Co bylo a co bude

Autor
Štítky

Vrátil jsem se domů na silvestra těsně před půlnocí. Tak jsem jen nahrál fotečku a šel do hajan. Nový rok jsem skoro celý prospal, ale když jsem po obědě vylezl, tak Vidlákovy kydy byly na hezkém čtvrtém místě v pořadí priorit hned za prasátky, manželkou a dětmi. Ale dost už o tom. Původně jsme měl toto téma nachystané na silvestra, ale myslím, že se dá probrat i dneska. Hodím tedy do placu události, které mi připadaly v uplynulém roce důležité a pokusím se o nějakou vidláckou předpověd budoucnosti. 

Takže: 

1. Babiš zjistil, že je parvenu i pro kolegy miliardáře a ostatní světové a evropské politiky a jejich loutkovodiče. Nějak mu nemohou přijí t na jméno, že porušil letitou praxi, že miliardář tahá za nitky a politik stojí na scéně. Andrej si objel Merkelovou, Macrona, Junckera a další papaláše, ale zjistil, že ti ho před dalším policejním vyšetřováním neuchrání, naopak se přidají. Teď Andrejovi pozvolna dochází, že jediným zdrojem jeho moci je lid v této republice a jedinou jeho základnou je Česká republika. Stejně tak se zvolna dozvídá, že miliardy v kešeni mu imunitu nezajistí. A pokud mu to brzy nedojde, doplatí na to. 

2. America first v prxi znamená, že USA by sice chtěli být hegemonem, ale už na to prostě nemají a hotovo. A tak se budou za velkého halasu a řinčení zbraněmi stahovat a stahovat a stahovat. A jak s tím jednou začnou, nikdo neví, kde to skončí a koho stáhnou sebou. Trump už jako prezident svoji úlohu splnil. Daří se mu okecávat řečičkami o americe na prvním místě, že USA už nemají ani peníze, ani průmyslovou základnu, nemají přátele a za chvíli už nebudou mít za kamarády ani ty arabské, africké a jihoamerické diktátory. 

3. Evropská unie zvorala nač sáhla a zřejmě se po ojrovolbách ukáže, že to vadí lidem ve všech zemích. Europarlament se snadno může stát splněním nového internacionálního hesla: Okamurové všech zemí spojte se. A já budu muset vidlácky zmírnit svojí protiokamurovskou rétoriku, jelikož tomu chlapovi přinášejí na zlatém podnose vliv, moc i volební vítězství a já se s tím budu muset nějak popasovat. 

4. Naštěstí se budu moci uklidňovat vědomím, že Okamura je skvělý v porovnání s tím, v čem budou žít moji bratránci na Ukrajině. Bandera a jeho genocidy se staly předmětem obdivu a dobré skutky banderovských veteránů při genocidách b udou po zásluze odměněny. To vše jen proto, aby byl k dispozici nějaký ten kanonefuter proti Putinovi. Až nechutně mi to připomíná mnichovký diktát a kalkuly našich západních spojenců, že by se Hitler mohli se Stalinem pomlátit navzájem a Britové by si pak zabrali spáleniště. 

5. Ti, kteří nejvíc horují pro dodržování pokrokových ojrozákonů je sami nejvíc porušují - protizákonně se podílejí na nelegální migraci, převážejí si po Evropě různé již deportované cizince, ale ti to dělají ve jménu evropských hodnot a tak zákony porušovat mohou celkem beztrestně. Ale všeho do času. 

6. Ještě stále se bojuje proti homofobii i rasismu, ale političtí představitelé v celé Evropě se tu a tam nechají slyšet, že ve věznicích jsou tři čtvrtiny černochů a arabů, na seznamech tajných služeb ohledně teroristických rizik je hodně Ahmedů, ale minimum Helmutů, a dokonce jsme nedávno slyšel v našem vašem veřejnoprávním rozhlase na vlastní uši větu, že je sice hezké nebýt homofobní, ale pokud jste gay automaticky vás to diskvalifikuje z darování krve. A kupodivu se nestrhla žádná mela. 

7. Zeman stále žije a stále mu to myslí a stále umí udělat projev tak, že tomu rozumí i Jarin z Horní Dolní a který zesměšní všechny jeho protivníky jedním vrzem. Zdá se, že prezident nejvíc naštve kavárnu tím, že své funkční období přežije a ještě bude tu a tam posílat bonmoty z prezidentkého důchodu na Vysočině. 

8. Dokud je třeba zbrojit proti Rusku, žádná krize nebude. Zbrojit zapotřebí je, V Rusku pořád vládne Putin a nějaký nový ožrala Jelcin není v dohledu a tak nebude žádná krize a budeme stále více překvapeni, kolik zbraní se u nás i jinde v Evropě vyrábí a přesouvá na východ. 

9. Globální oteplování bude pokračovat přes všechny proklamace o CO2 a třídění plastů. Ale určitě nebude vypadat tak, jak nám říkají alarmisté a zřejmě ani jak nám říkají klausovi Modroplanetníci. Německo bude potřebovat pořád víc uhlí a víc plynu a víc energie z Temelína. Nord stream 2 bude a místo abychom byli tranzitní země my, tak jím bude Dojčland. Proč? Protože naši zelenou lobby platí Němci a ne Rusové. 

