A OLAF to ví?

Autor

Tak se nám šaškárna kolem Babiše posouvá pomalu do posledního dějství. Pražské státní zastupitelství našeho Andreje očistilo a zastavilo trestní stíhání za Čapí hnízdo. Případ ještě dostane do ruky ten nejvyšší státní zástupce Zeman, který si to může rozmyslet jinak, nicméně i kdyby se tak stalo, případ se už nikdy nezbaví příchuti politické kauzy (kterou byl samozřejmě od začátku) a i kdyby to Zeman nechal vyšetřovat ještě sto let, zřejmě už nám premiéra na ničem nechytnou. 

Navíc nám pražští státní zastupitelé rovnou konstatovali, že Čapák dostal dotaci oprávněně, protože firma splnila všechny zákonné podmínky. Jednou vyřčené (a nejspíš i zapsané) ani párem volů nevrátíš. Tečka. 

Navíc už dnes víme, že Šaroch už před časem upozorňoval policii, že pokud nepřijde s něčím zásadně novým a nesežene lepší důkazy, nezbude mu než Babiše obvinění zprostit. Kecy různých zainteresovaných stran o tom, jak podezřele státní zástupce změnil názor, jsou fakt jen kecy. 

Mohla by být prča teď celý spis zveřejnit, docela bych se za to přimlouval, určitě by se o tom dalo napsat několik dalších článků na téma výroby, údržby a konce jedné kauzy. 

Celý OLAF se z toho stáhl také. Asi už ví...

Kdybych byl Babišem a jeho guru Márou, měl bych teď nabito na volební kampaň jako fík. Původní "ubrečenost" premiéra, jak mu házejí klacky pod nohy teď dostala slušný základ. Navíc tu máme všechny ty dopisy našich pirátských žalobníčků do Brusele, Kalouskovy kecy a další materiál ze sněmovny, který když se to vezme za správný konec, všem ostatním notně srazí preference.

Vlastně by mě ani nepřekvapilo, kdyby přišla nová "vládní krize" tentokrát vyřešená předčasnými volbami. A pokud ne, Babiš má spoustu důvodů dupat po ČSSD a socani už chudáci nemají ani teoretickou šanci s tím něco dělat, protože doteď se jim mstil trestně stíhaný člověk, odteď si očištěný premiér dělá pořádek ve vládě.

Demonstrace ohlášené na 17. listopad dostanou zcela nový náboj... Doteď nám Minář a jeho melody boys demonstrovali za justici a právní stát systémem "ruce pryč od zastupitelství Babiši". Ve svých rozhovorech a článcích si pochvalovali, že to byli právě oni, co svou prací pro demokracii dokázali udržet krvežíznivého oligarchického diktátora na uzdě, aby už dávno všechny státní zastupitele i soudce nevyměnil a nedosadil si všude loajální lidi. A bez ohledu na jejich naparování, mají pravdu... Babiš se stáního zastupitelství ještě nedotkl. Dokonce všechny připravované zákony mají platit až v dalším volebním období. 

Ale jak to teď budou chvilkaři dělat? Demonstrovat nikoliv proti premiérovi, ale proti zkorumpovanému zastupitelsví? Protože se tam rozhodli bez ohledu na křik ulice? To bude moc pěkný sedmnáctý listopad,  na třicetileté výročí plyšáku by se jim mohlo podařit, že žádné další výročí se už nikdy slavit nebude, taková to bude ostuda. 

Udělám teď několik vidláckých předpovědí blízké budoucnosti: 

1. Ve vládě nastane klid a ticho... Babiš klidně může jít na předčasné volby a drtivě v nich zvítězit, určitě si s tou myšlenkou pohrává. ČSSD odteď snese jakékoliv zacházení, protože volby znamenají konec. Budou teď neuvěřitelně státotvorní a budeme až překvapeni, jak vstřícná bude Maláčová vůči Schillerové a Zaorálek vůči ještěrovi z Hradu. Nakonec si ale myslím, že Babiš sám o své vůli do přečasných voleb nepůjde. Ale pokud ho naštvou... 

