V jednom jsme oproti Číně napřed

Autor

Ve včerejších komentářích se objevil odkaz na Jiřího Pehe, který burcuje opozici i milion chvilek, že občasné operetní demonstrace nebudou stačit. Bude nutné přitvrdit a demonstrovat každý den po vzoru Honkongu či Chile. Musím říci, že jsem se hned Vidlácky zamyslel a vzápětí jsem začal psát tento článek: 

Nejvíce se mi líbí, jak už nám Pravda a Láska úplně rezignovala na volby.  Je to pochopitelné -  svobodné demokratické volby totiž vyhraje vždycky Andrej. Že by soudruzi ojrosvazáci začali dělat opravdovou volební kampaň, šli za voličema, mluvili s nimi a pak z toho udělali volební program a zkusili s ním vyhrát volby, to půjde těžko. No voliči chtějí ten... populismus a to oni přece nemůžou. 

Takže se začínají burcovat k pořádným demonstracím. Pokud možno každý den, pokud možno pořádně. Nevím co si demonstranti mají vzít v Hongkongu za vzor, ale předpokládám že pořádný Bangovský bordel, blokování ulic, blokování dopravy, blokování úřadů, blokování škol. 

Musím říci, že se nemohu dočkat, až to začne. Úplně vidím tu zablokovanou Prahu, kde se nedá projet odnikud nikam ani metrem, ani tramvají, ani autem. Demonstrace, kde nezní písničky od Hutky, ale duní bubny, hoří dýmovnice a dochází k potyčkám. A v tom bordelu se najdou hned kriminální živly, co začnou demolovat a krást. 

Nevím jestli Pehemu došlo, že v tomto ohledu jsme skutečně dál než Čína. Že oni tam nasadili policajty, vodní děla a podobné mašinky, ale u nás Andrej nemusí dělat nic. Dokonce může pořád mluvit o tom, že máme demokracii, ať si mladí demonstrují. Mají na to právo. A starousedlíci, obchodníci a podnikatelé volají Hřibovi, aby s tím něco udělal. Praha nasadí naprosto zbytečné a nefunkční městské strážníky, co neochrání nic a nechytí ani rýmu. 

Den za dnem pak po demonstrantech zůstanou zabordelené ulice, shořelá auta, vytlučené výklady... A Andrej pořád nemusí dělat nic. Máme demokracii, Praha to tak přece chtěla. Pehe to říkal... Tak ať si užije ježdění do práce. Postačí týden a Milion chvilek bude nenáviděn přímo ve své matičce Praze. 

Tohle nepochopil Paroubek. On si myslel, že se vyprofiluje na czech techu jako silný vůdce. Kdyby nedělal nic, druhý den by ti stejní novináři, co ho mlátili po hlavě za nasazení těžkooděnců, ronili krokodýlí slzy nad zničenou loukou a mluvilo by se o chuligánech a ne obětech. 

Nemáte někdo číslo na Mináře? Měli bychom mu Peheho nápad hromadně doporučit. Zabili bychom 200 tisíc much jednou ranou. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

číst pořád dokola ty samé hovadiny o Letné.
Za prvé: nikdy tam nebylo víc než šedesát tisíc demonstrantů, žádné dvě ani tři stovky tisíc.
Za druhé: to nebyli žádní mlaďoši, podívejte se na fotogalerie z podujatia, v drtivé většině střední a starší věk.
Za třetí: Jediný důvod, který do Prahy přivedl tohle respektu hodné množství byla touha živnostníků a podnikatelů potrestat Babiše za zavedení EET a dalších zákonů proti zatloukání příjmů a machinacím s odvody. Nějaká nezávislost justice, na kterou kaká pejsek, nikoho nezajímá.
Za čtvrté: pokud něco chcete namítat, tak si laskavě znovu prohlédněte ty fotogalerie a snad už pochopíte, že tyhle obličeje jsou podnikatelké ksichty, žádná říjná mládež, a ti se k násilným činům svést nenechají, na to se mají moc rádi.
Za páté: Godote, p š t .

Zatím bez slepic

:-) :-) :-)

Zatím bez slepic

Viděl jsem kdysi (1975) na spartakiádě cvičit vojáky. Na Strahově, což byl největší stadion na světě. Bylo jich, myslím, 10 000, tedy divize. Diváků, pokud vím, 250 tisíc. To je pro mě měřítko.
Ta čísla z Letné jsou skutečně notně nadsazená.
A už mlčím, už mlčím....

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

A "podnikatele" jste nechal bez komentáře, stačilo pouhé: Godote p š t !

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na poslední SPARTAKIADĚ v roce 1985 bylo na ploše více než 17000 vojáků.

