okně volá: prečo?
Prečo bych ti ho měl dať?
I já musím tenko srať!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kozlíkové čerpadlo
protahuje pískem vlasy
zuby nehty šminky řasy.
Takovéhle pumpy
vysávají žumpy
nebo ženou závlahu
záhumenkem do svahu.

Zatím bez slepic

Také si myslím, že jev má původ na sací straně čerpadla.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No hezký článek, na oslu je dnes něco podobného i s kritikou měření a hokojkového grafu:
www.osel.cz/10681-nekolik-poznamek-k-dalsi-reinkarnaci-hokejkoveho-graf…

A odkaz v onom článku na další článek co je taky zajímavý:
www.osel.cz/6802-je-nejtepleji-cili-nejchladneji-za-vice-jak-10-000-let…

A něco o rekordech v teplotách va media:
www.osel.cz/10676-vedro-v-parizi-srovnani-1947-a-2019.html

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ještě bych přidal příklad kůrovce - přemnožil se, měl výhodné podmínky, člověk mu ještě pomohl monokulturní výsadbou stromů a zařídil mu suprovou pastvu a teď žere a žere a množí se a množí se. Pak smrky dojdou, bo je zahubí, místo nich přijdou břízy nebo jiné stromy, kůrovec zase vychcípá a pokud budou lesy smíšenější, dlouho o něm neuslyšíme. Za první republiky to byla zase bekyně mniška. Na polích se letos přemnožily myši, příští rok budou nejspíš dravci chcípat hlady, stačí jeden týden plískanic kolem bodu mrazu a myši nepřežijou zimu. Loni bylo hodně mšic, letos nejsou skoro vůbec.
Příroda prostě udržuje rovnováhu výkyvy, nikoliv strnulostí.

Zatím bez slepic

Kůrovec se rozšířil proto, že se mu to díky zeleným šílencům dovolilo. Naše lesy jsou už pár set let hospodářské ("umělé") a vyžadují proto péči člověka. To se dělo za císařpána, první republiky, protentokrátu i za komunistů. Lesáci nejsou žádní blbci a vždy věděli, co je potřeba dělat, měli a mají lesy rádi. Jenomže tohle se zelenáčům s jejich naivně romantickými představami vysvětlit nedá. Z Pálavy vystěhovali kozy, neb ty potvory byly nepůvodní, a světe div se, ona jim začala zarůstat a ta agresivní tráva, co vytlačuje cosi zvláště cenného, se teď seče ručně. Prostě příroda jako hrom. No a do toho byznys.

Zatím bez slepic

Kůrovec se nešíří kvůli ekologickým aktivistům, neboť ti nemají na lesní hospodářství žádný vliv. Kůrovec se šíří proto, že na Lesnické fakultě v Brně dosud vládne postkomunismus a pánové docenti nepřišli na to, že sázet smrky ve druhém výškovém stupni mohou jen dementi.
Rovněž ještě nepřišli na to, že Pruský způsob pěstění lesa je koncepčně naprosto špatný.
Naše lesy rozhodně nejsou umělé po staletí. Jehličnaté monokultury se začaly sázet až ve druhé polovině 19. století a hodně z nich se nedočkalo ani prvního obmýtí, neboť je sežraly mnišky, obaleč nebo kůrovec ještě před tím, než tato první generace sázených stromů dospěla.

Zatím bez slepic

In reply to by Pepa Sláma (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud vím, i mezi lesníky se už začíná šířit povědomí, že předchozí způsoby hospodaření nejsou vhodné pro nové klimatické podmínky a že je nutná radikální změna. Jenže příroda je rychlejší než myšlení některých lidí. Ten hlavní problém je v odbornících Lesů ČR, protože tam je ta hlavní síla schopná pohnout ministerstvem zemědělství, aby konečně změnilo zákon o lesích. Hodně majitelů soukromých lesů by klidně ponechalo lesy přirozenému vývoji, protože vidí, že způsoby hospodaření doporučované odbornými lesními hospodáři, kteří musí ctít vyhlášku ministerstva, jsou prostě špatné a nefunkční. Příroda je rychlejší než byrokracie, protože plány výsadeb jsou dělány na pětiletky. Nakonec to možná dopadne tak, že lesní pozemky opravdu ponecháme přírodě a pionýrským dřevinám, protože to bude jediný rychlý způsob zalesnění holin po kůrovci.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Staří lesáci, s kterými sedávám u piva (tedy já u vína) v křivoklátských hvozdech, už tak před patnácti lety říkali, že dělat kůrovci cestovku a vozit ho na vagónech po republice, se nám jednou hodně nevyplatí. A že ti, kterým stát umožnil privatizovat dříví ve státním lese, ten les zničí. Stromy se prý mají kácet od listopadu do března, nejlépe v novoluní, tedy zásadně ne zhruba deset dní před a po úplňku. V té době je zatažená míza, neproudí voda, dřevo je pak kvalitní a nenapadne ho hmyz, plíseň a houby.

