Hodně náčelníků

Autor
Štítky

Evropská komise o něm sepsala nelichotivé audity. Téměř všichni novináři o něm píšou jako o vtěleném zlu. Scházejí se kvůli němu pravidelně desetitisícové demonstrace s ambicemi na statisícové. Bývalí kolegové a partneři ho pomlouvají za žraločí způsoby v politice i byznysu. Měl co dělat s STB, pobírá milionové a miliardové dotace a to dost nevybíravým způsobem. Syna nechal unést na Krym, účelově založil malou firmu, aby si na ní mohl nabrat dotace na které by jinak neměl nárok. Kamarádí se se Zemanem, vládu opírá o komunisty. Ve Vidlákovském kostele proti němu pravidelně brojí místní farář. Tudíž správný liberál by si o něj ani kolo neopřel. 

K tomu zavedl EET, nechal nabobtnat byrokracii, lísal se k Merkelové, Macronovi i Trumpovi a jeho zahraniční politika je dost podlejzavá k evropskému socialismu.  Kupuje americké vrtulníky k ničemu, není schopen rozjet výstavbu dalších jaderných bloků, jeho finanční správa zaklekává na firmy jako na běžícím pásu. Český podnikatel a konzervativec by ho měl obcházet velkým obloukem. 

Nevyřešil problém exekucí, neřeší sociální bydlení ani nezarazil byznys s ubytovnami. Sice přidal důchodcům, ale inflace se také rozeběhla. Sice přidal rodinám s dětmi, ale pořád je to méně, než co měly za Paroubka. Dálnice jsou pořád ucpané, spotřební daně na cigára a alkohol rostou. Byl, je a bude podnikatelský dravec a boháč, který nikdy nebude s obyčejným člověkem na jedné vlně. Nechce zvýšit daně korporacím, zvyšování mezd u něj není téma, chce na práci navážet ukrajince. Běžný český dělník by si na něj měl také dávat extra pozor. 

Nahlas sice mluví o odmítání uprchlických kvót, ale jinak klidně podepisuje globální pakty o migraci, ujišťuje své evropské kamarády, že to  nějak udělá a v praxi spíš přejmenovává problémy s islámem, než že by je nějak razantně řešil. Takže i český národovec, xenofob a fašista by měl od něj dát ruce pryč.

Ale on má ve skutečnosti 30% hlasů ve volbách. I když by ho vlastně neměl volit skoro nikdo. Měl by na tom být podobně jako Bakala, kterého volí s bídou pár procent lidí a to kvůli tomu musí financovat knihovnu Václava Havla a každý den se klanět před jeho svatým obrázkem. Měl by mít na straně celé hejno novinářů, kteří by navzdory jeho pověsti zvěstovali, jak je skvělý, krásný dokonalý, případně by se starali o hrobové ticho kolem jeho průserů. Ale on ne. On má voličskou podporu podobně velkou, jakou měla na vrcholu ODS nebo ČSSD. Téměř třetina voličů mu to hodila. A to neměl pověst otce zakladatele a geniálního privatizačního ekonoma jako měla ODS v Klausovi, neměl pověst muže z lidu jakého měla ČSSD v Zemanovi.

Proč o tom píšu...

Myslím si, že je Babiš opravdu zajímavý fenomén, protože to co jsem o něm napsal výše, to platí a všichni to vědí. Přesto je volen. Prakticky každý jeho volič se kterým jsem mluvil ho volil spíše se skřípějícími zuby, ale volil. Volí ho podnikatelé i přes EET, volí ho důchodci, řidiči, dělníci, skinhedi, cikáni, úředníci.

Jediná skupina u které nemá moc velký úspěch jsou ti městští liberálové, kteří proti němu demonstrují. To je jediná množina, kde se příliš nechytá.

Měl bych jedno vidlácké vysvětlení. Jestli ono to není tím, že právě o městské liberály se ucházejí téměř všechny ostatní strany. Pražáků není zase tak málo, ale podívejte se, kolik stran a straniček se o ně uchází tak moc, že jsou ochotné zapomenout na zbytek republiky: TOP09, Starostové, Zelení, Piráti, ODS, KDU-ČSL... i ČSSD. Hodně náčelníků, málo indiánů. 

Na zbylých 9/10 republiky zbývají komunisti, kteří ale nemají pověst akční a dynamické strany. Pak jsou tu Okamurovci, ale ti zase mají celkem jednostrannou agendu a všichni nebydíme v Teplicích a kvóty zatím schváleny nebyly. Migrace je zatím vidět jen v Praze a Brně a těm to (zatím) moc nevadí. 

A tak to zbylo jen Babišovi. Všichni ti, kteří nejsou městští liberálové mají v podstatě na výběr Babiše, komunisty a Okamuru. V takové konkurenci není úplně divné, že to házejí Andrejovi. 

