Beranidlo

Autor
Štítky

Přemíláme to twdy na Kydech už dlouho. V posledních letech v nás tak nějak všeobecně a kolektivně stále sílí pocit, že jednou budeme využiti v nějaké mocenské hře mezi USA a Ruskem.  Že se staneme jakýmsi předsunutým beranidlem, kdy životy našimi i životy všech migračních vln z Afriky jednoho dne budeme šturmovat na Moskvu. 

Není to jen můj osobní výplod. Ani to není jen doménou naší Kydačské komunity. Podobné zvěsti stále častěji slýchám nejen v hospodě, ale světe div se, začínají se dostávat i na pracovní porady top manažerů naší firmy. Dokonce mám pocit, že inženýrští vysokoškoláci v mém okolí se začínají podobné možnosti děsit častěji a mohutněji než jejich dělnické kádry. 

Pokud to samozřejmě probereme více do hloubky, ukáže se, že se lišíme v tom, jak to bude vypadat, kdy to nastane, co bude cílem, co bude prostředkem a co bude pak. Ale jeden společný bod tam je... stále větší dojem, že jsme jen droboučké kameny ve hře velmocí, které budou proti své vůli použity. Dokonce i mojí dcerce považoval učitel dějepisu za důležité vysvětlit, že se za První světové zpívalo: "Červený šátečku kolem se toč, my jdeme na Rusa, nevíme proč." A přidal patřičné srovnání s dnešní dobou. Ještě jsem s panem učitelem neměl tu čest, ale je prý ze staré školy a zdá se, že mu ani Plaga ani ostatní nestačilli vymýt mozek. A tak mám naději, že se to nepodařilo ani u dalších učitelů. 

Já vám chci dneska přidat další neurčitý dojem... a to ten, že nebudeme ani tak beranidlem proti Rusku, ale spíš proti západní Evropě. 

Proč si to myslím? Inu přivedl mě na to náš Andy, když se vrátil z USA, zajel do Polska a tam řečnil o důležitosti NATO. Celá V4 se tam shodla, že NATO je důležité, důležitější a nejdůležitější na světě a nějaké evropské pokusy o společnou armádu jsou nepovedený nesmysl ze kterého nic nebude. Inu alespoň vidíte, o čem se diskutovalo s Doníkem v bílé chýši. 

V roce 1990 se USA zorientovali nejrychleji a i když jsou až za Atlantikem, podařilo se jim celou tu východní Evropu dostat na svojí stranu. Nejprve dobrovolně (zkusili jste si v roce 1995 říct, že američani jsou idioti a váleční štváči?) pak školením všech státních kádrů a teď už i nepokrytým vyhrožováním. Je vlastně jedno, koho volíte, protože všichni už v USA byli a dostalo se jim patřičného vzdělání. A to co tam náhodou nebyli, ti tam pojedou co nevidět. 

Celý bývalý východní blok je větší kamarád s USA než s Německem.  Poláci touží po své americké základně a amerických raketách, Rumuni a Bulhaři, to je totéž, o Ukrajině netřeba mluvit... tam jsou sice všichni náckové, ale američtí náckové a tak se to smí. A kdy jsme u nás naposledy měli ministra zahraničí, který USA nepodkuřoval, až z něj americké lejno kapalo. Platilo to pro Petřička, Pocheho, Zaorálka  a všechny ostatní, kam paměť sahá.  Zeman také pustily bombardéry NATO do našeho vzdušného prostoru... v tomto ohledu zatím nezazněl nikdy žádný jiný než americký postoj. 

Havel se také přidal k dopisu, kterým vyzval Bushe mladšího (a blbějšího) k útoku na Irák a bez výjimky to podepsali hoši z východu... Zkrátka USA u nás platí mnohem víc než Německo. 

Začínám pochybovat, že Trump chce něco dělat s Ruskem. Ale stále více vidím, jak se snaží kromě Číny působit i na Německo a vůbec starou dobrou Evropu. Těm se to samozřejmě moc nelíbí, ale to víte, v Unii je kupa zemí, které více poslouchají příkazy z Washingtonu než z Berlína. Co se asi stane, až opravdu nastanou ta cla na německá auta? Ani bych se nedivil, kdyby pak Babiš vylezl před kamery a řekl, jak je to od našich bratrů USáků dobrý a spravedlivý nápad. 

