Idioti ve vysokých postech

Autor
Štítky

Krátký zemědělský úvodník:

Dneska  v pět odpoledne svolává agrární komora velkou demonstraci. Slyšeli jste o tom? Neslyšeli? Nedivte se, naši pravdomluvní novináři mají povinnost zatloukat, zatloukat, zatloukat. Pro Evropské hodnoty to totiž není dostatečně dobré téma.  Bude demonstrovat proti prvnímu debilnímu Nekulovu nápadu. Ano, týká se to dotací. Ano, týká se to změn v dotacích, kdy malí dostanou víc než velcí.  

Už samozřejmě nikdo neřekne to druhé (a vsaďte se, že obzvlášť novináři o tom ani nepípnou) - že malí nedostanou navíc ani korunu -  dostanou stejně jako dneska... a ti velcí dostanou míň. A ti malí, co dostanou alespoň ty dnešní prachy, jsou podniky do 50ti hektarů. Což je u nás v podstatě neuživitelná výměra, což o ví každý, kdo čte pravidelně Vidlákovy kydy. 

Fiala se totiž snažil tuhle věc potichu poslat do EU, aby bylo hotovo než si toho někdo všimne. To jen kdybyste nevěděli, kdo mu zaplatil kampaň... 

Na jednu stranu to bude průser... Ale na druhou se budu přes skřípající zuby usmívat, protože to nejvíc dopadne na takové ty běžné malé zemědělce o velkosti kolem 500 - 1000 Ha. Protože ti jsou podle nové legislativy už velcí. Ano, to jsou přesně ti, kteří demonstrovali proti Agrofertu na akcích Michprdů,  stáli tam před svými obrovskými (za dotace koupenými) traktory a řvali, že Babiš je zemědělské zlo. Tihle teď právě zjišťují, že jsou v Bruseli.  Že si svoje pracně zcelené pozemky mohou strčit do řiti nebo je rozparcelovat dětem po padesáti hektarech, aby se na nich neuživil nikdo... a nebo je prodat velkým hráčům, kteří si s nevýhodnou účetní bilancí poradí snáze. Jejich dobrý skutek byl právě po zásluze potrestán. Bohužel je tu dost normálních zemědělců, kteří nebyli tak blbí, ale ti na to teď také doplatí. 

Zítra tomu věnuju celý článek, kde celý záměr detailněji popíšu a vyvodím z toho patřičné závěry.

 Takže milí seznamáčtí a českotelevizní intervijuci!  Všichni čtete Kydy.  Všichni máte zadání od svých šéfíků, v jakém duchu máte informovat.  Zítra a v dalších dnech si to spolu rozdáme. Protože vy nezávislí nejste, ale já jo. Vy si musíte vydělat na hypotéku a já nemusím. Takže šupky dupky, mazejte pracovat. Demonstrace je dneska odpoledne, tak si rychle vymyslete, jak to okecáte. Já si vás pak v dalších dnech s chutí podám. Protože já o tom něco vím a vy víte kulové. 

A vy -  alternativní redaktoři, co ode mě přebíráte materiál... vy se připravte na přebírání. A vy - co dáváte moje články na fejsbůk, nezapomeňte na ten zítřejší. Bude dost vhodné, aby alternativa zase jednou rozjela celospolečenské téma. Protože to velmi brzy pocítíme v peněženkách. Všichni. Hlídací psi demokracie se zase jednou rozhodli nic nevidět a nic nevědět. 

 

A teď už dnešní článek: 

Včera jsem se krátce dotkl podle mého té největší příčiny všech našich problémů poslední doby. Totiž toho, že se neodehrává žádné spiknutí elit a Kalergiho plánů, ale prostě jenom na vysokých postech v celé západní společnosti sedí nekompetentní idioti. Kteří se tam dostali díky tomu, že že si před třiceti lety poměrně chytří lidé řekli, že náš Západ má nastavené tak dokonalé řízení, že klidně můžeme mít ve vedení i blbečky chudé duchem. Neviditelná ruka trhu to totiž vyřeší sama. 

Takhle to přece říkal Klaus ne? A nejen on, to říkali všichni ti velcí průmysloví baroni ze Západu. Tohle říkali šéfové těch největších firem. Nechte firmy na pokoji, tržní síly vyřeší všechno, bohatství prokape až dolů a nějací ministři...ti jsou tu jen do počtu, aby to nevypadalo jako dickensovský kapitalismus. Podívejte se na staré televizní noviny z roku 1995. Tam přesně tohle uslyšíte.  Tohle se obhajovalo i po hospodách, na tomhle jsem se já začínal profilovat v politických debatách. Neviditelná ruka trhu, světová obchodní organizace, nezávislá centrální banka... to byly ty správné recepty. Kapitalismus bez přívlastků. Tohle nebylo jen u nás. My to jen převzali. Tohle byl celý Západ. Že prezident někde pígluje stážistku, že se do důležité fukce dostává nevzdělaný blb, co si plete Česko s Čečenskem a kdo vlastně ani neví, kde je Afghanistán, to přece nevadí. Máme tu volný trh, ten takové drobné nedostatky v charakteru a kompetenci hravě vyrovná.  

Tenkrát, když s tímhle konceptem přišli, tak právě končila studená válka. Ta vysloveně všechny nutila, aby měli všude kompetentní lidi. A když pak přišli první profesionální blbečci, tak se dlouho nic nedělo. Pod ředitelem pošty dosazeném politickou tlačenkou, jehož jediná kvalifikace bylo podkuřování premiérovi,  seděli ještě dva náměstci, co se poštou zabývali celý život. On se jich samozřejmě brzy zbavil a dosadil si další dva profesionální intrikány co zase podkuřovali jemu. Ale pod nimi seděli ředitelé sekcí, kteří to také dělali celý život. Oni se jich také postupně zbavili, et cetera, et cetera... 

No a dnes - o třicet let dál - už sedí nekompetentní pitomci ve všech řídících složkách odshora až dolů. 

Pozor - když mluvím o nekompetentních idiotech, tak netvrdím, že nejsou inteligentní. Naopak. Jsou velmi inteligentní. A zpravidla umějí i perfektně anglicky. Ale o svém postu nevědí vůbec nic. Ve škole je naučili řídit vztahy. Jsou profesionálními intrikány. Umějí podkuřovat, umějí vyhrožovat, umějí přesně to, co uměla šlechta na dvoře Ludvíka XVI. A díky tomu jsou povyšováni i za své neúspěchy. Zároveň jsou jedno bratrstvo, protože přesně z bratrství žijí a tomu se učili. Skandály sice vypukají, ale tihle jimi vůbec nejsou ohroženi. Jejich kvalifikace je v tom, že vždycky použijí ty správné nástroje, aby se udrželi ve funkci. Vedou ocelárnu, ale netuší jak funguje vysoká pec nebo konvertor. Vedou teplárny, ale vůbec netuší, jak funguje kotel. Vedou energetický gigant, ale vůbec netuší, jak se z uhlí dělá elektřina. Ještě si tak umějí přečíst účetní položky. 

A neviditelná ruka trhu zatím dělala tu špinavou práci na kterou oni neměli čas.  Tím jedním jediným receptem - osekat lidi, osekat náklady, zvýšit zisky na úkor kvality, funkčnosti, trvanlivosti....  Ti nahoře se mezitím zbavovali jakékoliv schopné konkurence jak v podnicích tak ve státní správě a dokonce i v politických stranách. A protože nikdo už ničemu nerozuměl, tak si ten trh zbožštili. Trh je vším, trhu se musí cokoliv obětovat (cokoliv tam dole, ne jejich majetky a zájmy). Z dobrého sluhy se postupně stal zlý pán. 

