Není nic staršího...

Autor

...než včerejší zprávy...

Tak já tady mlátím hubou... tedy klávesnicí a ve skutečnosti už jen mlátím prázdnou slámu. Ale víte, já fakt věřil všem těm zprávám, jaký bezprecedentní útok se to v té Saúdské Arábii stal. Jak ti zlí Jemenci/Íránci zničili ropná zařízení, že z toho bude velký, supervelký, největší výpadek za poslední roky.

Nebyl jsem sám... Vlk na Kose už zase spustil svoje analytické centrum, jiní dobře placení ekonomové varovali před cenami ropy za 100 dolarů za barel.  Trump už má nabito, všichni novináři dokolečka dokola opakovali mantru o tom, jak drony přiletěly z Íránu a jakou to nadělaly škodu, ale nevadí, protože USA vědí odkud to letělo a jejich pomsta bude sladká... 

Když jsem si Vlkovu analýzu přečetl a podíval se na ty fotky, co tam prezentuje, dost podstatně jsem změnil názor. Já si totiž ještě pamatuju jak vypadaly hořící vrty po první válce v Zálivu.  Především bylo všechno okolo černé, černější a nejčernější a to do vzdálenosti celých kilometrů. Ropné saze totiž stojí za to víme? 

A včera najednou Saudi Aramco obnovilo 70% výpadku. A jestli to takhle půjde dál, do konce týdne bude všechno v pořádku. Jedna bouře na moři ve které uvíznou nějaké ty supertankery má nakonec na ceny ropy větší vliv než celý ten slavný útok. 

Čili všechny naše slavné analýzy můžeme zahodit a z fleku je můžeme zařadit do kategorie fake news. Alespoň vidíte, jaký dnešní svět je. Nakonec nejpravdivější co jsem řekl bylo, že na místo se nikdo nepodívá a máme k dispozici jen fotky, které Saúdi sami uvolnili. Je jedno jestli jste veřejnoprávní nebo soukromé médium, BBC nebo CNN, Česká televize nebo Parlamentní listy, Vlk nebo Vidlák... neověřené zprávy jsou všude a mezi obyčejným vesnickým Vidlákem, co si píše zadarmo po večerech a analytiky agentury Bloomberg je podstatně menší rozdíl než by se mohlo zdát. 

Nicméně jsem Vidlák nepoučitelný a tak se pokusím op nové zhodnocení: 

1. Zdá se, že Trump doopravdy věděl, jak to bylo a někde potají mimo kamery i tweety vzkázal Sálmánovi, ať si trhne nohou, že kvůli jeho nabubřelému egu arabského kalifa za něj s Íránem válčit nebude. 

2. Vracím se k jedné z prvních domněnek.. co když to žádné drony nebyly, ani rakety, ani nic podobného, ale prostě jen naaranžovaný velký požár, pár pěkných foteček z družic, kde nevidíte žádnou mastnotu ani černý hnus kolem míst kde to údajně hořelo. Jen pěkné očištěné zásobníky něbo něco podobného a v nich krásné zřetelné díry. Sakra... to snad ani nemohou myslet vážně.  

3. Vsadím se, že kolem míst útoku se nikdo s kamerou v ruce neprojde. Žádné CNN ani BBC nám neukáže jediný záběr zblízka. Možná budeme mít štěstí a fake news média nám dají něco natočeného z mobilu. Od těch etalonů demokracie dostaneme to samé co v kauze Skřípal... Nic. 

4. Co když prostě Jemenci poslali něco podobného jako vždycky - nějaké obstarožní zařízení, které neudělalo skoro žádné škody, ale dalo se to nafouknout  a tak se to nafouklo a co nezvládli Húsiové, to dotvořily saúdské tajné služby? Že by si nad Perským zálivem lítaly desítky dronů s křídlatými raketami a americké námořnictvo se na ně jen tak koukalo... tomu snad věří jen Petr Pavel a jemu podobní. A že amíci vědí odkud drony letěly...  a to je všechno, nechali je v klidu doletět... dělejte debila z někoho jiného. Na Letné jste jich měli 250 tisíc, ti vám to sežerou... 