A Poláci mají nevyřízené účty nejen na východ od hranic, ale i na západ... Nikdy nebudou mít dost silnou armádu na boj s Ruskem. Ale na strašení Německa by to v dnešní době docela dobře stačilo. Když dostanou svojí základnu na ochranu před Putinem... klidně by mohli harašit zbraněmi v blízkosti Zhořelce... 

Zkrátka mám stále větší dojem, že problémy nebudou na východní hranici, ale na té západní.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

No, zdá se mi, že válka typu: dobýt území, vybit muže, ulovit ženy a přisvojit si děti, je nenávratně pryč. Není na světě síla jenž by byla schopna obsadit Ruské území a nastolit tam vlastní "vývoj" dějin. Stejně tak s Čínou. Byla by jen možnost rovnoměrně vyhladit atomovkami prostor Ruska, ale k čemu by to vítězi bylo. Tudíž vyfasovat mundůr a kvéry a jít na Rusa, nebo Němce, je naprosto mimo. Nakonec silná USA nám to předvedla v Afganistánu a Sýrii. Dokonce na takový typ války již USA nemá ani ekonomicky.

Ale, rozložit politický systém území, zkorumpovat místní politiky a ekonomicky toto území následně kolonizovat, se USA dařilo skoro padesát roků velmi úspěšně, včetně drobnosti, jako je dnes již skomírající petrodolar.
Z mého pohledu má USA vnitřní problémy, osvědčené levárny začínají drhnout, dluhy začínají podvazovat možnosti osvědčených praktik. Máme mimořádnou příležitost vidět jak ustupoval ze své slávy Řím. To, že se s tím sveze i Evropa je podružné, když jsme takoví podlézáci a přizdisráči, dobře nám tak. Hlavně ty dvě procenta HDP na to zbrojení, a hlavně zbraně musí být kompatibilní pro celé NATO, tudíž jen z USA.

V tento okamžik přichází Babiš. Zatím prokazoval naprostou bezcharakternost a to se pro hození vidlí do ekonomiky státu převelice hodí. Jdeme vstříc osvědčeným praktikám. Rozložit, znejistit, nalhat, zkorumpovat. Babiš je k tomu přímo ideální parťák. Dobře nám tak.

"A ty miliony muslimu "

Ač se z pohledu alarmistů a vítačů jeví jako problém, ve skutečnosti o nic nejde.
Itálie přijala zákon o sebeobraně. Kdo ohrožuje, nese odpovědnost za to, že bude zlikvidován. Určitě bude dost svědků, jak islamisti v odhodlání rabovat a znásilňovat došli spravedlivé cesty, se zkratkou k nejvyššímu.
Jednak je to prvopočátek a uvolněný kamínek v hrázi odzbrojování a jednak nevidím problém Itálii kompenzovat střelivo a odměnu za kus.

Tak zcela jistě sem nepřišli ani náhodou se záměrem jít bojovat proti RF. Kdyby se jim chtělo bojovat proti RF mohli to zkusit už v Sýrii. Ta možnost zde byla. Ne?

Trvalý odkaz

Kdo napsal Zákl ř jedna?
To musela být bedna!
Žádný hlupák jako Jung
či introvert jako Tung.
To musel být vůdce lidu
ten by uměl potřít bídu
máslem nebo kaviárem
udělal by zimu jarem.
Ta jeho červená knížka
to je pořádná výška!
Skočil výš než skáče žába
kam se hrabe skokan Bába
to byl skokan století,
škoda, že už neletí.
Teďka letí barva modrá
to prý je též barva dobrá;
ale autor modré knížky
nebyl ctitel bratra Žižky.

Trvalý odkaz

Už tady jdnou zaznělo, že kdyby se spojilo Německo s Ruskem, tak vytvoří kolos, který by ekonomicky ovládl území minimálně od Portugalska po Vladivostok, ale spíše víc. Putin si to již léta uvědomuje, Merkelová nemůže být tak blbá aby to nevěděla také, ale zřejmě nic dělat nemůže. Bude zajímavé, jestli se Německo (ostatní tj. Francie nebo VB nato nemají) někdy pochlapí.

