Znamení doby

Autor
Štítky

Katedrála Notre Dame v Paříži vyhořela... Naštěstí se ukazuje, že dávní kamarádi Petra Parléře fakt uměli stavět. a tak zůstalo obvodové zdivo, opěrný systém a většina kleneb. Čelní věže zůstaly. Ale škoda je to samozřejmě fatální. Seznam toho, co při požáru navždy opustilo tento svět, bude pěkně dlouhý. 

Jak jsem psal v první upoutávce předevčírem... hořící symbol Francie, to je takové dnešní znamení doby. Myslím že i tam ve Francii měli místní podobné pocity, když po třicetiletém odhořívání životních jistot a svobody teď hoří i kamenné srdce jejich země. Když přicházejí o stavbu, která přežila stoletou válku, přežila Bartolomějskou noc, Revoluci, Napoleona, obléhání Paříže, ostřelování pařížským dělem za První světové i Stuky od Junkerse za Druhé světové, aby nakonec shořela v předvečer všeobecného pokroku, blaha, multikulti lidstva, ekonomiky 4,0 a posedlosti bezpečnostími opatřeními. 

Vyjmenuji, co zaujalo Vidláka z prvních zpráv: 

1. Nějak se nechce věřit, že to chytlo samo po nějaké neúmyslné hlouposti dělníků při opravě. Celé věci rozhodně nepřispělo brzké prohlášení úřadů, že šlo o nehodu. Titulky  o nehodě už brázdily světový tisk a střecha ještě stále hořela jasným plamenem. První ohledávání bude trvat celé týdny, ale sotva přijeli první hasiči, už jsme věděli, že to byla nehoda. 

2. Fake News servery nás hned zásobily daty o dalších žhářských útocích na francouzské kostely (a synagogy) , přičemž v příštích dnech toto bude poměrně hodně citované téma. Vidíte to, snažíte se tutlat situaci, pak máte jeden pořádný požár a všechno utajování je úplně k ničemu. 

3. První se vyrojili miliardáři, že dají také nějakou tu almužničku na opravy. Ostatně podobné informace následují po všech tragických obrázcích v médiích. Realita pak bývá podstatně syrovější. Můžeme se vsadit, zda Notre Dame povstane z popela jako Fénix rychle, pomalu, nebo už nikdy. Proč mám nutkání si myslet, že C je správně? 

4. Když jsem byl předloni v Paříži, byl jsem právě i u Notre Dame. Troufám si po mé zběžné francouzské zkušenosti tvrdit, že na tom lešení tam vysoko nad zemí kolem střechy katedrály pracovalo 60% černochů, 35% arabů a popohánělo je pár bílých francouzů, kterým se určitě po žebřících kamsi nahoru moc lézt nechtělo.  

5. Pokud k požáru došlo z nedbalosti, vůbec se tomu nedivím. Dnešní bezpečnostní předpisy se dělají především vyplňováním lejster, absolvováním školení a vyplňováním rozsáhlých směrnic. Samozřejmě žádná směrnice za vás neudělá tu práci někde vysoko na lešení. Kontroly se určitě nedělaly skoro žádné a pokud ano, listovalo se protipožární dokumentací. 

6. Pokud to bylo schválně, budou mít úřady stovky podezřelých, protože bílý francouz nedělá. Dělají tam jen ti Ghaňané, Nigerijci a Alžířané. Určitě se někdo hodně lekne, až teď budou prošetřovat pracovníky na stavbě a zjistí se, že jedni lajkují videa Islámského státu, druzí se zase účastní hulicích párty a další měli rozsáhlou kriminální minulost. 

7. Celkem bych věřil, že se to vyšetří, protože tentokrát nejde jen o jednoho napoleonského prezidenta, ale jde o miliardy peněz. Dodavatelské firmy, které si na takové zakázce určitě nakradly, bude v tom i mnohamiliardová pojistka  a bude se muset určit nějaký viník. Myslím že to tak jako tak padne na nějakého Ahmeda ať už to udělal nebo neudělal. Jinak by totiž padaly manažerské hlavy, které mají peníze na právníky. 

8. Čím víc se to bude tutlat, tím víc si lidi budou myslet svoje. 

