Začíná to být úplně jedno

Autor

V noci se v OSN odsouhlasil globální pakt o uprchlících. Česká republika byla pro. Proti byly USA a Maďarsko. 

Pozor! tohle není ten slavný pakt o migraci. Tohle je pakt o uprchlících. To je totiž něco úplně jiného...

Zhruba toto nám dnes už ud rána omílají o hlavu všechny deníky a televize. Zatímco ten pakt o migraci ČR ústy svého premiéra odmítá, tento druhý (sice bez úst premiéra) podporuje. 

Mimochodem... slyšeli jste o tomto paktu někdy? Mluví se o tom migračním, ale o uprchlickém nebyl nikde ani řádek. 

A tak je to vlastně jedno. Pakty nepakty, ono se to vždycky někde schválí. Když se zveden odpor proti jednomu, udělá se nějaký jiný a schválí se potichu někde stranou. A pokud to vyjde najevo, nevadí... udělá se zase nějaký jiný. Tu a tam se to podepíše, novináři to chápou a informace budou filtrovat nebo je vůbec "nenajdou".  Vyjde to najevo, až to naši vaši zástupci už dávno podepíšou. 

Teď se to podepsalo, teď se možná něco dozvíme.  Kdybych byl TOPka, byl by to třeskutý materiál na kampaň proti Babišovi. Ale na sdruhou stranu, kdybych byl TOPka, byl bych také pro.  Ovšem Okamura má šanci ukázat, že není tlučhuba, jak si to o něm vidlácky myslím. Má na Babiše páku jako sviňa. Tak schválně jestli ji dokáže využít.  

Komentáře

Trvalý odkaz

Tady je jasně naznačeno,že Babiš je jen tlučhuba.
Jaký je rozdíl mezi migrantem a uprchlíkem,podle mne skoro žádný,ale jen v tom,migrant má mobil dolary,uprchlík to nemá.
Merkelová to jasně řekla,pakty platí i pro ty země,které to nepodepsaly.
Babiš sice zaplácl hubu sluničkářům a také v domnění,že občan to nepochopí co to způsobí.
Okamura může jen čekat,že ho úplně znemožní.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale to nezabránilo Vidlákovi napsat tu za posledních několik dnů řadu oslavných článků, jak to má Babiš v kapse. Páč Babiš má přeci za sebou voliče a zvyšuje se mu popularita. Holt stačí trochu toho furiantství vidláka a pozvání na zabíjačku - a hned Vidlák ví, že má pravdu, a vyhrajeme všechno.

Ve skutečnosti to bude celé jinak. Už jsem napsal několikrát, že voličská podpora Babiše není to, co učití Babiše nezranitelným, nesmrtelným, a všemu čelícím. Ale byl jsem jen menšina.

Jediný rozdíl mezi Babišem a těmi dalšími partami je ten, že Babiš operuje a něco vytváří na území státu. Zatímco jiné party pouze operují s ideou totální destrukce a předávní všeho cizákům. Takže destrukce bude o něco menší.

Upřímně řečeno vlastně nevím, proč bych měl dále Vidlákovy kydy číst. Nejdříve mnoho článků o jistém Sartrovi, teď řada furianstkých článků o tom, jak to má Babiš v kapse, protože voličská podpora. A když nic jiného, proloží se pozváními na zabíjačku. Přesný odraz prázdných řečí jako přímo v politice - jako kdyby to byl odraz politiky, kde se také řeší nepodstatné problémy, furiantská podpora o semknutí se a jednotě. Namísto reality se řeší ruská hybridní válka a ruští agenti, a potřeba potrestat xenofoby a rasisty.

Takže to je můj poslední příspěvek, a už mě to neuvidíte.

se mi líbí jedno z pravidel na blogu Dfens, škoda, že si Vidlák nějaké podobné ještě také nepořídil
... 6. Pokud se Vám to nelíbí, nečtěte to.