10. Česká televize bude dále pokračovat ve svém svatém boji za pražskou kavárnu a na konci roku bude zase blíže tomu, aby žádná ČT nebyla. 

11. Budou schváleny daně za církevní restituce, což o pět let urychlí rozpad všech  našich velkých církví, ale bohužel jim to dá argument, že za jejich trable může Babiš a komunisti. Za čtyřicet let už si nikdo nebude pamatovat, jak to bylo a možná budou zkoušet nové restituce. Tož bych se přimlouval, aby ty daně nebyly. Krach církví nastane sice o pár let později, ale bude to bez berličky o zlých komunistech a zlém Andrejovi. Každopádně církve zkrachují bez daní i s nimi. Už si na to i schválili postupný plán vyklízení pozic, pracovních míst i budov. Ateisté a odpůrci náboženství si mohou zarámovat obrázek Kalouska. Ten chlap dokázal církvím uškodit víc než Lenin, Stalin, Francouzská revoluce a Josef II. dohromady.  

12. Dá-li Bůh, Vidlákovy kydy budou pokračovat a můj bratr Master mi slíbil hodnocení článků pomocí slepic. Snad to splní. 

Nyní jsou komentáře vaše, přidejte se hodnocením i vy. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Je to sice mimo téma určené Vidlákem, ale ne zas tak moc.
Dostala se mi do pracek knížka Jiný Masaryk od Pavla Kosatíka.
Pro zájemce hned na začátku sdělím, že je velká a tlustá.
Pro ostatní sdělím, že žvásty o nepolitické politice a spol. přebral Vence Veškrna od Masaryka. Ovšem Masaryk tomu na rozdíl od Vency věřil a divil se, že to furt nějak nefunguje, i když by podle něj fungovat mělo. Jak vidíme, ono to nefunguje ani dnes, nepočítáme-li nepolitická bratrstva bojující o struky státních zakázek.
A že onen jekot a řev při každém uprdnutí z Hradu či Strakovky, který nám předvádějí pražští kafírníci, je tentýž, jaký zažíval M. se svými nepohodlnými názory.
Jediný rozdíl je, že M. měl jakýsi program či témata, nebo snad ideje, za jejichž prosazení mu stálo za to ekonomicky strádat a nechat si nadávat koegy, veřejností i tiskem.
- Rovné a všeobecné hlasovací právo (lopaty volit nemohly, páč neplatily daně z příjmu), a to dokonce i pro ženy (tady si nejsem dnes tak docela jist, viz profesionální revolucionářka a prudička paní Vendlová).
- Boj proti pověře o Židech kradoucích krev bezvěrcům.
- Boj za uznání Rukopisů jako falzifikátů.
Boj proti církevním hierarchiím.
Ano, již Masaryk před sto a více lety polarizoval společnost, rozbíjel českou jednotu, a tak všelijak podobně. Stejně, jako je nám vnucováno médii, že tak činí kafírníkům nepohodlní dvounožci i dnes.
Pointa je v tom, že kafírníci mají tu drzost se prohlašovat za Masarykovy pokračovatele.

Mám-li pozvednout Vidlákovu rukavici a zavěštit si ekonomicky, bude tento rok ve znamení mohutného rozvíjení útoku na odporné benzíňáky a zločinné nafťáky a bude nám ještě více vnucováno, že jedině baterkové křápy nám zajistí naprosto skvělou budoucnost bez emisí a globálního oteplování. Aniž by si blbečci v Bruseli stihli uvědomit, že jaksi většina eurolopat prostě na soukromé trolejbusy nemá. Chystaná právní a ekonomická podpora elektromobility Bruselem bude dalším faktorem způsobujícím růst všeobecné nespokojenosti s činností dobroserů všeho druhu.

Zatím bez slepic

Já bych si jako hlavní novinku roku 2019 tipl, že se objeví první velké oblasti, ne-li celé státy v Evropě, které budou plně islámské, a bude tam platit právo šaríja vybucované dokonce oficiální policejní a soudní mocí.

Další novinkou bude prudké zdražování zboží a životních nákladů po celé Evropě prostým lidem.

Roku 2019 nebo 2020 očekávám, že poprvé banky sáhnout ke kroku, kdy střadatelům prostě ukradnou peníze, které mají uložené v bankách. Prostě proto, že budou moci.

Zatím bez slepic

K tomu Kosatíkovi spíš jenom taková technická poznámka. Berme v potaz, že nejde o historika, ale "literárního historika" či "publicistu", "spisovatele". Nechci tím tvrdit, že odvedl dobrou nebo špatnou práci, spíš jenom to, že si z této pozice může dovolit postoje a tvrzení, kde by historik byl ve formulacích opatrnější. Jednoduše mívají tito autoři větší sklony k bulvárnosti a senzačnosti a "novým pohledům", kde ne vždy podrobí dostatečné kritice právě ty zdroje, jež tento nový pohled naznačují.