5. Zdá se, že Saúdům jejich Gliwice nevyšla a tak rychle obnovují dodávky ropy. To víte, přicházet denně o 500 milionů dolarů, to není žádný med. Takže jsme tam kde jsme byli. V Rijádu mají koule tak ještě na rozřezání novináře, ale na opravdovou válku si netroufají a vystrkují za sebe své americké kamarády, kteří mají své vlastní problémy s pochopením, že juž nejsou takoví gerojové, jak si myslí a jejich prezident teď musí machrovat, ale s prázdnýma rukama. 

6. Ta královská saúdská rodina je zřejmě v pěkném průseru. Asi se jim to hroutí víc než si tady myslíme a začíná jim jít opravdu o kejhák. Jinak by takhle neblbnuli. Aby před nimi nebyl jejich poslední Ramadán...  

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Vidláku,
vyloučit nelze dneska nic (snad jen že Jakub Janda začne mluvit pravdu a že Vlk bude objektivně posuzovat Zemana a Babiše.)

Ale ono je dneska už po izraelských volbách a skončily patem, takže se nakonec budou nějak nuceni dohodnout i rivalové.
Bylo by pak logické, kdyby do těch dírek v nádržích Saudi směli rychle strčit špunty a začít zase vydělávat.

Důležité teď bude, jaký scénář útoku nebo "útoku" podepíší francouzští vyšetřovatelé (a jak se dohodnou s těmi americkými).
Já osobně na tu jejich zprávu netrpělivě čekám, abych si ji konečně odškrtl jako verzi, jak to určitě NEBYLO.

No ale kromě celá tahle sranda zahýbala s akciemi tisíců podniků, nejen ropných, pojišťoven, přepravních společností, rafinérií, bank...které určitě někdo za levný peníz koupil a teď je zas draho prodá.
No a kdo o téhle legraci věděl bezpečně předem? No ten, kdo ji nařídil či zmanipuloval!

Co když se spojilo příjemné s užitečným - pokus o ovlivnění voleb plus zdařilý pokus o mnohamiliardové ovlivnění cen?
Těžko se ale dozvíme, která z konspiračních teorií byla původně ve skutečnosti konspirační praxí.

Zatím bez slepic

naprosto s Vámii souhlasím a dost mne těší, že pan Vidlák /ač by asi popřel říci to na rovinu/ ve skutečnosti vidí, že na "konspiračních teoriích" něco je. Vždy při podobných událostech si s mým synem říkáme - á, copak asi postižená strana provedla, před jakým krokem to má být varování, cui bono a často se někde ten pravý důvod události ukáže.

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mně třeba vrtá hlavou:
PROČ chtějí prodat sice jen cca 5 % akcií ARAMCO a jakože na burze, to zdůvodnění......
Možná jen pro prestiž, či vydíračku, nebo že by potřebovali kapitál???, nebo chtějí být nadnárodní korporace,
či potřebují technologii na jiný druh těžby a proto musí a nechtěli kupovat odkud měli, PROČ?
Ale pak už to nebude 100 % SA, nemá být?
Co za tímto krokem a záměrem je....

Dovedete si představit Andyho, jak prodá (!dobrovolně!) nějakou tu akcii v bývalé jeho firmě jinému.
Vždyť by mu do toho kecali, vždyť by se musel dělit o zisk.....

A jak také píše anonym, není pravda, že se NIC nestalo, vždy někdo i na fake vydělá a někam tím míří......
Nemusí ani jít JEN peníze....
A další se ještě možná časem ukáže, i 11/9 jsme pochopili (částečně) a něco se zpožděním a to třeba nyní dobíhá, byla tam přece i ta SA stopa....
A zase ty zprávy jaký bude výpadek, i ty nové nyní jak to bude raz dva zase OK, nelze brát jednotlivě ani v celku jako PRAVDU.

Další moje proč:
PROČ ekonomové a média šířili IHNED jak na povel tu téměř poplašnou zprávu (a co když..?), to taky nebude samo sebou.....

Prostě všichni čekají na tu krizi a nemůžou se jí dočkat nebo co.
A ona přijde a "překvapivě" z bank, nebudou nadále MOCI půjčovat nikomu, kdo bude málo zelený a FUJ firmy i státy V EU jistě tak budou v těžkém problému...Banky se stanou silným nástrojem politiky......