Zatím bez slepic

Fito,
lesáci Vám říkali pravdu, skutečně se tak má kácet. Ale harvestor je drahý stroj a nemůže půl roku jen tak stát i s obsluhou. Proto se kácí pořád.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

No Harvestor je stroj "jako traktor" ne stroj "jako rypadlo v uhelnem dole", kdo lesakum zakazuje s nim zachazet tedy jako z kombajnem s technicke stanice, tedy prejizdet z mista na misto, tedy krome snizeni nakladu a koupeni 2x drazsiho auta nez bez prejizdeni?

P.S. Otcum kolega pres rok ucitel, pres leto se synem a spol kombajner, to zvlada, proc ne lesaci z harvestorem?

Zatím bez slepic

In reply to by Pepa Sláma (neověřeno)

Trvalý odkaz

Panbuh zaplat za ty pany docenty. Az se tam k moci dostanou oni ekosilenci, jako ze maji naslapnuto, Vlasin a podobni uz tam jsou, to se nebudeme stacit divit. Sumava budiz vystrahou.

Zatím bez slepic

No s těma mšicema jste mě dostal Vidláku. Já s nima bojuju již od brzkého jara a manželka je z nich už na palici, dokonce jsem začal pěstovat tabák jako jednu z možností ekologické likvidace těchto potvor. Ale jak píšete, možná u Vás ne.
Co se týče kůrovce, viníků je samozřejmě hodně, monokultura určitě, ale i s tím by se dalo účině bojovat, kdyby se postupovalo správně. Minulý týden jsem zaznamenal, upozorňuji že jen ve státních lesích, skládky dřeva zabalené do fólii a ošetření insekticidy. U církevních vlastníků nic podobného, ale možná že někde ano. Také rozdělení lesní správy a nedostatek hajnejch je významným viníkem. Takže je to jako s požárem, nepřijdou-li vydatné deště a lidi se na to vykašlou, tak lesy shoří.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Všichni "bojují" s Andrejkem.
A nikdo si nevzpomene, že tenhle fenomén není tak starý.
Andrejka si vypěstovaly naše domácí politické elity.
Každý přispíval svým poctivým dílem.
Jeden Kalouskem, druhý Řebíčkem, Novákem, třetí Vaňhovou.
A do jednoho na tyhle přispěvatele platí jedno, ve volbách chtějí hlas voliče, a pak jdou na ruku těm velkým, volič je odložen do popelnice.
A zákonitě nastala doba, kdy moc, ležela na ulici.
Andrejko se pro ni sehnul naprosto stejně jako Lenin v Rusku, nebo Hitler v Německu.
Systém se zacyklil.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

srovnání dvou typů postav ve vysoké politice.
Náš Klaus a čínský Teng, vybral jsem si je jako typické reprezentanty svých skupin.
V čem se liší?
V takové maličkosti jako jsou životní zkušenosti, cyklu jejich života.
Oba se narodili s holým zadkem a oba stoupali po pomyslném žebříčku ke svým vrcholům, ale jen jeden padl dolů, uzavřel svůj cyklus. Druhý neustále rostl. Jeden dostal šanci začít druhý cyklus a měl obrovský dar poznat na vlastní kůži jaký dopad mají rozhodnutí vrchnosti na dav dole.
A protože zde se opravdu potvrdilo, že je blbost opakovat stejnou chybu za použití větší síly, při tom očekávat jiný výsledek, výsledek se změnil.
Přičemž oba skončili na pomyslném vrcholu života.
Tedy cyklus, nebo spirála?
Lidská společnost není uzavřený systém stěnami bazénu.

