Boj s "mezinárodním" terorismem

Autor
Štítky

Tak nám v Afghanistánu zabili další tři vojáky. Sebevražedný útok. Přihlásil se k němu Tálibán. 

Ten Tálibán, který byl poražen někdy na začátku roku 2002. Američani přišli do Afghanistánu dělat pořádek, protože z Afghanistánu prý bylo semeniště terorismu a Tálibán musel být svržen. Teď po opravdu dlouhé době ovládá Tálibán polovinu afghánského území, má pohádkové zisky z pěstování opia a dokonce samotní američané už potajmu s Tálibánem vyjednávají. 

V cizině Tálibán za oněch skoro osmnáct let neudělal jediný teroristický útok. Vystačil si s Afghánským územím a od začátku dodnes sám sebe deklaruje jako hnutí národní, případně paštunské, jehož cílem není dělat chalífát v celém světě, ale zbavit se okupantů. Tolik o českém příspěvku v boji proti mezinárodnímu terorismu. 

Za tu dlouhou dobu bojů, co bojujeme s Tálibánem se počet teroristických útoků ve světě zmnohonásobil. Není divu, když musíte držet desetitisíce vojáků někde v Hindukůši, posílat tam místním zkorumpovaným klanům miliardy peněz a bojovat s nacionálním hnutím prý proti mezinárodnímu terorismu, tak to má ten skutečný mezinárodní terorismus docela jednoduché. Chybí desetitisíce vojáků a miliardy peněz na jeho potírání. 

Vlastně v tom Afghanistánu mají američané jen několik velkých měst a v realitě jen vládní čtvrti kolem kterých je hodně vysoký betonový plot s ostnatým drátem. Pak tam mají nějaké ty základny na které už leta letoucí každou noc dopadne pár min či raketek vystřelených z okolních hor. Můj kamarád vojeský kaplan, co tam byl právě tohle popisoval. Každou noc několikrát poplach a do krytu. Skoro žádné ztráty, jen šílené psycho. Nikdy nevíte, kam to padne a kdo to schytá. Nevyspíte se, je horko a všude kolem samej pošahanej místní o kterém nevíte, zda už dávno neslouží Tálibům. 

Pokud vylezete ven, krouží nad vámi drony, nad drony lítají A-10 Thunderboldy, nad frontovým letectvem lítají stíhačky  bombardéry, vaše kolona je po zuby ozbrojená, ježí se kulomety, granátomety a raketomety a jen takhle vyzbrojení můžete "mezi lidi". A stačí vteřinka nepozornosti a bum, je po vás. 

Tohle se Amíkům podařilo po osmnácti letech jejich slavného boje, který z největšího světového věřitele udělal největšího světového dlužníka a nasral půlku planety 

Nevím, jestli to u nás někdo důležitý zaznamenal, s Tálibánem se fakt jedná. Trump by vojáčky rád dostal domů, jen aby to nevypadalo moc blbě... To bude překvápko, až to tam ta naše koalice opustí a ukáže se, že se na světě nezměnilo vůbec nic. Osmnáct let bojů, oběti na životech i českých kluků, kteří nás brání proti terorismu tam někde na středním východě, zatímco ve stejnou dobu statisíce Afghánců přišlo do Německa při uprchlické vlně.  Boj proti terorismu, který je totálně k ničemu, nikam nevede, nic nevybojuje, jen zajistí tu tam nějakou tu mrtvolu. 

Už vidím Metnara i ty náčelníky štábu, jak za nějaký ten rok či dva vysvětlují národu (a veteránům) že by boj v Afghanistánu dobojován a mohou jít proti terorismu bojovat zase někam jinam. Přitom faktický důvod bude ten, že se Trump jinak vyspí a hodí na celé to tažení bobek... a bude mít pravdu. 

Já se spíš divím, že mezi těmi našimi vojáky se nenajde nějaký opravdový hrdina, který řekne nahlas, jak to doopravdy je. Nebo fakt platí, že každý voják je zelený mozek, který umí střílet, plnit rozkazy, ale hlavně aby nezačal myslet? To nikdo nemůže říct nahlas evidentní skutečnost, že tam nevítezíme, prohráváme, nasíráme, protože dronama střílíme do svateb? Ani ta naše slavná Česká televize už tuhle skutečnost nedokáže zakrýt. To tam máme jen bezmozky s kulometem, nebo je tam někde alespoň jeden skutečný čestný voják, který nebude mlčet? 

Kdyby náhodou tnto blog četl nějaký voják, co má s Afghánem zkušenost, slibuju, že zachovám jeho identitu a otisknu cokoliv, co o tom napíše. 

