Akcelerátor všeho

Autor

Už dlouho před koronavirem jsem si na Kydech často plácal hubu nad světovými problémy, které se tiše nasouvaly na scénu, které byly v pravdomluvných médiích považovány za fake news, kdy se novináři srdnatě bili a dokazovali, že nic podobného není pravda. Koronavirus ještě v klidu seděl ve zkumavce na sliznici nějakého netopejra a my tady prokydali stovky stránek textu nad tím, že dluhy Západu jsou v podstatě nesplatitelné, že Západ ztrácí svoje pozice, že je stále méně schopen přesvědčovat lidi o výhodách demokracie, že se do Evropy nenasouvá žádný tolerantní sluníčkový islám, ale zpravidla jeho nejbigotnější odnože, které by si normální arabský stát doma netrpěl. Mluvili jsme o no-go zónách, které podle médií neexistovaly, až jednoho dne existovat začaly. Mluvili jsme o tom, jak na Donbase Ukrajina prohrává pod mohylou Saur,  přičemž podle České televize ukrajinské síly drtivě vítězily až jednoho dne prohrály. Mluvili jsme o šíleném nárůstu byrokracie, o klaccích pod nohy jakémukoliv podnikání, mluvili jsme o debilizaci ve škoství, stále mluvím o tom, že ve čtyřiceti jsem v práci nejmladší. Mluvili jsme o neschopnosti hájit si vlastní teritorium, o zkorumpovanosti elit, o poklonkování EU a Německu. 

To všechno tu bylo už před koronavirem. Všechny vyjmenované problémy jsme už měli a já mnohokráte psal, že vlastně čekáme jen na ten otřes, po kterém se to všechno sesype. Že čekáme na impuls, který to všechno vyjeví. 

Víte, já v koronaviru nepotřebuju vidět nějaké spiknutí elit. Mně bohatě stačí, že v něm vidím akcelerátor všeho, co se dělo v posledních deseti letech. Koronavirus všechno jen urychlil.

Gréta tu byla už před covidem. O nesmyslech kolem globálního oteplování jsem psal také mnohem dříve a dříve tu existovala rozsáhlá klika neziskovkářů univerzit a zelených mamlasů, kteří už dávno před covidem promýšleli svoje vize o zelené planetě plné vegetariánů a větrných elektráren, kdy se bude jezdit na kole a auta budou jen pro vedoucí kádry zelených fanatiků. 

Už dávno před covidem jsme měli vysoké schodky státního rozpočtu a jen  Babiš se dvakrát přiblížil vyrovnanému nebo dokonce přebytkovému státnímu účtu. Jinak se každý rok zatínala další sekera a to nejen ve státní, ale i v soukromé sféře - ve firmách i domácnostech. Už dávno před koronavirem jsem psal, že jednoho dne se dluhy vyřeší nějakou formou škrtnutí úspor lidem. Mimochodem - to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěl měděnou střechu. Koupil jsem si ji dopředu, měď nezabírá moc místa a udrží si cenu. Jednoho dne moji vnuci tu měď ze střechy strhnou, prodají ji do šrotu a za ty peníze si koupí normální střešní krytinu. 

Už dávno před covidem se podporovala výstavba mešit a zavíraly se oči před organizacemi, které ty mešity financují i provozují. Migrační vlny spouštěné našimi válkami, to nepřišlo až teď, to už tu bylo. Stejně tak po celou tu dobu sílila Čína a Rusko zvedalo hlavu. Byla jen otázka času, kdy USA přestanou Čínu považovat za spojence a pokusí se proti ní vystoupit. Byla jen otázka času, kdy USA zkusí narovnat vztahy s Ruskem, aby bylo ve střetu s Čínou na americké  straně. 

Můj oblíbený sociolog Petr Hampl ve svých knihách vyšlých v předcovidové době předpovídal (podle mě zcela realisticky), že naplnění všech těchto vizí i snah dojde kolem roku 2030. Že někdy na konci této dekády už bude zcela jasné, jak se to má s islámem i migrací, bude to tak akorát doba, kdy elektrárny přestanou stíhat poptávku po elektřině, někdy v té době se nějakou formou sáhne na úspory a udělá se měnová reforma, ekofanatici budou mít možnost zkoušet svoje šílené experimenty... a USA se v opravdu vážné studené válce střetnou s Čínou. 

