Přeskupení sil

Autor
Štítky

Přátelé moji drazí, jistě jste si již v diskusi všimli, že elfové změnili taktiku, protože se ukázalo, že naše společenství jeden provokatér mlž nějak nedokáže rozebrat i když se snažil každý všední den po dlouhé hodiny. Proto došlo k přeskupení sil. 

Scallop původně používal zhruba sto IP adres ze kterých se k nám přihlašoval, ale teď se pod některými z nich začali přihlašovat jiní diskutéři, kteří zkoušejí podobný styl, akorát už nejde o jeden nick, ale o několik. Stejně tak se na nás vrhlo celé komando nadháněčů slepic, kteří takřka bezhlavě přidávají po jedné slepičce. Dělají to v určitých vlnách, takže pokud sami hodnotíte ve stejnou chvíli, může se stát, že dáte plný počet, ale průměr stejně poklesne, protože deset elfíků udělalo ve stejnou dobu to samé na druhé straně škály. 

Považujte proto slepičí hodnocení pro příštích pár dní či týdnů za zavádějící neodpovídající realitě. 

Svým způsobem mě elfský zájem těší. Jeden Vidlák z Vidlákova a jeho Kydy někomu stojí za nátak na plný úvazek...

Na druhou stranu... že by zdejší články byly tak strašně objevné a nebezpečné? Vše co si přečtete tady, to najdete na mnoha internetových portálech. Málokdy tu zazní něco skutečně objevného či trefného. 

Myslím, že sem elfy přitahuje naše atmosféra a společenství. Není úplně běžně, že někde takhle kultivovně diskutují tak odlišní lidé s tak odlišnými názory. A i když tu tam dojde na hádku, prozatím k sobě všichni patříme a žádný brutální rozkol nenastal. To je vaše zásluha, ne moje a já vás chci poprosit, abyste to drželi dál, protože pokud to budete držet vy, budu to držet i já. 

Nedělejte si s elfíky starosti. Na myši máte technicky vyhovující kolečko kterým snadno přerolujete všechny provokace i pitomosti. Nenechte si zkazit náladu, když vám váš příspěvek někdo zepsuje, to jen někdo potřebuje od Kartouze prémie.

Můj bratr Master už nějakou dobu pracuje na nějaké změně, která by se vás téměř neměla dotknout, ale která by to našim trollům řádně zkomplikovala. 

Do té doby budou ratlíci štěkat a tu a tam to bude takový rámus, že se jen obtížně uslyšíme. Ale na druhou stranu - všichni se známe, poznáme své styly psaní i komentování. Poznáme kdo k nám patří a kdo ne. 

Nenechte si proto otrávit den. Za pravdu se totiž nedá bojovat ani křikem ani provokacemi ani dupotem. Pravda se nedá vynutit ani slovy ani pendrekem.    

Pravda nepotřebuje zvítězit, tak prostě zbude až se všechno ostatní prošustruje.

Mimochodem tuto myšlenku napsal jako první Jan Čulík v době kdy ještě nebral peníze od Krvavé Madly. A to je také dnešní námět k diskusi... 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (81 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

bude na hnojišti sice smrádek, teplíčko, ale především pohoda
A tím to se právě tahle konkretní parta odlišuje.
Každý má svůj názor a každému je umožněno ho vyslovit, to, že se následně zkritizuje, nebo podrobí zkoušce při konfrontaci s fakty, nebo jiným názorem, je jedině plus pro hnojiště.
Na něm se také pere vícero kohoutů.
Není zde jeden superkohout na hnojišti, pouze kohout, který momentálně vyhrál, příště vyhraje žížalu jiný.
Jen mě mrzí, že zástupci druhu MBA jsou tak fádní, průhlední, žádná invence, je to obrovská škoda, že jsou tak líní, omezení svým přesvědčením.
Špatná kuřata jsme vychovali.
Mohla se starými kohouty a slepicemi, samozřejmě, o žížalu bojovat, doplňovat vědomosti, cvičit mysl.
Namísto této duševní námahy se spokojí s osobními útoky, nebo recyklováním historických fake vydávaných za novoty.
Tohle je opravdová škoda.