A upřímnou soustrast rodinám těch padlých kluků. Nejsou první ani poslední. Nepadli za svobodu a za vlast. Padli, protože zelený gumy je poslaly bojovat proti špatnému nepříteli, do špatné války ve špatné zemi. 

Komentáře

Trvalý odkaz

MAJKA: Slova navíc jsou zbytečná, jako ta smrt našich, převlečených za vojáky NATO. AMEN

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Majko, tomu, co jste chtěla sdělit, rozumím a máte v tom plnou pravdu. Netřeba se přít o tom, jak co funguje v jednotlivostech. Váš pocit, že něco nefunguje - ten je plně oprávněný. Je zcela jedno, zda se mýlíte v soudcích či Vidlák v tom exekučním správci. Je prostě pravdou, že někde něco nefunguje a že stát někde nějak selhává. Pně stačí, cítí-li to dostatečná většina, k tomu, aby se hnuly ledy - tedy, aby politici zejména něco začali dělat tak, aby to fungovalo lépe.

Trvalý odkaz

Ti vojáci se zkušeností z Afgánistánu, kteří promluvili Vidláku existují. A hned několik. Jeden z nich je v řadách Okamurovců.

Souhlasit s Vámi Vidláku bude snad každý, já také. Ale - jo kdyby byly věci takto jednoduché. Člověk je holt člověk. Ukážu jinam. Palestina versus Izrael. Je tam možné najít řešení pro soužití, když všechny palestinské organizace mají přímo ve svých statutech a bez výjimky jako cíl zničení Izraele? Ten Nejvyšší v Íránu tato slova vyřkl veřejně není tomu tak dávno. Celý arabský svět je na straně Palestinců a tvrdě souhlasí s cílem, aby Izrael zmizel z mapy. A je možné, že Izraelci sami nebo pod tlakem třeba OSN odejdou a opustí to, co dokázali vydupat za zemi takříkajíc z pouště? A kam? A jaká je role USA tady? Zná někdo reálné řešení?

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

není třeba o ní spekulovat.
Udržet si před zbytkem světa náskok v technologiích, ve vojenské síle, ve financích, v energetických zdrojích, získaný ve dvou světových válkách.
Konec, tečka.
Nikdo nebude řešit nějaký Izrael, jehož existence má POUZE zásadní geostrategický význam jako předpolí k vojenské kontrole oněch zdrojů energie. Jeho funkce spočívá v nepotopitelnosti letadlové lodě nesoucí jméno Izrael. Vyčerpají-li se nerostné zdroje na Středním východě, vyčerpá se důvod jeho existence.

Nic víc a nic méně.

Ale ano Targusi. Ale takto jsem to nemyslel. Svět politiků se tváří jako jakože chce tu v podstatě permanentní válku řešit a vyřešit, a že ji řeší. Pro někoho jsou palestinské organizace organizacemi teroristickými, pro jiného jsou nelidští Izraelci. Tohle jsem se snažil odpreparovat a jít na dřeň. Proto ta otázka. A stran USA proto, že nad Izraelem drží ochranou ruku. Napadlo mne, co by se stalo kdyby USA daly najevo, že je to jen tamní věc. Myslím, že Izrael žádného spojence v regionu ani v celém arabském světě - tedy v muslimském světě nemá. Nevím, já mám dojem, že to soužití je nemožné a věc neřešitelná. I sama o sobě.

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Izraelci jen cekaj, az bude mit svet jine starosti, aby tam vlitli pa palestince zlikvidovali jako za stareho Rima. Jen si prectete o cem byly zidovske valky. Genocidy ve velkem.

Podobná jako u Targuse. Odpreparoval jsem si ty zájmy a napadlo mne, zda je to řešitelné samo o sobě. Zdá se mi, že ty zájmy to drží setrvale v nějaké pozici, kdy dochází k zabíjení na obou stranách, ale tak nějak (blbě řečeno) ve snesitelných mezích. Mám pocit, že kdyby to bylo věcí jen toho regionu, že by to byla otázka kdo z koho se všemi důsledky. Vyhubení té strany, která by byla slabší. Mám prostě pocit, že je to neřešitelné i samo o sobě.

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bývalý prezident Íránu veřejně řekl:
Izrael vznikl jako důsledek černého svědomí Západu na úkor Arabů. Kdyby byl Západ důsledný, měl Izrael zřídit na úkor Německa.
Toď vše.

Nemecko ale nemelo zadne uzemi v Palestine. Aha. Jinak se zidum nabizelo uzemi v Argentine a v SSSR dokonce byla zidovska autonomni republika. Ale co chcete, biblicka krajina je jen v Izraeli.

