Univerzální viník

Autor
Štítky

Kdyby nebyl Zeman, museli by si ho vymyslet... 

Dělám to nerad. Zoufale nerad. Ale prostě musím. Přečetl jsem si u Vlka na blogu, jak Zeman nechal v Číně svého doktora, který tam zemřel. Odletěl domů bez něj. 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/11/10/nikdy-neopustime-sve-mrtve/

U Vlka na blogu jsem jako Vidlák začínal. Psal jsem pro Kosu dlouhých pět let. Za těch pět let mi Vlk ani jednou nevytknul jedinou myšlenku v mých článcích a vydal všechno, co jsem mu poslal. Nikdy mi neřekl jediné křivé slovo. Osamostatnil jsem se, protože mi Vlk dopředu oznámil, že s Kosou bude končit. Když si to pak rozmyslel, měl jsem už svůj blog a nechtělo se mi to zase rušit. Zkrátka a dobře, s Kosou jsem se rozešel v dobrém, tak jako syn odchází z domu, aby se udělal pro sebe. 

Stejně tak jsem se snažil do Vlka nestrefovat. Byl mi dobrým vydavatelem a neváhám říci, že mi byl i internetovým přítelem. Snažil jsem se chápat jeho jinačí postoje a nedělal jsem si nic z toho, že je jeho politické přesvědčení jiné než moje i když to tak na začátku nevypadalo. Nicméně tentokrát bych Vlkovi chtěl vážně oponovat. 

O co šlo... 

Vlk ve svém článku srovnává Zemanův případ s mrtvým lékařem s případy různých armád (a vojáků), kteří mají zásadu, že své mrtvé nenechají (myšleno na bojišti) v rukou nepřítele a i po smrti dělají vše pro to, aby se mrtví vrátili domů. Známe množství případů, kdy Izrael za tělesné ostatky svých vojáků  propustí řadu palestinských teroristů, nebo když první Trumpův požadavek na KLDR byl ohledně navracení ostatků zpátky domů k řádnému vojenskému pohřbu. 

Vlk ve svém článku tepe Zemana za to, že se takto nezachoval a odletěl nazpět domů bez mrtvého lékaře, který nota bene byl členem jeho doprovodu a měl na starosti Zemanovo zdraví. Jako obvykle se Zeman zachoval jako hyena a je dle Vlka zcela nehoden svého úřadu a mezi řádky jsem měl pocit, že je nehoden i jakéhokoliv lidství. 

Jako Vidlák bych si dovolil maličko oponovat. 

Jednak, pokud vím, nikdo v Číně lékařovo tělo nezadržuje. S Čínou zatím nejsme ve válce (i když by si to Langšádlová asi přála) a jakmile proběhnou všechny běžné úkony, tělo bude dopraveno do vlasti úplně stejně, jako tělo kteréhokoliv českého občana, který zemře v cizině. 

Nevím, jestli Trump z KLDR odvážel tělesné ostatky vojáků z Korejské války přímo ve svém Air Force One, ale tipnul bych si, že pro ně letěl armádní speciál s hromadou expertů, kteří jsou na podobné případy specializovaní. 

Stejně tak bych předpokládal, že do Číny zaletě nějaký tým českých vyšetřovatelů, kteří ve spolupráci s tamními orgány a tlumočníkem tělo převezmou, provedou rutinní úkony, aby vyloučili cizí zavinění, převezmou hromadu protokolů a zaplatí se to celé z prezidentského fondu pro zahraniční cesty. 

Nechápu, čeho měl Zeman urychleným převezením těla ve vládním letadle dosáhnout? Nepustili by se do něj naopak jeho kritici, že znemožnil řádné vyšetření smrti lékaře tím, že ignoroval veškeré policejní i lékařské postupy? Nezačali by všichni spekulovat, zda za tím nebylo něco podobného jako za vraždou Saúdského novináře? 

Jak by se asi čínská strana dívala na Zemana, kdyby tam někam vběhnul (vešel) a začal se dožadovat okamžitého odvozu, aniž by proběhlo celé to byrokratické kolečko počínaje ohledáním a konče vystavením úmrtního listu a předáním těla české straně. Jako že v číně se neumějí postarat o mrtvého a nezajistí tělu řádné zacházení? 

Tělo českého lékaře se úplně normálně dostane domů. Tak jak se to běžně dělá, přesně podle nastavených mezinárodních pravidel pro tento případ. Dělat z toho aféru, protože to neproběhlo jako za války nebo jako při vyjednávání se zavilým nepřítelem, to je podle mě docela chucpe. 

Zkrátka Zeman nemůže nic udělat dobře... 

Vadí mi to. Vadí mi, že se do toho zatahuje tragédie člověka, který byl zřejmě Zemanovým přítelem, pro kterého nešlo v té chvíli už nic udělat, ale o kterého bude postaráno zcela v souladu s pravidly a úmluvami. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

Už vidím jak Zeman aranžují mrtvého lékaře do sedačky aby budil zdání života a nebyly sním jiné mrtvolné problémy. A co zákon o pohřebnictví a jiné kejkle. Zde je asi možné s klidným svědomím prohlásit vlčáka za napadlého vzteklinou.

