Zavolal a nařídil

Autor
Štítky

15.3.1939 napochodovaly německé jednotky do okleštěného Československa. Navečer přijel Hitler na Pražský hrad a vyhlásil Protektorát Čechy a Morava. Tím skončily i ty poslední iluze o samostatném československu a všem občanům naplno došlo, co se vlastně stalo. Armáda byla rozpuštěna a české zlato bylo ukradeno. Dokonce i to zlato, které v tu dobu leželo v trezorech Bank of England, protože ani okupace, ani záruky vyplývající z Mnichovské dohody nebyly hrdému Albionu nic v nutnosti zachovat mír. Spojenci definitivně přišli o českých čtyřicet divizí (to je síla co? dneskamáme tak jednu... možná) a Němci naopak mohli čtyřicet divizí vyzbrojit. Československé tanky pak šturmovaly na Polsko, Francii, ba dokonce i útoku na Sovětský svaz se jich pár dočkalo. 

Ukázalo se, že pravdu měli ti, kdo ve spojenectví se Západem nevěřili. Stejně tak se ukázalo, že pravdu měli ti, kdo nevěřili aji ve spojenectví s Německem. (Když nemůžeme zpívat s anděly, musíme výt s Vlky - to napsal Peroutka po Mnichově). Nastal exodus Židů - to byli ti poslední, kdo unikli. Už bez majetku, ale živí. Dále pak nastal úprk vojáků, kteří ve Francii vstupovali do Cizinecké legie a v Sovětském svazu do Rudé armády (a hlavně do gulagu). 

O půl roku později pak skončily i iluze o míru v Evropě. 

Dovolte mi pár Vidláckých postřehů: 

1. Všímáte si, že ty nejhorší chvíle našich dějin začnou vždcky tím, že naše státníky někam zavolají, tam jim naši spojenci dají kouř a nařídí jim, co mají dělat? Je úplně jedno, odkud vítr fouká. Mnichov začal oznámení naší delegaci, že nemají na výběr  a musejí přijmout. Udělali ti naši slavní spojenci. Protektorát začal ve chvíli, kdy Hitler v Berlíně oznámil Háchovi protektorát. To byli Němci vlastně také naši spojenci a garanti té okleštěné republiky. Stejně to dopadlo v roce 68, kdy naši další věrní spojenci už nikoho ani nezvali, ale rovnou je zatkli, odvezli do Moskvy, dali jim čočku a nařídili přijmout. Posledních sto let dějin není o ničem jiném. I ten Kohn Bendit, který Klausovi nařídil podepsat Lisabonskou smlouvu postupoval dost podobně. Nebyl to náhodou také angličan? 

2. Všímáte si také, že náš národ má opravdu holubičí povahu a je ochoten v sobě dlouho živit iluze a mít pochopení? Za Rakouska jsme dlouho vyznávali ideu austroslavismu. Kdyby Franta Pepa Jednička uznal náš národ za součást říše a přejmenoval to na Rakousko - Uhersko - Česko, na žádné odtržení nemuselo dojít. Kdyby čeští Němci padesát let nemachrovali, že jim to tady patří, První republika by byla úplně zbytečná. Francouzi nás pak za První republiky šikanovali od samého počátku. Měli pod palcem naši armádu, první ministr obrany byl francouzský maršál. Hitler přišel k moci a oni místo aby podpopřili spojence, začali mu podkuřovat. A my pořád nic. Pak došlo na Mnichov a my pořád nic. Až ten protektorát přetrhl stále napínanou strunu. 

3. Všímáte si, jak den po protektorátu utichly všechny ty kecy germanofilů? Najednou byl spor o Ćapka zbytečný. Protože to bylo jasné. Jen z kanálů vylezly krysy a kolaboranti, kteří měli žaludek ne ohlodávání mrtvol. Podobné to bylo v 68. Přijely tanky a ze dne na den utichly kecy všech, kdo viděli komunismus jako budoucnost lidstva. Ti zbylí, to byli už jen nefalšovaní kolaboranti, kterým nešlo o socialismus, ale o prachy a měli povahu mrchožroutů. 