Zatím bez slepic

In reply to by VAHY (neověřeno)

Trvalý odkaz

No, nebylo. Bylo to maličko nad 13200, přesné číslo si už nepamatuju. Byl jsem mezi nimi.

Zatím bez slepic

In reply to by zekor (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vy věříte vlastním očím víc než ČT? Bude potřeba ještě více mediálně zapracovat. Proboha, chlapi, nevěřte už těm hoaxům! To vám udělali komunisti.
:-)))

Zatím bez slepic

In reply to by weissbach (neověřeno)

Trvalý odkaz

V Přeletu přes kukaččí hnízdo se takovýhlemu pomýlenému soudruhovi prostě zbytečnej kus mozku odřízl.

Zatím bez slepic

Taras.
V noci se má spát a ne psát blbosti.
Živnostník,který chodí protestovat,není živnostník,není živnostník,ale lenoch,který žije ze státních zakázek a dotací.
EET pro malé podnikatele,nic pro stát nepřinesla,ale jen ztížila podnikání.Už to bylo napsáno a já to podtrhuji,zjistit,kdo to všechno organizuje,kdo to platí a co má být výsledkem těchto protestu o tom je potřeba psát.
Sice jde vysledovat,že je za tím demoblok,ale i odkopnutí politici,podnikatelé.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mohl byste prosím ve větách za čárkou a tečkou udělat mezeru? Já vím, pamatuji se, že na psacím stroji se mezera nedělala, ale ty textové editory v počítačích ji chtějí, jinak to bez mezery vezmou jako jedno slovo a v mobilu se to pak obtížně čte. Nepíšu to abych byla šťoura, jen mám pak při čtení v mobilu potíže. To víte, jsem stará, škaredá, hloupá a navíc nasleplá.

Zatím bez slepic

kolik lidí na letné bylo, je mně ale divné jak Targus ví, kolik tam bylo demonstrantů když mob. operátoři i policie se celkem na tom čtvrt milionu schoduji.
Apoznat podnikatele podle ksichtu,no to je uctyhodný výkon. Nebviděl jste tam také Ládíka?

Zatím bez slepic

No, nechci nic zpochybňovat, ale mám jednu poznámku k těm mobilním operátorům.
Nevím totiž, jak identifikují osobu podle mobilních telefonů.
Za prvé, mnozí lidé mají více mobilních telefonů (soukromý a služební).
Za druhé, mnohé telefony umožňují vložení dvou SIM karet (opět, obvykle sooukromá a služební, popř. hlasová a datová).
Pokud tedy identifikují osoby podle telefonních čísel, tedy SIM karet, může tím být výsledek zkreslen, nevím ovšem, do jaké míry.
Pokud identifikují osoby podle IMEI telefonu, bude zkreslení pravděpodobně menší, ale zcela se mu vyhnout nelze.
Neznamená to, že by to snížilo výsledek na polovinu, protože většina lidí asi stále nosí jeden telefon s jednou SIM, ale hnidopich ve mně si nemůže pomoci.

Zatím bez slepic

kolik lidí na letné bylo, je mně ale divné jak Targus ví, kolik tam bylo demonstrantů když mob. operátoři i policie se celkem na tom čtvrt milionu schoduji.
Apoznat podnikatele podle ksichtu,no to je uctyhodný výkon. Nebviděl jste tam také Ládíka?

Zatím bez slepic

kolik lidí na letné bylo, je mně ale divné jak Targus ví, kolik tam bylo demonstrantů když mob. operátoři i policie se celkem na tom čtvrt milionu schoduji.
Apoznat podnikatele podle ksichtu,no to je uctyhodný výkon. Nebviděl jste tam také Ládíka?

Zatím bez slepic

mockrát jsem zmačkl nesprávnou klavesu.

Zatím bez slepic

Netřeba se omlouvat za Parkinsonovu nemoc, kterou trpíte. První příspěvek jste psal Vy, další už profesor Parkinson. A až Vás navštíví i Alois Alzheimer, zapomenete psát úplně. Nemusíte se obávat, máme pochopení pro nemocné. Ovšem u takového scallopa nelze poznat, zda je nemocný nebo je opravdu tak intelektuálně vybaven.

Zatím bez slepic

U tebe je každá zmáčknutá klávesa nesprávná, cype.

Zatím bez slepic

já jsem tu nic o Letné nepsal. Letnou mám u prdele již z dob výše zmíněných spartakiád, kteréžto jsem zazdil jako student i jako voják větou, že když je to dobrovolné, tak na Letnou jedině jako mrtvola. Je faktem, že na vojně jsem pak musel obden do CS, abych unikl, ale podařilo se.

