Hatemani vs. vláda

Autor

Na úvod krátký popis, jak se nám koroňáček dostal do domácnosti... Minulý týden v sobotu na moji ženu přišla rýma. Taková echt kvalitní rýmička s důkladně ucpaným nosem, tlakem v dutinách a bolením hlavy. V dnešní době člověk nikdy neví, takže pro jistotu jsme odhlásili kluka ze školky a řekli rodičům, že se s nimi teď raději nebudeme vídat. Žena zalehla a nasadila klasickou lidovou léčbu. Potit se, pít hodně tekutin a večer před spaním strčit nohy do škopku s "vařící" vodou. Od nohou si prohřát řádně celé tělo, dokud se nos sám od sebe neuvolní. Já se v práci držel dál od kolegů a i děti jsme se snažili v rámci možností držet dál od vrstevníků. Ve Vidlákově je teď zima nevídaná, sice málo sněhu, ale každý kopeček je politý vodou, takže tu máme úžasné ledodráhy. Snažili jsme se, aby se tam děcka s nikým zbytečně nepotkávaly. 

Jak rýma postupopvala a vrcholila, žena pozvolna ztrácela čich. Ale jen pozvolna. Chuť jí v podstatě zůstala. Připisovali jsme to zahlenění, to tak při rýmě je, že člověk kterému neustále teče z nosu a ucpává se mu, tak moc necítí. Každpoádně žena zůstala v rámci možností v posteli, nechodila ven, nákupy jsem obstarával já. 

Ve čtvrtek rýma povolila, ženě se udělalo v podstatě dobře, ale čich se nevrátil. Tož jsme objednali antigenní testovací sadu která přišla v pátek odpoledne a ... "má ho tam". Bohužel test přišel pozdě jak na zavolání doktorovi, tak na zavolání hygieně. 

Svým způsobem jde o houby. Celý předchozí týden jsme v podstatě dodržovali karanténu, takže jsme to určitě dál neroznesli. Obvolali jsme každého se kterým jsme se potkali třeba i mezi dveřmi. Především jde o kamarády našich dětí, kteří si navzájem nosí úkoly. Všechny jsme upozornili, ať především alespoň týden nechodí za babičkami a dědečky. Ženě je den ode dne lépe (ale pořád má preventivně klidový režim), na děckách nic nepozorujeme a já jsem "zdravý jako buk." Teď bude především zajímavé, jak funguje státní covidová mašinérie. Testování, nařízená karanténa a tak podobně.  Všem děkuji za přání. 

Na Covidu je nejhnusnější ta jeho zákeřnost. Od manželčina sobotního zalehnutí až do středy se covid nijak nelišil od rýmy. Nebýt toho ztraceného čichu i bez ucpaného nosu a nebýt současné covidové situace, tak by nás to zřejmě ani nenapadlo. Za jiných okolností by manželka nejspíš dál zvládala chodit na nákupy a "rýma" by ji nijak zvlášť nelimitovala. Kdo ví, kolik lidí bychom zvládli nakazit. 

Mimochodem... slíbili jste mi tolik Isoprinosinu, že bych mohl začít vařit pervitin. Nebude od věci začít shánět i Ivermektin. Zítra yjde článek od jednoho našeho čtenáře, který už s ivermektinem pracuje dva měsíce a má s tím zajímavé zkušenosti. Pokud by se do shánění Ivermektinu někdo pustil, určitě dejte vědět, kde jste ho sehnali. 

 

A teď už dnešní článek: 

Na začátek bych rád udělal jeden češtinářský zásah. Zajisté víte, že máme čtenáře Hejtmana, který zcela určitě není šéfem žádného kraje. Vzhledem k tomu, že se teď budeme kraji zabývat, rád bych odlišil na první pohled šéfa kraje od našeho čtenáře. Proto budu o krajských šéfech mluvit jako o hatemanech. Alespoň pro dnešek.   Díky Občane, vymyslel jste to moc pěkně... 