Zdá se, že účel koronaviru už byl tak jako tak splněn. Ať už všichni ti vizionáři nechtěli čekat, nebo prostě příroda přidala svůj názor k lidskému hemžení, prakticky na všech frontách došlo k posunu, který neodpovídá běžnému vývoji. Všechno se strašně urychlilo. Dluhy států jsou mnohem větší. Slabost Západu se projevuje úprkem stahování z Afghanistánu, ale třeba i z Mali. Projevuje se tím, že jeden běloruský autoritář se přestal bát o svůj zadek a začal se strháváním toho, co tam Západ za posledních třicet let nanesl. Jeho ruský kamarád to udělal už dávno a přímo v EU totéž dělají Poláci i Maďaři.  Slabost EU se projevila fakt výbornou organizací očkování a knížecími radami nad zavíráním a otevíráním hranic.  Prohravší prezident USA bezprecedentně zpochybnil férovost amerických voleb a celý svět čuměl, jak blbě amíci svoje volby organizují. 

Stejně tak se ukázaly rozdíly ve společnosti. Ony tam byly už dřív. Už dřív se četl Aeronet, už dřív se četl Respekt. Ale až teď se ukázalo, že z toho také něco plyne a ne zrovna málo. Ukázalo se, že dělících rovin ve společnosti je mnohem víc než bychom si mysleli. Jsme mnohem více atomizovaní. 

Je to samozřejmě jen můj názor, ale já myslím, že koronavirus nám sebral pět let přirozeného vývoje. Jako bychom se právě probudili v roce 2026. Všechno se to na nás valí a nikdo není připraven, protože neměl šanci o věcech čtyři roky přemýšlet. Čtyři roky technického pokroku nejsou, chybí čtyři až pět let veřejné debaty. Všechno poskočilo strašně rychle. 

Já si myslím, že jsme na prahu hluboce převratných událostí, které jsou prostě nutné a nebyl čas je diplomaticky připravit. Nebyl čas udělat dost novinářských školení, není čas dělat to jako kdysi, kdy novináři dlouho a v klidu mluvili o tom, že žít na dluh je normální a rodina je přežitek. Brát si všechno na hypotéku a lízíng, to lidi nezačali dělat ze dne na den. Ale teď už není čas dostatečně dlouho dávat lidem klíny do hlavy, že sdílená ekonomika = všechno budou vlastnit korporace a my si to budeme za peníze půjčovat. Není dost času lidem vysvětlit, že dvě hodiny denně bez proudu je bohulibá oběť pro záchranu planety. Není čas lidem vysvětlit, že v Číně a Rusku si lidi žijí dobře, ale svoboda je cennější než blahobyt (což je náhodou pravda). 

Stejně tak jsme my neměli čas najít společné zájmy. Neměli jsme čas si Sasinovsky ujasnit potřeby. Prostě na nás najednou vybalili Vrbětice, teď nám přednáší Ciganovská, do toho se Putin setkává s Bidenem... nejdřív se na Nord Stream dělaly sankce, teď už najednou ne. Prostě se všechno dalo do pohybu a my jaksi nemáme čas si to ani nechat projít hlavou. 

Myslím si, že se dosavadní pravdy proto začnou bořit mnohem rychleji a dramatičtěji, než bychom čekali. Například už probleskla první vlaštovka, že Čína může za covid a proto by měla platit odškodné tím, že jí USA nebudou muset splatit své dluhy. Já už si to vlastně dovedu i představit. 

Stejně tak si dovedu představit, že ve Švýcarsku Biden Putinovi nabídne neuvěřitelnou perspektivu. Rusko a USA proti Číně.  Evropa to zaplatí. Bude to sice takový Mnichov... ale nedivil bych se, kdybychom my tady v Česku byli jednou z prvních amerických splátek Rusku - jen takový závdavek mezi novými přáteli.

Dovedu si představit že ve Francii fakt zasáhne armáda. Dovedu si představit, že Němci sami odpískají Unii, protože už to pro ně přestává být výhodné. A hned vzniká nová Unie - jejíž členství pro nás bude naprosto povinné. Do chvíle, než budeme vydáni Putinovi jako odměna za jeho postoj vůči zlé Číně. 

Dovedu si představit, jak se u nás mění vlády jen proto, že sloužily něčemu, co už neplatí a za chvíli se to zase změní. Dovedu si představit, že jednoho dne ráno bankomaty nevydají hotovost a  platební karty nebudou fungovat. Dovedu si představit nouzové stavy ne kvůli koronaviru, ale kvůli národní bezpečnosti. Nouzové stavy, kdy se bude moci chodit nakupovat, ale nebude se smět psát a mluvit. Dovedu si představit pravověrné režimní novináře, kterak jsou vyhazováni za to, že včera napsali o tom, co dostali befélem, ale dneska už je to zrada a befélem budou dostávat něco jiného. Dovedu si představit politiky, kteří před týdnem povinně nadávali na Putina a za týden ho budou stejně povinně chválit. Čekat se nebude. 

