Českou republiku - její vnitřní a mezinárodní politiku - řídí snaživí hoši a ženy čekající na pochvalu

dyž člověk uslyší našeho nového ministra zahraničí Jakuba Koudelku, uvědomí si fakt, který mu dlouho ucházel.

Dochází k výměně lidí. Zatímco dříve museli alespoň v čele ministerstev a institucí být trochu schopní lidé, dnes už to neplatí. Do vlády, politiky, institucí jsou dosazováni snaživí hodní hoši a ženy. Jejich snaha je zavděčit se autoritám, získat od nich pochvalu.

Představuji se, že se snažili se být jako děti hodní, nezlobili, a nevymýšleli žádná alotria. Domů chodili čistí a nikdy se neušpinili. Určitě nehráli fotbal nebo nelítali po lese. Nebyli vlastně skutečnými kluky a holkami, kteří občas dostali na zadek. Dělali maminkách a učitelkám radost. Nikdy se neporvali. Nikdy nešli proti davu.

Tito lidé dnes řídí naši Českou republiku. Vůbec se neptají, co přinesou Čechům, České republice, české ekonomice, českému životu. Snaží se - jak dělali celý život - získat pochvalu. Jako děti od maminky, jako politici od zahraničí. Nepřijde jim to vůbec divné! Myslí si, že je to nejlepší co mohou udělat.

Budou se koukat nechápavě, když uvidí spálenou zem, zničený stát. To je přeci v pořádku! Vždyť nás přeci pochválili v Bruselu! Dostali jsme pochvalu od CNN v New Yorku! Tak co si stěžujete? Všechno je nejlepší! Není důležité, jak se nám žije, nebo jak prosperujeme - ale jestli nás v zahraničí pochválili!

Ministr zahraničí Jakub Koudelka je už od pohledu, a při sledování jeho jednání, a jeho hlasu - snaživý uťápnutý hošík. On není vlastně ani muž. Jeho vyhrožování Rusku je vlastně - natolik směšné, že Rusové musejí být úplně perplex. Rusové se musejí ptát, jestli ti Češi jsou opravdu tak ubozí, když tento hodný hošík výrazem obličeje prosící o to aby mu spolužáci neubližovali - jim vyhrožuje odvetou.

***

Dříve jsem si toho trendu nevšímal. Náš stát řídí hodní hoši čekající na pochvalu. A možná i zapsanou do žákovské knížky. Jsou ještě děti, nedokáží se postavit a bojovat ani sami za sebe. Jenom teď "řídí" Českou republiku.

Nevšímal jsem si toho proto, že to ještě nebylo tak extrémní. Až jsem viděl ubohý projev a zjev zcela zjevně šikanovaného klučiny ve formě ministra zahraničí Jakuba Kulhánka. Zřejmě si kompenzuje své utrpení z dětství, a najednou je hrdina. Vyhrožuje Rusku! Ó jaká satisfakce za všechno to přehlížení holkami ve škole, co nechtěli randit s hodnými snaživými hochy! Jen - prospívá to Čechům a České republice?

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (127 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Střední školu absolvoval na Gymnáziu Nad Štolou v Praze v roce 2004.[3] V roce 2008 vystudoval bakalářský obor mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Studium zakončil obhajobou bakalářské práce na téma Podněstří.[4] Získal také magisterský titul na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu, D.C.,[5] hlavním městě USA, kde vystudoval ruská studia.[6]

Mezi roky 2008 a 2011 byl analytikem nevládní neziskové organizace Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), od června 2013 do března 2015 byl členem správní rady AMO. Působil také jako výzkumný asistent v Center for European Policy Analysis.[6] Jako analytik se věnoval postsovětskému regionu, věnoval se například vztahu Ruska s NATO a EU nebo vztahům Moskvy k jednotlivým postsovětským státům.[7]

Průměrný počet slepic: 2.2 (26 hlasů)

Ano, maminka si to přála, tak se synáček snažil a studoval, aby jej pochválila. A co víc? ... byl členem ... působil ... se věnoval...? Asi jej také chválili, že ... působil ... se věnoval!

