Západ

Autor

Jsem hrozně utahaný... 

Ještě než nám vypukla celá koronavirová krize, připravoval jsem se na domácí projekt zachytávání všech děšťových vod, co mi spadnou na střechy a dvůr. Zjednodušeně řečeno jsem si koupil velkou nádrž, spousty trubek a rozkopal jsem celý dvůr. Původně to mělo zabrat celý březen a kus dubna, chtěl jsem postupovat pozvolna, protože dvůr je malý. 

Jenže virus mi udělal čáru přes rozpočet. Měl jsem pořád obavy, že dojde na nějaké uzavření obcí, nebo přísnou karanténu a mít dlouhodobě na dvoře jámu hlubokou přes dva metry, v situaci, kdy se mi doma neustále hemží pět dětí, to jsem nechtěl riskovat. I vzal jsem si dovolenou a v posledních třech dnech jsem máknul. Prsty mám ohnuté asi už natrvalo podle násady na lopatě. 

Musím se z toho trochu vyspat... 

Dneska proto budu krátký. Pojďme se v diskusi zamyslet nad tím, co si na sebe svět uchystal. Jen zběžně shrnu pár informací: 

Ve Švédsku dooručuli lidem, aby se nestýkali a chránili se. Nenařídili nic. Koroňáček jim pěkně jede

Němcům se kazí jejich mimořádně příznivá statistika ohledně mrtvých. Ještě stále tam nenosí roušky a shlukují se jak libo. 

Trump mluví o tom, že na velikonoce už bude v USA po krizi. 

Z Británie chodí fotky i videa plných MHD a samozřejmě žádná rouška. 

V Itálii pomáhají Číňané i Rusové. 

Ve Španělsku dělají z kluzišť provizorní márnice. 

V Rusku se to také rozjíždí. 

V Číně to chvílemi vypadá na druhé kolo koroňáku. 

Holandsko a Belgie... ti raději nic neříkají...

Když se na to podívám, nejlépe situaci zvládá V4. Všude jinde mají zaděláno n megaprůser. Čím větší, sebevědomější a bohatší země, tím hůř. Ani my ještě nejsme z ničeho venku. 

Myslíte, že děti půjdou letos ještě do školy? 

Myslíte že letos pojede někdo na dovolenou k moři? 

Myslíte, že budou na podzim nějaké volby? 

Myslíte, že se to dá celé zachránit tisknutím peněz? 

Má to celé vůbec někdo někde pod kontrolou? 

Svým způsobem se plní sen všem ojroskeptikům i všem těm, kteří mluví o soběstačnosti a nemají rádi cizí vměšování ze všech stran. Skutečně to vypadá tak, že se nikdo vměšovat nebude, protože bude mít svých starostí dost. A bohužel mám neodbytný pocit, že globální pandemie je jediný způsob, aby se nikdo nevměšoval. Otázkou je, jestli nám to nějak pomůže.

Od pondělka zachytávám signály od svých dodavatelů, že pokud chci letos něco dělat, mám si urychleně objednat alespoň materiál. Sklady se vyprazdňují a čím speciálnější produkt, tím hůř. Například mám osvědčené barvy na ocelové konstrukce od Hempela, ale ty už skoro nejsou. Prodlužují se dodací lhůty lepenek na střechy, nerezových plechů, popruhů na korečkové elevátory a podobně. Převodovky z Rakouska od firmy Nord - smůla. 

Jestli to takhle půjde dál...

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.1 (52 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Volby asi budou, ale bude silný tlak na elektronické volby a pak sbohem jejich transparentnost. Před koncem týdne už bude Čína v počtu známých nemocných až třetí a USA zřejmě výrazně povedou.

Průměrný počet slepic: 4.9 (20 hlasů)
Trvalý odkaz

barvy z Nového Jičína. Jsou na bázi polyuretanu. Barvy jsou schopni poslat do nejbližší "spřátelené" prodejny. A je potřeba mít nachystané nějaké IČO, páč soudruzi z Bruselína tyhle barvy zakázali prodávat lopatám, dostanou se k nim jen firmy, případně soukromníci, kteří dělají na živnolist.
Když jsem si vyzvedával poslední várku v Třinci, tamní boreček mi dal prospekt na "svůj" sortiment. Jsou to taky průmyslovky, název Sigma PMC. Ale s těmi jsem ještě nedělal.