Babiš už by byl z politiky dávno venku, kdyby nebyl takový přetlak v demobloku. Nebo by měl mnohem menší podporu. Kdyby socialisté mohli volit ČSSD, konzervativci ODS a křesťané KDU. 

Na ulici leží miliony hlasů, které má Babiš v mnoha případech jen proto, že se o ně nikdo jiný vlastně neuchází. 

Jsem zvědavý, jestli to takhle vidí i mladý Klaus. Zatím to vypadá, že chce stranu postavit přesně na tom, že se nebude ucházet o hlasy městských liberálů. Je dost možné, že to bude dobrá taktika. 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Ach jo. Vždyť je to ještě jednodušší. Celá politika je plná kmotrů, kteří ničí život lidem, ničí český stát, a chtějí ještě spáchat genocidu pomocí Bruselu a imigrantů, prodat nás Němcům, sudeťákům, neziskovkám. Většinou jsou to pohrobci Havla. Postupně každý subjekt se do toho zahrabal, včetně těch komunistů - dal přednost korytům před státem, lidem, národem.

Pak se objeví Babiš. Je taky kmotr, taky mafián. Tak to lidé hází jemu. Už jen proto, že je jeden proti všem. Už jen proto, že trochu zavaží těch prvním. Tak jednoduché to je.

Pořád je lepší, když se tu perou dvě mafiánské skupiny, než když si to jediná zmonopolizuje a šábnou se mezi sebou. Nic horšího než mafiánský monopol lidi nemohou zažít. Navíc mafiánský monopol, který zmonopolizoval vládu, úřady, stát, a všechna rozhodovací místa.

Až se objeví skutečný lídr typu Masaryka, tak bude rázem po volebním úspěchu Babiše. Jenže zatím není, a tak to má Babiš jisté.

Lidé prostě už těch havlistických kradoucích zmetků mají plné zuby. Nějak je ignorovali, ale jakmile ji sem začali přinášet krimigranty a mešity, tak to byla poslední kapka. Od té doby lidé vidí, že jim jdou po krku, a tak dělají vše proto, aby původní havlistická mafiánská banda s mnoha chapadly šla do paďous.

Zatím bez slepic

On je a je jich víc. Ale mainstream, jako ČT a další, si hýčká své oblíbence, jako ČT Kalouska. Pokud ostatní nepomlouvá, tak je ignoruje, jako již zmíněná ČT vznik subjektu Klause mladšího.
Masaryk by přišel s agendou, kterou naše sdělovadla automaticky potlačují. Nepustí žádné ohrožení nynějších leaderů a pořádků do veřejného prostoru. Nenechají nového Masaryka vyrůst.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jinak ten článek je špatný od začátku do konce. Když už se dělá analýza, tak se dělá seznam pro a seznam proti. Z toho teprve vycházejí výsledky. Udělat článek, kde je jen seznam proti - a pak Vidlák nabídne vysvětlení, to je spíše emocionální politický projev.

Napsat pouze seznam proti - a pak z toho na základě toho seznamu udělat "zajímavý fenomén", to je docela zajímavý analytický počin.

Měl jsem do té doby zato, že reálné situace nikdy nenabízejí jen dokonalá a ideální řešení. A že to lidé vědí, proto se rozhodují podle (byť imaginárních) pro a proti - a jejich výslednému skóre.

Najednou se od Vidláka dozvím, že existují jen proti, lidé pro neberou v úvahu. A tak tu máme "zázrak vesmíru", "zajímavý fenomén". Ach jo, co na to říct...

Zatím bez slepic

Vidlak nastesti neni novinar a tak nepise formalni esej, sloupek, analyzu nebo reportaz, bez resersi, snahy o rozbor a nalezeni reseni.

Nekdy to je proste jen zacatek uvahy, pozastaveni ve stylu: jaktoze ma tolik hlasu, kdyz vlastne nastval tolik lidi. Jak kdyz se pozastavite, co ta mlada, slusna od Kudlacku vlastne delala na koznim.

Oni skutecni novinari jsou za to placeni a delaji jenom to, Vidlak to dela mezi praci a peci o sedmiclenou rodinu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

že Vidlákův článek se podrobně věnuje tomu, co všechno špatného je spojeno s Babišem, ale na druhou misku vah nedává to dobré.

Vlastně je to v souladu s mainstreamem, opozicí a Bruselem, pro které je Babiš jenom špatný. Stejně jako se hledá jehla v kupce sena, by se hledal článek chválící, co všechno pro tento stát Babiš udělal za dobu, co je v politice. Chválit Babiše prostě není IN a kdo by si to dovolil veřejně udělat, je tupá kobliha.

Čeští voliči ale nejsou tupé koblihy a u 30% z nich to dobré na druhé misce Babišových vah převažuje, i když se o tom všude hlasitě mlčí.