Dovedu si představit, jak u nás přicházejí o místo tisíce korporátních úředníků, protože se jejich práce dá dělat i z Indie.  A dovedu si představit, že se brzy zjistí, že nemáme žádné klempíře, tesaře, slévače a horníky, ale jen specialisty, kteří nic neumějí.  Ne že by to všechno už neexistovalo předtím, ale stane se to strašně naráz. Nebude to jako pomalé zavírání dolů na Ostravě. Bude to fofr, který si pražáci nedovedou ani představit. 

Letošní volby už nebudou o koronaviru. Budou o geopolitice a geohrozbách. Budou o geodaních, geodluzích a nově nadefinovaných blocích nové studené války. Koronavirus v tom bude mít jediný podíl. Příliš to urychlil, takže si na to nestihneme zvyknout. 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (120 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Čmoud mě chce přesvědčit, že Bakala, Babiš, Klaus nebo Havel s malým Bendou po večer vymejšlejí vynálezy. Smrdí mu pokrok otroků, pré ty "pocity nejsou žádný objektivní argument". Muheeeeee

Průměrný počet slepic: 3 (18 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nic takovýho jsem nikdy nenapsal a nemám je za kapitalisty.

Ano, pocity nejsou objektivní, ale subjektivní. Záleží na subjektu.

Pokrok otroků? Tak kde je? Začněte o nějakej převratnejch vynálezech otroků.

Průměrný počet slepic: 3.2 (11 hlasů)

Ne, já na něj nevěřím, já ho vidím.

Kdo, kde vymyslel počítač, na kterým píšete? Franta Nálevka z Gorolistánu a koupil si za ten vynález auto?

Kdo, kde vymysel internet, po kterým si píšeme? Brežněv to zadal nějakému uralskému závodu?

Kdo vymyslel chipy, který jsou základ počítače? Sasín, co potřeboval uspokojit svoji potřebu rychlejšího počítače?

Už si vytáhněte hlavu ze zadku a rozhlídněte se kolem a začněte přemýšlet o proporcích a nemyslete si, že když jste našel jeden protipříklad, tak už o tom dál nemusíte přemýšlet.

Pak si za odměnu můžete napsat slohovku "Proč jsme zaostávali za západem, když jsme tu byli samej vynálezce zásadních věcí".

Průměrný počet slepic: 2.3 (19 hlasů)

z hlediska techniky . Té vůbec nerozumí. Ale jinak může být i chytrý, mazaný, umět kšeftovat...
Jen by neměl pořád psát o tom čemu vůbec nerozumí.
A Vidlák taky moc technice nerozumí, zato rozumý běžným věcem dobrým pro život.
Např zde s tím svým prohlášením o ztrátě pěti let pro technický rozvoj je zcela vedle, naopak kovid urychlil technický rozvoj ve světě.
A co se týče hodnocení pražáků, měl by si ujasnit že hodnotí předevšim náplavky do Prahy z různých Vidlákovů. Třeba hřib satan, to je typická náplavka Praze jenom škodící.
Tož tak, musel jsem se ozvat.

Průměrný počet slepic: 3.5 (10 hlasů)

Taky má Sasin problémy s chápáním textu, něco napíšu, on mi začne vyvracet něco jiného.

Chce mluvit o pokroku a vůbec nepomyslí na to, že by na světě bylo i něco jiného než česká porevoluční chamraď.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

MIMOZEMŠŤANÉ.

Průměrný počet slepic: 2.7 (17 hlasů)

Mimozemšťané už mezi námi jsou dávno. Jen se jmenují jinak jako Greta Thunberg, Piráti, apod. Jejich centrem je Brusel nebo v ČR pražská kavárna. A jeslti mimozemšťnaé nejsou, jejich nápady jako mimozemské rozhodně působí.

Průměrný počet slepic: 5 (22 hlasů)

je Ovčáček

Průměrný počet slepic: 1 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku, Vy jste poněkud příliš apokalyptický. Realita je mnohem jemnější a mírnější. A především, jak to vždy bylo, budoucnost si sama vybere svoji cestu. A tak je nejsprávnější si především upevňovat své vlastní základy a také základy společnosti. Tedy pro nás především Česka, ale také Evropy.
Takže Vaše hospodářství včetně měděné střechy. Voda a další zdroje ve vlastnictví státu, půda připravená pro maximální využití, vybudovaná síť komunikací a zdrojů energií. Vybavené školství, tak aby vydrželo léta podfinancování. Vycvičené branné síly pro zeměbranu (ach to staré Rakousko - i já, starý antimonarchista chápu proč byla společná armáda a také Landwehr a Honvédség). Dostatek vybavených nemocnic. Velké strategické zásoby. Podpora malých podniků, především strojírenských, které se mohou rozšířit a udržují znalosti. Povinná branná výchova. A tak dále.
To vše je zvládnutelné, chce to ale také skutečné politiky a to je kámen úrazu. Kde nic, tu nic.
A čekat odkud to přijde.

