Velikonoce

Články

Nemají to pod kontrolou

Autor
Štítky

V Ježíšově době bylo v tehdejší Římské říši přemesiášováno. Každý blbec se stavěl býti prorokem a cesty k dosažení spásy, nirvány, všehomíra, splynutí, slasti či dokonalosti, ty byly k dispozici na každém náměstí. Každé náboženství mělo své odnože, každá odnož měla své sekty, každá sekta své tajné skupinky. Dobový informační prostor byl plný. Všechno bylo multikulti až se nikdo v ničem a nikom nevyznal. 

Pointa ve třech čtvrtinách

Autor
Štítky

Byl pátek těsně před západem slunce, když Josef z Arimatie spolu s dalšími vystoupili z Ježíšova hrobu a tečkou za celým tím mesiášským případem se stal veliký kámen, kterým byl zavalen vchod do hrobu. Tečka za třemi roky Ježíšova veřejného působení, tečka za jeho pozemskou existencí, tečka za jeho maličkou sektou, tečka za soudem i popravou. Šlus, konec. 

Koncem nic nekončí

Autor
Štítky

Původně to měl být text na včerejšek a dneska měly zůstat Kydy zavřené, ale nakonec do toho přišlo tolik novinek, že jsem si nemohl pomoci. Takže dnešní článek bude vidlácky velikonoční. Je to vůbec docela hezký paradox. My moravští Helvíti trávíme neděli v kostele v křesťanském rozjímání o zázraku zmrtvýchvstání a pak v pondělí zřejmě nějak vytáhneme odněkud z hloubi duše tu pohanskou pomlázku a jdeme zařídit, aby naše fajné Roby neuschly.