Průměrný počet slepic: 5 (39 hlasů)

Máte pravdu, ale musíte brát v úvahu, že ač ve Vidlák skvělý, tak je zde diskusní klub omezený. Zná ho velmi malý počet lidí. Tím se stal cvičným polem pro různé mlže. I elfí společnost má své párie, začínající, ty, kteří dostali funkci koordinátorů a ty, kteří si myslí, že to řídí. Mimo ně dělníky jsou tu i ti, kteří to opravdu řídí a pro ně je Vidlákov zcela marginální.
Je dobré vědět, že nějaký troll má sto počítačů, to je ale chyba která by se měla odstranit. Ale není nutno spěchat, na rozvracení to zatím stačí. Obrana je jen v nás, v naší soudnosti a zkušenosti. V našem rozumu. Musíme počítat s tím, že mohou přijít vyškolenější síly v rámci soudružské pomoci. A ty bude horší odhalit a čelit jím.
Berte to tak, že ve světě probíhá kybernetická válka, ale do skutečného boje se berou jen schopní a prověření. Kde je mají zkoušet než u Vidláků, Bavorů a tak dále.
Nezájem je tou nejlepší obranou-

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)

Takže vlastně ničíme nadějné kariéry. Oni se chtěli svou angažovaností propracovat k vysokým postavením ve světlých zítřcích a nic!

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Pokud se skutečně přihlašují ze stejných adres, pak mají asi opravdu farmu počítačů spřažených do sítě. Pokud se ale IP adresy stále mění, pak je možné, že mají pouze zapnutou funkci VPN. IP adresa je potom náhodně generována nejbližším serverem a navenek se zdá,že se přihlašuji stále z jiné adresy. Sám této funkce často používám právě pro prohlížení alternativ webů. Sice ve výsledku při identifikaci činnosti to není nic platné, ale to by se musela příslušná služba na konkrétního člověka zaměřit. Na to ovšem nemá kapacity, aby sledovala každého účastníka internetu. Navíc, jak sděluje Pjakin - Éto debily. Nejsou kádry.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Nechápu, proč "elfům", kteří prošli Mordorem (nebo aspoň jeho školením), říkáte pořád "elfové", když správný termín je přece "skřeti"?

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

In reply to by Václav Semerád (neověřeno)

Trvalý odkaz

nielen tu ale aj inde pisete velmi rozumne, aj Vase knizky maju cosi do seba, dakujem

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Něco podobného proběhlo onehdá na Deníku pod Hoffmanem. Blboni se začali hádat gdo je větší blboň. Dokonce padla snad oznámení a denní stížnosti do plátku nebyly žádnou výjimkou. Vykoledovali si jakési jedinečné kódy a dnes už tam diskuse nejsou. Poučení pak vznikne, gdyž zjistíte jak málo míst existuje, gde by se mohlo něco aji nadhodit k řešení a ne jen žvatlat a patlat a matlat jazykem. Že výsledná podoba hnojárny nabude vzhledu a hodnoty podle společné interakce všech zůčastněných. Že cenné obsahy příspěvků mají vyšší hodnotu než obyčejné bonmoty a rádoby důležité kecy. Poslední vyjádření Vidláka, že taky néní každej den posvícení, že každej den sluníčko nesvítí nebo dokonce se klidně celej den nepovede a že ať si nigdo nemyslí, že z něj vychází cukrová vata, znělo skoro státnicky.

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

S výjimkou záležitostí exaktně měřitelných je to s pravdou ošidné.
Vidlák třeba zabije prase, o kterém ví naprosto přesně (zváženo), že mělo 180 kilo. Tady je pravda jasná a neoddiskutovatelná (tedy, pokud není váha cinknutá).
Ale je-li vepřové sádlo z toho pašíka pro jeho rodinu zdravé, případně v jakém množství a úpravě, to už je věcí názoru a těžko posoudit, který názor bude ten opravdu "pravdivý".
Diskuse o pravdě mohou být nekonečné. V tom lepším případě. V tom horším končí rvačkou, v níž nemusí vítězit pravda, ale bicepsy. Je to o to složitější, že i ta díky bicepsu vítězná pravda může být pravdivější, než ta nevítězná s bicepsem menšího objemu. Tak trochu blázinec.

Vidlák má ovšem právo (pravda sem, pravda tam) být pyšný. Vybudoval zde něco, co komusi jinému stojí za snahu (a prachy, protože i čas jsou peníze!) střílet k němu na hnojiště torpéda. Všimli si ho. Pokud Scallop skutečně používal sto IP adres (já, počítačový blb, mám jen matnou představu co to znamená, spíš iba tuším), je to úžasný úspěch!

Jak jsem kdysi kdesi četl vyjádření kohosi: "Mám spoustu nepřátel a jsem na ně pyšný. Doufám, že jsem žil tak, abych si je zasloužil". Je mi tudíž ctí se svým skromným dílem na Vidlákově úspěchu podílet.

P.S.: Napadlo vás někdy, že prospěšné věci dělají velmi často lidé, které je ani nepotřebují, a naopak?

Průměrný počet slepic: 4.9 (29 hlasů)
Trvalý odkaz

i noční? Myslím, že teď ne.