Průměrný počet slepic: 4.9 (46 hlasů)

Nemohu souhlasit s větou "A především, jak to vždy bylo, budoucnost si sama vybere svoji cestu". Proč nemohu souhlasit? Protože styčné body v minulosti určovaly body současnosti a ty zase predikují body budoucnosti. Na všechny minulé měl vliv člověk, jakožto vrchol evolučního řetězce. Než přišel člověk "rozumný", řídilo se všechno přírodními zákony. Při vývoji lidstva se začaly porušovat v zájmu usnadnění lidského vývoje. Takže homo sapiens je vlastně chyba v systému, z mého rádoby filozofického pohledu.
Takže příčinně body jenom způsobují body následků. Nic víc a nic míň.

Průměrný počet slepic: 4.3 (14 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ještě zbývá vysvětlit, jak k té chybě systému zvané Člověk došlo. Evolucí to nebylo. Jako kluk jsem četl převážně sci-fi. Proto mám blízko k možnosti, že nás sem přivezli a naroubovali na místní primáty. S nějakým úkolem, definovaným v genetickém kódu. V nejoptimističtější variantě si dnes mohu představit, že jeden z nich dnes namíchal genový koktejl, který nás má přepnout na kvalitativně vyšší úroveň. A na to se napiju a půjdu spát. Dobrou noc všem :)

Průměrný počet slepic: 3.1 (22 hlasů)

Já myslím, že přiletělo galaktické očkovací středisko a všichni primáti dostali pigáro. Nebo třeba Vesmírná odysea 2001, tam to šlo přes technickou propagandu neboli audionašeptávání....možná i video :) Nicméně mám na dývku tu 2010 a tu bych si přál v současných sračkách uskutečnit. Jenže "černá deska" nikde, takže tím ta možnost padá.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

Jinak to fi, ve sci-fi znamená fikce.

Průměrný počet slepic: 4.8 (8 hlasů)

Velmi mnoho. Dá se říct, že většina. Například i vesmírný výtah A.C.Clarka se dnes připravuje k realizaci. A na ten matrix nejspíš taky dojde, v nějaké formě.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

Nemáte ponětí, kolik straček se napíše a jak málo z toho se dostane do obecného povědomí.

A.C.Clark je stejná výjimka jako byl Verne.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

robertíku, přírodní zákony patří přírodě a člověk je stále jen příroda a proto na něho tyto zákony působí. Společenské zákony jsou jen nadstavba. Teoreticky - přečtěte ale podrobně další odstavec - mohou člověka nahradit roboti, pak přírodní zákony platit nebudou, ale roboti se zblázní z toho jak budou hledat smysl své existence.
Co se týká budoucnosti, tak je můj pohled historický. Vždy byly představy nenaplněné. Když vyberu tři významné události 20. století, Velkou válku, II. světovou válku a socialismus, tak ani jedna zúčastněná strana neodhadla další vývoj. Padly monarchie, rozpadlo se Britské impérium a světová socialistická soustava. V mém mládí se bralo za bernou minci, že v roce 2021 budou na Měsíci lidské základny a lidé budou i na Marsu. Rakovina bude vymýcena a na světě bude mír. Mám pokračovat?

Průměrný počet slepic: 4.6 (17 hlasů)

Každý holt není J. Verne :) O robotech jsem od Asimova přečetl dost a taky viděl film o zlidštění androida. A jeden počítač kvůli lidské lži vyvraždil posádku raketoplánu a druhý na záhadu života a vesmíru vůbec odpověděl 42 :-) A všechny stvořil člověk ve své dokonalosti...
Kdysi jsem se nějak trefil, když jsem v "odborné" konverzaci prohlásil, že smysl života je v životě samém...a nebyl to můj originál i když jsem to před tím nečetl. Ovšem o těch souvisejících bodech ano. Nakonec stejně od konverzace přejdu k vlastní konzervaci, kdo to bude žrát, ten si dá :)
Jinak pokud jsme se tedy nevymkli přírodě, pak se musela galaxie s touhle pidlivizací zbláznit a jde zrychleně cestou černé díry. Těším se na mohutné Červoněnkovo záření ze zahuštění vesmírné hmoty...Jinak krásné ráno, to zas budu dneska vypadat....

