VŘSR po vidlácku

Autor
Štítky

Nechtěl jsem zapomenout na stoleté výročí VŘSR, ale Vlk na Kose se tématu chopil velmi dobře a po faktografické stránce jsem k jeho  článkům neměl co přidat. Mohl jsem si dovolit chvíli počkat, pokusit se obejít celou tu velkou revoluci zezadu a podívat se na ni více po vidlácku. Až dnes ráno mi to trochu sepnulo a tak zkusím přidat pohled z vesnického dvorku. 

Jednak by bylo asi dobré zdůraznit, že komunismus tady byl už dávno před VŘSR, byl tu dávno před Leninem a byl tu dávno před Marxem. Byl tu dokonce i před husity. Nejstarší písemný doklad komunismu, který se dá snadno vyčíst najdete v Bibli. Konkrétně kniha Skutky apoštolské. Je dost možné, že nějaké hebrejské, aramejské, egyptské, perské či sumerské spisy by odhalily ještě starší záznamy o komunitách žijících pospolu a vlastnících všechno dohromady. Bohužel zmíněnými jazyky vládne málokdo, tož poděkujme Janu Blahoslavovi, že se obtěžoval přeložit do češtiny právě ten Nový zákon.

Někdy v prvním století našeho letopočtu tak máme velmi pěkný doklad komunismu v praxi. Prodávání majetku, rozdávání chudým, semknutá komunita žijící z práce svých rukou mající všechno společné. A popis velkého množství problémů, které takový komunismus doprovázejí, drakonická opatření na jeho udržení, nezbytnost velkého ideového vypětí a vlastně i nezbytnost silného nepřítele a velkého ohrožení. Za takových podmínek ten komunismus chvíli fungoval. A sotva zmíněné podmínky pominuly, nestačil ani Boží syn, ani apoštolská autorita, ani prosby ani hrozby, ani klatby ani koncily. Komunismus se rozpadl sám a za pár desítek let už byli církevní biskupové bohatí až hanba. 

Podobné příklady se nám dějinami vinou jako červená nit. Husité jsou ohroženi, mají silného velkého nepřítele, mají Husův ideál, tož házejí peníze do společných kádí. A pak stačilo chvíli nečekaně vítězit, kádě zmizely, pak se zas pěkně začaly platit poddanské dávky a nakonec většina hejtmanů zázračně zbohatla. Francouzská revoluce má velmi podobný průběh. Sny o rovnosti, svornosti a bratrství fungují do prvních vítězství, aby nakonec vládl císař. 

Překvapí tedy někoho, že se v Rusku odehrálo něco podobného? Lid je v ohrožení. Má nepřítele na všech stranách. Car je loutka v rukách pochybných rádců, prozatímní vláda je jedna banda idiotů, do toho mašírují Němci, spojenci ze srdečné Dohody zase tak srdeční nejsou, do toho šmelináři, keťasové, střílení do dělníků.... Ejhle Lenin. A kdyby nebyl Lenin, byl by někdo jiný.  Nepřítel je, ohrožení je, do té doby kavárenský ideál od Marxe je, všechno štymuje.  Komunismus má znovu živnou půdu. 

A znovu funguje jen pro chvíle nejhoršího ohrožení. Jakmile je uzavřen mír, končí občanská válka, v té chvíli se z komunismu musí udělat nové císařství s novým Napoleonem. Nezmění na tom nic ani Marx, ani Leninova nabalzamovaná mrtvola, ani Frunzeho akademie, ani dobový VUML. 

Komunismus se pod jiným názvem zase vynoří. Až bude k dispozici ideál, nepřítel a ohrožení. 

Stejně tak není divu, že se ke komunismu nepřidávají ti, co toto ohrožení, nepřítele a ideály neprožívají. Můžete být marxista, můžete mít nepřítele za branami, ale dokud máte plný stůl žrádla a nepadají vám bomby na hlavu, zřejmě se komunistou nestanete. Pokud budete voják v poli pod palbou, budete ohrožen, budete mít nepřítele, ale nebudete mít v duši leninovy spisy nebo Alláha, stanete se nihilistou, ale ne komunistou.  A když přijdete při živelní katastrofě o všechno, budete chcípat hlady a vaše poslední myšlenka bude směřovat k Marxovi nebo k Ježíši, stejně z vás nebude komunista, protože chybí nepřítel na kterého by se to všechno dalo svézt. 

Komunismus je podle mě úplně normální lidská reakce pro chvíle nejvyššího ohrožení. Je to stejný reflex jako útěk při vystrašení, nebo držení se matky. Je zle, tak se slejzáme k sobě a dělíme se o všechno. Vezmi si moje jídlo sousede, jen neodcházej pryč. Nemáš deku? Vlez si pod moji, jen nás tu nenechávej samotné. Je zle, ze tmy svítí vlčí oči, musíme se držet pohromadě, jinak nás rozsápou. Dám cokoliv, jen abych na tenhle strach a ohrožení nebyl sám. Dělám to dobrovolně, protože jsem ohrožen, protože je tu nepřítel a protože mi nezbývá než věřit v lidské dobro.

V době blahobytu a míru je komunismus jen kavárenská diskuse. Nehraje roli. Nikoho netrápí a jen výjimečně je někdo ochoten se takovému komunismu podřídit a jednat podle něj.  Však v tom Izraeli fungovaly kibucy také nejlépe, dokud byli arabové kolem silnější. Jakmile si Izraelci vyrobili atomovky a stali se vojensky nejsilnější v regionu, přestaly hrát ideály a pocity ohrožení takovou roli.  