4. Všímáte si, jak moc je to dneska stejné? Jak ti naši představitelé jezdí do ciziny a tam jim vysvětlí tu poznanou nutnost a oni se pak vracejí jak vygumovaní, případně s hodně protaženým ksichtem? A nedělá jim to zloduch Putin, ale naši vážení a milí spojenci pro které děláme první poslední. Naši tam někde čekají v předpokoji a pak jim Němci, Francouzi a Angličané oznámí, co je pro ně dobré. 

Ne dneska to není analýza naší povahy a našich státníků. Dneska je to analýza všech těch, ke kterým se náš národ přimyká. Vidlácky řečeno, my nepotřebujeme spojence, protože ti se vždycky postaví proti nám. Vždycky a za všech okolností. My s tím sice umíme žít, ale dokud se nenaučíme žít bez spojenců, tak se to bude pořád dokolečka dokola opakovat.  Pořád tu budeme mít hujerské kliky, pořád tu budeme mít mrchožrouty, kteří si na spáleništi budou ještě přihřívat polívčičku. Pořád tu budeme mít porušené smlouvy a nové Mnichovy a Protektoráty. Je jedno, jestli půjdeme na Východ nebo na Západ. Žádné velmocenské spojenectví nám není k užitku. 

Snad kdybychom se spojili znovu s Rakušany, Slovinci a Slováky. To by možná fungovat mohlo. 

Komentáře

Trvalý odkaz

A proč se Slováky? A pokud s nimi, tak proč ne ještě s Maďary a Chorvaty?

In reply to by iivuz (neověřeno)

Trvalý odkaz

S Maďary možná, on každej Maďar třeba taky nemůže za to, že je Maďar.
Soukromě si myslím, že Chorvatům je lépe se vyhnout, nicméně i tady by mohla platit zásada, že "nepřítel mého nepřítele je můj přítel". Jen nevím, koho mají zrovna teď Chorvati za nepřítele....

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

kdyz tady vidlak navrhoval predlitavske spojenectvi a navic Slovensko, proc tedy ne i zbytek Zalitavska? :-)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Chorvaté mají za přátele Němce, pomohli jim zase založit samostatný stát a tak navázat na spolupráci Chorvatů a nacistů.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pan Gerd mne předběhl poznámkou, přesně to jsem chtěla uvést, vazbu Chorvatů na nacisty. Ale proč se opomíjí Srbové?

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Srbové se za nás v minulém století vždy postavili a to že do statků a hrdel. Jak v 38., tak 68. A my se jim odvděčíme schválením bombardování a uznáním Kosova. HAMBA, HAMBA, HAMBA.

Máte pravdu. Jak jsem psal v jednom z minulých vláken. To, jak jsme se zachovali k Srbům, je největší skvrna a největší hanba našich dějin 20. století. Většinu jiných událostí jsme nemohli ovlivnit, ale tímto jsme udělali to stejné, jako bychom bratry rodné zradili.

Trvalý odkaz

Sláva! Konečně mohu dát Vidlákovi zase jednou za pravdu. Úplně!
Ono v té naší geografické poloze to není úplně jednoduché. Nějaké "spojence" mít musíme. Ale krásné by bylo postupovat alespoň v malém měřítku jako ti velcí - nepreferovat své spojence, ale své zájmy.
A hlavně si o nikom nedělat iluze. S odvoláním na včerejšek dodám, že se to netýká jen osob, ale i států.

Posunu se do pozice poručíka Duba (už před válkou jsem o tom diskutoval s okresním hejtmanem) a připomenu si, že už před (skoro) třiceti lety jsem na tirády o "demokratickém Německu" odpovídal: "A víte jistě, jak dlouho bude to Německo demokratické?".