Co se arabu tyce, oni to jsou casto puvodni zide, co zmenili viru.

Pane Laco G.
Jste sečtelý a možná to víte o židovském státu se uvažovalo v Polsku,ale i v Čechách.
Proč ale zůstali na tomto historickém území,lze pochopit.
Jen díky všemožné podpoře z celého světa,dělají ze sebe neporazitelný národ.

Hmm, až na to že plány na izrael existoval před válkou, takže morální apel použitý na jeho vytvoření po 1945 sice použili také, ale pouze jako PR, takže Iránský představitel pouze pronesl pohádku...

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

v devatenáctém století (ještě před tím, než Rotschild začal skupovat od osmanských Turků palestinskou půdu) to byla kvetoucí země - a to jen díky Palestincům. Úplný rozvrat Palestiny pak začal s britským mandátem a Balfourovou deklarací. Sionisté ve své lživé propagandě tvrdí, že osídlili nezalidněnou zemi, poušť, ve skutečnosti doslova nacistickým terorem vyhnali z kvetoucí země milion Palestinců a vytvořili stát apartheidu, prý demokratický. Ne nadarmo si kdysi německý nacismus se sionismem velice dobře rozuměl. I nynější rozvrat Středního východu není dílem nikoho jiného, než Izraele, sionisty ovládaných USA a jejich salafistických přátel, především ze Saúdské Arábie.

Josefe K., všechna ta hodnocení znám. Já se ale naprosto vědomě ptal, zda ten spor má řešení. Bez hodnocení toho, kde je vina a kdo, co způsobil. Mne by zajímaly názory, zda to je řešitelné, a když tak jak.

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Řešení?

Otázka je, řešení které se ti líbí=sluníčkové nebo řešení, které to bude mít a je jedno kdo to "vyhraje" (a tedy řešení, jaké se aplikují už tisíce let)?
A právě protože se tak ptáš, tak je jasné, že chceš řešení z říše pohádek a ne reálného světa ;)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

prachy do černé díry zvané Palestina. Utnout přítok peněz všem neziskovkám a smetákům, kteří žijí z rozdmýchávání tohoto konfliktu.
A na druhé straně nakopat Izraelcům zadky, když budou chtít koupit ropu. Plyn mají zatím jen pod vodou a pokud vím, tak ho ještě netěží, takže ropná blokáda by byla poměrně účinná. S osly - čtyřnohými - se v dnešní době bojuje docela blbě.

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

je možné teprve tehdy, až bude Izraeli (ale i Saúdské Arábii) znemožněno beztrestně porušovat mezinárodní právo. Já osobně ale nevidím jediný skutečný důvod, který by opravňoval vznik státu Izrael. Jeruzalém byl po židovském povstání (první válka židovská) dobyt Titem v roce 70. Proč by po téměř dvou tisících letech měl existovat nárok Židů na území Palestiny a na město Jeruzalém? A proč by měl být dokonce větší, než nárok lidí, kteří zde po celou dobu žili? Profesor historie na Tel Aviv Unversity Shlomo Sand tvrdí, že geneticky a etnicky mají Palestinci více společného se starověkými Hebreji, než dnešní Židé. Dokonce i v New York Times zveřejnili genetickou studii, která potvrzuje chazarskou teorii původu dnešních aškenázských Židů http://www.nytimes.com/2003/09/27/world/geneticists-report-finding-cent… Od té doby sice byly zveřejněny dvě studie, které to popíraly, ale jen hlupák by neviděl, jak dnes "věda" slouží politice (otrava Skripalových, chemické útoky v Sýrii apod.). Jen ještě připomenu, že v roce 2003 izraelský vojenský historik Martin van Creveld vyhrožoval Evropě takzvanou Samsonovou variantou, tedy jaderným zničením Evropy v případě zkázy Izraele - ""We possess several hundred atomic warheads and rockets and can launch them at targets in all directions, perhaps even at Rome. Most European capitals are targets for our air force…. We have the capability to take the world down with us. And I can assure you that that will happen before Israel goes under." The Guardian, The war game, 21 September 2003; the original interview appeared in the Dutch weekly magazine Elsevier, 2002, no. 17, p. 52-53 (April 27th, 2002).

Jediné řešení je, že Izrael pochopí, že všechny země kolem, kterým se 70 let vysmívá už natolik posílily, že ani ty A bomby, co má protiprávně uskladněné v poušti už mu nepomohou. O to to bude horší.

Trvalý odkaz

Podle mého soudu se zcela vymyká logice nechat si jedněmi agresivními muslimy zaplevelovat vlastní země a proti jiným bojovat na opačném konci světa a z tohoto konce je vyhánět znovu a znovu do svých vlastních měst.