Co se týká bolavých rukou od prstů k loktům, mně pomáhá koupel v teplé (nikoli horké) vodě - aspoň deset minut) a následná masáž nebo strečink, který je poněkud dostupnější, člověk si pomůže sám. Když to bolí jak hovado, kopnu předtím do sebe tři velké, anebo si vezmu dvě čtyřstovky brufenu.
A melu si pod nosem místo otčenáše:
Bolí to, tak si eště neumřel,
bolí to, tak si eště neumřel,
bolí to, tak si eště neumřel,
bolí to, tak si eště neumřel,
bolí to, tak si eště neumřel,
bolí to, tak si eště neumřel,
bolí to, tak si eště neumřel...

Průměrný počet slepic: 4.5 (28 hlasů)

Pane Targus.
Mám to vyzkoušené,na namožené svály pomáhá ona dobrá ALPA,popřípadě zevnitř masírovat slivovicí.

Průměrný počet slepic: 4.7 (7 hlasů)

a buď přežít noc ve starém svetru, nebo si na ruce natáhnout ustřižené rukávy z téhož.
Sukces zaručen!

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Jistě mi dáte za pravdu, že současný Svět je ve složité a velmi nepřehledné
situaci. Vyznat se ve spleti událostí je velmi složité a těžké i pro různé experty,
analytiky a odborníky všech oboru. Všechno v poslední době umocňuje pandemie
koronaviru, která soustředila na sebe pozornost medii a světové veřejnosti.
Událost stíhá událost, zdánlivé náhodně tak vytváří kausální řetězec, kde jedná
se stává příčinou vzniku dalších problémů.
Dostal jsem dnes odkaz na materiál, kde autor formou příspěvku na facebook
se snaží vyjádřit svůj názor na současný vývoj včetně predikce budoucnosti..
Dle mého názoru kvalitní materiál k diskusi. Je poměrně dlouhý.Sám jsem ho ještě
nevstřebal. S něčím souhlasím, s něčím ne. Vzhledem k situaci jej nabÍzím k pro-kydání.

https://www.vlaknastvoreni.cz/l/co-je-skryto/

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

...jen memento more!
Nejsme dokonalí, nevíme vše a ani to, co se může obrátit proti nám. A jak je vidno, nejsme na to ani připraveni!
To co si myslíme, že jsme dostali jako majetek, je jen pronájem a když jsme hloupí, dostaneme přes kušnu.
Empatie cizí, pud sebezáchovy nula a pýcha do nebe volající.
Zpětná vazba 0. Přemnožení 110%. Touha po moci bezedná a ovládnutí nekonečná.
ODPOVĚDNOST za tenhle svět? 0! A začíná to od jednotlivce. Je třeba dostat přes tu kušnu, a pořádně, aby bylo vidět, co je podstatné. Skoro si přeji, aby padly dosavadní principy, ale to se nestane, dokud nedojde k zásadnímu snížení celkové populace. Přemnožení přináší nedostatek zdrojů, nedostatek potravin pro limitní populaci a nedostatek práce, takže pak přichází kontraproduktivní zaměstnanost, která je jen produktem stávající lidské civilizace!
Navíc už klasik řekl, že pidlivizace neschopná se zbavit svého odpadu je předem určená k zániku.
Jenže HISTORICKÁ PAMĚŤ!? Je tenhle vir opravdu selektivní? Pokud ano a pokud má pravdu Dr. Peková, tak se to někdo snažil upravit. Ovšem jakým způsobem vzhledem k okolnostem. Nevidím v tom žádnou SVĚTU prospěšnou alternativu, jen že se poněkud změní geopolitické vztahy ve stávajícím světě. Další bude podle mne záležet na ekonomickém rozpadu bez rozlišování politické příslušnosti, příště bychom bez jakéhokoliv zájmu mohli vychcípat. Ostatně zájem by nemusel stačit, bez dodávek "nepřítele" bychom mohli tak akorát žrát hlínu jako v Itálii! Jsem zvědav, kam až ta politická "korektnost" dojde.
Pokud tu vždycky bude národ "first", pak "no solution for this world". Pro mně je partnerská politika jediné řešení pro tento svět a tím pádem i scifi!
Já vím, KECY A KECY, jenže si sám za sebe neumím pomoci a ačkoli už starší, naivity se nezbavím a dost mně to trápí...

Průměrný počet slepic: 4.6 (17 hlasů)

Jmenuje se to "prostej selskej", protože pud sebezáchovy.