Jinak TGM samozřejmě byl velmi komplikovanou osobností a souhlasím, že co je mi známo, vůbec nepanoval všeobecný souhlas s jeho kultem. Současníci jej vnímali výrazně kritičtěji a ono "tatíčkování" je skutečně historické propagandistické klišé. Pro dědu byl třeba "tím, kdo bez váhání nechal střílet do lidí" (což dědu radikalizovalo a přiklonil se od socanů ke komárům, přestože, samozřejmě, samotný rozkaz šel mimo TGM), podle všeho se ke konci života asi zákonitě odtrhl od reálného světa a stal se nabobem, kterému ostatní klepou po ramenou... (V rodině známého prý zase přejela TGM limuzína nějakého bratrance, co si hrál na silnici - a byť šlo o soukromý výjezd šoféra, prostě se to zametlo pod koberec, protože to byl šofér TGM...)
Obecně ale souhlasím, že nic tak názorně nedemonstrovalo "nepolitickou politiku" Masaryka, jako koncepce "Hradu", jehož reálná moc dalece přesahovala ústavu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

To hlavní se ale zapomnělo.

1) Udělal se velký kus cesty k tomu, aby České republice vládli miliardářoví oligarchové (přičemž Andrej Babiš není hlavní hráč ani viník) - a platily jejich zákony. Tento rok bude tento směr raketově pokračovat.

2) Evropská unie nic nezvorala, naopak své skutečné (a nemorální) poslání splnila na jedničku s hvězdičkou. Připravuje se postupně její rozpad a příprava dalšího subjektu, který Evropu rozmašíruje na cimpr campr.

3) America first znamená něco jiného. USA stále má na to být hegemenonem, ale nechali si to částečně ukrást svou nenažtraností, kdy přesunutím výroby do Číny si vyrobili další velmoc, a nechali ji zesílit. Problém hegemonie USA není dodnes věcí financí ani síly, ale jejich nenažranosti, nemorálky, a opuštění ideálů platných ještě historicky nedávno. Donald Trump to ví, a proto mimo jiné chce převést co nejvíce výroby zpět do USA, byť je to jen 10 % jejich problémů.

4) Polovina (nejen) západní Evropy nikdy nepřestala obdivovat ideály Adolfa Hitlera. Takže Ukrajina s Banderovci není výjimka. Časem se to ukáže. A ta druhá polovina západní Evropy obdivuje ideály Marxe, Hegela. Jinak řečeno, Ukrajina není příčina, Ukrajina je symptom.

5) Boj za/proti Zemanovi je boj mezi dvěma druhy státu. Boj starší generace a vidlácké lůzy (doufám, že chápete sarkasmus) o to, že stát má být soběstačný a v čele má stát schopný lídr. A mezi mladší generací a pražsko/brněnsko/hradeckou lůzou, že v čele má stát zbabělec lezoucí do análních otvorů někomu jinému, a chovat se jako impotentní eunuch. Je to boj dvou frakcí lidí s rozdílným pohledem na svět.

6) Problém s rasismem skončí, až bude možné beztrestně a bezproblémově kritizovat a urážet největší rasisty na planetě vůbec, totiž Židy. Zde se problém spíše zhoršuje. Doporučuji jednou vzít text třeba Martina C. Putny nebo pornoherce Jakuba Jandy z Evropských hodnot. Zaměňte otrocky všechna slova "Rus", "Putin" a "Kreml" slovem "Žid" - a výsledná reakce na to je perfektní detektor problémů západní civilizace a její svobody slova.

7) Globální oteplování už se nepoužívá. Je to málo flexibilní termín pro alarmisty. Už je nahrazen slovem klimatická změna. To má výhodu, že je možné tahat prachy nejen při oteplování, ale i při ochlazování - je to výhodnější. Hlavní problém ovšem spočívá v korporacích. Korporace si pořídily ekologické technologie, a uvědomily si, že právě trvání na ekologie je likvidační pro malé a střední podniky - tedy pro konkurenci. Ekoterorismus se tedy stal pro koporace bojem proti konkurenci, a tedy alarmismus už je řízen z jiného zdroje než před pár lety.

8) Katolickou církev zlikvidují infiltrovaní agenti ála papež František celosvětově. U nás lze poděkovat třeba Halíkovi, Vlkovi, Graubnerovi, a spol. Jinak řečeno, katolická církev zbuchne a zkrachuje celosvětově. Nebude proto mít na hodnocení vliv, zda jsme v malém českém rybníčku něco zdanili či nikoli.

9) Mimochodem hlavní problém katolické církve už několik století je, že namísto bohu se hodně věnují politickým bojům za zájmy Německa. V historii to způsobilo už hodně odštěpení typu protestanti, pravoslavní, anglikánská církev, a spol. Momentální kolaborace kléru z Němci způsobí, že do pár desetiletí nebude existovat evropský stát, kde by katolickou církev mohli vystát. I u nás klér je součástí vlastizrádců a různých techtlí mechtlí s Německem i různými sudetoněmeckými spolky. Vzpomeňme na vykoupení tábora v Letech, aby se mohlo mluvit, že i Češi měli koncentrační tábor. Nebo snahu prosadit Němci termín "polský koncentrační tábor".