Taky bude teď žvanit Greta v OSN, že už máme žít zeleně a BEZ ROPY a třeba k tomu něco řekne....☺

Že přišla další lekce, lidi nevěřte jim NIC, je jen dobře. Insegnante to napsala moc pěkně....

Zatím bez slepic

Taky se tesite co na to Hama a Pawlowska.

Jestlipak obvini CT z fke news, protoze zadnej utok nebyl nebo naopak dokazou, ze rafinerie jeste hori.

Nekdy to je tak napinavy.

Zatím bez slepic

Anonym.
Já se přidám k insegnante a Puck,přesně napsané.
Tohle jsem čekal,že jde o provokaci,dokonce snad od Bibiho,aby vyhrál volby.
To mě napadlo také,že v tom mají prsty banky,komoditní spekulanti.
Co starší vojáci,tak si pamatujeme na vojenské dýmovnice a to mě u toho napadlo.
Jenže,co to vyhrožování od USA,Trump není informován dobře,nebo jde o záměr také.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vždyť Trump rychle odvolal Boltna, aby to neodstartoval ve skutečnosti! Trump přesně věděl jak to je, že je to provokačka a navíc se zbavil hodně nebezpečného šílence, mohl podniknou nejaké politické kroky, nebo si je připravil a taky přihrál několika společnostem prachy. Hrají si s námi. Je fakt že před sto lety by nemuseli takto šaškovat. Obávám se že takto někdo vytváří i jiné virtuální události, konflikty a války, jen aby sem mohl do naší civilizace nasouvat necivilizované černoušky a jinou zběř. Možná mi už dlouho hrabe, ale 11/9, argumenty pro válku v Iráku, Skripal a já nevím, co ještě všechno dalšího, to vše je jen manipulace po sítích. Už fakt asi blbnu, ale za každou takovou zprávou vidím schovanou manipulaci, či přípravu k nějaké sviňárně. Nejvyšší čas to přestat sledovat, nebo mi hrábne.

Zatím bez slepic

Taky si myslím, že za spoustou událostí není náhoda ale kalkul. Trump nejspíše nechce válku, ale někdo jej do ní tlačí, zájmů je spousta. Skutečně Hutiové mohli poslat nějaké ty drony, zbytek se naaranžoval a něco měl zajistit, Glivice. Zatím nic a snad u toho zůstane, možná i tento stav byl pro někoho tím záměrem, někde se možná něco pohlo. Co je důležité, dnes v noci žádné rakety nebyly na Irán vystřeleny a už asi nebudou a to je dobře.

Zatím bez slepic

Osobně si myslím, že jim postačí strhnout v noci z nádrží ta nalepená černá kola ze samolepící fólie.. Proč by si do nich dělali díry, když věděli, že je budou potřebovat rychle uvést zas do provozu. The business (show) must go on.

Zatím bez slepic

chloroquine cvs
[url=https://chloroquineorigin.com/#]hydroxychloroquine chloroquine[/url]
can erectile dysfunction go away
[url=https://erectiledysfunctionbjul.com/#]can erectile dysfunction delay pregnancy[/url]
hydroxychloroquine 200 mg side effects
[url=https://hydroxychloroquinex.com/#]hydroxychlor[/url]
buy erectile dysfunction pills
[url=https://plaquenilx.com/#]side effect of plaquenil[/url]
tadalafil tablets
[url=https://tadalisxs.com/#]generic tadalafil united states[/url]
taking zithromax
[url=https://zithromaxes.com/#]where to buy zithromax online[/url]

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ano. Souhlasím.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Je třeba přidat do stejné informační hromady útoky proti tankerům, údajně v režii Iránu. Pak to začíná zapadat. Hledá se důvod.

Zatím bez slepic

Bych to trochu významově upravil, ten důvod pro humanitární bombardování Íránu se nehledá, nýbrž vytváří. Myslim, že je v tom podstatný rozdíl.

Zatím bez slepic

Máte recht VYTVÁŘÍ je správné slovo.
A když nechtějí válčit humanitárně evropští spojenci z NATO, tak neškodí naštvat "spojence" araby tak, že se do toho sami pustí, protože ti muslimové se mezi sebou nenávidí předsudečně až dost.
A když je nemůžeme ovládnout na písknutí, tak ať se zničí, poškodí, nakonec obnova pak bude taky kšeft....
Prostě proxy lokální nejlépe horká válka a dodávat se pak bude vesele všem stranám a kšeft poběží a a ještě může i USA.... pak říkat to my FAKT ne!!!!!!
A ropa z USA z břidlic (nebo americká z Ruska) bude žádaná.. no samá pozitiva....