Ve čtvrtek Andrej Babiš vystoupil před poslanci i před kamery a řekl tam zcela jasně, zřetelně a na plnou hubu, aby o tom nemohlo být nejmenších pochyb, že Česká republika potřebuje pro boj s epidemií nouzová stav. Ve svém projevu před poslanci se jich přímo zeptal, co má udělat pro to, aby nouzový stav prodloužili, protože bez něj budou umírat lidé, přehltí se zdravotnictví a stane celá řada dalších katastrof. 

Můžeme spolu polemizovat, co tím myslel a jaké jsou jeho skutečné úmysly, ale nikdo nemůže popřít, že Babiš celou dobu až do čtvrtka neustále vydával signály o tom, že nouzový stav potřebujeme. V žádném jeho veřejném projevu ani na minutu nezaznělo, že bychom se bez nouzového stavu obešli, že ho to vlastně nezajímá, že je mu to jedno. Všechny ty jeho Čau lidi byly o tom, že nouzový stav je to jediné, co nás dělí od katasofy. Řekl to? Ano řekl. 

Pak došlo na jednání sněmovny, kdy ještě ráno byli všichni bojovně naladění, střídali se u pultíku a mluvili o tom, že vláda s nimi málo jednala, nesplnila jejich návrhy a proto mu nouzový stav neprodlouží. Že to hejtmani zvládnou lépe a radostněji, že bude prostě dobře, když vláda už do ničeho nebude zasahovat. Večer se ke slovu dostali starší poslanci a pozvolna se začaly objevovat i jiné názory. Že hatemani budou mít problém, že nemají vhodné nástroje, že se všechno otevře a není způsob, jak by tomu kraje mohly zabránit. 

Osobně si myslím, že kdyby schůzi přerušili a pokračovali v pátek, tak by Babišovi ten nouzový stav schválili. Ve čtvrtek ale byli všichni ještě v rauši, zdivočelí a s horkými hlavami a tak udělali něco, co Babišovi právě zachránilo křeslo. Převzali odpovědnost v tu nejblbější možnou chvíli a ještě zamkli do trezoru tu jedinou zbraň, která byla k dispozici. 

Od té doby sledujeme kroucení žížal. Je samozřejmě zcela jasné, že pokud hejtmani přilezou za Babišem, aby opět vyhlásil stav nouze, tak to bude voda na jeho mlejn. Oni se budou plazit a on jim možná milostivě vyhoví. Do toho už ústavní právníci upozorňují, že vláda nemůže znovu vyhlásit nouzový stav, když ho poslanecká sněmovna shodila. Že to může vláda udělat jen na začátku, když žádný nouzový stav nebyl. Teď se musí řídit rozhodnutím sněmovny. Mají pravdu předsedo... Nebo možná nemají, dneska je i ústava jen názor. Ale každopádně tento právní názor bude stačit Babišovi na to, aby se k žádnostem hatemanů stavěl rezervovaně, případně aby z toho bylo alespoň malé vítězství. 

Možná na stav nouze ani nedojde, protože leckterý hateman se cítí být výš než císařpán a přece se neponíží klekáním před Babišem.... Takový Kuba včera řekl v rozhovoru, že vláda dělala blbá a nepromyšlená opatření a že to ale nesouvisí s nouzovým stavem. Samozřejmě tupý novinář se nezeptal, proč tedy netepali do těch blbých opatření a nouzový stav nechali v platnosti, když to s těmi blbými opatřeními nesouvisí...  Ostatně co si Babiš může přát víc, než rozhádané hatemany mezi sebou?  Schválně za jak dlouho nám Kuba vyměkne. 

Andrejko teď může klidně naprázdno mlátit slámu floskulemi o tom, jak krajům pomůže, jak pro ně udělá všechno co bude moci, ale ve skutečnosti bez toho nouzového stavu moc udělat nemůže. Tak držet zavřené školy a hospody. A to chci vidět, jak dlouho to hospodští vydrží, když uvidí, jak jedou vleky, prodává se svařák, jsou otevřené bazény  a podobně. Stát nemůže dát nad rámec zákona žádné peníze, přestanou platit vládní kompenzace, vůbec všechno pondělkem skončí. 

