Drahoš naposledy

Autor
Štítky

Je nejvyšší čas ukončit volební stav po prezidentské volbě a obrátit zrak opět kupředu. Proto bych dnes ještě jednou naposledy nastolil téma Pražské kavárny a našeho neúspěšného kandidáta na Hrad. Ještě jednou zhodnotit situaci, přednést nějakou tu předpověď do budoucna, probrat to ještě v diskusi a pak už se zabývat něčím smysluplným. Třeba chovem dobytka a polními pracemi. 

Takže: 

Po týdnu už máme k dispozici většinu výzkumů, grafů a analýz, které rozebraly všechny výhody i nevýhody Jiřího Drahoše ze všech stran. Máme k dispozici celou řadu článků od novinářů, kteří ještě v pátek Drahoše velebili jako mesiáše, ale v pondělí už přišli s celou řadou objevů, co udělal špatně. Vrcholem tohoto proudu byl pro mě náš gambler a textař Michal Horáček, který dal v DVTV moc krásný rozhovor: 

https://video.aktualne.cz/dvtv/sazka-na-toho-ktery-nejmene-vadi-nebyla-spravna-drahos-vsech/r~21cf65b806a611e8b8efac1f6b220ee8/

Dozvěděli jsme se, že Jiří Drahoš prohrál všechny debaty, které vedl, ale náš neúspěšný kandidát jej až do soboty držel nad vodou svými billboardy a penězi. Tak je mi osobně jedno, jak si Horáček užívá své mrzké peníze vydělané hazardem a přijde mi celkem fér, že je draze vyhodí za trochu popsaného papíru, ale přesto žasnu, jak moc je možné bojovat za předem ztracenou věc. My voliči jsme měli k dispozici pár dojmů z debat, pár videí a do poslední chvíle to nebylo jasné. Ovšem naši kandidáti to museli vědět v podstatě hned. Horáček je toho jasným důkazem. Jak jsem to video dokoukal, rozhostil se v mé duši hluboký mír. Tahle kavárna nikdy nebude nebezpečná. Jen bude stále více pro smích. 

Chtěl bych ještě přidat jeden osobní dojem... Pohybuju se na té vesnici, kde se fakt ještě po práci jde do druhé práce na svém. Proto u nás máme tak málo feministek. U nás ženská přijde z práce a jde vařit a prát. Chlap přijde z práce a jde orat a krmit. Ženský jsou rády, že mohou stát  teple u plotny a nemusejí chodit za těma obludama do chlíva, které vám okousávají nohy. Jsou rády, že nemusejí tahat těžké kolečko plné hnoje a že nemusejí obsluhovat ten pekelný stroj v podobě malotraktoru. A chlapi jsou rádi, že mají navařeno a vypráno. Dělba práce tu ještě normálně funguje a žádná ženská si nestěžuje, že ten její přijde domů a rozvalí se na gauči, zatímco ona maká. Tady ještě makají všichni. I ty děcka mají své povinnosti v podobě přebírání brambor a přikládání do kotle. 

Asi není divu, že v takovém prostředí lidi politiku moc nežerou a převládá celkem oprávněný názor, že prakticky žádný politik nikdy nic kloudného nedělal a nedělá a tak nemá co poučovat. Platilo to pro Klause premiéra, Zemana premiéra, platilo to pro Havla, Škormacha, Topolánka, Nečase, Marka Bendu, Michala Haška, Kuberu a všechny ostatní. Ani Zeman prezident nebyl výjimka. Názor, že kecat může jen ten, kdo umí vzít za práci, ten se tu ještě drží. Jo, lidi tu chodí k volbám a volí různě, ale v principu si od toho nic neslibují, v hospodě se každá politická debata dobere k závěru, že všichni jsou stejná pakáž a lepší to nebude a každé volby chodí k volbám míň a míň lidí, protože na takovou debilitu jako předvolební debaty nemají čas. Jednotliví kandidáti jim začínají splývat dohromady, jednotlivé programy také.  Zkrátka nějaký Babiš či Zeman je u zádele všem zdejším nevoličům a dobré půlce všech voličů bez ohledu na to, že jim to hodili.  V tomto se Vidlákov celkem podobá americké realitě, kdy hodně lidí vůbec neví, kdo je jejich prezident. Je jim to jedno. 

A najednou je tu kampaň našeho Dr. Ahoše a zdejší omladina vyráží do útoku tak nabušená a nevybíravá, že to lidi vytrhne z letargie. Nevoliči a lhostejní voliči dostávají facku za fackou, Vidlákov je otapetovaný, kdo volí Zemana je morální hovado, pantátové a panímámy jsou posazeny před monitor a čtou si poprvé server Demagog.cz, musejí koukat na výzvy všech možných nemakačenků z Prahy, kamapň přitvrzuje a ejhle... ti, kterým je nějaký Zeman úplně ukradený a za celých pět let se o něj vůbec nezajímali a ani nemínili zajímat, najednou jdou a hodí mu to. 