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Perfektní.
Také si myslím,že vstanou znova komunisté,současní komunisté jen nadbíhají mamonu.
Pak mě překvapuje,že starší občané spíš volili Babiše,než současné komunisti,co jen dokazuje,špatnou práci současných komunistů.
Přitom víme z historie,že komunisté bojovali proti takovým jako Babiš,velkotovárníkům,velkostatkářům a pod.
I když je nutno zdůraznit,majetek za komunistů se neztratil,nevyvezl,nerozprodal,tak bylo co privatizovat,odklánět,rozprodat.
Jak bylo někde napsáno,říjnová revoluce v Rusku byla první oranžová revoluce,podporována židovským kapitálem.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jistě, ne nadarmo existuje termín "válečný komunismus", možná jediný skutečný, co já vím.
Drobná hnidopišská poznámka, která není míněna zle, ale čistě fakticky. Spíše pro příště.
Nikoliv "svézt", ale "svést". Budiž to důkazem, že jsem stať četl velmi pečlivě. A nelituji toho.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidláku,
jenže nový komunismus tu už bují a úspěšně několik let. Poučena z předchozích nezdarů se parta zapálených bolševiků rozhodla prosadit komunismus nadšeně s horních výšin. Tak nějak po bolševicku, prostřednictvím nařízení a vyhlášek. a protože místní vesměs laxní obyvatelstvo, ač s početnou skupinou novodobých svazáků, nechápe dobrodiní a nutnost realizace ideálu nového člověka, bolševici ve vedení si dovezli lidi nové nezkažené konzumní morálkou a některé i chudé. Tedy ty, za které převaděčům zaplatil někdo jiný. Ten zbytek chudých z Afriky přichází a s nimi nátlak na novodobý komunismus. Tentokráte prosazovaný z Bruselu přímo z EK, kde se povedl pochod komunistů napříč institucemi a bezdětní vládci budují svůj nehynoucí odkaz budováním nového člověka. Nikoliv na základě spisů nějakého Marxe, Engelse, Lenina, ale jakéhosi Richarda Nikolause Eijiro, hraběte Coudenhove-Kalergi.
Na straně třídního nepřítele jsme tentokráte my, protože jsme bledých tváří a oproti zbytku světa máme nemravně vysokou životní úroveň. Místo abychom chcípali v prostých chatrčích, přemýšleli s obavou o příští úrodě a obdivně sledovali výšplechty z pražské kavárny, dovolujeme si projevit vlastní názor a vysmívat se názorům hlupců z pražských kaváren, které si kdejaký nesmysl vymyšlený jedním elitářem potvrdí skupinou několika dalších elitářů a od toho odvozují svoji legitimitu.
A protože se nadšeně nehrneme do války s Rusem, kde se už o pochod pokusil německý rytíř (1241), krymský Tatar (1572), Polák (1612), Śvéd (1709 u jakési Poltavy), Napoleon (1812), Francouz s Britem a Turkem v Krymské válce (1853-1856), Hitler (1941-1945), naposledy Porošenko, Jaceňuk a jiní novodobí fašisté a banderovci, všichni se stejným výsledkem. Najednou si jakýsi Wolfovitz a Viktorka Nuland a babka Allbright usmysleli, že Rusko má nemravně surovin a mělo by se o ně podělit. Pochopitelně ne s obyvateli celé planety, ale vybranou partou těch 3 věrozvěstů a jejich kámošů. A my bychom to měli vybojovat. Hahaha, znalost historie se někdy vyplácí a takřka každý Evropan ví, jak dopadl jakýsi Adolf Hitler. No tak si dovezou partu lidiček z Afriky a Asie, historií nepolíbených, zato s obrovskou chutí k násilí z domovských občanských válek. Dostanou zbraně a výcvik, pár si jich odskočí do hybridních válek v Libyi a Sýrii, někteří si zaválčí i v Jemenu. Pád dobrovolníků z místních rozšíří něco demokracie a lidských práv v Iráku a Afgánistánu. Pak pár nadšených obstarožních bijců komunistů typu Schwarzenberg, který by povel k útoku zaspal, nebo Štětina, který jako agent Plavec spíše působí dojmem dvojitého agenta, který má identifikovat všechny nepřátele Rusů a vypjaté rusofobství využívá jako krytí své skutečné činnosti, a pár těch, kterým ruský tank v srpnu 1968 rozjel pásy předzahrádku. K nim přidáme několik naivních potomků disidentů, pár anarchistů, protestujících proti čemukoliv, pár lenochů a lehkoživků, pár studentů genderových a jiných stejně užitečných lidskoprávních aktivit. Z toho uplácají armádu, dají jí šíleného amerického generála do čela (těch je v USA opravdu hodně). Prohlásí, že Putin ovlivnil americké volby, ohrožuje svobodu, demokracii a americký způsob života a hurá na Rusa na bojišti Evropa! Pár místních přicmrndávačů bude nadšeně hýkat, jak s Rusem zatočíme. a my budeme povinně dobrovolně budovat IV. velkoněmeckou říši, ve skutečnosti novodobý marxismus, když ten ryzí kapitalismus zůstal nakonec v Rusku a Asii. V Africe ne, tam je především chaos.