Jak se to všechno propojuje, co? Dnešní Vidlákův text a ta nejnovější pidiaféra V.Klause ml. A v rámci zmíněného nedělání si iluzí si kladu otázku - kdo asi řídí zrovna tohoto muže, kam on chodí skládat účty? Možná k tátovi.... :-) .

Trvalý odkaz

su cesi, slovinci i slovaci menejcenni.
pre cechov sme menejcenni my -mladsi bratia 😂
a slovinci su byvala juhoska - balkan :D - tak ti karle nevim. Toto by asi opat nefungovalo. 😀

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

špatné info a chorou mysl. o jasou akorát kecy slovenských mamlasů, kteří nejsou schopni aspoň opsat nějaký pseudopolitický program, se kterým by mohli jít žebrat o hlasy od Kútů až do Ubľy.
Drtivé většině Čechů ležíte u zadku úplně stejně, jako Češi leží u vašeho zadku vám.
Prober se, dej si poldeci, studenou sprchu a běž do práce.

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zvedavce,
Češi, Moravané a Slezané mají podle výzkumů Slováky nejraději ze všech svých sousedů. Podle posledního výzkumu má Slováky rádo 80% lidí v ČR a nemá je rádo jen 1% osob. Polovina lidí má ráda Poláky. Nesympatičtí jsou 73% lidí Rumuni, Arabové, Romové a Albánci, především ti kosovští. Má to svůj racionální základ.
Nejraději ovšem mají Češi, Moravané a Slezané sami sebe! :-)
https://www.frekvence1.cz/clanky/zpravy/koho-maji-cesi-nejradeji-vysled…

Ale ta méněcennost v pocitu Slováků vyplývá pouze ze Slováků samotných, drtivá většina lidí (99%) v ČR to tak nevnímá. Faktem je, že v roce 1918 bylo na celém Slovensku pouze 14 osob hlásících se ke slovenské národnosti, které měly maturitu. Zbytek byli Maďaři nebo se k nim hlásili. Na Zakarpatské Ukrajině dodnes vzpomínají na období 1. republiky jako na dobré.
A ještě jedna věc k tomu vztahu. Když se Slováci chtěli v roce 1992 osamostatnit, ČR jim nebránila a rozdělení proběhlo v klidu. Srovnejme si to s tím, jak o svoji samostatnost usilují marně Katalánci, Valoni, Walesané, Skotové, jak probíhal rozpad SSSR a jak rozpad Jugoslávie.
Nebo si připomeňme dobu Horních Uher a srovnejme ji s dobou ČSR a ČSSR.
Nemyslím si, že by se Slováci, Češi, Moravané a Slezané museli za vztahy stydět. Slovensko je samostatné už 25 let a vztahy jsou většinou dobré.

In reply to by Puck (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ne, to se jen jel poradit, kdy má schválit Velkou Albánii, která bude zahrnovat dnešní Albánii, Kosovo, kus Černé Hory a Severní Makedonie. Řecko možná nechají být.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Při vší současné bídě mají totiž Řekové armádu jako hrom. Včetně povinné prezenční služby.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale Řekové mají armádu proti Turkům a pořád ještě neví, zda jim z Mnichova nevypnou na dálku tanky Leopardy 2, kvůli kterým se Řekové také tolik zadlužili, aby si je mohli u Němců koupit. A Němci to dnes považují za holý nerozum, že se tak zadlužili. Tak proč jim na ty tanky vůbec půjčovali?

Ne, Turci jsou dost velcí kamarádi s Němci a možná Turci Němce jednou nahradí i v Deutschlandu. Turci se dost snaží zvýšit svůj počet a Němci se zase dost snaží svůj počet snížit.

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

No mladší bratia sem a tam, ale on nikdo jinej rozdíly moc nevidí.