PS: I Taliban v AFG je nespokojen z ukončení jednání a zase lítají i nevinní lidé do luftu....

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

nebudou smět prodávat auta se spalovacími motory, v Říši od 2040... ropy nebude tolik potřeba a Saudi se vrátí k velbloudímu trusu. Tankery osiří a amíci budou muset ve světě hlídat něco jiného. Stejně podle prognóz z roku 1970 už teď žádná ropa neměla být.

Vítr ševelí v lopatkách
umělé krávy na jatkách
poskytují svoje stejky
netřeba jim ani bejky,
hlavně nesmí mít prdy
aby se zelenaly Brdy.

Zatím bez slepic

Norsko nas vzor. V roce 2025 zakazou auta se spalovacimi motory. V roce 2030 topit. V roce 2035 elektrinu. V roce 2040 mit domy. V roce 2045 jist a pit. V roce 2045 + jeden tejden vyleze Breivik z vezeni, protoze tam uz nikdo jiny nebude.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

imperialismus, zahnívá na tom, že nemá do čeho píchnout. Lidé se stali humanisty, politology a politickými geografy, kontrolory a zpravodaji, a serou na vytváření nadhodnoty sprostou prací. Oči lidí se neobrací v sloup, ale v mobil, kde je všecko, co je k životu potřeba.

Ve jménu otce, i-syna, i-phonu
ve jménu chvilek milionu
žádám zdířku pro nabíječku
půjdu se učit za hérečku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

a sice ze z Jemenu niekto vypustil cmeliaka a zalozil vatru uprostred uloziska ropy :D.

Ale ako to byva - kuzlo nechceneho ... Opat Putin !!!!

Ak uz ma SA vsetko co sa da kupit vo vojenskom arzenali, a stale je to malo, resp. nahovno... bolo im ponuknute, co funguje, x-krat overene v Syrii :D a sice obstarozne S300. A kedze MbS je tak trochu nevyspytatelny, mozno si niekto v USA zobral kalkulacku a zacal prepocitavat, ze ak by po turkovi aj saud hodil vidle do slubnych kontraktov, bol by to megapruser s vela nulami v zapornom poli.

A tak sa :
nic nestalo
a ak sa stalo, tak nic velke
a kedze sa nic nestalo a uz vobec nie velke, vsetky systemy PVO fungovali ako mali, nic im neuniklo
a kedze im nic neuniklo, su skvele
a keze su skvele, netreba menit dodavatela :D :D :D :D :D
...lebo sa v podstate nic nestalo

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dnes mne hned po ránu zaujali dva komentáře, které poukazují na nebezpečí, které je pro lidstvo mnohem horší, než nějaké útoky na suchozemské tankery - NEVZDĚLANOST
http://www.novarepublika.cz/2019/09/greta-aneb-oslava-nedovzdelanosti.h…

Zatím bez slepic

Tady je druhý:
http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8029-vzdelavani-je-problem.htm
Jak se to rýmuje. Jak se to hezky sejde, že se dva lidé nezávisle na sobě zamyslí nad jedním problémem že to vypadá, jako by byli domluveni. Jeden komentář doplňuje druhý a naopak.

Zatím bez slepic

Tady je druhý:
http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8029-vzdelavani-je-problem.htm
Jak se to rýmuje. Jak se to hezky sejde, že se dva lidé nezávisle na sobě zamyslí nad jedním problémem že to vypadá, jako by byli domluveni. Jeden komentář doplňuje druhý a naopak.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Také jsem na některých fotkách "hořících" rafinerií viděl, že kouř je takřka bílý. Zkuste si do ohně nalít trochu oleje (nebo lepší - dát tam kus dehtového papíru, ten by mohl být podobný jako ropa). ☺
A ty články o bezprecedentním útoku začaly nejdřív jedním dronem, pak se jejich počet ustálil na 14-16, poslední čísla byla 19 dronů a 10 raket s plochou dráhou letu...
Nečtu noviny a nemám televizi. Takže jenom, co vidím na internetu.
Nejdříve každý druhý článek o bezprecedentním útoku, "komentátoři" se předháněli v tom, jak zlí ti Íránci jsou a jak Doník konečně musí "ukázat koule" a rozhodně se k tomu postavit...(Nikdo z těch tlachalů se však nezmínil o tom, že útok nebyl proveden na žádného US vojáka, na žádnou loď, auto, techniku nebo majetek, naopak těžaři břidlicové ropy z SSA na tom kurevsky vydělali...).