Ne, Zeman je pořád nezajímá a dneska týden po volbách už jsou zase na svých zahrádkách, dílnách, perou plínky a věší prádlo. Na debaty před volbami se ani nepodívali, stejně se tam řeší něco tak abstraktního a nepoužitelného, ale prostě je naštvalo, že z nich někdo dělá blbce, že se mají aktivizovat a angažovat a nutí je k tomu ti, kteří by krumpáčem nevydrželi dělat ani deset minut.  Nutí je k tomu ti, kteří podporovali zákaz kouření v hospodách, které teď zavírají, protože žádní nekuřáci chlastat nepřišli.  Drahoš je nesen těmi, kteří vždycky vědí, co je správné, ale v tátově domečku bydlí zadarmo aniž by hnuli prstem. 

Zeman by ve Vidlákově vyhrál asi za všech okolností, ale ne s takovým rozdílem. Oni ti nevoliči fakt přišli, protože je novodobí svazáci normálně naštvali. Nenaštval je Drahoš a Zeman je nezajímá. Zvládli to místní  úderníci. Kašlu na všechny grafy a analýzy. Jistě mají pravdu a dá se podle nich dělat strategie na příští politické války. Kdo bude umět tyto výzkumy správně interpretovat, ten uspěje v dalších volbách. Mně ale stačí tento dojem.  Drahoš prohrál, protože zastupoval ty, kteří sice mají demokracie plnou hubu, ale ve skutečnosti chtějí jen jediné - aby bylo po jejich. Rovnou dodávám, že Drahoš měl velkou většinu voličů úplně normálních. Ale holt měl deset procent angažovaných, kteří mu to prohráli. 

Kdyby Drahoš po prvním kole vystoupil před kamery a řekl, že Zeman s ním nechtěl diskutovat před prvním kolem a tak teď s ním zase nechce diskutovat ona pak by zalezl a vůbec se neobjevil, tak věřím, že by měl větší šanci.

 

Komentáře

Trvalý odkaz

Mě pobavilo, co údajně (dle PL) o výběru kandidáta prohlásil Michael Žantovský. Že skupina těch "důležitých" dospěla k závěru, že protikandidátem MZ by měl být nějaký vědec, nejlépe který nebyl ve straně. A tak začali oslovovat potenciální kandidáty - vědce. Nejspíš proto, že vědci jsou přece vážení a chytří pánové. Každopádně Drahoš prý nebyl první. Drahoš byl prý jen první, kdo na "jejich" (ať už je to kdokoliv) nabídku kývl. Takže tak.

To se podívali do popularity povolání a vybrali tu nejvejš. Pak jim rozeslali nabídky a první odpověděl Drahoš, protože manželka dohlídla na to, aby odpověděl hned.

Trvalý odkaz

Dovolím si můj oblíbený citát jednoho římského klasika, protože, myslím, přesně sedne k dnešnímu tématu:

Nečinnost tě, Katulle, těžce trápí,
nečinností k přepjatým touhám bujníš;
nečinnost už krále i šťastná kdysi
zhubila města!

Trvalý odkaz

Vidláku, rád bych vám sdělil, že podobný význam jako pro vaše vidlákovské, měla přeaktivita aktivistů i pro mnohé mé sousedy a přátele v našem statutárním městysu.
Až teď, když po volbách pomalu usedá zvířený prach, mi mnozí přiznávají, že měli obavu zveřejnit svou (zvrhlou) zemanovskou volební preferenci a vyjádřili naději, že volby jako tajné nám zůstanou zachovány (kdoví?). Rozhodnutí k takové necivilizované volbě u mnohých padlo právě proto, že se cítili být pod tlakem těmi vámi zmiňovanými.
Vidlákov nebo statutární městys, v mnohém jsme jedna rodina.

To je pravda. Mně se několikrát stalo, že jsem se bavil s nějakým člověkem a po chvíli diskuse z něj, po určitém přemáhání, vypadlo něco ve smyslu, „Víš, já se musím přiznat, volil jsem Zemana“. Většinou to říkal, jako kdyby se skoro styděl, nebo se bál, co mu na to řeknu. A já, když jsem odpověděl, že já taky, tak jsem měl dojem, jako kdyby z něj spadlo nějaké břemeno. A debata se pak rozproudila mnohem volněji, jako kdyby byl rád, že na to břemeno nebyl sám.

A pak jsem zase slyšel rozpravu, jak se dva utvrzovali v tom, jak ta jejich volba byla správná a jak se teď děsí, kam to Zeman zavede a že nás nejspíše vrhne do spárů rovnou Putinovi a Číňanům, jejichž hordy už čekají pomalu na hranicích, aby nás zlikvidovali a chtěl jsem jim na to něco říci a uvědomil jsem si, že by to vlastně k ničemu nebylo. A bylo mi jich docela líto, protože mi došlo, že oni si žijí v tom svém panickém strachu z toho, co přijde, aniž by tušili, že na tom ani Zeman a ani Drahoš vůbec nic nezmění, protože to skutečné nebezpečí, které oni nikdy neuvidí, tkví v něčem ale úplně jiném.

Kdysi děsný reformátor napsal knížku, nevím jestli to bylo "Ako chutí moc" nebo ještě něco jiného, ale prostě tam kritizoval jak mu a jemu podobným nějakej hroznej socialistickej politik děsně ubližoval.