Slováci jsou vřelejší a tak nějak spokojenější sami se sebou a češi jsou přinasranější a tak nějak arogantnější a zneuznanější, že ten západ je neuznává, jak by si přáli.

Trvalý odkaz

spojenectví fungovat nebude.
Ani se Slováky.
První příkop se vykopal zmíněného 14. března 1939. Čehůni von! Česi peši do Prahy!
Pak už se jen a jen lepilo.
Posrali to s federací v osmašedesátém, posrali to s pomlčkou po hadráku.
Koniec bratstva.
Političtí šíbři jsou stejní bez ohledu na jazyk, kterým hovoří, bez ohledu na božstvo, ke kterému se modlí.
Vsjo ravno.
Jediný rozdíl je, že si se Slováky slovně rozumíme o něco víc, než s Němci a Rakušany. A že nás mají prozatím za menší hovno, než zmínění Genossen.
Tím ale končí úplně všechno.

Má pravdu pán, problém není v tom, že by Slováci byli horší kamarádi, to oni jsou, ale jaksi před kamarádem si nekryješ prdel a o to větší problém ti pak udělá jeho zdrada, a ja se říká, zdradil jendou zradí podruhé a slováci jsou zradci bohužel vždy kdy můžou, ví, že jedinej zisk můžou mít podrazem na čechy a moravu, když podrazí madari, tak si je daj k snidania u polaku vi, ze cekaj na kazdej chybnej krok...

Tak já bych tu zradu Slovákům nepřišíval.

Zaprvé krk dám na to, že Havel měl za úkol republiku rozdělit a dělal co mohl, aby se tak stalo.

S náckama neměli na výběr. Buď samostatnost nebo předhození Maďarsku.

Trvalý odkaz

Jenže,je otázka,kdy přijede Trump a ohlásí oficiálně protektorát nad Čechy a Moravou.
Ono i to Německo je pod správou protektora z USA,snad nejzřetelněji to dává najevo v poslední době,budete platit více.
Ten nákup helikoptér,za takovou částku,snad budou pozlacené z našeho zlata.Jen mě tak napadlo,12 helikoptér,12 mld.500 mil.na úplatky.
Snad to jde i spojit z hospodářskou situací protektora.
Někdo tady popisoval rozpad i Římské říše,kdy to nemohla utáhnout finančně.
Německo mělo také hospodářské problémy v 30 letech a teď to pozorujeme v USA,také to nemůžou utáhnout.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Oni si potřebné informace přece vygůglí. Jen mají potíže poznat, zda už tu informaci našli, a i v realizaci dost pokulhávají.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ti budou manifestovat za ekologickou záchranu planety, ještě když budou kolem projíždět německý tanky s tureckejma posádkama.

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Když tolik chtějí zachránit planetu a snížit emise CO2, mohli by si všichni některý pátek hodit mašli - a emise by se hned snížily. Beztakpracovat nebudou, pokud nebudou muset.

Francie napřed obětovala ČSR a pak i Polsko a pořád doufala, že ten Hitler půjde proti Stalinovi, a on se s ním najednou domluvil! S tím myslitelé od Seiny nepočítali a hlavně nepočítali s tím, že v Mnichově dali Hitlerovi kromě území Sudet i výzbroj pro 40 divizí a několik zbrojovek - a Hitler vše využil - proti Francii hned po Polsku.
Emmanuel Macron se svými nápady dost připomíná Edouarda Dalidiera. Taky je nedomyslí a pak se diví.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Daladiera, který za Francii jednal v Mnichově 29. září 1938. Francouzi byli asi takový spojenec, jako Italové pro Němce.