9. Když nacisté zapálili Reichstag, tak to byla budova se stovkami pokojů, které byly plné dřevěného nábytku, dřevěného obložení, záclon, plyše, dubových stolů a podobného materiálu. Potřebovali k tomu sudy benzínu, celou rotu SS a ještě se jim to moc nepovedlo. Tady hladce chytla střecha na obrovské kamenné budově v místech, kde jsou staleté trámy a kamení, kamení a zase kamení.  Ostatně ani to naše Národní divadlo nemělo teoreticky shořet, protože při rekonstrukci práce páječů mědi, kteří uhlí vysypali do okapu a ulili vodou se dřevo kolem okapu ani neohřálo. Ale nacionalistické vášně už byly... 

Zkrátka a dobře, příští dny budou přinášet spoustu nového a o Francii hodně vypoví, jak to s jejich nejslavnější památkou dopadne. 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

a jiné už to nebude. Jen ať se nevrhnou na východ.

Zatím bez slepic

Na to se muzete spolehnout jako na smrt, ze vrhnou.

Je jich tu porad vic a i na Kydy lezou.

Zatím bez slepic

Dokaž, že jsi nevinen
12.4.2019 / marian.kechlibar / 0 Comments
Do poslanecké sněmovny jde návrh zpřísnění antidiskriminačního zákona. Převracel by kompletně důkazní břemeno a umožňoval neziskovkám hromadné žaloby bez konkrétních poškozených.
= ČLÁNEK U VLKA

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Už jsem viděl názor že katedrálu opraví ze státních peněz a potom bude za velké slávy otevřená jako multikulturní modlitebna.
Tímto se z ní stane ...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Když to psali na Seznamu, tak to potom jooo...
Macron klidně zkrátí opravu i na dva roky, ba co dím, na dva měsíce, bo slibem nezarmoutíš. No a ten konec tohohle "borce" se taky pomalu ale jistě blíží. Aby nedopadl jako Ludvík blahé paměti...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tady máte trochu realistický odhad délky obnovy katedrály od odborníka, ne od politického "kecala".
Notre Dame rebuilding costs
Reconstruction of Notre Dame will take around "40 years, if we're very fast maybe 20 years, but it will be a generation. This is going to be a huge communal effort. The cost will be exorbitant," Guerry said.
https://www.cbsnews.com/news/notre-dame-cathedral-rebuild-in-paris-coul…

Zatím bez slepic

In reply to by Shisho (neověřeno)

Trvalý odkaz

S tou opravou to bude jako s válkou proti terorismu a bojem s fake news. Nikdy nekončící...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No tak, kluci! Nehádejte se! Děláte, jako byste to měli platit ze svého. Podstata problému
je úplně někde jinde. Všichni to víme. Jenom se o tom v zájmu korektnosti nemá psát
a mluvit. Tady (zatím) můžeme. Znovu vyjadřuji naději, o které jsem se zmínil ve svém včerejším komentáři, že to Francouzi tak nenechají a že je to konečně probudí k vlasteneckým činům. Hnutí Žlutých vest na to ale stačit nebude. Budou se muset přidat další. Ale Francouzi revoluce dělat umějí. Myslím si, že situace k tomu dozrála.
A co my, Moravané a Češi? Zase nepůjdeme v květnu volit a necháme to těm "eurohujerům"? Zůstat doma není řešení, i když si o EU myslíme své. Uvědomte si, jak
se to projevilo u posledních senátních voleb. Lidi na ně kašlali, protože senát nechtějí,
a tak se prosadily strany a hnutí, která si v parlamentních volbách málem ani neškrtla.
A vo,vo,vo tom to je... Omlouvám se za tu agitaci, ale ono to nějak vyplynulo, a tak
jsem si to nedokázal nechat pro sebe. Zdarec a příjemné sny...

Zatím bez slepic

Následující řádky obsahují prohlášení mimořádně defétistického a depresivního charakteru. Čtěte pouze na vlastní odpovědnost.

Zatím nejúspěšnější a nejefektivnější formou voleb v celé historii naší státnosti, na kterou se náš národ zmohl, byla ta, která byla prováděna cepy a sudlicemi. Vzhledem k tomu, že je evidentní, že se k podobné volbě Češi, Moravané a Slezané již nikdy nedokopou, je jasné, že už to tady půjde jenom k čertu.