 

2. ZAO jako obvykle nepochopí a tak budeme mít brzy další výměnu socanského ministra kultury. 

3. V ODS se začne nejprve potichu a pak stále hlasitěji mluvit o tom, že byla chyba nejít s Babišem do koalice. Profesor Fiala toho ovšem proti Andrejovi nakecal příliš a nepřekvapilo by mě, kdyby byl brzy z předsednického odejít. S ním půjde i Mirka Němcová, přejdou do TOPky a protože mají oba své voliče, tento transfer zachrání Kalouska od parlamentního nebytí. TOPka bude mít zase kousek nad pět procent. 

4. Mladý Klaus nechal moudře Babiše na pokoji a proto Modroptákům může být jejich změna politiky na houby, protože jejich voliče si vezme právě Vašík. Junior má teď příležitost jako nikdy. Když to vezme za správný konec, může dostat voliče nejen za svůj program, ale i za to, že bude dělat Babišovi důstojného soupeře, opozici, případně protiváhu v budoucí koalici. 

5. Vsadím se, že Babišovo osvobození bude znát i v ulicích a hospodách. Doteď se nikdo moc nechlubil tím, že Babiše volil. Odteď budou voliči mnohem sdílnější a ochotnější se za Babiše veřejně postavit. 

6. Vzhledem k tomu, že se všechna média, neziskovky, aktivisti i političtí oponenti zaměřovali výhradně na Čapák a běžící vyšetřování, nemají teď v ruce nic dalšího. Neběží deset dalších vyšetřování. Rychle teď vycucat z prstu něco, aby se dalo pokračovat jak doposud, to už nebude tak snadné a bude mnohem těžší to prodat veřejnosti. 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

ale mimo morálku.

Zatím bez slepic

O stovky miliard za OKD či MU nikdo nebrečí a nebojuje. Možná to ani nebylo podle zákona a rozhdodně mimo morálku. Poselství společnosti - krást se vyplatí. Čím větší zloděj, tím vážnější partner k jednání.

Zatím bez slepic

Ukradneš-li jednu ovci, oběsí tě.
Ukradneš-li celé stádo, budou s tebou vyjednávat.

Já to ještě doplním : neukradneš-li nikdy nic, budou s tebou vyjeb.vat!

Zatím bez slepic

Jestliže někdo konal podle platného zákona této země, tedy neporušil tento zákon, a výsledek jeho konání je vyhodnocen jako nemorální, pak

nemorální je ten zákon a ne ten, kdo se jím řídil!!!

Zatím bez slepic

Morálku? U eurodotací? Jste normální člověče??? BTW, takovejch Čapích hnízd vám můžu vyjmenovat několik a to jenom, co já vím a s čím jsem přišel do styku. Ostatně, jak s oblibou říkám, kolik procent eurodotací si rozkradou ti správní hoši? Přesně 100!
A vůbec, jak praví klasik, já když slyším dotace, sahám po revolveru.

Zatím bez slepic

In reply to by SansLogique (neověřeno)

Trvalý odkaz

"BTW, takovejch Čapích hnízd vám můžu vyjmenovat několik a to jenom, co já vím a s čím jsem přišel do styku. ..."

No a já bych k tomu přidala několik dalších, se kterýma jsem přišla do styku já.

S takovým pohledem na morálku v podnikání bych si tipla, že takových 90% podnikatelů u nás se chová při svém podnikání nemorálně.

A dotace jsou hnusná návyková droga, kterou dealeři této drogy udržují klienty pod kontrolou.

Zatím bez slepic

In reply to by SansLogique (neověřeno)

Trvalý odkaz

tak

Zatím bez slepic

In reply to by SansLogique (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, dotace jako princip hospodaření (nikoliv jako výjimka) je extrahované zlo.
Ach, jak charakteristické pro ten současný Eurosajuz.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ládik!!!
Dávám deset slepic.
Morálka charakter,co to je?