Plán na dovoz nových obyvatel je dobrý, spolehlivě zlikviduje Evropu a všechny výdobytky sociálního státu v oblasti sociálního zabezpečení a zdravotnictví. Populace 600 milionů obyvatel EU je oproti 140 milionům v Rusku dána jen zdravotnictvím. až zdravotnictví padne, 50% populace půjde pod kytky. Můžeme vyjít z výzkumu populace jelenů wapiti v Yellostownu, než tam vrátily zpět vlčí smečky. Po návratu vlků poklesla populace jelenů o 50%, než začala opět přirozeně růst. Dětská úmrtnost u primitivních indiánských kmenů v Amazonii činí 40%. Můžeme tedy usuzovat, že 50% populace by po kolapsu zdravotnictví během pár let zemřela.
Dovezení lidé z Afriky a muslimských oblastí Asie, dominantně muslimského vyznání, sjednotí Evropu pod vládou vyznavačů Alláha, kde rodinný klan je vše a jedinec nic. A díky svému čerpání z evropských systémů sociálních dávek a zdravotnictví si majoritní domácí populace brzy spočítá, že do systémů více platí než čerpá, a bude sama volat po jejich zrušení.

Neomarxisté z Bruselu se domnívají, že dojde k integraci rodinných klanů muslimů do evropské občanské struktury. Nedojde, nedokázali jsme totiž ani integrovat rodinné klany romské, které jsou nám kulturně bližší a jsou buď bez vyznání nebo křesťanského ritu. proč bychom tedy měli úspěšně integrovat rodinné klany muslimské?
Nejnovější multikulturní komunistický počin a pokus o vytvoření nového lepšího člověka ochotného se rozpustit v mnohonárodnostní Evropě teď probíhá pod kulturním epxerimentem zvaným protěžování islámu pomocí pozitivní diskriminace.

Tehdy český. moravský a slezský národ přijme Alláha a počká, až celý multikulturní experiment zkrachuje, k čemuž určitě dojde. Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm, přežili jsme okupaci německou, ruskou, nynější americkou (která existuje, i když je mnohem více skrytá než dřívější formy) a bruselskou (ta je naopak zcela zjevná), přežijeme i Alláha a muslimskou okupaci.
Jen se vývoj vrátí o několik století zpět a až se muslimská říše (IV. velkoněmecká muslimská říše) rozloží, na okupovaných územích vzniknou opět původní státní útvary, které si své hranice potvrdí v krvavých bojích větší nebo menší intenzity. Jako k nim došlo po vzniku ČSR v 1918, kdy došlo k bojům armády o Těšínsko s polskou armádou nebo jižní Slovensko s maďarskou armádou. Prohra Maďarů a Poláků vedla k tomu, že se připojili k Mnichovské dohodě v 1938 a uvedená území zabrali.

Tedy shrnuto, budování komunismu už probíhá nařízeními z Bruselu. Chudí se nevyskytují, tak jsou masivně dováženi. Těmi bohatými k okradení jsme my a cílem je likvidace domácí populace a rozpuštění domácích národních států. Ale s imigrací je to jako s kořením v kuchyni. Špetka koření dodá chuť a pokrm obohatí, příliš mnoho koření pokrm zničí. Brusel do jídla vrhá celé pytle koření. Výsledek bude nepoživatelný a k nepřežití.

Zatím bez slepic

Výstižně napsáno.
To přirovnání s kořením je trefné.
Já to zase porovnávám s ovocným stromek,čemu se daří na BV,nebude se dařit v našem zeměpisném pásmu,proto se nedivím,že chtějí jiné podmínky k životu,jako ve skleníku.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče, dobré přirovnání. Pomerančovník bude prospívat na Blízkém Východě, ale ne v ČR. A co se týká života ve skleníku, časem může pozitivní diskriminace udělat privilegovanou kastu z těch, kterým chtěla původně jen pomáhat. Příliš velká míra pozitivní diskriminace zaseje jen větší nenávist a zášť. Co se týká muslimů, předci, kteří bojovali staletí proti Turkům, by nás prokleli. Islám je totiž jen jeden, umírněný islám existuje jen v hlavách několika politiků. Teroristé z IS byli podle Koránu velmi dobří muslimové a nedělali nic, co by jim Korán nedovolil.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pozitivní diskriminace dělá privilegovanou kastu z těch, kterým má "pomáhat" okamžitě. - Kdo jinej si chodí fasovat peníze na úřad než přivilegovaný? I ta šlechta si musela posílat rychtáře s drábem až vám domů.
Kdo jinej než privilegovaný mají univerzální argument, než že vy jste rasista. Naše menšina to pochopila ihned a vesele si žije na úkor většiny, menšina francouzských předměstí, menšina v Americe. Vrah O.J. Simpson se takhle vykroutil z vraždy, že byl policajt rasista. To sice byl, ale sotva padělal důkazy.

Jinak pozitivní diskriminace není. Je to takovej blábol jako Havlovo humanitární bombardování. Když pozitivně diskriminujete jednoho, tak negativně diskriminujete druhého. I náckové pozitivně diskriminovali - sami sebe.

Zatím bez slepic

Vskutku výstižně napsáno jak již zmíněno.