S nesmírnou lítostí tedy musím napsat, že kdysi sice bývali Čechové statní jonáci, a muži jak květ, kteří válčili a zpívali, ale ta doba je již nenávratně pryč. Rytíři se svatým Václavem v čele by sice mohli zkusit vyjet z Blaníku, ale nakonec by nejspíše dospěli k názoru, že prakticky nezůstal nikdo, za koho by se ještě vyplatilo bojovat, protože národ, co si volí Schwarzenbergy, Kalousky, Bartoše, Fialy, Hamáčky a jinou podobnou kolaborantskou chamraď a svoloč, si to stejně nezaslouží.

Takže dokud nebudu mít možnost přetáhnout po zádech cepem každého, kdo v Bruselu skutečně nehájí národní zájmy, na veškeré volby z vysoka, z vysoka. A to jsou tam prakticky všichni od prvního do posledního. Čestnou výjimkou je pan Prof. Keller, který je z toho, co se tam odehrává tak zhnusen, že do toho hadího hnízda znovu nechce. Ani se mu nedivím.

Zatím bez slepic

In reply to by L.C. (z Kosy) (neověřeno)

Trvalý odkaz

On je čestnou výjimkou vždy jen doma v médiích. Při hlasování v ojrosovětu je to úplně jiný člověk. Asi dvojče nebo alter ego...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak jim (nám) shořel jeden kostel. Velký a významný. No a co? Přestane se zeměkoule točit?
Souhlasím s Vidlákem, že je v tom skryta jakási symbolika. A to je všechno.
Už jsem zaregistroval úvahu, že když Albánci vypálili spoustu kostelů a kaplí v Kosovu, tak byla ta slavná "Evropa" úplně v klidu. A tehdejší ohně byly také notně symbolické.
Mně se požáry kostelů nelíbí, i když se do nich modlit nechodím. Ale že bych kvůli tomu nespal?
Tenhle požár v Paříži se stal jen příležitostí pro PR těch, kteří o to stojí.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mily Godote. Snad si nemyslite, ze utoky na kostely nejdou ruku v ruce s vrazdenim jinovercu a bezvercu? To preci ne.

Zatím bez slepic

Jo, Godote, dík...

Větvička je borec.
Však jsem ho takyuž včera v noci přilepil k povídání o robotech.
Vřele doporučuji všem- klikněte si!

https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2019/04/16/kdyz-hori-symboly-pri…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

a spálená katedrála je jeho radost.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Mne to zase připomnělo New York.
Jak píše Godot,bude v tom symbolika,hlavně probudit Francouze,odklidit žluté vesty,nasadit Francouzům jiného brouka do hlavy,nechat na pokoji Macrona.Také to,že fousatí,už nepotřebují katolickou cirkev.
Také si neodpustím poznámku,tyto změny ministrů,je důsledek setkání Babiše s Trumpem.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

ať do baráku neteče, vykludí trosky, zevnitř budou po částech na kešení vyzdívat klenby a pak po úsecích obnovovat střechu. Věž udělají menší a hotovo bude za 50 let. Realizační projekt celku bude za 5 let.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

9. Když nacisté zapálili Reichstag, tak to byla budova se stovkami pokojů, které byly plné dřevěného nábytku, dřevěného obložení, záclon, plyše, dubových stolů a podobného materiálu.

Jenze naciste Reichstag nezapalili. Hitler byl v soukromi nekonecne nasranej.

Zatím bez slepic

Anonymova sonda do Hitlerova soukromí. Zdědil deníček své babičky, která byla Hitlerovou milenkou. Demokraticky zvolenému Hitlerovi se křivdí, druhou světovou ve skutečnocti rozpoutal Beneš a Dimitov byl jeho agent. Důkazem byla krabička sirek ze Sušice s Benešovým věnováním, která byla nalezena v kapse pomateného paliče.
Heil Sartre!

Zatím bez slepic

Ne, Sartre je nekdo jiny.

Nejedna se o denicek Hitlerovy babicky jak idiotsky pisete, protoze nejste dost vzdelan.
2 svetovou ve skutecnosti vypovokovali americane a anglicane, bohuzel - jak byste uz davno mel vedet, kdybyste zacal tim, ze budete vic cist mene psat. Hitlerovi se trochu krivdi i tak toho ma dost na triku, tak je to snadne.

Tady se dovzdelejte a nehadejte se o vecech, ktery neznate.
https://www.scribd.com/doc/2434851/Wartburg-Hitler-s-Secret-Bankers

Dimitrov chlastal s esesakama, tak to nebyl tak svatej antinacista. Do tech skutecnejch je kopalo.