Je třeba si především uvědomit, že na rozdíl od naprosté většiny našich předcházejících politiků, je Babiš nezkorumpovatelný.
Za Babišem a nad Babišem je zase jenom Babiš. Věřím, že mezi ty nezkorumpovatelné politiky vždy patřili i Klaus a Zeman. Zeman i Babiš to vědí a proto se vzájemně respektují.

Babiš uvedl do praxe myšlenku, která tu před tím nebyla: "Daně není třeba zvyšovat, dokud lze příjem ze stávajících daní zvyšovat lepším a důslednějším výběrem těchto daní."

Už jen tento počin pro mnoho voličů zcela zastíníl všechny ty pseudokauzy z Babišovy minulosti a pro tyto voliče bude Čapí hnízdo i nadále nezajímavé, ať to dopadne jak chce.

Ani současná další pseuokauza o dotacích pro Agrofert s Babišovým voličem nehne. Pokud Agrofert ty dotace neměl dostat, tak proč mu to tolik lidí na tolika stupních schvalování schválilo a proplatilo? Pokud to byla chyba, pak to byla jejich chyba a ne chyba žádajícího subjektu, ne?
A navíc, tu dotaci dostala firma Agrofert na svůj rozvoj a ne Babiš na svůj osobní účet.

Prostě, pro 30% voličů to dobré, co podle nich Babiš pro tuto zemi udělal, je pořád víc než to špatně, co udělal.

Mimochodem, Babiš celý svůj plat premiera a poslance parlamentu posílá na charitu pro pomoc singl rodičům.
Všichni ti politici, kteří od rána do večera jak v parlamentu, tak v senátu, jen kují pikle a intrikaří, aby vymysleli další díl antibabiše, místo aby pracovali pro nás voliče... tak ti si peníze z našich daní v poklidu nechávají.

Zatím bez slepic

to beru

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dnes jsem si přivstal na finále Stanley Cupu. Využívám přestávky, abych se
vyjádřil k článku. Abych řekl pravdu tak špatný článek jsem od Vidláka nečekal,
ani nečetl. Naprosto neobjektivní, jako by mu ho diktoval Vlk z kosy. Nemá smysl
opakovat co napsala Maneca a Donald Trump přede mnou, protože s tím souhlasím.
Píše, že:" Na ulici leží miliony hlasů, které má Babiš v mnoha případech jen proto, že se o ně nikdo
jiný vlastně neuchází. " To vůbec není pravda, že se o ty hlasy nikdo neuchází. Všichni by je moc
chtěli. Voliči je nevolí, protože jsou provaření a už jim nevěří. Tady je 30 let historie plná tunelů,
podvodů, kulišáren. Nemá cenu ty causy rozepisovat. Pro mne je naopak nepochopitelné, že
ještě někdo volí TOP 09. Hlasy, které zvedl Bábiš jsou od voličů, kteří stojí o sociální spravedlnost
a spravedlnost obecně. ČSSD brečí, že jim AB ukradl témata. Kdyby jen ukradl, ale on je
realizuje. ČSSD byla u moci a mohla je realizovat. Místo toho jen tunely a kecy v kleci.
Takhle končí partaje, kde se vedení odtrhne od členské a voličské základny. Vnímáte
tu totální neschopnost vedení ČSSD reagovat na situaci. Voliči volí Andyho mimo jiné právě
pro ty pozitivní věci , které v praxi provedl. Chci zdůraznit ještě jeden aspekt, který jakoby
nikdo nechtěl vidět a pochopit. Občane a lidí obecně mají smysl pro spravedlnost. Když vidí
a vnímají, že se děje něco špatně a nespravedlivě, tak na to reagují. Takto zvolili Zemana a volí
Bábiše. Proto chvilky pro demokracii neuspěji. Občané mají paměť. NEVĚŘÍ JIM.

Zatím bez slepic

To vůbec není pravda, že se o ty hlasy nikdo neuchází. Všichni by je moc chtěli. -

- Vidlak to mysli tak, ze uchazeni se o hlasy znamena, ze bojujete za ty volice. Jestli jste LBTG/exoticka mensina/tunelar tak mate na vyber z nekolika partaji, ktery za vas mluvej = uchazej se za vas.

Kdo rika, ze napred heteroxualove a pak uchylove? Nikdo.
Kdo rika Bakalu do lochu? Nikdo.

Demo blok se uchazi o volice stylem: Mate hlad? Tak my koupime buzikovi zrcatko. Volte nas.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

diskutující.
Tentokrát autor vystihl podstatu.
PROČ to furt lidi Bandišovi (to jsem vymyslel hezky) furt házej, i když vlastně neudělal pro obyč lopaty vůbec nic.
Vztekejte se, jak chcete, Vidlák má pravdu.

