volby. vláda

Články

Jak si vyberete?

Autor

Co udělá hospodář, když vidí, jak se stahují černá mračna a blíží se?  Pozavírá okna a dveře, zabezpečí vše co by mohlo ulétnout, nakoukne do okapů, zda nejsou ucpané... tedy takhle to dělám já. Mám dvůr a zahradu ve zhruba třímetrovém převýšení a letní bouřka umí nadělat paseku. Udělal jsem spoustu opatření, aby se mi voda ze zahrady nehnala rovnou do vrat průjezdu, ale stejně udržuju čisté odtokové kanálky a když se objeví mraky, pro jistotu to zkontroluju. Bouřka pak zpravidla projde bez škod. 

Pohrdání voličem

Autor

Tak nám vládu neshodili paní Mulerová... Poslanci opozičního demokratického bloku (a Okamury) sice hlasovali jednotně, ale víc jak 92 hlasů dohromady nedali a tak vládu nepoložili. Sice se kecalo celý den, ale výsledek se dal docela dobře předvídat dopředu. Ostatně Andraj Babiš (seděl za řečníky) hýřil dobrou náladou. 

Celá schůze se proměnila v takovou poslaneckou tiskovku. Všechny strany, hlasy a proudy se pokoušely před kamerami sdělit co nejvíce o svém programu a ze všeho nejvíc jsem měl pocit, že brzy budou předčasné volby a kampaň právě začala. 

Zase se nechal slyšet....

Autor
Štítky

Musím říci, že bych si reprezentativního prezidenta představoval maličko jinak než Zemana. Ale neříkám to pro jeho názory, spíš pro jeho stáří. Stejně tak mám poněkud jiné představy o nástupci TGM. Zkrátka jsem stejný český sentimentál, jako tady většina. Mám oči navrch hlavy, když potkám skutečného gentlemana anglického střihu. Zeman takový není. Ale je fakt, že Jan Žižka vypadal spíš jako Zeman než jako princ Philip.  Zkrátka v čele státu by se mi líbil někdo, kdo by jako v Anglii dělal tu stabilitu, soulad s tradicemi, sepětí s dějinami a vlastní minulostí.