Trvalý odkaz

Vlka jsem začal číst cca před rokem, kdy jsem ho objevil. A asi týden poté jsem přečetl poslední článek. Od té doby ho beru jako fanatického zaujatého člověka nestojícího za čtení. Jediný rozdíl mezi havlisty a kovanými sluníčkáři a Vlkem je v tom, že mají rozdílnou množinu lidí k nenávisti a rozdílné příběhy, kterými manipulují. Ale lžou obě skupiny.

Právě proto jsem se divil, když se tu tak často leckdo odkazuje na Vlka. Já ho poznal jako lháře, fanatika a manipulátora. To už můžu rovnou sledovat Českou televizi - bude mít srovnatelnou kvalitu.

Před rokem byl šelmín psovitý již dávno, dávno za zenitem. Asi tak...
Původně se z jeho klávesnice dalo čísti mnohem více matroše.
A ta stařecká vzteklost nás čeká všechny, bohužel...
Bych řekl, že to je hlášení příchodu soudruha Alziho Heimerů...
:-(

Vlk mne zaujal v dávných dobách, kdy psal komentáře v diskusích pod blogy na Aktuálně. Věřte, že byl o třídu lepší, než běžný průměr komentátorů. Téměř vždy dokázal vystihnout jádro pudla (nebo trefit hřebík na hlavičku) k tématu blogu a okomentovat ho velice přesně a kupodivu i velice stručně. Pak hostoval jako bloger na některých webech, než si udělal svůj vlastní.
Jeho posedlost Zemanem nechápu.
Když se Darwin rozmýšlel, zda se má či nemá oženit, vzal papír, rozdělil ho svislou čarou a na jednu stranu psal důvody pro, na druhou stranu důvody proti. Na hodnocení Zemana jako politika jsem použila stejnou metodu. Vyšlo mi že plusy převládají, především svou závažností, i když těch mínusů bylo taky hodně. Mezi závažné mínusy patřilo, že mydlil schody sociální demokracii kde mohl, ale přesto si nemyslím, že současná situace této strany padá na jeho hlavu.
Přesto vlkův blog stále chodím číst i když ne vždy se vším souhlasím. Určitě se tam dozvím o probíraných tématech víc faktů než z jiných zdrojů a názor si už udělám sama. Vím, že při čtení musím trochu korigovat. Ten článek o smrti doktora jsem vyřešila tak, že jsem po pár větách odešla.

On nemydlil schody socialni demokracii jako takove. Jen sobotkovcum. Lansky puc se nepovedl, ale kdyby jo, tak ti lidi tam byli skutecni socialni demokrati s nohama na zemi a pro stat by to bylo plus

Excelentne moze byt nieco, co je aj vyvazene. On pri posudzovani "opolcenci" versuz zbytok bol velmi za ciarou na strane "opolcencov". Nechcel do poslednej chvile priznat, ze dve halusky, ktore zostali z "povstaleckeho uzemia" dala dokopy v auguste do sucasneho stavu a rozlohy ruska armada, zlozena z "dobrovolne docasne na dovolenke" oddychujúcich vojakov a velitelov, vratane najvyssich a zasobovana z Ruska. To su fakty, ktore je tazko zmanipulovat vselijakymi recickami. Mapy, ktore vydali v tom obdobi samotni "opolcenci" hovorili jasne. Za mesiac sa nestal ziadny zazrak, ale prebehla vojenska akcia zorganizovana najvyssimi miestami Ruska. Odkazy som daval x-krat. To len kvoli tomu, ak by ich niekto pozadoval, tak nech si hlada sam.

Donalde,
tentokrát střílíte od boku - jako váš americký jmenovec.

Nutno akceptovat, že pro jednu květinu (či kokotinu) slunce nesvítí.
Týden na poznání Vlka nestačí, ani za několik let jsem do hlubin Vlkovy duše zcela nepronikl.
I když, pravda, v článcích věnovaných Zemanovi jsou to občas jen mělčiny dětského brouzdaliště.

Přesto přeze všechno si stále uvědomuji, že Vlkovo IQ je stále vyšší než moje - i přes erozi způsobenou věkem u nás obou.

Není třeba pronikat do něčí duše, je potřeba najít shodu. Tu jsem s Vlkem měl poměrně dlouho a měl jsem jej rád. Pak postupně přišli podle mě úlety, které nechápu. Ano, Vlk sám píše "Není třeba s Vlkem souhlasit" to je pěkné, ale taky není třeba mu servilně přikyvovat a tak jsem mu napsal. Nereagoval na výtku, ale na způsob jakým jsem výtku napsal a tak místo toho, aby neinformoval o tehdy vznikající AFD v Německu bez nějakého hlubšího studia, tak mu k názoru stačila jedna informace o údajném fašistickém jednání této strany, samozřejmě, že vylhaná. Prostě Vlk když se vnitřně rozhodne, že nebude mít někoho rád, tak prostě funguje jako to známé rčení, že "Na každého psa se hůl najde".