"Prostí" lidé přesně VĚDÍ, co potřebují (zdravím Sasina ;o) ) pro své přežití, reprodukci, spokojenost (přesně v tomto pořadí). Jenže většinou nemají vůdcovské sklony a tak se nedokáží spojit a své zájmy prosadit (proto jsou "prostými lidmi"). Navíc mají historickou paměť a, bohužel, už několikrát zjistili, že když se nechají někým vést, skončí to malérem a ještě horší JEJICH situací.

Také nevím, kudy z toho.
Tedy, věděl bych, ale to neprojde. Takže asi budeme muset fakt až ke kořenům, rejt držkou v zemi a pak to zkusit znovu a jinak. Potíž je, že toho 1%, vlastnícího 90% veškerého pozemského statku, se asi nezbavíme; přišemž bez toho je restart nemožný.

Průměrný počet slepic: 4 (13 hlasů)

kdyby se spojovali lidé s vůdcovskými sklony, dopadlo by to špatně. Ve skutečnosti se spojit nemohou, protože by se okamžitě porvali, kdo povede. Vidíme to na nemožnosti spojení malých opozičních stran, je v nich mnoho lidí s vůdcovskými sklony.

Průměrný počet slepic: 4.2 (9 hlasů)

Zdravím též Občane.
Lidi se nemusí ideologicky spojovat, stačí jim sečíst všechny potřeby synů a dcer a ty je spojí potřebností.Tím se bez ideologie dopátrají teho co mají dělat a co mají vyřešit. Ideologičtí mágové to vědí, že není boha aby se lidi domluvili na myšlenkách nebo koho budou volit, to je ověřené deset tisíc let. Lidi musej pochopit, že názory sou jen sebrané příběhy co gde slyšeli nebo viděli, ty nemají nic společnýho s tím co ve skutečnosti potřebují k životu. A to co potřebují sou základní životní potřeby, keré dodnes nejsou schválně vyřešeny. A čí je to vina.

A proto, že to tak je, se lidi motaj ode zdi ke zdi a strkaj se u teho, čvachtaj se v louži a pak se sprchují pod okapem a poslouchají vrchní ideology jaká je to paráda, že tak se se eště nigdy neměli. A sou mezi náma ti, co se jim to tak líbí, páč můžou nakrást majetky, keré se při přesunech z louže a naopak někam poztrácí, okradené okrkaj pomluvěj a eště je šikanujou. Že vzdělání, peníze, razítka, schopnosti, známosti a já nevím co všechno. A těm co se to nelíbí nemají žádná práva ani nárok na základní potřeby, keré by měly být přirozeností.

No a to se už Asům z ASIAkontinentu přestalo líbit. Poučili se dříve než my. I u nás už sou mnozí poučení a další se na poučení chystaj, ale prozatím sou od těch druhejch, co doufaj, že se to nějak vrátí, špatně ohodnocováni. Návrhy nebo představy se zdají těm druhejm utopický, problematický a já nevím jak moc neuskutečnitelný dokud je život nedonutí. Je to jako s politickejma aparátčíkama, keří jakmile čuchnou k moci a prachům najednou zčista jasna oslepnou, přestanou slyšet a ostatní blboni sou pod jejich rozlišovací schopností. A jakmile o to přindou, zase zčista jasna začnou vidět, začnou slyšet a z blboňů se najednou stávají občané, synové a dokonce dcery. Fantastické přeměny.

A jak bychom ty základní potřeby vyřešili, že by lidem nebylo možné sebrat bydlení po předcích, že by měli automatické rodové právo na podíl ze země a měli podíl na rozhodování přímo potřebama sečtenýma průběžně, jak by bylo možné s takovýma lidma orat a vláčet. Gdo by na nich mohl vydělávat renty a daně. Gdo by je mohl zneucťovat a kriminalizovat jen tak ze samolibosti. Jak by takový svět pak mohl vypadat, gdyby nebylo možné blbnout lidi minimálníma mzdama a životním minimem ze keráho se nedá žít. Už dávno mohly být v podzemních betonových tubusech plně automatizované výroby potřeb. Ale né, protože "práce", né potřeby. Vůbec to nemusí být cizákům na očích. Nemusí se to vyvážet za zfixlované bankocetle. Na co prokryndapána. Co je toto za genocidní rozum. A že to máme dělat? A ptoč, gdyž potřebujeme stejně jen plnit ty potřeby. A proč by ty potřeby měli vymejšet kokoti, keří nevidí, neslyší a lidi sou pod jejich rozlišovací schopností, páč makro.