S tim Benesem uz pisete uplny hovadiny, protoze nemate argumenty, tak pisete jen ty nejvetsi pitomosti, co vas napadnou a delate jako kdyby to bylo na stejny urovni, jako rikam ja. Vzdelejte se!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Čechům hrozí kvůli Notre-Dame vězení? Za to, co píší na internetu, mohou dostat dva roky

Aktualizováno 16.4.2019, 21:54 16. dubna 2019, 14:49 — Autor: Libor Novák / EuroZprávy.cz

Chvíli poté, co v Paříži propukl ničivý požár katedrály Notre-Dame, se na internetu začalo živě spekulovat, co může být jeho příčinou. Někteří Češi měli jasno ještě před tím, než začalo samotné vyšetřování. Vinu sváděli například na muslimy. Za to jim ale může hrozit až dva roky vězení.

Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/255065-cechum-hrozi-kvuli-notre-dame…

Zatím bez slepic

Někteří Češi měli jasno ještě před tím, než začalo samotné vyšetřování. Vinu sváděli například na muslimy.
---------------------------------------------------------
Někteří Francouzi měli jasno ještě před tím, než začalo samotné vyšetřování. Vinu sváděli například na nehodu.

Jestlipak ten blaznivej Svejdar necha zavrit Macrona za sireni fake news

Zatím bez slepic

byla vždycky nejvíc trestaná. Dnes je ten level už nastavený tak, že pouhá kritika liberální totality je už /skoro/trestný čin. Ještě se dočkáme času a nebude to dlouho trvat, že vedoucí role ojrostánu bude povinně zakotvena v ústavě.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Spíše bychom se měli ptát, které budovy kolem Notre Dame Francie aještě zbourá a jakou výšku budou mít minarety kolem budoucí mešity Notre Dame? Haghia Sofia byla také velkolepý křesťanský kostel v Konstantinopoli a už je navěky mešitou v Istanbulu. Požár Notre Dame je vlastně symbolickou tečkou za křesťanstvím ve Francii, které nahradí islám. Musíme si počkat, až se islám po konečném vítězství znemožní sám, má v sobě zakomponovány sebedestrukční prvky. Do té doby si Francouzi poradí, a možná i EU přispěje na opravu. Notre Dame ale nebude po dlouhou dobu možné využívat jako katedrálu. Komu to přineslo prospěch?

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak je možné, že při tolika normách a směrnicích došlo k požáru? Vždyť všechna bezpečnostní opatření před zahájením stavby a plán protipožárních opatření mají přesně požáru zabránit. Při řezání, vrtání, broušení a svařování je nařízen ještě dozor dalších 8 hodin. Zpočátku častěji, později po hodině. Navíc středověké trámy byly osekávány po letech, tedy ohořely by kolem dokola, vytvořila se tam vrstva uhlíku a dál by nehořely. Navíc se napouštěly býčí krví. Zapálit takový středověký trám není nic jednoduchého.
Je škoda, že katedrála shořela, ať už šlo o jakýkoliv důvod. Ale jde o záležitost Francouzů a jak si okolnosti požáru vyšetří, je čistě na nich. Možná nebudou ani chtít vyšetřovat. Možná byla příčina prostší, někde na střeše byl sud s odpadem, kde byly nějaké hadry, papír, zbytky chemikálií. A možná tam jen někdo odhodil cigaretu.
Za vším nemusí být terorismus, ale nejčastěji je příčinou nehod přebujelé ego nebo obyčejná lidská blbost. Ty se šíří staletími bez ohledu na ideologii. Jak říkali komunisté, aktivní blbec je horší než třídní nepřítel.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

V neděli začal pro křesťany Svatý týden. Tento týden je významem větší, než Vánoce. Bude těžké, ba skoro nemožné přesvědčit věřící, že nešlo o záměr.