Takže totéž, co mirek58. Vyčistit brejle a poznačit si, které jsou na dálku a které na blízko.

Zatím bez slepic

jsem zvyklý, že Targus je vždy( téměř) první, a tak jsem si Vás spletl s Tarasem.

Zatím bez slepic

což ale nevyvrací to, že drtivá většina účastníků se rekrutovala z vaší vedoucí síly, Ládiku. Češi se v tomhle počtu sejdou jenom pod knutou (Václavák za protektorátu, První máje) nebo kvůli prachům (odboráři, EET, kontrolní hlášení). Na podzim 89 to bylo vlastně taky kvůli penězům, chtěli jsme se mít jako v Rakousku - no a někteří se skutečně tak mají. Cíle dosaženo, co tady tedy porád remcáte?

Zatím bez slepic

mi je jedno, kdo na nějakou letnou chodí, já si taky chodím, kam chci. A že tam někteří blázni jezdí přes pů republiky a kupují si zpáteční jízdenky s návratem kolem půlnoci, to je jejich problém. Ani se nesnažím to chápat, lidi mají různé hobby. Někdo chodí řvát po náměstích, někdo dělá hop hop hop že je čech na stadioně, já si běhám potmě po lese. Lidi jsou různí.

Zatím bez slepic

se zeptat, co je ta moje vedoucí síla. Já žádného vedoucího nemám už od 1990. Velím si sám. To mě soudíte podle sebe? Mám jen svou vnitřní sílu a o té nevím, že by byla vedoucí.

Zatím bez slepic

stejně jako vy asi nebudete Ládikunda, i když by někdo s ohledem na vaše
pitomé otázky nemusel souhlasit. Pokud nevíte, že jste vedoucí síla nového režimu s předvojem v ODS a TOP09, tak se asi špatně orientujete v polistopadovém vývoji.

Zatím bez slepic

Aha.

Zatím bez slepic

ČTK nahlásila, že se akce zůčastnil i Jára da Cimrman či Ferda mravenec. Pučálkovic Amina měla smůlu. Nebyla vpuštěna, protože jako doprovod se tolerovaly pouze pejsci.

Zatím bez slepic

že košile je bližší než kabát a prodej zboží nebo služby bez účtenky je mnohem lepší než dobrý pocit z toho, že státní kasa je plná peněz. To mi ale nebrání, abych v tomhle článku nedoložil výpočtem podle programu na výpočet délek a ploch z katastru nemovitostí, že tři sta tisíc lidí se na Letnou nevejde, i kdyby každá žena byla těhotná (plod Minářem započítán) a každý druhý trpěl rozdvojením osobnosti, viz:
https://taras2.wordpress.com/2019/06/23/fujtajblks/

Jak říkají kriminalisté, souvislý řetěz důkazů jasně říká, že na podporu Milionu chvilek vyrazili právě z nějakých osmdesáti procent živnostníci a podnikatelé, protože nikdo jiný nemá tak vážný důvod pro to, aby zved prdel a jel dvě stovky kilometrů poslouchat naprosté hovadiny, které na něj z tribuny valí národní umělci, poslouchat ojetého Hutku a sjetého Kartouse. Když už jako odpověď napíšete nějakou kravinu, tak ji alespoň nepište třikrát za sebou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jsem starej vůl.
Namísto Pehe jsem četl Pepe.
Ach jo, ta rána do makovice o sobě dává vědět!

Zatím bez slepic

:-(

Zatím bez slepic

klubu!!!
:-)
Podruhé vyčistit brejle!!!
Případně označit barevnou tkaničkou, nejlépe každé brejle jinou barvou, a nechat si vytetovat na předloktí:
"Červená na blízko,
zelená na dálku."
Pomáhá to.
Akorát mi vždycky dá fušku vzpomenout si, jak vypadá červená...?
:-) :-) :-)

Zatím bez slepic

z toho si nic nedělejte, včera jsem hledala několik hodin v papírech desetikorunu. A ne a ne ji najít (vidět)
Ovšem té radosti, když se nad ránem podařilo a já mohla jít spát....