Západní ZLOkracie se uvařila sama ve vlastní šťávě. Ale čekat od ní nějaké pokání nebo pochopení vlastního zlo dějského vývoje je právě ta utopie. To sme dělali dva tisíce let a nikam to nevede. Mnozí, gdyž mají zkrat v bedně, si myslí, že přirozenej život je utopie, páč neznají nic jinýho a nigdy o tem v parlamentní kantýně ani v televizi neslyšeli, a představit si zem, gde budou naše dcery a synové podílově vlastnit půdu a příslušenství, jim připadá jako sen. Jenže jejich podvědomí to zná. Něgdy se jim dokonce zdá, že lítaj ve snu nad ulicemi, loukami a všechno vypadá prostě a po probuzení jim zase kroutí hlavou papalášské schizojidní dědictví o jakémsi prachu, ve kerý se mají po opotřebovaní obrátit.

Člověk je ve skutečnosti dokonalý biologický stroj, kerý se řídí naučenými předpoklady. Dejme mu správné předpoklady a on je logicky vyřeší ke svému prospěchu. Dejme mu špatné a zlo dějské předpoklady a on je vyřeší ke svému neprospěchu. Je to tak prosté. Ale i za těch nejhorších podmínek musí člověk zápasit s podvědomím, keré přesahuje mnohem dál než deset tisíc let a proto je možné blboně polidštit a vrátit je do člověčí pospolitosti gde může projevit své nejlepší vlastnosti. Přejme si to a bude nám přáno.

Průměrný počet slepic: 4.6 (7 hlasů)

Sasine, mám takový pocit, byste měl za nějakou dobu stát uprostřed náměstí na base od piva s megafonem v ruce ...

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

myslím, že článek perfektní, poukazuje na to, k čemu se už dávno směřuje, ukazuje souvislosti, bylo už dřív naznačováno v mnoha textech. Nevidí to jenom zaslepení a nechtějí vidět ti zaprodaní. Docela se mi zdá pravdivá myšlenka použití viru jako zastíracího manévru věcí jiných. Taky se mi jeví ted pochopitelnější napadení dvou jižních zemí /Řecko pomocí migrantů a Itálie pomocí viru/ za cílem jejich ochromení a počátku rozpadu Unie. Je ovšem otázka, zda to, co po viru přijde, bude pro nás lepší - já osobně více věřím Rusku než Číně, i když to nemůžu žádnými argumenty podložit - je to pocit

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vy věříte Rusům? Po osmašedesátým? Vlastně, Vy ho asi nepamatujete.

Průměrný počet slepic: 1.7 (20 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vy věříte Němcům, Angličanům, Francouzům, Polákům a Maďarům po osmatřicátém? Vlastně vy to asi nepamatujete.

Průměrný počet slepic: 5 (56 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zaprvé, ono se toho v tom osmašedesátým zase nic tak moc hroznýho nestalo. Proti první/druhé světové a proti padesátým létům to byla vlastně jenom lapálie a hraní si na vojáky a o tolik později to nebylo. Nebyli jsme svobodní za první republiky, dali nám to sežrat sudeťáci při první příležitosti. Nebyli jsme sbobodní ani po válce, byli jsme zájmovou sférou SSSR. Nebyli jsme svobodní ani po plyšáku, byli jsme zase v zájmové sféře USA a nadnárodních firem, kterým bylo umožněno privatizací si nás koupit i bez boje ve slepé víře v otevřenou spravedlivou a věčnou EU, což se po letech ukazuje jako fatální omyl. Jako malý národ nemáme šanci úplné svobody dosáhnout patrně nikdy. Vždy musíme fungovat v rámci omezené suverenity, fungovat v omezených mantinelech akceptované reality světa kolem. Jde jen o to, jak velkou míru individuální svobody a prosperity nám to které podřízené postavení nabízí a vybrat si správně. Můžeme být "východem" pro německo a poskytovat mu levnou pracovní sílu za almužnu. A nebo být technologickým předvojem a "západem" pro Rusko, které dnes už má čím platit a má suroviny. Mě osobně spolupráce s Ruskem připadá logičtější a to i díky národní a jazykové příbuznosti. Věčně mstění se za osmašedesátý, který poškodil především umělce a politické utopisty (ostatním se zase tak moc nestalo) jako účelová snaha nás od této výhodné spolupráce odradit.