In reply to by Eretmochelys I… (neověřeno)

Trvalý odkaz

naprosto souhlasím. Vidlák napíše názor na věc, je to jeho blog, neprosazuje jedinou pravdu a my se k tomu vyjádříme - a celkově tady nikdo nikoho nenapadá. Mně se to líbí, protože reálně mezi přáteli - když vyjevím nějaký názor, tak určitě jsem napadená a taky někoho ztratím, protože nemám ty "správné" názory, tak raději politickou diskusi nevedu, ale mám ji ráda.Tady se vyjádřím, někdo odpoví, nebo to zůstane bez povšimnutí, ale aspoň v téhle podobě je to ta skutečnost, která v "komunismu"chyběla - moci vyjádřit názor veřejně a diskutovat - tedy alespoň na soukromém webu. A úroveň diskutujících je velmi dobrá.

Trvalý odkaz

Babiš avizoval,že se pozastavuje nad tím,že to Petříček ještě neoznámil,ČR nepodepíše pakt OSN o uprchlících.
Pokud by to udělal Petříček na truc Babišovi,tak by Babiš měl položit vládu,pokud to neudělá,tak vlastně souhlasí a jeho dalším řečem
už nebude nikdo věřit.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

No já si myslím, že socani a Petříček to udělali právě proto - tak nějak natruc B. aby se naštval a po všech těch naschválech odešel. Ti naši pofiderní mutlimili - prý už mají nachystanou částku na levné skoupení všech jeho zdejších aktivit. A zase bude Kypr mít větší příjmy na daních .... a pakj se uvidí... kruciš

Trvalý odkaz

Nejdříve by bylo dobré ujasnit si pojmy. Jsou tu dva hlavní. V angličitně Refugee je uprchlík před politickým bezprávím a Emigrant je vystěhovalec, osoba přecházející ze země do země převážně z důvodů ekonomických. Z poslední doby mezi lidmi, kteří prchali přes Středozemní moře do Evropy bylo 95% emigrantů a jenom 5% uprchlíků, kteří to navíc o sobě tvrdili. Takže včera se v OSN hlasovalo o těch prvních, ve středu se bude hlasovat o těch druhých.

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Problém je, že snadněji se předefinuje pojem "uprchlík", aby se na něj vztahovali i ekonomičtí migranti (uprvhlík před klimatickými změnami, bezvýchodnou sociální situací etc...), než podepíše pakt o migrantech. Proto ANO, je to salámová metoda. Nakonec celá migrační krize 2015 nebyla ničím výraznější, než právě snahou pojem "uprchlík" nově nadefinovat.

Babiš - víme všichni dávno, že musí být pod tlakem voličů. A vyjádření "Podepsali jsme to, ale já nesouhlasím" z úst premiéra, jenž má ve vládě jasnou většinu, nemluvě o síle v parlamentu (zde podpořitelní komáry a Tomiem), je spíše trapné než cokoliv jiného. A to ještě zjistíme, že Petříček "nedostal pokyn"...

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zajímalo by mne, jaké definice jsou uvedeny v těch dvou dokumentech. Je uprchlík pouze ten kdo prchá před politickým bezprávím? Je válka politické bezpráví? Ten kdo prchá ze své země před spravedlností (zloděj, násilník, vrah) je také uprchlík? Ten kdo prchá před svou povinností (například narukovat) je uprchlík? A co ten, který prchá před zlou manželkou? On přece také prchá!

In reply to by babaluba (neověřeno)

Trvalý odkaz

Myslím, že to není až tak důležité. Důležité bude, kdo se za uprchlíka označí v budoucnu. A v tom je ukrytá celá ta finta. Je to vlastně podobný úkrok, jako když se z euroústavy stala smlouva a porušení Dublinu vlastně nebylo porušením Dublinu.

Trvalý odkaz

Jde o obrovskou chybu ČSSD pro budoucí volby. A Babišovu taky. Z pohledu Petříčka je vše jasné, ten jen vyplnil pokyny Pocheho.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gerde,
o JAKÉ ČSSD mluvíme ?
Rozhodující slovo mají kmotři a to, čemu se říká ČSSD, a.s.
Pak mladí, nadějní a ambiciózní kolaboranti, usilující o posty starých a středněstarých sobotkovských kolaborantů, rozdávajících za drobný bakšiš či phlazení po hlavičce majetek strany i republiku.

Opravdoví sociální demokraté byli dávno odhaleni a preventivně zdecimováni. Těch pár posledních mohykánů, kteří ještě mohou a chtějí mluvit je ponecháno jako folklor, něco jako baráčníci.