Průměrný počet slepic: 4.7 (39 hlasů)

studia, to mi připomnělo tezi profesora sociobiologie na Harwardke univerzitě, E.O.Wilsona,že všechny problémy lidstva jsou kvůli tomu,že člověk je založením teritoriální masožravec.A hle,už jsou z toho studia na politologii

Průměrný počet slepic: 4.1 (16 hlasů)

Tolik studií a není schopen souvislé věty, nemá - li ji na čtecím zařízení....tolik ééééééééééé éééééééééé nebylo slyšet od časů pana Bašty. Blekota, maminka se musela stydět.

Průměrný počet slepic: 4.5 (31 hlas)

In reply to by Plesnivec (neověřeno)

Trvalý odkaz

že si u toho nečichá k nehtům

Průměrný počet slepic: 3.9 (8 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

zase žral v přímém přenosu svou kravatu. Další kradl pera, jiný vlaječky

Průměrný počet slepic: 3.8 (8 hlasů)

In reply to by Plesnivec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bašta, to byl Benda ééé

Průměrný počet slepic: 4.7 (24 hlasů)

In reply to by Plesnivec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pletete si Baštu se zasloužilým katolickým disidentem rodu Bendů, Bendou starším.

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nepletu, ale máte pravdu, Benda byl také výživný.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by Plesnivec (neověřeno)

Trvalý odkaz

pri rozhovoru bez obrazu jsem si toho take vsiml, mozna je to nejakou audio zpetnou vazbou, ale to eee, ee ee misto zacatku slov je uplne hruzostrasne, vypada to jako by tam byl nejaky kozlik co jen beeeeka

Průměrný počet slepic: 4.4 (11 hlasů)

ale co nedoštudoval, je fakt, že Němci za nás horký kaštany z ohně tahat nehodlají.
Asi by se měl vrátit zase ke študiu

Průměrný počet slepic: 4.5 (26 hlasů)

a výsledek? Dopadlo to jako vždycky.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

jako ministr zahraničí s tím, že provede přesně to, co provedl. Onuce, ochotná ke všemu. Bez skrupulí po pár nech ve funkci (po jednom?) nadělá škody, jako v historii nikdo. Asi se mu někde postaví památník - místo Koněva.

Průměrný počet slepic: 4.9 (16 hlasů)

který je úplně mimo mísu, ale potřebuju poradit. Celou zimu přikrmuju ptáčky na dvorku za oknem. Vím, že jsou zde znalci zemědělství i ochrany přírody. Myslel jsem si, že s jarem už budou mít dostatek potravy v přírodě. Nicméně mi sem stále chodí procesí kosů, hrdliček, vrabečků, malých ptáčků(střízlíci, nebo stehlíci, nejsem ornitolog), holoubků a dalších. Stále mi tu žebráčkují a já nemám to srdce jim nic nedat. Proto potřebuju poradit. Neškodím jim, když je ještě teď stále přikrmuju? Dávám jim ovesné vločky. Poradí mi někdo ? Děkuji.

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

ale dejte taky někde poblíž vodu. Ono kvůli počasí nikde nic moc a zemní nevylézají. Já dokrmují čmeldy,
medem a vůbec jim nevadí že na ně z půlmetra koukám. ale jsou nádherní....
Včelky se ještě neukázaly....

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Pokud je budete přikrmovat i za tepla, tak je na to naučíte natrvalo a pak se o sebe sami nepostarají. Postupně jim snižujte dávky. Každý den o 10% méně.  

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

... je možná ještě ta lepší varianta. Ale na obrazovkách na defiluje snad nekonečný zástup nově nastupujícího politického panoptika, které ač má plná ústa údajně českých zájmů, tak k této zemi necítí vůbec nic, nejvýše špatně skrývané pohrdání. Oni chtějí být skutečně někým, což z jejich pohledu znamená vystudovat nějakou "prestižní" školu na západě a pak skončit nejlépe někde v byrokratických strukturách EU či v Německu. A jsou schopni a ochotni dotáhnout tento stát až k jeho zániku de facto i de iure. A ještě pak budou mít plná ústa keců, jak to bylo to nejlepší, co se mohlo stát. Protože nejenže necítí žádné vazby, oni ani nechápou, jak někdo může pociťovat vazbu ke tomu malému kousku země, kde se narodil a prožil svůj život.

