Už je to trochu trapné...

Autor
Štítky

Máme další chemický útok v Sýrii. Zase za to prý může Asad (a samozřejmě Rusko) a je nutné, aby za to tvrdě zaplatil. Tolik alespoň prohlásil na tweetu nejmocnější muž světa dosazený do funkce ruskými hackery Donald Trump. Třeba zase vystřelí nějaké Tomahawky... 

Nejzajímavější na tom je, že se v BBC vyskytnou chemické útoky vždycky punktum přesně ve chvíli, kdy další džihádistická bašta v Sýrii mele z posledního.  Ta Syrská liga lidských práv vysílající z Coventry vydává podobná prohlášení každý druhý den. Ale nejdřív musí být asadovy síly v ofenzivě a pak najednou má BBC nádherné děsivé záběry z terénu. Je neuvěřitelné, kolik anglických novinářů zůstává mezi hrdlořezy i poté, co jich islámský stát tolik sťal. Aha, on tam není ani jeden, ty záběry připravuje místní továrna na sny made in Al Kaida.  

Je stejně zajímavé, že takový Idlíb je sice plný teroristů, ale na ně Asad asi zapomněl a hází chlór jen tam, kde to zítra nejspíš už konvenčně obsadí a nastolí pořádek. Asad je asi pověrčivý a když už má vítězství na dlani, tak tam ještě hodí sud chloru. Sice se nikdy neobjeví jediný záběr té plynové munice, jen záběr otrávených dětí, ale protože jde o Asada, tak je to pravda pravdoucí. A Česká televize se diví, že jí nikdo nevěří. Zkrátka munice se vždycky někam vypaří. Pořád čekám od těch slavných superinvestigativních novinářů, kdy se na tohle někdo zeptá. Kam se poděla ta chemická munice.

Slavní nobelisté Bilé přilby prohlásili, že chemický útok byl proveden barelovou bombou s chlorem. Mohl  by mi někdo kompetentní vysvětlit, jak se dává chlór do barelu? Nebo jak je možné, že se barel po dopadu nenajde? 

Ostatně plyn je místní folklór. Kurdové také denně vydávali prohlášení, že na ně Turci útočí chlórem, ale BBC na to nějak nereagovala. Kurdové jsou sice (tedy byli) američtí spojenci, ale těm není radno věřit. Narozdíl od Kaidistů. 

Mimochodem, musí to být super patřit k tomu táboru dobra, pravdy a lásky. Pět let řežete ve jménu Alláha lidem hlavy, dáváte videa poprav na internet, bojujete proti ose zla v podobě Ruska a Asada, držíte poslední bašty odporu a nakonec vás ještě vaši vlastní lidi otráví ve jménu propagandy. Milí kavárnící, dívejte se pozorně, být přítelem těchto pravdoláskařů je nebezpečnější než být jejich nepřítelem. Ostatně Kuciak by asi vyprávěl... kdyby mohl. A Skřípal taky...

A propo - Skřípal prý dostane novou identitu... To už je mrtvej ne? Nikdo o něm nebude vědět, prý bude mít nové jméno, ale skoro mám chuť si myslet, že je po něm. Takhle člověk skončí, když kamarádí se Západem. Řekl bych, že v Kremlu stojí dlouhá fronta anglických (tedy ruských)  oligarchů, aby Putina poprosili o odpuštění, protože ten chlap alespoň drží slovo a když vysolíte z kešeně pořádné výkupné, nechá vás žít. 

Pouštím to na sklo hned... nejspíš se v noci dočkáme zase nějakého raketového dárečku na Damašek.  