Hatemani za ANO samozřejmě budou mít dveře otevřené, hatemani za opozici to budou mít horší. Vsadím se, že hatemani za ANO jako jeden muž požádají vládu o vyhlášení stavu nouze a ti ostatní se budou kroutit jak žížaly. 

Nevím v této chvíli, jak se bude vyvíjet samotná epidemie, ale myslel bych si, že nic moc. Že se za dva týdny dočkáme skutečně přeplněných nemocnic a umírání po chodbách. Proto jsem rád, že právě teď budu doma v karanténě. Teď bych se nechtěl dostat do nemocnice s žádným problémem. Proč si myslím, že se dočkáme přetížených nemocnic? To je jednoduché - pokud mají pravdu covidalarmisté, dojde k nárůstu nákaz a bude to. Pokud mají pravdu chřipečkáři, že je to jen hra s čísly, tak vězte, že si s nimi Andrej bude hrát a pořádně. Tak či onak se dočkáme ošklivých čísel i ošklivých obrázků. 

Jaké možnosti má opozice? 

Buď jejich hatemani předvedou neuvěřitelný drajv a čeští občané se znovu semknou (ať už za epidemi nebo proti Babišovi, to je teď vlastně jedno) nebo se prostě ukáže, že chřipečkáři měli pravdu a k žádnému nárůstu v nemocnicích nedojde.  Pak není co řešit. Babiš bude odejít, ukáže se, že neměl pravdu, že je to jen další oligarcha v řadě, co chtěl víc než mohl.  

Ale pokud čísla začnou dramaticky narůstat (a tvrdí to všichni zainteresovaní) a v té chvíli má celá opozice jedinou možnost. Schválit vyhlášení stavu nouze a vypít si kalich ponížení až do dna. 

Mimochodem milí chřipečkáři - vysvětlete mi jednu věc - za ukončení nouzového stavu hlasovali ti, od kterých bych nejvíc čekal, že je plati Soros a EU. Piráti, Starostové, TOPka. Jak si to vysvětlujete? Neměli být právě oni ti nejhorlivější při zavírání lidí do trvalých koncentráků a neměli oni nejvíc prosazovt uzavírky a čipování populace? Jak se stalo, že Gatesovi hoši uzavřeli spojenectví s konspirátory typu Volný?  Nemáte ve vašich výpočtech o uměle vyvolané hysterii nějakou chybu? 

Jaké možnosti má Babiš? 

Neskonale větši. Především má teď čas.  Vláda už neřídí boj proti epidemii a vlastně jen poskytuje součinnost krajům. Babiš si teď může dovolit čekat a vlastně ani nemusí házet krajům klacky pod nohy. Stačí když se bude držet litery zákona a on se teď postará, aby se jí přesně a do detailu držel. On se teď postará, aby vyšlo najevo, na co byl nouzový stav dobrý.  

Ve zbylém čase může sledovat, jak se vyvíjí epidemie a s ní i nálada obyvatelstva. Jak se hroutí nemocnice, jak přestává fungovat úplně všechno, jak se objevují lidi, co vůbec neměli covid, ale přesto umřeli, protože se pro ně nenašel volný doktor. Jak se do neměckých hytlermarketů nedostane německé zboží, ukáže se, že téměř každá položka v obchodě běžně několikrát překračuje hranice... Andrej bude jen upozońovat na excesy. Vlastně ani nemusí. To za něj udělá sorosovská Česká televize, která chce mít lidi očipované a zavřené navěky ne?  Nálada v davu se bude měnit skokově... 

A pak, až přijde ta správná chvíle, může Babiš přijít jako záchrana. Ta škála možností je obrovská. Od zcela neústavního převzetí republiky a odpovědnosti, až po zcela zákonný postup.  Každý den po který porostou čísla nakažených, každý den po který se budou nemocnice utápět v průseru, každý ten den mu přidává legitimity pro cokoliv.