Průměrný počet slepic: 4.8 (31 hlas)

Mně osobně připadá rozumější spolupráce s EU, je tam přec jenom víc osobní svobody a možnosti žít podle svého. Pokud jde o 68, nikomu se moc nestalo, pouze vyhazované z práce, nemožnost studovat a zvláště lámání charakteru, nebyla to okupace ale internacionální pomoc. Ovšem proti skutečné okupaci sranda. A možná, že mohlo být něco jako demokratický socialismus.
p.s. Umělci byli poškozeni nejméně, podepsali antichartu a jelo se dál.

Průměrný počet slepic: 1.8 (12 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Celkem by mě to zajímalo, jestli by to nevyšlo levněji, než ty ibalginy a brufeny, které požírám...

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

vy na té severní Moravě (nebo ve Slezku) nějak měknete. Když jsem tam byl před 55lety na vojně, stačilo i robam pálené a Vy vymýšlíte nějaké brufeny aibalginy.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

...všichni, co nepochopili zákony časoprostoru. Za časů RVHP jsme "vzájemnou" pomoc poskytovali ostatním jako špička, až jsme se postupně dostali na jejich úroveň. Teď jsme v něčem podobném, jen díky rozdělení republiky ještě ve slabší pozici. Jako odbytiště podřadných potravin, např. Ideologicky stejně, pokud to nevidíte, máte šedý zákal. Poklonkovat neznamená pokrok, protože to už tu bylo. Satelit jsme byli a jsme i dál, prodali jsme svoji soběstačnost.
Rusko na tom bude s obchodem líp než celá EU a Čína s prodejem roušek a respirátorů je na tom líp už teď. A západní ideologický bratr pošle tak akorát vojáky a ti zasyrova žrát nejdou. Má to za svou naftu, kterou krade jinde. My si jí musíme koupit a nákup přes oceán přijde zatraceně draho.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Otevřený dopis ke „koronavirové“ žalobě aneb Promluvila dosud mlčící většina?
https://advokatnidenik.cz/2020/03/24/otevreny-dopis-ke-koronavirove-zal…

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

Já bych skoro řekla,že asi mají po "ftákách"..četla jsem oboje a z toho jejího výlevu,čpí naprostý zoufalství. .

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Ing. Libor Dobrý, Ostrava

Včera 21:17

nahlásit|+113|-109

Sám podnikám, ale stát není bezedná studna. Odložení EET, úlevy na zdravotním a sociálním pojištění, náhrady mezd zaměstnanců... No nevím, tuto situaci nezavinila vláda, takže jaká náhrada škod? Následně někdo vznese požadavek, že vzhledem k úpadku firmy z důvodu nynější situace, je stát povinen zaplatit podnikatelům hypotéku, nájmy, leasing na auto a plánovanou dovolenou u moře. Není to postavené na hlavu?

Karel Vlk, Pardubice

Včera 21:19

nahlásit|+103|-135

Proč by měl také stát hradit náhradu škody. Stát si žádnou nemoc nevymyslel, ta přišla stejně jako jakákoliv jiná pohroma. Za působení vichřice také stát nenese odpovědnost.

Dušan Mlýnek, Ostrava

Včera 21:13

nahlásit|+107|-33

Miroslav Harant, Praha Přestaňte brát ten virus jako omluvu na všechno. S touhle salámovou metodou by se taky už nemusely otevřít nikdy hranice s omluvou co kdyby jednou nějaký virus.

Martin Hromada, Praha 5

Včera 21:04

nahlásit|+248|-81

Plivnuti do ksichtu všem živnostníkům...

Jiři Pečonka, Ostrava

Včera 21:03

nahlásit|+182|-168

Zlatá vláda ods a topky

Petr Brotánek, Kozolupy

Dnes 0:43

nahlásit|+11|-24

Stát nemůže odškodnit všechny a v plné výši. To snad je jasné každému, kromě soudruha Fialy.

Karel Hrobnik, Praha

Dnes 0:43

nahlásit|+21|-10

Babis ridi stat jako firmu a nas bere jako zamestnance a bere nas u drzky. Ja si myslim ze je spis on nas zamestnanec. Zamestnanec kteryho by se firma mela zbavit na 53.

hana svobodova, plzen

Dnes 0:21

nahlásit|+51|-14

O náhradu škod kvůli nouzovému stavu nebude možné žádat, ale Agrofert od vlády dotace dostane

Jan Poláček, Svitavy

Včera 21:21

nahlásit|+72|-193

A podnikatelé teď budou svou neschopnost schovávat za ten vir. Až budou jednou podnikatelé podnikat poctivě tak změním názor. Zatím jenom ždímou stát.