Anebo jinak - člověk neřeší, že má hezké tkaničky v botách, člověk řeší kuří oka, která mu ty boty vyrábějí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Při debatach s lidmi kterym je program ano sympaticky se ptam i na současne problemy a jejich argumentace je celkem jasna
dotace pro českou v česku platící daně firmu, podvod na dotacích stejně jako jiný kriminální čin má být právně kvalifikován českým soudem ne komisí v bruselu bez možnosti obhajoby, je víc než jisté že dotace nevyplacené na zemědělství v čr(bo jenom v agrofertu) podpoří" poctivé " zemědělce v celé eu mimo nás nebo podpoří migraci
Starší a důchodci mu přejí protože po mnoha letech našli v peněžence skutečně znatelnou pomoc a někdo se začal starat o to když se zvedají náklady na" život" jen život tak k přežití důchodců musíme zvedat důchody (ne jim vysvětlovat , že byli vlastně zvyklí z války a dob budování po II.sv, na hlad a jsou skromní)
Je víc takových drobností ale když vedle postavíte koho? kdo má podobný program

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Doplním ještě exekuce , od tohoto měsíce je novela s širší možností oddlužení a pokud na konci období(těžko předjímat) z toho české soudy neudělají bramboračku víc lidí najde cestu k životu bez ex a bez dluhů. Já osbně bych něco takového zavedl za automatických podmínek pokud je nějaký insolvenční správce placen za sledování zda při oddluž.očan nešvindluje tak po uplynutí doby automaticky oddlužen ale aspoň dílčí kroky babišova vláda dělá

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dneska se Vlk opravdu překonal.... :-(

Kam se hrabe Čulík, kam se hrabe Jakub Janda!

Škoda, že Koukolík nenapíše ke svému Úvodu do stupidologie ještě Stupidologii pro pokročilé, měl by báječný studijní materiál.

Stupidita opravdu nikterak nesouvisí s výší inteligence. Naopak - stupidita a inteligence se vzájemně znásobí - ve svých důsledcích.
Ať zhyne svět - jen když zvítězí Právo, řekl starořímský právník.

Ať zhyne Česko - jen když ztratí Babiš a Zeman své pozice a Česko zlikviduje KDOKOLI stokrát horší než oni - jen když se bude jmenovat jinak než oni, míní Vlk.

Vlk posílá peníze Miliónu chvilek a těší se na svou účast na Letné....

Zatím bez slepic

Nikdy jsem vlka nekritizoval, má nárok na svůj názor, ale jít s chvilkaři, to je silné kafe, to je hodně eklhaft, hodně velká vada.

Vlk tím popírá všechny své ostatní vyslovené názory na svět.

Zatím bez slepic

Od chvíle, kdy zrušil diskuzi.

Zatím bez slepic

Stupidita opravdu nikterak nesouvisí s výší inteligence. Naopak - stupidita a inteligence se vzájemně znásobí.

PRESNE - Inteligentni idiot je lepe vybaven vymejsleni komplikovanejsich blbosti a na jejich sofistikovanejsi obhajobu.

Nastesti Vlk neni mlada krasna trosku naivni slecna, tak muzeme s klidem predpokladat, ze na nej nikdo strilet nebude, protoze by v CT stejne neudelal zadnou paradu a spatne by se nad nim plakalo.

Zatím bez slepic

To, že už tuším v každom článku kope do Babiša a Zemana sa jakž-takž dá pochopiť. Nenávisť je nenávisť.
Ale to, k čomu sa dnes vďaka tej nenávisti jeden inteligentný a rozhľadený človek dopracoval, je už čistá katastrofa.
Vlku, vlku, kde sú tie časy tvojich skvelých analýz......

Smutné, ako môžu emócie poprieť všetky skúsenosti a najmä hlas rozumu.
Veľmi, veľmi, veľmi smutné.

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Anonym 09:08
Byly doby,kdy Vlk chválil Babiše,to ještě byl MF a spolupracoval se Sobotkou.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bývaly doby (před první Zemanovo volbou) kdy napsal, že Zeman je nevolitelný, ale Schwarzenberg je naprosto nepřijatelný a pokud by byl donucen jít k volbám tak by to se skřípěním zubů hodil Zemanovi. Díky tomuhle článku jsem si tehdy uvědomil, že ani já tam nemusím. Díky Vlku.
Bohužel mám pocit, že dnes by jeho názor byl zcela odlišný.

Zatím bez slepic

Vlk se dopustil těžkého argumentačního faulu, když na současné demonstrace používá mantru liberdemokratů "platí to všechno Soroš, chachacha" a srovnává je s demonstrací z 2012. Zřejmě zapomněl, že tenkrát to pořádaly odbory, tedy organizátoři byli odkryti a měli nárok akci v ČT propagovat.
P. S. Schválně používám jen fakta, tak jak Vlk říká.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"Koupil si voliče za koblihu!", křičí lidé, kteří by za korunu prodali vlastní babičku. Inu, volná ruka trhu. Co dodat.

Zatím bez slepic

In reply to by Kirk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Docela me to stve.

Vsechny partaje davaj neco pred volbama, ruzicky, klicenky, propisky atd.