Kdybych já byl Bartošem, tak se ještě dneska seberu, nasypu si popel na hlavu a domluvím se, aby sněmovna znovu nouozový stav vyhlásila. Budou si mi posmívat jen teď. Do voleb je ještě daleko. Může se na to zapomenout. Je lepší, když se mi teď budou posmívat za něco, co se vlastně ještě nestalo, než když mě za čtrnáct dní budou nenávidět až za hrob. 

Modroptáci by měli urychleně vyslat jejich teflonového debila Fialu, aby udělal to samé. Fialovi to ztrapnění vlastně ani nedojde, on je vůl odjakživa. Pak by ho mohli modronetopejři sesadit a zvolit si Kubu. Takhle budou mít nejmenší ztráty. Nějaké to procento voličů a jeden blbej předseda. Pokud to neudělají, přijdou o mnohem víc voličů, přijdou o Fialu, Milku, Kubu a další lidi, kteří se teď den ode dne víc ztrapní. Kubu jeho arogance přijde draho. Netolického jakbysmet. 

Pekarová a jeji TOPka nemá šanci. Řepu Feriho jsme viděli ve sněmovně naposledy. 

Okamura, mladý Klaus, Volný a jeho registrovaný partner se budou ucházet o stále se zmenšující okruh voličů chřipečkářů. Vzhledem k tomu, co nás nejspíš čeká za vlnu, tak mezi chřipečkáři zbyde jen maličká hrstka konspirátorů. Většině dojde, co se stalo a nějak si to odůvodní. 

Kdybych byl voličem opozice a chtěl bych, aby se Babiš po volách odporoučel, tak teď tlačím na své volené zástupce, ať jdou a ztrapní se opětovným přijetím nouzového stavu raději teď, dokud škody nejsou moc velké.  Páni opoziční poslanci budou muset spolknout hodně hořkou pilulku. Babiš si dá záležet, aby jim to znechutil co nejvíc. Ale budou to pořád menší ztráty, než když budou zatvrzele odmítat. Přijdou o všechno. Už týden říkám, že neprodloužením nouzového stavu vsadili všichni opozičníci na jednu kartu - že se epidemie nezhorší. 

Babiš má v ruce ministesrsvo zdravotnictví. Prakticky žádný nemocniční doktor epidemii nepopírá. Ústav zdravotní statistiky už jasně řekl, jak to dopadne. Firmy Fajzr a ostatní mají také zájem na tom, aby epidemie jela.  Fakt si někdo myslí, že se čísla nezhorší? Že i kdyby chřipečkáři měli pravdu, že se v habaďůře nedá pokračovat? Fakt byla od opozice dobrá taktika vsadit na to, že bez nouzového stavu se počty nakažených zlepší?   Milí chřipečkáři, jestliže věříte, že vláda nám doteď lhala, upravovala statistiky, vycucávala si čísla z prstu, myslíte, že v tom teď nebude pokračovat?  Źe se zrušil nuzový stav a tím pádem už vám vláda nemůže lhát? Nebo prostě vše pojede dál? 

Běžte se všichni semknout. Nevylejzejte z domu, nechoďte ani do bazénu ani na lyže. Nechoďte nikam, seďte doma. Pokud to neuděláte, právě jste si zařídili nikoliv demokraticky zvoleného oligarchu, ale  vůdce se vším co k tomu patří, který přijde z vůle lidu, až bude nejhůř. A vůbec to nemusí být Babiš. Teď už stačí jen charismatický řečník, který bude ve správnou chvíli na správném místě. A pokud někdo takový přijde, bude zbytečné dělat volební zákon. 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.5 (98 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Babiš je prostě geniální, jak se dokázal zbavit nouzového stavu a přitom to hodit na opozici. Koblihy mají jasno!!

Jenže svět Za zdí je úplně jiný :-)

Průměrný počet slepic: 2.5 (43 hlasů)

nápravne zařízení se prosím pěkně jedná?

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)

In reply to by jaryn (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale možná, že nejde o zařízení nápravné, nýbrž naopak o zařízení nálevné. Alespoň ve škebloňově případě.

Průměrný počet slepic: 4.3 (24 hlasů)

Svět za zdí je jaký, a kde?