Zatímco v Číně (i v Rusku) pochopili, že trh je dobrý nástroj, že v rukou chytrých a kompetentních lidí umožňuje neuvěřitelné věci, na Západě se trh stal molochem. Zlatou sochou. Oltářem. V Číně pochopili, že trh a měna jsou dobré měřítko ekonomiky, že nejjednodušší kontrola je kontrola juanem a že všechny ty tržní nástroje jsou jen nástroje, které je tu a tam nutné odložit. U nás už s tímto nástrojem vlastně nikdo zacházet nesmí. Na to je příliš svatý. 

 Ne, fakt to Klaus Schwab nemá v rukou. I když si on sám možná myslí, že má a že o něčem rozhoduje.  Je mi líto, ale v rukou to má Čína. Protože díky dovednému použití tržních nástrojů už má pod palcem téměř všechna strategická odvětví. Včera jsem to psal - koupili si takřka všechny světové producenty pesticidů... a divili bychom se, kolik dalších oborů se rozvíjí už jen díky čínskému kapitálu. Ty poslední evropské velké peníze tečou ve velkém do Ruska bez ohledu na politické proklamace. A Litva pěkně bude s Čínou normalizovat vztahy, protože jim to Němci poručili. A žádná novinářský křik na tom nic nezmění. Včera jsem se doslechl, že jakýsi čínská firma právě spustila malý modulární reaktor chlazený heliem. To bude prča, až se ukáže, že důsledky grýndýlu jsou docela jednoduše řešitelné - ale jen čínským reaktorem. Ale to už bude většina Kolářů a Džamil dávno v Bohnicích (nebo v ujgurských převýchovných táborech), a tak nás nebudou oblažovat řečičkami o nebezpečí čínského vlivu. 

Protiruské sankce obcházel každý, kdo měl trochu kuráže. To je vůbec symptom celého Západu. Už dávno tu nehrajeme společnou hru. To jen se najdou asertivní a schopní jednotlivci, kteří tu něco vybudují a udrží a zpravidla jsou u toho jednou nohou v kriminále.  Ale i ten nejschopnější podnikatel musí srazit podpatky před blbci ve státní správě a neziskovkách. Podívejte na Volkswagen... taková firma to byla, kdysi si dupli a v Berlíně se z toho vláda posrala. Dneska stojí v uctivém předklonu a všechny jejich plány jsou plány o krachu.

To že tu máme erupci debility, to neznamená, že tu nejsou i chytří a schopní lidé. Ale už to není celospolečenský jev. Každý sám za sebe. Státní zájem neexistuje. Jen zájem jednotlivců. Každý den přibývá intrikánů a ubývá odborníků. Schopný podnikatel/investor/továrník dnes přichází o příležitosti ne kvůli nedostatku peněz, nedostatku surovin nebo nedostatku energie. Přichází o příležitosti díky fatálnímu nedostatku schopných lidí. A zároveň si všichni pozvolna zvykáme na svět plný nefungujících věcí, neschopných opravářů, automechaniků co umějí jen napíchnout diagnostiku, stále horších doktorů a nedostatkových zubařů... Co by za to dnešní investor dal, kdyby měl k dispozici lidi z roku 1990... 

Dnešní doba je fakt hybridní a proto platí i tento protimluv. Že tu existují lidé vybaveni mocnými nástroji, rozhodují o budoucnosti, házejí stamiliardami, tisknou peníze podle nálady, škrtem pera zavírají funkční provozy, ničí ekonomiku jako celek, ničí vztahy s jinými zeměmi... a zároveň jsou to idioti na jejichž aroganci všichni doplatíme.  Na jedné straně jsou všechny posty zamořeny intrikánskými šmejdy, ale na druhé straně - i když o tom víme, neumíme se jich zbavit.

Jsou nekompetentní jak Ludvíkova šlechta, ale projeví se to až útokem na Bastilu. Jejich zbabělost, hloupost, aroganci a neschopnost odhalila až první kulka co jim letěla kolem hlavy. Žádný francouzský revolucionář se mezi ně nedostal a nezačal je vytlačovat z Ludvíkova okolí. Žádný revoluční výbor neobsadil žádný vysoký post v Ludvíkově aparátu. Ukázalo se to, až lid dostal odvahu. Pak se to najednou sesypalo jak hrad z písku. Bundesvér je papírově silný, ale nejdřív by se musel někdo osmělit a zaútočit, aby se zjistilo, že FlintenUschi zničila německý vérmacht víc než Žukov s Koněvem dohromady. 

I u nás všechny ty budovy, paláce a skleněné centrály vypadají silně a mocně. Ale jen do chvíle, než první jednotka domobrany (nebo mafie) vykopne dveře. 

Dám vám pár příkladů.  Skoro každý den vyplave nový skandál, jak ministerstvo neumí zadat IT zakázku. Člověk má pocit, že to dělají schválně aby si mohli nahrabat. Není to tak. Prostě to podepisují blbečci, kteří o IT nic nevědí a místo aby věřili ajťákům, tak věří jiným kamarádům blbcům, kteří jim tvrdí, že je všechno v pořádku. Krást se dá i tak, aby se nic nezjistilo.  Fakt není nutné kvůli tomu podepisovat tak okatě nevýhodné smlouvy, že si jich všimne i tupý český novinář.  Pokud děláte něco za miliony peněz, je strašně snadné si zařídit, aby nějaké procentíčko zbylo a nedalo se odhalit pitomým porovnáním účtů. 

Každý den vidíte, že celý pokrok posledních třiceti let uměl jen dvě věci - půjčit si peníze a ořezat pracovníky. Peníze natisknout a hýbat úrokovou sazbou. Lidi vyhodit  a udělat cokoliv, aby to ještě fungovalo. A zavírat oči před tím, že jednou se může něco podělat a pak prostě nebudou lidi aby to spravili. 

Jiné nástroje vidíte jen v Rusku nebo Číně.  U nás je to pořád stejné. Já Babiše považuju za schopného podnikatele, který se vyzná ve svém byznysu. Ale v té státní správě také neudělal prakticky nic jiného  než  účetní bilanci. Jiné nástroje nemá v rukou a nijak si je nemůže vytvořit. A má k čemukoliv tolik překážek, že se do ničeho vlastně nemá cenu pouštět. 

Kdypak jste naposled slyšeli, že by nějaká Leyenová mluvila o tom, jak se postaví nový železniční uzel, jak se postaví nový přístav, jak vytvoříme chytrou elektrickou síť. Mluví jen o penězích. Že se do něčeho nalijí miliardy. Ostatně jak by o něčem takovém vůbec mohla mluvit? Během tří minut by se ukázalo, že má znalosti jako Kateřina Biomasa. Ale uměla skvěle lézt Merkelové do řiti. Uměla jí říkat co se Angele líbilo, zároveň svým chováním nikdy neukázala ani stín neloajality, nikdy nezavdala Angele pocit ohrožení. 

Ono je to svým způsobem jednoduché. Stačí být neschopnější než váš šéf.  Pak pod ním budete vegetit a až jednou odejde do důchodu, přijdete na jeho místo. A když se postaráte, aby vaši podřízení byli neschopnější než vy, nikdo vás nesesadí a strávíte pracovní kariéru tím, že se budete podílet na ničení civilizace a vydávat to za tržní opatření. 