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lepší než Odysea I a II je Simak - "Když ještě žili lidé"

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

Ještě pravděpodobnější je však to, že se podaří nenávist vůči Rusku a Rusům vnutit víc jak 80 % - tům populace. Aby rukovaly masy s písní na rtech (ovšem nebude to již píseň "....máme jít na Rusa, nevíme proč...", o to vpravdě jde)....
Neolegionáři se pak budou coby teroristi rovnou popravovat, po krátkém výslechu. Když tedy lze již dnes udělit za verbální terorismus větší flastry jak za znásilnění či vraždu.......

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Samozřejmě, že jsme se nevymkli přírodě.

Covid-19 je taková malá připomínka přírody, kdo je tady šéf.

Jestli lidstvo vyžere planetu a tím samo sebe zničí, tak bude jako virus covidu, který se tak rozmnoží v člověku, až mu tento zemře. Zničí ekosystém, v kterém žije.

Úplně stejný proces.

Průměrný počet slepic: 3.7 (13 hlasů)

Nebo jsme pravděpodobněji byli nějak záměrně vymknuti.

Důkaz je jako obvykle prostý a jednoduchý. Protože existuje obrovské množství druhů rostlin, které fungují na stejném principu a v souladu. Stejně tak existuje obrovské množství druhů živočichů, kteří fungují na stejném principu a v souladu. Ale k tomu všemu existuje jen jeden druh člověka, který se od ostatní přírody zásadně liší.

Průměrný počet slepic: 3.1 (7 hlasů)

Čemu říkáte soulad?

Stromům, co se snaží přerůst jeden druhý? Travám, co plní své listy jedy či tvrdými krystalky? Borovici, která z půdy pod sebou udělá písek a jejíž pach škodí jiným rostlinám? Co je za soulad, když lev najde osamělou samici s mladejma, tak ji v souladu se svou přirozeností zabije mláďata a ji to vzruší a dá mu zaprcat a počnou si nová mláďata. Zkuste si to v souladu s přírodou. Co je za soulad, když dva samci bojují do krve a postavení a samice? To my snad neděláme?

Druhy se snad nešíří po celé planetě? Podávejte se, jak to chytře dělají. Podívejte se na obilí. Jak se všude rozšiřuje. Napěchovalo svá zrna škrobem, naší potravou a my už se sami staráme, abychom ho rozšiřovali všude kde to jde.

Každej druh je jenom jeden. Jinak by to nebyl druh.

Průměrný počet slepic: 2 (1 hlas)

Že to vypadá na genetickou manipulaci. To samé kukuřice, také je vyšlechtěná. Původní sice furt hledají, ale nenašli.
Zdivočelý kůň je i kůň Převalského, akorát už je ta doba velmi dlouhá, 5000 let. Mustang se ještě nestačil změnit, těch generací je málo.
To samé údajný kur bankivský, nedávno provedená studie Erikssona et. al. připouští i možnou hybridizaci s kurem Sonneratovým. A to je prosím divoký druh, tedy možná, bo kdesi v Americe v nějakém městě zdivočely i slepice a dneska se už podobají původnímu druhu v Asii.
Indiáni v Jižní Americe chovají slepice s modrou skořápkou a genetickou analýzou se zjistilo, že tyto araukany mají geny bažantů, kteří prokazatelně nikdy v Americe nežili. Slepice tam byly dříve než bílí muži z Evropy.
A náš ještě učinili, že muflon je předek ovce domácí a co se zjistilo? Že je to zdivočelý bývalý domácí druh, také se z ovcemi dobře kříží. Potomci mají chutné maso a neuvěřitelně dobře skáčou.
Prostě je to trochu jinak než se na pohled jeví.

Zatím bez slepic

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

V soumraku lidstva (Tomáš Hrubý).

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Přírodní zákony nebudou platit? Jako, že fyzikální zákony, kterou jsou součástí přírodních zákonů najednou nebudou? Jak pak bude fungovat jejich elektronika :D

Součástí přírodních zákonů, jsou nejen děje na úrovni buněk apod., ale i ty sociální, které jsou vedeny tím, jak ti elektricky+chemicky reagují neurony v mozku, takže roboti jsou jenom další vývoj, který umožní tento vesmír, na základě oněch přírodních zákonů, jenom nebudou vytvořeni smícháním chemických prvků "v prapolévce oceánu" (nebo jak vznikla prní bunka), ale budou vytvořeni pomocí elektrických+chemických interakcí v mozku člověka...

Průměrný počet slepic: 4.2 (13 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tvrzení, že v zájmu usnadnění vývoje lidstva se začaly porušovat přírodní zákony je zcela neudržitelné. Píšu ve vlaku na telefonu, nemůžu se tedy rozepsat, jak by to chtělo. Snad na Sympoziu?