Najlepsi priklad je to, ze ked som mu sukromne!!! do mailu veci trochu vytmavil (o jednostrannosti jeho pisania), tak to bez mojho suhlasu na svojom blogu zverejnil ako moj prispevok, rozpitval, zhovadil a aby nebola mozna moja reakcia na jeho jednostranne konstatovania, tak pre istotu, porusenim svojich vlastnych pravidiel o zltych a cervenych kartach, ma rovno zablokoval. Ale jedno sa mi na nom paci. Tak sa postupne presuval z jedneho polu na druhy, ze dnes uz pise ostrejsie, nez by som pisal ja o ceskych, ci inych realiach. Spravicovatel nam, postupne, pomaly do opacneho extremu, nez s akym komentoval Ukrajinu.

Asfaltový holub: "Týden na poznání Vlka nestačí, ani za několik let jsem do hlubin Vlkovy duše zcela nepronikl."

Já nechci pronikat do ničí duše. Nejsem upír. Mně stačí, že Vlk není objektivní, a nemohu jeho zprávám, přesněji jeho subjektivním názorům, věřit ani co se za nehet vejde.

Držím se toho, že je lepší najít si čistou studánku (co se týká zpráv), než žumpu a věnovat se odstraňování fekálií a doufat, že někdy možná najdu perlu. Nevím, proč bych se měl jinak chovat i vzhledem k Vlkovi.

///

Asfaltový holub: "Přesto přeze všechno si stále uvědomuji, že Vlkovo IQ je stále vyšší než moje - i přes erozi způsobenou věkem u nás obou."

Lhát, manipulovat a překrucovat se dá zcela nezávisle na velikosti IQ.

Trvalý odkaz

Už jsem si zvykl, že Vlk dokáže v podstatě jakékoli téma zkroutit tak, aby si mohl kopnout do Zemana. Budí to dojem, jako by Zeman jednoho dne šel kolem Vlkovy zahrady, přeskočil plot a ukopal mu štěně. Ovšem tenhle článek je podobný vrchol hnusu jako "zaručené" zprávy, že Zeman umírá. Chápu, že Vlk Zemana nemá rád, ale kde se v něm vzalo tolik sprostoty, že do svého osobního boje zatáhl toho mrtvého, to mi hlava nebere.

Trvalý odkaz

Na Vlkově webu se před lety scházela zajímavá společnost, jenže jakmile se Kosa stala známější, stal se známější i otec zakladatel. Vidím to tak, že mu role blogera přestala stačit a zatoužil býti politickým analytikem tak nějak profesionálně. Jelikož nemá rád Zemana, sám sebe se pasoval na Sobotkova poradce a obhájce, někde mezi Mitrofanovem, Pehem a Otou Novotným. Bohužel mají socani poslední roky úplně jiné starosti, než nábor nových poradců. Například udržet se nad pěti procenty, zůstat parlamentní stranou, nerozpadnout se, případně splatit dluhy. Vlkovi se to nelíbí a proto vrčí a do (domnělého) původce té mizérie kouše.

Trvalý odkaz

Pár měsíců zpátky jsem tady psal o svém bývalém kamarádovi a spolužákovi, který mohl univerzálně za všechny průsery světa.
Ono je to tak pohodlnější, netřeba dumat, kdo nebo co něco zk**vil(-a. -o).
Prostě za vše špatné může Hanzlík, Zeman, Putin, blablabla....
Dělá se to tak od pravěku. Občas to vyvrcholilo dokonce výměnou bohů.

Spíše bych za tím viděl Putina a proradné rejdy ruských hybridních trollů.

Římané říkali, že vítězství má mnoho otců, ale porážka jen jediného. Tak za porážku ČSSD může Miloš Zeman. Je to pohodlnější, než si říci, že ČSSD zaostala, zpohodlněla a stala se stranou nomenklaturních kádrů jako KSČ před 1989, takže nedokáže oslovit dost voličů. ČSSD si musí prodělat ještě hodně volebních porážek, než se očistí od Pocheho a podobných členů. Ale ve většině ČSSD převládá názor, že za vše může Zeman. Je to pohodlnější jako s Hanzlíkem.

Trvalý odkaz

pouhý nedostatek hořčíku, coby důsledek konzumace nevhodně volené a nevhodně vyráběné stravy.
Nedostatek tohoto prvku ve stravě způsobuje raketový nárůst nemocí, které jsme před dvaceti, třiceti lety vůbec neznali. Viz tetanie a spol.

Bingo! Targusi, o tom mi něco povídejte. Zákeřnost deficitu Mg spočívá v tom, že ač v krevním séru je měřen v dostatečném množství, na buněčné úrovni se jeho zvýšený příjem projevuje až cca po 6 měsících. Dobře vstřebatelná forma je laktát. Budoucnost patří magnesiu!

Trvalý odkaz

Problém Vlka se Zemanem je dle mého názoru ten, že jsou v podstatě stejní, oba mají (měli?) výborné analytické mozky, oba jsou silné dominantní osobnosti (se domnívám), oba mají svůj pevný (téměř) neměnný systém hodnot a toho co je "správné" a dle toho jednají a posuzují ostatní. Pochopím i jeho nenávist k Zemanovi, to se prostě stává, že někdo někoho nenávidí i bez zjevného důvodu, ale co nepochopím je jeho vychvalování Sobotky, hadrový paňáca by udělal stejnou práci/nepráci.
S Vlkem mám jednu osobní zkušenost a ta věru nebyla příliš příjemná.
Hezký den

In reply to by Josefka (neověřeno)

Trvalý odkaz

I já jsem několik měsíců poté, co jsem přestal Vlka číst, měl tu pochybnou a nezáviděníhodnou čest osobní zkušenosti s Vlkem. Ta jen akcelerovala do vesmírných výšin moje přesvědčení, že Vlk nestojí coby zpravodajec ani za zlámanou grešli. Od té doby mám k Vlkovi téměř osobní odpor.