Morálka z něj prýštila všemi póry. Svaté principy lidství a slušnosti pořád někde po ruce a pak najednou dvě malé větičky, jak jako mladý úderník jezdil na vesnice přesvědčovat vesničany, že mají vstoupit do JZD. No tak ano, občas to nešlo jinak, tak musely vzít hole na ty starý babky, co byly proti, aby se jim vzal dobytek a dal do společnýho, ale to bylo něco jinýho, to bylo za dobrou věc, zmlátit ty hloupý, zpátečnický báby, ale teď používat násilí na NĚJ, spisovatele, intelektuála a uvědomělého komunistu.... no to je děsné....

Po šedesáti letech jsme se zase vrátili do těch samých poměrů a zase za univerzální dobro...

Trvalý odkaz

U vole všeho druhu je nejzajímavější to okolo nich. Poslední volby pro mne byla zajímavá tím jak se Horáček ukázal jak přerostlé děcko.
Do té děckosti zapadl i jeho rozhovor na DVTV kde se neopomněl zmínit, že kdyby postoupil ON, dal by to Zemanovi sežrat. Po bitvě.
Dřívější vážnost k němu je zapomenuta.

Kdybych jel na Olympiadu ja, urcite bych vyhral vsechny discipliny. Jen mne bohuzel nikdo nevybral, nikdo o me nestal, zrovna jako o Horacka. Ale on je nejlepsi politik a ja sportovec.

A jakej bych byl milenec, kdyby o mne nejaka zenska stala. To uz vubec. Zensky jsou tak divny. Zrovna jako Zemanovi a Drahosovi volici.

Nemá vhodný kádrový profil reprezentanta Kavárny. Pamatuji jak jej Velký Guru v 89tém zadupal s jeho iniciativou mostů. To by bylo, aby se někdo přiživil na našem disidentském vítězství.
Ani teď si jej nevybrali. A on se pořád lísá. I těch třicet míčů oželel, jen aby se vlichotil. Komu není rady....

Trvalý odkaz

Pane Vidláku, to je přesné hodnocení. Hodila jsem to Zemanovi ne proto, že bych ho nějak obdivovala (lidsky - není můj šálek čaje), ale protože jsem už před prvním kolem cítila ten šílený tlak "Zeman NE za každou cenu". Ve druhém to bylo ještě horší. Problém je, že "druhá strana" příšerně tlačí na pilu, neznají míru, Tlačí tak moc, až je to kontraproduktivní. Tyhle věci chtějí čas - a oni ho nemají, proto ten tlak. Takže paradoxně měl Drahoš i Zeman spoustu voličů, kteří nebyli jejich "pozitivní příznivci", ale protože tam nechtěli toho druhého. Zemanovi to hodili proto, že Drahoše za žádnou cenu ne, a naopak to platilo stejně. Kdyby byl ještě třetí kandidát, tak by sesbíral tyhle hlasy "ne Zeman, ne Drahoš" - a možná by vyhrál...
Pobavilo mě, jak "kavárníci" hulákají o financování z Moskvy. A přitom se nestydí přiznávat "podporu" neziskovek, které jsou financovány nadacemi, které najdeme za kteroukoliv "barevnou" revolucí ve světě. Vždyť ty neziskovky se tím ani netají, spíše naopak, jsou hrdé na to, že jim sypou prachy lidi typu Soroše. Ale jakési nejasné kremelské financování, které ještě nikdo neprokázal, to je jiná - a věřím tomu, že kdyby se našel jediný rubl, který by přistál na Zemanově volebním účtu, by tihle hlídací psi dokázali vyčmuchat a spustili by štěkot, až by uši zaléhaly. Leč, Výsosti, (zatím) není tomu tak.
Konečně, cože to psal a říkal M.Žantovský? Že byla snaha vybrat vědce. Byla snaha... Existovala poptávka...
„Nebyl to čistě marketingový projekt. Existovala poptávka po kandidátovi, který by nebyl poznamenán stranickou politikou a současně by nenesl stigma občanské společnosti nebo takřečené pražské kavárny,“ popsal Žantovský. „Z této úvahy v určité skupině vzešla nejdříve myšlenka postavit nějakého respektovaného vědce. Pokud vím, Drahoš nebyl prvním z vědců, kteří byli osloveni. Byl prvním, který na poptávku reagoval,“ objasnil někdejší diplomat a expředseda ODA.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Kazde-tele-Zdenek-Zb…
Mně zaujalo to "byla snaha". Čí snaha to byla? Kterých lidí v pozadí? O to tu jde, ne o Drahoše jako postavu. A myslím si, že "běžný občan - BO" (ve smyslu "běžný uživatel") to vycítil, že těm lidem v pozadí o nějakého BO ani trochu nejde. Lidem stojícím za Zemanem možná též ne, ale oni to umí lépe zamaskovat. Měli na to více času.
My starší, otřískaní životem, se jen tak nenecháme opít rohlíkem. Mlaďoši nemají zkušenosti a mají krátkou paměť. Číro a slušnost. Jsem zvědavá, co postaví příště... Třeba nějakého youtubera, co z virtuální reality vyrábí realitu skutečnou. Možná při další volbě nafasujeme povinně před vstupem do volební místnosti virtuální brejle...

