Vidlácké postřehy k osvobození

Autor
Štítky

Dnes slavíme konec druhé světové války. Konfliktu, který zatím neměl obdoby. Světové války. Války, jejíž dozvuky zažíváme dodnes. Dokonce je zažíváme s novou intenzitou. Například ve Vidlákově se nová garnitura rozhodla už nezvat hosty z Ruska. Sice jsme morava a osovobodila nás Rudá armáda, ale dneska se to moc nezdůrazňuje. Němci byli vlastně oběti, Rusové byli okupanti a Hitler to s námi myslel skoro dobře. Sudetští Němci zažívali nepřijatelnou kolektivní vinu a my češi jsme přece byli pořád v závětří. A samozřejmě, abych nezapomněl, Anglie a Francie to vždycky s námi myslely dobře. 

Dneska se nechci rozepisovat o příčinách a následcích té šílené války. Ale měl bych pár vidláckých postřehů: 

1. Vinu za válku nesou ti, kdo ji rozpoutali. Tečka. Můžeme se sice dohadovat, co k válce vedlo, jaké měla vnější i vnitřní příčiny, zda jí předcházely konflikty společenské, sociální, ekonomické a jiné. Všechno je pravda. Válka měla své politické i sociální příčiny, na jejím rozpoutání se podílely různé zájmy i lecjaké elity. Ale ti, kdo první překročili hranice a první sáhli po puškách, ti sjou vinní vším, co se stalo. I kdyby se stokrát dušovali, že si to takto nepředstavovali. I kdyby stokrát vykřikovali, že protistrana nevede válku podle pravidel (jako by na zabíjení byla nějaká pravidla) i kdyby to nakonec stokrát schytali i kdyby byli potrestáni daleko přes míru jejich provinění. 

Vinu prostě nese ten, kdo ji rozpoutal. To platí pro Hitlera stejně jako pro Bushe, Kenedyho, Císaře Viléma i Karla IV. Kdo první začne střílet, ten je vinen vším, co se pak následně stane. Pamatujte si to, až budete poměřovat i dnešní dobu. Bez ohledu na všechny vědecké i novinářské příčiny dnešní světové politiky,  vždycky je nakonec někdo, kdo vydá rozkaz k napadení. A ten nese odpovědnost a je vinen vším co se stane. V dobrém i ve zlém. 

2. Válka je věc všeobecně hnusná. Pokud překročíte hranice SSSR, útočíte na Moskvu a vraždíte ve velkém, tak nemáte právo čekat od nepřítele lepší zacházení. A nemáte právo čekat ani stejné zacházení. Pokud rozpoutáte válku, nemáte právo na žádná pravidla. Pamatujte si to, až vám zase budou říkat, že je nějaká válka spravedlivá, případně že bude jednoduchá, vítězná a nic se nemůže pokazit. 

3 . Když už se bavíme o druhé světové... všichni pořád omílají židovský holocaust. Stejně tak se mluví i o romském holocaustu, o vyvržďování gayů a dalších. Ale nějak se zapomnělo, že druhá světová byla především genocidou Slovanů. Slované ve všech možných zemích nesli na svém hřbetě ty nejhorší hrůzy. Třicet milionů mrtvých Slovanů je účet, kterému se žádný jiný národ ani zdaleka nepřibližuje. Přesto dneska nestojí skoro ani za zmínku. Pamatujte si to... my jsme Slované. Druhá světová byla především naše Šoa.  Nechybělo moc a mohli jsme být vyhlazeni. Ale my jsme prostě velká skupina. Je nás hodně a tak kolem toho ani my sami tolik nenaděláme. Vyrovnali jsme se s tím, ale vyhráli jsme jen za cenu těch nejstrašlivějších obětí   mladých mužů i žen.  

4. Pamatujme si to. Dodnes je největší zálusk na slovanská území a slovanská bohatství. Po žádném jiném území se tak mlsně nepokukuje a žádný jiný národ nebudí tak mírumilovný dojem, že stačí jen zhurta vykopnout dveře a všechno útočníkovi spadne do klína.  Stačí jen Slovany rozdělit. Poštvat jedny proti druhým a smetanu pak slíznou ti druzí.  

5. Už jednou dostali Germáni od Slovanů na budku. Bez ohledu na ztráty a bez ohledu na všechno. Pamatujte si to, až budete mít pocit, že jsme ztracení v dnešním globalizovaném světě.  Slované včetně našich předků dopochodovali až do Berlína i když podle všech propočtů měli už dávno otročit na nové pány ze západu.  Slované byli schopni největších obětí, byli schopni na svých zádech unést ztrátu v každé rodině, byli schopni zvítězit i když neměli dost jídla, techniky i munice. Zvítězili, i když jim veleli pitomí politruci. Zvítězili, i když to vítězství museli draze zaplatit. Slované bojovali dokonce i za ty, kteří je o pár let dříve zradili v Mnichově.  