10) Okamura je realtivně dobrý. Jen je paralyzován dávným očerňovacím činem Zdeňka Bakaly, kdy v časopise Reflex byl nazván Pitomiem. Ono se přes to velice špatně chytá znovu dech. Protože mám doma v paneláku soubor drben, tak vím co dokáží.

Zatím bez slepic

D.Trump.
USA není Řecko,Island,kde se to dalo zastavit.
Jak jsem napsal jinde,co se stalo z USA za 200 let,někdo by to porovnal s Římskou říši.
USA se dařilo po druhé světové válce,příchodem různých odborníků,specialistů,pak to pokračovalo,verbováním odborníků po celém světě.
Pak se to zastavilo,možná i tím přechodem výroby do Číny,ale také mnohé státy,vytvořily dobré podmínky pro inteligenci doma.
Podle mne,Čína měla být kolonii USA,což se nestalo,dobře to vystihuje problém s Huawei,když Čína vyrábí mobily,sítě pro USA nic se nedělo,ale jak vyrábí a prodává Čína sama,je zle.
Katolická cirkev,to také pozoruji,že byla infiltrována nosatými agenti,sice Herman nemá ani vlasy,on je víc sudeťák.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

USA hlavně nikdy nebylo jednotné. Občané USA spojovala vize, že vydělají balík doláčů. A ti, co vydělali miliardové balíky doláčů prostě chtějí vydělat ještě větší, a že jako vedlejší efekt přitom zničí USA je netrápí. To není jejich problém - to je problém těch lůzrů dole. (Mimochodem, víte že USA v minulosti násilně kastrovala chudé lidi, aby touto eugenikou vypěstovala schopné Američany?)

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Západní myšlení hlavně nedokáže odhadnout asijské myšlení.

Západní Evropa se rozhodla na počátku 20. století zničit Rusko pomocí infiltrovaného marxismu. Leninovi dokonce darovali 20 miliónů marek na barevnou revoluci v Rusku. A ještě ho vozili vlakem. USA pak přidala svého Trockého, aby z vytunelování Ruska také dostala svůj podíl. A všichni narazili na krutou, vypočítavou a nepředvídatelnou povahu Stalina, který celý záměr postupně likvidoval. Ve své podstatě tak - což je černý humor - Stalin zachránil Rusko a Rusy, bez něj by dnes Rusko a Rusové neexistovalo.

Podobně Západ podceňoval Čínu. Až ho Čína převálcovala a stala se jednou ze světových velmocí. Čína ale vyrostla na chamtivosti a nenažranosti Západu, na ničem jiném. Je to zhmotnělý duch západní chamtivosti.

Zatím bez slepic

In reply to by Donald Trump (neověřeno)

Trvalý odkaz

To není chamtivost a nenažranost západu, ale pouhé rozpory kapitalismu, které k temto vlastnostem vedou, pokud nejsou korigovány - a to dnes nejsou.
Pokud pohlédnete pouze k faktům, tak byl Stalin naprosto geniální vůdce a Sovětský svaz skutečně zachránil a to především vzděláním bezprecedentní masy lidí. To že na něj bude nakydáno tušil/věděl už za svého života.

Zatím bez slepic

Mr. Trump, plně souhlasím a jsem ráda, že jste se objevil, Vaše komenty jsou zajímavé

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Děkuji mockrát!

Zatím bez slepic

Bez komentáře . Trefné.

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

Děkuji Vám!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I když se dá souhlasit s nastíněným desaterem, bodu jedenáct, i když bezvěrec, nemohu přiznat souhlas. Ač se dělají všemožné žebříčky majetku nejmajetnějších, vždy v žebříčku chybí jedna společnost a tou je Církev a.s. jež je nejbohatší a "zaměstnávající" nejvíce "zaměstnanců"a také je jak jinak, globální. Církev a.s. má před sebou vcelku pohodlnou a zářnou budoucnost za jedné podmínky, neustoupí ze svých dogmat, tedy, nebude se modernizovat. Jakákoli modernita, a pokud vzpomenu, Vidlák k modernizaci církve vybízel, je odebere onen punc nadřazenosti nad našimi životy. Stane se z ní klasické s.r.o. na místních úrovních s důsledky malosti, politikaření, závistí a intrik. Né že by intriky současná církev neoplývala, naopak, leč mají svůj řád a jsou na místech kam "zaměstnanci" nedohlédnou, tudíž "zaměstnanci"-věřící stále jdou za panem farářem pro odpuštění a naději pro nové zítřky.

Zatím bez slepic

Církev se, ke své velké škodě, modernizuje už mnoho desetiletí. Viz 1. a 2. Vatikánský kongres a mnoho dalších událostí.

Nicméně hlavním problémem církve - po materiální stránce - je, že je infiltrovaná mnoha agenty, kteří církvi škodí. Momentálně to došlo vrcholu, kdy takový agent se stal dokonce papežem.

Ovšem lidé vždy vloží své životy do nějaké víry: Ať je to křesťanství, islám, nebo věda, nebo víra v pravdolásku. Některé víry mají dobré ovoce, jiné špatné. Ale v podvědomí člověka je potřeba věřit natolik zakořeněna, že ji vykořenit nelze - lze ji pouze vyměnit. A vždy ta víra bude iracionální.