Trvalý odkaz

Vidláku,
Váš dnešní pohled na krajinu po volební bitvě je téměř bezchybný.
Nicméně objevil jsem dnes snad ještě zasvěcenější komentář (pokud je to ještě vůbec možné).

Bojoval jsem s leností - a naštěstí ona, jako většinou, zvítězila.

Sláva vítězce, čest poraženému!

Následující článek (napsal bych totiž nejspíš něco na ten způsob) bych já osobně při své neschopnosti smolil dva dny. Potil bych krev - a nakonec bych byl dnes třeba až třetí nejlepší, což by mne zdrtilo.
Takže kopíruji:

"Je týden po volbách, národ je rozpolcen jak špalek po ráně sekery.
Nejlepší hlavy poražené strany si nyní zoufale vaří mozky otázkou, co s tím, jak dál. Sepisují tedy stovky analýz a rozborů, tak zvaně racionalizují příčiny, ale ve skutečnosti pořád tápou a nemohou se dobrat k tomu, jak se mohlo stát, že bytost jevící všechny známky silné opotřebovanosti opravdu zase vyhrála.

Podle všech společenských teorií by měla už dávno vítězit nějaká forma krásného hermafrodita, jakého mají třeba v Kanadě nebo ve Francii, kde přitom ještě před třemi sty lety byla jen divočina nebo klapala gilotina, zatímco my jsme měli už husitské revoluční hnutí a pokrokovou sociální myšlenku.

I my bychom tedy měli být podle všech propočtů již dávno vyspělou zemí, zvláště když ležíme skoro v Německu, které udělalo v dějinách mnoho bludných kroků, ale teď už nastoupilo konečně správný směr a ukazuje celému světu, co je to humanita do roztrhání těla, prováděná za zvuků Ódy na radost.

Zatímco my? Pochodujeme na místě za zvuků přiopilé dechovky. Škodolibý, otylý, zamračený lid se špatným vkusem a nezdravou životosprávou, který je celému progresivnímu světu k posměchu. Nechce přijmout do své tučné kuchyně nové chutě a vůně, nechce se zušlechtit, nechce se polepšit. Setrvává ve svém etnickém bludu, ve své chalupě z roští, ve svém národoveckém močálu.

Co tedy dělat? Zatím není jednoty v poraženém táboře. Někteří aktivisté zdůrazňují osvětu. Chtějí proto organizovat výjezdy do lidových rezervací a podnikat výpravy do zvláště zaostalých regionů.

Chtějí tam předvést, že větší spotřebou mátového čaje, luštěnin a syrových semínek je možné zlepšit nejen funkci střev, ale i vztah k veřejným věcem. Chtějí bezplatně provádět školení a rozdávat brožury o moderních trendech v pohlavní zdravovědě a reálnými ukázkami z rodinného života registrovaných párů přispět k pokroku.

Věří, že příčinou volby Zemana, toho paleosexuála ve výslužbě, je ve skutečnosti sexuální frustrace, způsobená fixací na patriarchální společenský model. Ten je nutné odstranit. První předzvěstí této nápravy byla performance ukrajinsko-mosambické aktivistky, která měla šokovou terapií uvolnit v lidu síly revolty. Žena archetypálního typu zaútočila současně křikem, který měl připomínat porodní bolesti, a zároveň ukazovala to nejautentičtější, čím žena disponuje, tedy poprsí, které chtěla přivinout na hlavu kmenového starce, čímž ho chtěla rituálně zbavit falokratické moci.

Vyšlo to tak napůl, takže akce se má v nejbližší době opakovat, přičemž zájemkyně a upravení (trans) zájemci se mohou hlásit na genderových katedrách a na Klinice pokrokové mládeže na Žižkově.

Jiní však spíše uvažují o nějaké formě aktivního odporu.

Umírněnější, gándhíovské křídlo volí pasivní rezistenci a zavazuje se, že nikdy nepodá ruku tomu, kdo na ní má otisk manuální práce a běžně používá předměty, jako jsou vidle, holínky a traktor.
Zakazuje si cesty na venkov a jako jedinou formu spolupráce se zemědělským lidem připouští návštěvu farmářských trhů s tím, že zpřísní požadavky na bio původ produktů.

Radikálnější, cheguevarovské křídlo sní o záškodnických akcích ve vepřínech a drůbežárnách, plánuje únos Zemanovy dcery a Mynářovy manželky (o tuto akci je zvláštní zájem) a snaží se získat někoho z prezidentova okolí, kdo by byl ochoten naříznout mu hůlku, vyjmout ve spánku umělé oko nebo vyměnit boty tak, aby byly o několik čísel větší.

Zvláště nadějná je ale skupina, která vkládá naději v hypnózu. Mají plán uvést hromadně polovinu národa do stavu hypnózy a v tom mu předčítat vybrané texty, především články Jiřího Peheho, Erika Taberyho, Petra Zídka a Martina Fendrycha.