Komentáře

Trvalý odkaz

Pane Vidlák perfektní.
Jen mě nejde do hlavy,nejsem chemik,co to je za typ chlóru,že zabíjí děti a nevinné občany,teroristu žádného.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já bych si tipla, že je to speciální chlórový hybrid, který vyvinuli Rusové v supertajné laporatoři ve městě Šichany. Pak jeden z nich myl kádinky a zjistil, že vyrobil sloučeninu Novičok - tak to vyzkoušeli v Salisbury na Skřípalovi (všimněte si těch S! Samý S)
Napřed na morčatech a kočce ten novichlór, neboť má s nejvyšší pravděpodobností fungovat na nevinné objekty - a po úspěšném zmordování zviřátek do toho kápli kapku Jaru a měli Novičok.
Avšak množství Jaru bylo nedostatečné, takže Skřípalovi holt (dočasně) přežili.....

In reply to by Lupi (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lupi,vtipné.
Mne jen napadá,jestli vůbec byly otráveni,možná jen Anglickým prostředím,kdy prý žádali Putina o možný návrat.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

ví....... Když se vám po salisburským parku procházejí monstra v žlutým igelitu a současně normálně oblečení poldové a bádají tam nad něčím hlavinku k hlavince, tak je prostý český člověk značně zmaten.
A jestli to tam tak chodí běžně, možná se zmátl i ruskobritský dvojagent. Sice vydržel dlouho - ale to bude dáno všeobecnou odolností ruského člověka :-))

In reply to by Lupi (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mám ještě jinou teorii. Skřípalovi se otrávili samohonkou vlastní výroby v té restauraci, kde byli. Byla natolik silná, až je málem otrávila. Proto mohli procházet chemici ve žlutém i poldové vedle sebe a nikomu se nic nestalo. Za všechno může samozřejmě Putin, protože nepodporuje pití alkoholu a tak Skřípalovi museli svoji dávku alkoholu v množství stovek gramů vyrábět pokoutně.

Trvalý odkaz

Vidláku,
dík za článek.
Protože jsem příliš chvátal, neorganicky jsem přilepil k minulému tématu Zrození kmenového vůdce něco, co se hodí pod tento článek Váš.

Takže si zatapetuji a zakopíruji, ať je to všechno pohromadě.
Musím se přiznat, že, ač propagátor spanilé mluvy, jsou stále častější situace, kdy mám nezřízenou chuť použít slovníku, ze kterého by se poblil i antoušek.
Když už z nás dělají s odpuštěním jandy, mohli by si dát tu práci, aby tak činili s trochou příčetnosti a originality.
Ale - jejich taktiku chápu. Viz níže.
***************************************
"K tématu - i k Baštovu článku - dnes nově Vlk:
https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Amíci mají naspěch, už vůbec jim nezáleží na uvěřitelnosti nebo neuvěřitelnosti zpravodajských her a provokací.

Vycházejí z toho, že zpracované a v propagandě dlouhodobě macerované oběti skupinového myšlení / stupidity v koukolíkovském slova smyslu uvěří všemu, co jim autorita nakuká.
Těmito důvěřivými příznivci však vládnoucí ve skutečnosti pohrdají.
Nebo se jich bojí - protože když je některý z nich prohlédne, stává se z obdivovatele a vazala nepřítelem.

Cení si naopak těch, kdo tvůrčím způsobem rozvíjejí a stupňují jejich sebehovadštější tvrzení - a zároveň dávají občasným mrknutím najevo, že jsou ochotni je potvrdit a rozvinout ještě větší nehoráznosti.

To vysvětluje, proč jsou nám předkládána zdánlivě amatérsky superblbá a protismyslná tvrzení ... cožpak desítky tisíc pracovníků PR oddělení a reklamních agentur nedokáže vyplodit nic věrohodnějšího než Jakub Janda či britský ministr zahraničí?
Nebo alespoň lež vnitřně nerozpornou ?

Zapomínáme však, že hovadské lži nejsou určeny k přesvědčování (fanatického upřímného věřícího či naopak předpojatě nevěřícího nepřesvědčíte ani tisícem párem jandů, ani nositelem Nobelovy ceny - čímž proboha nemyslím babráka oblbamu).

Hovadské lži jsou testem, zda jste je ochotni opakovat, vyřvávat a tvůrčím způsobem rozvíjet.
Pokud ano, můžete slézt z rozřaďovací rampy, vrátit se na svou palandu.
Sprchovat do útulné komory se půjdete až při příštím snižování stavu účastníků tábora koncentrovaného duševního zdraví ...

