Přeskupení sil

Autor
Štítky

Přátelé moji drazí, jistě jste si již v diskusi všimli, že elfové změnili taktiku, protože se ukázalo, že naše společenství jeden provokatér mlž nějak nedokáže rozebrat i když se snažil každý všední den po dlouhé hodiny. Proto došlo k přeskupení sil. 

Scallop původně používal zhruba sto IP adres ze kterých se k nám přihlašoval, ale teď se pod některými z nich začali přihlašovat jiní diskutéři, kteří zkoušejí podobný styl, akorát už nejde o jeden nick, ale o několik. Stejně tak se na nás vrhlo celé komando nadháněčů slepic, kteří takřka bezhlavě přidávají po jedné slepičce. Dělají to v určitých vlnách, takže pokud sami hodnotíte ve stejnou chvíli, může se stát, že dáte plný počet, ale průměr stejně poklesne, protože deset elfíků udělalo ve stejnou dobu to samé na druhé straně škály. 

Považujte proto slepičí hodnocení pro příštích pár dní či týdnů za zavádějící neodpovídající realitě. 

Svým způsobem mě elfský zájem těší. Jeden Vidlák z Vidlákova a jeho Kydy někomu stojí za nátak na plný úvazek...

Na druhou stranu... že by zdejší články byly tak strašně objevné a nebezpečné? Vše co si přečtete tady, to najdete na mnoha internetových portálech. Málokdy tu zazní něco skutečně objevného či trefného. 

Myslím, že sem elfy přitahuje naše atmosféra a společenství. Není úplně běžně, že někde takhle kultivovně diskutují tak odlišní lidé s tak odlišnými názory. A i když tu tam dojde na hádku, prozatím k sobě všichni patříme a žádný brutální rozkol nenastal. To je vaše zásluha, ne moje a já vás chci poprosit, abyste to drželi dál, protože pokud to budete držet vy, budu to držet i já. 

Nedělejte si s elfíky starosti. Na myši máte technicky vyhovující kolečko kterým snadno přerolujete všechny provokace i pitomosti. Nenechte si zkazit náladu, když vám váš příspěvek někdo zepsuje, to jen někdo potřebuje od Kartouze prémie.

Můj bratr Master už nějakou dobu pracuje na nějaké změně, která by se vás téměř neměla dotknout, ale která by to našim trollům řádně zkomplikovala. 

Do té doby budou ratlíci štěkat a tu a tam to bude takový rámus, že se jen obtížně uslyšíme. Ale na druhou stranu - všichni se známe, poznáme své styly psaní i komentování. Poznáme kdo k nám patří a kdo ne. 

Nenechte si proto otrávit den. Za pravdu se totiž nedá bojovat ani křikem ani provokacemi ani dupotem. Pravda se nedá vynutit ani slovy ani pendrekem.    

Pravda nepotřebuje zvítězit, tak prostě zbude až se všechno ostatní prošustruje.

Mimochodem tuto myšlenku napsal jako první Jan Čulík v době kdy ještě nebral peníze od Krvavé Madly. A to je také dnešní námět k diskusi... 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (81 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

bude na hnojišti sice smrádek, teplíčko, ale především pohoda
A tím to se právě tahle konkretní parta odlišuje.
Každý má svůj názor a každému je umožněno ho vyslovit, to, že se následně zkritizuje, nebo podrobí zkoušce při konfrontaci s fakty, nebo jiným názorem, je jedině plus pro hnojiště.
Na něm se také pere vícero kohoutů.
Není zde jeden superkohout na hnojišti, pouze kohout, který momentálně vyhrál, příště vyhraje žížalu jiný.
Jen mě mrzí, že zástupci druhu MBA jsou tak fádní, průhlední, žádná invence, je to obrovská škoda, že jsou tak líní, omezení svým přesvědčením.
Špatná kuřata jsme vychovali.
Mohla se starými kohouty a slepicemi, samozřejmě, o žížalu bojovat, doplňovat vědomosti, cvičit mysl.
Namísto této duševní námahy se spokojí s osobními útoky, nebo recyklováním historických fake vydávaných za novoty.
Tohle je opravdová škoda.