6. Pamatujme si, že na západ od nás nikdo nezi slovany nerozlišuje.  Rusák nebo Ukrajinec, Čech nebo Čečen. Máme pocit, že jsme něco lepšího než Rusáci a že nejsme jako Bulhaři. V Anglii i Francii to tak ale nikdo nevidí. A v Německu nejspíš také ne. Jsme pro ně jedna divoká a promíchaná masa ve které se nikdo nevyzná a vlastně se v tom ani vyznat nechtějí. 

Ano, my Češi nechceme být Rusáci a nechceme to tu mít jako v Moskvě. Ale pokud se světu podaří zbavit se Rusů, došlápnou si vzápětí i na nás. Pokud jsme vyspělejší než zbytek slovanského světa díky Německu a jejich antickému dědictví, tak fyzicky existujeme jen díky tomu, že tam v ruských stepích se nikomu ty Slovany nepodařilo vyhladit. 

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Howg!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Není co dodat. Pokud ve mne zbylo ještě trochu historického optimismu,
tak to ve svém článku vyjádřil autor. Skvělé!!!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

nemá pravdu.
Nemá ji, protože my - šlechticové z GOrolského NArodního Parku (zkr. GO-NA-P) jsme vždy vedli mezi sebou války přesně podle pravidel.
První pravidlo - rozbít hubu těm zasraným Polákům (Čechům, katolíkům, vanelíkům, sabatistům, jehovistům, komunistům - doplň podle potřeby), zejména pak v případě, že se jedná o sousedy, zvláště pak sousedy dobré, ochotné, smiřlivé, zdravící každé ráno na autobusové zastávce při cestě do rachoty ve Werku (Třinecké železárny) nebo v "dźiuře" (dźiura = díra = šachta). Takové kopat do hlavy. Zejména na školních radovánkách, národopisných slavnostech, církevních procesích, prvních májích, svatbách, pohřbech, padesátkách a dalších takových podobných akcích, kdy kvit (kořalka) teče proudem a pivem by se dalo zalévat středně velké jezedácké pole.
Druhé pravidlo - škodit všem okolo, protože se beztak paktujou s těmi hnusnými polskými (českými, katolickými, vanelickými, sabatistickými, jehovistickými, komunistickými - doplň podle potřeby) kurvami od vedle. TAK TO TEDA NE!!!
Třetí pravidlo - uplatňovat tvrdě a nekompromisně pravidlo vendety, kdykoli by člen klanu (klanem je myšlena kterákoli společenská či politická organizace, jako je např. KSČ, PZKO, Svaz chovatelů drobného zvířectva, Tělovýchovná jednota Spartak, dobrovolní hasiči a tak všelijak podobně)měl byť jen pokušení hanebně zradit. To znamená nekompromisně provinilce přiložit do pece (té vysoké), nebo aspoň zašlapat do země, převálcovat, rozsekat na biftek ala Stroganov a zakázat jim po náhodném přežití jakýkoli styk s kýmkoli, kdo nese rysy roduvěrnosti, aby tento nebyl nakažen malomocenstvím cizověrnosti. TOHLE se u nás fakt nedělá.

Zatím bez slepic

Ještě dovysvětlení, co to ten "kvit" původně byl. Jedná se ještě o dobu za RaU (polovinu předminulého století).
VJavorníku i okolních obcích Horňácka měl přednost tzv. kvit: člověk si koupil obyčejný, dvaadevadesátiprocentní líh z brambor, rozředil v poměru 1:3 s vodou, a měl nápoj dvakrát lacinější než tehdejší pivo. No a v průběhu doby tento termín přešel na veškerý alkohol (tzv. zdruhovatěl ...).

Zatím bez slepic

kdo by takový hampejz (ředění 1 : 3) chlemtal, když už 1 : 2 je málo. Co je pod padesát, se nedá pít.
Jinak slovo kvit je odvozeno z německého Quittung, neboli kvitance, účet. Chlastalo se furt na dluh, páč my, guralští šlechticové jsme byli věčně bez prachů, jelikož nás naše Jahody neustále o ně obíraly a pořizovaly takové zbytečnosti, jako byl bufet pro zbytek rodiny, oblečení, otop a tak všelijak podobně.

Zatím bez slepic

je minimální volume pro pití 52%.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zapomeňte na ČSN, v době RaU byly ještě "na houbách" ...
Ta vysvětlivka je vzata ze "Slivovice – pálení začíná“ – Reflex 43/2001", kde to tvrdí nějaký učitel Pavel Sťahel z horňácké obce Javorník nad Veličkou ... taky goral, tak by to měl z "té historie" vědět ... přeji hezký den, tím tohle pro mne končí.

Zatím bez slepic

In reply to by Neználek (neověřeno)

Trvalý odkaz

nebo cukr a byla z toho vařonka.

Zatím bez slepic

prase. Přidává se med a jmenuje se to MJODULA.