Miroslav Bažant, Hradec Králové

Včera 21:22

nahlásit|+139|-35

Výklad je takový, že ta přímá jasná náhrada škody je v případě, že zabíráte někomu majetek nebo mu přikazujete nějakou činnost. Nic takového nenastalo," řekla Schillerová České televizi.===============Jak to že nic z toho nenastalo? Přikázali jste podnikům činnost a to zavřít.

Josef Prochazka, Plzeň

Včera 21:25

nahlásit|+173|-48

Doufám že jim to pěkně spočítáme u voleb a že tu svinarnu si budou všichni pamatovat a těm krivakum hlas nedaji

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/o-nahradu-skod-kvu…

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

S trochou nadsázky si dovolím tvrdit, že podnikatelé a živnostníci si pomoc jistě zaslouží, především ti z nich, kteří už z nouze vyměnili svá SUV značky BMW za obyčejnou oktávku a zrušili svou dovolenou v Karibiku = dostali zpět zálohu. A stav jejich privátních bankovních účtů poklesl... řekněme pod milion (v české měně)?

Společnost je dnes tak přesložitělá různými předpisy, omezeními a na druhé straně dotacemi, že je možné asi všechno. Moje (aktuálně oblíbená) kavárnice tak možná bude v budoucnu žádat náhradu škody za to, že pršelo a přišlo méně lidí na kafe.

Svět je poměrně riskantní místo k životu a s tím je třeba počítat. Virus nevirus, opět vládne metoda privatizace zisků a socializace ztrát, jen se nám, jak to tak vidím, přenesla z bank i do nižších sfér. Nemyslím si, že je to tak úplně správně, ale dělat s tím nemůžu nic.

Průměrný počet slepic: 4.9 (29 hlasů)
Trvalý odkaz

Zamyslel se někdo z vládního krizového štábu, co bude v době pokoronavirové? Teď máme prakticky zavřené hranice, a kdo přijede z nakažené oblasti, musí do karantény. Jenže co v době, kdy bude v zemích V4 po koronaviru, zatímco v Německu, Francii a tom slavném jádru EU bude řádit dál, protože na něj místní vlády hodily bobek a nechaly obyvatelstvo nakazit takřka úplně? Budou i nadále zavřené hranice? Nebo budeme všem v okolí pro smích, a virus stejně zasáhne celou populaci ČR? Izolujeme se navždy od EU?
Asi ne, takže s koronavirem budeme žít ještě hodně dlouho.
Do toho Čína likviduje zbytky svých dolarových rezerv a nakupuje za ně podniky. Asi do toho Číňané pořádně hrábli a tuší, že potištěné papírky USD ztrácí hodnotu nějak rychle. Tak je utrácí jak opilý námořník. Asi se za pár měsíců dočkáme menšího prohlášení, že Čína a Rusko přestávají za své zboží přijímat platby v USD a EUR, a nadále se platí zlatem, renminbi nebo rublem. Na takový svět není, co se těšit, protože až bude Číňan vládnout světem, nějaká lidská práva jsou jeho konfuciánské tradici cizí, protože přednost má společnost, nikoliv jedinec.
Koronavirus také ukázal, zač stojí společnost Člověk v tísni. Pokud se do tísně dostane český občan, ta společnost zde pro něj není.
Koronavirus končí naši hegemonii, končí naše sociální a zdravotní systémy a evropská společnost bude mít v následujících dobách moc co dělat, aby udržela snesitelný život pro své obyvatele. Ovšem pro ty tu EU není, tak čekejme otevřené hranice. A aby byla absurdita dokonalá, Eu asi přijme Albánii včetně všech imigrantů a džihádistů z ISIL, které do Albánie přesouvá Erdogan. Jestli je někdy situace k uplatnění veta, je to právě rozšíření EU o Albánii. Nedělejme si však iluze.
Koronavirus také ukázal zajímavou situaci, kdy Merkelová ztrácí vydírací sílu vůči V4. Už jsme to jednou zažili. Maďarsko Němce poněkud zlobilo, tak Merkelová zavolala do VW, aby jejich závod Audi na pár týdnů (3) omezil výrobu v Györu. Audi zadání splnilo. Teď však, když jsou továrny stejně zavřené kvůli koronaviru, už volat nemůže a po znovuotevření už k tomu nebude ochota na straně VW.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

Tak poslouchal jsem nekolikrat Prymulu a rikali, ze nevi, protoze nejsou schopni rici co bude za 2 mesice a cekaji jak zabere co zavedli. Tedy chces predikci co bude za pul roku a plati pro tebe stejne jak kdyz se ptali novinari "neznaji budoucnost" ;) Proto rikjali, že může být hrtanice zavřena až 2 roky, což novináři přeložili "bude zavřena"...