Průměrný počet slepic: 5 (39 hlasů)

Máte pravdu, ale musíte brát v úvahu, že ač ve Vidlák skvělý, tak je zde diskusní klub omezený. Zná ho velmi malý počet lidí. Tím se stal cvičným polem pro různé mlže. I elfí společnost má své párie, začínající, ty, kteří dostali funkci koordinátorů a ty, kteří si myslí, že to řídí. Mimo ně dělníky jsou tu i ti, kteří to opravdu řídí a pro ně je Vidlákov zcela marginální.
Je dobré vědět, že nějaký troll má sto počítačů, to je ale chyba která by se měla odstranit. Ale není nutno spěchat, na rozvracení to zatím stačí. Obrana je jen v nás, v naší soudnosti a zkušenosti. V našem rozumu. Musíme počítat s tím, že mohou přijít vyškolenější síly v rámci soudružské pomoci. A ty bude horší odhalit a čelit jím.
Berte to tak, že ve světě probíhá kybernetická válka, ale do skutečného boje se berou jen schopní a prověření. Kde je mají zkoušet než u Vidláků, Bavorů a tak dále.
Nezájem je tou nejlepší obranou-

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)

Takže vlastně ničíme nadějné kariéry. Oni se chtěli svou angažovaností propracovat k vysokým postavením ve světlých zítřcích a nic!

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Pokud se skutečně přihlašují ze stejných adres, pak mají asi opravdu farmu počítačů spřažených do sítě. Pokud se ale IP adresy stále mění, pak je možné, že mají pouze zapnutou funkci VPN. IP adresa je potom náhodně generována nejbližším serverem a navenek se zdá,že se přihlašuji stále z jiné adresy. Sám této funkce často používám právě pro prohlížení alternativ webů. Sice ve výsledku při identifikaci činnosti to není nic platné, ale to by se musela příslušná služba na konkrétního člověka zaměřit. Na to ovšem nemá kapacity, aby sledovala každého účastníka internetu. Navíc, jak sděluje Pjakin - Éto debily. Nejsou kádry.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Nechápu, proč "elfům", kteří prošli Mordorem (nebo aspoň jeho školením), říkáte pořád "elfové", když správný termín je přece "skřeti"?

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

In reply to by Václav Semerád (neověřeno)

Trvalý odkaz

nielen tu ale aj inde pisete velmi rozumne, aj Vase knizky maju cosi do seba, dakujem

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Něco podobného proběhlo onehdá na Deníku pod Hoffmanem. Blboni se začali hádat gdo je větší blboň. Dokonce padla snad oznámení a denní stížnosti do plátku nebyly žádnou výjimkou. Vykoledovali si jakési jedinečné kódy a dnes už tam diskuse nejsou. Poučení pak vznikne, gdyž zjistíte jak málo míst existuje, gde by se mohlo něco aji nadhodit k řešení a ne jen žvatlat a patlat a matlat jazykem. Že výsledná podoba hnojárny nabude vzhledu a hodnoty podle společné interakce všech zůčastněných. Že cenné obsahy příspěvků mají vyšší hodnotu než obyčejné bonmoty a rádoby důležité kecy. Poslední vyjádření Vidláka, že taky néní každej den posvícení, že každej den sluníčko nesvítí nebo dokonce se klidně celej den nepovede a že ať si nigdo nemyslí, že z něj vychází cukrová vata, znělo skoro státnicky.

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

S výjimkou záležitostí exaktně měřitelných je to s pravdou ošidné.
Vidlák třeba zabije prase, o kterém ví naprosto přesně (zváženo), že mělo 180 kilo. Tady je pravda jasná a neoddiskutovatelná (tedy, pokud není váha cinknutá).
Ale je-li vepřové sádlo z toho pašíka pro jeho rodinu zdravé, případně v jakém množství a úpravě, to už je věcí názoru a těžko posoudit, který názor bude ten opravdu "pravdivý".
Diskuse o pravdě mohou být nekonečné. V tom lepším případě. V tom horším končí rvačkou, v níž nemusí vítězit pravda, ale bicepsy. Je to o to složitější, že i ta díky bicepsu vítězná pravda může být pravdivější, než ta nevítězná s bicepsem menšího objemu. Tak trochu blázinec.

Vidlák má ovšem právo (pravda sem, pravda tam) být pyšný. Vybudoval zde něco, co komusi jinému stojí za snahu (a prachy, protože i čas jsou peníze!) střílet k němu na hnojiště torpéda. Všimli si ho. Pokud Scallop skutečně používal sto IP adres (já, počítačový blb, mám jen matnou představu co to znamená, spíš iba tuším), je to úžasný úspěch!

