Dejte si mě na seznam

Autor
Štítky

V neděli jsem ve svém článku o církvích vzpomínal na svoje blogerské začátky. Na můj první text, který jsem poslal Vlkovi ke zveřejnění. Tehdy mi Vlk odpověděl, že je to hezký text, ale ať počítám, že tím naštvu obě strany. Pokud si přečtete tehdejší diskusi pod článkem, tak se Vlkova slova beze zbytku naplnila. Říkám to proto, že po osmi letech veřejného psaní a po čtyřech letech Kydů jsem se velikým obloukem dostal tam, kde jsem byl na začátku. Štvu obě strany.

V leckterých kruzích už jsem zapsaný jako rozvraceč společnosti, který stojí v cestě těm mladým krásným a světlým zítřkům. To proto, že jsem odmítl plivat na Babiše, odmítl jsem bojovat proti pěstování řepky, odmítl jsem vidět Ameriku jako vždycky a jedině dobrou, přiznal jsem Rusku právo na jejich zájmy, posmíval jsem se řečem o tom, jak jsme skvělá a suverénní země, dělal jsem si legraci z toho, jak s námi všichni zametají. K tomu jsem se nevybíravě vyjadřoval o pravdolásce, pro líbodémo jsem měl jen despekt, Václav Havel pro mě nic neznamenal a Zemana jsem považoval za chytrého politika. 

K tomu jsem nevěřil našim majnstrýmovým médiím, ba dokonce jsem se v mnoha případech zařizoval přesně opačně, než média radila a i když jsem neměl dost informací, stavěl jsem se kvůli jejich pověsti do opozice zcela automaticky. K tomu jsem si dovolil býti levičákem mezi pravičáky, věřícím křesťanem mezi ateisty, spořádaným manželem a otcem mezi svobodně rozvedenými a zemědělcem s nohama od hnoje mezi měšťáky. 

Pak přišel covid. 

A já se stal rozvracečem i z druhé strany. Protože na začátku jsem covid nepopíral, později jsem ho nebagatelizoval, stavěl jsem se na vládní stranu, podporoval opatření i když to znamenalo hospodářské ztráty, dovolil jsem si tvrdit, že boj proti covidu je bojem za Piráty. Dodnes nijak nevrním blahem nad Flákancem Volným a jemu podobnými a nemyslím si nic pozitivního o těch, kteří dodnes mají tendenci tvrdit že covid je jen marketing. 

Tím jsem se ohnivým písmem zapsal i na alternativě.  Stačí si přečíst kteroukoliv diskusi pod mým článkem na Pravém prostoru a je jasné, že v případě jakékoliv občanské války dopadnu úplně nejhůř...  budou mě spolehlivě pronásledovat obě strany. 

Včera jsem tomu všemu ještě nasadil korunu.

Nechal jsem se naočkovat.

V znojemském očkovacím centru jsem si nechal píchnout Fajzra. 

A navíc jsem to udělal  přesně z těch ovčanských důvodů. Loni jsme "k móři" nakonec raději nejeli, protože jsme nevěděli, jak se to bude jevit při návratu. Tak chci děcka vytáhnout k velké louži letos. Nechal jsem se naočkovat právě proto, abych mohl jet. K tomu jsem se nechal naočkovat, protože nebudu muset leckde nosit roušku, budu moci do hospody a místní výčep u Šťovíka bude potřebovat, abych tam vypil celou řadu tupláků.  Udělal jsem to proto, že hodně věcí bude jednodušších. 

Udělal jsem to, protože covid existuje, že je nebezpečný a že chci návrat normálních časů, které se ale nevrátí odporem proti čemukoliv smysluplnému, ale prostě proočkováním populace a díky tomu bude možné tlačit na vládu, aby zavládly normální časy. O Gatesovi a o spiknutí, že nás chtějí ovládat trvalou epidemií, si myslím svoje. Tedy lépe - nevěřím ani za mák. Stejně tak se nějak neobávám, že by mě očipovali. K tomu se nebojím tyčinky v nose a  neměl jsem problém s rouškou na hubě na veřejných místech. 