Abych ZASE nedostal jemně vynadáno od Manecy, připojuji dodatečně podpis.
Osobně si ale myslím, že bych měl mít povinnost podepisovat jen extrémně blbé články, abych ostatním anonymům nedělal ostudu.
Ty chytřejší budu občas dávat anonymně vplen, ať se s nimi klidně vytahuje někdo, kdo píše ještě trochu prdleji než já....

Děkuju, Asfaltový holube, hned jsem klidnější. :-)

Já Váš rukopis (slovopis?) poznám obvykle na sto honů, ale jakmile jako Anonym začnete předstírat, že jste normální a ne mešuge, tak pokaždé znejistím, jestli nejde o nového návštěvníka.

Trvalý odkaz

Už od rána,kdy jsem se tu "novinku"dozvěděl se mi nějak svírá na hrudi.Jednak jsem kdysi v Sýrii působil a druhak kdo se trochu poohlíží po internetu tak si určitě všiml,že už někdy od začátku března je ze strany Ruska upozorňováno,že se chystá nějaká plynová provokace,čehož si následně všiml a okomentoval Bašta viz.výše Vidlákův článek.To je ten svět opravdu tak zvrácenej,že si ti debilové za velkou louží myslí,že jim všechno projde??Jsem dostatečně stár a pevně stojím na zemi,nicméně aniž bych chtěl budit nějaké obavy dovolím si připomenou,že dle některých výkladů Nostradámových proroctví III.WV má začít na Středním Východě.Za všechny cennosti na světě nechtěl bych být v kůži Putina při rozhodování jak zareagovat,pakliže ten hňup s falešnýma vlasama něco spustí!!

Trvalý odkaz

Pane Vidlák, naprosto přesně vystiženo. Já jsem se domnívala, že k téhle falešné akci již nepřikročí, ale jim je už všechno jedno. Jestli jim někdo bude věřit nebo ne - už jim na tom nezáleží. Jenom si říkám - jak k tomu přijdou ti ubozí lidi v Sýrii, tolik utrpení a kdy to skončí? To se samozřejmě týká i Iraku, Afghanistanu, Libye. Kéž by existovalo to nejhorší peklo a tuhle děsivou hydru pohltilo!

Trvalý odkaz

Jak k tomu přijdou ti ubozí lidi v Sýrii, insegnate? Stejně tak, jako ty děti v Iraku:

<i>„Slyšela jsem, že zemřelo půl milionu dětí. Myslím, že to bylo více mrtvých dětí, než v Hirošimě. Myslíte, že ta cena stála za to?“ Zeptala se moderátorka Lesley Stahl Albrightové.

Ano, myslím si, že ta cena za to stála – odpověděla Albrightová</i>

Je mi to hrozně líto, ale asi bude dobré, když vezmete na vědomí (nikoli, že to budete chápat), že o ty lidi vůbec nejde, insegnante!

Ale to já vím, výrok "balkánské řeznice Madly" dobře znám, ale ptám se, jak k tomu přijdou tihle lidi, že jsou předhozeni zvěři, pořád porovnávám, jak léčíme každou nemoc a snažíme se dožít co nejdéle a v pohodě a tam statisíce vražděných, mučených a jejich vrazi vystupují jako obhájci "hodnot" a část lidí jim věří, části je to jedno a prodejné děvky jim tleskají. Nebo si musíme říci - v historii to tak vždy bylo a bude a nic proti tomu se nezmůže?

Trvalý odkaz

ale vypadá to, že je jim úplně jedno, že je to trapné. Chtějí válku. jestli pošlou do Sýrie tomahavky, Rusové řekli, že to odskáčou ti, co je odpálili.
Platí, co jsem už napsal. Okno se zavírá, pokud rozpoutat válku, tak je nejvyšší čas.

Vidláku, modlete se. I za nás.