Vařonka se dělá z vodky nebo konzumního lihu, z podomácku vyrobeného karamelu a koření. Koření se přidává různé, může být i ovoce nebo šťávy z ovoce a míchá se to s čajem.
Na vesnických bálech a zábavách se do toho lila i voda z nakládaných feferonek, aby se to dalo solidně naředit a z prodeje byl adekvátní vývar.
Zásadní problém vařonky je, že s čajem to má málo voltů.
Já jsem to na vojně vždycky dělal jen z čistého konzumního lihu o síle 80 voltů, čaj jsem vynechal jako zbytečnou ingredienci a všichni mi nadávali, že jsem hovado.
Nevím proč, protože vařonku umím zhotovit velmi dobře, jako ostatně všechno, do čeho se pustím.

Zatím bez slepic

to dělá soused Eda. Já piju jenom slivku volume 52, svoji. Mám ještě cca 25 litrů a uvidím, co letos. Kdysi jsem pálil v konvi na mlíko, poslední roky vozím zákvas k senátorovi Feberovi do Stonavy U zelené lípy a jsem u procesu. Čaj nepiju vůbec, jenom kafe nebo vodu. Anebo když návštěva něco přiveze, to je potom jedno.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ano. Už staří Římané se řídili tímto heslem a těžili z toho. A určitě na to nepřišli sami, ale okopírovali to od svých předchůdců. A pořád to funguje. Chceš někoho ovládnout, ale je to nad tvoje síly? Rozeštvi tu potenciální kořist mezi sebou a máš to. "Když se dva perou, třetí se směje". To platí nejen v mezinárodní politice ale také v žabomyších sporech mezi jednotlivci.

V posledních letech je mi smutno z toho, jak se podařilo rozeštvat mezi sebou Ukrajince a Rusy. Vždyť jsou to Slované. Jak je to vůbec možné, že Ukrajinci v tomto směru, jak se říká "skočili na špek"?
Chci věřit tomu, že převážná většina obyčejných lidí to tak, jak se to jeví a jak nám to mainstream líčí, nebere. A to, jak se k tomu stavíme my Češi, tedy naši představitelé, to mně taky trápí. Proč ten konflikt v podstatě podporujeme? Měli bychom se spíš snažit dělat něco jako "smírčího soudce" a ne ještě "přilévat olej do ohně". Chci věřit, že většina obyčejných lidí u nás to také tak cítí. Na povrchu se to ale tak nejeví. A právě před 20 lety se naše vláda postavila na stranu těch, kteří se rozhodli "humanitárně" bombardovat Bělehrad! My, taky Slované. A v současné době necháváme sebou manipulovat ve vztahu
k Rusku. Kam nás to zase ti mocní vedou? "Z deště pod okap"...

Zatím bez slepic

Většina Ukrů je zcela odkecaná a mají dokonale vymyté kebule.
Tak nějak bych je připodobnil k "našim" Slovákům, resp. k té části obyvatelstva zcela bez sebevědomí, která nám žvanila v r. 92 o nutnosti chápání "slovenských špecifik", aniž by je byli schopni sami nějak definovat.
Čehůni jsou naštěstí sračky na to, aby začali mordovat druhé, takže tenkrát jen máchli rukou a řekli přes rameno - ať se nažerou.

Vasilové a Ivani to mají bohužel jinak - jednak kvůli tvrdé zkušenosti ve válce, o jejímž konci je dnes řeč, jednak kvůli problémům zakopávaným pod postel v rámci celého SSSR, kdy neřešené problémy a křivdy (mnohdy domnělé) přerostly v patologickou nenávist mezi etniky. V SSSR se totiž nezačalo střílet až s rozpadem SSSR, nýbrž o něco dříve. Akorát se o tom pilně mlčelo, páč dědci v Kremlu stěží zadržující meč i moč neměli koule na nějaké rázné řešení podobných svárů a udržovali status quo způsobem pax romana, mohu-li si zalatinit.

Zatím bez slepic

Vasilové a Ivani - Ivani nejak nevedeli, co za ne delaji Vasilum budouci holokausti. Vasilove pak nastoupili na holokausty kdyz prijeli nackove a Ivani pak s nackama sesrotovali i Vasily.

No a ted holokausti s zenou Vasily proti Ivanum.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pravda pravdoucí, ke které není co dodat ... Skvěle napsáno!!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidláku, děkuji za článek, cítím to taky tak. Již jednou jsem zde psala o tchánovi, v listopadu 1939 byl zatčen (roč. 1919), v lednu 1940 dostal trest smrti a na svobodu se dostal až na konci války. Od smrti ho prý zachránilo, že nebyl komunista (u nich byl rozsudek smrti vykonán hned), měl talent na jazyky (angličtina, francouzština, v lágrech se naučil x dialektů němčiny) a hrál na několik hudebních nástrojů (tak byl v kapelách, co hráli dozorcům např. na narozeniny, Vánoce). Po válce byl jako tlumočník v misi generála Ečera u Norimberského procesu a pak ho po Únoru vyhodili z právnické fakulty. Když jsem ho poznala, měl mezi svými kamarády Němce i komunisty. Miloval německou i ruskou vážnou hudbu, literaturu. K nikomu necítil zášť. Listopad 89 přivítal, zemřel v půlce devadesátých let. Často si na něj teď vzpomenu, co by asi říkal té nenávistné protiruské hysterii, nepřátelství mezi lidmi s různými názory. O evropských hodnotách se hovoří často, ale odpuštění asi mezi ně dnes nepatří.
V Lidovkách vyšel ojedinělý rozhovor s archivářem V. Šustkem, zastává se Čechů.
https://www.lidovky.cz/domov/nemci-se-sest-let-dopousteli-nasili-na-ces…