Nebo si vemte ty Majdany. Nejlíp se to povedlo na Ukrajině. To ještě Putin nevěděl, co ho čeká. Ale rychle se tam v Rusku poučili, rychle si zpracovali informace a od té doby se to už nějak nedaří. A každý další pokus je čím dál větší komedie pro nás nezúčastněné a větší tragédie pro tamní prozápadní umírněné lidojedy. 

Vrchol debility zatím ukázali němečtí Zelení. Už jsou nejen proti uhlí, proti jádru a proti plynu. Už jsou i proti větrníkům. Vsadím se, že nikdo z jejich představitelů a analytiků nikdy neslyšel o tom, že stabilita sítě závisí především na tom, že výroba i spotřeba musejí být vzájemně ve shodě. Že prostě nejde zařídit, aby všichni zapnuli pračky, když zrovna začne foukat vítr a vypnou je, když foukat přestane. A že může foukat jak chce, ale síť stejně spadne, když se stejné chvíli nebude odběr. 

Tohle má také exponenciální vývoj. Dlouho nic, pak ještě déle jen malé kapičky problémů... a pak se to  najednou utrhne a už se to nedá zastavit. Najednou koukáte, že vám z Egypta vozí močovinu, že Čína vlastní všechny kapacity na výrobu pesticidů, že musíte od těch zlých diktátorů vozit i blbé roušky a injekce. A víte co zjistíme dál? Že všechny ty naše dluhy také patří Číňanovi. Že to všechno dlužíme jim... jinými slovy, že jim patříme. Ono je to tak možná už teď. Možná už dávno nepatříme Německu a EU. Vlastně je klidně možné, že jednou EU padne a my to ani nepoznáme, protože v těch šéfovských kancelářích už budou sedět žlutí hoši. Že prostě jednoho dne jen přejmenují ty podniky, zavedou čínskou pracovní dobu, zatknou všechny novináře, Vystrčil bude veřejně popraven na Spartě, ale jinak se nepohne ani lísteček. 

Já mám velkou fantazii.  Ale tohle není žádné spiknutí západních elit. To je jen obyčejná starost dávných tatínků dobře zabezpečit své rozmazlené fracky pomocí pouček o kapitalistickém volném trhu. A ani tihle taťkové si nedovedli představit, že jejich děti tu blbost rozvinou do tak neuvěřitelných rozměrů. Že za pár let budou všechny ty tržní nástroje na houby. Že zbožštění trhu a volání po tržních silách zdegeneruje v přesný opak - ve svět kde chudí dotují bohatým, kde se tisknou peníze dle libovůle, kde se i globální koncern posere před ojroúředníky. 

Ale tohle všechno se ukáže, až padne Bastila. Teď ještě celá ta šlechta vypadá mocně. Ale počkejte až se potkají se skutečně naštvanou revolucí. Počkejte až se potkají s prvním odhodlaným Napoleonem, který bude mít všechny své maršály povýšené za statečnost a schopnosti, nikoliv za  líbání řiti. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (219 hlasů)

Komentáře

Jinak nelze uskutečnit žádné připadné nové představy.Něco takového začit stavět bude stejně potřeba a určitě s tim někdo začne..Každý kdo bude chtit vyhrát volby bude muset hledat partnery a ti v tomto okamžiku ,azda se neexistuji..

Nemusime se do toho hnát ,ale je tu možnost začit vše tzv ZKUSMO. Samozřejmě je tu na webu naprostá kakofonie názorů,ale podivejte se na gang 5,ti se mezi sebou porvou o koryta a v důsledku pudu sebezáchovy budou držet osta
jako celý blok škodit a spojovat je mezi sebou bude i boj o penize a koryta,zatimco my tu budeme mezi sebou asi bojovat ostrými myšlenkami a odcházet domů spokojeni tou praci , brodic se po kostky ve vlastni krvi?
No a doma zjistime,že nam "kdosi" vykrad kapsy?

Průměrný počet slepic: 2.8 (24 hlasů)

Ale prostor pro zlepšení tam ještě je velký. :D
Přestože asi pocházíš z Ostravska, tak kratke samohlasky musíš psát normálně dlouze. To Vás ve škole neučili?

"Pani učitelka řykala, že ve slově "krava" pišeme dluhe a. Ty foter, čemu to tak je?" :D

Průměrný počet slepic: 4.2 (24 hlasů)

Mile, deti, ve slove "Ostravak" se pise a s carkou a vyslovuje se tedy dlouze. Ostravak.

Ja vim, napsane a bez diakritiky to tak nevyzni.

Průměrný počet slepic: 4 (7 hlasů)

A to jste asi neslyšeli o Prajzakach co? To byste čuměli co je to za filuty.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Ty přeci nemůžeš byt krawa,ale radši bud byk.A byk musi mit silu a tak navrhni a s tebou ostatni radši konkretně jak dál.Mi tu vnitráci pišou se mnou,tak musiš čekat jak to napišou a to je někdy překvapeni.

Třeba SCHVEIZARMY mi tu komoli na SCHEISS ARMY a tak.
Radsi navrhni jak se bude nejlepši hnuti republiky jmenovat.Já navrhuji

KŘESŤANSKO SOCIALNI HNUTI,

které by mohlo zkusit pokrýt ty diry po neštťastném ČSSD a KSČM a ostatnich havaristů,kteři se budou těžce zvedat ze sraček do kterých je dostala jejich verchuška a jsou to nebožtici,mohlo by se pokrýt KDU,kde je banda zradců 0a přesto je křesfane voli a oni jsou pak proti nim u vesla v každém režimu.
No tak je všechny prozkoumáme včetne celeho gangu 5 a SPD,ktere nechce dalši voliče tak se jim se taky podiváme na zoubky a zpočátku můžeme být taky zločinci a můžeme JE zkritizovat a vykrast jim jim ty jejich posmolené bobkové programove listy,nakonec se můžeme poučit nejprve u těch darebáků co nám lezou do nerva a pak jim dáme kapky.
No ni?

Průměrný počet slepic: 3 (13 hlasů)

To co povatžujete v křivém zrcadle za blbce jsou zli lidé kteři jsou rizeni 6 prioritami zobecnělých prostedků řizeni domorodců, čechoslováků!

Jejich jednáni podléhá metodě CHUCPE tj ustřelit si vlastni pimprle! Dalši objev tj FENOMÉN LUMIKA je vidět v kombinaci s tim chucpe .
Přiklad je ten plynovod,kde stači otočit kohoutkem a ceny plynu a elektriky pojedou hluboko do zadnice.
Proto nami zvolená vláda bude "gryndýlovat" a vy blbci budete muset jet do propasti deindustrializace,aby zli kapitalisti právě tobě Leošu nabili rypák a ty ,misto toho co ti tady kredencuji a je OK budeš dále pitomec jk byk!

Průměrný počet slepic: 3.2 (6 hlasů)

Tak jejich č.1.
Referendum o všem co se tyká i suverenity ČR

Tady hned je jasné źe je to bluff.
Žàdný zákon o referendu neexistuje,takže jak by to SPD chtěla uskutečnit ,co?

Čislo 2.
Budoucnost bez dluhů podle vzoru SWISS konfederace.
Při volbách jste viděli,źe voliči dali straně Švycarská demokracie 0,31 %hlasů a ta formace má podporu jen 16 825 voličů z 8 275 752 ohlupenaých dušiček

Čislo 3.

Nechceme drahý a nefunkčni socilni system
No holenkové nejste vy tam plem plem?tak vy chcete asi kapitalismis bez přivlastk co?
Č.4
Chceme právo a spravedlnost,demokratický stát!