Jak jsem kdysi kdesi četl vyjádření kohosi: "Mám spoustu nepřátel a jsem na ně pyšný. Doufám, že jsem žil tak, abych si je zasloužil". Je mi tudíž ctí se svým skromným dílem na Vidlákově úspěchu podílet.

P.S.: Napadlo vás někdy, že prospěšné věci dělají velmi často lidé, které je ani nepotřebují, a naopak?

Průměrný počet slepic: 4.9 (29 hlasů)
Trvalý odkaz

i noční? Myslím, že teď ne.

Průměrný počet slepic: 3 (7 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale minutu po půlnoci měl článek dva hlasy a průměr jednu slepici :-))

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdysi jsem na Čulíkovi, ještě v dřevních dobách, četl článek o "zmrdech." To slovo rozdávám, jak jsem nakoupil...
Originál vyšel jinde, ale Čulík cítil potřebu ho převzít. Nebo na originál spíš dal jen odkaz, že je to hodně zajímavé...
Bylo tam hodně o likvidaci české ekonomiky po roce 92 a rozbíjení kolektivů a trochu i o politice. Ti zmrdi se chovali destruktivně ze své přirozenosti ničili i jen tak z blbosti, i když z toho třeba nic neměli. Koukolík, který ovšem vyšel až později, by řekl "deprivanti". Tenhle typ lidí, díky svému naturelu, inklinuje ke Kartousovým trollům a on právě takové lidi verbuje. Ale spousta z nich to dělá gratis, sama bez cizího vedení, jako svůj koníček. Baví je to. V článku byl návod, jak tento typ lidí poznat, příklady jejich chování, co mohou rozeštvat a zmršit a na závěr příklady, jak s nimi úspěšně bojovat a eliminovat je.
Byla tam věta (po těch letech to není přesně slovy, ale významově ano), která se mi vybavila:
"Jestliže v podniku nebo ve společnosti narazíte na bodovací systém tam, kde není nezbytně nutný, tak ho stvořil zmrd."
Zmrdi totiž rádi s lidmi manipulují, rádi rozeštvávají a rádi trestají.

Ale není bodovací systém jako bodovací systém.
Jako je bodovací systém záporný, je bodovaci systém smíšený a můžeme se setkat i s bodovacím systémem kladným.
Záporný, to jsou ty pověstné černé nebo modré tečky, třeba ve škole, ale také třeba u nějakého mocipány nebo cenzora, počet "chyb" někde, počet udání na někoho, počet přestupků, trestných činů, seznam nepohodlných lidí nebo webů. Prostě mínusy někde. S tím, že když toho někdo hodně nasbírá, přijdou nějaké sankce. Jak už bylo psáno, někdy je to nevyhnutelné, ale v mnoha případech to slouží jen k pocitu moci nad lidmi a ukájení potřeb toho, kdo to vymyslel a zavedl.
Smíšený systém existuje třeba na Kydech. Docela zmáknutý. Pochopil bych ještě slepici kladnou a zápornou. Ano x ne. Nebo slepice dvě. Líbí nelíbí. Ale tady je jich 5! Takže je to odstupňované na jemné nuance. Dá se jak odměňovat, tak i trestat a to docela sofistikovaně.
Pak se můžeme setkat i se systémem kladným. Jsou to ty školní "červené tečky", počet hvězdiček, body za iniciativu, za umístění. Ivánkovy dobré skutky v Mrazíkovi (a těm zase předcházelo bodování záporné). Postup do dalšího kola. Prémie za zlepšovák. Ulovení ryby. Nebo třeba partnera. Atd. Princip je ten, že pokud člověk zaboduje, tak si polepší, pokud se nezadaří, bude na tom pořád stejně. Rozhodně si nezhorší.

Jaký systém bodování je pro manipulátory nejpřitažlivější? Netřeba přemýšlet. První dva. Protože si lze pohoršit, lze i trestat.
Jasně, i bodování kladné lze zneužít. Napsat pitomost a pak tam strojově nasázet statisíce hlasů a tak přehlušit ostatní. Stalo se to na Parlamentních listech, kde za účast ve válkách NATO nebo tak něco, hlasovaly snad 3/4 české dospělé populace. A bylo toho víc. V netovém plátku, majícím denní čtenost pár desítek tisíců, lidí. Kteří v naprosté většině nemají mainstreamové názory. Ale tohle bylo softwarově snadno eliminováno.
________

Takže:
Já osobně bych se bez bodování obešel. K ničemu mi není. Kvalita textu nepotřebuje body. To posoudím sám.