Nicméně pořád nechápu, co lidi vede k tomu se neustále odkazovat na Vlka. To můžete rovnou číst pana Štětinu, dívat se na pořady Moravce, pouštět si přednášky Martina C. Putny, nebo sledovat materiály Evropských hodnot. Má to stejnou informační kvalitu.

Vlk prostě chtěl být ostrý, a kosa to dělá pěkně zostra - nechtěl být objektivní. Chtěl prostě na někoho nadávat. Miluje stírání druhých stejně jako Zeman svoje bonmoty. Jeden alfa samec nenávidí jiné alfa samce, to je psychologicky pochopitelné. Sobotka je hadr, a ten Vlka jako alfa samce neohrožuje.

Vlk nemůže být objektivní, protože skuteční lídři jsou pro něho nestravitelní, ať už je to kdokoli.

Trvalý odkaz

Snad se zdejší diskuze nezvrhne v hon na psovitou šelmu, i když by tím vlk zažil totéž, co Zeman od novinářů a jiných týpků z pražské kavárny. Vlk napsal mnoho dobrých článků a povětšinou má správné názory. Existují i výjimky, mezi které patří přílišná fascinace Bohuslavem Sobotkou, přílišná nenávist k Miloši Zemanovi a příliš časté nářky nad během světa, kdy ve chvílích splínu zavíral Kosu. Několikrát.
I přes článek o Zemanově lékaři je pořád vlk ještě dobrý blogger a většina jeho názorů dobře podána. Je legitimní, že nesouhlasí s Milošem Zemanem. Je legitimní, že jej viní za úpadek ČSSD, i když zde příliš nadsazuje podíl Miloše Zemana a příliš upozaďuje podíl Špidly, Grosse, Paroubka, Sobotky, Zaorálka, Chovance, Hamáčka, Pocheho a dalších. Třeba agentury Bison and Rose.
Ani to není důvod vlka šmahem zavrhnout, klady pořád ještě převažují, jen je na jeho články nutné brát filtr, že Zeman za vše, co mu vlk vyčítá, opravdu nemůže. A naopak, za spoustu věcí zase Miloš Zeman může.
Článek o lékaři Miloše Zemana se však vlkovi příliš nepovedl.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mít názor je legitimní, to nikdo nikomu - tím méně Vlkovi neupírá. Ale s názory je to tak, jak v jednom USA filmu: "Opinions are like assholes. Everybody has one." (Názory jsou jako díry do zadku. Každý má jednu díru do zadku a jeden názor.)

Názory nejsou fakta. Vlk není dobrý blogger, Vlk je manipulátor, který neumí ani manipulovat, ale jenom dštít síru a oheň.

To co napsal Gerd je vcelku i můj názor. Několikrát jsem se přistihl, že jsem se zaujetí přečetl celý jeho dlooooouhý článek Vetšinou, když je jakýkoli text víc než na tři obrazovky, jde o vydatnou vatu a nutnost to v zárodku zabalit. Nic rozumného se tam nemá šanci vyjevit. Váš pohled kalí mlha nenávisti. Dá se to pochopit.

Gerd.
"Je legitimní, že jej viní za úpadek ČSSD" Je vcelku zřetelná možnost, že chci něco nechat upadnout (Zeman). Pokud je na druhé straně možnost tomu chtěnému úpadku zabránit (Špidly, Grosse, Paroubka, Sobotky, Zaorálka, Chovance, Hamáčka, Poche), a ono to upadne, pak je to jen jen chyba toho, který tomu úpadku nezabránil, ač mohl.

Bez aktivní účasti "Špidly, Grosse, Paroubka, Sobotky, Zaorálka, Chovance, Hamáčka, Poche" by nic neupadlo. Nutno zvolat: jsou to sráči v úpadku.