Zatím bez slepic

Před třiceti lety jsem dostal v kostele doživotí se svou Jahodou. Od smrti mě zachraňuje jen to, že se jednou měsíčně nechám okrást o všechny prachy, co momentálně mám.
Mám talent na jazyky - po třetí větě spolehlivě poznám, ze které dědiny v okolí třiceti km mluvčí pochází, pokud splňuje podmínku, že mu je padesát a více let (ti mladí už neumějí ani mluvit).
Hudebních nástrojů jsem zvládal taky několik, dokud mi neodešly ruce někam do míst, kde záda ztrácejí slušné jméno.
Miluju knížky, zejména vkladní.
Umím velmi dobře radit.
Mám kladný vztah ke svému okolí, zejména pokud se v něm nachází lednička, špajz a kvit (chlastivo).
Všichni mě milují a chtějí v celém okolí - to sice pronesl ve čtyřech letech můj syn, ale je to bohužel pravda.
No řekněte, kde byste tak skromného, chytrého a krásného tchána našla? A zadarmo!
:-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Byl, je a bude. Armáda otroků = nositelé pokroku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

je posun hranice se Slovany na Odru a Nisu. Proto jsme v pozici kolonie, ukazují, kdo je vítěz a kdo se směje naposled.

Zatím bez slepic

Původně byla hranice mezi Slovany a Němci na Labi. On takový echt Germán z okolí Berlína bude mít více slovanské krve než Sasík z Hanoverska. Hodně se zapomíná, že při tom germánském Drang nach Osten už zmizeli Polabští a Pobaltští Slované. Mizení Lužických Srbů vidíme v přímém přenosu.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

V přímém přenosu vidíme mizení francouzů, němců, prakticky všech "zápůadních" národů... Takže rozděl a panuj není jenom mezi slovany, ale i mezi zapadem a slovany a pak i proti západu...

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ostatně když se nad tím zamyslíte, tak prusové jsou původně taky slované, jen je křižácké panstvo poněmčilo tak důkladně, že se už stovky let pokládají sami za echt němce.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

že náš onkel ocať utek.
Plače syn a plače oma
že v Hultschině su tu doma.
Lijou olej na zahon
pod ruže a pod mahon
na kulomet nesmí rez
Opavica Prajzke mez.
Děcka Berthold maju mena
Hurka ta je bezejmena
šak on se ten onkel vrati
němcama su všeci svati.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vzájemnou slovanskou nenávist dokáží občas překonat jen pánové Kohn a Roubíček. Když je kšeft košer.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdyz chtel pan Kohn prachy pana Raubicka, se za panem Hitlerem nabidnout mu penize.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Velice dobře i když krátce napsané.
Jak víme trochu z historie,tak o Rusko,židé usilují dlouho.
Jak už někdo lépe popsal,už Napoleon to ve větším začal,Také se dokládá,že i Lenina vyškolili,vyzbrojili,napěchovali penězi fousatí ze Švýcarska,Proto tvrdím,že i Hitler byl jejich kůň.Dnes už také víme,že USA fousatí si přišli vyloděním v Normandii,slíznou smetanu z vítězství SSSR ve druhé světové válce.
Není to jen území,bohatství,ale i um slovanů.Proto můžu napsat i Německo může poděkovat SSSR,že k vůli vítězství SSSR ve druhé světové válce,se mohlo znovu postavit na nohy,jinak by celá Evropa dopadla jak Jižní Amerika.kolonii USA.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

To byl. to si piste. Je o tom par knizek.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

1. Vinu za válku nesou ti, kdo ji rozpoutali. Tečka.

To je jako rikat, za za Kristovu smrt je zodpovedny ten, kdo ho dal ukrizovat. Neni, kdyz k tomu byl donucen.
Tim nesnimam vinu z nacku, beru to tak, ze ji maji plnou, ale stejne tak ti, co je do valky vmanipulovali.

Kdo první začne střílet, ten je vinen vším, co se pak následně stane. - O zivot vam muze jit jeste nez se na vas zacne strilet. Treba tim, ze se vam zastavi dodavky ropy, plynu, jidla, poslou se vam na uzemi migranti atd.

Vinu ma ten kdo zacal, kdyz nemusel.

Nemecko zadne anticke dedictvi nema. Za stareho Recka a Rima to byla divocina.