Pokud se už bez bodování nelze obejít, pak bych byl pro bodování kladné. Tedy, že lze pochválit, ale nelze zhoršit, tedy trestat za nesprávně názory.
Jednu slepici nebo třeba jedno prase, jedno jabliško, jednu buchtu, jeden knoflík.

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

A tak Vám nedám slepici vnější, ale vnitřní, kterou hned tak někdo z vnějšku neovlivní:
+ 5 slepic

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Matko, děkuji. Hned mi z těch slepic narostl hřebínek :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Tak ty slepice jsou v podstatě jen hra. Si myslím. Nakonec všichni víme, že u obzvlášť vydařeného textu se uděluje kurník nebo ošatka vajec ;)

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

jj, to jsou ty vnitřní slepice :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Ohledně hodnocení textu, resp. reakce na něj.

Nacházím zde hodně (jinde méně a ještě jinde jen občas) příspěvků, jež mi více či méně konvenují.
Tam, kde mám potřebu kritické nebo technické reakce, snažím se reagovat častěji. Ale není v silách pracujícího člověka reagovat na vše, kde cítí potřebu, příspěvkem. A tak reaguji alespoň slepicemi (byť jsou anonymizovány) nebo "lajky" (tam, kde se u "lajků" objevuje i nick, to umožňuje reakci "lajknutého" a další diskusi).

Čili bych U DISKUSÍ hodnocení úplně kriticky nenahlížel.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

To bude asi ono. Neměl jsem čas to vyhledat, ale D-FENSovi to odpovídá.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

A hodnocení.... ze své praxe vím, že je to zbytečná byrokracie. Po roce 2000 přišel od personalistů požadavek poslat hodnocení podřízených. Měl jsem jich 5. Bodování bylo A- D. Tak jsem dal 3x A a 2 x B. A bylo výborný a D k vyhození a šéf mi to vrátil s tím, že jsem moc benevolentní. Tak jsem mu odpověděl, že jsem si je všechny vychoval a přesně vím o co jde a on je tady teprve půl roku. Kupodivu jsme spolu začali výborně vycházet. Ony ty nahoře potřebovaly pouze vykazovat nějakou činnost, jak říkal starej Kohn, inu
ženský. :-)) a nadřízený ministerstvo némlich so.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

voličů. Bo pořád nejvyšší mantrou demošky jsou svobodné volby - to se ještě nepodařilo dobře torpédovat. Útok se projevuje debilizací lidí debilními kecy. Do éteru jsou pouštěny protichůdné informace a všechny jsou označovány za pravdivé, aby byla pravda maskovaná a nepoznaná. Nedávno tady viselo 10 bodů manipulace od N. Ch. Tam byl popis odborný. Debilizace lidí je něco jako dělostřelecká příprava před útokem. Zatím útočí islám na Evropu a virus na celek - to jsou ovšem jen takoví kontrolní chrousti, aby byly vidět reakce. Útok přijde později a dobře připravený. Myslím, že stále jasněji jde určit útočníka a jeho zájmy. Podle lidí, kteří se tlačí na jeho stranu.

Průměrný počet slepic: 4.6 (32 hlasů)

Nemohl byste pro moji lepší orientaci alespoň přibližně označit útočníka a jeho zájmy?

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nemohl.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

pane řídící důstojníku, totiž pane týmlídr, jak se dneska správně říká.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

i s napovězením. Ale zdá se, že jste jako smrtka- nesmíme ani naznačovat.