A dnes skoro nikde nic. Články jako by zmizely z hlavních stran. Pokud je najdete, tak někde zasuté v archivech.

Zatím bez slepic

Že by to rozjel Bolton s ....a všude byly už noty a všichni to rozjeli a jak byl vyhozen, tak se stoplo ale až se zpožděním....nic není nemožné.
To, že se najednou v médiích MLČÍ je důležitá indicie, je po volbách a s tím to utichlo?
Bál se BIBI, že taky půjde, nebo čeho?

Co mne teda na volbách v Izraeli zaujalo byla info redaktora tam přiděleného z ČT, že v Izraeli je prý 20 % obyvatel (nebo voličů, to fakt nyní nevím jistě) arabů....

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

neváhám a také já du
stoupnout si za Salmana
bo média prolhaná
píšou samé hlupé dřisty
člověk si už není jistý
kde je jeho místo.
Chci mít v hlavě čisto
vymyju ji proudem zpráv
abysem byl zcela zdráv
pustím kanál dvacet štyry
to jsou esa na klystýry.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Konkrétně se problém týká především dívek, kterým na jejich WC a do jejich šaten náhle mají mít možnost chodit chlapci, kteří, jak o sobě alespoň uvádějí, se kluky být necítí. Mnohým dívkám jejich přítomnost však nebude příjemná a udělá z nich štvance, kteří budou nakonec nuceni hledat útočiště úplně jinde.

Takové jsou obavy po úniku chystaných pokynů pro školy, které vypracovala Komise pro rovnost a lidská práva s působností pro Anglii a Wales. Dokument, který má být v říjnu oficiálně představen, již jitří vášně.

Jak informoval nedělník The Sunday Times, nové směrnice týkající se transgenderových žáků pro základní a střední školy v Anglii a Walesu čelí kritice za to, že „ignorují práva dívek“.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/transgender-transsexualita-prava…

-------------------------------

Te neposlusne divky, co nechteji na hajzlikach uchyly prece mohou prodat pakistanskym gangum.

Zatím bez slepic

Nemáte pocit, jako byste podobný článek už někdy četli? Pokud jste aspoň trochu starší ročník, tak si musíte vzpomenout, že přesně ve stejném duchu byly pojaty agitační články v Rudém právu a dalším podobném tisku minulého režimu. Stačí si ochranu klimatu a klimatickou změnu nahradit socialismem a bojem proti imperialismu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Před pár dny jsem si tu tipla, že i po zastavení stíhání městským zastupitelstvím budou média nadále vytvářet variace typu "donedávna trestně stíhaný AB" nebo "v minulosti trestně stíhaný AB", atd. No a Asfaltový holub přidal ještě další květnaté modifikace typu "momentálně nestíhaný trestně stíhaný AB". atd.
Ó jak staří, škaredí a hloupí jsme tu na Kydech, Targus má svatou pravdu.

V dnešním dopoledním pořadu na ČR Plus v pořadu "Pro a proti" se s tím redaktorka Veronika Sedláčková vůbec nepárala a mě i AH zesměšnila.

Několikrát totiž použila sousloví "trestně stíhaný premier" ve vztahu se zcela aktuálními událostmi. Prostě bez jakýchkoliv dodatků. Když už to použila po několikáté, tak asi pocítila potřebu to vysvětlit: "Premier je stále trestně stíhaný, protože se čeká na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana."

Tož to mě podrž. Tahle redaktorka úplně sere na to, že zastavení trestního stíhání městským zastupitelstvím dokonce už nabylo právní moci. To je naprosto neuvěřitelná arogance a drzost veřejnoprávního média.

Doufám, že se tato čerstvá dezinformace objeví v dalším pořadu o dezinformacích "To se ví".

Zatím bez slepic

Maneco,
třeba je paní redaktorka zakuklenou sympatizantkou Babiše.
Dobře ví, jak nasrat a dohnat k příštím volbám i beznohé chronické nevoliče !