Snad jen doplním, že některé ekonomické skupiny mají ten komunismus již drahnou dobu a pořádně zažitý. Jsou to ze 101% veškeré vysoké školství zabývající se společenskými vědami. Ta vysoká škola je jen a jen krytí pro dělný lid aby se nebouřil. Taková novodobá politická církev vyvolených. Formálně pracují, neformálně rozšiřují své komunistické panství. Těmto skupinám je tak nějak dáno dle jejich potřeb. Mají málo, ano, tak jim přidáme.
Ta komunistická pakáž parazituje na společnosti a soudím že je daleko větší nebezpečí než samotná Euro fašistická unie. Jsou blízko mají bezprostřední vliv a zprostředkovaně i politickou moc prostřednictvím svých vyslanců do polity např. Fiala ODS a mnoho podobných infiltrací přes úřady

Zatím bez slepic

Pane věštče, když ty nepříliš potřebné studie lidských práv, politických agend a jiných sociálních věd, jejichž studenti se nedostali na vědy technické, začaly nabývat na počtech studentů až se stupidním cílem EU zvýšit počet VŠ vzdělaných osob. Ani komunisté z ČSSR se nepokoušeli obelstít Gaussovu křivku rozdělení inteligence. K tomu došlo až s generací komunistů v EU. Smutné je, že socialismus bují ve Francii a Německu, kde proti němu ze všech sil bojovali, zatímco my zde máme kapitalismus.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Četl jsem téměř bez dechu. Bohužel většina "mladé" generace nečte a nezamýšlí se...
Děkuji za článek, vlastně za oba.. Protože Gerdova poznámka je na samostatný článek.

Zatím bez slepic

In reply to by PU (neověřeno)

Trvalý odkaz

Děkuji za chválu.
Ještě jedna poznámka. Projekt zavedení eura byl také nadiktován shora a už nyní krachuje. Německou ekonomiku přehřívá, španělskou, italskou a řeckou tlačí ke dnu. Časem dojde k rozdělení eura na nejméně dvě měny (a možná jich bude více), které budou lépe umožňovat regulací kurzu potřeby daných ekonomik. A už to bude znamenat likvidaci sjednocení Evropy, rozpadne se na několik bloků. Nejméně na Sever a Jih.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Takže KLDR je ovládána současnou vládnoucí vrstvou jen díky tomu, že uplatňujeme sankce proti režimu... Zmizí sankce , zmizí nepřítel,zmizí Kim. Co ale s tím, že i Amerika potřebuje, aby tento režim fungoval dál,
aby bylo proč zbrojit a penízky aby se točili. Zřejmě i kapitalismus potřebuje pro svoji funkci vnějšího nepřítele, nebo lidstvo jako takové potřebuje válčit a být ovládáno?

Zatím bez slepic

In reply to by Banny (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vnější nepřítel vždy brání tomu, aby se plně projevily vnitřní rozpory země. Jinými slovy všichni obyvatelé ohrožené země se v jednom šiku postaví proti vnějšímu nepříteli a dosavadní kritiku do svých řad odmítnou jako zradu a nahrávání nepříteli a nepodstatnou ve chvíli ohrožení. To platí pro KLDR i USA. Zmizí-li nepřítel, zmizí ohrožení a důvod ke spojení a speciálnímu režimu. Pro Kima je nepřátelství USA darem z nebes a pomáhá mu udržet režim. A USA také potřebují vnějšího nepřítele, proti kterému budou válčit. Když se dvakrát v poslední době chystala válka proti Íránu, Hollywood začal točit filmy o válkách Řeků s Peršany. napřed o Thermopylách, a o několik let později při druhé vlně o Salamině.
Co se týká USA, NATO a zbrojení, doporučuji přečíst si něco o dějinách Athénského námořního spolku. Nejdříve spojenci ostrovů Egejského moře a Athén proti Peršanům. Pak přesun společné pokladny do Athén, nucené příspěvky spojenců a nutnost vyrábět zbraně pro pomoc Athénám a hradit výživu jejich posádek. Čímž nastala poslední fáze, ze spojenců se stali poddaní a došlo k válečným výpravám proti neposlušným spojencům. Ve chvíli ohrožení Athén Spartou se většina athénských spojenců přidala ke Spartě.
My jsme ve fázi, kdy se dobrovolná pomoc začíná vymáhat více a více jako povinná.

Zatím bez slepic

In reply to by Banny (neověřeno)

Trvalý odkaz

je Kim úplný poklad. Určitě mu za jeho ostrá expresivní prohlášení platí a modlí se, aby mu vydrželo jeho vypasené zdraví. Trumpují se, kdo pronese pitomější svalnaté prohlášení a kdo na to dá ještě hovadštěší repliku. Vypouští se rakety, velí se flotilou sem, flotilou tam, mezi vojáky musí být i množina inteligentních lidí a docela bych se zajímal o tom, jak to hodnotí. Asi jako, když nás nám zaveleli pomoct podzimu s padáním listí.

Nehledal bych v tom nějakého Marxe nebo jinou ideu. Trumpvi tahle estráda pomáhá odpoutat pozornost od agend, do kterých oproti přání svých bažinných nepřátel nechce.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ty husitske kade byly nejspis jen filmarskej vymysl.

Skutecny komunismus existoval snad jen v koncentrakach. Skupinky po dvou, trech, maximalne ctyrech de delily o vsechno - jen pro sve. Kdyz ne a skupinka nekoho vyloucila, znamenalo to pro nej trest smrti. Ovsem mimo vasi skupinku se uz mohlo vsechno, co vam proslo - i vrazda spoluvezne.

Komunismus ma jako vrozenou vadu nedostatek zpetne vazby mezi vynalozenou energii a odmena.
Podle tohohle principu funguji i viry, vase bunky, zvirata, vase tela a neda se pred nim nikam utect.

Vite, proc jste ve stari nemocni vicemene se vsim najednou? Protoze pro telo nema vyznam udrzovat par organu zdravych, kdyz ostatni uz odchazej. Tela postavena tak, ze udrzovala nejaky organ ve vybornem stavu v jinak chatrajicim tele spotrebovala na udrzovani tohoto organu prilis usili a tim padem zbylo min zdroju na ostatni organy a smrt prisla jeste driv.