Trvalý odkaz

Německo už ovládlo půlku EU,Polsko se staví na paty vzdoruje tomu,proto nadbíhá USA.
USA to sleduje z nelibostí,protože Německo je dost silně zaháčkované v Rusko,snad přes tisíc firem,výstavbou plynovodů,by Německo ovládlo i plynový trh v Evropě,takže by časem,buď pilně spolupracovalo s Ruskem,nebo přímo ovládlo Ruské hospodářství.Takže Trump hledá dalšího spojence proti Německu,jenže,Německo to má u nás ovládnuté úplně,takže můžeme jen tratit.Pak další slib Babiše navýšit armádní rozpočet,jen nám uškodí a USA to moc nepomůže 1-2 mld.dolarů je pro USA,jak pro slona malina.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Přesně tohle jsem měl na mysli... abychom pak neskončili jako beranidlo, které bude bušit ve jménu jedněch do druhých zcela mimo naše vlastní zájmy a to ještě za stavu občanské války proněmecké a proamerické kliky...

naše zájmy jsou v ideálním případě Česko-Moravská federace s nezávislostí jako Švýcarsko, nebo Rakousko a take ozbrojené obyvatelstvo

Konfederace ala Šýcarsko? Pak by jsi ju musel mít celou V4 + alespon neco k jadranu(chorvati asi ne...) a černému moři(asi bulhaři???) a ziskas neco co by pmohlo přežít, ČR+Sr je na dnešní dobu malej stát...

to je češtinářský masakr, to vaše -"by jsi"- , dejte si na to, prosím, pozor, neboť to vás naprosto diskvalifikuje, na to se totiž ani nedá koukat!

Trvalý odkaz

Souhlasím s Věštcem, nemyslím si, že by klasická válka hrozila a neznám nikoho, kdo by se jí bál. Dějiny jasně ukázaly, že táhnout na Moskvu není nejlepší nápad, vlastně jediní to jakž takž zvládli Poláci, a proto je také Rusové těžce nenávidí. Věřím tomu, že pokud USA proti Rusku budou něco podnikat, tak je to podpora regionálního pnutí, protože to Rusko ohrožuje mnohem více, než přímá konfrontace. Při té se Rusové semknou, neboť matka vlast je ohrožena, ale nenápadná infiltrace, podpora separatismu vedoucí možná až k rozpadu Ruska, to je mnohem pravděpodobnější. Kromě toho, myšlenka vybít Rusy je nesmyslná, kdo by tam chtěl za tamních podmínek žít a pracovat? To jsem si celou dobu opakoval na Sibiři při -34C - Co tady ten Hitler chtěl?
Myšlenka spojení Německa s Ruskem není nová, toto pragmatické spojení je věky ověřené, po staletí fungovalo ke spokojenosti obou a myslím, že pro nás není zrovna výhodné, ale co s tím naděláme. Německo si s ruskou surovinovou podporou v klidu ovládne Evropu a Rusové dostanou kvalitní německé výrobky. Pro obě strany win-win situace a my budeme držet hubu.
Podpora východní Evropy je v tomto kontextu od USA jasná volba, jenže já si myslím, že i pro nás je vcelku výhodná. Jak Masaryk tak Beneš snili o tom, že budeme mostem mezi Východem a Západem, protože si uvědomovali, že samostatnou politiku nikdy mít nebudeme. Nemyslím si, že bychom mohli být mostem, ale bylo by dobré mít u nás politiky, kteří budou schopni spolupracovat s tím i oním, prostě to takticky hrát na obě strany, jako to dělal ve svém čase Tito. Není to možná zásadová politika, ale nesmírně výhodná. Bohužel, takovou personu jsem zatím u nás neviděl, ačkoliv jsem chvíli měl pocit, že Babiš by tím mohl být. Jak ho nemám rád, v tomto bych mu fandil.

Souhlasím s Věštcem, nemyslím si, že by klasická válka hrozila a neznám nikoho, kdo by se jí bál. - Jak je videt tak znate Vidlaka.

Dějiny jasně ukázaly, že táhnout na Moskvu není nejlepší nápad - to neznamena, ze se nemusi objevit dalsi kdo si mysli, ze tentokrat to on zvladne.