Trvalý odkaz

Pokud si správně pamatuji, v Sýrii proběhly 3 útoky připsané Asadovi a u všech byly Bílé přilby. Jednou to může být náhoda. Ale třikrát? Pokud k útokům přistoupíme nepředpojatě, jsou Bílé přilby podezřelé úplně stejně jako Asad.
Vypadá to tak, že cílem je rozpoutat válku ihned a jedno z jakých důvodů.

Trvalý odkaz

Podle vyjádření Rusů,Izrael podnikl letecký útok u Damašku,takže Izrael udělal důležitý krok ke svému zničení.
Američané to nechtěli udělat,tohle byl test,co udělá Rusko,zřejmě na Izrael teď nezaútočí,USA na to čekají,pak by to hustě lítalo v Sýrii.
Je nutno k tomu říci,Izrael by to o své vůli neudělal,bylo to schváleno a koordinováno USA.Okamžitě by Rusko mělo zařídit bezletovou zónu nad Sýrii.V Rusku bych provedl mobilizaci několik ročníků,vyhlásit poplach celé armádě.Sledoval bych i situaci na Ukrajině,tohle všechno USA doplní více válečným dobrodružstvím.

Trvalý odkaz

Já se ničeho nebojím. Očekávám, že gosudar Trump zohlední zásadní zásluhy gosudara Putina na svém zvolení a pošle na něj jen pár slabších kousků ze svého sortimentu, tak nějak po přátelsku, a gosudar Putin odpoví stejně přátelsky. Na nás by pak vyšly nějaké trapné tři kousky, za špiona kousek, v Úvalech posbírat šrot a neprodleně sázet cukrovku.(Ještě že ta Staroměstská radnice se prozřetelně dosud nedočkala repase.) Národní divadlo po nové sbírce nasadí proti sobě historická dramata Kašpárkova dobrodružství a Strýček Váňa.

Trvalý odkaz

Měl bych k diskuzi ještě dvě dnešní až víkendová témata k zamyšlení:

1. ČT opět nezklamala při informování o volbách v Maďarsku. Opět podporuje opozici, která volby drtivě prohrála. Komentátoři ČT se ale předháněli, jak opozice zvítězí. Po debaklu při informování o volbě amerického prezidenta, Brexitu, volbách v Itálii a teď v Maďarsku lze ČT brát jen jako za dob socialismu. K politické agitce si dát opačné znaménko.

2. ČSSD se nedohodla s ANO. Nic nového, ale lezou zajímavá fakta, že ČSSD chtěla ministerstvo vnitra, aby se chránila před vyšetřováním toho, co její členové ukradli. Je zajímavé, jaká banda tragédů ČSSD vůbec vede. Nejdříve Sobotka skuhrá, že mu Babiš ukradl hospodářský úspěch dosažený za jeho vlády. Teď v ČSSD zase skuhrají, jak byl na ně Babiš při jednání ošklivý. Asi jim nezbude nic jiného, než zvolit Jiřího Paroubka nebo Jaroslava Foldynu. Těch uhlazených přesládlých panáků a slušných úředníků do dobrého počasí už bylo v ČSSD dost a dost, teď potřebují ve vedení razantnější osobnost. Nebo můžou v ČSSD rovnou vyhlásit bankrot.

I ČSSD má své věrné pevné voličské jádro které nepřesvědčí nic. Zarytým postojem předčí i Pepu Koblihu. Ten z toho měl aspoň tu koblihu. Voliči ČSSD mají jen své světle oranžové zítřky a představu, že Bohuslav Sobotka byl slušný premiér, i když šplhal Junckerovi análním otvorem, jak nejvýše to šlo. Takže když Juncker otevřel ústa, nezářily tam Junckerovy mandle, ale Sobotkova pleš! Tak daleko se vyšplhal.

Dnes jsem na ČR Plus ve zprávách slyšela neuvěřitelnou zprávu:

"V parlamentních volbách v Maďarsku jen těsně zvítězila Orbánova strana Fidesz."