Komunismus zivil spoustu prizivniku a na to dojel. Nutno rici, ze dnesni kapitalismus jich zivi taky dost - asi ne tolik, ale zato o hodne zdravejsich a taky si nevede moc dobre.

Tady si prectete lepsi popis revoluce nez u vlka. Predstava, ze

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Co-dnes-uz-nikdo-nepi…

tady si prectete, ze to neni ojedinely nazor

https://www.lidovky.cz/beh-sveta-ridi-tyto-vysoke-nadstatni-kruhy-fki-/…

a jinak si to muzete zadat treba do googlu, schvalne co vam vyhodi

---------

Co se tyce jelenu wapiti jejich populace po prichodu vlku poklesla, taky pocet kojotu, ovsem prekvapive stoupl pocet bobru a stromu, udrznost krajiny na vodu atd. Krajina byla zdravejsi.

Wapiti se totiz zacali bat vlku, nechodili na otevrena mista jako kraje potoku, neozirali tam male semenacky a tim vyrostl prirozeny bobri habitat.

-

Alaha neprezijeme. Na to zapomente. Podivejte se na Egypt, ten je okupovanej uz od sedmeho stoleti a co z nej zbylo? Obrovska, nadherna skvela civilizace je pryc. Z pyramid oloupali bily vapenec a postavili z nemj mesity. Deset procent obyvatelstva jsou puvodni koptove s mensimi pravy, devadesat okupujici arabove. Stejne bajecna Persie, puvodni zoroastrijci jsou jen rarita (kuprikladu Farrokh Bulsara znamy jak Fredie Mercury). Sever afriky porad muslimsky. Se podivejte na mapu odkud islam jen tak odesel.

Spanelska rekonkvista trvala 780 let a balkanska od padu Byzance do Rusko-Turecke valky - a to na Balkane jeste zustal vred Bosny a Albanie. Turci byli az u Vidne a na Morave.

Jestli se sem dostane islam, bude se dit to, co se deje dnes a denne na zapade ve vsech ctvrtich, kam se zacnou stehovat muslimove. Lidi se zacnou stehovat pryc a se vzrustajicim nasilim cim dal vic. - Stejnej typ lidi s moralnimi vadami, co se dal ke komunistum se bude davat na islam. Preci jen nabizi pro nektere nevidane zabavne veci jako sex s malymi detmi a bezuzdne vrazdeni. Kazdej pedofil a sadista se uz teteli blahem. Vsechny subky budou ucuravat blahem, jak jsou krasne ponizeny.

Jejich deti uz verit tem blabolum a pochyby budou umlcovat vetsi agresivitou vuci nevericim.

Ti nejnormalnejsi a nejmravnejsi budou rychle vyvrazdeni behem par generaci. Taky ti co samostatne mysli - jakpak chcete vest debatu s nekym, kdo si precetl v prorokove knizce, ze pravdu ma vzdycky prorok a kdo tvrdi opak urazi jeho samotneho, jeho matku, proroka, boha a musi zemrit? Vzdyd se vrazdej mezi sebou kvuli tomu, ze toho proroka neuctivaj dost spravne.

Jak to vim? Inu zase historie. Vsude po dobyti kultura a vzdelanost jeste trochu dojizdela a pak vyhasla.

Islam neni zadnej komunismus a uz vubec ten gulasovej. Islam keca lidem i do zradla a soulozeni (socialismus na to kaslal). Kdy se vase manzelka nechova dost cnostne, tak se po vas chce, abyste ji zmlatili. Zenska pak vybiji vztek k manzelovi zase na detech a z tech pak vyrustaji magori, blbe se uci a hloupnou. Do toho prichazeji pribuzenske snatky mezi bratranci, aby se ochranila "cest" a populace dale hloupne. Nesmite si myslet tohle a tamhleto - zase hloupnete.

Soudruzka sebekritika se u islamu neprovadi jen pri pruseru jako u komunistu, ale pravidelne jednou tejdne.

Islam udela magory z kazdyho naroda, do kteryho se dostane.

Zatím bez slepic

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Veškeré úspěchy islámu patří jen zbytkům porobené populace, obvykle do dvou generacích po dobytí nějaké říše islámem vše ještě fungovalo, a pak se z toho stal Orient. Nebo okrajovým směrům islámu. Zatímco šíité (Írán) mají ještě úspěchy ve vědě, wahábističtí sunnité ze Saúdské Arábie mají úspěchy jen v příbuzenské plemenitbě koní (vyrovnávané nesmírně tvrdým pouštním odchovem), chovu velbloudů a mlácení čelem o zem. Bohužel pro nás se do Evropy nahrnula ta hloupější část muslimů. Brzy nám zakážou pohádku Lotrando a Zubejda, že uráží islám.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

(zkusím odeslat znovu - poprvé příspěvek zmizel)

Přátelé,
dneska se cítím mimořádně silně jako skutečný asfaltový holub, tj. vrhací terč, těsně po zásahu a rozprsku.
Musel bych se fakt rozprsknout na několik dílů a schizofrenicky - zdánlivě protichůdně - reagovat na jednotlivé příspěvky.

Každý dnešní příspěvek pravdivě odráží určitý - velmi malý - úsek reality a zbytek tu opomíjí, tu snaživě przní.

Nejvíc se mi jako obvykle líbí Vidlák - ale i u něj pochopitelně nejde a nemůže jít o pokrytí větší části pojmu "komunismus", zvláště ne na tak malé ploše a u tak šíleně omlácného, vyprázdněného a zprofanovaného termínu, jakým dnes "komunizmus" je.

