Co se změnilo?

Autor
Štítky

Vládní krize nám pominula... Andrej Babiš se odstěhoval z ministerstva a zabral si pro sebe a svůj volební štáb celé patro na hlavní budově svého Agrofertu... Tedy ne svého, Agrofert patří svěřeneckému fondu. Tedy on ten fond vlastně taky patří Andrejovi. Generálním ředitelem Agrofertu je pan Průša, ale bez Andreje se tam nepohne ani myš.. Věřte mi, že vím o čem mluvím. 

Ministerstvo zabral pan Pilný... Veřte nebo ne, s tím chlapem jsem mluvil osobně. Měl jsem ho deset minut jenom pro sebe. Možná si pamatujete televizní soutěž Den D... Také jsem se jí zúčastnil. Mluvil jsem klidně, věcně, nenechal jsem se rozhodit ačkoliv do mě ryl nejen Pilný, ale i Tomio Okamura... Kurnik, já znám politiků... Televize pak moje vystoupení sestříhala do jediné věty a nechala mě odpovědět na úplně jinou otázku, než jaká zazněla ve skutečnosti. Tolik o televizní realitě. Každopádně s dnešním ministrem financí jsem mluvil možná déle než Václav Moravec. A tak vím, že ministerstvo dluhů řídí Andrej dál jako by se nechumelilo a řídí ho úplně stejně jako předchozí tři roky.

V Mladé Frontě dnes už není pan Přibil, ale jinak je všechno pořád stejné, oslavné články na skvělou Babišovu práci, k tomu občas drobounká kritika a šéfredaktor, který by mohl z fleku nastoupit do Bohnic.  

Vidím to jenom já? Jenom mně to přijde divné? Nezměnilo se vůbec nic. Andrej je pořád v uvozovkách ve střetu zájmů, pořád mu patří Agrofert včetně   divize propagandy, pořád je zaháčkovaný na ministerstvu. Pořád má vysoké preference, nejspíš bude příštím premiérem a jestli to takhle půjde dál, bude si moci vybrat z opravdu vééélké škály koaličních partnerů. Po volbách už na něj budou mít žaludek nejspíš všichni.... Bo buď budou s Babišem a nebo nebudou vůbec. 

V Lidovém domě je ale z nepochopitelných důvodů klid. Jako kdyby dosáhli svého. Jako kdyby vyhráli. Koalice pokračuje, s Andrejem na ministerstvu to nešlo, ale s Andrejem těsně za ministrem už to půjde. S Andrejem miliardářem to nešlo, ale s Andrejem majitelem fondu už to jde... 

Co si o tom asi volič občan pomyslí? Kolik optimistů u nás asi zbývá, kteří mají pocit, že to vlasně v ČSSD jinak udělat nemohli? Kolik lidí si doopravdy myslí, že v celé té frašce nejde zase a jen o prachy, moc a vliv? Kdo věří v nějakou čestnost a elementární poctivost Oranžových? Navíc když už zůstal fakt jen Sobotka. Jakákoliv jiná osobnost je zadupána a odejíta. 

Strana která dokázala posbírat i třetinu voličské podpory padá dolů a cestou si v každém mezipatře říká, že je to zatím dobrý. Nic bych za to nedal, že dopadne ještě hůř než kdysi ODSka. Proč? Protože čest vypadá jinak. Čest se dělá bez peněz v opozičních lavicích. Čest dotahuje boj do konce a nespokojí se s náhražkou. Nesdílím Sobotkův názor na Andreje Babiše, byť z něj nejsem nijak odvázaný. Ale pokud bych mu ho věřit měl, musel bych nejdřív vidět, že tomu věří alespoň on sám. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Vidláku, zdravím a přeji, aby Vás provozování stránek uspokojovalo. Přeji Vám a také sobě a všem navštěvovatelům a diskutérům volbu pořádně adrenalínových témat a ostrou a zajímavou diskuzi pod nimi. Vlkovi kontroverze v diskuzi vadila, nesoulad ho neuspokojoval, co Vy?

Babiš, Babiš - to je téma. Kdo že to je? Jeden z vlku ze smečky, co rvali ze státního, šli po hraně zákonů, které pro podobné šili na míru spříznění zákonodárci. Jen se nějak vydědil a ohrožuje zavedené pořádky. Také mu to dávají prostřednictvím svých médií sežrat. Zároveň mu vyčítají, že si prozřetelně také nějaká ta média nakoupil.

Co je na něm sympatického? Že po něm ta soukromá Bakalomédia a veřejnoprávní Bakalomédia tak jdou. Musí na něm tedy být něco obzvlášť dobrého, když ne něj tito zmetci tak útočí.

Co mě na něm vadí? Pozval by sem Sorošovu Středoevropskou univerzitu. To je eklhaft myšlenka, Člověk v tísni apod. úplně stačí.

Co je to ANO? Bez Babiše je to Zlatuška, Stropnický, Telička, Jourová, Pelikán. Co by se stalo, pokud by Babiš zmizel? Dost zajímavá a nelákavá představa. ANO? já říkám NE. Nic pro mne.