Ale ale a proč jste vy trottli odhajlovali policejni stát,kpnte božskou!
Čisko 5.
Nedovolime okrdáni občan exekutorskou mafii
No tady se směji i slepice na dvoře !
Bee zmny reimu to vbec nejde1
Čislo 6
Budeme vytvářet nová pracovni mista popořine proto ivnostniky a malé podnikatele

tak tady jede SPD fakt k zemi.Tato tzv Středni třida vůbec neexistuje a jeji zbytky pokud se za ni považuji budou likvidovny a to nejen C19,ale velkými korporacemi1
Ćislo 7
Konec zvyšováni dani
Dobrá dobrá1 když velké korporace se danim vyhýbaji tak jim je ještě vice snižite? Proč jim nezvaýšit dan na 90 % jako ve SERIGE,aby si mohli dovést AFROKORPSU co hrdlo rči a taky si to zaplatili jako ve Švedsku,co?
Čislo 8.
Chceme zákon o prokzani původu majetku.

No aha,aha a řikáte to gangu 5,aby pukali smichem??
Ćislo 9.
osobni hmotná a trestni odpovědnost politiků

Kdo váwm to odsouhlasi ,když vicni kradou a jean BABIŠ qčerpal,co?
A POZOR POZOR VRCHOL POLTIKY SPD!!
Čislo 10!
Chceme RADIKÁLNI ZMĚNU SYSTÉMU.

Tak to je konec japonec,když tam nestoji na co to ti 10%miglanci cheji vybulit!
Tak a fčil okamůrá a všichni voliči mudrujte,to jje bida ,to je bida
Nebo ni?!

Průměrný počet slepic: 3.2 (5 hlasů)

Cil:Posileni naprosto nedostatečnho Okamurova pprogramu,aby konečně ten samuraj s devným mečikem dostal většinu ve Snmovn a vedl nás koneně vztekle vpřed jinak doporučuji,aby se tady mezi námi objevil nebo tu poslal tu svoji sekretářku s ručni brzdou v rukdaku!

To je ona co mu bráni vyvěsit vlajku vitězstvi a q v nadpise mi tam dali vnitráwci!

Průměrný počet slepic: 2.5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

>>> Včera jsem se krátce dotkl podle mého té největší příčiny všech našich problémů poslední doby. Totiž toho, že se neodehrává žádné spiknutí elit a Kalergiho plánů, ale prostě jenom na vysokých postech v celé západní společnosti sedí nekompetentní idioti. Kteří se tam dostali díky tomu, že že si před třiceti lety poměrně chytří lidé řekli, že náš Západ má nastavené tak dokonalé řízení, že klidně můžeme mít ve vedení i blbečky chudé duchem. Neviditelná ruka trhu to totiž vyřeší sama.

To, že někdo jedná zdánlivě jako blbec nebo sciopat vůči lidem - neznamená, že je nutně blbec. Může být také žoldák, který nemá být blbec vůči jiné skupině.

Taková Jeff Bezos vlantnící Amazon také jedná jako blbec nebo sociopat vůči svým zaměstnancům. Ale vůči sobě jedná podstatně chytřeji.

Petr Hampl a Vidlák se prostě umanuli pro "přání otcem myšlenky" - že nejvyšším stupněm řízení jsou dnes debilové. A přitom vidí jen jen desátníky, četaře a rotné. Ale už z toho dovozují, že "vědí", že stejní debilové jsou i plukovníci a generálové, které ještě nespatřili.

Nezlobte se, ale prvním odstavcem jsem přestal číst. Protože "chybný výchozí předpoklad" = "chybné vše ostatní".

Průměrný počet slepic: 3.6 (47 hlasů)

sedí na vysokých postech nekompetentní a neschopní idioti.

Idiocie u nich nespočívá v nedostatku inteligence, tu projevují každým dnem kterým nám dovedně ukrajují ve smyslu svého zadání kousky svobody jeden po druhém, kterým nám odebírají kompetence vést, řídit a spravovat společnost a posouvat ji dopředu, ne vzad jak činí - ve smyslu historickém i společenském, kterým nás zatlačují do alernativní defenzívy, neb mají jiný cíl než my. Protichůdný našemu.

Vedou nás tak ne že by byli blbí, ale proto že jsou mazaní, vyčůraní, sociopatičtí a vypočítaví. Blbí jsme my že si to necháme líbit bez odporu. Nejen líbit, ale ještě jim (někteří) podkuřujeme a přikládáme polínka do nás spalujícího ohně.

Jestli je někdo nad tím (zmínění plukovníci, generálové) nebo jestli jde "jen" o psychologicky vysvětlitelný jev "vaření žáby" (desátníky, četaři, rotnými) není podstatné.

Podstatné je chování se lidí, roztříštěný ovladatelný dav nebo spojená (byť v jednotlivostech různorodá) lidská pospolitost?

Průměrný počet slepic: 4.6 (36 hlasů)

Nevidím to tak jasně a jednoduše. Vysvětlím proč. Město 60 tisíc obyvatel, velké průmyslové podniky, r. 1989-91. V listopadu a prosinci 89 jsou ve vedení místního OF lidi, kteří chtějí změnu a jsou pro to ochotni něco obětovat. Pak se uvolnily podmínky pro podnikání a tihle lidé vrhli všechnu svoji energii do podnikání, do vedení místního OF se dostává druhá garda. Už to nejsou ti energičtí tahouni s vizemi, ale spíš výkonní úředníci s morálkou, nazvěme je fachmany. Furt dobré. Pak se i pro tyhle lidi v soukromém sektoru objevují pracovní místa, ked se mohou realizovat, jejich znalosti jsou oceněny a využívány a jsou slušně placeni. Do vedení v té době nejen OF, ale už i ODS se dostává třetí garda - vyžírkové, kterým morálka nic neříká - legitimaci KSČ vrátili až po dubnu 1990, vize nemají, odborné znalosti také ne. Oni se totiž jinde uplatnit už nemohou, tak na svých místech sedí a pečlivě si hlídají, aby nebyli nahrazeni.
Potom se tu objeví strany jako VV nebo ANO, kdy se ta garda s energií a tahem potřebuje vrátit do politiky, kterou v r.1990 tak lehce opustila. Teprve teď ta garda pochopila, že vedení společnosti je ve stavu, který jim neumožňuje fungovat. Vždyť ten Babiš lil peníze jak do ODS, tak ČSSD než se pustil do politiky.
Takhle se obsazení politických stran do negativní rovnováhy dostalo v ČR. V západním světě to proběhlo dříve a třeba taková Francie už to má plně institucionalizované. Pouze absolvent určité VŠ se může dostat do vysokých vládních či politických funkcí, samozřejmě existují nečetné výjimky, ale pravidlo je jasné. Prostě jsou chlapci, co spolu mluví.

Průměrný počet slepic: 4.5 (37 hlasů)

Co je spojuje? Vysoká škola?
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jan-hamacek/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/adam-vojtech/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/vit-rakusan/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jan-farsky/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/robert-plaga/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/marketa-adamova/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/josef-stredula/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/karel-havlicek/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jan-lipavsky/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/petr-pavel/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jakub-kulhanek/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/tomas-pojar/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/michaela-bakala/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/pavel-fischer/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/zuzana-roithova/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/lenka-bradacova/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/vladimir-dlouhy/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/mikulas-dzurinda/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/zdenek-hrib/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/sebastian-kurz/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jiri-sedivy/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/vladimir-spidla/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/doc-ing-zdenek-tuma-csc/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jan-zahradil/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/michael-zantovsky/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/ivan-hodac/
https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/madeleine-albright/

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

In reply to by KOKOS (neověřeno)

Trvalý odkaz

To se nelze divit,že nám všem Středula krade dvě třetiny našich platů a "odboráři" ho za ty giga škody voli za "přecedu"kapitalistických gangsterských žluťackych zločineckých úderek!