Jen u Babise jsou ti blbci, ktery ho volej jen prave kvuli ty koblize.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vysvětlení sice okolo zaznělo částečně v článku i diskuzi výše, ale je zapotřebí je napsat naplno. Andrej Babiš není žádný svatý politik, kterého by nebylo možné ve volbách porazit. Když ovšem tábor PAl (pravdy a lásky) proti němu vytrvale nasazuje partu tragických Hurvínků, nelze se divit, že lidé Babiše volí, protože nikdo lepší na obzoru není.
Celých 30 let nás tábor PAL ujišťoval, že nějaké rozkrádání státního majetku je v naprostém pořádku a máme na něj zapomenout. Jenže voliči nezapomněli. Třeba na Ostravsku si moc dobře pamatují na Bakalu, ale takových zbohatlíků najdeme v každém kraji několik. Taková vytrvalá masáž voličů, že jako kradení členem PAL je v pořádku, zatímco od Babiše je fuj, se musela podepsat na myslích voličů. Celý tábor PAL vytrvale pracoval 30 let na tom, aby voličům nějaké Čapí hnízdo nevadilo. Tedy vadí jim, ale řeknou si, že nějakých směšných 50 milionů jsou v podmínkách ČR drobné, když jiní kradli miliardy. Nebo vracení dotací udělených Agrofertu ve výši 450 milionů, když stejně tolik Herman vyhodil za výkup prasečáku v Letech. Nebo nějaká Benešová na pozici ministra spravedlnosti, když ten předchozí Pelikán, také Babišův, vydal do USA Nikulina a porušil tím jeho lidská práva, jak nám sdělil Ústavní soud. Nebo jiný ministr spravedlnosti Pavel Němec, který v roce 2005 vydal Hámida bin Abdal Sání do Kataru, i když zde byl rok vazebně stíhán za sex s nezletilými dívkami v Praze.
Pavel Němec byl členem vlád Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka, a kvůli katarskému princovi měl velké spory právě s tou Benešovou, proti které demonstranti nyní protestují. Mediální mágové Andreje Babiše nejsou zase tak dobří, protože jinak by dávno spor vyhrabali a omlátili demonstrantům na Václaváku o hlavu. Něco v duchu: "Protestujete proti Marii Benešové? A víte, že byla proti vydání katarského prince stíhaného za pedofilii do Kataru? Přitom tím, kdo jej do Kataru přes protesty Benešové vydal, byl člen US, a mnozí z jejich tehdejších sympatizantů dnes stojí mezi Vámi. " Takhle nějak by z demonstrantů proti Benešové rázem udělali sympatizanty pedofilů. Dále by mohli ještě říct, že Benešová bojuje proti korupci, a mnozí hříšníci mají strach, že bude tlačit na vyšetření jejich krádeží. Toho se bojí natolik, že ženou lidi do ulic, takže dav na Letné je složen dílem ze sympatizantů s pedofilií, dílem z těch, kdo podporují předchozí krádeže státního majetku a dílem ze snadno manipulovatelných blbců.
Tím by Babiš ztratil voliče z demonstrací, kteří jej stejně nikdy volit nebudou, ale získal svou voličskou skupinu.
Ať si demonstranti demonstrují klidně do 17. listopadu, ale dokud nepředstaví lepšího kandidáta proti Babišovi, nemají šanci. Zatím jsou to jen neznámí herci, vyžilí politici typu Kalousek, Schwarzenberg, Drahoš, Hilšer, kteří šanci měli a neuspěli, případně zcela neschopní neziskovkáři. Pokud by se demonstranti podívali nezávislým okem, viděli by tu bídu, kterou voličům Andreje Babiše nabízí. Pouhé pořvávání o koblihách nikoho nepřesvědčí, musí představit a postavit schopného kandidáta a ne uměle vytvořenou figurku Drahoše jako posledně proti Miloši Zemanovi. Nadáváním nikoho nepřesvědčí, jen naženou voliče do náruče Andreje Babiše.
Že jsou nakonec demonstranti tajnými sympatizanty Babiše? Jinak by totiž nepostupovali tak blbě.
Rozhodně nejde o chytřejší, schopnější a vzdělanější část národa, za kterou se prohlašují. Spíše je tomu naopak, ta chytřejší část národa nestojí na náměstích, ale čeká, zda demonstranti najdou nějakého lepšího kandidáta.
Mnozí už napsali, že demonstranti jen volají po odvolání Babiše a Benešové. Fajn, a co až je odvolají? Nevidím ani náznak nějakého řešení.
Být na místě Babiše, už dávno bych zatrhl financování neziskovek a snížil příspěvky státu do fondu, který rozdává prachy umělcům. Zatím poslal dvakrát (tedy ne on, ale šéfoval tomu) prachy Jiřímu Mádlovi na filmy, a ten proti němu pořád protestuje. Tak ať si sponzory na filmy shání jinde. Babiš se bojí odstřihnout od zdrojů umělce, kteří proti němu protestují. Proč? Nechť je platí ti demonstranti.