Průměrný počet slepic: 4.7 (62 hlasů)

Taky povedl.
V roce 1963 dostudoval střední ekonomickou školu v Kolíně. Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána.[8] Nakonec byl připuštěn k maturitě, ale nebylo mu vystaveno doporučení ke studiu na vysoké škole.[8] Zeman z tohoto postupu později obvinil svou učitelku českého jazyka, ta vinu odmítla. Po maturitě pracoval v účtárně závodu Tatra Kolín. Jeho spolupracovníci později vzpomínali, že ho toto zaměstnání nebavilo a k ostatním byl přezíravý.[8] Díky praxi v závodu Tatra po dvou letech získal doporučení k dalšímu studiu. Navíc kvůli srdeční vadě získal tzv. modrou knížku a nemusel absolvovat základní vojenskou službu. V roce 1965 začal dálkově studovat Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, kde studoval obor národohospodářského plánování, o dva roky později přešel na denní studium, které zakončil roku 1969. Následně zde také rok vyučoval. Během studia bydlel na koleji Jarov. Také spoluzaložil diskusní Studentský futurologický klub a byl pomocnou vědeckou silou profesora Pavla Hrubého. Svou diplomovou práci napsal u profesora Věňka Šilhána. Jeho tehdejší známí ho považovali za nadaného studenta, a také namyšleného samotáře.[8]

Průměrný počet slepic: 2.2 (29 hlasů)

Příběh talentovaného pragmatika
Autor: Lubomír Kopeček

Průměrný počet slepic: 1.9 (14 hlasů)

"A" CTRL+C a následně CTRL+V z wikipedie apod. umí dneska i člověk mentálně zaostalý. Co tam máš více? jsem se ptal. Nějaký vlastní názor?
Nebo jen obrovská 0.

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)

tdx... Vaším příspěvkem jsem dojata..

Průměrný počet slepic: 4.1 (14 hlasů)

Ponkrác a tdx. Dobrý postřeh.

Tohle se děje. Ale lidé nejsou stejní. Jsou rebelové, jsou novátoři, jsou lidé, schopni svou vírou v myšlenku, v dobrou věc, strhnout davy. Jsou lidé inteligentní, jsou přirozené autority. Jsou osobnosti.
Tak proč se na ministerstva, do čela politických neziskovek, na poslanecká místa, na úřednická, atd. dostávají konformní typy???

Už na základních školách mají učitelky rády poslušné hodné dětičky, hlavně holčičky. Co nezapomínají domácí úkoly, neperou se, nezlobí, nevyrušují, moc se neptají a šprtají se. Na středních jsou tyto typy zvýhodňovány taky.
Teď dochází k filtraci. Na střední a vysoké technického a přírodovědného zaměření, tyto typy nechodí. Protože je to o logice a matematiku, fyziku ani chemii, neukecáš. Ať je jaký chce politický režim, fyzika např. je stále stejná. Konformita nebo hrbení hřbetu, nepomůže. (Pozn. pročpak asi v USA redukují na školách matematiku a třeba u nás uvažují, že budou redukovat fyziku??!)
Tyto typy jdou na gender studies, politologii a podobně. Kde o pravdě rozhoduje momentální státní ideologie. Těch, co jsou právě u moci. Zde nerozhoduje logika, bojovnost, čestnost, jestli člověk proleze. Ale signální soustava, uspůsobená na to, ihned odhadnout, co nadřízení chtějí slyšet. Koneckonců, tyto obory mají zpětně potvrdit legitimitu momentálně vládnoucí kliky...

Politické strany v ČR, ale samozřejmě i jinde, si založily své líhně dorostu. Mladí konzervativci, mladí sociální demokraté a tak. Zatímco staří pardálové, ať si o nich už myslíme cokoliv, museli ostatní přesvědčit o svých kvalitách prací, silou osobnosti, myšlenkou, vůlí, prostě tahem na branku, jako třeba Klaus nebo Zeman, u dorostu je to jinak. Pokud někdo z nich se chce dostat na výsluní, od mládežnických let se, v tomto konkurenčním prostředí politického dorostu, učí přetvařovat, lísat se, ranařit za zády intrikovat, faulovat a likvidovat soupeře. Pohrdat lidmi tam venku, se kterými se, ze své sociální bubliny, ostatně ani nedostane do styku. Právě proto dorost hledí k zaslouženým kmotrům a ještě dál, do Německa, do Bruseli. Ví, co a koho má velebit, ví, koho nenávidět. Kdo za všechno může. Jen tak se zalíbí mocným a postoupí v hierarchii.