Mají za to, že když lid není schopen přijmouti jejich výuku racionálně a ve stavu vědomí, bude nutné dostat se k němu formou ataku na podvědomí a sugescí.

Stav hypnotický přitom lze lehce navodit vysokofrekvenčním vysíláním kázaní Tomáše Halíka, které by se přenášelo formou aerosolového rozprašování nad územím mimo Prahu, kde již to není potřeba.

Omylem vítězný lid se takto nenásilně vzdělá a pozná blaho osvícenství.

Až se probere z hypnózy, plácne se do čela a s větou „Jak jsem jen mohl být dosud tak blbý!“ počne litovat své volby a pokorně poprosí za odpuštění, že už to nikdy neudělá."

tak jí odpouštím naprosto všechno, co jsem jí kdy zazlíval. A jestli není, tak mám jediné slovo: Geniální.
Karel Čapek a Jan Neruda by zaplesali, jací mistři (a mistryně, aby to nebylo příliš nekorektní) jazyka se v budoucích generacích objevili, byť mezi novináři aby takové perly jeden elektronickým mikroskopem hledal.

Trvalý odkaz

To by se vám líbilo na tom vašem Vidlákově, jen tak si podle vlastního uvážení zvolit Zemana a týden po volbách už být zase na svých zahrádkách, dílnách, prát plínky a věšet prádlo.
Tomu bude se vší rozhodností zatnut tipec.
Jak dnes píšou BL udavače Čulíka: "Hrozí, že debilizace bude pokračovat. V konečném důsledku to povede k udržování vnitřního společenského konfliktu a k ochotě volit nikoliv racionální politická řešení, ale populistický žvást obalený do průhledné demagogie. Průhledné ale pouze tehdy, pokud k tomu má člověk dostatečnou dovednost. Je úctyhodné, že se například Palackého univerzita snaží svou iniciativou pomoci lidem, kteří volí trvalé udržování svého neštěstí. Je to skvělý příklad, který ovšem bude mít jen velmi malý dopad, pokud se nezapojí další univerzity a instituce, jež mají přirozeně pracovat pro společenský prospěch. Ani tak ale nebude jednoduché zvrátit politické klima v ČR, kde stačí jeden populistický blábol k utvrzení vlastního konfirmačního zkreslení."
Ano, už jsou připraveni vyrazit. Krásní, mladí, vysokoškolští, v modrých košilích a ti už se s tou vaší Vidláckou názorovou cochcárnou směle a rázně vypořádají.

Asi jsem udělal chybu, že jsem BL vymáznul z oblíbených - tohle je perla, jak vystřižená z Jasánkovi Zástavy někdy tak z roku 55. Čulíkovi ten svazácký patos sluší.

Vida, co se dá za mrzký groš všechno vytvořit.

Přátelé!

My jsme jezdili sbírat brambory, dnešní studenti se opět vracejí coby potulní propagandisté a rozsévači Jedině Přípustných Hovnot.

Po vzoru svých dědečků z padesátých let.

Viděl jsem jednu z příruček, které tehdejší Jasánkové (předchůdci dnešních termokubů Jandů) překládali z ruštiny a kolportovali nevědomým českomoravským zemedelcům.
Severosovětští kolchozníci radili našim českomoravským protodružstevníkům, jak chovat soby.

My jsme v šedeátých letech pochodovali na majáles pod transparenty s uvědomělými hesly
Sovětský husita - náš vzor!
a Jezte ruská vejce - jsou to vejce našich přátel!

Mladý český člověk byl vždy uvědomělý, akorát v posledních letech se to nějak zvrtlo.
Nejdřív před volbami vnouček přemluví bábu - a pak přijde (s)prostý, ošklivý marod, nevzdělaný děda, nýmand, obyčejný Ing, kandidát věd, a přemluví vnoučky, aby mu to hodili.

Ještěže má současná pokroková mládež ten správně politicky i sexuálně orientovaný předvoj!

Koneckonců - pokrok a mléko ničím nenahradíš.
Vzdělanostní společnost dosáhla již takových met, že trojkař-čtyřkař ze základní školy bez problémů vystuduje soukromou střední školu a posléze s ještě menšími problémy udělá bakaláře na vhodně zvolené soukromé vysoké.
Přitom ta jeho čtyřka či trojka na základce neprojde jeho učitelce tak lacino!
S diplomem, ještě teplým z laserové tiskárny se coby člen prověřovacího komanda vydá na svou základku.

Marně se brání jeho učitelka a ředitelka, že už dále nemůže snižovat laťku!

Marně ukazuje, že laťku už zakopali pod zem!
Znalostí netřeba, vše je na gůglu či vikině, je zapotřebí zajistit, aby absolventi bez problémů absolvovali i čerstvě inkludovaní menšináři ze zvláštních škol.

Že nemají IQ ani 65 ?
To je tím, že měli na své bývalé zvláštní škole příliš náročného pedagoga, což je frustrovalo.
Tudíž zrušíme zvláštní školy a testy.

Pokud by se snad nenaučili číst a psát, lze jim každému přidělit dva sekretáře z řad nespolehlivých a nedovtipných vysokoškolských pedagogů, kterým drahoušové nepřidělej granty.