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

A tak řekla bych, že se Vám zde v naší bublince líbí,
jste zde poměrně často.
Jaký jiný důvod byste měl, sem chodit?
Aha, jedna z Vašich nepsaných potřeb ?

Průměrný počet slepic: 4.4 (20 hlasů)

- jen jsem konstatoval, že svět za zdí je jiný. (A dodávám, že čím dál více jiný, bublinka se vzdaluje realitě.) Ale je už tradicí, že Váš příspěvek reaguje na nebo, co jsem nenapsal :-)

Není ale problém reagovat na Vaše téma: líbí se mi tu či nelíbí? Původní zvědavost se časem změnila na "guilty pleasure" :-) Oceňuji pány Gerda nebo Alefa, jak dokáží perfektně smíchat velké lži, trošku pravdy a otevřené bláboly s šikovným konspirováním, ab vám zahráli pěkný dezinformační popík.

Pana vidláka mi začíná být líto, on cítí odpovědnost jdoucí za hranicí bublinky, ale vypadá trochu jako chudák Babiš: ať se snaží na bublinku působit co nejlépe, dopadne to jako obvykle ... léta se tu bojovalo proti zahraničním firmám, které vyrábějí vakcíny jen pro prachy, ale teď je najednou třeba očkovat .... vidlák sám chtěl v prosinci rozvolňovat, aby teď utahoval ... všechno hází na mladé a krásné, ale místní staré obludy sem otevřeně psaly, jak vesele oslaví silvestra (a navíc ti mladí a krásní jsou nejméně zmanipulování antivakcinačními konspiracemi) atd.

Pan vidlák má takovou bublinku, jakou si stvořil. Moc bych chtěl, aby jeho výzvy k osobní zodpovědnosti alespoň někoho ovlivnily a tím pomohly dalším, ale jsem skeptický.

Každopádně panu vidlákovi - a dalším v podobné situaci - přeji, ať si covidem projdou bez následků (vím, jaké to je).

Průměrný počet slepic: 2.2 (13 hlasů)

- A no jo, koukám, že jsem to opět a zase popletla, no co už, zasmějeme se mé hlouposti a jedeme dál temným močálem kolem bílých skal.
A řazení komentáře je jaksi jiné také,...
- Že se bublinka vzdaluje realitě - to bublinky holt dělaj, i ty z bublifuku, jsou krásné, plují si vzduchem, poletují a najednou bum prásk, je po kráse i po bublince.
- Jak kdo píše - vyplývá z jeho vlastních zkušeností, neboť každý žije ve skutečnosti v poněkud jiné bublince.
- Jako že by měl Vidlák iluzi, že změní svět? Ale prosím Vás, nezapomeňte, že žije ve Vidlákově a to dá sakra zabrat a iluze velmi brzy sebrat.
- Výrobci vakcín - prosím pěkně, naši vědci vymysleli vakcínu proti covidu na tradičním základě, tuším, že i odzkoušeli na myších, jenže holt proč by to stát, nebo nějaká firma dále financovala, že ano. Nezájem,... tož nakoupíme cizí. Konkurenci na trh nepustíme....atd. atd.
- Jak kdo oslaví Silvestra, uvolňování, na Štědrý večer půlnoční,... no, ohleduplnost a kázeň ? Nevím, jak to kde probíhalo,... my si troufli jet za dcerou až na nový rok, a to jen 3 metry od dveří s ní 10 min povykládat.
- skepse ke kázni a zodpovědnosti druhých - jak jsem už kdesi psala, také tomu nevěřím. Lidi se holt srocovali, srocují a srocovat budou. Bez rozestupů, mytí rukou, bez roušek. I když kdo ví, jak jsou roušky účinné,...
- Takže Vy jste covidem prošel? Pak víte, o čem píšete. Doufám, že jste v pohodě, u nás tím prošli 4 členové rodiny, další možná bez příznaků,....