Pan buh s námi proti těm shlukům satanistu!Kontroloval někdo jetli maji na jedné noze kopyto?Pojďte na ně zavolat toho doktora Skálu,osamoceného posledniho marxistu z jeho TV www.stripkyzesveta.cz a rádi ho tu uvitáme!
Skoda ,že už nic nevi a ani to co je neomarxismus(to ho zinformujem) a jak neomarxismus zlikvidoval jeho KSČM na sračku.
Kde jsi naš fujere Skálo objev se pomož nám zorganizovat Novou stranu pokroku dyť ta tvoje je v takovém rozkladu,že se nevyplati ji lepit,to je lepši postavit zbrusu novou formaci,tak co kdo tam dá emajla do jeho simultánky jako dotaz?
Co naš plukovnikk Rargus,conten je důvěryhodn,kdovi jesti ještě má páaru,anebo jini z publika?
To jsou a budou pak znameniti hrdinove nasi doby,kdyby se jim to povedlo a ne že ne ,ANO!!

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

dospěl jsem k pohledu že Ponkrác i Králík1962 můžou být blíž pravde než já.

Idiocie opravdu nemusí být jen termín zdravotnický, kdy idioti více méně neškodí nebo škodí jenom tak že něco neví, něco omylem zničí, něco jim mnejde jako jiným.

Idiocie ve smyslu společenském je něco jiného, je to starý známý jev kdy osoby se chovají jen podle své potřeby, bez ohledu na způsobené ztráty a utrpení druhých, v dalších stádiích jim to dokonce dělá radost a od začátku do konce přináší prospěch, nezasloužený profit.

Vůbec to nesouvisí s výší inteligence, vzdělání, idiotem v tomto významu slova se stane stejně tak vysokoškolský profesor, učitel či předsedkyně strany jako traktorista, nedostudovaný elektrotechnik, bývalý presstitut. Stačí se ucházet o místo v tomto pokřiveném politickém systému (o ten jde především), uspět u volyčů, mít drzé čelo a hodně kamarádů a sponzorů v cizině.

Průměrný počet slepic: 4.8 (25 hlasů)

Ano,mnozi budou žit celý život ve světě křivých zrcadel a uvidi pouze pokřivené a tedy neskutečné obrazy,zatimco tzv" blbé "elity jsou řizeny zezadu opravdovými obrazy v jejich zrcadlech!
Ani ony o tom možná ani nevi,neznaji na př. 6 priorit zobecnělých prostedk řizeni lidstva a nevěři,že ně0co takového existuje.je to totiž známo jen krátký čas.I když to tady dám budou dále ohlupeni občané věřit obrazu co vidi v pokřiveném zrcadle.
Objevuje se mi tu teď upozornni,že to vnitráci sleduji a mám držet pusu, jinak mi. Ubliži no neni tu ta Solidarita tak dostávám na dekelm sama stejně zůstanete zabejčeni dál.....

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Už jsem to vícekrát zkoušel nemyslet na blbosti (jako je politika) a "neřešit" je protože nic nemůžeme ovlivnit, leda tak si ztížit a zkomplikovat život.
Nebo chvíli počkat až udeří ta osmdesátka? Uvidíme.
Moc času, už aby bylo jaro :-) . Potřebuji užitečně rozhýbat operovanou páteř a koukat do zeleně. Taky chystat to vidlákovské přežití blackoutu, nevlastním a nechci zbraň - bude to těžké, ba nemožné. Slovo je zbraň? Chachááá ...
Mimochodem : kam odešel Godot?

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Leda v blázinci.
Dnes proběhlo první kolo rokování mezi USA a Ruskem. Nedomluvili se, vyhrožovali si válkou navzájem.
A co se týče zemědělců, to mě napadlo taky s tím protestem, jak jeli dotovanými traktory. Teď už na stroje asi mít nebudou. Kdo chce kam...

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Já bych to viděl asi podobně jako Ponkrác. Poslední dobou mně čím dál častěji přijde, že hodně lidí z alternativy začíná tak nějak uprostřed. A dodávám, že v žádném případě bych nemluvil o nějakém spiknutí. Pro svá tvrzení bych měl dva nepřímé důkazy:
Bráno hodně zjednodušeně a s nadhledem, tak v RF jeden člověk dokázal a dokazuje, že je možné blbce eliminovat a řízení společnosti dostávat do nějaké "štábní kultury". A tak se tedy ptám - není to na tom našem Západě třeba tak, že existuje entita nebo entity, které konají pravý opak? ... tedy vytvářejí prostředí, kde se blbci dostávají na svá místa? ... tomu by nasvědčoval druhý nepřímý důkaz => je nesporným faktem, že na COVID akci mj. vydělala hezkých pár miliard v podstatě malá skupinka lidí. To nemusí být díky spiknutí, ale třeba jen proto, že mají informační náskok a řádně jej využívají.
Celkem přesně to dle mého vystihl Ponkrác - hodně lidí vidí poddůstojníky a nižší důstojníky ... já pro to mám výraz, že začínáme s úvahou někde uprostřed ... a přitom existují generálové ... třeba.
Další nepřímý důkaz - zničené a rozvrácené školství, kdy existence Pirátů nebude náhodou ... dle mého je to důsledek právě rozvratu školství. Říká se, že pokud si chcete podmanit stát a máte čas, pak "cinkněte" školství a za takových 30 let vám daný stát spadne do klína jak shnilá hruška ... protože se na řídící místa dostanou absolventi právě toho Vámi "cinknutého" školství. A ptám se - kdo poslal všemožné neziskovky a aktivisty do školství...? a že čirou náhodou se vůbec nevyhodnocovalo, jak všechny "reformy" jsou "úspěšné" ... a další čirá náhoda - všude to šlo jak přes kopírák ...
Další nepřímý důkaz: všichni tak nějak budeme souhlasit s tím, že např. rodina je nějak řízena (ať už otcem nebo matkou nebo oběma). Zrovna tak budeme souhlasit asi s tím že malá obec je řízena, že malé město je řízeno, že kraj je nějak řízen, že stát je nějak řízen, že i soustátí (třeba EU) je nějak řízeno .... a proč si teda někdo myslí, že vyšší level řízení není, že dál už je jenom chaos? Jaký logický argument je pro tvrzení, že planeta Země není řízena??

Průměrný počet slepic: 4.7 (42 hlasů)

A to 6 prioritami zobecnělýyych prostedků řizeni, přičemž prvni je

Pokud chceš zvitězit nad svým nepřitelem musiš nejprve indoktrinovat jeho děti.kdo z vás zná dalši priority ,stači si je vyhledat na webu v odkazu a dát tady všem.Já to udělat nemohu mám zablokovanou možnost odkazy dávat a kromě toho hned nkdo začne s terorem!.

Průměrný počet slepic: 3.8 (12 hlasů)

k pokusům komenty vracet zpět no a ja to taky poslala zpět ,tak se to vytisklo 2x.Ti,kteři mohou dát použitelné komenty budou a to se připravte ,terorizováni,aby se pak našla babička,která na hořici hranici s pravdou mistra HUSA ještě přinesla svou otýpku dřivi!
A to prosim byl středověk!