Zatím bez slepic

To srovnání Klause s Tengem,by se mohlo víc dostat mezi lidi.
ČR rozprodána,hospodářství závislé na cizích rozhodnutích.
Čína udělala raketová vzestup ve všech oblastech a ohrožuje západní kapitalismus.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Přírodní změny jsou častější,co může nahrávat k větší změně počasí.
Někde se píše o chemtrals,tak nevím co to má znamenat pro ovzduší.
Někdo dodává,že byl kyslík i ve výškách 10 tisíc metrů,teď ho je podobně,už jen ve výškách 8 tisíc metrů.
Srážky jsou v normálu,ale jak píše i pan Gerd v prudkém dešti,kdy voda oteče rychle pryč u měřící stanice se zadrží,tak se vykážou srážky,ale v přírodě mnoho nezůstane.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Moravská brána a Opavsko jsou hnědé suchem. Stačí se podívat na mapy Intersucho. Kdyby na JM 4 měsíce nekáplo jako u nás, vypadal by Vidlákův článek jinak.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Možná jen Vidlák nezval v úvahu všechny vlivy, co se vyskytují. Třeba vítr. Je to vidět třeba v potocích nebo řekách v místě peřejí a jezů. Stačí chvíli pozorovat, proud se valí a pak se najednou vyvalí větší proud a vysvobodí to, co bylo uvězněno ve vracejícím se kotli. Totéž vlny na moři, devátá bývá větší. Proč? Celý ten proud se skládá z mnoha drobných vln navzájem fázově posunutých. A v některých chvílích se amplitudy všech vln sečtou. Jakákoliv překážka nebo ohyb potrubí má na ty fázové posuny vliv. Při dostatečně dlouhém pozorování by šlo vysledovat závislost.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Cíl je prostě ZDANIT vše, co je dle nového náboženství škodlivým.

Nebo obráceně, je třeba od občanů vybrat další a další daně na cílené nasměrování a přerozdělování a tak se musí najít takové zdůvodnění, aby nikdo proti daním "dobra" ani nehlesl.
Chceš zničit planetu, NE, tak zaplať další a další nové "ekodaně".

A tak kromě ha ha ha prý ochranné daně z neřestí (viz naše starostlivá děvenka Ála), přijde v EU a z EU i k nám další daň na CO2 na uhlíkovou stopu, (na spalovací motory (PHM) nafta, "špatnou" elektřinu,, kamna na uhlí (uhlí), pak zvíře, váhu člověka) .....a kde co vše nám ještě novodobí soudruzi "dobra" budou "ochranou" daněmi vnucovat.
(To není přece zvyšování daní, to je motivace chovat se ...tu zdravěji tu ekologičtěji, pomáháme chránit Vás a planetu.)

A tak jako Greta prý vidí a cítí uhlíkovou stopu, tak mocní ucítili prachy................a na lidské blbosti se dá nejvíc vydělat....

EU se fakt zlikviduje sama ( a Němci v tom zase vedou), protože blbost nejen kvete, ale už i plodí a co hůř- je to vysoce invazivní!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-asocialni-Ekonomka-…

Zatím bez slepic

Němci se opravdu zničí sami, oni to zvládnou, přesně jak říkala Angela Merkelová: "Wir schaffen das!"

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-napadeni-mec-syran-smrt…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

→ už polovina Američanů má prý své obličeje v databázích FBI na jejich rozpoznávání… a pokud někdo v Americe věří, že nejbohatší promile nedotknutelných oligarchů řídí svět různými false flag operacemi, prostřednictvím koupených politiků, rozněcování válek a tak podobně, měl by si to rychle nechat pro sebe, protože FBI hodlá takové „konspirační teorie“ považovat za součást „domácího terorismu“…

fascinující… je slabé slovo… "
*****************************
1)
Co je považováno za terorismus v USA je terorismem i ve zbytku světa, takže takovéto ošklivé teorie jsou terorismem kdekoliv. A jsou kdekoliv trestné - v případě potřeby i fyzickou likvidací takovéhoto nebezpečné myšlenky šířícího teroristy.
2) software, rozeznávající obličeje je už dnes součástí každého druhého digitálního kompaktu. Dokonalá kamera velikosti fazole je součástí každého lepšího smartfonu.
3) Drony jsou dnes prodávány jako dětské hračky. Pokud je výrobce zjednoduší na dřeň (rezignuje na dyzajn a trvanlivost, jedná se o jednorázově použitelný výrobek) stačí jej doplnit trubičkou s prachovou náplní a střelou s kapkou vhodného jedu. Nemusí to být ani zcela nový čok z armádních přebytků jeho syntézy (nikoli výroby!!).
4) nenápadný minidron může být celé dny zaparkován například na střeše či v okapu protějšího domu, ve kterém bydlí takový verbální terorista, který by tvrdil, že něco takového by by byla schopna použít CIja nebo nebo inovovaná Agentura černá voda.
5) Věčně opilí Putinovi vývojáři sice nejsou schopni dát nic podobného dohromady, ale dosud nebyl embargován dovoz smartfounů a hraček do jeho Říše zla.
6) pokud by tedy začali houfně hynout verbální teroristé, šířící falešné zprávy např.o existenci podobných zbraní a opisující adresy na jejich komponenty z reklam v dětských časopisech, jedná se o Putinovu false flag.
Důkazem naštěstí bude jako obvykle softvér v azbučtině, příp. digitální otisky prstů nejbližších Putinových spolupracovníků na vrtulích.