Konfuciánské učení zná lidská práva, ALE narozdíl od evropy říká, že ve spoločnosti skupiny je funkčnost zajištěna vstahy mezi jednotlivci co mají ona práva a vstahy mezi institucemi a jednotlivci a podrizujíto hiearchii, protoze prekvapive (pro slunickare) vztah manzel-zena je na jiné úrovni jak vstah otec-syn nebo panovnik-poddaný. Jinak řečeno, ZNÁ lidská práva, ale jaksi cháope, že jsou až za vztahy/pravidli mezi lidmi.
A HLAVNĚ základ konfucinismu je PŘESNÉ POJMENOVÁNÍ věcí/dějů, kdy základem neshcod je, že si lidé navázejm nerozumí a proto se nesmí tolerovat změna pojmenování a nutí se o přesné vyjádření co je myšleno. Tedy se tam netoleruje co u nás, že muž/žena se mění význam podle toho kdo si vybere a jak se vyspí, ale muž je prostě muž a ten kdo to chce změnit není šikanovám, protože mu chtějí zebrat "lidská práva", ale protože v rozporu se základem konfucianismu chce měnit význam něčeho/označení/název, který je přesnýa definovaný a to je bráno jako něco nepřijatelného...
Kecy těch sinologů na UK(těch dnes) nebo samouků(co byli na dovolené a ted ví) co je čína je pohádka, doporučuju videa Čočíkova kamoše co tam žije a vysvětluje některé věci co změní pohled na čínu a chování ;)
Jedním příkladem proč se netoleruje nadávájí/pomlouvání presidenta, protože v číně je to ztráta tváře/statusu, tam se to nebere "satira", tam to má skutečně vliv na postavení jedince, ale to právě "sinologové s UK" mozna vi, ale vsem tvrdi neco jineho ;)

Koranovirus je cerna labut a zaroven katalyzator ekonomiky a mezinarodnich vtahu, ktere kdyby se meli menit v dobe miru, tak to skonci valkou, takto rozsekaji vztahy natoli, ze se bez valky preformatuji mezinarodni a ekonomicke vztahy nove.
Coz vlastne odpovida tomu co jsi napsal v poslednim odstavci, bez valky at skutecne nebo obchodni se meni svet. Svym zpusobem muzeme byt radi ze to bude takto nez zazit znovu druhou svetovou...

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

Těžko může být ČR izolována 2 roky, když nejsme soběstační v potravinách a ani průmysl už nedokáže vyrobit, co je nezbytné. Ty schopnosti jsme ztratili. Takže pokud ČR porazí koronavirus a Němci budou nakaženi ze 70%, bude v době po koronaviru ČR nakažena také ze 70%. odpovědí, co bude dál, musíme hledat v informaci, jak si s koronavirem poradí v ostatních zemích EU. A zatím se jim to nedaří.

Průměrný počet slepic: 4.6 (17 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak ony ty hranice neprodišé nejsou. Zboží zatím jezdí. I pošta...

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je zavřít hranice 100procent vs zavrit hranice na turismus nebojina forma. Jasně, když se říká, zavřeli jsme hranice, ale reálně je to o turistech apod. ne pro zboží a pak číst od novinářů co jsi ted napsal ty, že se zavřem a nikdo neprojde je řekněme mimo pravdu ;)
Viz konfucicius a jeho zaklad všeho "presne pojmenovani" ;)

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

kopnutí do vajec spolu s otázkou, kdypak dodržovali lidská práva soudruzi z Vól Strýtu a jejich mopslíci z Bruselína.
Že jsem si toho nějak nestihl všimnout.
Pokud by zde přišla k veslu skupina lidí, která by OPRAVDU hájila zájmy celé society proti narušovatelům (všimněte si laskavě, že jsem nenapsal narušitelům - je to dost velký rozdíl), nemohlo by české lopaty potkat nic lepšího.