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

Máte záhal vědomí, nebo co? Někde pálí peníze, jinde nikoliv.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ze stabilních IP adres budou příspěvky celé, z nových a neopakujících se se budou ztrácet jako “premium”. Když se začne adresa opakovat, článek může mít delší viditelný text.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Na poprvé se mi nepovedlo uložit, takže asi budu někoho parafrázovat :)
Když chce mít pravdu každý, pak ji vlastně nemá nikdo :) a proto je to záludná slovní kategorie.
Jinak tak, to co je to v článku vytučněno, mě připomíná objasnění, které jsem kdysi četl o tom, proč se mi jako pacifistovi líbí hlavně dobré válečné filmy. A to znělo, že ve válce jde jen o dvě věci. O život nebo o smrt. Pro další blbosti tam v podstatě není místo. Takže pokud tam je spousta hrdinských patriotických keců, nedokoukám. Např pokud hrdinná us army zachraňuje ruského prezidenta... ale ten jsem kvůli ponorkám dokoukal :)) Jde o to, jakou měrou je to uvěřitelné nebo ne. A navíc dobrý film má vetšinou špatný konec, pokud se uvěřitelností pravdě blíží. Mám svoje rčení, že je to vlastně šeredná prodejná děvka, která se líčí a strojí podle současného zaměstnavatele. A když z ní pak spadnou ty oblečky a slezou jí líčidla, tak je to vlastně pěkně šeredná mrcha a nic krásného na ní nevidím :) Šeredná je proto, že je to soubor reálií, které člověk sám vytvořil, prostě neoddiskutovatelná skutečnost. Někteří hledači, když ji nakonec najdou, umřou na šok nebo utrpí ztrátu iluzí, jako já před léty. Čili pokud ji už člověk najde, ještě se s ní musí umět vyrovnat! A nakonec je to jinak, jako virtuální svět ve filmu Matrix.
Ono je to vlastně vyjádření reality. Ekonomické jednotce se maže med okolo huby, troubí na něj zkorumpovaná masmédia ze všech stran tak, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. V horším případě se z ní stane propaganda, jako teď. Pro ty, co jim to stačí poslouchat a nemají čas nebo chuť se zajímat. A zajímat se mohou ti, kteří buď chtějí nebo mají čas a chuť a stejně částečně uspějí jen ti, co umí skládat mozaiku. A ta chce spoustu kamínků, aby bylo z čeho skládat a to vyžaduje úsilí a ten čas na něj. Některé informace jsou a byly stejně pro veřejnost nedostupné, jinak by vlády a jejich politika nemohly mít dlouhé trvání. A když už vyšly na povrch bylo pozdě. Proto se např. zkreslovaly válečné výsledky za WW2 a i proto, že tenkrát třeba v USA nebo v UK ještě mělo veřejné mínění nějakou váhu! Veřejné mínění je pro vládnutí mocných nepohodlná věc a tak to teď vypadá takhle impotentně! Ekon. jednotka musí prostě spokojeně vyrábět, zkonzumovat za několikanásobně vyšší cenu to, co vyrobila a bavit se a bavit se, aby neměla roupy na hledání té pravdy. Vzdělání je patrně řízeno tak, aby zapadlo do soukolí. A umění valem odráží hloupnutí populace. Proto jeho úroveň klesá, protože inkluze a nekvalitní informace, většinou.... Pravda je podle mě tvořena hlavně historickou posloupností známých skutečností a pokud se historie reviduje, zkresluje se pravda.
Když to tak po sobě čtu, tak jsem podle vlastního pravdivého pohledu na sebe nenapsal nic nového a mohl bych spadnout k frázím. A tak radši skončím...Hajhou

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

píší vítězové.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

Proto je na naší prezidentské standartě chyba.
Správné heslo je "Pravda vítězi", nikoliv "Pravda vítězí" ... " :-D

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

BINGO. Za pět sloních ptáků.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pravda vyděsí!

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pravda vyděsí!

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

....míra zkreslování historie podle mně skoro exponenciálně roste s každou nastupující érou a spirála dějin se pravděpodobně zužuje aby začala nová. Takže tím míním, že od revidování bible se ta revize i zdokonaluje a odpovídá tempu vývoje. Pro pravdu se upalovalo nejdřív fyzicky, teď se o to vládnoucí třída stará mediálně.....propagandou pro blbé. Otázkou pak je, kolik procent populace je blbé, já si aspoň připomenu, že vím, že nic nevím anebo jen hodně málo :)