Trvalý odkaz

Líbí se mě ty výjezdy do lidových rezervací,zřejmě si četli v dějepisu o podobných výjezdech,zakládat JZD.
Také je dobré,kolik se nám odkopalo,ochránců západních hodnot,dokonce i Rychetský z ÚS

Trvalý odkaz

Porovnání druhého kola prezidentských voleb v roce 2013 mezi MZ a KŠ a r.2018 mezi MZ a JD. V krajských městech. Tedy údajně vzdělanější a inteligentnější část obyvatelstva ČR.
V absolutních číslech dostal M.Zeman v roce 2018 v součtu všech krajských měst, celkem o 20tisíc hlasů více oproti roku 2013.
Výsledek v procentech je v jednotlivých městech téměř totožný s rokem 2013 (odchylky 1-3%).
Překvapivě si oproti roku 2013 polepšil v Plzni z 45,57% na 47,56% v r.2018, Liberci z 42,47% na 44,35%, K.Varech z 45,63% na 50,22%, Budějovicích z 45,53% na 46,83%.
Ještě se zlepšil v Ústí z 56,73% na 57,61%(tady asi nepřekvapivě).
Mimo Zlína kde zůstal na svých cca 48%, si pohoršil v Ostavě z 65,06% na 62,57%, Olomouci z 51,63% na 48,45%, Brně z 46,09% na 42,42%.
Hradec pokles z 46,20% na 45,29%, Pardubice také pokles z 50,96% na 47,47%.
Překvapivě největší pokles jak v celkových počtech hlasů tak i procentech je Jihlava z 57% v roce 2013 na 51% v r. 2018 a o 600 hlasů méně.
Praha také podoba s rokem 2013 kdy dostal 33,99% nyní 31,24%, ale celkově o 2000 hlasů více.
Celkový počet hlasů kandidátů v druhém kole v roce 2018 v krajských městech(zaokrouhleno).
M.Zeman - 600 tisíc.
J.Drahoš - 850 tisíc.
Tak ani u vzdělaných to žádná tragedie nebyla. Pokud by se nezapočítala Praha tak je to téměř vyrovnané.

to nevím, zato si moc dobře pamatuju, že to říkával hnědý medvěd Bálú, když bylo málo vody ve Vajgananze :-)) To mine - říkal Bálú - to všechno mine.
A Bálúovi já teda věřím!

Trvalý odkaz

Needed to write you a little bit of observation to give many thanks the moment again just for the extraordinary guidelines you have shared at this time. This is so tremendously open-handed of you to deliver publicly what most people might have supplied for an e-book to get some dough on their own, mostly since you might have tried it if you decided. The techniques also acted as the easy way to be certain that other people have the same desire the same as my very own to know great deal more regarding this matter. I am certain there are many more pleasant times ahead for folks who look over your website.
cartier love bracelet http://www.cartierbracelet.us

Trvalý odkaz

I'm just commenting to make you know of the great experience my wife's girl had checking the blog. She figured out lots of details, which include what it's like to possess an ideal helping style to let many others quite simply fully grasp various tricky topics. You undoubtedly did more than visitors' desires. Thank you for delivering such important, dependable, revealing and as well as fun tips about this topic to Evelyn.
chrome hearts http://www.chrome-hearts.us.org

Trvalý odkaz

My wife and i have been quite cheerful when John could finish up his basic research from the precious recommendations he received using your blog. It's not at all simplistic to just possibly be releasing information which usually men and women may have been trying to sell. Therefore we understand we now have the blog owner to thank for this. These illustrations you made, the straightforward site navigation, the friendships you give support to promote - it's got many extraordinary, and it's making our son and our family reckon that this article is cool, and that's especially serious. Thanks for the whole thing!
curry 3 http://www.curry3.in.net

Trvalý odkaz

Thank you so much for giving everyone remarkably spectacular opportunity to read in detail from this site. It's usually very beneficial and also jam-packed with fun for me and my office fellow workers to visit your site no less than three times per week to read through the newest stuff you will have. And indeed, I am just always satisfied for the tremendous concepts you serve. Some 4 areas in this post are particularly the simplest we have had.
chrome hearts http://www.chromehearts.net.co

Trvalý odkaz

I am glad for writing to let you be aware of what a awesome experience my wife's princess gained viewing your blog. She even learned so many things, including what it is like to have an amazing teaching nature to have many others without problems know just exactly some complicated things. You really exceeded our expected results. I appreciate you for showing those effective, safe, edifying and even easy tips about this topic to Lizeth.
curry 4 http://www.curry4.us.com

Trvalý odkaz

I precisely wished to thank you so much once again. I'm not certain the things I might have undertaken in the absence of the type of methods contributed by you regarding my situation. Certainly was a very frightening difficulty in my opinion, nevertheless discovering this specialised way you treated the issue made me to jump over gladness. I will be happier for your assistance and then sincerely hope you find out what a powerful job that you're undertaking teaching the rest through the use of a blog. Probably you have never encountered any of us.
chrome hearts http://www.chromehearts.com.co