Zatím bez slepic

pravda. Úplně každý nese odpovědnost za své činy.
A úplně každý by měl nést i riziko vyplývající ze zastávané funkce, pokud užívá výhod, které mu jeho postavení přináší

Zatím bez slepic

Ale ja jsem napsal "Úplně každý nese odpovědnost za své činy." jen jinymi slovy.

Za druhou svetovou jsou odpovedni jak nemci kteri ji viditelne zacali, jako anglicani a americani, kteri je k tomu pokoutne dostrkali.

Zatím bez slepic

Ono jde o to, když tě zaženu do kouta a budu držet zbran u hlavy tvého potomka a vyhrozovat, ze zabiju i ostatní tvoje dětio, pak tebe a manzelku a dám příkaz "své armádě", ty se začneš bránit tím, že první vystřelíš a pak pobiješ celou "moji armádu", tak jsi vystřelil první, křičel si nenáviostně, neunesls svoji rolu "kdo po tobě kamenem ty chlebem" :D

I ti japonci zautočili na USA, první protože k tomu byli vyprovokování/vmanipulování, že neměli jinou volbu, kdo je potom viník, ten kdo všechno připravil, aby druhý vystřelil nebo ten co první vystřelil... Tím neobhauju, že Japonci co dělali bylo svinstvo, ale v případě středu Císařské japonsko vs USA, se ptáím kdo skutečně začal válku...

Zatím bez slepic

Jenom dodám, že existuje x důkazů, že věděli, že Pearl Harber bude, proto taky odjeli letadlové lodě a zůstali zbytečné bitevní... Kdoví proč nezaútočil první stalin i když měl ty samé informace o útoku na SSSR jeko USA k pear harberu... Viz jeho pakt ribentrop, kde se ví, že to bylo kvůli tomu, že Británie poslal "rychle lodí diplomaty" :D, tak se přiznává, že ho chtěli hodit přes palubu (stalina) a ten je předběhl a koupil si čas...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V roce 2040 vstoupí i druhá světová válka navždy do historie. Příčinou ale nebude vymření všech, kdo by ji mohli pamatovat jako mimina, ale protože zmizí Němci. Budou přečísleni muslimy a brzy uvidí, co to znamená být untermensch a káfirem ve vlastní zemi.
Po druhé světové válce byli Němci odsunuti zpět do Říše. Rozhodnutí padlo už na konferenci v Teheránu. Zajímavé je, že jako první přišel s myšlenkou odsunu Němců po válce Neville Chamberlein. Ano, ten britský politik, který domlouval s Hitlerem v Mnichově odstoupení čs. pohraničí Německu. Málo se ví, že britská vláda zásadní rozhodnutí o provedení transferu Němců z Polska a Československa učinila už v létě 1942. Konečné rozhodnutí o samotném principu v zásadě padlo na konferenci v Teheránu koncem roku 1943, kdy se také rozhodlo o změně polských hranic a posunu Polska více na západ, to znamená o polském získání z části německých území v Pomořansku, ve Slezsku a ve Východním Prusku. Pozornost se soustředila na území dnešního západního Polska a odsun kolem 8 milionu lidí s tím, že nějakých tehdejších 2,5 milionu Němců z čs. pohraničí už byla banalita, když předtím budoucí vítězové rozhodovali o podstatně větších počtech a územích. https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/odsun-nemcu-angela-me…

Země (celkem 11), odkud byli Němci odsunuti, jsou Polsko, Československo, Maďarsko, Rumunsko, Jugoslávie, Francie, Belgie, Holandsko, Dánsko (Šlesvicko), Itálie (Jižní Tyroly) a jako pikantnost na závěr, Němci byli odsunuti i z Rakouska do Německa (říšští Němci).