Průměrný počet slepic: 4 (7 hlasů)

Nedělejte si iluze, ta 'česká vakcína' bylo jeho, čeho na světě vzniklo hodně. Složité není něco vymyslet v laboratoři, ale právě dotáhnout to do fáze klinických testů (což znamená miliardové náklady s nejistým výsledkem). Tenhle český projekt byl od začátku nereálný.

Inu covidem jsem prošel, ale podařilo se mi (díky opatrnosti i štěstí) nenakazit ty nejstarší v rodině ... takže to dopadlo dobře.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

To je mi jasné, že ty peníze by na další testy nikdo nedal.
No, my zatím také měli štěstí, že se nám, nyní nejstarším v rodině, nákaza vyhnula.
Nevím, jak dlouho jste po covidu, ale buďte opatrný, ale to vy víte:-)
Ale jsou i jiné diagnozy, které jsou těžké, a to je pořád něco k řešení.
A to mi něco děti říkají, až jsou z nejhoršího venku.
Rok 2020 byl však hodně extrémní, snad to letos bude lepší, i když něco už zas bylo,...

Zatím bez slepic

manažer. Právě dokázal uzavřít dohodu s hejtmany a tím vypracoval vítězství zdravého rozumu nad ničemností parlamentních politikářů i protivládního Senátu.
Zmetek Vystrčil už kvičí, že dohoda je protiústavní, tak ať podá ústavní stížnost zmetek. Než to soudní diktatura Rychetského projedná, už bude všechno jinak.

Průměrný počet slepic: 4.4 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

děkuji

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

případnou volbu např. Okamury s "chřipkečkářstvím". Například já mám v úmyslu volit SPD bez ohledu na to, co Tomio říká o covid-19. Pořád si myslím, že EU je pro ČR významně větším ohrožením než covid. Covid působí rychleji, v "úzkém spektru". EU ovlivňuje naše bytí plíživě a daleko obsáhleji než covid.

Eventuální hloupý postoj Okamury k covidu nemůže převážit přínos jasné artikulace nutnosti opustit EU.

Průměrný počet slepic: 4.5 (51 hlas)

Bruselští pokračují ve svých eko a jiných bláznivinách, covid necovid.
Jen jsou za tím covidem schovaní jako za bukem s vědomím, že se lidé aktuálně věnují právě jen covidu.
Viz moje včerejší poznámka na téma "mrtvá myš".

Průměrný počet slepic: 4.3 (23 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Čím dál více lidí říká, že se EU zhroutí jak RVHP. Jen to bude mít ještě dlouhou setrvačnost tak 10 let. Ještě jedna epidemie typu Covid 19 a EU za Čínou beznadějně zaostane.

Průměrný počet slepic: 3.8 (15 hlasů)

Mám podobný názor.
Kovid, nehledě na závažnost situace je krátkodobé ohrožení, které dříve, či později zmizí.
Rozhodnutí z EU nás poškozují, viz např. dotace v zemědělství.
Nicméně zatím se dělala rozhodnutí která jsou vratná.
Sice těžko a s finančními ztrátami, ale vratná.
Pokud ustoupíme tlaku na import lidí, kteří s námi jsou kulturně nekompatibilní, je jedno pod jakými záminkami, jednalo by se o nevratné rozhodnutí.
Naše vnoučata by žili zcela v jiné zemi.
Nikoho jiného kdo by hájil v parlamentu naše dlouhodobé zájmyneznám. Momentálně jen SPD Okamury.

Průměrný počet slepic: 4.9 (28 hlasů)

In reply to by Jan z Helvajzu (neověřeno)

Trvalý odkaz

Můj milovaný Okamura bude furt statistický rebel. Nemá "koaliční potenciál" a kdybych já i moji souvěrci na ocase poskakovali, většinu v parlamentě nikdy mít nebude. Samozřejmě pláču. Nicméně je potřeba zařídit, aby nebylo ještě mnohem hůře. Volte Babiše. Všichni. Zatlačte slzu v oku. Jak rád bych volil Okamuru. Tentokrát fakt nesmím.