Další slova by byla jen variacemi na to, co Vidlák napsal. Opravdu blbá je smrt zbytečná.

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

ovšem pouze z pohledu našeho maxispojence.
Důvod jsem popsal výše v odpovědi Alexovi.
Nejsme žádní spojenci, tím méně přátelé.
Jsme soupeři v boji o technologickou a finanční nadvládu nad zbytkem světa, kteří jsou tak blbí, že pošlou pár stovek svých mamlasů na druhý konec světa pomáhat naplňovat výše uvedený cíl. A ještě si to rádi zaplatíme, co víc si přát?
Už starý Řím ctil heslo "Divide et impera".

Samozřejmě chápu, že toto může vyplodit pouze moje chorá mysl, protože je to spiklenecká teorie o nadvládě iluminátů, jak jinak.

urcite to nebylo dobrovolne poslani par stovek vojaku I kdyz to tak vypada

imperialni mocnost pekne zkroutila ruku a ukazala v jugoslavii jak dopadne kazdy kdo se ji bude vzpirat

my musime tyto vojaky poslat a obetovat, jinak u nas vypukne opravdova obcanska valka

kdysi mel imperator u sebe deti vladcu pokorenych zemi a vedeli ze dokud poslouchaji jejich deti budou zit

Varianty jsou v podstatě jen dvě:
a) blbě jsem to napsal
nebo
b) blbě jste mě pochopil
Takže zcela otevřeně - mně se naše vojenské angažmá v Afghanistánu vůbec nelíbí a chápu ho jako nutné zlo. Protože jsme před skoro třiceti lety stály na straně, která prohrála válku (studenou). Škoda, že už to neumím latinsky, vypadalo by to učeně. Česky je to (platí pro vítěze):
"Zotročit ty, kteří se podrobili, a dobít vzpurné"

Trvalý odkaz

No nic, zkusím vydolovat z palice, co jsem napsal v noci.
Američané byli varováni, že tuhle válku vyhrát nemohou. A taky ji nevyhráli, páč jedna věc je postřílet desítky, sttovky, tisíce vojáků a civilů, kteří by mohli být vojáky, a druhá věc je nastolit mírový stav v čase "den poté".
První zásadní technický problém - pokud chci vyhrát, musím zabránit přísunu vojenského materiálu nepřítele na místa doteku čelních jednotek.
Což Američani nedokázali, stejně jako všichni před nimi.
Nedokázali - nebo snad nechtěli dokázat(?)- to, co dokázal Putin ve válce s IS. Prvním úkolem bylo zabránit vývozu ropy neustále opakovaným rozstřílením kolon cisternových vozidel s ropou, což se po několika měsících podařilo. Až IS začaly docházet kroupy, následoval opravdový zvrat na bojištích.

V tomto ohledu je obzvláště pikantní prokázané zapojení CIA do pašování opia z Afghu přes narkostát Kosovo do Makrelčiny Ojropy.
Komické, kdyby u toho nebylo tolik mrtvých a kdyby to nebyly tvrdé drogy, které jsou primárně určeny k poškozování populace spojenců USA.

Ano, pan Targus naprosto přesně vystihl důležité důvody přítomnosti USA v Afg., navíc přiblížení se k Rusku atd. Dělá se mi špatně z těch keců, jak napomáháme boji proti terorismu a za "demogracii"

Trvalý odkaz

Nejdřív upřimnou soustrast pozůstalým.
USA chce ovládnout mnoho států,jejich armáda na to nestačí,tak nutí spojence,jim v tom pomoci.
Jak píše Vidlák,vůbec se nesnížil počet teroristů spíš nutí domácí obyvatelé bojovat proti okupantům.
Napadá mě i jiný účel,bude se jednat o navýšení spojeneckých vojáků.