Trvalý odkaz

Thanks a lot for giving everyone an exceptionally spectacular possiblity to check tips from this web site. It is usually so cool and also full of fun for me personally and my office co-workers to visit your blog at least thrice in 7 days to read the latest secrets you will have. And definitely, we are usually amazed considering the great pointers you serve. Certain 4 tips in this article are in fact the most effective we have all ever had.
fenty puma http://www.fentypuma.us.com

Trvalý odkaz

I in addition to my guys were actually studying the great helpful hints located on your web site and so instantly I got a terrible feeling I had not expressed respect to the web site owner for those tips. The ladies had been so glad to read through them and already have definitely been tapping into these things. We appreciate you indeed being very thoughtful as well as for utilizing this kind of essential subject areas millions of individuals are really eager to understand about. My honest apologies for not saying thanks to earlier.
kobe 11 http://www.kobesneakers.com

Trvalý odkaz

I have to voice my passion for your generosity in support of men and women who must have help on this one area. Your very own dedication to passing the solution all over appears to be exceedingly productive and have consistently permitted professionals like me to attain their goals. Your entire important advice denotes a lot to me and even further to my office colleagues. Many thanks; from everyone of us.
burberry http://www.burberryoutlet-store.us.com

Trvalý odkaz

My husband and i got absolutely contented that Louis managed to complete his preliminary research through the precious recommendations he got when using the site. It is now and again perplexing to simply choose to be giving away tactics that many people might have been making money from. Therefore we do understand we've got you to thank for that. The most important explanations you made, the easy blog navigation, the friendships you can aid to instill - it's many fantastic, and it's letting our son and the family understand this subject is interesting, and that's incredibly indispensable. Thanks for the whole thing!
calvin klein underwear http://www.calvinkleinoutlet.us.com

Trvalý odkaz

I just wanted to type a small remark to be able to appreciate you for all of the remarkable instructions you are showing on this site. My incredibly long internet search has finally been honored with reasonable facts to talk about with my partners. I 'd mention that many of us website visitors are quite lucky to live in a good site with so many brilliant people with helpful things. I feel somewhat lucky to have used your site and look forward to really more fun times reading here. Thank you once more for everything.
kobe 9 http://www.kobesneakers.com

Trvalý odkaz

I must show my gratitude for your generosity for men and women that actually need guidance on your theme. Your special dedication to passing the solution up and down has been quite interesting and has constantly allowed some individuals like me to reach their objectives. This interesting tips and hints entails this much a person like me and somewhat more to my fellow workers. Regards; from everyone of us.
off white http://www.offwhiteclothing.us.com

Trvalý odkaz

Thank you so much for giving everyone an extremely special possiblity to read from this site. It can be so kind and also packed with fun for me and my office peers to visit the blog more than three times per week to learn the fresh guidance you will have. And indeed, I'm just actually contented with your spectacular tips you give. Some 3 tips in this post are essentially the best we've had.
michael kors uk http://www.michael-kors-handbags.org.uk

Trvalý odkaz

I together with my pals have been reading through the excellent strategies on your web site and so immediately developed a terrible feeling I never thanked the web site owner for those tips. These guys happened to be so stimulated to read through them and now have absolutely been taking pleasure in them. Thank you for actually being really thoughtful as well as for choosing such excellent things millions of individuals are really needing to know about. My sincere apologies for not saying thanks to earlier.
chrome hearts online http://www.chromeshearts.us.org

Trvalý odkaz

A lot of thanks for each of your effort on this web site. Debby delights in getting into investigation and it is easy to understand why. All of us know all about the dynamic manner you make effective thoughts on this web site and invigorate response from other individuals about this concern so our own princess is certainly becoming educated a whole lot. Take pleasure in the rest of the year. You're the one doing a remarkable job.
air presto http://www.nike-airpresto.us.com

Trvalý odkaz

I have to show some appreciation to you for bailing me out of this situation. Right after researching throughout the the web and obtaining thoughts which were not helpful, I was thinking my life was over. Living minus the answers to the issues you have sorted out all through your article is a crucial case, as well as those which might have in a wrong way damaged my entire career if I had not noticed your web page. Your know-how and kindness in dealing with all areas was valuable. I don't know what I would have done if I hadn't discovered such a solution like this. I can also at this point look forward to my future. Thanks for your time very much for this impressive and effective guide. I won't think twice to propose your web sites to anyone who needs tips about this subject matter.
new england patriots jersey http://www.patriotsjersey.us.com

Trvalý odkaz

I want to show thanks to this writer for rescuing me from this predicament. After browsing through the the net and getting concepts that were not helpful, I assumed my entire life was done. Existing without the approaches to the difficulties you have sorted out all through your main blog post is a crucial case, and ones which may have in a wrong way damaged my career if I hadn't come across your blog post. The talents and kindness in maneuvering all the details was invaluable. I'm not sure what I would've done if I hadn't encountered such a point like this. I am able to at this point look ahead to my future. Thanks for your time very much for this high quality and effective help. I will not be reluctant to refer the website to any person who should receive support on this problem.
pg 1 http://www.paulgeorgeshoes.us.com