Trvalý odkaz

U spojenců ČR máme jednu smutnou jistotu, kdykoliv nás zase podtrhnou a všechny uzavřené smlouvy jsou jen cáry papíru. U okolních států je jasné, že nás moc rádi nemají.
Německo stále otevírá ránu historie se Sudetskými Němci, jejichž Sudetoněmecká partaj se svými teroristickými činy proti ČSR směle řadí vedle Islámského státu. Mezi příznivci Islámského státu a současnou Sudetoněmeckou stranou není žádný rozdíl, obě skupiny relativizují podíl teroristických činů spáchaných oběma organizacemi.
Němci vysídlení do Rakouska je totéž co sudetští v bledě modrém. Jen k tomu ještě vzpomínají na habsburskou říši a ještě pár generací vzpomínat budou. Mnozí by ji rádi obnovili.
Poláci po vzniku Polska ve 20. století válčili s kdekým o hranice. I s ČSR a velmi rádi se připojili k Mnichovské dohodě a zabrali si Těšínsko a Spiš, které od 20 let předtím vojensky prohráli.
Slováci vyčítají společný stát, ovšem kdyby nevznikl, z Čechů, Moravanů a Slezanů by byli Němci nebo Rakušané a ze Slováků Maďaři. Kdo by chtěl vidět alternativní vývoj, může jej vidět na příkladu Lužických Srbů, kteří ještě v roce 1918 tvořili homogenní národnost a dnes pomalu mizí.

O roli Francie a Anglie v 1938 toho bylo napsáno spoustu. Hitler by nikdy nemohl zahájit 2. světovou válku tak brzy, pokud by nezískal na území ČSR kořistní výzbroj pro 40 divizí, kterou potom využil v následných taženích v Polsku (třetina tanků byly LT-38), potom Belgii, Holandsku, Francii a ještě se účastnily tažení proti SSSR. Po celou dobu války byl použit podvozek pro stíhače tanků (940 ks stíhačů tanků Marder III a 2600 ks Hetzer).
SSSR se se spojenci Polskem, Maďarskem, NDR, Bulharskem předvedl v 1968 ( zase ti samí, kdo obsazovali pohraničí ČSR v 1938 - sic!).

Můžeme mít se sousedy nadále dobré vztahy, ale věřit se jim nedá. Podrazili nás už dvakrát (v 1938 a 1968) a pokud Brusel poručí, podrazí nás znovu.
Ocituji Paňčatantram (autor Čánakja řečený Kautalja = křivý):
“ Kdo zradil jednou, zradí i podruhé. Kdo zradil dvakrát, nemá potřetí ke zradě daleko.“

Nemusíme si nic nalhávat, ČR se sama neubrání a spojenci nás klidně obětují. Naposledy jsme byli samostatní před 1526. Pak nám vládli Habsburkové, po nich nás vydírali Francouzi, pak Němci, SSSR, a dnes pro jistotu každý, kdo trochu může (Němci, Francouzi, Američané, Rakušané, Norové).
ČR je v postavení nesvéprávné kolonie a musí dělat, co se jí nařídí, momentálně ve Washingtonu D.C., Potom podle toho, co si myslí v Berlíně a potom v Bruselu. Ale nikde není řečeno, že všechny ty příkazy musíme přijímat s nadšením eurosvazáků hodného do 50. let 20. století.

Nějakou dobu jsme si lámal hlavu, jak můžou ti prodejní tzv. intelektuálové tak ochotně skloubit zcela odlišné zájmy Washingtonu, Berlína, Bruselu, a kdo jim vlastně velí. Snad jsem to již pochopil. Vyjadřují se jen k věcem, na kterých je jasná shoda Demokratické strany USA, Berlína a Bruselu, proto ta nenávist k Rusku, Číně, Trumpovi. O sporných otázkách vůbec nemluví. Ale proč to dělají a proč mají 3 pány? Důvod je prostý, jsou to Truffaldinové (viz Carlo Goldoni a comedie del arte Sluha dvou pánů z roku 1745). Truffaldino má v té hře věčný hlad a jeden pán jej nemůže uživit, proto potřebuje dva. Stejně tak dnešních českých rádobyelit je tolik, že je jeden jejich pán nemůže uživit, a proto potřebují ne dva ale tři, a i ti mají co dělat, aby je uživili. A tak si někteří najdou ještě další v různých neziskovkách, hlavně těch od Sorose. Jejich charakteristickými shodnými rysy jsou neuvěřitelná chamtivost, charakterová bezpáteřnost a úplná absence vlastenectví. Jsou to výborní lokajové kteréhokoliv vládnoucího režimu, ale nikdy mu nebudou rozhodující oporou, protože na to nemají dostatek charakteru. Truffaldiny je nazývat nemůžeme, protože ten na rozdíl od nich charakter měl a měl jen velkou spotřebu jídla.
Takže vhodné označení by bylo sluhové mnoha pánů.