Ostatně - ani ten islám na tom není o nic lépe... počet islamologů a znalců SOUČASNÉHO islámu se množí jako kvasinky a vsadím se, že většina z nich se nenamáhala ani přečíst si Korán.
Nejhůř na tom je ovšem chudera nebožka Evropská Demokracie.
Ta je na cestě přerodit se v zombii, jejíž nejobludnější karikaturou jsou Evropské hodnoty neomeccarthisty Jakuba Jandy.
******
Takže dnes jen pár vět pro Vidláka:
Před více než stoletím vzbudil obrovské diskuze i nevoli Ernest Renan.
Napsal historickou studii Život Ježíšův. Dal si tu práci a prošel značnou část krajiny, v níž Ježíš žil. Prostudoval co se dalo a snažil se představit Ježíše nikoli jako syna Božího, ale jako syna Člověka - a jako reformátora.

Kniha vyšla ve dvou verzích - první jako vědecké dílo, druhá, silně redukovaná, pro prosté věřící i prosté nevěřící. vesničany.
(Tu druhou vlastním).
Přestože od doby jejího vzniku se mnoho názorů změnilo a objevilo se mnoho nezpochybnitelných historických faktických poznatků, jedná se určitě o dílo, které by i dnes prospělo každému věřícímu i nevěřícímu, pokud se snaží o nepředpojaté kritické myšlení.

A mimo jiné nepřímo naznačuje odpověď na otázku, co má učení Ježíše Nazaretského společného s komunismem a nakolik je komunismus v původním slova smyslu (!) dědicem křesťanství.
Nevím, zda by se vám líbila, ale nejspíš byste ji nepovažoval za ztrátu času.
**********

(Předpokládám, že jsem nyní stejnoměrně znechutil většinu přítomných a jdu spokojen spát :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I'm just commenting to let you understand of the excellent discovery my wife's daughter obtained checking yuor web blog. She figured out lots of things, including what it is like to have a great teaching mindset to let the mediocre ones without difficulty understand certain advanced subject areas. You truly did more than readers' expected results. Thank you for coming up with those essential, safe, edifying and in addition cool tips about that topic to Sandra.
kobe 11 http://www.kobebasketballshoes.net

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

My wife and i got so fulfilled that Chris could complete his preliminary research via the ideas he obtained when using the web pages. It is now and again perplexing to just happen to be making a gift of guidelines which some others have been trying to sell. Therefore we acknowledge we've got the writer to thank because of that. Most of the explanations you've made, the straightforward web site navigation, the friendships you will assist to create - it's got everything superb, and it is making our son and us feel that the concept is thrilling, and that is especially essential. Thanks for the whole thing!
cartier love bracelet http://www.cartierbracelet.us

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I wish to express my respect for your kind-heartedness in support of those who absolutely need help on that matter. Your personal commitment to getting the message all over had been certainly powerful and have consistently allowed others just like me to realize their objectives. Your new insightful instruction entails a great deal a person like me and especially to my mates. Best wishes; from everyone of us.
chrome hearts outlet http://www.chromehearts.com.co

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

My wife and i ended up being really fulfilled when Albert managed to finish up his preliminary research using the precious recommendations he grabbed through your weblog. It is now and again perplexing to simply be offering points that many the others have been trying to sell. And we all already know we have the blog owner to be grateful to for this. All the illustrations you made, the easy web site menu, the friendships your site make it easier to engender - it's everything remarkable, and it is assisting our son and the family know that that idea is awesome, and that's rather essential. Many thanks for the whole lot!
prada glasses http://www.pradasunglasses.us.org

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I actually wanted to compose a simple message to be able to thank you for some of the superb tactics you are sharing on this website. My extended internet research has at the end been rewarded with reasonable content to talk about with my visitors. I 'd repeat that many of us readers actually are extremely endowed to exist in a great network with very many awesome people with very helpful principles. I feel very happy to have encountered your entire weblog and look forward to tons of more enjoyable moments reading here. Thank you once again for all the details.
foamposites http://www.nikefoamposite.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I would like to voice my affection for your kindness supporting people that absolutely need guidance on this one field. Your personal dedication to passing the solution all-around turned out to be especially functional and have surely permitted somebody much like me to achieve their ambitions. Your entire informative information signifies this much a person like me and further more to my office workers. Warm regards; from all of us.
tom ford eyewear http://www.tomford-sunglasses.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I enjoy you because of your own efforts on this web site. Kate enjoys going through investigation and it's really easy to understand why. We all hear all about the compelling way you render powerful tactics on your blog and therefore cause participation from some others on that matter then our favorite princess is now being taught so much. Have fun with the rest of the new year. Your doing a splendid job.
baseball jerseys http://www.mlbjerseys.us.org

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

My spouse and i were quite joyful that Edward managed to finish off his homework using the ideas he received through the blog. It's not at all simplistic to simply possibly be giving out methods that many others may have been trying to sell. And now we remember we have got the writer to appreciate for that. Most of the explanations you made, the straightforward site navigation, the relationships you give support to create - it is mostly remarkable, and it's really leading our son and the family believe that this theme is exciting, and that's quite mandatory. Thanks for everything!
curry 4 http://www.curry4.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Needed to write you this very little word to be able to say thanks the moment again for all the amazing things you have documented above. This is simply tremendously open-handed with you to supply extensively all that a number of us could possibly have made available as an e-book to make some bucks for their own end, even more so considering that you might well have tried it if you ever wanted. The tips in addition acted to become a fantastic way to comprehend other people online have a similar desire just like my own to learn much more concerning this condition. Certainly there are thousands of more pleasant times in the future for those who read your blog post.
mlb jerseys http://www.mlbjerseys.us.org