Donalde,

s vlkovými názory na Zemana nemusíme souhlasit, ale i tak má právo Miloše Zemana kritizovat za jeho chyby. A to i v případě, kdy se vlk mýlí jako u lékaře v Číně. Škoda, že u svých článků rušil diskuze, i když to bylo dáno především tím, kdo se mu snažil diskuze zaplevelit odpadem. Jenže s tím ztratil kontakt se svými čtenáři a možnou korekci názorů.
Kosa Nostra jsou ale vlkovy stránky, tak si tam může psát, co chce. Je to na něm, zda bude chtít diskutovat se svými čtenáři nebo ne.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Upírá někdo Vlkovi právo na názor? Kdo prosím? Upírá někdo Vlkovi názor na kritiku Zemana? Kdo prosím? Já jsem Vlkovi neupřel neupřel nic z toho. Má právo na jakékoli pitomosti, jaké¨koli fantazie, a já mu to právo neupřel a neupřu.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co jsem skončil na aktualne.cz, tak už jen čtu a téměř nikam nepíšu (jen párkrát do impaktů, ale to jsem musel a slibuju, že už to neudělám a když, tak někdy později .) Oživilo se mi to, když se pisatelé níže o aktuálně.cz zmínili. A když to oživili, tak mi to nedá a napíšu, jak to vidím já. Vzpomínky jsou fajn, (viz. níže) ale zas taková selanka to tam nebyla.
Pořád mi kupříkladu nešlo do hlavy, z čeho může Ruso a Putinobijce na volné noze, Matyáš Zrno, akreditovaný v Moskvě, který za měsíc vypotil celkem 2-3 nenávistné protiruské články v českých novinách, v Moskvě, která patří (la) mezi nejdražší města na světě, žít. :) A ty články někdy byly úplně mimo, třeba jak nám zlé Rusko svévolně zdražuje ropu a plyn. (Kdo se o to zajímá, ví, že Rusko dodává za zprůměrované ceny podle poptávky v předchozím období, což má zabránit výkyvům... každý to může dohledat na netu) Nebo jak nám hrozně zbrojí, že málem uzbrojí celé NATO i s USA a je to velká hrozba, užuž chce obsazovat Pobaltí.... Takže to, že má na to žít v Moskvě, neodpovídalo jeho práci, ledaže by mu to platil někdo v pozadí. Tak jsem se ho na to několikrát zeptal. Samozřejmě mi neodpověděl. Obrátil jsem se na přítele Google a zjistil jsem, že Zrno nepublikuje v USA nebo v západní Evropě, odkud by mohl dostávat finance za svou práci, ale v Hlasu Ruska! No koukal jsem jako vejr. Ale taky pouze 2-3 články měsíčně. Nic na uživení. Zajímalo mne, jestli se žurnalistický boj proti ruskému nepříteli a spolupráce s ním, nevylučují. A jestli to ruská strana ví, co píše o Rusku v českých novinách a naopak. Ve vší slušnosti. No a Stejskal mne najednou bez jakéhokoliv varování zablokoval.
Pak už přišla na pořad Sýrie, psala tam nějaká odbornice na islám nebo Přední Východ, Zora Hessová. Totéž co zrovna frčelo v US nebo EU mainstreamu. A jaká je v islámských zemích svoboda vyznání apod... Tak jsem jí dal odkazy na výpovědi syrských lidí na místě nebo reportérů, kteří se nebáli jet do Sýrie a napsat, že lidová osvobozenecká spontánní revoluce je ve skutečnosti Západem a ropnými monarchiemi z Arabského poloostrova placený džihád. Tuším, že tam vypovídala syrská řádová sestra o brutální persekuci křesťanů a nechápala, proč evropští křesťané, bratři a sestry ve víře, házejí syrské křesťany a celou Sýrii přes palubu. A zeptal se jí, proč tvrdí něco jiného než místní obyvatelé a jestli považuje za morální a demokratické, fakticky se, podporou džihádu, podílet na vyvraždění tamních křesťanů. Opravdu mne to zajímalo. Tak mne Stejskal zablokoval spojení z práce. No nic, měl jsem stejně spoustu jiných věcí na práci.

Vlka si z aktuálně pamatuji. Byl levicově zaměřený, slušný, dokázal své teze vždy dobře vyargumentovat. Mnohdy lépe než profesionální novináři. Pak jsem tam přestal chodit.
Někde někdo na kterési diskuzi, ani už nevím kde, dal odkaz na Vlka. Občas, když jsem měl chvíli, jsem tam zaskočil na počtení. Bylo to okolo domácí politiky a méně i zahraniční problematiky a přál jsem si, aby profesionální novináři také psali nejméně tak jako Vlk. (kdo by je ovšem platil, propaganda v demokracii vynáší víc než pravda)
Když začal Majdan, chodil jsem tam téměř každý den! Vlk si svým nezaujatým psaním, které předcházelo Majdanu a kvalitním rozborem událostí na Majdanu počínajících, získal další spolupracovníky. Tak jsme četli události pohledem Opolčenců, Ukropů, novinářů nezávislých i mainstreamových. Pochody s hákenkrajci, běsnění band, inspirujících se Banderou, vraždy poslanců, novinářů, nedodržení dohod o předčasných volbách, vzestup a pád Jacenjuka (náš chlapec Jac - legendární výrok Nulandové), vzestup Porošenka (Waltzmann), jazykový zákon. Vše pečlivě ozdrojované, s mapkami, apod. To vše za situace, kdy také hodně čítané nezávislé médium Britské listy získalo peníze od nadace Madelaine Albrightové (ačkoliv Madléna do nadace nepřispěla ani cent) a totálně otočilo (nápadná shoda s počátkem Majdanu), takže dnes je ještě horší než mainstream.
Teď odbočím. Nejde o to, že by nebyly nezávislé informace. Jsou. Každý si je může dohledat. Opravdu může? Ráno do práce, pozdě odpoledne z práce, dohlédnout na děti, jestli mají úkoly, popovídat si s nimi, s partnerem, pracovní školení, vaření, zvelebování domácnosti, bydlení, pozemků, údržba auta. Na rodinu, společenský život, koníčky apod. je proklatě málo času. Takže limitující je čas. Naprostá většina lidí nemá a nikdy nebude mít čas hledat nezávislé informace a z nich skládat ucelenější pohled. Vlk tomu čas věnoval a se skvělým výsledkem.
ČINNOST JEDNOHO DŮCHODCE TEHDY v ČR SUPLOVALA NEZÁVISLOU TISKOVOU KANCELÁŘ. Jeho články četla veřejnost i novináři. Troufnu si tvrdit, že velkým dílem díky Vlkovi, zklamala v ČR a SK mainstreamová propaganda o událostech na Ukrajině! Lepší analýzu o upálených v Oděsse jsem od druhých nečetl, skvěle vyargumentoval sestřel letadla tamtéž. Dokonce byl připraven materiál, kde všude ohledně Majdanu se naše ČT porušila vlastní etický kodex. I když to bylo v radě ČT smeteno se stolu...
I některé z posledních Vlkových článků (a ostatních přispěvatelů na Kosu) mají víc než dobrou úroveň. Volební analýzy, ohledně německých voleb, články, týkající se vzniku ČR nebo událostí před i po II. světové válce, rok 68, oslavy vzniku ČR ... Dnes, v době účelového převracení historie, mají svou velkou cenu.
Převracení historie je nutné, protože jsme v NATO a tak máme přítele, který nás za války neokupoval a naopak jsme se na něm provinili my a nepřítele, který nás neosvobodil, protože by nám to oslabovalo válečnou morálku, až na něj potáhneme. Nevím, jaký je Vlk v reálu, někdo tvrdí, že namyšlený. Možná na to má tak trošku, jak vyplývá výše, právo...