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Hledal sem na netu nějaký český rádio, co hraje česky a dostal sem nakopaný. Všude na mě žvatlali hengliš. Tam sou jen reklamy česky a zbytek je korporát. Gde zmizli ti naši umělci, na Silvestra jich tam bylo hafol a to se fšicky nedostali, páč neměli svobodu nebo co. Muheeeeee

Ale můžete zkusit třeba todle.
http://109.71.67.102:8000/beta_cspop.mp3

Průměrný počet slepic: 4.1 (20 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

Brzy přijde doba, kdy se začneme učit, jak se chodí na darknet a jiné weby, které Google nenajde.

Průměrný počet slepic: 3.8 (12 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

Rádio Brno. Pokud snesete cymbál.

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

Rádio Brno. Pokud snesete cimbál, housle a dechovku. Ale je tam žánrů více, nebát se.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

ale Český rozhlas Brno.

Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

zrovna jsem to naladila a hele, ona Lucie Bílá, či kdo to vlastně je. Tak jsem to ještě raději vypla.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Ano. Kovid vše ukázal a urychlil. Týká se to i digitalizace a orwellizace. Snaha budovat systémy typu sociálního kreditu byly už před kovidem. Nárůst objednávek z eshopů, rostoucí zisky Amazonu to vše se rozjíždělo už předtím i debaty o rozšíření homeoffice. Stejně krachy mnoha malých podniků a oligopolizace těch několika největších rostoucích ryb v moři a tím způsobené rozevírání nůžek ve společnosti - horní 0,1 % a střední třída..

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)
Trvalý odkaz

Без тренировки нет чемпиона !

Průměrný počet slepic: 4.8 (31 hlas)
Trvalý odkaz

Volný a Bojko v předvečer památného dne, kdy má být v ČR zaveden apartheid:
https://www.youtube.com/watch?v=P4dnXAzUpMo
https://www.youtube.com/watch?v=gEgFOru0gyQ

Kdo nemá odvahu poslouchat, zde heslovitě obsah:

KSČM a SPD nesdělili svým voličům, jestli nechají zákon schválit nebo jednání zablokují.
KSČM a SPD dosud vždy stála na straně kovidové mafie.
Pište poslancům KSČM a SPD, že je nebudete volit, pokud zákon nechají projít.
Vládní strany mají na dnešní hlasování o apartheidu zajištěné hlasy ODS.
Vláda od dnešní půlnoci kvůli Volnému bloku znovu zavedla opatření proti kovidu na demonstracích.
Cenzura Volného bloku probíhá dokonce i na Parlamentních listech.
Hamáček a jeho provokatéři jsou na Volný blok a jeho příznivce připraveni.
Volný a jeho příznivci jsou připraveni na policejní provokace.
Stát přestane lidem platit testy a v důsledku toho bude nutit lidi nechat se očkovat.
Dlouholetá imunita získaná proděláním nemoci nebude lidem uznána.
Kdo chce jet svobodně k moři, cesta do Makedonie přes Maďarsko a Srbsko je volná.
Nepovinný souhlas rodičů s očkováním nezletilých je v přímém rozporu s platnými zákony.
Připravuje se nátlakové očkování dětí ve školách i proti vůli rodičů.
Nikdo neví, jak dlouho přežijí lidé s vakcínou proti kovidu.
Miliardy lidí na planetě jsou zbytečné a zbytečně spotřebovávají cenné zdroje.
Poslanec Volný nabývá dojmu, díky stupňujícímu se tlaku na vakcinaci, že stojíme na prahu superholocaustu.

Já za sebe dodávám, že cesta z pasti se stále pomalu zavírá a jediná šance, jak na poslední chvíli uniknout, jsou letošní parlamentní volby. Potřebujeme navolit někoho, kdo významně otočí kormidlem.

Průměrný počet slepic: 3.5 (28 hlasů)

Víte, již jsem to psal.
https://www.vidlakovykydy.cz/comment/1991566#comment-1991566
a k tomu navazující diskuze s vámi.
Zaráží mne všechny jejich dehonestující poznámky na SPD. Tolikrát v jejich vystoupení se o SPD otřeli a nakonec to před vypnutím kamery důrazně zopakovali.
Jde jim o pozvání na akci, nebo o házení špíny na jedinou vlasteneckou stranu ve sněmovně?
Neměli by se snažit spíše o jejich podporu, získat křesla proti sluníčkářské opozici a pak řešit malichernosti?
Nějak mi ti zavání řízenou destrukcí opravdové opozice.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

To nejsou dehonestující poznámky, ale fakta. Jestliže SPD ve sněmovně nedělá to, co veřejně proklamuje, je podle mě naprosto v pořádku na to upozorňovat.