Průměrný počet slepic: 3.5 (11 hlasů)

k pokusům komenty vracet zpět no a ja to taky poslala zpět ,tak se to vytisklo 2x.Ti,kteři mohou dát použitelné komenty budou a to se připravte ,terorizováni,aby se pak našla babička,která na hořici hranici s pravdou mistra HUSA ještě přinesla svou otýpku dřivi!
A to prosim byl středověk!

Průměrný počet slepic: 2.6 (7 hlasů)

A to 6 prioritami zobecnělýyych prostedků řizeni, přičemž prvni je

Pokud chceš zvitězit nad svým nepřitelem musiš nejprve indoktrinovat jeho děti.kdo z vás zná dalši priority ,stači si je vyhledat na webu v odkazu a dát tady všem.Já to udělat nemohu mám zablokovanou možnost odkazy dávat a kromě toho hned nkdo začne s terorem!.

Průměrný počet slepic: 4 (14 hlasů)

Tak jo. Planeta je tedy řízena, ale co je cílem? Získat absolutní moc? Ale pokud jí dosáhnu, co potom? Nejsou protivníci nebo konkurenti, tak snad jen uspořádat celoplanetární šachovou partii - státy místo figur... .
S bohatstvím je to snad ještě horší. Pokud budu mít všechno, tak ten majetek okamžitě ztratí tržní hodnotu, protože nikdo jiný nemá co nabídnout (vše je mé). Výroba se zastaví (nejsou odběratelé), obchod také. Všichni zemřou hladem.
Nee, vzniknou skryté pěstírny, černý trh, výměnný obchod... Ale to už se mi ten majetek něja začíná potulovat po světě. Mám všechny peníze, cennosti, kupní smlouvy na všechno, ale nikdo o to nestojí. V očích lidí je bohatý ten, co mu vyrostla větší mrkev a na mne z vysoka ... .

Vlastně je to takový cyklus. Možná už jsme jeho součástí?
Spíš věřím na Vidlákovo vysvětlení. Prostě nám vládne smečka ambiciózních, leč nekompetentních panáků, a my jsme to svou stádností dopustili. On každý statkář moc dobře věděl, proč nechce svou dceru dát pasáčkovi vepřů, nebo syna potulné cikánce. Ono i vést statek se musí umět. A je to pořádná práce!

Průměrný počet slepic: 4.2 (21 hlas)

Ale vždyť nikdo nerozporuje, že by Vidlák neměl pravdu. Otázka jen je, zda situace s blbci na řídících postech je zamýšlený stav nebo výsledek chaosu. Já si myslím, že to je zamýšlený stav ... a důvody, proč si to myslím jsem uvedl.
Tohle ale má - dle mého - podstatný vliv na strategii, jak se bránit. Ono totiž, pokud to není výsledek chaosu, ale řízení, pak by se měly dát odhadnout budoucí kroky.

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)

Máme tu ten neomarxismus.Po zmizeni dělniků a rolniků uvaovali majitelé velkých peněz,prý to jsou satanisti,co udělat a jak vzniklou proluku vyplnit.
Jejich zaplaceni doktoři přißli s plnem angažovat ty menšiny,které budou hecovat proti většině.K tomu je napadlo,že je třeba rozbit vše co pdředstavuje systém,tj rodinu,vyýrobu,průmysl zdravotnictvi vše kolem nás a to bude ta kulturni revoluce,pochodu institucemi.
Pak slibili vznik nového marxismu,nebot starý marxismus nefungoval.Dělnici a rolnici bojovali proti sobě ve válkách a vykašlali se na světovou revoluci.
Oni slibili té menšině trottlů,že pak dostanou všechnu moc nad většinou .
Pochopitelně je to dalši podvod,dostanou zelený úděl bidy a brzy i nedostatku všeho a navic ukradeni všsech peněz,kdy má zmizet hotovost a banksteři převezmou totálni kontrolu. nad každým trottlr
em na svět,což se už brzy má uskutečnit a proto byl zkonstruovan i c19 vybjeni domorodců!

Průměrný počet slepic: 4.5 (21 hlas)

Já si myslím, že to není zamýšlený stav. Jednoduše proto, že bez řídících struktur se žádný diktátor neobejde i kdyby šlo o ilumináty, globálního prediktora, Rotschilldovic banku nebo někoho jiného. A že se dá uřídit chaos a bordel přímo z Brusele, to si snad nemyslí ani Klaus Schwab. Pokud byli ti blbci dosazeni úmyslně, tak jsem klidný a za chvíli se to celé rozpadne a vznikne nová mocenská struktura. Jen blbec by si nechal pod nosem růst neidentifikovanou naštvanou sílu a do jejího čela by postavil dementa bez armády, bez silových složek, bez schopností. 

Proto si myslím, že jde o proces živelný vzniklý z toho, že si západní papalášstvo myslelo, že jsou tak daleko vpředu, že už je nikdo nemůže ohrozit. Že mohou bez starostí svěřit svým dětem jejich pašalíky, protože systém řízení je tak dokonalý, že děti mohou být blbé a nic se nestane. Teď na to ty jejich děti dojíždějí a my s nimi. 

Když přišla francouzská revoluce, tak trhani během velmi krátké doby zlikvidovali celou dosavadní mocenskou strukturu. Bez ohledu na silové složky, bez ohledu na armádu, špicly, lokaje a další. Šlo to ráz naráz. Protože šlechta byla neschopná. Jen to dlouho nebylo vidět. 

 

Průměrný počet slepic: 4.1 (19 hlasů)

hdně jim pomohlo, že se předminulým podařilo zlikvidovat tu jednu šestinu, která je brzdila. Opilí vítězstvím se rozjeli míst toho aby myskeki.... Už kdysi dávno , jsem tu připomínala francouzskou... no tenkrát se to nelíbilo, ale všechny znaky to mělo a má... tož uvidíme....
Jo jo nepoučíš-li se z historie musíš si ji zopakovat.. platí furt. Technikálie nepomohou, nezbrzdí...