Trvalý odkaz

Vidláku většinou máte správné názory a zajímavé přirovnání. V dnešním článku
jste v závěru hodně přes hranu uletěl, když jste napsal: "Nepadli za svobodu a za vlast. Padli,
protože zelený gumy je poslaly bojovat proti špatnému nepříteli, do špatné války ve špatné zemi. "
Žádné zelené gumy je tam neposlaly. Poslali je tam politikové a vláda ČR, která plní plní úkoly
NATO. To je prvotní a základní příčina. Snad si dnes položí otázku jak nesmyslná je smrt českých
mladých vojáků za zájmy cizích velmoci. Kontingent A ČR utrpěl ztrátu více než 1% svých sil
v Afganistanů při plnění úkolů mise v zahraničí mimo území ČR. Není to poprvé. Bylo by dobré
připomenout, které strany v parlamentu ČR o tom rozhodly. Pokud vím pouze komunisté a SPD
jsou proti misím. Ještě dnes vidím " komsomolce" ze STANu jak plamenně horují za povinnost
plnit povinnosti vůči spojencům. Lidovce Bartošeka a další bojovníky "demokratického bloku ",
jak útočí na komunisty, Přál bych si, aby se tito " hrdinové " postavili před manželky a matky
vojáků a plamenně obhajovali naše povinností vůči spojencům ve válce o které ani neví proč
začala a proč ještě pokračuje. Ještě k těm "zeleným gumám ". Skutečně to považují za urážku
armády, která není na místě. Máme sice mikro armádu, která plní své povinnosti velmi dobře.
Prokázala to při živelných pohromách, v misích. V Afganistanu nejsou dobrovolně. Ani v
Pobaltí či MALI. Ovšem příslušnici se do misi dobrovolně přihlašuji a procházejí výběrovým
řízením. Ne každý zájemce projde výběrem. Vybraní projdou ještě výcvikem a přípravou.
Dobře ví do čeho jdou, znají rizika a nebezpečí. Jsou to profesionálové a jedou tam pracovat.
Za svou práci jsou dobře zaplacení. Toto je údajně hlavní motiv dobrovolné účasti.
Když jsem se dozvěděl výši odměny, tak já osobně bych to neriskoval. Pochopitelně výše
odměny se odvíjí od zastávané funkce. Tyto poznatky mám od veterána, který prodělal
5 misi a po 15 letech služby odešel. To co se stalo v Bagramu zažil dvakrát. Bylo to také
důvodem jeho odchodu z armády. Jsou to prostě lidé, kteří zemřeli při výkonu své práce.
Stejně jako hasiči, policisté. záchranáři nebo havíři. Nechci nijak zlehčovat co se stalo.
Smrt těchto tři mladých lidí je nesmyslná a zbytečná tragédie. Upřímnou soustrast rodinám.

"Jsou to profesionálové a jedou tam pracovat." No, a není nic čestnějšího než v práci uspět. Úspěchem vojáka a to tím největším je, že statečně padne jako profesionál. To je snad smyslem každé profesionality. Uspět. A oni uspěli vrchovatě.
Tudíž ano, oslavme je. Dělali svou práci dobře a plně ji naplnili. Padli hrdinnou, a jistě i profesionální, smrtí. Čest jejich památce. Dostali za to bohatě zaplaceno.

slovní obrat "zelený gumy je poslaly...", dáváte Vidlákovi za pravdu, protože výraz "zelený gumy" vztahujete k armádě. S tzv. profesiponálními vojáky jsem už něco málo prožil a pokud se budu držet hodně zpátky (abych tu nebyl za úplné hovado), napíšu na jejich účet názor, že každý je do jisté míry (menší nebo větší, anebo největší a ještě větší, než největší) deformován svou profesí.
To jen tak na okraj.
A na druhý okraj - nevidím výrazný rozdíl mezi některými politiky a profesionálními vojáky. Vymydlenec ve fraku se od vymydlence v battle dressu, chcete-li v maskáčích, nijak zásadně neliší.

Trvalý odkaz

Vidlak - ak ma moje pamatove zmysly neklamu, kazdy kto ide do zahr. misie ide dobrovolne. Proste sa vyhlasi anketa a zopar dobrovolnikov sa v radoch armady najde.
Hlavnym lakadlom su - ako inak - prasule.
Mlady chlapci, cerstvo zenati, idu na zahr, misiu, vsak tam boli mnohi ini, co sa vratili, absolvovali sice nespavy rok, ale po roku sa vytasili s novym domom, autom, milenkou....bo im dorucili prasulky.
A ako sa hovori v nasich koncinach - priklady tiahnu. Bohuzial, v tomto pripade sa ukazalo, ze nic nie je 100% a ani bezpecnost vojakov straziacich bezpecnost v nebezpecnom prostredi bezpecneho Afganistanu :D.
Ale plne inak suhlasim, zle miesto, zla vojna

Trvalý odkaz

Afganistán je okupovaný stát, naši vojáci jsou součásti okupačních vojsk, tudíž z pohledu Afgánců okupanti. Záměrem okupantů není přinést do země osvícení či demokracii (ani to není možné, na rodové uspořádání společnosti se nic takového naroubovat nedá), ale mají sedět na surovinami bohatém a strategicky důležitém území. To imperiální zájem USA.
Co je nám obyčejným Čechům do imperiálních zájmů USA? Co dobrého z naší účasti na okupaci Afganistánu můžeme čekat? Odpověď je nasnadě. NIC.
Naši vojáci jsou tam z rozhodnutí našich politiků, protože jsou to profíci, nepřísluší jim se vyjadřovat k tomu, kam je pošlou. Osobně si myslím, že by se pro ně v současné době dalo najít lepší uplatnění a to na hranicích EU při boji s pašeráky lidí. Tam by hájili zájem občanů ČR, pokud by tam položili život, vnímal bych že položili život za nás. V Afganistánu položili život za imperiální zájmy USA.