Zatím bez slepic

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

Již od doby prvních šamanů věděl každý náčelník, že pohodlně ovládat masy může jen za pomocí prostředků, které masy dokonale zmanipulují.Od tanečků kolem ohně se přes náboženství přešlo na dnešní sociální sítě. Cíl je však stále stejný. Dosáhnout aby masy konaly to, co si úzká, dnes naprosto skrytá skupina vládců přeje. Čím budou lidové masy zdebilizovanější, tím ovládání bude snazší a také levnější. Vidíme, že se proto dělá skutečně vše. Proto naopak veřejné mínění je prostředek řízení! Jeho vytvářením, ovlivňováním a dalšími různými manipulacemi se potom snadno dosáhne cílů řízení. Typické to je před vyvoláním jakéhokoliv válečného konfliktu. Nejdříve se označí nepřítel,po té se všemožně očerní, obviní se z nepřijatelné agrese, po té se vyhlásí různá embarga a je pole připraveno na hrr na něj.A účastník masy může radostně padnout na válečném poli s přesvědčením, které veřejné mínění a další podpůrné prostředky mu dostaly do hlavy.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Domnívám se, že jste vlastními slovy vcelku výstižně popsal teorii KSB + DVTŘ doporučovanou (zde občas poněkud podceňovaným) Pjakinem. Co jiného je těch 6.priorit manipulace na které se odvolává a které se vlastně během lidských dějin nemění už od vámi zmíněných tanečků kolem ohně?
1. Světonázorová (souhrn základních životních hodnot a představ)
2. Chronologická (změny výkladu historie)
3. Ideologická (ospravedlnění politického řádu na základě ideologií)
4. Ekonomická (ovlivňování ekonomickými pákami)
5. Genocidní (migrace!)
a
6. nejvyšší, když předcházející selžou, Silová (války)

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by anna2 (neověřeno)

Trvalý odkaz

A když přijde na tu válku, člověk musí být tak zfanatizovaný nenávistí, projít si všem těmi body, že si bude myslet, že ta válka je v jeho zájmu.

Proto mimo jiné taky mainstream píše, jak píše.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Pokud je veřejné mínění zmanipulované nebo zfanatizované propagandou, pak máte pravdu....

Zatím bez slepic

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hodne se tady mluvi o pravde - definujte toto slovo prosim.
Pokud neni definice je to pouze hluk, jako stekot psa, nic vic.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zmíněná situace znehodnotila moje slepicování, protože jsem všude pral pjet pipinek, abych kompenzoval jednoslepicové kokůtky a tak jsem nemohl dát anitrojku ani čverku.

Průměrný počet slepic: 4.2 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku, zarazila mne vaše/tvoje věta " Poznáme kdo k nám patří a kdo ne"
...... chodím sem pravidelně několik měsíců (je to takové moje "snídaňové čtení"), ale do diskuse přispívám velmi sporadicky. Vzhledem k tomu, že jsem původem podobný "moravský sedlák" s oblastí působení jen několik desítek km východněji, tak mi některé názory "konvenují" více s některými se ztotožňuji už hůře, jak už to obyčejně bývá... to je prostě normální. Výše uvedená věta ve mně budí nepříjemné reminiscence....."Kdo nejde s námi, jde proti nám " jsme tu už kdysi měli. A tak si na základě výše uvedené věty kladu logickou otázku "Patřím sem a nebo ne"? :-)

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

In reply to by Clairvaux (neověřeno)

Trvalý odkaz

My češi jaksi máme smůlu, že se po našich územích tu a tam prohání nějaký ten okupant. Jsme uprostřed Evropy, území je strategické, přes všechny peripetie máme dost průmyslu a ledacos umíme a tak figurujeme ve vlhkých snech všelijakých diktátorů i komisařů EU. A tak tu vždycky budeme mít nějaké lidi, kteří to s námi nemyslí úplně dobře ať už za peníze nebo z blbosti. Měli jsme tu menšiny, které se neintegrovaly ani za 500 let...
Už někdy na začátku Národního obrození vzniklo něco, co dodnes používáme pro rozlišení - náš jazyk. Je složitý, každé pravidlo má sto výjimek, jemné nuance se vyjadřují slovosledem, máme obrovský smysl pro ironii. A máme to tak, že většině cizinců stačí říct dvě věty a i kdyby se učili česky libovolně dlouho, okamžitě je od domorodce rozpoznán.
A funguje to i obráceně - vietnamské šestnáctky mohou mít šikmé oči i žlutou kůži, ale protože se tu narodily a mluví česky stejně přisprostle jako kterýkoliv dlaždič, jsou už češky. Mají přízvuk, intonaci, slovní zásobu, umějí ty naše řečové parádičky... jsou češky i přes exotiku svých rysů.
Větou o tom, kdo k nám patří, jsem chtěl říci, že elfové brzy přijdou na to, že mohou zneužívat naše nicky. Nikdo jim nebrání použít kupříkladu Váš nick a pod ním napsat nějakou špínu. To platí pro kohokoliv z nás. Přesto předpokládám, že většinou budeme schopni poznat, zda nám pod Targusovým nickem píše Targus nebo se za něj někdo vydává. Prostě poznáme, který Targus k nám patří... Přijde chvíle, kdy budeme muset z jemnůstek rozlišovat.