Takže - pokud mluvíme o petříčkopocheosobotkovské "čssd. a.s.", žádnou chybu nedělají. Plní úkol - zlikvidovat stranu, rozdělit její majetek mezi své páníčky, svrhnout překážejícího Babiše, dostat ho do tepláků i s jeho rodinou a/nebo přesunout jeho majetek tam, kam patří - tedy do rukou jeho zahraniční konkurence!

V příštích "volbách" po pádu vlády by měl zůstat jen prověřený blok novodobé národní fronty.

Jistě - Babiš může položit vládu a hrdě zahynout.
Nebo kličkovat a lavírovat...

Anonyme, mluvíme o postsobotkovských sirotcích typu Hamáček, Poche, Petříček, Zaorálek, Chovanec, ... a jejich obdivovatelích. Opradoví sociální demokraté ve smyslu předsobotkovské éry už ČSSD dávno opustili nebo jsou na nevýznamných funkcích. ČSSD musí zaznamenat krutou volební porážku, aby se těch kariéristů zbavila úplně. ODS se taková očista nepovedla.

Trvalý odkaz

Babiš tvrdí, že pakt je nezávazný.
Proč se tedy schvaloval ? Jen tak, aby byla nějaká zábava ?

Kdy si konečně svět uvědomí, že je přelidněno. Že příroda si nějakou regulaci lidstva vynutí. Co nám bude platné, že do už přelidněných částí světa přibudou milióny dalších lidí ? Co se na situaci z globálního hlediska zlepší ?

Pokud chceme považovat člověka za tvora, který dovede zhodnotit situaci a podle toho konat, pak by OSN měla mít úplně jiný úkol, než zajistit stěhování národů. Měla by se nekompromisně starat o to, aby uprchlictví nebylo nutné, měla by se zasadit o regulaci porodnosti.

Jak ?
Podpořit porodnost v zemích kde porodnost klesla pod dvě děti na ženu a tvrdě postihovat ty země, kde porodnost překračuje tři děti na ženu.
To je zatím minimální podmínkou pro to, aby se životní prostředí na Zemi dále nezhoršovalo.

In reply to by šva (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak zdůvodníte minimálně 2x vyšší porodnost tureckých žen, které žijí v Německu, oproti rodilým Němkám ?

In reply to by Puck (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je to zkreslováné dalším silným vlivem - totiž vzdělaností a uplatňovatelností ženy. Jednoduše, studuje-li déle a smí (chce) dělat kariéru, mívá méně dětí. Pochopitelně.

In reply to by šva (neověřeno)

Trvalý odkaz

z mnoha dalších důvodů, že tudy cesta nevede.
Existuje něco, jako ekologická stopa. To je stručně fiktivní jednotka, která říká, kolik plochy země potřebuje člověk k tomu, aby naplnil své potřeby.
Tady si můžete počíst : https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekologick%C3%A1_stopa
Z mapky vidíte, že největší nároky mají lidé v méně zalidněných oblastech.
Co se asi stane, když stejné potřeby dostanou miliardy lidí v Africe, v Asii, v Jižní Africe ? Všichni budou chtít auto, kvalitní stravu, kvalitní oblečení, boty, a spoustu zbytečností, které máme my. To musí vést ke katastrofě.