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Když už jste zmínil ty intelektuály a PzKpfw 38(t), tak mě dnes dojal Petr Pithart - Podiven. Dnes dopoledne kvákal na Radiožurnálu. S ohledem na aktuální datum, nemohl roztočit svůj obvyklý flašinet o genocidě sudetských němců páchanou bezcharakterními čechy.
Místo toho spustil povídačku o tom, jak jsme ochotně vyzbrojili nějaké "nacisty", kteří pak našimi tanky vraždili naše spojence francouze. A údajně, podle Podivena, se francouzi měli vyjadřovat v tom smyslu, "že je dobře, že jsme za ty čechy nebojovali, oni dali němcům zbraně"...
A tak intelektuál Podiven zase vylil kbelíky špíny na české hlavy, protože ačkoliv naši dědové a báby byli francouzi zrazeni a předáni němcům, češi jsou zase ti špatní. A přitom, jak už "elita" národa má v genech, zaměnil následek a příčinu.
Mimochodem, takzvaná Rommelova 7. tanková "divize duchů (fr. la division fantôme)", která prorazila francouzskou obranu, byla skutečně vyzbrojena ukradenými československými LT-35 a LT-38.
A já buran z vesnice, dodávám: a dobře jim tak, žabožroutům.
Předpokládám že ten dopolední pořad má rozhlas dostupný na svých webových stránkách v archívu.

To je náš Péťa Pithart, ten nikdy nezklame! Ale když tak dobře umí kličkovat, měl poradit svým spolubratrům z KDU-ČSL, jak se měli vykroutit z volebních neúspěchů.
Jinak nejdříve zradil Francouz Daladier a Angličan Chamberlein, Češi i Slováci chtěli bojovat. Pal ti dva zradili ještě Poláky a víc už naštěstí nestihli.

Trvalý odkaz

Máš vysoký tlak?
No dobře ti tak!
Nesmíš si ho měřit
tonometru věřit!
Otravuješ doktora!
Ty jsi hnusná potvora!
Naval na stůl devadesát
možná ti tlak začne klesat
a teď rychle vypadni
jenom mi tu nespadni!
Další! Žádný strachy!
Máte všichni prachy?

čtu si... Na interním oddělení je napsáno 26 MUDrů, z toho jen 1 ukrajinské jméno, ostatní jsou evropská. Tlak 220/110 a reakce mudr mertové (ve 3:20 na pohotovosti): "už si ten tlak příště neměřte" (přitom OL to přikázal a dal formulář, který viděla). Účtenka vydaná v ordinaci měla datum 10.3., dnes je 15.3.. Jde jen o prachy. A ty člověče, zaplať vypadni a umři.