Zatím bez slepic

Když veřejnoprávní ČT a dohledový orgán nerozhodí ani vyjádření fake news "bývalý premiér", co by jim a všem z
klubu "antibabiš" měla trhat žíly nějaká dle nich na chvilku, právní moc....

Nezruší-li "jejich" Zeman to Rozhodnutí Šarocha jako nezákonné, sám pozná jak "dneska mají tě za svatého, zítra....."

https://echo24.cz/a/S8CzD/proc-se-saroch-rozhodl-jinak-nez-policie-stav…

Zatím bez slepic

Nejčerstvější vyjádření Erazíma z MSS, dnešní ...........ještě horké.,...se zveřejněním rozhodnutí pro veřejnost...!!!!!!!!!!

http://portal.justice.cz/Justice2/soud/soud.aspx?o=25&j=35&k=5960&d=363…

Kdo má problém tam v odkazu to anonymizované Rozhodnutí Šarocha si najít a stáhnout, tak ještě jedna varianta...

Doporučuji běžného občanovi jen 20,21,27 pak stranu 82 poslední cca 3 odstavce a stranu 83 a máte jasno, proč neměl nakonec Šaroch jasno a měl pochybnosti, že to může dát k soudu a neutržit tam ostudu ....Ostatní je stejně začerněné...

Když takto zvěřejňuje ČT je to v oukeji, tak snad to přežijí (tolik té černi) všichni demokraticky i zde..........

https://www.scribd.com/document/426522081/Usneseni-M%C4%9Bstskeho-statn…

PS: Kdyby ty anonymní akcie na majitele nebyly..........to by se nejen v devadesátkách kapitalistům a nejen z ČR zde blbě žilo.......

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdybych byl obhájcem paní reaktorky ve věci trestného činu pomluvy A. Babiše, určitě bych ji z toho vysekal.
Ona přece neříká, KDO Babiše trestně stíhá a JAK ho stíhá!
Stíhat je přece možno různě- třeba opovržením nebo podezřením.
Stíhat vás může třeba vlastní žena - viz všeobecně rozšířený termín "moje stíhačka".
Určitě ho stíhá celá PAL . A jakými tresty? Kromě verbálních útoků i peněžitými - určitě musí každý měsíc vysolit nějaký ten milión korun štábu špičkových právníků, tuzemských i dovozových analytiků a anállitiků.
Takže je nebo není AB trestně stíhaný ? :-)

Zatím bez slepic

Dobře, stíhaný ano, ale pak už tam nesmí být trestně stíhaný, jinak jde o trestný čin pomluvy. Nebo ne?

Zatím bez slepic

Pokud trestní stíhání vede ulice a dav včetně ČT a politiků, a žalobce i soudce je soudce lynč, pak JE.

Pokud připustíme, že máme zákony a budeme respektovat tu nezávislou justici a chceme se ještě pohybovat v zákonném rámci, NENÍ. (Protože "právní moc".)

A vyčkáme, co na to NSS Zeman.

Chvilka proškolení "mužstva" (v lidštině) na našem hnojníku, samozřejmě jen pro ty, co to nevědí a vědět tak nějak chtějí:
(ČT, elfové, politici, mladí a neklidní a přesvědčení, nenechte se zviklat! ☺)

Státní zástupce zastavuje DLE ZÁKONA trestní stíhání pouze za předpokladu, že si je jist:
- že se trestný čin nestal,
- že skutek není trestným činem,
- že je trestní stíhání nepřípustné,
- že jej nespáchal obviněný,
- že obviněný nebyl v době spáchání pro nepříčetnost trestně odpovědný
- nebo že zanikla trestnost činu.

Má-li státní zástupce o vině obviněného pochybnosti, trestní stíhání zastavit nemůže a MUSÍ podat obžalobu.
Obžalobu může podat při vládě zákona pouze státní zástupce(žalobce), NE ULICE a POLITICI.
Proč asi máme to rčení „kde není žalobce, není soudce“.

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dilemato medií, PALu a milchlívku:
Když jsme měli stíhaného prémiéra, bylo to špatně!
Když už nemáme stíhaného prémiéra, je to taky špatně!