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ptám se s Werichem: Může taková čest přidělat nohu?

Zatím bez slepic

Citáty z knih Joe Abercrombieho:

„Tak čest, ano? Co to k čertu vůbec je? Každý chlap si myslí, že je to něco jiného. Nemůžete se toho napít. Nemůžete to ošukat. Čím víc toho máte, tím hůř na tom jste, a když nemáte vůbec žádnou, nijak vám nechybí. Ale najdou se tací, co si myslí, že je to ta nejdůležitější věc na světě. (Cosca)“

„Jedna oslnivá pověst je užitečnější, než deset neuspokojivých pravd.“

A pro kritiky Andreje Babiše, kteří nám říkají, jaký je Babiš hajzl:

„Když jsi v pekle, jedině ďábel ti může ukázat cestu ven.“

https://www.databazeknih.cz/citaty/joe-abercrombie-6392

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

To je to, pro co v českém podnikání není místo.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

odepli,
teď se squadra šmoulí
proteplí.
Co dělají bukanýři?
Bonzují?
Gelují si dredy, chmýří.
Šlukují.
A co Honzík Farský?
Má radost?
Jak důstojník carský,
ten má dost.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pohotová reakce pane Vidláku, vnímám podobně, jen se asi víc bavím…

Mně v poledne připravila ČT nádherný den. Takové zklamání a bezradnost předvedli snad jen při volebním vítězství Trumpa, kdy ještě hodiny potom, co vyhrál, ohlašovali jeho prohru, protože se s tím nedokázali smířit. Možná by všechny moderátorské hvězdy měly absolvovat herecký kurz pro podobné jobovky, než dorazí jejich politologičtí poskokové a vysvětlí jim, že se vlastně nic nestalo a že výraz „rozdělená společnost“ vždycky poslouží, když vynechají, že ji představuje jen zlomeček občanů. Oni dokonce už připouštějí pravdivost Babišova tvrzení „že trestní stíhání u nás lze objednat“ jen aby mohli tvrdit, že „zproštění lze objednat“.

Pěkný článek o ČH a AB napsal včera pan Chýla : http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-chyla.php?itemid=34728. Jen pro tu „inteligenci“ (jak si říká P.Novotný – „my česká inteligence“) je moc dlouhý, ti to nepoberou. Stejně jako nepobrali zprávu OLAF a dodnes „argumentují“ svými omezenými výklady, přestože už je dávno venku, že ani ta zpráva Babiše nevinila.

Tolik se demonstrovalo za nezávislost státních zástupců, až ti se stali opravdu nezávislými a nezávisle osvobodili Babiše. Zrzek teď může namísto Babiše zapálit sám sebe, nejlíp symbolicky pod sochou Koněva, aby vina padla na Putina :-)

Zatím bez slepic

Alice, V televizi jsem vítězství Trumpa neviděl, pouze jsem si ráno pustil Radiožurnál a i to stálo za to. Úmrtí v rodině. Prvně mne mrzí, že jsem se nedíval na ČT.

Aby vina padla na Putina? Na toho ale padne stejně.

Zatím bez slepic

uspesneho odporu dagestancov proti Basajevovmu vpadu.
Kto ma chut - nech si pozrie spravy. Putinovi treba uznat jedno. A to je konzistentnost.
Pred 20-imi rokmi domietol pripit na vitazstvo. Vcera do seba poharik hodil. Lebo to slubil. (Otazkou je, ci tam nemal caj, bo clovek sa pri 52-ke tvari inak... :D ale to je detail)
A k tomu si pozrite, co trepali nasi politici pred 20 rokmi. A co dnes. :D