Zatím bez slepic

Pro muslimy je Ježíš jedním z proroků předcházejících Mohamedovi. Velikonoce nejsou pro muslimy svátkem, ale pořád jde o oslavu jednoho z muslimských proroků. Ale pro islám jsou i křesťané lidem Knihy, a muslimové je klidně vraždí, takže kdo ví?
Zatím můžeme čekat, zda papež František na Velikonoce vyhlásí, že bible je jen nedokonalou první verzí koránu.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

bukovými elektrodami, věděl byste, že taková katedrála blafne jako nic.
Holt jste prozatím ještě málo krásný, málo chytrý a málo mladý.
:-)

Zatím bez slepic

Jsem málo krásný, mladý a chytrý a tak mám naději, že nebudu muset k elfům do té jejich jednotky udavačů. :-)
Katedrála samozřejmě blafne jako nic, protože je to úradek Alláhův a bez jeho vůle se ani vlas na hlavě nepohne.Takže za požár může Alláh.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Budou načumovat aspoň za plotem.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Haghia Sofia byla také velkolepý křesťanský kostel v Konstantinopoli a už je navěky mešitou v Istanbulu. - Ne, je mesitou jen do te doby, po kterou tam budou muslimove. Daji se take vyhnat.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Trošku naděje na SNAHU po vyšetření příčin požáru dávají snad zájmy pojišťovny a té firmy, co vyhrála státní výběrové řízení.
Minimálně majitel té firmy nebude chtít dostat "černého Petra konspirační praxe" viz Holub asfaltový výše .............

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502728-u-nas-je-notre-dame-v-b…

Může se nakonec stát, že Emanuelovi to vůbec, ale vůbec nepomůže, jeho "plamenné" projevy zní tak mdle, plastikově a nevěrohodně, že i náš Bohuš byl proti tomu chlap s "gulama".
I ti miliardáři, jak se hrnou, ale až po zkáze symbolu, předhánět v charitě v mediálním zájmu, jsou taky forma výsměchu, pracujícím "vestám" zejména.

A protože nám vůbec nic pro náhodu a nehodu nehrozí, běžela v ČT24 na liště včera večer zpráva, že o Velikonočních svátcích se v ulicích (či kde) objeví vedle našich kluků s pomlázkami zase i naši kluci se samopaly.
Nová doba, nové zvyky a tradice...........

Zatím bez slepic

Pomlázky v liberální demokracii patří na smetiště dějin.
Samopaly v liberální demokracii jsou zárukou pravdy a lásky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

zprávy z tisku:
",,,dubové vazníky ve zničeném trámoví jsou podle odborníků nenahraditelné. Byly dlouhé až 110 metrů a tak mohutné stromy už ve Francii nerostou...."
Nejvyšší sekvoj má 115,6m (wiki). Předkolumbovští francouzi možná na západním pobřeží Ameriky káceli vyšší. Možná taky ne, protože to fakt jsou duby, a rovné, jak když střelí.
Vazný trám leží napříč střechy, chrámová loď má tedy šířku 110m. Kurva, ten francouzs má asi jiný metr. Hyeny, hovada, ti novináři. Ať jdou dělat politické geografy, nadlidi svinští, zkurvení.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nebo tisk tiskne, jak lže novinář. Jak mohou taková zkurvená hovada dělat z lidí blbce? Co zpráva, to lež. Teď už tak obludná a hovadská, že snad i zkurvený kavárník musí poznat, že francouzský dub s výškou přes 110m (špička by musela mít bratru tloušťku pro hranol 300x200mm) asi bude fakt vykácený. Ale do 5 let to bude hovovo, říkal Emanuel. Možná mají rychle rostoucí duby, uvidíme.

Zatím bez slepic

Oni někteří novináři snad ani nelžou, jen jsou úplně blbí. V pondělí byla bouračka aut v Praze, na křižovatce ulic Rumunská a Bělohradská. Novináři psali Bělohorská. Včera v Čt24 byl rozhovir s Kubalem, jak byl zadržen s kolegy v Iráku ořed 15 lety. Dávali filmovou ukázku po jejich propuštění a tam titulek 16.4.2019. Pečlivost a zodpovědnost se nějak vytrácí.

Zatím bez slepic

No a o klimatu lzete tak, ze vystrcite na podium pomatenou postizenou holcicku a delate, ze vse co zazni z jejich ust je svata pravda.

Sefredaktor muze lhat jen tak, ze vybere posahanyho novinare

Zatím bez slepic

Růst dubu je jen sociální konstrukt. Vyhláškou EK se prohlásí, že současný dub má výšku 110 m a máme splněno. :-) Novinář nelže, jen je opravdu tak blbý. Výsledek současné úrovně školství a důsledek inkluzivního vzdělávání v praxi. Ještě větší fofr nastane, až současníci těch novinářů píšících o 110 m vaznících nastoupí do škol jako učitelé a začnou vzdělávat další generace. To budou panečku jiní sekáči, kteří se nezakecají. :-(

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

dostatečně chytrý, mladý a krásný, klidně těch 200 metrů dá s prstem v nose. Janda z Hovnot to ví, ten ho má taky dlouhého.