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Needed to create you this very small observation in order to thank you so much once again for those nice secrets you've shared on this site. This has been so open-handed with people like you to make extensively all many individuals could have made available as an ebook in making some profit for their own end, and in particular given that you could have tried it if you ever desired. Those strategies likewise served to become a fantastic way to understand that the rest have a similar dreams like my personal own to see a little more with reference to this matter. I'm certain there are numerous more enjoyable times up front for folks who looked at your blog.
lacoste online shop http://www.lacosteonlineshop.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I and also my buddies ended up looking at the excellent solutions from the website while all of the sudden came up with a terrible feeling I had not expressed respect to you for those tips. All of the ladies came for that reason thrilled to read all of them and have clearly been using those things. Appreciate your truly being so kind and also for figuring out certain remarkable ideas millions of individuals are really desirous to be aware of. My sincere regret for not expressing appreciation to you sooner.
air force 1 http://www.nike-airforce1.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I would like to voice my love for your kind-heartedness for men and women who must have assistance with in this situation. Your very own dedication to passing the message all-around had become wonderfully valuable and have made regular people like me to get to their aims. The valuable guidelines means a great deal a person like me and a whole lot more to my mates. With thanks; from everyone of us.
air force ones http://www.nike-airforce1.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I simply wanted to appreciate you once more. I do not know the things I could possibly have followed without the actual suggestions discussed by you concerning my subject. It had become a very difficult matter in my opinion, nevertheless taking a look at a well-written technique you managed that forced me to weep for gladness. I will be thankful for this support and believe you are aware of a great job you're getting into instructing many others by way of your web site. I am sure you have never got to know all of us.
new england patriots jersey http://www.patriotsjerseys.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I simply wanted to appreciate you again. I'm not certain what I could possibly have used in the absence of the entire techniques provided by you about such a subject matter. It was actually a very hard concern in my opinion, but being able to view your well-written fashion you solved the issue took me to jump over fulfillment. I'm thankful for your support and as well , have high hopes you know what a great job you were providing educating other individuals all through a blog. Most probably you've never got to know all of us.
nba jerseys http://www.cheapnbajerseys.us.org

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to search out somebody with some original thoughts on this subject. realy thanks for beginning this up. this website is something that's wanted on the web, somebody with a little originality. helpful job for bringing something new to the internet!
nhl jerseys http://www.nhljerseys.us.org

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

After I initially commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get 4 emails with the same comment. Is there any approach you may take away me from that service? Thanks!
under armour curry 3 http://www.curry3.in.net

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I'm just commenting to make you understand of the useful discovery my wife's girl developed reading through yuor web blog. She even learned so many details, including what it's like to possess an incredible coaching mood to make many people with ease gain knowledge of selected impossible issues. You actually surpassed readers' desires. Thank you for offering the warm and friendly, trusted, revealing not to mention cool guidance on the topic to Jane.
Michael Kors Logo Large Coffee Totes http://www.michaelkors-outletstore.us.com/michael-kors-logo-large-coffe…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

My spouse and i felt quite comfortable that Peter could complete his preliminary research using the ideas he acquired through the site. It's not at all simplistic to just continually be releasing tips and hints that a number of people have been selling. Therefore we grasp we've got the blog owner to give thanks to because of that. The most important illustrations you made, the simple blog navigation, the friendships your site give support to promote - it's got mostly impressive, and it is letting our son and us recognize that the issue is cool, which is particularly fundamental. Thank you for all the pieces!
nhl jerseys http://www.nhljerseys.us.org

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I intended to compose you a very small observation to finally say thanks over again just for the remarkable opinions you have provided above. It's simply incredibly open-handed with people like you to deliver without restraint what exactly most of us could have offered for sale for an electronic book to make some bucks for their own end, particularly seeing that you could have done it in the event you wanted. Those smart ideas likewise served as the fantastic way to comprehend some people have a similar fervor like my personal own to figure out a great deal more with respect to this issue. I think there are many more enjoyable times in the future for individuals who read your site.
Michael Kors Harper Perforated Logo Medium Blue Totes http://www.michaelkors-outletstore.us.com/michael-kors-harper-perforate…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I want to express my appreciation to the writer just for rescuing me from this type of dilemma. Just after browsing throughout the internet and getting concepts which were not powerful, I figured my entire life was done. Existing without the presence of answers to the difficulties you have sorted out by way of your guideline is a crucial case, as well as those which might have adversely damaged my entire career if I had not discovered your web page. Your own personal know-how and kindness in controlling all the things was tremendous. I'm not sure what I would have done if I had not encountered such a point like this. I can at this moment look ahead to my future. Thanks a lot so much for the reliable and result oriented help. I won't be reluctant to recommend your web sites to anybody who needs guidelines on this situation.
atlanta falcons jersey http://www.atlantafalconsjerseys.us