Volný není ten, kdo by odmítal spolupráci s Okamurou. Dveře jsou zavřené z druhé strany. Je to zcela zřejmé z mnoha indícií. Například, SPD Volného ve sněmovně naprosto ignoruje a nikdy ho v ničem otevřeně nepodpořila. Okamura dělá, jakoby Volný neexistoval. Proč asi?

Samozřejmě by se mi líbilo, kdyby se SPD s Volným blokem domluvila na společném postupu a spolupráci. Programově by tomu nemělo nic bránit. Třeba se toho po volbách dočkáme.

SPD dnes bude hlasovat proti apartheidní novele zákona o veřejném zdraví a bude to hlasitě oznamovat svým voličům. Ale nezabrání obstrukcí tomu, aby k hlasování vůbec došlo. Ačkoli nástroje na to má. Volný je jasně zveřejnil a SPD k obstrukcím vyzval. Dal Okamurovi šanci, aby se choval v jednotě slov a činů, když jde o tak důležitou věc.

Průměrný počet slepic: 3.8 (10 hlasů)

Je, dle řádu sněmovny, realizovatelné.
Platný zákon lze odstranit pouze zákonem. Nelze pouze konstatovat, že pro mne neplatí.
Kolik návrhů zákona, či dodatků podal Volný a jeho skvadra a kolik SPD? Volný je nyní nezařazený poslanec a může kafrat co chce. Strana, která má svůj klub, která má ve sněmovně více, než jednoho poslance musí postupovat dle pravidel a situace. A to co se děje na pozadí mnohdy nevíme, nebo o tom máme záměrně zkreslenou informaci..
Alespoň takto to vidím já.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Jde o nepřijetí návrhu zákona nového. A tady jsou možnosti poslaneckého klubu jasné. Přednostní práva spolu s přestávkami mohou zablokovat jednání sněmovny na libovolně dlouhou dobu a ani 170-členná parlamentní většina s tím nehne žádným způsobem.

Nechápu, jak můžete problém otočit na odstranění platného zákona. To je úplně jiný příběh. Přeci to víte, nebo ne?

Průměrný počet slepic: 4 (8 hlasů)

Spojil jsem tu Volného a spol. antikampaň s jejich minulým tvrzením, ohledně sbírání podpisů ke zrušení pandemického zákona.
"Pandemický zákon lze zrušit jen novelou – a to je na dlouho, jelikož poslanecký klub SPD byl jediný poslanecký klub, který hlasoval proti pandemickému zákonu, takže nemáme bohužel ve Sněmovně většinu. A ještě vyvrátím další lež, kterou o SPD šíří lidé, kteří chtějí záměrně oslabit vlasteneckou scénu. S několika poslanci není možné finálně zablokovat Sněmovnu a zabránit nepřijetí zákona, když je proti nám většina. Sněmovna může jednat i celý víkend. Není tak možné zabránit přijetí zákona, když je většina stran ve Sněmovně pro. Tyhle neustálé zoufalé lži a pomluvy neúspěšných politiků na adresu SPD nemá smysl více komentovat,“ dodal na závěr Okamura. "..tolik z PL 12.5.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Test-do-restaurace-To-si-….
Dneska je na pořadu dne
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 1231/ – zkrácené jednání to znamená:
Procedura projednávání návrhu zákona ve zkráceném jednání nemá první čtení, předseda přikáže návrh přímo výboru a určí nepřekročitelnou lhůtu, do níž musí výbor předložit usnesení. Poté se koná rovnou druhé čtení návrhu zákona, přičemž může být upuštěno od obecné rozpravy, o čemž se usnese Sněmovna.
Takže veškeré průtahy a snahy o znemožnění odsouhlasení tohoto zvěrstva jsou předem eliminovány, pokud se najde mezi poslanci dost kolaborantů
Kdo to takto tlačí a proč, nechci komentovat..

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Vzhledem k tomu, ža každý klud má nekonečnou řadu přednostních práv, kdy se stále dokola mohu střídat čtyři řečníci a mohou mluvit o čemkoli, třeba předčítat bibli, a k tomu navíc dvouhodinovou přestávku každý den, je zablokování sněmovny jen a pouze otázkou vůle. Navíc aktuálně, když se blíží prázdniny a termíny dalších možných jednacích dnů jsou omezené. na základě nátlaku z ulice, kterrý rozjel Volný a Bojko, tuto hrozbu Okamura použil před týdnem a dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Faltýnek již dvakrát navrhovaný bod z jednání odvolal. Dnes je třetí kolo a SPD zatím mlčí. S pomocí výše zmíněného postupu lze neschválit program schůze nebo bod neprojednat v libovolně dlouhé proceduře klidně i bez obecné rozpravy.