Trvalý odkaz

Jak šel čas...
V r. 2000 byla v OSN přijata rezoluce Rozvojové cíle tisíciletí na období 2000-2015 (MDGs, zvaná Miléniová deklarace), která obsahovala 8 cílů vedoucích k odstranění extrémní chudoby a hladu, k zajištění lidem bez rozdílu pohlaví, rasy či svět. názoru svobodu, rovnost, solidaritu a toleranci. Dále pak obsahovala ohleduplnost k přírodě a přihlášení se ke sdílené zodpovědnosti. Cíl 5: "Jsme přesvědčeni, že hlavním úkolem současnosti je zajistit, aby se globalizace stala pro všechny obyvatele světa pozitivní silou."
V r. 2011 byla přijata Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (Istanbulská úmluva, 2012 ji jako první ratifikovalo Turecko), která požaduje po státech její zavedení do trestního řádu. IÚ je platná od 2014, ČR ji podepsalo v 2016, ratifikace všech států měla původně proběhnout do poloviny letošního roku, pak do konce. U nás je třeba k přijetí schválení obou komor Parlamentu.
V r. 2015 pak navazovala další rezoluce OSN na období 2015-2030, Cíle udržitelného rozvoje (17 cílů), tzv. Agenda 2030 "Přeměna našeho světa: Agenda pro udržitelný rozvoj 2030" (byl to volební program ČSSD). Jedná se o nový univerzální plán pro lidstvo. Dokument slibuje, že tento plán transformuje náš svět k lepšímu, řeší se v něm všechny oblasti lidského života, vymýcení chudoby, nerovnosti, boj s klimatem. Z toho pak vychází další deklarace, úmluvy a smlouvy.
V 2016 byla přijata tzv. Newyorská deklarace OSN pro migranty a pro uprchlíky, tedy Globální pakty (dohodnuto, že je státy přijmout v prosinci na Valném shromáždění OSN 2018), z nichž ten o migraci je zaměřen na řešení uvnitř států a dolaďoval se v Marrakéši, kde státy OSN dohodu před týdnem přijaly. Gl. pakt o uprchlících je zaměřen na vnější vztahy, tedy asi důležitější.
18.4.2018 EP žádá státy, aby Pakty přijaly, uvedených důvodů, různých smluv je snad třicet, viz http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-…
Na alternativě se o tom mluvilo, Okamura také, https://m.facebook.com/tomio.cz/posts/2324170050927130

Včera jsem psala, že by se ANO mělo jmenovat "ANO nebo možná NE". Naši političtí zástupci, vláda, veřejnoprávní média zamlčují informace, záměrně nás podvádí. Porušují základní pravidlo pro svobodnou volbu.

Doplnění
Glob.p. o migraci chápu jako "kuchařku, jak mají postupovat státy uvnitř své země. Glob.p. o uprchlících je důležitější dokument, neboť se zaměřuje na mezinárodní řešení této problematiky, tedy přesně naopak, než se nám snaží namluvit.

Trvalý odkaz

Nedávno jsem zde psala, že preference pro Hnutí ANO neovlivní žádné demonstrace těch správných demokratů, ani žádná další kauza k odstranění Babiše z politiky, ale jediné, co to okamžitě ovlivní, jsou chyby samotného Babiše.

Babiš buď bude s nimi nebo se svými voliči, na dvou židlích sedět nemůže.

Všechny tyhle "globální pakty" nebo rezoluce vysokého komisaře OSN (ten je muslim z Jordánska nebo SA, že?) jsou na stejné úrovni jako smlouvy šmejdů, které vnucují lidští parchanti důvěřivým a naivním důchodcům. Také jsou tam "malými písmenky" zabudovány fatální podrazy.

No a jestliže se Babiš nechal ukecat k jednomu takovému podpisu, pak je ten důvěřivý a naivní důchodce. Ale Češi chtějí mít svého Orbána.

"Češi chtějí mít svého Orbána."

Ano je to tak, a nevím, nevím, zda se Babiš do této role napasuje. Spíš bych řekl, že nenapasuje, není stvořená pro něj. Připravoval se ne takové to managerské "ucpávání děr" přes odpor odstavovaných od penězovodů, Tohle, co se tu nyní hraje je jiný level.
Ale žádný "Orbán" s vybudovaným potřebným zázemím není vidět.

Na druhou stranu, Orbán také často musel takticky ustoupit o krok, aby pak mohl vykročit znovu vpřed.

Teď jen poznat, kdy jde o taktiku a kdy o podraz... Každopádně podle mě bude pro AB ještě víc zraňující, když bude příliš často a příliš okatě hrát tu hru na "já jsem tvrdý protimigrant, ale ti mí europoslanci si dělají co chtějí... ...ale musel jsem ustoupit koaličnímu partnerovi..."
To mu u voličů srazí kolena. Že bude buď za slabocha co nemá věci v rukách, nebo za křiváka.

Trvalý odkaz

Tady níže v odkazu je celkem přehledně vysvětlen rozdíl mezi těmi dvěma globálními pakty. Kdo si komunisty ekluje, prosím zkuste se zapřít.
Schválně, proč je těch paktů, rezolucí.... najednou ke schvalování tolik, a plete se to všem....?
Stejně nakonec bude platit, že kdo podepsal jedno souhlasí se vším, a nebo se za všechny státy EU rovnou "právně nezávazně" se upíše ke všemu za nás úředník z EU a vymalováno, i na kvóty jinak dojde.