Kdybych si mohl vybrat, vzal bych Sputnika, protože to je vakcína ze staré školy, je levná a má dobré reference. Ale když na výběr nebyl, šel jsem tam, kde dávají,Fajzr. Ten má také dobré doporučení. Zařizoval ho Trump a vsadím se, že poamericku do jeho vývoje nalili obrovské peníze. O vedlejších účincích, narozdíl od ostatních výrobců, není slyšet. Teď když píšu tento text, cítím v rameni podobnou bolest, jako při tetanovce. Moje žena šla se mnou a cítí se podobně jako já. 

A víte co? 

Zjistil jsem, že to stejně vidí hodně lidí. Bylo tam fakt hodně lidí a já poslouchal rozhovory. Většina tam šla proto, že možná jsou za ovce, ale alespoň nebudou za hejly. Šli na očkování, protože si přejí normální časy a nejsou ještě tak zblblí, aby viděli ilumináty za každým rohem. A dokonce bych si myslel, že takhle to udělá 70% lidí. A když to udělají, bude to skutečný a opravdový tlak na vládu. Pokud se naočkuje tolik lidí, tak buď virus řádit přestane a pokud ne, bude alespoň skutečný a zřetelný důvod si myslet, že nám lžou a chtějí nám tu udělat koncentrák. 

Prostě jsem dal vládě šanci, aby to udělala, jak si naplánovala.  Aby zkusili svojí cestu z pandemie a z lockdownů. A byl jsem příjemně překvapen hladkou organizací, rychlostí  a profesionalitou. Bavil jsem se na místě s člověkem, co nás uváděl dovnitř. Měli jsem chvíli času, tak jsem se ho ptal, jak to tam mají. Narváno. Přijde 98% objednaných. Po očkování se má čtvrt hodiny čekat, jestli se člověku neudělá blbě, ale on tam ještě nezažil ani jeden takový případ. Lidi jsou ukáznění, nedělají problémy. Přijdou a odejdou. 

Fakt věřím, že do září bude populace proočkovaná (a promořená). Budu mít skutečný a nezpochybnitelný argument vůči čemukoliv co přijde. Nebude to žádné věštění, žádné dojmy vydávané za pojmy. Nebude to snůška hloupostí z neznalosti, nebude to paranoia ze spiknutí. A pokud by zase covid začal řádit i přes proočkování populace, bude to alespoň jasný, skutečný a nezpochybnitelný důvod vládě nevěřit ani slovo. Ale mezi námi... podle mě se covid na podzim vrátí jen za těmi, co teď machrují, že se naočkovat nenechají. A většina z nich si nakonec potichu na pigáro stejně dojde, až realita ukáže, že očkování nijak nemorduje a že sice nebyli za ovce, ale jejich život tím nebyl o nic lepší a oni se nestali ani váženými ani statečnými. 

Dejte si mě na seznam. Nikdy nebudu poklonkovat tomu, co považuju za hloupost i kdybychom se v jiných případech hladce shodli. A mám dojem, že takových nás bude většina. Přišlo mi to tam v očkovacím centru tak nějak v klidu.  Normální lidi udělali normální čin a normálně se o tom věcně a v klidu bavili. A bylo jich fakt hodně. Skoro mám chuť říci, že takhle to bude i ve volbách. Že ta většina prostě nikde nekecá, nedává na odiv svojí angažovanost. Ale když na to přijde, tak hlasují obálkou i nohama. Včera jsem viděl hodně hlasujících. 

  

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.8 (135 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Já slivovicí.

Průměrný počet slepic: 4.1 (13 hlasů)

tak používáme ty. Vejdou se i do docela mrňavé kapsy a potřeba je nepatrná.
Slivovice by mi bylo líto, ta se má užívat vnitřně :o)

Průměrný počet slepic: 4.3 (13 hlasů)

Ten "tekutý penicilín" je lépe užívat vnitřně ... no zatím se mi ruce neklepou (zaplať pánbů) tak navybryndám ... na ruce mám denaturovaný alkohol, dotovaný peroxydem.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)

Přeju Vám Vidláku, i celé Vaší rodině, aby Vás nedohnaly spike proteiny a aby Vás nám Pán Bůh zachovati ráčil. Já se v žádném případku očkovat nenechám. Takže si mě taky můžete dát na seznam. Mimochodem, v noci jsem si přečetl knížku ,,Synagoga satanova." A musím říct, že ačkoliv se považuji za kovaného konspiračního teoretika, tak mi spadla čelist. Vřele všem doporučuji k přečtení. Budete zírat.