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ládíku, nechci se MUDr zastávat, ale chci věřit, že to řekla proto, že to s Vámi myslela dobře.
Ono když člověk něco měří, ví jaká má být norma a ona není nebo furt v čase naměřené stoupá, pak každé další změření některé pacienty vyděsí ještě víc, a pak se mu opravdu tlak také i ještě víc zvedne....
Myslíte si, že ten příkaz OL zas tak něco vyřeší....i doktorka má nárok na jiný názor než OL, ale všichni mají hledat příčinu, proč zrovna Vy...může za to třeba i to běhání po nocích, tedy třeba i málo spánku, stres, nějaké otravička z práce, porucha ledvin, moc solení-sodík, "polské" maso, cukrovka, srdeční poruchy....To ale na pohotovosti moc neřeší, hledat, zkoumat -tam mají rozhodnout zda hospitalizace a nebo.... jak i v básni píšete...
Ale obecně je fakt problém, doktoři dělají testy většinou některé a jen aby se kryli, ale skutečnou příčinu PROČ a souvislosti nehledají, není čas a ani často zájem. Mám je v rodině, vím o tom hodně.
Nakonec naznají, že je to samostatná nemoc "vysoký tlak" i to se stává a navalí prášky...a tlak klesne, ale lépe vašemu tělu být nemusí...jen se výstraha utlumí...Je známo a ověřeno, že mnoho pacientů uklidní i prosté sdělení diagnozy.
Že jako vědí s čím bojují jim dodá uklidnění.
Nedejte se a trvejte na nalezení PROČ, nechceme přece jako pacient vědět, co to není, ale co a Proč to je.
A oni mnohdy řeknou srdce je OK jen z EKG, moč OK krev OK, ale to jen jde o to, co se do laborky zadalo, nic nikde není asi u chlapa si doktor řekne cholerik či hypochondr u ženských často dají i antidepresiva, když dlouho otravuje doktory, aby hledali a konečně našli příčinu a nakonec začne hysterickou i být, znám takovou a nedivím se jí ani.
Když lezete bolestí či problémy s tělem dlouhodobě po zdi a kde jaký objektivně i přepracovaný otitulovaný říká furt dokola ale tohle je OK, toto taky, tohle...na to jim pak už sere bílý tesák, přísahali pomáhat trpícím, a zatím honí lidi od jednoho i vyšetření k druhému a body......ale co Vám je neřeknou, chemie, co dají nepomáhá a bude hůř!
Pomozte jim pátrat a vnucujte se ale držte se v klidu jak jen to jde, rozčílení Vám škodí JISTĚ!

Majko,
pokud tomu rozumím, pacientem nebyl sám Ládik, ale jeho přítelkyně .
Prudký výkyv tlaku a další problémy byl (pravděpodobně) způsoben předchozí nevhodnou kombinací léků, které předepsala obvoďačka (a snad to i sama uznala).

Mezi jednotlivými lékaři, jejich přístupem k pacientům a snahou jim pomoci jsou obrovské rozdíly. Ládik poněkud generalizuje.

(Pravda je, že systém se podle mého názoru bude pro většinu pacientů v budoucnosti drasticky zhoršovat, pro ty zbylé drasticky zdražovat.)

Opravdu jsem nikde nezaznamenala, že jste psal o přítelkyni, asi jsem něco přehlédla, nebo se mi ztratil nějaký Váš komentář.
V tomto případě jako žena radím Vaší přítelkyni i lékařům sice přiměřeně věřit, ale určitě ověřit.
Tedy i léky prostě před zahájením požívání "kombinace" zejména, prodiskutovat nejprve s tím , kdo předepisuje, zda opravdu ale opravdu garantuje, že kombinace není pro MNE nebezpečná a pak já třeba vždy to dělám i ještě ověřit z více stran.
A když zaslechnu, či vycítím i jen jednu pochybnost. otravuji znovu....já tedy mám sama kliku, bez léků se naprosto ve zdraví obejdu, ale u babičky i dětí to dělávám.
A často se nakonec vše změní.....
Někdy mám utkvělou myšlenku, že dát do krabičky starým lidem placebo, ale v podobném tvaru a barvě, na co jsou zvyklý, bude jim líp!
Ale mohu se mýlit samozřejmě...a nechci generalizovat....
A prostě nedat se, člověk má jen jedno tělo a nějaké "lékařka to nakonec uznala", může být pak už hovno platné s prominutím....

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.