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I enjoy you because of all of the effort on this web site. Ellie really loves working on research and it is easy to see why. Most people notice all regarding the compelling ways you create precious tricks on your web site and as well welcome response from some other people about this article so our own simple princess has been becoming educated a lot of things. Have fun with the remaining portion of the new year. Your doing a first class job.
asics gel kayano http://www.asicsgelkayano.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I precisely wanted to say thanks once more. I do not know what I might have worked on in the absence of the type of tips shared by you on my question. Completely was a real intimidating circumstance in my position, but finding out a new professional way you handled the issue forced me to leap for happiness. I am happy for the advice and even expect you recognize what a great job you are always accomplishing instructing many others through your websites. I know that you haven't got to know any of us.
Michael Kors Hamilton Continental Large White Wallets http://www.michaelkors-outletstore.us.com/michael-kors-hamilton-contine…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I wish to point out my love for your generosity in support of men and women that really need help with in this concern. Your very own commitment to passing the message around had been pretty beneficial and have really helped guys and women just like me to get to their endeavors. Your amazing helpful suggestions means so much a person like me and further more to my office colleagues. With thanks; from all of us.
Michael Kors Logo Signature Large Vanilla Totes http://www.michaelkors-outletstore.us.com/michael-kors-logo-signature-l…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I have to convey my affection for your generosity supporting individuals that should have assistance with this one topic. Your personal dedication to passing the message along had become amazingly helpful and have specifically enabled folks much like me to get to their pursuits. Your new warm and friendly hints and tips entails much to me and still more to my mates. Thanks a ton; from everyone of us.
michael kors http://www.michael--korsoutlet.us.org

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I simply wished to appreciate you yet again. I do not know the things that I would've undertaken without the actual methods contributed by you about my area of interest. It previously was a very intimidating matter in my view, but seeing your expert manner you handled the issue took me to weep with fulfillment. I am happier for your assistance and even wish you know what a great job you have been accomplishing training the mediocre ones through the use of your webblog. I'm certain you've never encountered any of us.
burberry http://www.burberryoutlet-store.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

My husband and i have been absolutely joyful when Louis managed to round up his analysis using the precious recommendations he got from your very own web pages. It's not at all simplistic to simply be making a gift of facts which usually the others could have been trying to sell. And we also discover we need the blog owner to thank for this. The most important explanations you made, the straightforward blog menu, the friendships your site help to foster - it's got all wonderful, and it's leading our son and our family recognize that this subject matter is thrilling, which is certainly pretty fundamental. Thanks for all the pieces!
off white http://www.offwhiteclothing.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I enjoy you because of all your valuable effort on this web site. Debby delights in doing internet research and it is simple to grasp why. My spouse and i know all concerning the compelling method you give very helpful items via this website and as well as increase participation from other ones on the concern while our girl is actually becoming educated a great deal. Enjoy the remaining portion of the new year. You have been doing a useful job.
asics gel kayano http://www.asicsgelkayano.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I needed to draft you a very small remark in order to say thanks once again for all the lovely pointers you have discussed in this article. It has been so incredibly open-handed with people like you to make openly all a few individuals could have sold for an electronic book to generate some bucks on their own, principally seeing that you might well have tried it if you desired. These suggestions in addition acted as the easy way to comprehend most people have similar interest really like mine to grasp much more with regards to this condition. I am sure there are several more fun instances up front for folks who see your site.
under armour curry 3 http://www.curry3.in.net

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I have to express my thanks to you just for rescuing me from this type of problem. As a result of scouting through the world-wide-web and finding principles which were not powerful, I believed my entire life was gone. Existing devoid of the answers to the difficulties you have sorted out by means of your good article content is a crucial case, and those that would have adversely damaged my entire career if I had not encountered the blog. Your main training and kindness in playing with almost everything was useful. I am not sure what I would have done if I hadn't discovered such a solution like this. I can also now relish my future. Thank you very much for the professional and sensible help. I won't hesitate to endorse your blog to anybody who should receive counselling on this subject matter.
curry 4 http://www.curry4shoes.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Thanks so much for providing individuals with an extremely marvellous chance to read critical reviews from here. It is usually very pleasurable and also jam-packed with a good time for me and my office friends to visit your website no less than thrice in a week to read the new tips you will have. And lastly, I'm at all times satisfied concerning the eye-popping solutions you serve. Selected two tips on this page are basically the most efficient we have all had.
asics gel kayano http://www.asicsgelkayano.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I have to show my love for your kind-heartedness supporting persons that require guidance on this particular subject. Your personal dedication to getting the message all through appeared to be remarkably effective and has regularly allowed individuals like me to achieve their endeavors. This warm and helpful instruction implies this much a person like me and additionally to my peers. Many thanks; from everyone of us.
Michael Kors Jet Set Logo Large Grey Totes http://www.michaelkors-outletstore.us.com/michael-kors-jet-set-logo-lar…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I must point out my appreciation for your generosity in support of people who must have guidance on this theme. Your real dedication to getting the solution around ended up being extremely beneficial and have surely made associates like me to attain their ambitions. The informative instruction indicates a great deal a person like me and substantially more to my colleagues. With thanks; from all of us.
lacoste online shop http://www.lacosteonlineshop.us.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I want to show thanks to this writer for bailing me out of this type of instance. After surfing around throughout the world-wide-web and finding proposals which are not productive, I was thinking my entire life was done. Existing minus the strategies to the issues you've solved as a result of your main website is a serious case, as well as those which might have in a negative way affected my entire career if I hadn't noticed your website. Your primary mastery and kindness in playing with every part was useful. I am not sure what I would've done if I had not come across such a solution like this. I can at this time relish my future. Thanks a lot very much for this professional and sensible guide. I will not think twice to recommend your web sites to any individual who requires assistance about this subject.
falcons jersey http://www.atlantafalconsjerseys.us

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Thank you a lot for giving everyone remarkably memorable opportunity to read in detail from this website. It's usually so kind and jam-packed with amusement for me and my office peers to visit the blog really three times in a week to find out the latest guidance you will have. And indeed, I am also at all times impressed concerning the eye-popping concepts served by you. Certain two areas in this article are undoubtedly the best we have ever had.
nba jerseys http://www.cheapnbajerseys.us.org

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.