Zatím bez slepic

Dobrý večer Admirále.
Pokoušela jsem se to na ČT hledat, nazvali to tehdy „Americká noc“, ale nejsem tak zběhlá, stojí mě to čas, který moc nemám. Pamatujete si Borka (říkalo se, že jednotka blbosti ČT = 1 borek)? Ten měl problém se na kohokoliv podívat zpříma, měl takové těkavé oči, tak ten byl v tu „černou noc“ přímo ukázkově „zmetený“ , chvílemi tápal a hledal slova, nesmyslně okecával - nezapomenutelný.
Odjížděli jsme ten den hodně brzo z domova, tak jsme to nějak po čtvrté ráno zapnuli a naše-vaše to ještě nepřiznávala. Mám dojem, že mluvil zrovna Shapiro. Moderátoři nám připadali nějak divní, jako by nevěděli, která bije, později jsme se dočetli, že už kolem třetí hodiny bylo jasné, kdo vyhrál, a pak se psalo, že ČT prohru Clintonové ohlásila až někdy kolem sedmé hodiny ranní (ačkoliv to přenášeli celou noc). Museli si procházet šíleným peklem, stejně jako asi nedávno, když měli připravené vysílání o „bývalém premiérovi“ … a ono nic. Náročné a rizikové povolání :-)
Později se řešila i stížnost RRTV na nevyváženost celého toho asi 10 -12ti hodinového maratonu ČT (nevím, jak to dopadlo). A dneska mi tam chyběl ten Borek :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak pro koho je černý pátek zpochybněn - měla jsem na mysli sobecky pouze sebe (ani na Babiše aspol. jsem nemyslela :-)). Pro náš mainstream je dneškem naopak určitě potvrzen. Chudáci!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Od oznámení zprávy o zastavení stíhání se v rozhlase střídají komentátoři, novináři, politologové, politici... jak na orloji.
Všichni se snaží z té zprávy vymačkat alespoň trochu žluči, pochyb, podezření. Všem jim zůstává pachuť na patře, na srdci, na mysli.. a Kalouskovi dnes večer zřejmě zůstane pachuť i na játrech.

Mám chuť se vsadit, že někteří redaktoři obzvláště naší vaší TV a našeho vašeho ČR se nebudou moci rozloučit s ustáleným spojením "trestně stíhaný premier" a obscesní nutkání jim bude podsouvat "nedávno ještě trestně stíhaný premier" nebo "dříve trestně stíhaný premier".

Zatím bez slepic

možná by mohli začít psát:

- momentálně nestíhaný trestně stíhaný premiér

- trestně stíhaný premiér s dočasně přerušeným stíháním

- premiér v očekávání několika dalších stíhání v několika nových kauzách, které společně připravují milióny chvilek se zainteresovanými státními zástupci

- doživotní sprostý podezřelý

- premiér podezřelý ze spoluúčasti na prezidentově proputinovské vlastizradě

- premiér pravomocně odsouzený Vlkem k doživotnímu koblihaření

- premiér poškozující důvěryhodnost tuzemského justičního systému svou zarputilou nestíhatelností

- atd.
- atd.

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Neradit.
Ať si namáhají hlavičku sami.
Ovšem bude to fuška. Bývalého premiéra je tak něco nepřekoná.

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pět anonymních slepic.

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na všechna table slůvka se používá "Kontroverzní"

Zatím bez slepic

Babišova výhoda je, že kdyby chtěli tvrdit, že jeho „osvobození“ bylo „koupeno“, připustili by tím, že lze „koupit“ i jeho stíhání. Stejně to vypadá, že se to zpackané vyšetřování hodí na policii (nejspíš právem), "nenávistné chvilky" se postaví na jejich stranu a pak už nemusíme přemýšlet, kdo tu rozděluje. Ještě malý Zeman to může „napravit“ a jestli bude nakonec rozhodovat velký Zeman ... to si ani nechci představit. Takové nenávisti s hubou plnou demokracie, není vám z toho smutno?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jen, aby vlkovi nepraskla žilka. Velkýmu analytikovi.