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Vidláku, já si fakt myslím, že opět začínáte se SPRÁVNOU úvahou a odhadem, ale opět odprostřed. Uvedu další nepřímé důkazy - jednomu říkám - "chytří-hloupí". Jde o to, že se mnohdy politici jeví na jednu stranu jako extrémně chytří a vzdělaní a na druhou stranu dělají neuvěřitelné hlouposti. Jinými slovy - jsou dostatečně chytří, aby se vyšvihli na nejvyšší posty ve státě, ale pak dělají jednu "botu" za druhou. Takový Fiala - má kvalitní vzdělání ze staré doby, rozhodně není hloupý nebo neschopný ... naopak, jeho "práce" s neziskovkami ho zřejmě velmi dobře zajišťuje finančně, ale na druhou stranu je tak blbý, ale tak blbý, že mu dělá potíže přijít na příčinu drahoty, energií a to, přestože všichni kolem něho o té příčině mluví. Navíc kupodivu máme v poslední době dost příkladů kolem sebe - v Rakousku se dostal k veslu celkem chytrý chlap (v poslední době 2x) a pokaždé byl odejit. A byli odejiti celkem sofistikovaným způsobem, žádným chaosem ... někdo to řídil. Taková Zuzanka u našich sousedů je úplně mimo, ale nic se neděje - tohle naopak někomu vyhovuje. Ovšem takový Orbán mimo není a cílevědomě se opět dějí věci ...
V historii - dnes už je známo, že Lenin se nevydal do Ruska jenom tak ... Hitler to samé. V obou případech stačí, že byli celkem záhadně, zato řádně, vybaveni penězi - někdo si je vybral a popostrčil je nebo podporoval. Opět žádný chaos, ale někoho cílevědomá snaha.
Nebo u nás r. 1989 - zdánlivě revoluční kvas a chaos, ale starší generaci je dnes jasné, že nic nebyla náhoda ... opět cílená akce. Nebo všechny barevné revoluce - na začátku velmi přesně řízené operace, kdy cílem bylo nastolení nějaké matrice ve společnosti ... a pak už to jelo samo a samospádem.
Nebo si fakt myslíte, že ti např. bankéři napumpují neuvěřitelné množství peněz do "svého projektu" a pak řeknou ... no nic nepovedlo se, kašlem na to, teď už je to takový chaos, že se to nedá řídit ...
Je celkem dobré přirovnání se sadem - stromy rostou samy od sebe, ale sadař ví, že občas je třeba tu a tam přistřihnout nebo okopat nebo pohnojit, aby strom rostl pak OPĚT SÁM tak, jak si přeje sadař. Vy to správně popisujete od okamžiku po akci sadaře, ale odmítáte, že přišel někdo, kdo cíleným zásahem vychýlil další živelný růst stromu podle svých představ.
Takže znova - ty Vaše úvahy a myšlení jsou správné, ale dle mého odmítáte vidět, že existuje nějaký "sadař", který občas udělá zásah a po jeho zásahu se vychýlí situace tam kam chtěl. Těch nepřímých důkazů jeho existence je opravdu dost ... koneckonců Ukrajina, kde se USA veřejně přiznaly k zásahu. Ale USA jsou neživotný subjekt ... někdo se je snaží řídit. Akce na Ukrajině nebyla výsledkem chaosu v USA.
Je otázkou, kdo ten "sadař" je - na nějaké úrovni to bude pravděpodobně pár bankovních rodin~klanů ... K.Gott je nazýval Ilumináty, jiný Reptiliány další Globálním prediktorem ...
A znovu opakuji - nepřímé důkazy ukazují, že tady nějaký "sadař" je ... a pokud je, pak by nás mělo zajímat jak to přesně dělá a kam směřuje, protože jinak se jen a pouze honíme za vlastním ocasem ... přesně tak, jak sadař chce, potřebuje a předvídal.

Průměrný počet slepic: 4.8 (26 hlasů)

Podívejte, já od začátku tvrdím, že COVID je v podstatě podvod. Ne proto, že by neexistoval, že nevěřím očkování atd. Ale - někdo tady vzal reálně existující nemoc na kterou se reálně umírá ale ... Ale např. se nepodařilo spustit automatické procesy ve společnosti - máme pandemický zákon, ale protože čísla neodpovídaly pro vyhlášení opatření podle něho, tak se jede náhradním způsobem, který někdo "tlačí" opatření přes úplatnou sběř v politice. Pokud by byla opravdová pandemie, tak ji automaticky vyhlašují hygienické stanice ... nestalo se, bo ve skutečnost nejsou správná čísla. Udělali všechno možně, aby situaci zhoršili - je to např. první nemoc, která se v podstatě neléčí, první nemoc, kde pacienta místo uklidňování řádně stresujete, lidi byli uzavřeni v domácím vězení (dopady na psychiku), přestaly se dělat operace a vyšetření ... a přesto výsledky nebudou horší jak při větší chřipkové vlně. Naposledy Omicron - z JAR přišlo, že je sice nakažlivý, ale průběh lidi ve většině ani nezaznamenají a smrtnost je v podstatě nulová ... a v co se to přetavilo u nás? A přetavilo se to díky chaosu? ... to snad ne! Ale určitě jenom čirou náhodou a výsledkem chaosu získává obrovskou moc skupina, která má řádný balík peněz ve farma byznysu a kupodivu ji jde na ruku IT sektor mazáním a eliminací nepohodlných zpráv ... a kupodivu mají v IT byznysu největší balík zainvestováno ti samí, co ve farma byznysu ... určitě výsledek chaosu a náhod. A teď tedy tu o Červené Karkulce ... :-).
Někdo nás dostává tam, kde chce. Výsledky tomu nepřímo nasvědčují. Já si dnes myslím, že že ta obrovská korupce a rozkrádání kolem COVID je pouze taková "vazelina", aby to běželo. Zkrátka - musíte užitečným idiotům nasypat do koryta, aby dělali to, co od nich očekáváte. Co je cílem netuším, ale jsem si jistý, že o zdraví nejde - opět důkazů je nepřeberně a kdo chce ten je vidí.
Diskuze o COVIDu je zkrátka opět diskuze, která začíná "odprostřed". Naší snahou by mělo být pokusit se zjistit, zda existuje nějaký cíl a pokud ano, pak jak k němu ten někdo postupuje ... odhadnout další krok a zareagovat dopředu. Jinak skončíme fakt špatně - už teď to není nic moc.

Průměrný počet slepic: 4.9 (29 hlasů)

Dneska jsem přečetl článek na Vlkovi od Slováka z Austrálie a pozadí kauzy N. Djokovič. Na FB mě bylo hbitě smazáno video ohledně ručení států až do úrovně státních majetků v případě neplnění - neodběru vakcín. Ve EU parlamentu byly na kameru ukazovány začerněné stránky smluv Pfizeru, či-li smlouvy bez práv jedné smluvní strany.
Ohledně té Austrálie bych to bral jako doporučenou četbu a ohledně Covidu nepochybuju o tom, že je to nástroj. On totiž omezil v prvé řadě svobodu pohybu a nastolil izolaci různého druhu. Navíc dal do ruky hůl různým diktátorům a kruh se pomalu uzavírá a za tohoto vývoje začne nová spirála otrokářskou společností v moderním kabátě. Vládnout budou naoko demokratičtí diktátoři, ale hlavní vliv na vývoj budou mít aplikace na pozadí.
Teď v síti řádí "trojskej kůň", aby měl jeho výrobce zisky z antivirového programu, který si musí všichni koupit, aby prý někdo zase nezasvinil."asociální platformy"...

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

To jen doplnění k tomu přirovnání, které jste použil.
http://leva-net.webnode.cz/products/sad-roste-sam1/
My se k tomu nakonec dopracujeme, že si přestaneme utahovat z Pjakinových nábádání....studujte koncepci o řízení sociálních supersystémů (nebo jak to říká) a lépe porozumíte dějům, které právě probíhají a které se nám zdají chaotické a nepochopitelné.
Jo a pro vás je těch 5 slepice málo.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Nezablokovali. Nejdříve zablokovali paní Irenu, která ho překládala a pak po jeho tvrdé kritice covid fašismu i ruské videa.

Zatím bez slepic

A tak KSB/KOB (riadenie na 6 prioritach a kazdy clovek sa ma zaoberat politikou, aby bol mudry) vravi, ze aj Francuzska revolucia bola riadena, a ti, co ju riadili, planovali pouzit luzu, aby znicila mocensku strukturu (revoluciou) a seba samotnu (sloboda, rovnost, bratstvo - pac aby luza prezila, malo byt bratstvo pred slobodou, pretoze pocit spolunalezitosti obmedzuje slobodu, kym sloboda obmedzuje pocit spolunalezitosti - ked sa prisposobite onomu bratovi, uz nekonate slobodne)

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

a mnozi z dalšich diskutujicich jdou po stopě.tady je ten obraz skladán se střipků a jen vybrani lidé vi jak je to řizeno.ostatnim je to skryto a nepomůže ani kdyby to věděli,prostě nemohou si to dát do souvislosti

i když to maji ped sebou.
Klidně vm to tady dávám na př C19 v minulém odkazu v angličtině,ale nikdo neni schopen reagovat.Naši z AA teamu SV dali už v roce 2019 tomu přecedovi KSČM vysledky z 29.3.2019 rozhodnuti banksterů,ale on ani nikdo z vedeni bud nepochopil nebo zcela záměrně doslova tu stranu odkráglovali metodou CHUCPE tj stelit se do vlastni nohy!
Samozejmě,že tu vim jak je to řizeno,ale i když vám to dám ped nos budete oblbeni propagandou tvrdit svoje a prosazovat "svoje",to co se vám zdá,že vidite ve světě jak řiká Pjakin KŘIVÝCH ZRCADEL... a tak proto asi neni možné vám to zprostředkovat.
Musite bohužel znát ty priority k vašemu řizeni a ani pak je moné,e jim nebudete věřit,tak jak kdysi panu Hitlerovi nikdo nevěřil jeho bibli MEIN KAMPF!
No a pak. . .