Zatím bez slepic

Umělec od slova "uměti" by se neměl strachovat o živobytí i bez nedobrovolných dotací občana, jako každý jiný, kdo něco umí. Tihle Mádlové, Polívkové a Hrušínští (povolání "syn"), a podobní Pavkové Noví mi evokují "ujelce" od slova "ujeti" (viz Vichr z hor). Těmhle komunistické způsoby jejich financování nesmrdí.

Zatím bez slepic

A proto se umělci nestydí, byť se štítivým odporem, brát prachy těch, jimiž tolik pohrdají. Pravda, s odporem a sebezapřením, ale berou. Asi se doma utěšují, že za ně koblihům zlepší svět. Další část umělců žádá obdiv davů, tak hrají na hlavní scéně kdykoliv a kdekoliv, třeba na demonstraci na Václaváku. Zapomněli, kde se vzalo pořekadlo hladový jako herec.

Zatím bez slepic

Jenze demonstranti jsou z rodin Kalousek, Schwarzenberg, Drahoš, Hilšer, Mádl, Němce atd. + nabaleni naivkove.

Oni manifestuji za sva koryta.

Zatím bez slepic

Těch korytářů je méně a těch naivních je více. Není dost koryt pro všechny, tak po vítězství nastoupí nechutná rvačka.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V prvé řadě jde o domácí zabiječku.
Už to Vidlák jedou psal,to sezení Babiše na dvou židlích nedopadne dobře,vždy někdo tu prázdnou mu podkopne.
Také to jeho heslo,že bude řídit stát jako firmu,už předvedl,nejdřív pro mne a až pak něco státu.
Tady se také ukazuje,že nemůže poukázat přímo,kdo rozkrádá dotace,když sám není čistý,vždyť těch dotací je několik desítek mld.dokud to nebude zveřejňováno veřejně,tak to bude svádět k pomluvám.
Také se to už probralo,demonstrace jsou řízené,kdo stojí v pozadí,jenom ten,který mu chce převzít voliče.
Možná dost rozhodne,statistický údaj,jak si stojí stát za první pololetí.

Zatím bez slepic

Pane zemědělče,
to je všechno pravda, ale kde je nějaký jiný schopný kandidát místo Babiše? Jen řev na náměstí schopného premiéra nevytvoří, a dokud nenajdeme někoho jiného vhodnějšího, Babiše bude mít stále podporu voličů, kteří jej budou volit se skřípáním zuby.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Právě to je ten problém,hlavní organizátor,nejde do přímého střetu s Babišem,čeká co tihle pěšáci udělají s Babišem.
Víme hodně dlouho,jak se někdy objevil trochu schopný politik,tak byl byt jak žito.
Vůbec nechci,aby stát vedli velcí majitelé firem,kteří si přizpůsobují zákony,podmínky ve svůj prospěch.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
Andreje Babiše lze ve volbách porazit velmi snadno. Stačí k tomu jen postavit proti němu někoho schopnějšího než je Andrej Babiš. Je smutné, že se mezi těmi 70 až 120 tisíci lidmi (podle toho , kdo o demonstraci hovoří) dosud nenašel nikdo natolik schopný, aby mohl Andreje Babiše porazit ve volbách. Místo demonstrace měli energii napřít na nalezení tak schopného člověka, a pak by Babiše ve volbách porazili snadno a rychle.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Máte na mysli někoho takového, jako je Orbán ? :)

Zatím bez slepic

In reply to by Puck (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nemám na mysli nikoho konkrétního, jen musí být schopnější než Andrej Babiš. Tábor PAL si neuvědomuje, že dehonestací Babiše současně ukazuje svoji ubohost, protože ani proti tak proklínanému Babišovi s tolika chybami nedokázal najít nikoho schopnějšího, který by Babiše porazil ve volbách. Čili kandidáti vynesení nahoru demonstrací musí být nutně takový odpad, že je není možné volit.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Mediální radu ovinuly mraky:
https://hlidacipes.org/tomas-urban-pruvodce-inteligentniho-poslance-po-…
Všimněte si argumentace. Nemáme li někde většinu, hlavní slovo, je to nezákonné, nepřijatelné, trestuhodné. Nepřípomíná vám to něco?
Napovím.
Vedoucí úloha strany, to je to pravé, kdo ji neprosazuje, kádrově nespolehlivý.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

1. Existují strany, ale nejsou vůdci (je jen moře náčelníků).
2. Hodně lidí volí tak, že nevybírá nejlepšího, ale škrtá špatné a posledního volí
3. Úvodní odstavce článku Hodně náčelníků jsou přesně takové jak je prezentují demokratičtí liberálové - furt dokola na základě opakované lži a výmyslů co se mnohdy stanou pravdou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

kteří by šli s kůží na trh. Bo už se spálili. Tak jsou zalezlí a jen pozorují.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nebo leží naložení v kvitu. :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

podle mého názoru, je celý problém politiky v tom, že do nejvyšších pater se dostane výhradně ten nejhorší sajrajt, který daná společnost vyprodukuje.
Pak se může stát, že i grázl jako je Babiš vypadá pro voliče jako sedmikráska vyrostlá na hromadě odpadků. A protože by naivní volič mohl mít pocit, že na té hromadě odpadků by mohlo vyrůst i něco onačejšího, je potřeba jí zašlapat mezi ostatní odpad. A když nejde zašlapat, je potřeba tu blbou kytku vytrhnout a zahodit.