Zatím bez slepic

Pohádka o Červené Karkulce

V pohledném stavení na konci vesnice,
Bydlela sedmkrát trestaná světice.
Od mládí fandila procházkám v šeru,
na jejich památku vlastnila dceru.
Křehounkou dívenku s nosem jak okurka,
červeným od rumu, no prostě Karkulka.

Jednou když maminka dívenku spatřila,
dala jí facku a potichu pravila:
"Rychle si oblékni červenou sukénku,
babička za lesem dostala žloutenku.
Zanes jí guláše aspoň půl hrnka,
ať bába vyskočí zas jako srnka."

K čemu je matičko červená suknice ?
Ta jenom přiláká vilného myslivce !
Jestli mě znásilní, zas jako včera,
nebudu už tvoje nevinná dcera !
Nedávej bázlivým myšlenkám průchod,
sic bába za léky utratí důchod !

Popadla Karkulka aktovku s jídlem
a běžela lesem jak píchnutá šídlem.
Navzdory vábivé červené sukýnce
nestřetla na cestě vilného myslivce,
svalnaté nohy a kvalitní pohorky
rychle ji zanesly do známé chaloupky.

Vyndala z aktovky dietní potravu,
tu v loži spatřila podivnou postavu.
Ha ! Co je to za fóry, tak brzo po ránu ?
Vlk se tu placatí v bábině županu !
Jen pojď dál, Karkulko a nestůj u dveří,
s bábou jsem posnídal, ty zůstaň k večeři.

Máš hezký tvářičky, jak žádná druhá,
zato tvá bába byla dost tuhá.
Tak to sis vybral jakostní potravu,
nejseš ty blbečku tak trochu na hlavu ?
Marně mě nazýváš spanilou děvenkou,
Sežral jsi babičku s infekční žloutenkou !

Lesem se ozývá zoufalé vytí,
jak se vlk pokouší vyvolat blití.

https://necyklopedie.org/wiki/%C4%8Cerven%C3%A1_Karkulka

Zatím bez slepic

Moc pěkné. Jdu si přečíst Vlka

Zatím bez slepic

Tak jsem si to přečet - zásadní vlkova chyba : celou dobu cituje podvod par.209 učiný i v r.2008 a pak do toho zapíchne vidle a tvrdí,že olaf ...par.212,260 účiný od r. 2010

Zatím bez slepic

JUDr. Vlk z Kosy vylkádá Zákon.
Koblihové třeste se!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

a z toho klidku moze pozorovat cvrkot.
Hadze navnady.
Netusim kedy mate v CR nejake tie volby, ale vobec by som sa nedivil, ak by jeho najuzsi tim makal na 110% na tom, aby aktualnu kauzu a jej vyustenie zapracoval do buducej predvolebnej retoriky.
V podstate mate take to ceske Russiagate. Trump to ustal. A Clintonovic klan ma zasadny problem.
Babis to ustal. A ti, co sa v jeho hone prilis angazovali, maju od dnesneho dna nekludny spanok. To sa budu rojit, pozadovat a hlavne plnit laskavosti :D :D :D :D :D