Zatím bez slepic

to je takový kovový kolečko

Zatím bez slepic

In reply to by Tony (neověřeno)

Trvalý odkaz

jj, jenže já hledala pouze tu napsanou 10, tedy jakousi zvrtlou šibeničku s vajíčkem :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidláku, tomu říkám trefa do černého a přímo do středu.
A Číňané jsou opravdu velmi dobří myslitelé a Hongkong to pocítí. Podnikat se dá i odjinud než z Prahy, co to tárám, z Hongkongu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

protesty Hong Kong nádherně potápí - poprvé hrozí deficitní hospodaření území a pokles ekonomických aktivit a jak psal Jan Vítek, roste proti tomu síla a význam protilehlého města Šen Žen, nově vzniklého technologického centra, sídlu Huawei, už dvanáct milionů obyvatel, přesouvají se tam investoři, bankovní sektor, důležité bankovní operace - skoro by se zdálo, že se Číně "boj demonstrantů za demogracyji" náramně hodí, protože vede k úpadku Hong Kongu

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Odpoledne hodí šrapnel k Hnízdu.........
Prostě než přijde čert a Mikuláš, bude to mediální Babišův týden a možná to vydrží do Vánoc, to se pak neřeší NIC moc (osvědčeně) jiného!
Možná měla staronová aféra Babiš i ty hry šíleného Novotného .... překrýt a odvést mediálně pozornost zejména od toho jednání NATO včera a dnes 3-4. prosince, co kdyby náhodou se ta mozková smrt potvrdila.......
Proč zrovna na dnes odpoledne........4. prosince načasoval tiskovku i ten NSZ Zeman, ačkoliv je ještě nějaký čas do uběhnutí těch 3 měsíců od Rozhodnutí Šarocha....či se zase bojí úniků? Kdo ví....

Čína:
Inu jedna země, dva systémy mělo položit, tedy "zdemokratizovat" komunistickou Čínu a někde možná udělali "naši soudruzi" ze Západu chybu.
A asi proto bude nyní NATO "v mozkové smrti" mít jako nepřítele číslo jedna snad prý Čínu, teda pokud jim Turek schválí dnes tu rezoluci...

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2840195-cina-smeruje-k-nelidskemu-sy…
Odtud:
"Když Peking před víc než dvaceti lety přebíral správu Hongkongu , tamní hospodářství představovalo zhruba 20 procent HDP celé Číny. Hongkong byl významný přístav, obchodní centrum, zdroj zahraničních investic a investic obecně. To se změnilo, podíl Honkongu dnes tvoří jen asi 2,5 procenta HDP Číny a tím ztrácí pro Peking jakýkoliv zvláštní význam. "

Zatím bez slepic

tak drobná oprava, nepřítel se dnes korektně už neříká, je to prý správně v NEO řeči "příležitost a výzva" :

"Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček se ohradil proti formulaci agentury DPA, že NATO v závěrečném prohlášení označí Čínu za možné ohrožení. „V deklaraci je jasně napsáno, že Čína je pro NATO příležitost a výzva,“ napsal Ovčáček. „O tom, že by to byla hrozba, natož vojenská, tam není ani slovo,“ podotkl mluvčí a dodal, že při sestavování návrhu deklarace bylo cílem, aby výraz hrozba nebyl použit."

Více na https://www.e15.cz/zahranicni/nato-poprve-zmini-cinu-coby-vojenskou-hro…

Zatím bez slepic

Řeší se Novotný a Babiš, přitom to podstatné, kupříkladu naše prohra u ohledně zamítnutí té slavné směrnice o zákazu některých samonabíjecích zbraní a určitých typů zásobníků A její zdůvodnění (!) nikoliv.

Zatím bez slepic

směrnice mohou býti slavnými, dokonce i neslavnými, schválenými, nebo neschválenými. Respektovat je budou pouze lidé, kteří je respektovat budou chtít. Zločinec na žádnou směrnici hledět nebude. Ať už mu budou hrozit jakýmikoliv sankcemi.
Stejně tak obchodníci obcházejí různé zákazy, sankce,... cestičku, jak vyhovět, si vždy, pro prašule, najdou. To znamená, že nesouzní se státem. A klystýrek není povolen.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vím, je to už půl roku starý článek, ale když už jsem na něj narazil, nedá mi to prohlásit jej za neodolatelný:
https://blisty.cz/art/95398-barbora-tacheci-radostne-tanci-na-palube-po…

Za svou nejoblíbenější pasáž považuji:
"...režim, který vládl ve východní Evropě před rokem 1989, byl pravicová, ne socialistická diktatura. Kdyby o tom Tachecí něco věděla, mohla by se podívat třeba na Dietlův seriál Žena za pultem, který geniálním způsobem zachycuje hluboce konzervativní, pravicové hodnoty tehdejší společnosti."

Hned v závěsu pak věta: "Čechům zřejmě nevadí, že za deset let už nebudou mít žádnou planetu." ve mně vyvolává potřebu sázky se s panem Čulíkem vsadit... Bohužel se obávám, že může vyhrát, jen s tím, že na té kouli nebude místo pro Čechy...