Zatím bez slepic

Takže veškeré očistné mechanismy jsou potlačeny a společnost dospěla do stádia jako socialismus za Husáka. Už se nemůže nikdy zreformovat a jen čeká na úplný kolaps. Jestli za Husáka začalo to šílenství Chartou 77 a za 12 let společnost zkolabovala, dnes bychom mohli uvažovat, že šílenství začalo Angelou Merkelovou ve 2015 a tak můžeme kolaps očekávat až roku 2027. Máme ještě pár let k dobru za řádění novodobých svazáků.

Zatím bez slepic

Posledních 100 let se všechno urychluje. Proto to 12 let trvat nebude.

Zatím bez slepic

Možná bude stačit, když stát roztřídí teroristy do několika kategorií:
1- Terorista který fyzicky zabíjí (třeba původní obyvatele) ten je ve většině případů psychicky nemocný a je potřeba jej léčit. Po vyléčení propustit, musí ovšem slíbit, že už to znovu neudělá.
2- Terorista který útok plánuje (třeba na železnici), bude infiltrován policií a sledován, případně bude k ,,činu " popostrčen. Pak bude pro výstrahu zavřen až zčerná.
3- Terorista, který má jiné, než doporučované názory (zjistí se monitoringem PC, mobilu, případně plošným odposlechem...) bude zatížen dodatečnou daní ve výši ... třeba 50% čistého přijmu (důchodu). Pokud bude svými alternativními názory terorizovat i pak, daň se zvýší až do 90%. Přinese to nemalé a pravidelné částky do státní pokladny.

Kategorie 2 bude mít až zčerná jisté výhody v některých státech, kam po propuštění muže e-migrovat.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

...je směrována a vyráběna výhradně pro Prahu a okolí. Když hlásí "katastrofické bouřky a deště", tak to znamená, že pršet bude hodně - v Čechách. Nejlíp středních. Když mluví o Moravě, tak končí v okolí Olomouce. Když o jižní Moravě, tak kolem Brna. A Slezsko je pro předpovědi maximálně Těšínsko.
Tuhle jsem se dost divila, když předpovídali, že deště půjdou z jihu na severovýchod. Těšila jsem se, že trochu sprchne. Severovýchod republiky byl ale směr Trutnov, tedy HK kraj. Na Moravu to nepřesáhlo ani náhodou, přesto vytrvale hlásali déšť na severovýchodě republiky.
Bohužel bydlíme v nějaké klimatické díře. Mockrát se stalo, že koukám na radar, jak se to k nám blíží...a před naším městysem nedaleko Ostravy se to zarazí a hezky nás to obejde, stočí se oblačnost na sever nebo jih, jako kdybysme byli obehnaní nějakou skleněnou stěnou. I když v Ostravě je boží dopuštění, u nás mnohdy ani ťuk.. Pokud u nás prší, musí déšť přijít od severu z Polska. Pokud jde od západu, vyprší se nad Vysočinou nebo Jeseníkama. Pokud z východu, tak to zachytí Jablunkovský průsmyk. Pokud z jihu, tak se vyprší nad Vsetínem a Frýdkem a my zas utřem.

Zatím bez slepic

hlásali na středu 60mm v bouřích, skutečnost byla 2mm za celý den.

Zatím bez slepic

Ládíku, Vy jste nejspíš můj soused. U nás totiž taky.

Zatím bez slepic

Ládik!!!
Jednou Rejpalka psala o Hradci nad Moravicí.
Měl jsem nějakou práci kousek vedle,Filipovice.
No tady také moc nenapršelo,šlo to od Olomouce,Mohelnice a mohelníčák to zarazil.

Zatím bez slepic

Bůh deště pláče nejen nad Mexikem.
Až se vrátí poutnice Greta na Mayfloweru III. s přehršlí rad a zkušeností, aj počasí se bude kát.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.