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak Ladik určil přesně budoucí vývoj. Podle zákona sice Ok (osobně mě překvapilo,že nebyla malá a střední firma nastavena v rámci zákona a čekalo se na několik judikátů ústavního soudu.Co to je za zákony navíc v platnosti od r.2010). Lze očekávat slovní spojení, nemorální premiér, morálka pláče atd. a to i u příležitosti svolání mio chvilky v listopadu. Poezie emoce morálka hercům i líp půjde. Ted už jenom stanovit co je morálka,morální, a šup zpět do oběhu nějaký to hnízdo.
Vyjádření některých zde mě zklamaly a asi by nebylo od věci nahodit téma co je v naší společnosti nemorální a přesto se celkem běžně děje, hranice snesitelnosti různých konání apod. Námět pro Vidláka?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Státní zástupce rozhodl, jak rozhodl. Ale svým rozhodnutím ponechal všechny Babišovy kritiky v pozici směšných figurek. Pokud mu budou něco nadále vytýkat, jeho tým si vystačí s jednoduchým prohlášením:
"Čapí hnízdo proběhlo podle zákona a ten zákon byl přijat za vlády ODS (svěží vánek Topolánek), TOP 09 se |STAN (Schwarzenberg s Kalouskem, Gazdíkem, Rakušanem), Bursíkových Zelených, VV, LIDEM (kdo si má všechny ty pidistrany pamatovat), pro zákony byla nejspíše i ČSSD a KDU-ČSL. Kromě Pirátů, kteří se tím tehdy neumazali, mají všechny ostatní parlamentní strany punc směšných postaviček. Myši, která řvala.
Navíc je celá ta částka směšná v porovnání s tím, z čeho jsou podezříváni Babišovi kritici. Nezastávám se Andreje Babiše, o jeho nemorálním chování bylo sděleno už hodně důkazů. Ale není to trestné, jen nemorální. ovšem úplně stejně nemorálně se chovají i jiné politické strany a politici, za všechny smutně proslulý Miroslav Kalousek. Může rovnou rozdávat polibky smrti. Koho podpoří, ten prohraje. Každá myšlenka, za kterou se postaví, se stane směšnou. Sám Kalousek nepožádal Švýcary o miliardy z kauzy Mostecké uhelné s tím, že mu nikde nechybí. Asi moc dobře věděl, kde jsou, když mohl vyhrožovat Čunkovi, že Čunek potopil stranu kvůli pár milionům z náhrad, zatímco on velký Kalousek odvedl několik miliard a nikdo si toho ani nevšiml. Jeho voliči určitě ne. Ale důkazy k tomu nejsou, takže se dostáváme do kategorie stejných spekulací jako v případě Čapího hnízda a Babiše.
Kdo Andreje Babiše rád nemá, může volit proti němu v dalších parlamentních volbách. Do té doby má smůlu.
Ta opozice, co si honosně říká demokratická, dosud nepředstavila žádného kandidáta, který by byl lepší než Andrej Babiš. Mají jediný program odstranit Babiše a doufají, že se jim pak zázrakem voliči vrátí. Houby, to spíš voliči Andreje Babiše zvolí jinou novou stranu.
A ke kritikům Andreje Babiše? Stačí říct památnou větu Miroslava Kalouska: "Přeci nebudeme podléhat řevu ulice. O vládě nebudou rozhodovat policejní plukovníci."
Boží mlýny semílají Miroslava Kalouska na zcela směšnou figurku s puncem věčně ožralého politika.

Zatím bez slepic

Na Čunkových náhradách bylo směšné hlavně to, jak si Schwarzenberg objednal audit, který prý potvrdil Čunkovu nevinu. Každý zaměstnanec, který v té době podnikal pracovní cesty musel vědět, že není možné si z cesťáků legálně ušetřit půl milionu korun, o které tehdy šlo, ani kdyby byl Čunek na pracovní cestě každý den v pracovní roce (cca 220 pracovních dnů).

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

částka peněz mající pokrýt náklady na cestu (v ruštině je pro ně nádherný výraz "Komandirovka") činily v té době nějakých 160 Kč (mýlit se mohu max. v desetikoruně), a to POZOR!!! za služební cestu překračující tuším 12 hodin (limit 18 hodin pak zavedl zjeb Kraďousek, jestli to nepletu). Takže kdyby byl Čunek na cestách do Prahy 300 dnů v kalendářním roce (necháme mu volné neděle a nějaké svátky), měl by v kešeni 48 000 za předpokladu, že spal v krmelci a k jídlu kradl lesní zvěři žaludy.