Dál pak redaktor vysvětloval, že potřebných 133 křesel v parlamentu překročila jen o 1 a získala tedy 134 křesel.

No já jsem nevěřila svýn uším - takovou manipulaci by si nedovolili ani v Rudém právu v 50. letech. ... A tihle hajzlíci budou pak někde tvrdit, že chtějí slušného premiera, slušnou vládu a slušného prezidenta?

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jasně, že je pro redaktora rozdíl mezi 133 a 134 poslanci! Vlastně to byla drtivá prohra Orbána, protože získal pouhých 134 ze 199 křesel!

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jo , to samé v bleděmodrém jsem slyšel na ČT. Ale klid, už se nebudem dlouho takto bavit. Na pořadu budou úplně jiné zprávy, zprávy z fronty.

Dnes jsem četl komentáře různých lidí ke zvolení Foldyny. Podle těchto reakcí mohu soudit, že pokud by v ČSSD převážil směr reprezentovaný Foldynou, stala by se pro mne ČSSD opět volitelnou stranou. Bakalomédia by jí spolehlivě vyřadila z houfu stran vyznávajících "liberální demokracii".

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

ČSSD má své kmotry a těm Foldyna asi moc nejde pod vousek. Takže se v ČSSD možná semknou a zbankrotují, ale zachránit se opravdu nechtějí.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

Foldyna je v ČSSD bílá vrána nebo černá labuť - jak je libo. Sám nic nezmůže. A už se na něho chystají kolegové Dienstbier, Seďa, Poche..., jak mu vyklovou oči.

Dnes v Komentářích na ČT24 Foldyna mluvil jakoby tam spadl z Marsu, říkal prostě co na srdci to na jazyku a redaktor nestačil ani zasáhnout. Rozbalil to ja na jarmarku, vůbec se s tím neservítkoval... Okamura teď má na ČT24 konkurenci.

Marfil z aktualnikonflikty.cz to vidí jako konec světa, jak jsme jej dosud znali:

od Marfil » 09 dub 2018, 20:09
Situácia a svet ako ho poznáme idú do finále:

VS Ruskem jsou v plné bojové pohotovosti
, je prohlášen za náhlý poplach ve všech divizích pozemních sil, vojenských kosmických sil a sil protivzdušné obrany ozbrojených sil Ruska
9. dubna 2018 19:00 poslat e-mailem
V zakladkiNapechatat
Podle dostupných informací, oznámila náhlý poplach ve všech divizích pozemních sil, kosmických sil a ozbrojených sil ozbrojených sil Ruské federace.

V době od 8. do 9. dubna bylo na moře dovezeno velké množství válečných lodí.

Sestavy raket "Iskander" a divizí protivzdušné obrany byly staženy z míst trvalého nasazení.

Samostatné zdroje hlásí rozmístění velitelských a kontrolních stanovišť na hlavních vojenských námořních základnách a vojenských letištích.

Ministerstvo obrany Ruské federace nekomentuje informace o přesunu a pohybu vojenských jednotek.

http://www.iarex.ru/news/57059.html

Je zajímavé vidět, jak americká rétorika nejdříve k smrti vyděsila KLDR a Kim čong una, že už očekávali útok z USA. Teď vyděsili Rusy. V takové atmosféře stačí jedna neopatrná chyba a životní ohňostroj může začít. Pokud začne, užijme si jej, bude náš poslední. Pak bude jedno, jestli uhynul poslední samec nosorožce bílého severního. Přežijí jen baktérie.

Gerde, to není vyděšení, to je již reakce dobráka psa, který jen vrčel a poštěkával před zmrdy, kteří jej klackama zahnali do kouta.
Těď mu ale došlo, že již nemá kam ustupovat a rozhodl se začít se bránit a dobře ví, že na to má. A já mu držím palce.

je pro nás, co jsme odsouzeni žít mezi mlýnskými kameny, jen malou útěchou. Zítra - pozítří se něco stane, a pak přijde "mým národům" (jestli se to stihne).

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.