Věřím tomu, že pokud USA proti Rusku budou něco podnikat, tak je to podpora regionálního pnutí, protože to Rusko ohrožuje mnohem více, než přímá konfrontace. - No tkto snad delaji uz od konce valky. Kdo treba pomahal po valce banderovcum?

Kromě toho, myšlenka vybít Rusy je nesmyslná - myslite jako Hitler, ale hned taky vymyslel reseni, vybije jen vetsinu rusu, ti budou otrocit v mrazech a nemci sami budou ve vyhratych domech.

----
Znite jak dite, co si ze strachu zpiva.

Trvalý odkaz

V tychto krajinach si zjavne vodcovia uvedomili ze nik nemoze byt sefom sveta. Uzmene su to velke krajiny. A nerastne si +- su tiez rovnocenne. Aktualne aj v Cine objavili nejake megalozisko ropy.
Tiez vedia, ze je dobre mat aspon jedneho suseda v pohode (Mongolsko sa nerata 😊). Takze kym tam nejakemu novemu vodcovi nedrbne v bedni - budu spolupracovat.
Proti tomuto bloku nik nic nezmoze. Ani vojensky a ani sankcne. Zostava len metoda skoleni a okopavania clenkov. Ako vyzeraju zapaleni zvazaci, co neskryvaju svoju podporu odboju 😊 :
https://www.idnes.cz/onadnes/lide/lucia-arguellova-lidska-prava.A190305…
A mozno preto niekto vymyslel migracnu krizu, aby dostatocne bolestivo okopaval clenky Nemecku a zamestnal ho inymi chujovinami... hlavne nech sa k bloku Rusko+Cina neprida. Bo potom by to bola ina ..ako hovori Pacho hybsky zbojnik - kucapaca 😀😀😀

Trvalý odkaz

imperium vracia uder :D. Tak ako sa pomalicky toleruje aj kritika ciganov... zacina sa objavovat tu a tam ale stale castejsie to co vsetci vedia (teda okrem eurokokotov, co vedu europsky automobilovy priemysel do kytek)

Už v roce 2009 upozorňovala dánská vládní agentura na skutečnost, že jedna obří nákladní loď zatíží životní prostředí víc než padesát milionů osobních aut. A pouhých patnáct největších lodí tak vyprodukuje víc odpadních látek než všechna auta světa.
https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/vyletni-lode-cruise-kvalita-…

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Celé to blbnutí s normami CO2 a oxidů dusíku je dobré jen k tomu, aby některým výrobcům aut odstranili laciné konkurenty z Číny. O nic víc nejde a o nějakou ochranu životního prostředí nešlo nikdy, stejně jako v podpoře fotovoltaiky a větrných elektráren.

Trvalý odkaz

Obava z ekonomického propojení Německa - potažmo Evropy je stará vesta. To spojení je pro USA a potažmo i pro Čínu noční můrou. Vznikl by tím další mocnost s mimořádným ekonomickým a vojenským potenciálem. Jak by se v tomto uspořádání vedlo nám, těžko říct. Proto Ukrajina. Proto to neopodstatněné štvaní proti Rusku. Rusů je dost, ale nikdy pro nás nepředstavovali zásadní existenční hrozbu, což se o našem velkém sousedovi na západě říct nedá.

Rusové si nás tu pěstovali, stejně jako si nás tu před nimi pěstovali Francouzi. To samé asi mají nyní v úmyslu amíci. máme se připojit k rozdělovníku mezi Německem a Ruskem, s potenciálem ve správný čas v případě potřeby vyrazit s podobnými užitečnými Drang nach Ost. No, neberte to. Říká se tomu projekt Mezimoří.

Druhá možnost, co je na stole, je přimknout se k Německu. Zkousnout jejich sebevražednou zelenou politiku, multikulti, riskovat objetí s naší největší historickou hrozbou. Ekonomicky už je hotovo.

Bude se lámat chleba. Nejspíš po volbách do EP. Bohužel žádná volba není dobrá.

Těšme se.

No ja mam knizku ve ktere je co napsal masaryk, proto vim ze existuje, ale na netu nevim kde je :(, je tam krasne vyidet ukrajina, balkan atd. co je vlastne velke nemecko, zadne pohadky "pouze csr a polsko"...