Průměrný počet slepic: 4.2 (18 hlasů)

In reply to by Margon (neověřeno)

Trvalý odkaz

je dobrá knížka - také jsem ji přečetl a mám ji doma. Ještě jsem k tomu přidal "Protokoly Sionských mudrců" ...

Průměrný počet slepic: 3 (5 hlasů)

Více se myju (to ale také může uškodit) a auto nepůjčuju. Ani k osahávání zevnitř.

V té nouzi (zdravím všecky ty, které si stále platíme za vytváření a držení REZERV /ne nul a jedniček v počítačích/ !!!) jsem si např. madlo košíku Kaufíku mazal tuším že Strohem 80 % - ním, ale lezly mi na něj mouchy, tak jsem ho sundal.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Jožinek Chlorků (neověřeno)

Trvalý odkaz

nestačí. Jen bych sem překopíroval Kubáče:
"Kdysi vás při každé injekci popatlali jódem a nikdo s vámi nijak nediskutoval. Ve stejné době nám při studiu mikrobiologie tloukli do hlavy: LÍH NENÍ DESINFEKCE !!!. Tedy líh ničí spoustu baktérií i virů a kolik válečných veteránů by nedožilo míru, kdyby nebyla "vodková" desinfekce i anestezie, ale ještě jednou : desinfekce MUSÍ obsahovat nějakou oxidační složku. Takže desinfekce JE chloramin, SAVO, ajatiny, Septonexy, fenol, formaldehyd, nehašené vápno, ozón, peroxid vodíku ( i ten z barev na vlasy ). Naopak správná desinfekce NENÍ 90% toho, co se jako "omezeně virucidní" desinfekce ve špitálech používá. Zejména bych si dovolil vás varovat před slovem "bezchlórový" ( přírodní, ekologický, odboratelný, šetrný ). Pokud má výrobce nutnání cokoliv inzerovat jako "bezchlórové" - je to většinou na hovno - zejména pokud se jedná o desinfekci. Koronavirus jako "obalený" RNA virus je sice na lihové vodičky "desinfekce" citlivý, ale pro soukromé potřeby v rodině - lépe smrdět choraminem nežli rakví.

Princip dezinfekce spočívá v tom, že zabíjí mikroby. Spolu s tím může zabít ( nebo poškodit ) i nějakou tu naši buňku, proto byly staré a účinné desinfekce vyřazeny z používnání jako "příliš dráždivé" nebo dokonce "příliš rakovinotvorné". To může být pravda, pokd by "na desinfekci" zemřelo třeba 10 - 100 lidí ročně. Nyní - s potenciálním rizikem 200 000 mrtvých na koronavirus se nám toto riziko "rakovinotvornosti" poněkud posouvá"

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku, jste mluvící tvář mlčící většiny. Dalo by se toho o tom napsat hodně, ale proč?
Kdo má rozum, pochopí, a kdo ho nemá, tak je zbytečné mu to vysvětlovat.
S malými odchylkami jsem na tom stejně. Jen ateista mezi ateisty případně věřícími, ale ne církvi. Myslím, že na vašem dvorku jsou tací naprostou většinou.
Gratuluji!

Průměrný počet slepic: 4.2 (53 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dal jsem panu Vidlákovi i Vám po pěti kurach. Na našem dvorku jsem katolík jak poleno.

Průměrný počet slepic: 3.7 (12 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

dnes je to týden od druhého Fajzra. V obou případech bez problémů a co tak vím v mém okolí cca 20 kousků totéž. Souhlasím i s Vidlákovým popisem organizace v očkovacím centru, ačkoliv opačný konec republiky. Všechno jak po másle, lidí hodně a přesto žádný remcal, organizátoři příjemní i při tom fofru. Zaslouží dík. Balzám na duši v tom přetrvávajícím marasmu.