Zatím bez slepic

Celou situaci zapříčinil stranický systém volby předsedů, kdy předsedu nevolí členové strany přímo, ale prostřednictvím delegátů. Každý kandidát je nutně kompromisem jednotlivých vlivových skupin, a tedy šedivá beznázorová myš. Příkladem budiž první prezidentská volba, ve které by byl parlamentem zvolen Karel Schwarzenberg, zatímco lidé si v přímé volbě vybrali Miloše Zemana.
Ten systém volby předsedy je špatný a díky tomu jsou všechny strany v takových problémech s výjimkou stran, kdy je předsedou současně zakladatel strany.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Protože si to odpracoval. Chodím občas na facebookový profil Babiše. Já vím, že mu ho plní marketingový guru Mára, respektive marketingový tým vedený Márou. Důležitý je ale obsah. Babiš neskutečně maká, jednoduše si těch 30% odpracoval a to tvrdě. A lidi to vědí. Kdo ze současných politiků je ochoten jít s kůží na trh? NIKDO. Kdo maká 20 hodin denně a já tvrdím, ve prospěch tohoto státu? NIKDO. Vyčítají mu kšefty, ale kdyby zůstal byznysmenem, šly by mu stejně, stačí se podívat do jeho výročních zpráv za minulých deset let. A neničil by si zdraví. Přitom po něm chtějí zázraky, ale jeho vláda je jenom něco víc než rok s důvěrou u moci. Ale už měl mít opravenou D1, změněný stavební zákon, rychlovlaky už měly jezdit do Drážďan atd. a tak podobně.
A ještě demonstrace. Včera na Aktuálně vystavil známý štváč a pravdoláskař Fendrych článek o demonstracích a prý se jedné v mém okresním městyse zúčastnil. A lhal jako Fendrych. Těch věčných stěžovatelů je pořád jen 0,5% z počtu obyvatel. A u nás, jak Fendrych doložil, to vedla manželka největšího místního oligarchy. Tak se jich sešlo asi 200. Ostatní na jejich akcičku kašlou. Pálí je zlodějina ODS s místní nemocnicí, protože když nejde o zdraví, tak jde o h,,,, .
A běžní Antouškové z paneláků tohle vědí. Proto to hází Babišovi, protože maká a vědí, že pokud by prohrál, vrátí se ta svoloč co tu už byla, co kradla po miliardách a na Antoušky kašlala. Právem, nebo neprávem (?) v Babišovi vidí svého zastánce.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Proč AB nezatrhne financování neziskovek? Kdo to z politiků zkusí, má jistotu, že proti němu půjde armáda eurounijních neziskovek. Naše společnost se totiž dělí na občanskou společnost a lidi. Občanská společnost sdružující se v politických neziskovkách prosazuje ideologii liberální demokracie, proto pouze ona má oprávněný nárok na finanční a mediální podporu. Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu J. Svoboda si dovolil jednou v Terezíně ve svém proslovu mít námitky k této ideologii (migrace) a hned povstali proti němu bojovníci liberáldemokracie a už se škrtali finance.
Jejich základní výhodou je "neziskovkáři všech zemích, spojme se", což je pěkně vidět v přiloženém odkazu, v němž část neziskové party apeluje na AB kvůli krokům Orbána vůči NO. Mimochodem je tam podepsána i mnou již zmiňovaná americká CEELI, která je také sdružená asi se 14 neziskovkami v DEMAS (Asociace českých NO působících v obkasti demokratizace, podpory občanské společnosti a lidských práv). Tam je mimo Sorošovek také např. CASLA Ivana Pilipa (orientace na Latinskou Ameriku) nebo neziskovka Petra Fialy z ODS Centrum pro studium demokratizace a kultury.
http://www.europeum.org/data/articles/dopis-premierovi-madarsko-2018.pdf

Zde je odkaz, co si o CEELI myslí Š. Kotrba.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-doplnuje-…

Zatím bez slepic

Druhá věc je, že po něm ty neziskovky jdou stejně. To je, vedle personální politiky, jedna z největších babišových slabin. Snaží se být stále za dobře i s těmi, kteří jej NIKDY nepřijmou. Jeho nabídku ke kompromisu naopak chápou jako slabost a o to víc budou útočit.