V dnešní době došlo ke generační výměně. Pekarová Adamová. Fiala. Jurečka. Hamáček, Petříček, Poche. A další, méně známí. Zeman na Hradě je jeden z posledních starých pardálů. Nemůžeme upřít, ať je naše politické přesvědčení jakékoliv, že Lux, Zeman, Klaus, Dienstbier starší a mohli bychom pokračovat, byli OSOBNOSTI. Samozřejmě, na výsluní se tehdy dostávaly i osobnosti konformní, které podkuřovaly v posvátné úctě Vůdcům a mlely jejich, nazpaměť naučené fráze, jako všeobjímající odpovědi a lék na všechno, od mezinárodních vztahů po ekonomii, místní politiku nebo třeba zahrádkaření. Ti hloupější tomu věřili nebo se opakováním sami přesvědčili. Ti o vlas chytřejší nevěřili, ale maskovali tím svou blbost, protože jinak neměli co říci. Tohle, ve své nejsyrovější podobě, bylo na pravici a asi nejznámější představitel této strategie (ale bylo jich, i na místní úrovni, daleko víc!) je modrá Myrka. Ale dříve tento směr, alespoň v nejvyšší politice, nepřevládal. (Což neplatilo pro politiku místní!)
DNES TOMU TAK NENÍ.
Proto ta ochota se vlivům a nátlaku z USA nebo EU, podrobit. Nebo se nechat zkorumpovat od nadnárodních firem na úkor republiky, vždyť s ní nemají téměř nic společného, život je bude politika, nejlépe v Bruseli. V ideálním případě vyplnit přání dříve, než bylo vysloveno. Hlídat smyslovým radarem ostatní a přidávat se k něčemu ne z přesvědčení, že jde o dobrou věc, bojovat, ale přidávat se k většině a ke svým nadřízeným. Intrikovat, ranařit, likvidovat. Jen tak je, totiž, možná další kariéra...!
V dnešní době, v typické podobě, to můžeme sledovat u, kdysi silné, ČSSD. Hamáček, ale hlavně Poche a Petříček. Odchovanci pražské mládežnické líhně. Původní ideály Socdem je nezajímají. Ve své bublině atratili kontakt se svými voliči, tzn. REALITOU. Typičtí představitelem jsou Poche a Petříček. Sice si vyslouží potlesk ČT a kavárny, ale volit je kavárna nikdy nebude. Má svoje lidi. Že je nebudou volit tradiční voliči Socdem, je jim jedno. Lidmi práce pohrdají.

Pokud platí, co bylo řečeno výše, je jasné, že
TENTO SYSTÉM SKUTEČNÝM, NEZÁVISLÝM OSOBNOSTEM NEPŘEJE. Ale naopak. PŘÍMO JE LIKVIDUJE. Pokud někdo u mládežníků vyčnívá, schopnostmi, charismatem, inteligencí, vykoušou ho ven. Protože je ohrožuje... Během těch 20 ti let, co bývalý mládežník, většinou z pražské buňky, čeká na funkci, je čistka takřka dokonalá.
PROTO ŽÁDNÁ OSOBNOST Z MLÁDEŽNICKÉHO STRANICKÉHO PROSTŘEDÍ, NEPŘIJDE.
Snad jen zvenčí. Snad po nějakém velkému otřesu...

Jedná se o systémovou chybu. Nenápadnou, ale z velkým potenciálem. Zničit svět, jak ho dnes známe.
S tímhle, na všech úrovních řízení, totiž dnes souvisí víc negativních věcí, než by se na první pohled, zdálo...

Průměrný počet slepic: 4.7 (59 hlasů)

samozřejmě máte pravdu, ale systém si tím vším sám podřezává větev a zkracuje existenci. Čím dřív se to mee too to sesype tím dřív přijdou jiný - mladý, silný vlčáci. A pak teprve nestane doba úpění a opravdovývh problémů.