Vlk někde, kdysi, nevím už, jestli na Kose nebo na aktuálně.cz, psal něco jako že je srdcem nebo duší sociální demokrat. A začal obviňovat dnešního prezidenta Zemana, že za propad sociální demokracie může on. Opak je pravdou. Za svůj pád si může ČSSD sama. Multikulturalismus, zřízení cenzorského Jandova úřadu, eurohujerství apod. voliče těžko přesvědčí. Kdyby se v socdem prosadila Haškova klika, byla by nějaká šance. Pražští bafuňáři jako Hamáček nebo Poche jsou katastrofou. Jako byl Špidla a Sobotka, ale to ČSSD ještě čerpala z podstaty, kterou nashromáždili pracanti Zeman a Paroubek. Zeman nemá rád novináře. Nedivím se mu, šli po něm hrozně a přesto dokázal vyhrát s ČSSD volby, sestavil vládu a jako premiér konsolidoval hospodářství ČR, rozvrácené předchozím vládnutím ODS. Nedivím se mu, že nemá od té doby rád novináře a nedivím se mu, že nemá rád některé členy ČSSD, kteří ho podrazili při volbě prezidenta. Položit ČSSD by ovšem "mstivý stařec" nedokázal. Zaplaťpánbů, že je prezidentem on a ne Kníže nebo Třtina. Takhle víme, že prezident v rámci možností hájí české zájmy. Což v případě těch dvou je vyloučeno. Pokud by tomu bylo jinak, kavárna by je nikdy nenavrhla a neměli by podporu v médiích. Ani Zeman není ideál. Ale v rámci současné reality je nejmenší zlo. A o tom to je.

Poslední Vlkův článek o Zemanovi byl za hranou. Na prezidenta kvůli tomu, co se stalo v Číně, útočili někteří politici nebo blogeři, ale ti by útočili tak jako tak. Byl zde řečen pěkný vtip o medvědu a zajíci :)
Přiblížit situaci by mohlo svědectví z místa události
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-to-bylo-se-smrti-Zema…
Tak či onak, nezatracujme Vlka za jeho útoky na Zemana. Jsou nesmyslné, ale nikdo ho nepřesvědčí. Protože nejsou na racionální, ale emoční bázi. Stojí za ním kus poctivé každodenní práce. O vypětí, když jako důchodce každý den referoval o Ukrajině, ani nemluvě. V podstatě souhlasím s Gerdem, proto je můj příspěvek pod jeho. Vyberme si v článcích na Kose, co je dobré a Vlkovi a jeho kolegům dík. Nikdo není dokonalý, i Myrónův Diskobolos má trhlinku. "A po ovoci poznáte je." Dobré ovoce vezměme a buďme za něj vděčni, špatné nechejme.

A ještě něco, byť to zní nesmyslně. Za ostrůvek pozitivní deviace - informování o dění na Ukrajině - by si Vlk zasloužil vyznamenání od pana prezidenta ČR, stejně jako dříve Jan Petránek nebo paní Vitásková nebo Lorencová...

Pořád mi kupříkladu nešlo do hlavy, z čeho může Ruso a Putinobijce na volné noze, JIŘÍ JUST !!! , akreditovaný v Moskvě,.................

Omlouvám se. chybka se vloudila. Ten rusofob z aktuálně.cz je Jiří Just.

Trvalý odkaz

Na rozdíl od většiny z vás (možná všech), znám Vlka osobně a to hodně dlouho. Nikdy jsme nebyli kamarádi, prostě jen známí. I tak si ale troufám tvrdit, že jsem vždy obdivoval jeho racionalitu. Ta se potvrdila i poté, co odešel na odpočinek a nějak v průběhu toho si otevřel Kosu.
Jenže, jak píše někdo výše, jak Vlk stárne (stejně jako my ostatní), jeho psýcha se mění (stejně jako nám ostatním) a myslím si, že na něj doléhá nejen věk, ale i nějaké zdravotní problémy (stejně jako na nás ostatní). A možná ho štve, že jakékoliv psaní na Kose (nebo u Vidláka) nic nezmění na realitě, kterou by nepochybně v některých ohledech změnit chtěl (jako my ostatní).