V Lidovém domě je klid z pochopitelných důvodů. Soc. dem. je personálně vykastrovaná. Klid je známkou toho, že kastrace byla zdárně dokončena. Přál jsem Soc. dem. aby po volbách využila šanci na svoji proměnu. Bohužel šance na to je zřejmě pryč. Sobotka si posledními čistkami zajistil klid na práci i pro prosraných parlamentních volbách a využije šanci sblížit se s TOP. Dobrou chuť přeji.

Tak ani nevím, jaký reálný výsledek voleb by byl pro mne potěšující. Vidím jen mírně potěšující výsledky s příznakem "čím hůř, tím líp".

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

má už najskôr vyjednané miesto kam nastúpi po prehratých voľbách...

Rád som na Kose čítal Vaše realistické postrehy a názory, napr. Váš krátky výlet do Francúzska nemal chybu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No matter how you do it, losing weight is an individual thing. Friends can help you but they can't lose the weight for you. You've got to take charge of your weight loss from the beginning if you want to get serious about losing weight. The following tips will help.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Knight's method clearly, today is to help cling to garage, tend not to give him any probability, and Kevin durant is always private with defense. But garage or under heavy defensive try to find opportunities, such as encounter <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> low, he mobilized, use the other fear his circumference ability garage easily scored two points.

The last 80 seconds in the first half, durant had missed shots from outside, the particular basket three players are usually knights, including Thompson, lebron, because of this, the Treasury rushed into your basket from the prolonged position, unexpectedly the offensive rebounds inside the knight encirclement! Then they points ball durant, which finished scores!

And the next half, knight to defensive strategy is shaken, they don't have an excessive amount double again, help, strangely enough, JR in 1 with 1 against Arsenal, and directly put the particular garage was pushed for the ground.

Sure enough, your knight defensive shaken <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> following scoring started rising with his Arsenal, outside his or her 3-pointer by continuous, in those days he was given the opportunity to just like Kevin durant got chance within the first half. After three points inside database is still strike, he this section one bomb within the 14 points.

Today is usually June 1, the time <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> could be the international children's day, it seems in the "primary school" is among the holiday today.

Small garage finish I rested the vast majority of holiday to battle, he or she is still the contribution towards the brilliant stroke, but likewise pass a 3-pointer simply by Kevin durant. The last 3 minutes, garage off prior to schedule, because the video game had no suspense.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>nike kyrie shoes</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>nike kobe shoes</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>Nike Pegasus 35</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.airmax270.us>nike air max 270</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Soccer Cleats</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas soccer cleats</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers suede</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax shoes</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.us>nike kyrie 3</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Nike CR7 Football Boots</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.org>lebron soldier 11</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock sandals</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7 Cleats</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>ultra boost 4.0</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>porsche design shoes</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron james shoes</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>stephen curry basketball shoes</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>nike air max 270</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie 3 shoes</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nice article I was really impressed by seeing this article, it was very interesting and it is very useful for me.
https://englishlabs.in/ielts-training-tambaram/
https://englishlabs.in/ielts-training-t-nagar/
https://englishlabs.in/ielts-training-velachery/

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Being a core point guard, garage along with other three split the difference is that they is the team mentor and organizer. In other words, he can't be like novak on the perimeter around awaiting <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> someone else to give him the ball. We take novak to some comparison, everything also - reference counted for people like us each a 3-pointer aids objects, and to time period, after statistics, novak found there is much surprise hit 3-pointers, 149, 146 is really a teammate's pass and hit; Three-point shots hit your second more this season Ryan - Anderson is not any exception, he hit <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> within 213, has 206 utilizes your friend's passing.

The garage He all of the 3-pointer this season, you will find 105 of 3 is just not sending (272), to put it differently, is to create possibilities, nasty sto vote. This trick in the team's star, such as flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, Robert, but often because someone errs, physical strength intake, to the number of that time period few, and the hit ratio just isn't high. But obviously is surely an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times seriously isn't assists quantity highest within alliance,<a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> even better in comparison with lebron James thrown directly into more all 3-pointers, as well as the shooting is in some sort of league all five these kinds of not assists free-throw shooting players on the fifth (41. 8%), each quality and quantity. Used together, the three points to thrown into space is just not an easy thing, have to have the forty percent three-point shots ought to create his own photos, this how tired! Essentially the most precious is, no matter when and where, and how to make moves, garage has a top percentage. It is no wonder that the manager of the warriors when Bob myers not too long ago told the Associated Click said: "as long while it's garage, to find the ball is reasonable. inches.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno shoes</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd runner</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas football cleats</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>nike air max 270</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie 3 shoes</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.curryshoes.us>curry shoes</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Soccer Cleats</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram fivefingers</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.airforce-1.us>nike air force 1</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>kobe bryant shoes</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>nike kyrie shoes</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4 shoes</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy outlet</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.airmax270.us>air max 270</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>lebron shoes</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost shoes</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock sandals</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.