Zatím bez slepic

Nejsem znalec církve, leč 1.a 2 vatikánský koncil nic neměnil na dogmatech, jen drobně pozměnil rituály kolem dění v církvi a snahou jak být lidu blíže. Spíš šlo asi o snahu zvýšit úsilí v náboru věřících a jak na to jít.

Zatím bez slepic

Tak to máte asi nějakou hodně alternativní verzi průběhu a výsledku těch koncilů. Oba koncily nenechaly v dogmatech církve kámen na kameni.

Zatím bez slepic

Doalde, je možné udělat výčet těch "Oba koncily nenechaly v dogmatech církve kámen na kameni." Pro jednoduchost, abych si ověřil, že chápete co je dogna, stačí výčet třech na každém koncilu.

Zatím bez slepic

Hlavně si nesmíte číst wikipedii. Po každém vatikánském koncilu nastal vnitřní boj v církvi, který končí represemi a vyloučením těch, kdo nesouhlasí se závěry toho kterého koncilu. Ti, kdo píší na wikipedii či jinam jsou ti, kteří koncil obhajují - jinak řečeno, to je asi jako kdybyste četl o Rusku z pera pražské kavárny.

Naštěstí si můžete dokumenty, které po každém koncilu vznikly, přečíst přímo - bez prostředníků. Vatikán je zveřejnil v každém možném jazyce včetně češtiny.

Vatikánské koncily změnily všechno v církvi.

Například po 1. Vatikánském koncilu se ustanovilo nové dogma, že Bůh je poznatelný rozumem člověka. To je naprostý obrat. Dalo by se to přetlumočit jako, že Bůh jde dokázat vědeckými metodami a experimenty. Jinak řečeno, že Bůh není vůbec tajemný ani veliký, ale prostě ho člověk vymyslí svou chytristikou a racionálním uvažováním. Bůh tedy je tak maličký, že ho lze plně vymyslet lidskou hlavou. Za toto byste o pár století dříve šel hořet na hranici jako kacíř.

Po 2. Vatikánském koncilu se například jako nové dogma ustanovilo, že islám a hinduismus je prakticky nadřazený křesťanství. A že je tedy zapovězeno pro katolickou církev pokoušet se přesvědčovat muslimy pro Krista. Odtud mimochodem současné patolízalství papeže Františka k fanatickým muslimům, který se přesně chová v souladu s novými dogmaty 2. Vatikánského koncilu.

Jestli vám třeba výše uvedené dva příklady znamenají jen drobné poladění rituálů katolické církve - pak nevím.

Mohl bych zde napsat dlouhý článek toho, co Vatikánské koncily změnily. Nenechaly v církvi kámen na kameni. Vatikánské koncily je v podstatě velká špína a naprogramovaný rozpad celé církve. Je to proces sluníčkářství v církvi, který započal mnohem dříve, než třeba sluníčkářství v Evropě. Bez anulování Vatikánských koncilů katolická církev zanikne historicky velice rychle.

Zatím bez slepic

Přečetl jsem si níže odkazovaný text koncilu, leč to co tvrdíte jsem v něm nenašel. Z druhé strany přiznávám, že onen text je pro mne bezvěrce těžké čtení a ještě těžší chápání významu oněch vět.
V každém případě si rád a se zájmem počtu vysvětlení "Mohl bych zde napsat dlouhý článek toho, co Vatikánské koncily změnily.".

Zatím bez slepic

Nechám to už na vašem samostudiu. Já jsem zde dal všem základní úvod a materiál.

Zatím bez slepic

Dobře Donalde, beru to tak, že jste jen plácal pro zvýšení vlastního EGA.

Zatím bez slepic

Klidně to tak vezměte. Já totiž opravdu nedokáži přesvědčit lidi, co neumějí číst. A hlavně lidi, co nechápou, že jazyk se mění podle cílové skupiny. Dám příklad:

1) Cílová skupina vidlák: Franta je totální ulhaný prase a zmetek, kterému se nedá věřit ani dobrej den.

2) Cílová skupina diplomat: S potěšením je nutno pochválit a zkonstatovat, že František Vomáška je plně ve svém myšlení i jednání v souladu s moderní postfaktickou dobou, co se týká kauzální vyváženosti jeho dokumentů.

V obou případech bylo řečeno naprosto to samé. A v obou případech cílová skupina pochopí to samé.

Uznejte, že těžko dokáži přesvědčit někoho, kdo listiny špiček Vatikánu čte a chápe jazykem Vidláka, namísto toho, aby je četl jazykem cílové skupiny. A proto jsem to nechal na vaše samostudium. Pro ilustraci předpokládejme, že byste zkusil ženskou řeč číst jako by to řekl muž - dopadl byste špatně. A to je váš problém - neumíte respektovat cílovou skupinu a jazyk dokumentů.