Trvalý odkaz

I together with my buddies have been taking note of the best tricks found on the website and then all of a sudden got a terrible feeling I had not expressed respect to the website owner for those secrets. Most of the young boys happened to be thrilled to see all of them and already have in actuality been having fun with them. Thanks for simply being so helpful and then for making a decision on this kind of excellent themes most people are really needing to discover. My personal sincere regret for not saying thanks to you sooner.
lacoste online shop http://www.lacosteonlineshop.us.com

Trvalý odkaz

I and also my pals came going through the excellent guides found on your site while all of a sudden I got a terrible feeling I had not thanked the web blog owner for them. My ladies happened to be as a consequence stimulated to study them and have really been using them. Thanks for turning out to be very helpful and for pick out variety of amazing subjects millions of individuals are really needing to be informed on. My personal honest regret for not saying thanks to sooner.
ferragamo sale http://www.ferragamobelt.us

Trvalý odkaz

I wanted to write you this bit of word in order to say thank you as before considering the stunning strategies you have discussed on this website. It was quite particularly open-handed with people like you to present freely what a few individuals might have made available for an electronic book to help make some cash for their own end, specifically given that you could possibly have done it if you decided. These good ideas in addition worked to be the easy way to be aware that the rest have similar zeal like my personal own to know the truth way more around this problem. I'm certain there are lots of more pleasant moments up front for people who looked at your site.
curry 2 http://www.stephencurry-shoes.us.com

Trvalý odkaz

Thank you so much for giving everyone remarkably terrific opportunity to read from this site. It really is so nice and also jam-packed with fun for me and my office acquaintances to visit the blog no less than thrice weekly to read through the new secrets you will have. Of course, I'm also at all times astounded with the fantastic techniques served by you. Selected 2 tips on this page are easily the simplest I've ever had.
nhl jerseys http://www.nhljerseys.us.org

Trvalý odkaz

My husband and i got very comfortable that Chris could deal with his research out of the ideas he was given using your web pages. It's not at all simplistic to simply possibly be making a gift of tips and tricks people have been selling. Therefore we discover we now have the writer to thank because of that. The explanations you have made, the simple blog navigation, the relationships you will aid to create - it is everything exceptional, and it's really making our son in addition to the family imagine that that issue is enjoyable, and that's incredibly important. Thank you for all!
ysl http://www.yslhandbags.org

Trvalý odkaz

I am writing to make you be aware of what a exceptional experience my friend's child experienced reading through yuor web blog. She learned some pieces, including what it's like to possess an awesome giving mood to have other folks very easily know several grueling issues. You undoubtedly exceeded visitors' expectations. Many thanks for delivering those precious, dependable, revealing and as well as cool tips about the topic to Evelyn.
true religion http://www.truereligionjeans-outlets.us.com

Trvalý odkaz

I precisely desired to appreciate you once again. I am not sure what I would've sorted out without those solutions shared by you regarding such subject. Entirely was a real intimidating case in my opinion, however , spending time with the well-written mode you managed that forced me to leap with joy. I'm thankful for this guidance and then pray you are aware of an amazing job you happen to be doing educating men and women using your webpage. I know that you've never encountered all of us.
oakley http://www.oakleysunglassesonline.us.org

Trvalý odkaz

I as well as my friends were actually reviewing the excellent key points found on your web blog and then at once developed a horrible suspicion I never thanked the website owner for those strategies. Those people had been consequently happy to study them and already have undoubtedly been having fun with these things. Thank you for actually being quite thoughtful as well as for utilizing varieties of beneficial subject areas millions of individuals are really needing to be aware of. My very own sincere apologies for not expressing gratitude to sooner.
asics gel kayano http://www.asicsgelkayano.us.com

Trvalý odkaz

I must show thanks to this writer for bailing me out of this type of difficulty. Just after researching throughout the world-wide-web and seeing tips which are not productive, I thought my entire life was gone. Being alive minus the approaches to the difficulties you've solved as a result of the review is a critical case, and those which could have negatively damaged my career if I had not discovered your blog post. Your own personal understanding and kindness in maneuvering a lot of stuff was very useful. I don't know what I would have done if I hadn't encountered such a point like this. It's possible to now look forward to my future. Thanks a lot so much for this professional and amazing guide. I won't think twice to recommend your blog to anyone who requires support on this situation.
chrome hearts http://www.chromehearts.net.co

Trvalý odkaz

I must express my love for your kind-heartedness giving support to men who really need help on this important concept. Your real dedication to getting the message all around became rather important and has in most cases enabled folks like me to achieve their objectives. Your amazing interesting help and advice implies a great deal to me and a whole lot more to my office workers. Thank you; from all of us.
chrome hearts http://www.chromeshearts.us.org

Trvalý odkaz

I really wanted to write down a small word so as to appreciate you for all the fantastic ways you are posting on this site. My considerable internet research has now been honored with reputable suggestions to exchange with my close friends. I 'd believe that many of us visitors are very endowed to be in a fine place with very many special people with good tips and hints. I feel rather happy to have come across your site and look forward to some more pleasurable minutes reading here. Thank you once again for everything.
stephen curry 5 http://www.curry5.us.com

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.