Průměrný počet slepic: 3.8 (5 hlasů)

Tak jo, viki.
Blboni sou neuvěřitelně imbecilní stvoření. Voni opakujou dokola jen to , co do nich nasype systém. A systém do nich sype kokotiny, keré voni opakujou bezmyšlenkovitě, do omrzení. Dokud vlastní šmejdská nemakačenkovská elita se svejma výzkumákama blboňskýho chování nad něma moc, nezmení se nigdy nic.

Změní se jen recepis pokusu na ještě blbějších blboních, keří se samozřejmě sami označí a vykazujou anomálii ve vzorcích. Dbeska největší idioti do všech diskusí, gde by se měly řeřir potřeby, vrážejí exemplárně imbecilní pamflety nejprofláklejších šmejdských srtačkometů na oblbování a myslí si, že přinesli šalamounovo howno a nechápou jak moc si ubližují.

Ale voni ubližují i druhým.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

No, u té RF je otázka, zda nejde spíš o doklad toho, že až zlá doba rodí velké muže. Zároveň musí mít ale ten velký muž štěstí - třeba na pro něj příznivou cenu ropy na straně jedné a nepozornost ostatních hráčů, kteří jsou si jisti svou výhrou a věnují se spíš jiným hrátká, na straně druhé. Obecně - musí mít určité štěstí i na ostatní podmíky.

Ten odkaz na školství je dle mého sám o sobě právě onou "úvahou od prostředka". Hledáte slepici, co se nenarodila z vejce. Nabídnu vám lepší příměr - naše školství je jen zrcadlem stavu společnosti, nikoliv příčinou. A to i kdyby bylo pokřivené.

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)

Na Ukrajině je podstatně hůř, ale nikdo velký na obzoru ... ale jinak ano, pokud je zle, tak je to příhodná doba, aby byli vidět ti opravdu schopnější.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Podle Fursova je to jen manažer. Za ním je a teď nevím zda 5 či 15 rodin, celkové se jedná o 400 lidí.
Tihle vládnou už dlouho.
A s tou francouzskou revolucí to taky nebylo tak, Angličané do ní vrazili soustu tehdejších peněžních prostředků. Spíše šlo o občanskou válku, to je jak mi říkal otec, nejhorší válka jakou lidé můžou vést. Bratr bojuje proti bratrovi.
Vždy je třeba se ptát, komu se tím prospěje? Rozvrat Francie pomohl právě Anglii stát se velmocí.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Ale notak! Chce to přečíst těch odstavců trochu víc. Nejde o nedostatek inteligence, ale o nekompetentnost. Ti lidé jsou extrémně ambiciózní, sebedůvěra z nich přímo stříká, ale nerozumí své práci. Mnozí jsou dokonce "profesionálové", kteří nikdy nic jiného než politiku nedělali. Kdyby se Jeff Bezos vyměnil s některým z těch našich expertů, tak by se našemu státu nic nestalo, ale Amazon by asi šel rychle do kopru. Nejde o to, zda je kapitán sociopat a třeba plyve hlásnou troubou do strojovny, ale o to, jak umí velet posádce a vést loď bezpečně na její cestě. A tomu je třeba rozumět, musí se to umět.

Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)

Právníci tomu prý říkají "ovoce z otráveného stromu"

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)

máte pochopitelně pravdu v tom, že lidový výraz "idiot" není pro Vidlákem popisovanou skupinu knechtů v řídících funkcích zdaleka ideální. Ne, taky se mi nelíbí, protože se zároveň paralelně používá jako odborný termín znamenající těžkou mentální retardaci.
Jenže - pak by to chtělo vytvořit nějaký trefný jednoslovný název s přesnou definicí.
Všeobecně přijímaný. Tedy svolat komisi a snažit se dosáhnout konsenzu. :-)

Vidlák do značné míry přejímá všeobecně přijímanou teorii vývoje lokálních elit ze Zákonů doktora Parkinzona. :-)

V Rusku se třeba rozšířil výraz "podpindonosník", ale ten se také významově nekryje s popisovanou skupinou...no a přejímejte dnes rusizmy, že...

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Dfens je nazývá zmrdi, vohnouti a frikulíni.
Napsal o tom snad i 2 knihy.
Jeho definice přesně sedí.
Je to ale jiný druh lidí, než ti, které nazývá zmrdi jeden zdejší diskutující.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Vítejte v Česku první čtvrtiny 21. století!
Není ani nutné nic dodávat.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

s tou Čínou a pesticidy to zatím není tak zlý, ještě něco zbylo i v rukách tuzemců :-)
Synthesia patří do skupiny AGROFERT
Agroprotect,s r.o
Agrochema, výrobní družstvo
AgroBio Opava

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

vzit a nekrast ? :) Letci znají výraz „bod bez návratu“. Podle mně naše společnost, režim, již je za hranou systémové nápravy věcí veřejně – politických tzv. standardními prostředky. Asi jako byl dávno za tou hranicí režim v ČSSR někdy v 1988. Už obrovskou statečnost – přičemž výsledek byl samozřejmě nulový – si vyžadovalo od poslanců tehdejší Československé strany socialistické že se zdrželi hlasování o tzv. pendrekovém zákoně. Prostě v rámci systému už nešlo dělat nic a společenské napětí rostlo a rostlo. Totéž se děje i teď a nezbývá než si počkat, i když to může trvat pár let. Nebo i ne, může přijít deux ex machina, třeba v podobě toho že zítra zabijí v Egyptu Sísího, a x miliónů mladých slimáků se z této „Lybie na n-tou“ povalí do EÚ a doslova zřítí systém během týdnů. Teď je ovšem situace mnohem komplikovanější než v roce 1989. Tehdy bylo progresivistům v KSČ jasné co dělat a dlouhodobě se na zásadní změnu připravovali – viz Prognostický ústav ČSAV, ze kterého asi ne náhodou vzešli pak dva prezidenti, dva premiéří, a do nohy každý kdo tam byl, pak ministr, či nejměně poslanec. Kde ale máme teď ten Prognostický ústav ? Žádný není, páč nikdo neví jednoznačně jak dál. Teď to nebude hladké předání moci, ale velice bolestivý, agonický proces.

Průměrný počet slepic: 4.6 (24 hlasů)

Máte aspoň hrubou představu ?
:-D)))

Napoleon, ano, ano....zoufalé a zdegenerované maloměštáctvo není schopno utvořit si sovu politiku, proto spoléhá na Napoleona....
Souhlas.
Kvalita případného Napoleona se bude odvíjet od stupně šílenství, kterého dosáhne dav takovéhoto maloměšťáctva.

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)