Zatím bez slepic

Pokud si dobře pamatuju, tak se například zrušila latina na mši. A pokud si dobře pamatuju, tak třeba Tolkienovi (hluboce věřícímu katolíkovi) se to nelíbilo. Tolkien je autorem legendária Pán Prstenů a Silmarillion. Tyto legendy jsou docela hluboké a na mnoho lidí silně působí. Říká se, že vlastně zobrazují katolický svět. Takže třeba Tolkien na těch reformách shledával něco nedobrého, může to být pro Vás jedno z vodítek, pokud máte rád Tolkiena.

Zatím bez slepic

Ještě je třeba vědět, že církví je mnoho, a jsou často nezávislé. Pokud uvádíte Církev, a. s., tak pak nabízím suverénně nejbohatší společnost na světě, a tou je Firmy, a. s.

Zatím bez slepic

Z kontextu, bylo psáno o vatikánských koncilech, i dosti velký trouba pochopí o jakou církev, tudíž i Církev a.s. bylo hovořeno, psáno.
Souhlasíte Donalde?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Stran úvah o konci církví, resp. zejména Církve (ano, té Církve): O její konec se už pokoušeli jinačí sekáči a za dva tisíce let jaksi výsledek nula. Až si jeden pokrokový nekatolický netmář skoro říká, jak je to ježiši proboha možný? Židovská velerada, duchovenstvo i obchodníci s artefakty stávajících božstev, římští císaři osobně, spojení se světskou mocí a všechno s tím spojené, dělení na Řím a Cařihrad, zkrachovalé křižácké výpravy, odštěpky do "moderna" - všichni protestanti, do "tradična" - starokatolíci i do "komerčna" - pseudokřesťanské sekty, osvícenství a gilotinový humanismus, papežské schizma, třicetiletá válka, sjednocování Itálie, nacismus, komunismus, konzumismus, sexuální skandály a určitě hromada dalších. Že by nakonec to "brány pekelné ji nepřemohou" nebylo jen takové plácání do pobřežního větru?
A ohledně lokálního konce v Čechách. Tak možné to samozřejmě je, nicméně se nutně nabízí vzpomínka na podmínky, jaké Církev měla v CCCP, zejména v těch nejvýživnějších letech. A výsledek - pořád tam byla a pořád je. A další vzpomínka je na podmínky, které měla v Japonsku (asi tak 300 let) a Číně (nejmíň 100 let), proti kterým byly i Stalinovy časy jen takovým dohledem přísnějšího otce. A výsledek? Pořád tam byla a pořád je. Tak nějak si prostě nemyslím, že by to u nás zmákli zrovna Babiš, komunisti a Kalousek, a to ani kdyby vzorně spolupracovali.
Papež František se může jevit všelijak. Jeví se tak i mnoha sirům Humphreyům pevně uhnízděných ve strukturách církve. Já jsem přesvědčen, že s patřičným časovým odstupem (což je v dějinách církve tak od 500 let výše) se to nakonec ukáže jako docela dobrá volba.

Zatím bez slepic

In reply to by Martin V. (neověřeno)

Trvalý odkaz

Každý člověk, stát, spolek končí až tehdy, kdy zradí své ideály, na kterých byl vystavěn.

Např. Čechy nezničila v historii ani mnohasetletá snaha Němců je zničit. Došlo dokonce k Národnímu obrození, což je v historii národů velice výjimečné, a prakticky se rovná zázraku. Ale Čechy nakonec zničí snaha zničit jejich ideály: český jazyk, českou kulturu, plivání na české vlastenectví - a celá globalizace ze stran mladé generace Čechů. Osobně bych na existenci Čechů za 100-200 let nesázel už ani zlámanou grešli.

A stejné je to s církví. Dokud v jejich ideálech je a bude to, proč církev vznikla - nezničí ji nic. Ale posledních 100 let katolická církev dostala zabrat vnitřním rozkladem. Dva Vatikánské koncily v podstatě celou katolickou církev naprosto zničily - všechny její principy obrátily v prach. A to je ten problém.

Materialismus moc neplatí v životnosti spolků. Představte si, že ti špinaví Rusové žijící sto let za opicemi porazili moderní a moderně vyzbrojenou nacistickou hitlerovskou armádu a stát. To je něco, s čím materialisté na Západě vůbec nepočítali! Už tehdy se jako hlavní teorie na Západě učil marxismus a tedy materialismum až na půdu - a toto se prostě stát nemohlo. Tolik států a lidí prostě považovalo za fakt, že Adolf Hitler vyhraje - a proto se chovali špatně k těm, kteří měli prohrát od začátku - což začal být problém. Mnichovská zrada 1938, chování sudetských Němců. Slováci, Maďaři plně oddaní Hitlerovi. Atd. atd. atd.

Zatím bez slepic

Ohledně existence Čechů můžete mít klidně pravdu. Ohledně existence církve se myslím mýlíte, ale mám pro to jen dva argumenty: První je již zmíněný historicko-empirický, viz výše. Druhý důvod je, uznávám, čistě iracionální, a to ten, že církev prostě nemá jen tu viditelnou lidskou část, která složená z lidí jako všichni ostatní, které se nevyhýbá kdejaká lidská špatnost a která by, nahlíženo lidskou optikou a jako na pouze lidský spolek, měla už dávno skončit. A že je to ta druhá, neviditelná část církve, která ji staletí a staletí drží nad vodou.
A ještě poznámka na okraj: Dva koncily během posledních 150 let se teď jeví důležitě, protože se odehrály celkem nedávno, ale jejich relativní význam bude jen klesat. Kromě toho si opravdu nemyslím, že by ty koncily v církvi "obrátily v prach všechny její principy" ani že by "nenechaly kámen na kameni v dogmatech". Ale nutit Vám to nebudu, pochopitelně stejně jako argument o tom, že církev nemá jen lidskou pozemskou část.

