dezinformace

Články

čuč. gen. Michal Koudelka

Autor

Dnes nemohu psát o ničem jiném, než o vystoupení našeho vrchního čučkaře Koudelky, který v hodině dvanácté přispěchal na pomoc naší nejdemokratičtější a evropsky nejhodnotnější politické straně a jejímu šéfovi Vítku Rakušanovi, který byl zrovna tísněn nepříjemnými dotazy ohledně jeho šifrovaného telefonu od Redla a vypadalo to s ním poněkud nahnutě. Vítek totiž navíc i mluvil a jeho výmluvy byly tak prostoduché, že se pod ně nebyli ochotní podepsat ani libtardi.

A ještě se drze přiznal...

Autor

Původně jsem chtěl tento týden psát o školství… respektive o té nové hygienické vyhlášce, podle které už ve třídách nemusí být ani umyvadlo a stačí jeden záchod pro kdovíkolik dětí. Chtěl jsem tuto vyhlášku porovnat s veterinárními předpisy pro chov krav nebo prasat a ukázat, že by se v dnešní době dětem líp existovalo v kravíně, než ve škole. Ale když se nám tak krásně rozjíždí kauza Vítka Rakušana a jeho šifrovaného telefonu od Polčáka, tak přenechám toto téma Janě Kunštekové, která ho pro Litterate zpracuje víc než dopodrobna.

Krátce shrnu situaci:

Řídit stát jako marketingovou kampaň

Autor

Nevím, jak přesně henty sociální sítě řeší cílení reklam, určitě je to velmi zajímavá IT alchymie, ale vzhledem k tomu, co píšu a co sleduju, jsem se vlastně nikdy nedivil, že mi fejsbůk dává na vědomí sponozorované odkazy prakticky všech politických stran… Pětikolka samozřejmě vede a nejčastěji se ke mě dostanou zaplacené reklamy ODS a na druhém místě KDU-ČSL.

Sílí to, sílí. Rakušan říkal

Autor

S chutí jsem si přečetl, že nám ministerstvo vnitra vydalo novou zprávu o antisystémových hnutích. Je to blábol podobný tomu, co psal blahé paměti František Vrabel, když měl své sémantické vize, které svět neviděl, ale přesto stojí za to, si jí přečíst. Píšou tam totiž, že sílíme tak, že už to zastiňuje tradiční extrémistická uskupení.

A mohl bych ty dezinformátory vidět?

Autor

Tak nám tu probíhají protiukrajinské pochody na kterých se křičí docela slušně provokativní hesla. Jako že Ukrajinci tady nejsou doma, že se jim brzy postaví černá síla, že Putin je nejlepší…. Policie si zároveň pochvaluje, jak to bylo klidné a bezpečné, ten stejný ministr, který prý nebude mít slitování s těmi, co se na demonstracích chovali slušně, je tentokrát s prací pomáhačů a chráničů nadmíru spokojen a je rád, že policie nebyla přítomna, aby se nálada ještě nevyeskalovala…

Něco mi tam chybí

Autor

Tak nám prý v Rusku začala občanská válka. Wagnerovci se v dlouhé koloně vydali směrem k Moskvě. Prigožin mluví o nutnosti sesadit Šojgua a Gerasimova. Z Rostova na Donu a s Voroněže jsou hlášeny wagnerovské jednotky. Fejsbůk, Twitter, Telegram i Tik Tok praskají ve švech. Náš kinderministr zahraničí se už tetelí blahem, jak se Rusko rozpadne v občanské válce a Ukrajina díky tomu už brzy zvítězí. Pár dalších se k němu přidalo, aniž by si uvědomovali, co by znamenala občanská válka v zemi s jadernými hlavicemi.

Prohrají

Autor
Štítky

Dnešním textem dojedu svůj týden plný filipik proti vždy pravdomluvným a nezávislým médiím. Je zapotřebí vše trochu shrnout. Nijak jsem to neplánoval, ale právě události tohoto týdne krásně ukázaly, proti čemu vlastně stojíme. Na vaše setkání s lidmi přijede novinář, kterého vyslalo hento objektivní médium Reflex. On tam sedí, píše a on line lže. Nepřijel reportovat, nepřijel přinést zprávu. Přijel se vysmívat. Přijel svému publiku potvrdit, co chce slyšet.

Názorný příklad

Autor

Pro velký zájem pouštím článek na zítřek už nyní:

Nedá se nic dělat, já chtěl už psát o něčem jiném – mám na skladě jeden velmi zásadní text, ale každý den se nestane, že můžete svá slova doložit skutečně názorným příkladem. A když už se tak stane, co robiť, válka na Ukrajině ještě den počká a budeme se dál věnovat našim objektivním, vyváženým a pravdomluvným médiím. Po včerejším Respektu si dneska dáme Reflex.

Podlehl dezinformacím

Autor
Štítky

Tento týden všechna pravdomluvná mééédia pouštějí jeden za druhým články o dezinformacích. Seznam vydal seznam největších dezinformátorů a jako sláma z bot z toho čouhá, že tito dezinformátoři mají dohromady větší sledovanost než média od Seznamu a Český rozhlas pustil jeden hluboký lidský příběh o jisté Lucii, která má doma manžela, co „podlehl dezinformacím“ a ona se zamýšlí, zda je to vůbec dobrý člověk.

Druhý takový text teď vydalo i Aktuálně…