Zatím bez slepic

Určitě si nechal proplácet ještě další náklady z cesty, třeba fiktivní ubytování. A pozor, poslanecké náhrady se od zaměstnaneckých dost liší.

Zatím bez slepic

Liší se od zaměstnaneckých hodně při zahraničních cestách. Protože zatímco poslanec musí reprezentovat, tak takový špinavý OSVČ, když pozve na oběd zahraničního klienta (a platí si to ze svého!), reprezentovat nemusí. Hajzl jeden živnostenský.....

Zatím bez slepic

čerpáte cestovní náhrady, nemůžete si nechat proplácet bufet. Na jízdném můžete nějaké prachy vydělat, ale asi ztuha byste prošel na normálním finančáku s tvrzením, že chcete celodenní stravné a k tomu denně proplatit cestu Vsetín - Praha - Vsetín. Tenkrát to bylo se vším všudy do 5 Kč/km včetně paušálu na benzín. A pokud budete s tím autem opravdu jezdit aspoň polovinu deklarovaných km, budete sypat velmi záhy do údržby a oprav, takže žádný "Klondajk".
Pokud si necháte proplácet ubytko, musíte mít do účetnictví regulérní účty, tam je paušál nepřípustný.

Zatím bez slepic

Pořád se zde směšují náhrady poslance a náhrady OSVČ. Ale nejde o stejné věci! Poslanec vykazuje náhrady úplně jinak než OSVČ! A má jinou výši náhrad.

Navíc mohou poslanci čerpat ještě náhrady – příspěvky na reprezentaci, administrativní a odborné práce, asistenta, kancelář a její vybavení nebo na výdaje za telefon. Mimopražští poslanci mají nárok také na příspěvek na ubytování a dostávají víc peněz na dopravu.
Výše příspěvků na reprezentaci je až 11 300 korun za měsíc, za překlady, analýzy a korektury proplatí stát poslancům až 17 548 korun, na telefonování mají limit pět tisíc a asistentům mohou z veřejných peněz vyplácet až 45 tisíc korun měsíčně.
Proměnlivé jsou pak náhrady na cestování. Jejich výše se liší podle vzdálenosti místa bydliště od Sněmovny. Poslanci bydlící do padesáti kilometrů dostávají „pouze“ 28 tisíc měsíčně. Zákonodárci ze vzdálenějších koutů republiky, například z Ostravy a z dalších měst vzdálených více než dvě stě padesát kilometrů od metropole, čerpají až 42 200 korun. Náhrady na dopravu poslanci čerpají i v případě, že nemají vlastní vozidlo nebo nevlastní řidičské oprávnění.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/politika-snemovna-poslanci-nahrady-m…

Jiří Čunek tedy dostával každý měsíc nejméně 42 200 Kč jen za cesty Vsetín - Praha - Vsetín. S benzínem a autem to nemá vůbec co dělat, to je určeno pro sprosté podezřelé z řad OSVČ.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

iDnes: Aktivistka Greta Thunbergová vedla klimatický protest před Bílým domem

reakce: ...chtěl jsem se, alespoň symbolicky, připojit k protestu tím, že budu ekologicky zadržovat metan, ale nakonec jsem se na to vyprdnul...