Průměrný počet slepic: 4.4 (19 hlasů)

Našel jsem si pár textů Jakuba Jandy z Evropských hodnot, Jaromíra Štětiny, Jean Ckauda Junckera, Ursuly von der Leyen, Michaely Šojdrové, Věry Jourové a Člověka v tísni, ze kterých vyplývá, že lidská práva se porušují v Rusku a Číně. Ale ani od jednoho jsem nenašel jedinou zmínku, že by docházelo k porušování lidských práv taky v USA a EU, vyjma V4, kde se porušují práva imigrantů a zavírají hranice. Takže Targusi, to jsou zlá slovíčka o porušování lidských práv v EU a USA. Přeci by nám soudruzi z Bruselu nelhali! S EU na věčné časy a nikdy jinak! EU - pevná hráz míru a demokracie! :-)))

Průměrný počet slepic: 4.8 (27 hlasů)

uměním řečnickým, potažmo spisovatelským.
Kopu do vejcí by bylo škoda, tudíž jej uplatním na sebe samého, coby trest za svou malomyslnost, pochybovačství, oportunismus a nevěřící tomášovství.
A samozřejmě přehodnocuji své hodnocení vašeho příspěvku na pět kur, jak jinak.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

Našel jsme ještě mírnou kritiku, že lidská práva se snad porušují v Saúdské Arábii, ale byla to jen velmi opatrná vyjádření, tak tam jistě soudruzi muslimové respektují práva žen, které mohou chodit s odhalenou tváří zcela běžně a jen pro ty zlé západní novináře se občas zahalují do hadru od hlavy k patě. Saúdskou Arábii z nedostatku demokracie nebo napadení sousedů (Jemen) nikdo neobviňuje. Když to samé provedl Irák s Kuvajtem, přinesli jsme jim i my demokracii a mír.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

V zájmu ochrany svého duševního zdraví jsme jeho texty jen rychle přelétl. A gay pornu se vyhnul úplně. Viděl, jsem, jaký dopad mají ty texty na takového scallopa. Jakub Janda a jeho články jsou nebezpečné zbraně psychického týrání. Vytsavením dlouhodobého působení se ze čtenáře může stát jedinec úrovně scallopa.

Průměrný počet slepic: 4 (5 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

vzhledem k tomu, že jsem od přírody vznětlivý, mohla by se mně samovolně odjistit třeba palička na maso.

Průměrný počet slepic: 2.7 (3 hlasů)

že neznáš žádný texty svýho ideologickýho vůdce!

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Možná jste si všiml, že není žádný Člověk v tísni, ale CIZINEC v tísni

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

typu bez milosti zrušit, zabavit peníze, rozptýlit, případné nezaměstnané poslat kopat hroby do Itošky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

Z toho vyplývá, že pro Člověka v tísni nejsou obyvatelé a občané ČR lidí, těmi jsou pouze cizinci.

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

ma wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clov%C4%9Bk_v_t%C3%ADsni
jasna orientace na zahraničí, počtem zemí, pracovníků atd.

Člověk v tísni (anglicky People in Need) je česká humanitární, rozvojová, vzdělávací a lidskoprávní organizace. Je to obecně prospěšná společnost, ředitelem je Šimon Pánek. Svou činnost začínala v roce 1992 pod názvem Nadace Lidových novin, od roku 1994 jako Nadace Člověk v tísni při České televizi. Pod současným názvem funguje od roku 1999. Organizace Člověk v tísni již působila ve více než 50 zemích světa. V roce 2016 je Člověk v tísni aktivní ve více než třiceti dvou zemích.

Rozpočet 1 758 728 000 Kč
Zaměstnanců 1136 (2016) z toho 385 v ČR, 786 v zahraničí

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

alepro.
Proč hned nenapsat,Sorosovi agenti.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Člověk v tísni je aktivní v ČR jen při vybírání příspěvků.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak říkáte - při vybírání příspěvků... A taky při vymývání mozků dětem ve školách.
Vlastně - že by teď žádné výplachy nebyly, když jsou ty školy zavřené?

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Původní přísná pravidla dostala ihned trhlinu:
"Pravidla pro část pendlerů, tedy lidí pracujících v zahraničích, ale s bydlištěm v Česku, se mění. Ministerstvo vnitra udělilo části z nich výjimku. Nově se nebude povinnost pracovat v Německu nebo Rakousku v minimálně 21denních intervalech a následné karantény vztahovat na pracovníky ve zdravotnictví, sociálních službách a integrovaném záchranném systému."

Tak to mohli zase hned zrušit celé... Ach jo.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-vnitra-pendleri-vyjimka…

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.