Zatím bez slepic

Teoreticky a stručně. Hypoteticky předpokládejme, že existuje Bůh, a že by byl někdo věřící:

1) Bůh nepotřebuje církev, kdokoli se k němu může obracet přímo - a na církev udělat dlouhý nos.

2) Církev, která se postupně zřekává boha prostě nemá ideu na svou existenci. Ve Vatikánských koncilech tímto směrem udělala sloní krok dopředu.

3) Relativní význam zrušení základních idejí jakéhokoli spolku může časem pouze narůstat. A bude nést své ovoce. --- Stejně jako třeba narůstá v čase význam destrukčních zásahů Evropské unie na její členy - problémy tím vyvolané se samy řešit nebudou (například milióny muslimů v Evropě). Spíše budou horší a horší, a těžší a těžší k překonání.

Zatím bez slepic

In reply to by Martin V. (neověřeno)

Trvalý odkaz

Křesťanství je Judaismus pro pohany

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Připomenu jen pozapomenutou epizodu z doby, kdy příslušníci pražské kavárny vládli národu prostřednictvím Kalouska a Nečase. I tehdy byly protesty a demonstrace proti vládě, ke kterým se celá pražská kavárna vyjádřila ve stylu, že nebude podléhat řevu ulice. Dnes jde u demonstrací o hlas lidu. Pražská kavárna si vykládá události vždy k obrazu jejich a podle jejich přání, neb ti údajně nejušlechtilejší z národa mají vždy pravdu - tedy podle nich. A lidé na názor těch ušlechtilých lepších lidí kašlou.
Babiš se možná poučí z příkladu Orbána, že při vysoké podpoře doma se na nějaký řev z EU může vykašlat. Pokud ustojí chvíli povyku jako Orbán, brzy se s tím v Bruselu smíří. Pravda, nebude zván na různá setkání a bude trpěn tam, kam být pozván musí, ale to nebude mít vliv.
Okamura provádí špatnou politiku a výsledek vidí v poklesu preferencí voličů. Jeho chybou je vymezování se vůči Babišovi a postoj po boku pražské kavárny. Jeho voliči jsou vůči stranám a politikům pražské kavárny negativně naladěni. Okamurovo působení po jejich boku mu voliče odvádí, takže v příštích volbách může bojovat o přežití.
Křesťanské církve převálcuje islám díky naivitě papeže Františka. Možná jej budoucí islámští učenci ocení jako muslimského přívržence, ale te´d hlava katolické církve provádí politiku, která povede k zániku katolické církve v Evropě a jejímu přesunu do Afriky a Jižní Ameriky.
USA se pokusí vyždímat příspěvek na "obranu" od svých spojenců v NATO. Časem USA ovládne hispánská populace, takže se USA stanou katolickou zemí a asi se pak sloučí Severní, Střední i Jižní Ameriky. Ale k tomu dojde až za hodně dlouho.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Babiš by potřeboval také,aby se proti němu protestovalo.
Jenže,vlastně by se jednalo o podporu demobloku,co by náležitě využil Kalousek.
Tohle dobře ví Babiš,tak si myslím,že toho dokáže zneužít.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče, ale proti Babišovi už Kalousek a spol protestují pěkně dlouho. Spíše většinu lidí vůbec nezajímá, co dělá a říká Kalousek. Jakmile se objeví někde na demonstraci, o názory demonstrujících se hodně lidí už dál nezajímá. Kalousek je prostě tak špatná značka, že celé pražské kavárně nesmírně škodí.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Stran SPD a KSČM to mám nastavené tak, že vždy raději počkám na výsledek voleb, protože průzkumy se mi vždy jeví být u těchto dvou stran nejisté (a nikoliv třeba proto, že by byly něčím cinknuté, spíš ochotou lidí přiznat se, že to jedné z těchto dvou stran hodí).

Ohledně Okamury si pak myslím, že to také nemá úplně jednoduché. Protože pouhé přiklonění se k Babišovi mu voliče také nepřinese. Vlastně bych řekl, že mu je může odsát, protože si volič řekne, proč vlastně nevolit silného Babiše rovnou? Spíše si myslím, že je jeho problém nešikovnost, s jakou dává na jevo, že je k mání - a když není po jeho, tak vystoupí s demblokem jako zhrzená holka vydírající citově kluka, co si jí moc nevšímá, ale kterému ona nadbíhá.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Andrej Babiš ovšem udělal tu chybu, že to hrál na všechny strany. To byla dobrá taktika, dokud byl pouhý podnikatel. Uplácet a korupovat všechny je vítězná strategie. Ovšem jako lídr to už potentoval:

1) V České republice nesmírně uškodil všem podnikatelům a živnostníkům.