Šlo o přibližně 3 miliony Němců z Československa https://www.valka.cz/14778-Odsun-sudetskych-Nemcu-po-druhe-svetove-valc…, předtím ovšem Němci vyhnali po Mnichovu v 1938 asi 250 až 300 tisíc lidí do vnitrozemí, tedy zbytku ČSR.
Ale Němci byli odsouváni i z jiných zemí. Z Polska to bylo asi 6-7 milionů lidí, z Maďarska údajně 500 000 Němců. Údaj o Maďarsku je buď silně nadsazený, protože v Maďarsku žilo před válkou jen asi 300 tisíc Němců, nebo počet zahrnuje i Maďary, kteří přijali německé občanství v průběhu 2. sv. války a nějaké válečné zajatce. Protože se ale mnozí odsunutí vrátili zpět a bylo jim dovoleno potichu zůstat, ve skutečnosti bylo z Maďarska odsunuto jen 200 tisíc Němců.
Němci museli utéci i z Rumunska (Sedmihradsko, 300 tisíc) a Jugoslávie (500 tisíc). Především z Jugoslávie utíkali rádi dobrovolně, a moc dobře věděli proč.
V západní Evropě žilo německy hovořící obyvatelstvo v pěti „problémových“ oblastech (http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs2011.html)
1. Alsasko a (severní) Lotrinsko. Alsasko a Lotrinsko bylo připojeno k Francii v druhé polovině 17., resp. 18. století. Většina obyvatelstva tehdy hovořila německými dialekty. Po porážce Francie v roce 1871 připadla „německá“ část obou zemí Německé říši (hranice byly ovšem stanoveny podle středoevropských zvyklostí i podle „strategických“ ohledů). Na území, které připadlo Německu, zůstalo asi 10% Francouzů. Po roce 1918 Francouzi dostali zpátky to, oč v roce 1871 přišli, a tato hranice byla obnovena i po 2. světové válce. V Alsasku mluví dnes německými dialekty asi 600 tisíc z celkem 1.8 milionu obyvatel, hlavně na venkově, v Lotrinsku jen malá část z 2,3 milionů obyvatel na severovýchodě území.
2. Oblast Eupen – Malmedy ve východní Belgii („východní kantony“), obývaná zčásti německým obyvatelstvem. Dnes tam žije 73 tisíc lidí. Belgii připadla na základě Versailleských smluv, v roce 1925 bylo přičlenění potvrzeno problematickým referendem. V 2. světové válce Němci území obsadili, po válce bylo vráceno Belgii.
3. Severní Šlesvik. Šlesvik byl původně součást Dánského království, v roce 1864 byl anektován Pruskem. Po 1. světové válce bylo území plebiscitem rozděleno mezi Dánsko a Německo. Severní část připadla Dánsku, z 250 000 dnešních obyvatel je asi 8 – 10% Němců (hranici nezpochybnil ani Hitler, když Dánsko okupoval).
4. Německé menšiny v holandských městech Amsterdam, Rotterdam a Utrecht (několik desítek tisíc lidí).
5. Jižní Tyrolsko. Z asi 700 tisíc obyvatel mluví dnes cca 64% německy. Po první světové válce území připadlo Itálii, před druhou světovou válkou a během ní organizoval Hitler dobrovolné „přesidlování“ německého obyvatelstva do Říše (tzv. opce). Po válce se část přesídlenců vrátila. Oblast byla ještě v padesátých letech minulého století velmi neklidná, pak došlo k národnostnímu vyrovnání.

Byli Němci vinni? Ano v ČSR, jejich Freikorpsy bojovaly s Finanční stráží už v 1938 na příkaz nacistů a v obecních volbách v ČSR v květnu 1938 v průměru 88 až 92 procent Němců v jednotlivých obcích volilo stranu Konráda Henleina, která se tehdy už otevřeně hlásila k nacismu. Dnes bychom bojůvky sudetských Němců řadili do stejné kategorie jako teroristy z Islámského státu. Konečně slovanskému obyvatelstvu, Čech, Moravy a Slezska jen chystali poněmčení nebo odsun na Sibiř. Jednu dobu je chtěli odsunout do Patagonie a celá akce selhala jen na nedostatku deviz Říšské banky na koupi území. I tak ale docházelo k postupné likvidaci vesnic, vždy ale po malých obcích. Příklady můžeme vidět v okolí Neveklova a Štěchovic, který se měl stát vojenským prostorem a později osídlen Němci.

Právo na vlast požadované sudetskými Němci by po takové době jen založilo další bezpráví na obyvatelích v českém pohraničí. Navíc většina dnešních sudetských Němců má za vlast Německo. Kdo se chtěl vrátit, už tak mohl udělat individuálně.
Jiná věc je ohledně majetkových nároků sudetských Němců. Pokud by je měla ČR finančně uspokojit, pak jedině z válečných náhrad, které Německo dosud stále dluží za okupaci zemí ČR. Reálně ty náhrady z Německa nedostaneme. Pak ale není důvod platit sudetským Němcům.
Vyčkejme do roku 2040 a celý spor o sudetské Němce zmizí i s účastníky.

V dnešním rozdmýchávání sporu mezi sudetskými Němci a ČR můžeme vidět první krok Němců k nároku na území, která Německo ztratilo ve 2. světové válce. Německá vláda například dosud uznává platnost Mnichovské dohody z 29.9.1938. Sudetští Němci jen slouží ke snaze Německa opět obsadit území západního Polska a k SRN připojit Böhmen und Mähren. Pro Němce, kteří takovou akci spustili, a nejspíše jde o lidi z BND, mám špatnou zprávu. Díky otevřenému pozvání Syřanů od Angely Merkelové je s Němci veta a po vzniku nového muslimského národa na území SRN bude už houby záležet na osudu nějakých Sudetských Němců. Němci ve druhé světové válce chtěli odsunout Slovany z území ČR. Dopadlo to tak, že osud, který chystali jiným, dostihl je samé.
Vae victis!