Trvalý odkaz

Co přinesla spolupráce Německo - Francie po II.sv.válce ?
Evropa si konečně oddechla, rivalita dvou evropských mocností byla pryč. Dnes všichni tvrdí, že odstranění nepřátelství mezi těmito dvěma státy bylo tím nejlepším, co se po válce událo.
Jaké by mělo být pokračování ?
Logické by bylo odstranění nepřátelství mezi Německem s Francií a Ruskem. Německo a Francie jsou součástí EU, takže je nutné odstranit barieru mezi EU a Ruskem. Rozjezd byl po odstranění východního bloku rychlý a nadějný.
A tu se dostávají do hry americké zájmy. Pro Američany se jedná o strategickou hrozbu. Zničení spolupráce EU - Rusku je jejich strategickou nutností. Proto Ukrajina ! Proto Putin lump. proto Merkelová muss veg, a také proto jeden vážný důvod pro Brexit.
EU podle našich představ, když jsme do ní vstupovali, měla být prostředkem, jak Evropu dostat na pozici, která jí ve světě patří. Především my z východních zemí jsme vnímali EU jako prostředek k evropská stabilitě. Vůbec nás nenapadlo, že Rusko může být úhlavním nepřítelem. Dodnes se mi zdá, že někomu moc záleží na tom, aby to tak bylo.
Brusel dělá psí kusy, úplně rezignoval na tento zájem evropských národů. Příčinou nemusí být jen nátlak ze strany USA, ale omezenost bruselských byrokratů. Smutné !

Trvalý odkaz

No je to stále dokola, je třeba si uvědomit, kdo to je Američan, kde se vzal a kdo jsou ti co rozhodují.
Skutečně rozhodují!
V Evropě stačí na první náhled minulé století, poslední dvouválka a dál.

U nás zase, jak jsme k tomu národu Československému přišli, a z čí vůle to Československo za tatíčka Mararyka bylo dovoleno. A komu mělo sloužit!
Já vím národu československému asi first....

AB na té Polské demonstraci odhodlanosti sloužit do roztrhání zájmům USA, žvanil o tom, že NATO je pro nás závazek spoluodpovědnosti.
Smrdí mi to spolupachatelstvím, nic víc a nic méně!
Bylo to o to zajímavější, jak byl oblečen a zkroucen při té slávě a větru, co tam dul (asi zimou do sebe).
A i ten vítr si dal záležet a byl zřejmě západní....

Dobří lidé mají vždy tendenci nevěřit na zlotřilé plány svých sousedů a "spojenců".
Já jsem od první chvilky našeho tlačení do EU nepochybovala, že o naše dobro a zájmy přitom nejde ani omylem.
Jen z jedné řiti skok do té druhé, ode zdi ke zdi. Ale ta slast být přilepeni na ZÁPAD, lidi byli jak zdrogovaní i v mém okolí. Kdo pochyboval, byl už tehdy nepřítel a Ruský, prostě FUJ!

A to jak někteří v naší vlastní zemi nás přímo vecpali do NATO, než jsme se nadechli. Dokonce ústy jednoho Saši museli tito přemlouvat a přesvědčovat i USA, že už je čas a proto hned a honem, a to ukazuje, co tu je za materiál.
Bez řiti a služby jiným prostě být neumí.

Nenávist ke všemu ruskému tu byla tlačena (tak to vnímám já) dlouhodobě, možná i pro ten 1968 jim západ vytvářel dost podmínek, aby sem vlítli a tím si to "posrali" u domorodců ještě na generace....

Nesouhlasím s pojmem Vidláka "beranidlo", to zní jako nějaká síla, já vnímám naši vrchnost spíš jako užitečné idioty, co opakovaně skočí na špek a vybírají si blbě spojence s ohledem na dobu budoucí. (Motivaci nyní neřeším).

Naše ekonomická závislost na Německu nám brzo otevře oči.
A i to NATO, závazek spoluodpovědnosti, tu odpovědnost nakonec přinese.

Prostě plán na ovládnutí území a zejména spíše zdrojů Ruska trvá a nikdy nezmizel.

Války jsou jen jiné prostředky jednání a ve válce v mém vnímání světa dávno jsem.