Průměrný počet slepic: 3 (7 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale minutu po půlnoci měl článek dva hlasy a průměr jednu slepici :-))

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdysi jsem na Čulíkovi, ještě v dřevních dobách, četl článek o "zmrdech." To slovo rozdávám, jak jsem nakoupil...
Originál vyšel jinde, ale Čulík cítil potřebu ho převzít. Nebo na originál spíš dal jen odkaz, že je to hodně zajímavé...
Bylo tam hodně o likvidaci české ekonomiky po roce 92 a rozbíjení kolektivů a trochu i o politice. Ti zmrdi se chovali destruktivně ze své přirozenosti ničili i jen tak z blbosti, i když z toho třeba nic neměli. Koukolík, který ovšem vyšel až později, by řekl "deprivanti". Tenhle typ lidí, díky svému naturelu, inklinuje ke Kartousovým trollům a on právě takové lidi verbuje. Ale spousta z nich to dělá gratis, sama bez cizího vedení, jako svůj koníček. Baví je to. V článku byl návod, jak tento typ lidí poznat, příklady jejich chování, co mohou rozeštvat a zmršit a na závěr příklady, jak s nimi úspěšně bojovat a eliminovat je.
Byla tam věta (po těch letech to není přesně slovy, ale významově ano), která se mi vybavila:
"Jestliže v podniku nebo ve společnosti narazíte na bodovací systém tam, kde není nezbytně nutný, tak ho stvořil zmrd."
Zmrdi totiž rádi s lidmi manipulují, rádi rozeštvávají a rádi trestají.

Ale není bodovací systém jako bodovací systém.
Jako je bodovací systém záporný, je bodovaci systém smíšený a můžeme se setkat i s bodovacím systémem kladným.
Záporný, to jsou ty pověstné černé nebo modré tečky, třeba ve škole, ale také třeba u nějakého mocipány nebo cenzora, počet "chyb" někde, počet udání na někoho, počet přestupků, trestných činů, seznam nepohodlných lidí nebo webů. Prostě mínusy někde. S tím, že když toho někdo hodně nasbírá, přijdou nějaké sankce. Jak už bylo psáno, někdy je to nevyhnutelné, ale v mnoha případech to slouží jen k pocitu moci nad lidmi a ukájení potřeb toho, kdo to vymyslel a zavedl.
Smíšený systém existuje třeba na Kydech. Docela zmáknutý. Pochopil bych ještě slepici kladnou a zápornou. Ano x ne. Nebo slepice dvě. Líbí nelíbí. Ale tady je jich 5! Takže je to odstupňované na jemné nuance. Dá se jak odměňovat, tak i trestat a to docela sofistikovaně.
Pak se můžeme setkat i se systémem kladným. Jsou to ty školní "červené tečky", počet hvězdiček, body za iniciativu, za umístění. Ivánkovy dobré skutky v Mrazíkovi (a těm zase předcházelo bodování záporné). Postup do dalšího kola. Prémie za zlepšovák. Ulovení ryby. Nebo třeba partnera. Atd. Princip je ten, že pokud člověk zaboduje, tak si polepší, pokud se nezadaří, bude na tom pořád stejně. Rozhodně si nezhorší.

Jaký systém bodování je pro manipulátory nejpřitažlivější? Netřeba přemýšlet. První dva. Protože si lze pohoršit, lze i trestat.
Jasně, i bodování kladné lze zneužít. Napsat pitomost a pak tam strojově nasázet statisíce hlasů a tak přehlušit ostatní. Stalo se to na Parlamentních listech, kde za účast ve válkách NATO nebo tak něco, hlasovaly snad 3/4 české dospělé populace. A bylo toho víc. V netovém plátku, majícím denní čtenost pár desítek tisíců, lidí. Kteří v naprosté většině nemají mainstreamové názory. Ale tohle bylo softwarově snadno eliminováno.
________

Takže:
Já osobně bych se bez bodování obešel. K ničemu mi není. Kvalita textu nepotřebuje body. To posoudím sám.

Pokud se už bez bodování nelze obejít, pak bych byl pro bodování kladné. Tedy, že lze pochválit, ale nelze zhoršit, tedy trestat za nesprávně názory.
Jednu slepici nebo třeba jedno prase, jedno jabliško, jednu buchtu, jeden knoflík.

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

A tak Vám nedám slepici vnější, ale vnitřní, kterou hned tak někdo z vnějšku neovlivní:
+ 5 slepic

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Matko, děkuji. Hned mi z těch slepic narostl hřebínek :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Tak ty slepice jsou v podstatě jen hra. Si myslím. Nakonec všichni víme, že u obzvlášť vydařeného textu se uděluje kurník nebo ošatka vajec ;)

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.