Zatím bez slepic

seladon a znalec a odborník na udílení cenných rad vám zřejmě budu muset za spáchání tohoto textu uštědřit virtuální políček. Nebo raději dva.
Text takového formátu OPRAVDU nemá v diskuzi co dělat.
Tohle je na samostatný článek.
Bez diskuzí.
Asi budu muset nějak obloudit Vidláka a jeho bráchu, aby na váš komp vyvinuli nějakou pastičku, která by tyhle ty "závadné" texty odchytávala a zakládala je tam, kam patří. To jest do sekce Články.

Zatím bez slepic

Bohužel jsem - jako už několikrát předtím - málem nucen s nechutným sprosťákem Targusem souhlasit:
Gerdův článek nemá (až na zařazení mezi diskusní příspěvky) chybu!

Nicméně Gerda podezřívám, že coby zkušený mediální psycholog prokoukl, že mnozí z nás kydalů přečtou z hlavního článku jen nadpis, první a poslední odstavec a celí natěšení se vrhají bezhlava-bezpata do diskuze.
Takže možná Gerd usoudil, že při maskování svého excelentního článku za diskuzní příspěvek dosáhne dosáhne pečlivější čtenosti.

Možná to platí pro tvrdé jádro nás kydalů, pro které se stala diskuzní exhibice zde tvrdou drogou. Jenže zapomíná(me) možná na mlčící většinu čtenářstva Kydů, která zde z bezpečnostních důvodů nepřispívá.

Další možností, proč tohle Gerd nedal jako hlavní článek je, že podobně jako já trpí chorobnou skromností a nemělostí.

Zatím bez slepic

Jsem jedním z té "mlčící většiny čtenářstva Kydů" a aspoň za sebe můžu ubezpečit :
VŽDYCKY (!!!) čtu celý hlavní článek. :-)
A samozřejmě nejen ten ... pokud se zde ovšem nevyskytne ... atd - jistojistě všichni víte co jsem chtěl dál napsat a já teď jen budu doufat, že jsem tu zdejší pohromu nějak nepřivolal. :-/

Zatím bez slepic

Targusi a Afaltový holube,

kromě toho, že jsem starý, škaredý, protivný a hloupý, jak už dávno odhalil Targus, jsem i plachý a nesmělý, jak odhalil Asfaltový holub. Ale především jsem nesmírně líný psát článek, tak píši obvykle na jeden zátah do diskuze s jedním mým přečtením na vychytání největších překlepů a pravopisných chyb.
A taky se bojím zdejšího robota, že by mě označil za mstivého elfa. :-( Nebo kdyby těch příspěvků bylo moc, dosáhl bych efektu jednoho zdejšího diskutujícího, kdy je nějaký příspěvek skryt ve spoustě jiných od jiného autora.
A téma uchopil Vidlák, tak jej jen doplňuji nebo rozvíjím, a ctím právo zdejšího domácího na dvorku být v čele, aby mě nehnal vidlemi po dvorku. Nebo po starodávném zvyku rozporkou. :-)

Zatím bez slepic

opravě nejzásadnějších pravopisných chyb namísto zmáčknutí čudlíku "Uložit" nezkopírovat text na Vidlákovo kydací mail.
Ostatně texty psané na jeden zátah bývají většinově nejlepší.
A Vidlák je s radostí pustí na sklo další den. Nedávno jsem si dovolil zcela neskromně zaslat dva příspěvky jako reakci na hlavní článek a v nejbližším termínu šly na sklo.

Zatím bez slepic

U informace je po její pravdivosti nejdůležitější rychlost sdělení. Druhý den už může být zastaralá a téma jiné.

Zatím bez slepic

Jenze to, ze nemci budou precisleni muslimi, castecne islamizovani pro nas neni zadna dobra zprava, ale katastrofa. Ti na nas zautoci taky. Navic tu uz budujou patou kolonu vedle ktery jsou sudetaci vlastne nasi.

Zatím bez slepic

Staneme se novoněmci a muslimy a pak s těmi nevěřícími psy sudetskými v Německu neprohodíme ani slovo. Nebo je odkážeme na Korán, že vše je předurčeno Alláhem a bez jeho vůle ani vlas z hlavy nespadne, tak je určeno i předem, jak dopadneme.
Asi si budeme muset vyměřit směr na jihovýchod k Mekkce, pořídit malý kobereček a 5x denně protahovat záda za zpěvu podprůměrných zpěváků jednotvárné melodie.
Jen mě trápí tři věci.
Salát, jako soubor muslimských modliteb bude vzbuzovat rozpaky, co vše nám budou v hypermarketech nabízet, když tam mají pult se saláty. Bude to jídlo nebo modlitba? Takový pařížský salát ze severního předměstí Paříže bude rozhodně kontroverzní. a jestli bude flambovaný, tak obzvlášť.
Některá zvířata, především papoušci, umí napodobit lidský hlas a jsou nadáni i inteligencí na úrovni tří až sedmiletého dítěte. Takže není problém, aby odrecitovali šahádu: „Lá illáhu ilá `lláh, Muhammadu `r-rasúlu `lláh“. Pokud ji uslyší pětkrát denně. Stanou se tím muslimy? A co když se nebudou chtít 5x denně modlit?
Kdy k islámu konvertují Halík a Kalousek? Podle jejich skutků jsou buď tajnými muslimy nebo špatnými křesťany.