Zatím bez slepic

Když se takový eurohodnotový blb jako Janda a pod. cítí mladý a krásný, nepřipadne mu blbé mluvit/psát o krokvi 110m z jednoho kusu.

Protože je dost mladý a krásný, aby se nemusel namáhat s přemýšlením

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pro mne jako bezvěrce shořel někde barák. V obecné rovině je to vždy neštěstí a ekonomická ztráta.
Je výhradně a jenom na těch, co ten barák potřebují ke svému životu aby se povstali na odpor. Už vidím jak pan Duka, primas to český vezme do ruky krompáč a lopatu (souprava LK) a jde obnovovat svatostánek a vzápětí se snaží o změnu politiky vstřícnou k muslimům.

Vsadím hodně vysoko, že se ta vzpoura odehraje několika mšemi. Jo jó, křesťani už nejsou schopni za svého Boha ani nic jiného než pár keců udělat.

Zatím bez slepic

a o požárech vím od hasičů a policajtů svoje. Úmyslné zapálení, nepojištěný. Notrdam byl 100pro zapálen úmyslně a na nic nepřijdou, jedině z analýzy kamer kolem. Kdo tam vlezl a vylezl. Možná pomůže bonzák. Proč nehasili v 18:20, když měli hlášení EPS? V 18:43 EPS hlásila podruhé, to už byl vidět kouř zdola. Co dělali? Kdy vylezl ze dveří těsně po 18.20, je potenciální žhář.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

vodu nelije
na ohnisko požáru;
čumí z bulváru
nohu přes nohu
já hasit nemohu
žeru zrovna bagetu
já se nikam nepletu
za mě myslí vláda;
pozor, padá kláda.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak to jsem zvědavá, jestli za tohle dostane Tomský 2 roky:

Tomský: Notre-Dame je v muslimské čtvrti. Mše hlídá policie. Kostely ničí muslimská mládež jako sport
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tomsky-Notre-Dame-je…

Zatím bez slepic

Maneco,
Tomský má jakožto Žid přirozené a nedotknutelné právo na určitou předběžnou opatrnost. Něco jiného je, kdyby ho někdo s nesprávnou etnicitou zlomyslně citoval - to by bylo trestné!

Navíc Tomský upozorňuje na fakt, že katedrála byla před staletími provokativně postavena uprostřed dnešní muslimské čtvrti.

Doporučuji zbytky katedrály roozebrat a postavit znovu v nějakém budoucím pařížském křesťanském ghetu.... Saudové či čerstvý americký partner Alkajda by mohli nějaké nepotřebné území určit. Nějak rozumně se s tím či oním představitelem chalifátu dohodnout musíme - je i v jejich zájmu. Někdo jim přece platit poplatky musí!

Američané přece v těchto dnech v Afganistánu diplomaticky bojují za Prahu a dodávají Saudům kvanta zbraní, aby v budoucnosti mohli za Prahu bojovat i u Paříže, bude-li to nutné v zájmu zachování demokracie.

Nejnadějnější jsou Turci, naši muslimští NATO bratři ve zbrani, kteří jsou podle české interpretace smlouvy NATO přijít nám na pomoc v případě, kdyby nás někdo (pochopitelně s výjimkou agresivních Nato bratrů Řeků) napadl. Třeba Putinovi čečenští komunisté.
***********
Tomský píše:
"Má pro vás vyhoření Notre-Dame nějaký symbolický rozměr?

"Nepochybně, je to zlé znamení – omen – postupující sekularizace. Katedrála s hroby francouzských králů se nachází v muslimské čtvrti a církevní slavnosti i mše se odehrávají pod policejní ochranou. Každý gotický a barokní chrám vymezuje území Západu, dnes umírající civilizace. Pokud by se prokázal žhářský čin, bylo by to chápáno jako útok na Francii."

POZOR!
Tomského kopíruji pouze proto, abych s ním jako s Židem bezvýhradně souhlasil a zároveň se jako postkřesťanský judofil pobouřeně distancoval od každého, kdo by jej neoprávněně citoval!
POHOV.

Zatím bez slepic

Pokud by se prokázal žhářský čin, bylo by to chápáno jako útok na Francii. - To se nikdy neprokaze. I Princezna Diana mela uplne normalni autonehodu.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.