reakce: Naprosto jasná uhlíková stopa.... Na trenclích

Zatím bez slepic

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunbergova-klimaticka-zme…
Trump nevypadá, že by se chtěl s Grétou cicmat. To náš Petříček... Ani nedali vědět, jak to dopadlo s čmelíny.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kauza sprostého podezřelého Babiše poodhalilo několik zajímavých věcí. Především to, že se české justici podařilo konečně nastolit komunismus. V komunismu mělo platit, že zaměstnanci budou sami řídit podniky, ve kterých pracují. U nás se o to představitelé justice, za pomoci kamarádů z TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL (což je jedna parta lidí "co spolu mluví") vehementně snažili a snaží a dost se jim to daří. Státní zástupci, ať jsou součástí moci výkonné, jsou ve svých funkcích prakticky nadosmrti (jak jsem se dočetl, Pavel Zeman už 11 let a Ivo Ištvan, s krátkou přestávkou tří let, už od roku 1997 (jestli dobře počítám, brzy už to bude celkem 19 let). Nyní chtějí, aby nové vybírala komise, kde budou mít převahu opět státní zástupci. Ze státních zástupců, který jsou fakticky státními úředníky, se tak stane výlučná kasta, která si bude žít vlastním životem, bez kontroly a bez limitů. Neodvolatelnost nutně vede ke zneužívání pravomocí, to je, myslím, zcela zjevné. S tím souvisí i neprosto neúnosné prodlužování všech řízení, ať již to je vyšetřování nebo soudní řízení. Pozdní spravedlnost znamená žádná spravedlnost. Prostě v justici chybí negativní zpětná vazba, což je základní podmínka efektivního řízení. Kdy konečně budeme mít politiky, kteří budou plnit svoji část společenské smlouvy s občany a zajistí funkční justici?

Zatím bez slepic

In reply to by Pepa Sláma (neověřeno)

Trvalý odkaz

humanitně vzdělaným.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tohle jsem čekal,že to zametou pod koberec.
Jenže,je to signál,že se může podvádět nadále,už to nikdo nezarazí.
Můj dojem je ten,že to teprve začne a ve větším.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, pane zemědělče, již klasik vyslovil Švejkovými ústy, že je spousta věcí, které se nesmí dělat, ale můžou se provádět.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Godot.
Je to Česká zvláštnost a těch průpovídek už za komunistů,určitě jich znáte hodně.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Musím se přiznat, že tiskové prohlášení a vysvětlení důvodů státního zastupitelství mi přijde až neuvěřitelně pitomé. Je to další hřebík do rakve naší justice. Jakožto blízký příbuzný státního zástupce do toho trošku vidím a vím, že tohle se prostě jinde neděje. Aby se kauza zastavila s tím, že se skutek nestal, to je naprostý amatérismus, který ani na těch nejnižších státních zastupitelstvích není běžný, natož po 4 letém vyšetřování. Co se děje, je možnost, že se nepodaří nějaký skutek prokázat (tak jsem se domníval, že kauza skončí), ne, že se skutek nestal. Už vůbec nemluvě o tom, že je tu správa OLAF, která mluví o úplně jiných důvodech, než nyní státní zastupitelství.
Takže vidím asi tak 3 možnosti:
- buď jsou Erazím a jeho podřízení naprostí amatéři, kteří místo aby v době prověřování si vše dostatečně ověřili, tak předají obvinění, aby následně po 4 letech zjistili, že se skutek nestal.
- celá kauza byla na politickou objednávku a až nyní dostal státní zástupce odvahu ji zastavit - pak je ovšem zajímavé, proč to raději nenechal předat soudu, který by to smetl ze stolu, to by pro něj přeci bylo daleko pohodlnější.
- zastavení kauzy je na politickou objednávku.
Ty dvě poslední možnosti jsou obě hrozné.

Zatím bez slepic

In reply to by pavt (neověřeno)

Trvalý odkaz

jaký to krásný svět
nasírá primitiva
že má na klopě květ.
Roky ho naháňali
zarúbali mu cestu
nejraděj by ho sťali
či dali do arestu.
Narovná splihlé perutě
zaměří oko ostříží
někdo se tváří mrzutě
jiný se marně ohlíží
kde nechal tesař díru;
kord vypad z bandalíru.

Zatím bez slepic

In reply to by pavt (neověřeno)

Trvalý odkaz

Všechny 3 možnosti jsou hrozné. To, jak tato Kauza ovlivnila dění v Čechách nemá obdoby. Přikládám názor Neffa z Neviditelného psa:
https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirkus/je-tu-nekdo-prekvapeny.A190913…

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.