Muslimové si dodnes myslí, že Korán je pouze od Mohameda a je neměnný. Jenže Korán byl už několikrát změněn!
http://www.slovo-pravdy.cz/2015/12/16/koran-dokazuje-ze-mohamed-nerozum…
Odkaz na disertační práci v angličtině v daném článku už byl dávno odstraněn ve 2016. Cenzura v praxi.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

že korán je původně německý a Mohamed byl nevlastní brácha od Wielanda.

Zatím bez slepic

Gerde, aby to nebylo tak, že vznikne "nový národ", ale ten bude mít velkou natalitu a navíc si přisvojí dědictví svých předků i když jenom předků nevěřících, ale jediný nůh říká, že je to přeci majetek věřících a byl jim dán oid boha, aby si ho nechtěli znovu vzít...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kupecké počty obětí II.sv. jsou například ZDE: https://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C4%8Det_ob%C4%9Bt%C3%AD_druh%C3%A9_sv%… .
Ještě ne tak dávnou jsem nevěděl, že po národech SSSR (zdaleka ne všichni zde byli Slované, i když těch bylo nejvíc) měla nejvíc obětí ve II. sv. válce Čína.
Souhlasím s Vidlákem, že pokud jde o oběti a propagaci jejich aritmetiky, nejlépe si vedou v tomto marketingu Židé. Průměrný USák moc o počtech obětí podle států a národů neví, občan Malé Británie tuší, ale vědět nechce. Obyčejný německý návštěvník (asi 50), pravidelně navštěvující mého tátu (93) naposledy pravil,"My jsme vám tu dělali hrozné věci." Denacifikace v praxi.
Souhlasím také s Vidlákem, že vinen je ten, kdo si začal a tečka a žádná relativizace nedodáním ropy, uhlí, nadměrnými reparacemi atd. a tak podobně. Ono si totiž stačí přečíst Mein Kampf. Tam to všechno dopředu popsal Hitler už na začátku 20. let, když neměl v base co dělat. Je zajímavé, jak schopní lidé obvykle popíší, co hodlají v budoucnu udělat, ale nikdo jim to nevěří, resp. většina se jim posmívá (O čem sním, když náhodou spím). Ale oni to nakonec udělají. Hitler jenom nenapsal tomu všemu konec. A naštěstí se mu to celé nepodařilo uskutečnit.
Ale jenom o chlup a my všichni, co tady klepeme do klávesnice bychom nebyli.
Jsme tu, především díky Stalinovi. Hlupáci, kteří si myslí, že by to bývali nějak s Hitlerem uhráli, nebo, že i bez Stalina a SSSR by nás zachránili ti, co nás před tím zradili v Mnichově samozřejmě Stalina proklínají. A proklínají také komunisty. Dnes se nikdo nedozví, že nejvíce civilních obětí odboje ČSR přinesli komunisté. Všechno muselo být vyzmizíkováno. Nedávno jsem byl překvapen, že v bývalé stanici metra Fučíkova (ví ještě nějaký mlaďoch, která to byla?) trčí dosud ze žuly portrét J.F., asi neměli sílu vzít sbíječku a rozbít to dílko, ale možná hřib - satan to zařídí).

Zatím bez slepic

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Adolfek. Furt popisuju, co všechno udělám a nevěří mi už ani moje Stará Jahoda. Vlastně ta nejvíc. Už jsem aji o tom napsal několik knížek a nikdo to nechce číst.
Tak nevím. Možná to je tím, že nemám tak ušlechtilý knírek. A taky tu patku do čela. Mám jen pleš a ta se do čela češe strašně blbě.

Jinak s Vámi souhlasím, opravdu není co dodat.

Zatím bez slepic

že jednak máte Jahodu a jednak nejste vegetarián a holdujete alkoholu. Pořádní fíreři jsou vegani, nešoupou a nechlastají, aby měli dost energie řešit světové záležitosti.

Zatím bez slepic

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Souhlasím také s Vidlákem, že vinen je ten, kdo si začal - No a vite jiste kdo zacal? Z nemcu to vinu nesnima.

Zatím bez slepic

Začala si pravicová německá elita, která přivedla nacisty k moci. NSDAP totiž volby nevyhrála tak, že by měla nutně právo mít kancléře. Toho z Hitlera udělali až pravicoví politici, kteří se třásli před levicí a ti byli zase podporováni německým velkokapitálem. Všichni tito ničemové měli ještě podporu v zahraničí, na Rusko táhlo nejen Německo s několika spojenci (včetně Slovenska), ale podporovala je hospodářsky celá Evropa včetně neutrálních zemí. Ze začátku opravdu celá, včetně Malé Británie.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.