Trvalý odkaz

Vidlák: Já se spíš divím, že mezi těmi našimi vojáky se nenajde nějaký opravdový hrdina, který řekne nahlas, jak to doopravdy je.

Je to pár let, co jsem jel vlakem s mladou dvojicí. On studoval vojenskou lékařskou fakultu a moc si pochvaloval, jak je zabezpečený. Navíc se těšil do Afgu na misi. Prý doktoři jsou tam nejlépe hlídaní, protože jejich výcvik je x krát dražší, než výcvik pilotů. Mluvil něco o 1 milionu Kč za půl roku služby. No neberte to. Kdyby padl (velmi nepravděpodobné) vyhlásili by jej za hrdinu, ale on tam plánoval jít kvůli těm prachům. Nic víc, nic míň.

Trvalý odkaz

Afgánistán není žádný stát, ale poměrně nesourodé společenství různých rodinných klanů, které ovládají větší či menší část země. Jediným řešením problému j rezignovat na silnou centrální vládu a ponechat většinu pravomocí v provinciích - což je stejně nynější stav. Afgánci sami věří, že je nikdo nikdy nepodrobil. Ani Alexandr Makedonský, Čingischán a jeho potomci, Britové, Sověti, Američané. Ale jde o strategické území, tak se v něm pořád někdo pokouší získat vliv - a pokaždé odtáhne poražen.
Ještě jsme zde zmínili výše konflikt Izrael - Palestina. Nakonec dojde k vytvoření nějakého státu Palestinců na Sinaji v Egyptě, spojí je s Gazou. Palestinci díem utečou žít do normálních zemí, dílem ti fanatičtí vymřou při střetech s izraelskou armádou.
Naším problémem je Libye, která se zřejmě rozpadne do 3 nebo více celků.

Trvalý odkaz

Vidláku vy asi již nevíte, že "u Madridu se bojuje za Prahu". To bylo heslem minula a trošku zastřené podobě platí i dneska?
I dnes přece splatí, že v Afghanystánu se bojuje i za tu naši matičku měst, Prahu. Politici dnes tvrdí, že musíme bojovat po boku USA a NATO po celém světě, aby bylo doma co nejlépe přece.

Ale houby s voctem, jsou to blbiny a vám dívám plně za pravdu. Svět se změnil a nebojuje se ve válkách, ale partizánským terorem, ten je účinný a položí skoro!!! každou nejvyspělejší armádu. Stačí k tomu tak málo, trošku těch drog, rozsáhlý kopcovitý terén a je po armádách, jak po žabě. V hustých aglomeracích je to stejné, drogy a sevřené prostory. Jen se nebojuje s armádami, ale policejními a politickými silami. Přímo ideál teroristy.

Je možné, že ti naši politici jsou takoví pitomci, nebo tomu opravdově věří?

No položí armádu, která neplnízákladní pravidlo, bojuje se aby se vyhrálo a podřídí tomu vše... A když se někdo nevzdal, tak v minulosti měl jedinou možnost, jenom doba nám říká, že dnes je to sluníčkově krásné a nesmí se to. Jenomže v avgánistánu, ale i sýrii nám ukazují, že nepřítel tak stále bojuje.
A protože západ (a nevěřím, že neplánovitě) na toto rezignovala vychoval generaci, která si myslí sluníčkově krásně, tak na západě plní původní obyvatelé funkci indiánů v USA...

Ač souhlasím s tvojí myšlenkou jako takovou, nesouhlasím, že nelze vyhrát, pouze nikdo fakt nechtěl a nepodřídil tomu vše.

Jsou dvě otázky:
"že nelze vyhrát", "pouze nikdo fakt nechtěl"

Vojenské teorie, a je jim jistě možné i věřit, říká, že nelze území dobýt bombardováním. Pouze a jenom pozemními silami. Prostě a jednoduše obsadit ulici po ulici, dům od domu.
Toto je první nezbytný krok. Fyzická přítomnost vojska na dobývaném území.
Druhý nezbytný krok je přesvědčit, nebo vyvraždit veškeré místní obyvatele. Jedno i druhé je velice nákladné, dnes snad až nemožné.
Vezmeme li každého z nás, přišel by li cizí agresor a chtěl nás přesvědčit, že to s námi "myslí dobře". Jak by se mu to asi podařilo. Jistě bude hodně těch, co se vlýsají novému vedení, ale většina to neskousne. a podvědomě vždy bude usilovat o odstranění okupantů. Zatím to tak vždy a za každých okolností bylo.
Jen demokratické Spojené Státy Americké zvolili variantu vyvraždění původního obyvatelstva a mají od nich skoro klid. Ti co se poddali dostali nějaké prebendy (výnosy z kasín), případně dostatek alkoholu a ten již demokraticky a humanitárně zařídil dokončení likvidace.