Průměrný počet slepic: 3.8 (16 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Taky patřím k mlčící většině.

Průměrný počet slepic: 3.5 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Děcka, volte jen a zásadně jen svoje potřeby. Věřte, že vám to zachrání život. A gdyž něgdo stojí o to aby se o ně staral, hoďte mu je na stůl. Nigdy je nenechte o vás rozhodovat podle jejich vědomí a svědomí. To je sebevražda. Smajlík si zvolte.

Že máte názory, to je pěkný, asi to blboně odlišuje od zvířat, ale to vostatní, to je fakt bída. To ja fakt zoufalý jak se nechaj blboni utahat na blbé nudli.

Průměrný počet slepic: 3.5 (38 hlasů)
Trvalý odkaz

a opět mám stejnou zkušenost jako Vidlák.
Organizace šlapala jak "švejcary", dokonce ještě větším fofrem než při první dávce - dnes jsem čekal asi tak tři minuty. Pak zhruba pět minut v ordinaci (z toho cca polovinu jsme strávili krátkým pokecem) a čtvrthoďka čekání na kolaps. Personál milý, ochotný, rychlý; lidi v čekárně v klidu a někteří potichu konverzující.
Zatím dobrý. Akorát vpich bolí ještě víc než minule, takže zítra očekávám nástup další týdenní dávky únavy a spavosti.

Ale...

Jestli přijdou s tím, že příští rok znovu a další roky taky tak, tak se asi vzepřu.
Letos jsem šel, protože potřebuji další pracovní smlouvu. Pokud bude do budoucna zbytí, raději se budu nadosmrti šťourat v nose nebo flusat do ampulky a půjdu do předčasného důchodu. Leda by i u nás byl k dispozici Sputnik; k těm západním rychlokvaškám prostě nenám důvěru.

Co se pandemie týče, tak tam to asi mám podobně jako Vidlák taky.
Proběhla nebo stále ještě probíhá, protiepidemická opatření fungují, s fuseklí na ksichtě se jakž takž dá fungovat a protože jsem korunáče prodělal a byl to pěknej hnus, nemám nejmenší důvod zpochybňovat jak jeho existenci, tak jeho nebezpečnost. A nehodlám riskovat nakažení sebe nebo svých blízkých či kolegů a dětí ve škole, sousedů a kohokoli jiného. Ač mám k některým opatřením vnitřní výhrady, stejně je dodržuji a budu dodržovat zase.
Klidně si mě mohou zpochybňovači také dát na seznam.

Průměrný počet slepic: 3.9 (48 hlasů)

9 měsíců je jen jakési ouřední rozhodnutí. Očkuje se zatím příliš krátce, tak skutečná doba dostatečné hladiny protilátek není moc známá, natož "jistá". A navíc, je to dost individuální.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

až na to, že Vy jste protestant a já katolík a hlavní rozdíl je, že nevláčím nohy hnojem. Měl jsem kdysi zahrádku, protože byl tehdy, za Husáka, problém sehnat jahody a černý rybíz. Na obojím ujíždím a tak jsem se přemohl a zahradničil. Jenom hned jak to šlo jsem zahrádku, prodal.
Takže nejste sám a mlčící většina zdaleka neřekla poslední slovo, natož průzkumným agenturám.

Průměrný počet slepic: 3.9 (37 hlasů)

A

Průměrný počet slepic: 2.1 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

K vakcínám mRA nemám důvěru vzhledem k jejich novosti a obavy před dlouhodobými vedlejšími účinky. AstraZeneca nemá dobrou reputaci. Zvolil bych vektorovou vakcínu Sputnik, což asi nepůjde. Takže bych rád vektorovou vakcínu Johnson & Johnson. Doufám, že tu možnost budu do podzimu mít. Zdravím!

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)

In reply to by Jirka B. (neověřeno)

Trvalý odkaz

T

Průměrný počet slepic: 2.8 (17 hlasů)

In reply to by Jirka B. (neověřeno)

Trvalý odkaz

protože proteinové vakcíny jsou používané opravdu léta.

Průměrný počet slepic: 3.9 (15 hlasů)