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Eliška Wágnerová v neděli u Moravce: "Já myslím, že by občané měli být ostražití a ukazuje-li se, že je nezávislost justice ohrožena, tak by se občané měli vyjadřovat a to třeba i na náměstích."
Prostě i jedna z největších právních autorit PALu nabádá neházet ještě flintu do žita.

Zatím bez slepic

Jedna z největších právních autorit PALu je trockistka jsk vyšitá.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

shořeli i trilobiti
petrochemik pláče
křičí do tlampače.
Útočili na Saudy
měli džípy od Audi
vyskákaly eskadrony
lítaly tu oba drony
třískali do nádrží
zkoušeli co vydrží.
Zapálili dýmovnici
řekli veni vidi vici
zmizeli jak pára,
jako tvůrci jara.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

téma.
Kofři z Rádyjo-džurnálu hlásili, že Makarón si padl do náruče i do noty s novým italským premiérem. A dohodli se, že budou rozkazovat - pardon - prosazovat přerozdělování černouprchlíků do všech států EU.
Takže se máme na co těšit...

Zatím bez slepic

Pane Targus.
Oba toho ví asi víc než naši politici.
V případě války na BV,tak jich bude miliony,a ani se nebudou ptát na souhlas evropanů.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Došlo i na urážky „havlismus“ či „havloid“, z těch si prý Havel dělá legraci. „Já si myslím, že je to přebito tím, že lidé nepřemýšlejí, když jdou volit. Volí, jak se dozvěděli v hospodě: ‚Koho volit, koho ne.‘ Neberou to vážně, tu situaci. K tomu také patří, že se vysmívají takzvanému havlismu, protože byl takový idealistický, tvrdý byznys neměl rád, měl rád svobodu, ale ne takovou rvavou svobodu byznysmenů.“

Otázka rozhodování u voleb je prý vada demokracie. „Demokracie je příliš demokratická,“ říká Havel s tím, že je vadou, že každý má stejná práva. K volbám by se měl podle něj dostat jen ten, kdo by prošel určitou zkouškou či testem. Jako ideální by pak viděl test „poctivého zájmu o budoucnost“ či „potlačení vlastního ega“. „Když někdo potřebuje dostat dotaci z ciziny, tak bude spíš volit toho, kdo mu ji dá,“ přikládá.

Václav Havel by prý v dnešní době nebyl příliš šťastný, demonstrace z posledních měsíců by se mu však líbily. Občanská společnost prý znamená právě i demonstrace bez ohledu na to, jak dopadly poslední volby.

Došlo i na zhodnocení současného prezidenta Miloše Zemana. Havel k němu zavzpomínal: „Já ho znal kdysi krátce z jakýchsi seminářů před revolucí, pak jsem byl na jeho přednáškách. Udivoval mě svou pamětí, schopností mluvit spatra a citovat všechno možné. Taková intelektuální schopnost. Pak se ukázalo, že leccos si vymýšlel, ale to je jedno.“

A pak doplnil: „A ten posun toho člověka relativně vzdělaného a inteligentního v cosi, co nedovedu ani pojmenovat… jako by si dělal srandu z lidí.“ Zeman podle něj má „radost, když potupí toho druhého“, nebo si „lebedí“, když dělá něco jiného, než se od něho čeká. Havel by prý se svými následovníky nebyl spokojený, ale nedával by to příliš najevo.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Od-Havlu-uderilo-K-volbam…

Zatím bez slepic

Neberou to vážně, tu situaci.
I. Havel

A věci, který jsou před námi a není ta metoda vyzkoušená, nejde to dělat po staru, musíme ...
M. Jakes

Zatím bez slepic

vystudoval obor Automatizace a počítače na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Roku 1971 získal doktorát na universitě v Berkeley v Kalifornii. Na počátku 90. let se habilitoval v oboru umělé inteligence na 3. lékařské fakultě UK v Praze.
Copak asi je pan anonym.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

pacienta. Demoška jen pro - nikoli vyvolené, nýbrž pro ty, kteří projdou scio testem.
Bomba. To je ta jedině pravá demoška. Ten zbytek, který neprojde, bych navrhoval semlít do psích granulí. Ať je z nich aspoň nějaký užitek a ať se po nich zmenší uhlíková stopa.
Jo, jo, copak ti naši chytří kluci, Vašek s Ivanem, to jsou hlavy...

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.