A vy můžete být v klidu... Váš nick je složitý sám o sobě a každý elfík by ho jen zkomolil. :-)

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

A co zavést něco jako registraci, aby Targus byl opravdu jenom Targus, Ládik!!! byl Ládik!!!, Godot byl Godot, Alef Nula byl Alef Nula, Imannuel Kant byl Imannuel Kant atd... a jejich jménem se nemohla podepsat nějaká převlečená škeble... ?

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

In reply to by Pán z Višně (neověřeno)

Trvalý odkaz

O tomhle tématu náhodou z vlastní a poměrně trpké zkušenosti něco vím.
Předem se omlouvám, že to bude delší - měl by to být samostatný post, ale než by ho Vidlák zveřejnil, uplynul by týden a aktuálnost by byla fuč.

Zavedení registrací je nejspolehlivější způsob, jak zabít svobodnou diskusi. A nejen nejspolehlivější; je to i způsob nejefektivnější, protože má účinek velmi trvanlivý, až nevratný. A nejen nejefektivnější; je i nejlevnější, protože provozovatel/majitel diskusního fóra si ho zavede sám a tím de facto spáchá takovou malou sebevraždu.

Stačí málo: totiž neustále a vytrvale rozesírat trolením diskuse a otravovat její účastníky natolik, až se naxerou a začnou po registraci (= regulaci v zájmu pořádku) sami volat, čímž se výměnou za relativní bezpečí vzdají životodárné svobody. A je to! Cíle bylo dosaženo! Scallop a jeho klony mohou táhnout o dům dál.

Nepřipomíná vám to nic? Mělo by. Je to základní modus operandi firmy P&L. Jejím sloganem je známé heslo "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí", ale jedna předložka je v tom hesle navíc. Uberte tři písmena a spatříte nahou realitu.
---
Zažil jsem to dvakrát po sobě.

Poprvé to bylo na Respektu; to bylo v době, kdy byl Respekt ještě hoden toho jména.
Diskuse tam byly bouřlivé (tak trochu jako tady), mnohdy i hodnotnější než texty, pod kterými se vedly. V každém případě byly diskuse integrální součástí tamních blogů a díky tomu, že dokázaly poskytnout autorům skvělou zpětnou vazbu, měly tehdejší blogy úroveň téměř akademickou. Když píšu "akademickou", v žádném případě nemyslím suchopárnou, naopak. Spektrum témat bylo mimořádně široké - poezie, próza, komentáře (ale ano, i k aktuálním společenským tématům, jako třeba tady), glosy, úvahy, i texty vysoce odborné. Texty byly (většinou) vypulírovány k obsahové i formální dokonalosti, protože tamní gramatičtí fašisté drželi laťku vysoko a kdo chtěl obstát, prostě se musel snažit. Toto je mimochodem velmi vlastenecké jednání, přesně v duchu toho, co tady někde naznačuje Vidlák: "...na začátku Národního obrození vzniklo něco, co dodnes používáme pro rozlišení - náš jazyk. Je složitý, každé pravidlo má sto výjimek, jemné nuance se vyjadřují slovosledem, máme obrovský smysl pro ironii. A máme to tak, že většině cizinců stačí říct dvě věty a i kdyby se učili česky libovolně dlouho, okamžitě je od domorodce rozpoznán." - S tím by se dalo samozřejmě v detailech polemizovat, ale nevylejme vaničku i s dítětem: náš jazyk je náš národní poklad a péče o něj je praktickým naplněním znémého "...nedej zahynouti nám i budoucím".