Otočím list - Minulá budoucnost:

Už v letech 1996-97 zachvátila Zemi pandemie, jež zahnala lidi pod zem (Dvanáct opic) a vedla k uvědomění si strojů sebe sama (Terminátor). To je také důvod, proč v listopadu 2019 Harrison Ford v multikulti dytopickém Los Angeles musel honit androidy (Bladerunner).

Můžeme doufat, že v roce 2025 vyšlou vědci do minulosti Bruce Willise (Dvanáct opic) a v roce 2029 pak učiní totéž Skynet s Arnoldem Schwarzenneggerem? Nebo snad k nám vyšlou k naší spáse nějakou mladou čistou dívku, jíž uvěříme spíše?

Zatím bez slepic

Jestli myslíte Grétu, tak jste v úplně jiné dystopii!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Je tu další průzkum:
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/sanep-vydal-novy-volebni-pruz…
Nastávající naháňka na Ježibabiše honcům preference nevylepší. Spíš na opak. Pokud se k nim přidá i ČSSD a píchne kudličku do zad, tak je to její konečná (to lidi doopravdy nemají rádi).

Jedinou honci mají a to vyštvat Ježibabiše ze Strakovky. Pehehe už vyzval ke zteči.

Zatím bez slepic

Podle SANEP pruzkumu by koala ANO + SPD + Trikolora s podporou KSCM davala 50%.
To slunickari nerozdychaji.

Zatím bez slepic

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale jak to teda je s tou naší SUVERENITOU, když nám naprosto otevřeně už je ukazováno a přiznáváno (právě tou kauzou dotace "bývalé firmě" Babiše), že nejen předpisy EU jsou nad vnitrozemskými, ale dokonce už i kde jaký úředník sloužící pro EK, je nadán pravomocí vykládat s důsledky pro nás i zákony naše vnitřní.
Soudy už netřeba, už jsme pokročili, už stačí i úředníček, ale musí být z té "svaté" EU?!
A to už vůbec nemluvě o tom, jak velké části našich lidí i politických představitelů tak nějak napříč spektrem to nejen nevadí, ale dokonce z toho tak nějak "řičí blahem".
Snaha odstavit svobodnými volbami (za které se cinkalo) zvoleného Babiše (kterého fakt nemusím a těžko jeho osobnost vydýchávám, ale respektuji, že vyhrál) prostřednictvím udávání "vrchnosti"(kde slouží na toto zase i úředníčci z Čech), i kdyby to mělo zničit celou ČR, mi nepřijde ani na okamžik přitažlivou.........

Zatím bez slepic

vítejte v nové realitě.
|Salámová metoda rozvinutá podle těch jedině nejlepších tradic.
Divím se, že se divíte, když v Říši, jakož i v Řecku zabírají velící soudruzi soukromé nemovitosti za účelem ubytování připrchlíků.
Bez jakýchkoli diskuzí.

Zatím bez slepic

Dobré ráno přeji všem, odpoledne už to bude asi pro některé jinak.
Já se nedivím, já po svém, asi opravdu neuměle (ale nejlépe jak svedu) napovídám.
Většina i v mém okolí to nechce slyšet, natož připustit...a mnozí to vítají, o tom to moje psaní bylo.
A je dobře si to uvědomit i s ohledem na skutečnost, že kde kdo (Babiše včetně) stále dokola opakuje, že jsme SUVERÉNNÍ země, tak jen aby si ti "suveréni" a jejich obdivovatelé uvědomili, jaká je ta realita....
Tím, že se bude opakovat tato lež, se suverénní zemí opravdu, ale opravdu ☺ nestaneme.
My dva si nemusíme nic vysvětlovat.

Zatím bez slepic

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

Samozřejmě to bude ještě komplikovanější.
a) Rozhodující jsou mandáty - a půjde o to, kolik jich nabere která strana po propadlých hlasech.
b) Kdyby Babiš o SPD stál, už dávno by po nich sáhl. To je pro něj až ta nejkrajnějších z krajních možností. I ti komanči jsou pro něj přijatelnější.
c) I VKml bude muset zvážit, jak se nestat přívěskem na jedno použití

Každopádně je jasné, že antibabiš a anti komanč a anti Tomio je především vražedný pro zemi. Znemožňuje v zásadě sestavit rozumné vlády.

Zatím bez slepic

Ježibabiš se vyjádřil:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/premier-andrej-babis-audit-dotace-eu…
Nic vracet nebudeme a neodstoupím.
Nemám důvod mu nevěřit. Schopnost odolávat tlakům prokázal dostatečně.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.