Proto prosím o toleranci vůči němu. Na svém blogu má celkem právo psát si co chce a naše právo je zase to buď nečíst, nebo číst a nesouhlasit.

Jako Zemanův volič musím přiznat, že i mě ten prezident v mnoha ohledech začíná srát, ostatně můj hlas v obou volbách dostal nikoliv pro své vynikající vlastnosti, ale ze zoufalství při pohledu na jeho idiotskou konkurenci. A tahle nasranost může vést i k nějakým úletům, jako je ten s v Číně zemřelým lékařem.
Vlk podle mne zůstává výborným analytikem a články, v nichž vyhrabává ta či ona data a údaje a spojuje je v logický řetězec, bývají stále výborné a určitě stojí za přečtení.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jednou jsem v jedne stare knizce cetl popis chlapka, ktery, kdyz ten jejich tehdejsi americky prezident kereho vubec nemel rad, udelal neco dobreho s cim se nedalo nesouhlasit, tak prohlasil: "Ten darebak pro jednou ukazal pater"

Moudry pristup, protoze muzete mit nekoho velmi nerad, ale uznat kdyz udela neco dobre. Tim si dodavate kredibilitu. Vlk by to mohl delat, ale kdyz nedela, stejne je treba uznat, ze kdyz nema a priory, jeho rozbory jsou dobre.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

zdravotní problémy, nýbrž i ztracená schopnost ovlivňovat život svých potomků.
Osamostatňování našich dětí a vnuků bývá rovněž značně erozivní povahy.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Proč obhajuje - jako mnozí další zde - Vlka stylem: "Vlk má právo si psát na svém blogu co chce"? Existuje zde někdo, kdo by mu to upíral?

Já jen tvrdím, že Vlk není objektivní, a číst jeho blog je jen ztrátou času. Nikoli, že Vlk nemá právo si ptát jakkoli vbelké krávoviny na svém blogu.

Trvalý odkaz

o Zemanově lékaři ponechaném v ČLR je nechutný. Vlk si poslední nejméně dva roky musí kopnout do Zemana, Babiše i Filipa, kdyby na chleba nebylo.
Kromě toho ale nesnáší i TOP 09, STAN a další, dospěl do stádia, kdy nikdo není pro něj dobrý, až na Sobotku.
Potkávali jsme se v diskusích na Aktuálně.cz blahé paměti za Libora Stejskala. Kde ty časy jsou a také v rámci boje s vládami Topolánka a Nečase a hlavně mainsreamovými médii. To byl náš společný raison d'être.
Pro Kosu jsem přestal psát po pyšných výrocích vlka, že má problémy s mými články ideové, ne formální. Vlk je dobrý analytik, pokud pracuje s grafy a čísly, jinak je to bída. Obyčejný antikomunista s přehnaným egem, schází mu pokora.

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vlk psal jako Vlk, nebo se tehdá jmenoval jinak? Vzpomínám na pepu řepu, karla muellera, vodníka, honolulu a Rytíře pathologické ssedliny. To byly časy...

In reply to by Krtek (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jó, taky vzpomínám, ještě bych pár jmen přidal, jen si hned nedokážu vybavit jejich tehdejší nicky. Přežívá jen Pepa řepa, ale jen jako pozitivní zábavný trol, prchající pod různými nicky před robotickými i jinými cenzory.
Pokud byl k tomu donucen, dokázal napsat vynikající anylytický text o islámských zemích , v nichž se mnoho let pohyboval.
Ten "vodník" - to má být Čochtan? Ten k mým oblíbencům pro svůj fanatismus nepatřil, třbaže některé jeho postřehy byly pozoruhodné.
Měl jsem rád třeba Skeptickýho.
S Honolulem jsme se dokázali řezat pod jedním blogem i několik dní.
Pozoruhodný byl i Vorošilov/kokoschka, rusko-ukrajinský podnikatel v Česku, neostalinista a sexuální štvanec, který se domníval, že bude i českým básníkem., v čemž mu vadila pouze nezalost češtiny, o níž nevěděl. Kdoví, kde je mu konec, pociťoval zodpovědnost za své ruské i ukrajinské příbuzné na obou stranách hranice, nenáviděl Putina .... Oba jsme milovali bratry Strugacké...
Stejskalovo blogoaktuálně byl dokonalý kurs tolerance pro každého, kdo dokáže akceptovat, že natvrdlost a slepota v jedné oblasti nemusí vylučovat jasnozřivost a genialitu v oblasti jiné.
****
Co se týče Vlka, myslím, že zažil v důsledku kognitivní disonance intenzivní panickou ataku, podle mne špatně diagnostikovanou.
Kdo to nezažil, nedokáže pochopit.