Předchozí je vcelku v dnešní době nemožné, tak můžeme i říct "nikdo fakt nechtěl vyhrát". Takové to: moc jsem chtěl vyhrát, ale když se to nezdařilo, tak alespoň řeknu, že jsem to vlastně ani nechtěl.

Ano, tak nějak jsem to myslel s tím "fakt něchtěli", jenom dodám, je ještě další možnost vychovat děti poraženého národa, když dokážeš čekat 30-40 let, a ony pak udělají špinavou práci za tebe, viz třeba janičáři...

Trvalý odkaz

Ještě nebyla zmínka o tom,že USA vyprovokovali SSSR vstoupit do Afghánistánu,přitom už měli vycvičený a vyzbrojený Taliban,který po vstupu SSSR zásobovali všem možným včetně logistiky.Proč se Taliban otočil proti USA,těžko odhadnout.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

kdo seje vítr, občas sklízí bouři.
Je to jednoduché. Chtějí si tam šéfovat sami bez nikoho. Nelíbil se jim Babrak Karmal - kámoš od Sovětů, nelíbí se jim ani pseudovolení kámoši od USÁ-ků. Furt by jen otravovali s volbami a lidskými právy a pitomými zákony, které kolidují s jejich pořádky.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

nikdy se sovětskou armádou nebojoval. Američané a Pákistán podporovali tzv. mudžáhedíny, především paštunské, jmenovitě warlorda Gulbuddína Hekmatjára, například dodávkami raket Stinger, kterými islamisté ničili sovětské bojové helikoptéry. Když se sovětská armáda v roce 1989 z Afgánistánu stáhla, vypukla v zemi válka mezi warlordy. A především Hekmatjár se "proslavil" neuvěřitelnými zločiny, takže získal přezdívku řezník z Kábulu. Začal proto dokonce ztrácet i podporu USA a Pákistánu. Pákistán i USA nakonec podpořily hnutí Tálibán vzniklé v roce 1994 v pákistánských paštúnských madrasách. Přes tuto podporu se Tálibánu napoprvé v roce 1995 nepodařilo dobýt Kábul a musel ustoupit. V roce 1996 však již Kábul a také většinu (kromě severních oblastí) Afgánistánu dobyl a ustavil svoji vládu, kterou uznaly pouze vlády Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Pákistánu. Tálibán byl a je stále stejným tmářským spolkem islámských fanatiků, vůbec se nezměnil. Otázkou tedy spíš je, jaký důvod vedl USA k agresi proti Afgánistánu, když jej vedli jejich (stále stejní) chráněnci. Tvrzení, že důvodem bylo, že z jeskyní Tora Bora (které pro potřeby mudžáhedínů v boji se sovětskou armádou pomohla vybudovat CIA) řídil Usáma bin Ládin 11. září je směšné a kopíruje představu superpadoucha (protikladu superhrdiny) z trapných amerických filmů.

Trvalý odkaz

(Zkopírováno odjinud:)

"Ke smrti 3 vojáků v Afghu:
Česká mise není bojová mise, není to ani mírová mise. Je to taková mise mezi tím, polovičatá ... říkají, že strážní mise. Dnes je v novinách na hlavních stránkách, že jde o území islamistů a hrdlořezů. To hlídají, aby nikdo nemohl dovnitř nebo ven?
Kábulská vláda ovládá jen Kábul a přilehlé okolí. Zbytek Afghu má v rukách Taliban. Taliban je teroristická organizace (podle měřítek Západu); USA s teroristy nevyjednávají. S Talibanem ale vyjednávají, přímo, bez prostředníků (USA to přiznaly cca před 10 dny). To je výjimka nebo už Taliban je zařazen do jiné kategorie? V průběhu jednání USA-Taliban jsou zavražděni čeští vojáci, kteří tam nejsou v bojové misi.
Zdá se mi to divné. Zdá se mi divné, že ti 3 zabití jsou hrdinové v boji, když to není bojová mise. Hrdinové jsou jenom v tom, že vylezli z obrněného vozidla - ale to dopředu všichni ví, že mimo toto vozidlo riskují život.
Ve středu je přiveze speciální letadlo AČR a čekám demokratické orgie, až kvílení. Mě by ale zajímalo, proč jsou vojáci cizích armád v Afghu, co tam dělají. Našich tam je 250, schovávají se za zdmi a v OT.. přitom údajně bojují proti tenorismu. Uvnitř základny v Bagramu. Hranice Afghu je zcela prostupná a tenoristé se pohybují podle libosti.
Taliban podporuje Pakistán - spojenec USA, dále Čína a čert ví, jak to s nima pytlíkuje Írán.
Nevím, proč se tam všichni tak derou. Rusi to zkusili a dávno utekli - mudžáhedíni (Talibanci) měli podporu USA.
Nebo nám tady někdo permanentně lže."