Pokud jde o podpisy ke zrušení pandemického zákona, to je opět jiný příběh. Nevím proč odvádíte pozornost od podstaty věci. V tomto případě jde o petici a snahu poslance Volného dostat petici k projednání na plénu sněmovny. Nic víc.

Průměrný počet slepic: 2.4 (5 hlasů)

Tak nějak mi chybí ten krok k tomu aby se začali sjednocovat. Vlastimile, snad budete souhlasit, že sjednocování vypadá jinak. Místo toho aby si spolu sedli a vyříkali si všechno u jednoho stolu tak upozorňují jen na chyby, perou špinavé prádlo na veřejnosti a občane rozhodni komu věříš. Takto se nebuduje společný tah na bránu. Výsledek bude takový, že obě části oslabí.
Volný není tak naivní, aby neviděl, kam jeho "pravda" směřuje. Ví dobře co dělá a proč.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

a nevíte, jak smýšlí a jaké kroky dělá. O sjednocování usiluje průběžně. Uspořádal několik kulatých stolů s velmi detailní a současně veřejnou diskusí, ke kterým pozval veškerou alternativu a mimoparlamentní opozici. Někteří přišli. Někteří se s ním sjednotili. Všem nabídl nejlepší možný model, jak sestavit společné kandidátky. Detaily si můžete vyhledat, záznamy kulatých stolů jsou na Utrubce. Jeho sjednocený Volný blok je i nadále otevřen dalším. Dlouhodobě podaná ruka vůči SPD je Okamurou okázale ignorována. Nyní se sbližuje s Trikolórou bez Klause juniora a z Trikolóry současně utíkají krysy, které opouštějí loď, když do ní teče. Vysvětluji si to tak, že projekt Trikólory se zvrtnul a pro kariérní politiky přestal být naplánovaným výtahem k moci. Viz nedávný rozhovor u Xavera, najděte si to.

SPD má stále šanci vrátit se ke kořenům a po volbách utvořit s Volným blokem a Trikolórou zásadní blokační sílu ve sněmovně, se kterou nebude možné nejednat a nedělat "bolestivé" kompromisy. A to je naším společným cílem. Myslím mým a Vaším, Dane. A věřím, že i většiny zdejších návštěvníků. Budete-li volit SPD, je to v pořádku. Riskujete podobně jako já, když budu volit a propagovat Volný blok. Slovo propagovat je důležité. Protože získání deseti hlasů je desetkrát významější, než jeden vlastní hlas.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

To je ta, co šla do holportu se "Svobodnýma" a "Soukromníky"?
Co budou ve sněmovně zásadně silově blokovat?
******************
(...) Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková uvedla, že tříčlenné uskupení bude usilovat o štíhlý stát, bohatého občana, svobody a zachování české měny. (...)
(...) Za soukromníky bude kandidovat v Praze mimo jiné předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek,... (...)
(...) Podobně předseda Svobodných Libor Zahradník označil uskupení za nejlepší volbu pro podnikatele a živnostníky. Sliboval snížení daní. (...)

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zivnostnici-volby-trikolora.A210605_…

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Oba to vidíme jinak. Volného skutečně nesleduji detailně. Jen mne vždy nadzvedne veřejný útok na SPD.
Spojení s Trikolórou, která odmítla spolupráci s SPD mne nepřekvapuje. Jen to zvýší procento, které získají ve volbách. Do sněmovny se nedostanou. To je jedna z mála věcí, na které se shodnu s Vidlákem.
Možná, že není klidnější a ústavní cesta ta správná k vyřešení současného stavu.
Možná, je skutečně lepší vzít už do ruky vidle. Bylo by to rozhodně rychlejší, oni se této cesty strašně bojí, ale zase by se to mohlo zvrhnout. To co se stalo na Ukrajině by nás mělo varovat. Takový majdan pak odnesou jen nevinní a davová psychóza způsobí mnoho zbytečných škod.
Je nutno počítat s tím, že manipulaci s veřejným míněním mají na 'centrále' zmáknutou. Patří jim tisk, televize, i ty námi neplacené, zavedli si pro cenzuru internetu svoje pravidla. Velké firmy mohou taky pomocí, když budou nepohodlné vyhazovat z práce. O spravedlivých soudech a soudcích můžeme jen snít.
Dovedete si představit jak by na nás útočila Unie, jaké podrazy by na nás chystala? Jak dlouho se rozcházejí s VB a všechny dohody jsou na plichtu. Snesla by takové jednání a nedostatek všeho naše totálně rozhádaná společnost?
Na dnešní demonstraci proti omezování svobody, tedy kovid pasům a očkování, hlavně dětí, bylo pár stovek lidí.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.