To, jak navíc dokáže i přes tělesnou bolest fungovat, je obdivuhodné.
Nekritickou nenávist k Zemanovi dokážu pochopit. Měli jsme kdysi na gymplu profesora, který mu byl v mnohém podobný. Všichni ve třídě jsme o něm měli naprosto totožné informace, měli jsme s ním naprosto totožné zkušenosti - a zatímco jedna polovina třídy ho navzdory jeho evidentním chybám (které jsme si velmi dobře uvědomovali) vysoce uznávala - nikoli jen jako pedagoga, ale i jako člověka - druhá skupina ho po všech stránkách nenáviděla.

Vlka si vážím, bohužel mu hrozí, že se dostane do stádia, kdy se tu a tam domnívá, že národ, v němž se vyskytuje několik miliónů lidí, schopných (byť třeba z nouze) volit koblihu a zemana, by zasloužil jako celek shořet v ohni pekelném, pokud v onom očistném ohni shoří i Zeman a Babiš.

Kosu se stále vyplatí číst, je jen třeba zapojit filtr, pokud se dostanete k odstavci, ve kterém se vyskytne slovo Zeman, Babiš nebo Kobliha.
Nicméně být Zemanem, klidně si zvolím Vlka za poradce, protože dokáže kromě virtuálních chyb odhalit ve stádiu zrodu i chyby skutečné.
***
Zemanovým omylem (býval jsem na tom podobně jako on) je to, že pokládá za pitomce a hlupáka každého novináře, co píše hlouposti a pitomosti. To by ale musel považovat za pitomce a hlupáka i geniálního lháře a manipulátora Kalouska !

Vlkovým omylem je to, že dobrý DNEŠNÍ politik se může za každých okolností řídit morálkou a být věrný bývalým druhům.
Politik, který by se DNES za každých okolností tímto způsobem choval, by měl životnost čokoládové konvice na rozpáleném vařiči.

Jde o míru a přiměřenost.
Všichni (!) politici minimálně občas lžou, jde o to, jak často, jak blbě a v čí prospěch.

Pane A.H.
Tady bych připomněl Vlkovu skepsi,že zavře kosu,když je jeho práce je zbytečná.
Proto bych řekl,že se už nedaří ovlivňovat veřejné mínění,ani velkým mediálním organizacím,natož kose.

Trvalý odkaz

Kde jsou ty časy, kdy býval takový, jako na tomto obrázku :
http://1url.cz/6trSW
Vlka čtu leta, stejně jako Vidláka. Byla velká škoda, že Vlk zrušil diskuzi, kde mu přispěvatelé narovnávali některé názory. Jinak má všechno dobře odzdrojované, tak jako Tereza Spencerová, která odešla nedávno z Literárek.

In reply to by berkowitz (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nazdar Berkowitzi!
Vás jsem taky na Aktuálně míval rád.
Pusťte si Terezu Spencerovou - její nejnovější dvouhodinový rozhovor na Slovenskom vysielači!
Upozornila na něj Maneca, kdo ho mine, má smůlu.
Něco jiného jsou její články, něco jiného bezprostřední neučasané reakce. Obojí se doplńuje.

Jsem zvědavý, co jí dovolej na Primě a jak se jí povede.

Trvalý odkaz

Je nutné se držet faktů - kdyby Starej Jezevec - mám k němu stejný postoj jako Godot, zdravím do Plzně z prosluněných Beskyd - chtěl ony tělesné pozůstatky vzít svým letadlem, tak by letěl cca o týden později a to by ještě všichni museli byrokracie nebyrokracie sebou pořádně hodit. Vezly by se v nákladním prostoru v zaletované rakvi - kontejneru.

Brtníku,
pokud by se tak stalo, Zeman by s rakví odlétl po týdnu novinářských a dipolomatických přestřelek a úvah, zda zeman nemá prsty i na vraždě na saudsouarabském velvyslanectví - a co asi objevil lékař, že se Zeman poté, co ho na pokoji zavraždil, bojí sám odjet z Číny.
Jestli třeba v obavě o odhalení tajně nepodepsal připojení Česka k číně coby její evropské provincie, napsal by někaký janda nebo šafr.

A u Vlka by vyšel by u Vlka článek o poťapaném pokryteckém senilním starci, který se pro svou naprostou neschopnost akceptovat realitu absolutně nehodí ani na předsedu vesnické organizace chovatelů angorských králíků, natož na prezidenta.
A já bych v tom případě s Vlkem souhlasil.

Teď jsou dvě možnosti:
Buď se lékařovo tělo dostane do Česka stejným způsobem jako tělo kteréhokoli jiného zsesnulého v obdobném případě- a v tom případě bude řev, že Zeman neposlal pro rakev speciál.
nebo Zeman pošle pro rakev speciál a bude řev, že opět vyhazuje do povětří peníze daňových poplatníků a měl by veškeré náklady dostat k náhradě.
Pokud by poslal speciál k náhradě za své úspory, bude řev, že dosud nebyl provedena hloubková kontrola Zemanových příjmů, když může vyhazovat statisíce i za furiantský převoz ostatků svých kamarádů - což indikuje, že jej tajnými kanály platí Putin.

Nechci ani pomyslet, že speciál vyšle či zaplatí jako gesto dobré vůle Čína.... To by pak dokázal napsat zdrcující odsudek Zemanovy evidentní definitivní podřízení čínskému komunismu každý čtrnáctiletý přispěvatel třídního časopisu dřív než by Vlk sednul ke klávesnici.

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.