Zatím bez slepic

To ano, jdou, ale myslím, že je to slabá káva oproti tomu, kdyby se AB snažil dát to pořádku. To si zřejmé může dovolit Orbán, který má mnohem silnější podporu voličů.
Včera mluvil na SV.cz Petr Štěpánek, že Okamura vyjednal jeho podporu ANO od Faltýnka při zvolení do mediální Rady a Babiš s tím souhlasil. Po demonstraci Chvilkařů proti Štěpánkovi to AB zrušil, což podporuje váš názor.

Zatím bez slepic

Andrej Babiš by mohl zatrhnout financování neziskovek tím, že by ministerstvu kultury, vnitra, zahraničí ty prachy, co jim ministři za ČSSD dávají, sebral na ministerstvu, a ať si je ministři uspoří. Ale dokud chce podporu ČSSD, nikdy takovou akci neudělá.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlák vidí svou optikou a vcelku se dá sní i souhlasit. To, že se někomu nelíbí a chtěl by ji jinak vyzdobit je problém úplně někoho jiného.
V každém případě jsem se těšil na první zmínku ke VKM a "jeho" hnutí. Věta "Zatím to vypadá, že chce stranu postavit přesně na tom, že se nebude ucházet o hlasy městských liberálů. " mne dost zarazila. Jsou zásadní dvě možnosti:
-jsem individualista,
-NEjsem individualista.
Nedovedu si dost dobře představit jak se individualista uchází o přízeň davu. Nemohu si pomoci, ale jen a jen individualista se může ucházet o přízeň sobě rovných a najít si sice omezený, ale o to tvrdší okruh příznivců.

Dovolím si svůj pohled na "představení" svého rikolorního hnutí otců a matek zakladatelů a jednoho moderátora.
Již první starší klasouvské pozvednutí obočí je, že lídr potřebuje moderátora.
Druhé starší klasouvské pozvednutí obočí bylo, že jsem neviděl v onom výboru nikoho kdo by zaujal.
Třetí starší klasouvské pozvednutí obočí byla recyklace starých již notně opotřebených myšlenek. (např. rodina, obec, stát).

Toto bych dal za jedno odpoledne. Zatím vidím neschopnost přijít s něčím, nechci říct přímo novým, ale alespoň neotřelým.

Zatím bez slepic

Drahý anonyme! Vždy když někoho oslovuji drahý v digi prostoru, myslím tím vlastně pitomče.

K VKMT jsem napsal čtyři věty.
U první věty si nejsem vědom, že by "sborem opakuji vsichni".
Taktéž u druhé.
U třetí je to možné.
U čtvrté si nejsem vědom, že by "sborem opakuji vsichni".

Jen poslední drobnost pro pořádek: nikde nepíši o "že meststi liberalove jsou individualitsti".

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nepíší čí a kdo. Jasná zpráva.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

valna vetsina lidi nema cas a chut nejak zasadne sledovat deni v politice, to nahrava babisovi s jeho klipovitym marketingovym stylem. nazory na nej v mem okoli, ktere jej volilo jsou jasne - pridal nam na duchod - eet -zatne tipec živnostnikum co neplati dane, ochrani nas pred migranty,EU - ma dost penez toho nezkorumpuji - vlastne vse co napsal vidlak, co na tom, ze eet nejak zazracne nezafungovala, protoze nemohlo, babisovi kone v EU voli proti CR a babis misto zvysovani platu vidi cestu dovozu Ukrajincu, a ta pohadka o nezkorumpovanosti je nanejvys smesna - skutecne problemy se pochopitelne resit nebudou - zasadni zmena hospodareni, s ohledem na zadrzeni vodyv krajine, vyvoz dividend - nikoliv jen sektorove zdaneni, ale i omezeni preposilani dividend - infrastruktura - silnicni, prenos energii, stavba dalsiho bloku JE - zdravotnictvi - krize v lesnim hospodarstvi, ze ktere pochopitelne profituji v nemalem i firmy babise - shrnuto - babis obtezkan svym obrim stretem zajmu nema realne sanci prilis zmenit i kdyb chtel, jakoze si myslim, ze nechce, protoze ze stavajiciho systemu cerpa vyhody. Diky minulym vladam napric politickym spektrem ma bohuzel velmi zjednodusenou pozici a staci mu jen chvili brecet nebo obvinovat, ale i ti co mu to hodili podruhe a politiku moc nesleduji, si zacinaji v diskuzi pripoustet, ze jejich nadeje vkladane nesmyslne do oligarchy se nenaplni.
proto si myslim, ze babis muze uz politicky jen ztracet.

Zatím bez slepic

Tim chcete rict, ze to priste budou lidi hazet Kalouskovi, Fialovi, Hamackovi a Bartosovi protoze ti jen makaj a nikdy nic neukradli?

Kde si kupujete fet?

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.