Tento týden v po. a st. jde o tyto dva globální pakty:
-o "uprchlících". už schválený v OSN v pondělí
-o "migraci", kde AB hubou sic nesouhlasí, ale Petříček prý do středy ještě nekonal a konat asi nebude...

Tak uvidíme, kolik máme tlučhubů už ve středu. protože ne co kdo říká, ale co kdo koná a i nekonání je v politice "čin"!

No v květnu bude první šance, za to vše naše politické subjekty a osoby volebně - voličsky "ocenit"!

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ondracek-KSCM…

V tomto odkazu to je, http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-…
Jedná se o usnesení EP z 18.4. letos o pokroku v iniciativě glob.paktů OSN o bezp., řízené a legál.migraci a o uprchlících. Bod B - "vzhledem k tomu, že na vrcholné schůzce OSN pro uprchlíky a migranty, která se uskutečnila na Valném shromáždění v N. Y. dne 19. září 2016, členské státy OSN jednomyslně přijaly "N.Y. deklaraci pro uprchlíky a migranty", na jejímž základě byly zahájeny dva samostatné, oddělené a nezávislé - třebaže ve své podstatě související - procesy, a to s výhledem na přijetí globálního paktu o uprchlících v r. 2018 a globálního paktu o bezp., řízené a legál. migraci, která bude podepsána v prosinci 2018 na konferenci v Maroku."
Kdo z politiků to nevěděl, ten je buď neschopný pro svou funkci nebo je lhář.

Trvalý odkaz

Maneca a MAJKA.
Podobně to vidím také.
Pokud by Babiš položil vládu k vůli Pertříčkovi,tak může dostat hodně hlasů navíc.
Popřípadě by jen došlo k reorganizaci vlády,nebo k úplně nové vládě,pod vedením Babiše.

Trvalý odkaz

Donalde Trumpe chybět nebudete . Váš emocionální výlev nechápu . Vidlákovykydy jsou pořád ostrovem pozitivní deviace ať zde budete nebo nikoliv. Osobně jsem začínal na Britských listech , ale vývoj pana Čulíka jsem nemohl kopírovat , Vlk zveřejnil pravděpodobnou motivaci autora BL - finanční toky od nadace M. Alb. že. Přesunul jsem se tudíž na kosu - pana Vlka si nadále hluboce vážím , jeho hvězdnou hodinou byla pro mne Ukrajina . Nicméně ani zde jsem po jisté době nemohl jet na pro mne nepříliš pochopitelné (a zřejmě osobně iracionálně motivované antibabišovskoantizemanovské (to je slovo co) vlně . Asi jsem trochu kobliha a nijak se za to příliš nestydím. Vidlák mi konvenuje , přečíst si občas ( vidlákovykydy otvírám jako první) pojmenování současného hektického dění slovy běžného rozumu je pohlazení po duši .
Pokud považujete občasné vidlákovo pozvání na zabijačku za "odraz prázdných řečí" tak již vůbec nerozumím kdo jste . Pro mne to dýchá člověčinou , kterou jsem bohužel u Vás nezačenichal . S přáním hezkého večera Venda.

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kopíruji odtud podstatné k tématu článku:
Dotaz:
"Premiér byl zásadně kritizován kvůli globálnímu paktu OSN o migraci, který republika odmítá. Ale pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Podle Babiše byla v pondělí odhlasována jen „nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951 a která nemá absolutně žádný vliv ani dopad na migrační politiku vlády.“ Co o tom soudíte vy?"

Odpověď profesora Kellera:
"Andrej Babiš v této věci nemá pravdu.
Odhlasován byl globální kompakt OSN o uprchlících, který má naprosto stejný status jako globální kompakt OSN o migraci. Jsou to vlastně taková siamská dvojčata.
Rád bych se mýlil, ale poslední dobou mám pocit, že pan premiér maká natolik intenzivně, že ani neví, na čem to vlastně pracuje.
A nejsem si tak docela jist, zda mu to ministr zahraničních věcí vždy správně objasní."

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.