I Ukrajina, ty trubky z Ruska do Německa a ta Polská USA základna v zemi, kde mořem trubky vedou, jsou její součástí.

Válka se už vede, jen v současnosti tak nějak jinak, i na mnoha frontách, a spousta lidí si jí prostě nevšimlo.
Uvědomí si ji jen a až poteče v jejich okolí hodně krve.
Do té doby dobří lidé "mlčí".

možná i pro ten 1968 jim západ vytvářel dost podmínek, aby sem vlítli a tím si to "posrali" u domorodců ještě na generace.... - Jo, SSSR to nahlasil USA dopredu. Nechteli americany vydesit predstavou, ze tanky pojedou dal na zapad. Anericani kejvli s tim, at si delaj vy svy sfere co chtej.

spousta lidí si jí prostě nevšimlo - spousta dalsi si ji vsimnout nechce, ani kdyz jim to rikate

Do té doby dobří lidé "mlčí". - spravne to ma byt: Do té doby "dobří" lidé mlčí.

Už jsem to psal. V té celkové situaci, ve které se nacházíme, pro nás neexistuje žádná dobrá schůdná cesta.
Osobně si myslím, že jsme byli v podobné situaci vždy již od vzniku republiky.
Otázka, jak jsme na tom byli za R-U.

V té situaci asi bude výhodou, pokud u vesla budou pragmatici.

Trvalý odkaz

Aniž bych si činil nárok na absolutní správnost svého názoru, domnívám se, že v historicky krátké době je pro naši kotlinu větším nebezpečím Německo, než USA. Co nastane v době historicky vzdálenější, to samozřejmě netuším.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano naprosto souhlasím. Přiznám se, že nechápu ty zdejší komentátory, kteří se tak strašně bojí USA a naprosto je nenávidí. Vůbec si tu velmoc nechci idealizovat, být Iráčanem, Afgháncem, Syřanem, Lybijcem či Srbem, taky bych USA nenáviděl. Ale nejsem si vědom, že by USA udělaly něco špatného konkrétně nám. Troufám si tvrdit, že z hlediska dosavadní historické zkušenosti představuje suverénně největší nebezpečí pro nás Německo, dále nám v historii hodně ubližovali Poláci, Maďaři a Rakušané (ovšem to už je naštěstí pryč) a následně nás schlamstli Rusové. Ovšem nevím o tom, že by nám nějak ubližovaly USA. Nedělám si o jejich politice iluze, ale s ohledem na jisté “vyvažování vlivu” mi jejich přítomnost zde nepřipadá jako hloupý nápad. Samozřejmě, co se stane v historicky delší době, to je ve hvězdách.

In reply to by pavt (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak by jste si představoval tu "přítomnost"?
A mít před sebou "Drang nach Ost", taky nic moc. To už riskujeme stejně, jako při sázce na Německo.
Sblížení Německa a Ruska by nebylo tak špatné. Ze souladu mezi Německem a Ruskem by jsme mohli těšit. Limitující je vývoj v Německu. Alespoň pro mně je směr, kam se tlačí, nepřijatelný. Jsou ale náznaky přicházející změny.

Trvalý odkaz

Babiš v Langley
11. 03. 2019 - EB

Když autor špionážních románů John le Carré v květnu 2013 účinkoval na Hay Festivalu, moderátor se ho zeptal, jestli pro něj bylo obtížné získat bezpečnostní prověrku pro práci v britských zpravodajských službách, když jeho otec Ronnie Cornwell byl „pětihvězdičkovým podvodníkem,“ který byl „skutečně zásadně křivácký.” „Vy to vůbec nechápete,“ odpověděl le Carré. „Přitažlivosti někoho s napůl kriminálním původem nemohou tajné služby prakticky odolat,“ dodal. „Potřebují vyšinuté lidi.“ Taková pravidla se samozřejmě tradičně nevztahují na politiky vzhledem k jejich prominentní úloze v demokratické společnosti. Když se ale střetnou zlodějské, tajné a konvenční světy (řečeno terminologií le Carrého), špionským špičkám to ulehčí práci. Andrej Babiš se v centrále CIA v Langley dokázal domluvit plynně nejen anglicky, ale také špionsky. Nepotřeboval tlumočit či vysvětlit, co se od něj očekává

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.