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

On se nemusí sesypat, on oslabí, že nový vlčák ho přebere a přeformátuje podle sebe, vykastrovaný systém, vedený kastráty nebude mít sílu odolat a bdue dělat co eunuši dělali vždy, sloužit pánům ;)

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

Přesně o tom píše Hampl, kromě politiky platí stejný princip ve velkých firmách a korporacích ba i na univerzitách. Podívejte se na takovou Danuši Nerudovou...

Průměrný počet slepic: 4.2 (20 hlasů)

Přestalo pro ně platit:
"Opustíš-li mne, nezahynu. Opustíš-li mne, zahyneš"
S tím, že kariéru si dělají na úkor republiky.

Průměrný počet slepic: 4.4 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

Chci se poučit, jak se stabilizuje společnost, řekl Zeman v čínské televizi
30. 10. 2014, 18:38 – Peking/Praha

Průměrný počet slepic: 1.4 (23 hlasů)

se ho zastávat,ale s knížou by to bylo daleko horší. Nebo jsme měli volit tu Bobošíkovou?

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

by byl alespoň hezký pohled.

Průměrný počet slepic: 3.1 (13 hlasů)

In reply to by Ale (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zemanem je zas sranda,to já oceňuju víc

Průměrný počet slepic: 4.7 (27 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

V tom jsme na stejné vlně.

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)

snad smějete?

Průměrný počet slepic: 2.8 (16 hlasů)

In reply to by Ivanka Z. (neověřeno)

Trvalý odkaz

a mu je snad rozdíl trole

Průměrný počet slepic: 4.3 (27 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jeho bonmoty jsou skvělé. Třeba ten O Claudii Schiffer. Ten říkal s oblibou dokola. A my se s mámou smáli a smáli a smáli.
Nebo ten o těch novinářích, co by se měli střílet. Tomu se zase moc nesmál Putin.Bylo to v nevhodnou dobu.
Ten s tou pohankou také nebyl špatný.

Průměrný počet slepic: 2.1 (18 hlasů)

jak koulí očima a kýve hlavou

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Paní Bobošíková je chytrá, pohledná a rázná. Nějaký ten vtip taky dá. Hlavně nesnáší kavárnu, top a Pyráty a zachovala si zdravý rozum k výstřelkům lgbtdxsz.

Průměrný počet slepic: 4.4 (21 hlas)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

odpověď.

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)

In reply to by Ivanka Z. (neověřeno)

Trvalý odkaz

..... však to není pánbůh.
Z jiného blogu vybírám:
"....s jeho stejně pověstným výrazem dementa, kterému právě z talíře uletěla jitrnice a on ji hledá u pánaboha na nebesích"
Tomu se zasměju rád. To nic nemění na tom, že, podle mého soudu, zareragoval v tom vysílání na Primě správně co se týče obsahu. Trochu jako hovado formou, ale na to jsme u něj už zvyklí.

Průměrný počet slepic: 3.8 (21 hlas)

Otázky pokládala kráva, tak odpovídal jako hovado. Ale podle mě si o to říkala.

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

In reply to by Ale (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bobo je pěkná mrcha, to především. K tomu bych chtěl analýzu od Čmouda :-)
Ale jinak - raději Bobo než Drahoše a spol.

Průměrný počet slepic: 4.4 (19 hlasů)

po srandě, Petr Pavel Hilšer Kocáb Dlouhý,figury k pláči

Průměrný počet slepic: 4.6 (17 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

se na YouTube na Aby bylo jasno. Paní Bobošíková rozhodně nenudí :-) Pořád lepší volba než ti, co uvádíte! :-)))

Průměrný počet slepic: 4.1 (13 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

staré osvědčené estébáky.

Průměrný počet slepic: 2.5 (11 hlasů)

In reply to by A (neověřeno)

Trvalý odkaz

Štětinu...

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

jak pravil sir Humphrey svému bývalému nadřízenému ministru, kterého lákal do pozice premiéra, premiér musí mít killer instinkt ( a na jeho případné konkurenty vytáhl MI files, zápis rozhovoru z osobním šoférem, výpis z osobního bankovního účtu, odposlech z horizontal jogging s jednou argentinskou lady, atd. atd.).

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

studovat v americe, ale to může jenom ten, kdo políbí černou nohu.
Tak jel do Číny.
Ale tam se neměl co přiučit, tam se dělá, to není nic pro EU.
Tam se o práci jenom kecá...

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.