Proč to píšu: stačilo málo a tento unikátní, živoucí, inspirativní svět se změnil v něco, co snese srovnání s normalizačním Rudým právem, a ani se neoklepe hnusem. Stačilo (a) zavést registraci diskutujících a (b) ustanovit Erika Taberyho šéfredaktorem. - Nevím, co z toho dvojího bylo primárně horší (tipuju (b), poněvadž v tomto případě (b)=>(a)), ale seberte poslední zbytky odvahy a běžte se podívat na Blogy Respektu teď. Je to na vlastní nebezpečí, předem upozorňuju. Diskuse nulová, úroveň textů žalostná, právě tak, jak se na správnou režimovou hlásnou troubu sluší. Kojzar by záviděl.

V takovém světě nelze žít (tedy - já nemohu). Zamáčkl jsem proto slzu, opustil 160 textů a deset let psaní, a zkusil štěstí jinde. Tam to dopadlo podobně, akorát to netrvalo tak dlouho a vše proběhlo v řádu týdnů, nebo snad měsíců. Pak jsem zkoušel i jinde a onde, a nakonec mě má Vidlák zde. Zatím si ponechám svůj pseudonym, poněvadž zážitek, o kterém se ve své anotaci zmiňuje Gerd, mám taky.
---
Tyhle zkušenosti vykrystalizovaly do následujícího poznání:

1. Jaký pán, takový krám. Kydy budou takové, jaký je Vidlák. Jestli se Kydy změní, znamená to, že i Vidlák se změnil - neříkám, jestli k lepšímu či horšímu; všichni se měníme, nikdo není chodící konstanta. Změna je život, strnutí je smrt. Kdo o tom pochybuje, ať navštíví RB.

2. Zapřísahám Vidláka, aby nepřipustil registrace diskutujících. Proces přihlašování je natolik otravný, že zabije spontaneitu. A tím - postupně - umoří květinu diskuse, která ze spontaneity žije. Umořením diskuse se z živého webu stane mrtvý materiál. Kdo o tom pochybuje, ať navštíví RB.

3. Existenci a působení elflusáků scallopova kalibru, ba i horších kusů, je nutno akceptovat. Je to daň za svobodu a materiál, na němž lze trenovat bojové umění argumentace. Je to jeden z pilířů, na němž vyrostly SKUTEČNÉ evropské hodnoty, nemyslím ten vlastizrádný spolek pornobuzeranta Jandy. To už trochu odbíhám od tématu, tedy jen krátce: za jednu z nejpodstatnějších evropských hodnot považuju tah na branku za všech okolností, nikoliv právo všech na všechno, právo běhat po ulici s pavím pérem v zadku a povinnost to platit - to je cesta do pekel.

4. Moje zkušenost mi říká, že skutečného autora jakéhokoli textu pozorné oko rozpozná z prvních pěti slabik. Není to nic divného: každý máme naprosto unikátní centrální nervovou soustavu a ta se jedinečným, nenapodobitelným způsobem otiskuje v celém našem bytí, vytváření textu nevyjímaje. Už existují algoritmy, které nás poznají podle tváře, chůze, pohybových stereotypů; každý z nás má jedinečný rukopis a je známo, že přijde-li kdo o ruce a naučí se psát nohama, jeho "rukopis" se nezmění; dokonce i lidé přišedší o všechny končetiny, kteří při psaní drží tužku ústy, mají stejný "rukopis" jako měli, dokud psali rukou. Nejde tedy ani tak o rukopis, jako o "mozkopis". - Chce-li tedy nějaký elflusák psát pod značkou Alef Nula, Vidlák, Asfaltový holub, matka nebo Targus, ať to zkusí. Hodně štěstí.

Co dodat? Vidlákovi děkuju za to, co tady stvořil. - Kdyby se mu chtělo a shledal to užitečným, ať to z diskuse smaže a vydá jako můj další post.

Průměrný počet slepic: 4.5 (24 hlasů)

a tak sem napíšu, co mě právě napadlo:
---

Anna
Za letního rána
Jen tak zašla k vodě
Tiše pluly lodě
Tiše jako voda
Co pod břehy hlodá
Za oponou listí
Voda břehy čistí
Voda břehy mele
A to už je celé

(
A ty
Květované šaty
Z ramen sklouzly někam
Kde se trochu lekám
Marně hledám odvahu
Popsat v jednom zátahu
Co na břehu vidím z rána
Když vystoupí z vody
Anna
)

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

Anička, dušička,
nekašli
raději vílí tanec zatanči
corona i s kašlem
nechť se odpaří.
Měsíc šel spát,
slunce začíná hřát...

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.