2) Plivnul do obličeje všem, kteří mu odpustili všechno, pokud alespoň bude jasně proti imigrantům. Nakonec došlo k podpisu dohod o migraci.

Viktor Orbán kope za Maďary. Andrej Babiš jen za svůj kšeft. Je to sice trochu lepší, než kavárna/sluníčkáři, kteří kopou za rozklad a zničení českého státu, ale má to své limity v podpoře lidu.

Zatím bez slepic

Až Andrej Babiš přijde o podporu voličů, brzy poté přijde i o přízeň v Bruselu (pokud na ni ještě spoléhá), pak o osobní svobodu a majetek (nebo v obráceném pořadí). Má jen jednu cestu, spolehnout se na podporu voličů doma, ale přitom dělá vše, aby se zavděčil v Bruselu. O téhle lásce se už přesvědčil Bohumil Sobotka, který poslušně plnil všechny Junckerovy příkazy - a dnes je rád, že vůbec je.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bohumil Sobotka jel svou strategii. ČSSD ovládá díky eurohujerství 90 % všech strategických postů a podniků - lid a voliči jsou pro ně nepodstatní. Sobotka rozhodně nebude po materiální stránce litovat, že činil jak činil.

Andrej Babiš je v jiné situaci. Prezentoval se jako lídr (což je práce PR agentury), a jako pravičák a vlastenec (opět práce manažerského týmu). Jenomže je zároveň konkurent ČSSD, a. s. mafiánské skupiny - tedy Zdeňka Bakaly a jeho party. Potřebuje peníze a dotace z Bruselu, ale podporu mohl získat jedině od domácích občanů. Napsal jsem už dříve, že Andrej Babiš (a Miloš Zeman) je stratég na baterky, a tehdy jsem byl zde značně zkritizován. Nicméně Andrej Babiš si musí vybrat a musí zvolit strategii, která by měla být trochu jiná, než bachař vůči občanům a živnostníkům ČR.

Zatím bez slepic

Naštěstí se už brzy dočkáme toho, jakou Andrej Babiš zvolí strategii. Jedna cesta vede k získání dotací z Bruselu a do vězení. Další cesta vede ke ztrátě dotací z Bruselu, ale ne do báně. Ukrajinci pro to mají trefné přísloví, chytil kozák Tatařína, Tatařín ho za krk třímá.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gerde, jenom technická - Bohuslav Sobotka, ne Bohumil.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Katolická církev se k rozkladu propracovávala cca posledních 100 let. Hlavním činitelem rozkladu byla infiltrace agentů, následné ideové zničení církve pomocí dvou Vatikánských koncilů. Papež František je pouze tím, že to vykouklo nad hladinu jako další příznak.

Podřízený vztah katolické církve k islámu byl ustanoven (pomocí infiltrovaných agentů) v roce 1965 na 2. vatikánském koncilu. Jeden z dokumentů tohoto koncilu zvaný Nostra aetate si můžete v češtině přímo přečíst na vatikánském webu. Papež František jen realizuje tyto nové směry.

http://www.vatican.va/archive/hist_councils/ii_vatican_council/document…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

ze krapet prebral :D
Tak potom s tym fotom je to jasne.
Ale nejaky ten chlast mu v krvi zostal, ked dal manzelku za prasata :D :D :D - bud jeho zena nevie citat, alebo ma pristup na net zakazany, abo ju drzi v retaziach (podla fotky tazko sudit :D )
Mna by moja zena zavesila za gule do prievanu - takto vyjavit pravdu :D verejne :D. Dlho som sa tak nezasmial...

Zvysok su len malichernosti - vacsinou bolo prianie otcom idei pri jednotlivych bodoch. Napriklad tie EU volby ukazu velke prd. Kandidati su vacsinou neznami. Masivna kampan sa este len rozbehne a dostanu sa tam ti spravni - minimalne v spolahlivej vacsine. Uz teraz makaju agentury na tom, aby to tak bolo.
Takze si Vidlak moze utriet slinku a prebudit sa... :P revolucia sa odklada. Biznis frci. Riesenie pripadnych kriz je jasne - bud vela novych penazi, alebo nejaka vojna. Tipnem si Venezuelu.

Zatím bez slepic

"..., tak Vidlákovy kydy byly na hezkém čtvrtém místě v pořadí priorit hned za prasátky, manželkou a dětmi."
Zvědavec, co takhle to od čtvrtého do prvního pořadí priorit?

Zatím bez slepic

Zvědavče Zvědavče... to nevíte, že dobrý hospodář vždycky začíná zaopatřením dobytka? Až potom přichází na řadu něco dalšího. 

Zatím bez slepic

dat verejne manzelku za prasata :D - to chce odvahu chlope.
Kopec muzov ma zenu za delfinmi, za futbalkem, za krcmou...ale nik normalny to nenapise na web... :D

Zatím bez slepic

O fotbale bych to taky nenapsal... :-) 

Ale hospodářství takhle funguje. Ostatně manželka má také svoje priority ještě přede mnou. :-)

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.