Trvalý odkaz

Strčili jsme jako stát hlavu do chomoutu NATO a stali jsme se pacholkem USA. Za Varšavské smlouvy jsme sice byli také pacholky SSSR, ale alespoň jsme nešli bránit vlast do tisíce km vzdálených teritorií. Možná řešení? Prosazovat v rámci EU postupné vytvoření společné vojenské síly, jako jednoho z nástrojů společné obranné politiky, která je zatím jen na papíře. To však neznamená nemít menší paralelní národní armádu k plnění úkolů na teritoriu státu.

Trvalý odkaz

Throw three points is just not the whole garage everyday work, and don't overlook, Stephen curry is this team in assists as well as steals, he averaged 6. 7 assists in the regular season, 14 inside league and the playoffs <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> is actually averaging 9. 3 assists since the league the first! Let's imagine a picture, 40 minutes per game within the Treasury, attack launched a large number of times, there are always a number of ball he wasn't in the outside, but the basketball inside, attracted a twice... What will happen after that? There was a man he is able to tell you the answer, <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> he called clay - Thompson, from the golden state warriors, he made this season 211 3-pointers, finished third within the league, and that 211 3-pointers, 68 comes from the assists of Stephen curry.

12-13 season to contrast the car port and ray Allen within '05 -' 06 -- Allen into 269 3-pointers, and he could be the Seattle supersonics. Of which year, Allen's 269 of 653 three-point shots, chance 41. 2%, as Stephen - 272 of 600 shots in his Arsenal, as high as 45. 3%; That 12 months, Alan ball attack create 3 ratio is a lot less than a quarter, compared with 38. 6% in data source; That year, Allen's assists the telephone number 3. 7, less compared to the Treasury for three helps. So the outline, the image of the alternative 3-pointers hand decrease the garage outline: he besides completed the sharpshooter track record, his teammates for their creation of free-throw options into; He will also look for opportunities simultaneously, through the ball discovery, stopped for no helps 3-pointer of shots. Moreover, he also can complete assists, "create" another pitcher - clay - Thompson! Not just can catch vote, will even urgent stopped, can produce more opportunities to others, this star, unique! I am just <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> afraid, just use "striker" two words are unable to define Stephen curry, should also be in with a new "great" rhetoric.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.curry-3.com>curry 3</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4 shoes</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.nikelunarforce1.com>nike lunar force 1</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11 shoes</a> <a href=http://www.canadagooseus.com>canada goose</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.calvinklein.us.com>calvin klein</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.com.co>kyrie shoes</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.adidasyeezyboost350v2zebra.com>adidas yeezy boost 350 v2 zebra</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.airmax270.us>nike air max 270</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.curry4footlocker.com>curry 4 Shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.nikerosherun.us.com>nike roshe run</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd</a> <a href=http://www.adidasclothing.us>Adidas Casual</a> <a href=http://www.ecco.us.com>ecco</a&gt; <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.adidasporschedesign.com>adidas porsche design</a> <a href=http://www.nikekyrie4.us.com>kyrie 4 shoes</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.adidasnmdr1primeknit.com>adidas nmd r1 primeknit</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.curry-2.com>curry 2</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.newbalancerunningshoes.us.com>new balance running shoes</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost shoes</a> <a href=http://www.nmdhumanrace.us.com>nmd human race</a> <a href=http://www.anellobackpack.us.com>anello backpack</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.adidastubular.us>adidas tubular</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche design shoes</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron james shoes</a> <a href=http://www.adidasalphabounce.com>adidas alphabounce</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.lebronsoldier12.us>soldier 12</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.adidasnmdxr1.us>adidas nmd</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.adidasnmdwomens.com>adidas nmd womens</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.airforce-1.us>nike air force 1</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.rose6.us>d rose 6</a> <a href=http://www.adidaspureboost.us.com>adidas pure boost</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react flyknit</a>

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.