Průměrný počet slepic: 2.9 (11 hlasů)

In reply to by Jirka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme.
---
Abych byl upřímný, nevěřím Jirkovi ani slovo - právě toto je jedna z taktik, jak připravit Okamuru o voliče.
Já vím docela přesně, proč Okamuru volím, a budu ho volit i v případě, že bych byl jeho voličem jediným.
Z lehkou nadsázkou: otstupljenje? Takoe slovo v našem slovarje ně nachoditsja.

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

In reply to by Alef Nula (neověřeno)

Trvalý odkaz

také to hodnotím jako taktiku na úbytek voličů od Okamury.
Má přes 10% preferencí a možná vyleze na 15%
Může být ve vládě.

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

In reply to by Jan z Helvajzu (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jenže Okamura neudělá nic s covidem, ani s EU. Jako sorry, i kdyby skutečně chtěl, neudělá nic.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Mě spíš napadlo. že až to vidlačkám donde, do jakého pekla (psej matěre) je chtěli jejich vidláci v zájmu bezpečnosti poslat na výtěry a na školení jak sedět hrobníkovi na zavirované lopatě, fláknou jim po hubě mokrým hadrem.

No a co se tejká teho našeho zbohatlíka co si koulí naše peňáze v dotacách a ziskách do váčku, tak mě spíš připadá, že ste se už všichni pomátli. Místo teho aby nám dělal dobře, spravoval v náš prospěch zemi a majetky, hledíte na jeho kuplíření a uhejbání jako na fodbal. To berete jako hru? Ste normální? Muheeeee

Průměrný počet slepic: 4 (40 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

Výborně, vypadá to tak, že zde jediný máte zdravý rozum. Nebo už je případné falšování statistik normální?

Průměrný počet slepic: 3.6 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

hejmani jsou ochotný požádat, ale maj požadavky. Asi něco z peněz, a zmírnit některý opatření, co jsem četl, ty nejvíc nesmyslný. A Babiš nechce.

Takže pakliže jim necouvne v něčem a nedohodnou se, neschopnost dohody padá na jeho hlavu. Opět. Kápo bez armády.

Průměrný počet slepic: 3.6 (32 hlasů)

Když chci někoho o něco požádat, nejsem tím, kdo si může klást podmínky. Zvlášť, když ten požádaný je jediným, kdo mi může (ale NEmusí) vyhovět.

Hejtmani, zejména hatemani mezi nimi, jsou v nezáviděníhodné situaci.
1) Ukázalo se, že jsou NEschopní. Nedokázali totiž přesvědčit SVOJE partaje, aby zachovaly nouzový stav. Inteligentnější voliči to postřehli a v dalších volbách si na to vzpomenou.
2) Ukázalo se, že jsou NEschopní podruhé. Nedokáží se vypořádat s korunáčem BEZ nouzového stavu. Nemají na to ani pravomoci, ani rozpočty, ani materiální a personální zabezpečení. Předstírali, že jsou králi, ale ukázalo se, že jsou nazí. Inteligentnější voliči to postřehli a v dalších volbách si na to vzpomenou.
3) Ač se dlouho prsili, jak se obejdou bez vlády a bez nouzového stavu, tak okamžitě poté, co byli nouzového stavu a vlivu vlády zbaveni, vyšlo najevo, že lhali. Inteligentnější voliči to postřehli a v dalších volbách si na to vzpomenou.
4) Nyní nemají jinou možnost než přilézt za premiérem a požádat ho, aby NS ZNOVU vyhlásil. Pro některé z nich to je doslova noční můrou a ošívají se velice velmi. Leč jinou možnost nemají. Parlament NS vyhlásit nemůže, ale oni ho mocinky moc potřebují. Jediný, kdo ho vyhlásit smí, je vláda a v odůvodněných případech dokonce sám premiér; a aby toho nebylo málo, tak ho vláda ani premiér vyhlásit NEMUSÍ. A když budou drzí, arogantní a nenažraní, tak s nimi vyrazí dveře.

Škodolibé "muhehehe" je zcela namístě.

Babiš může být zcela v klídku a vychechtanej právě proto, že NEMUSÍ. A jestli je chytrej, tak jim NEvyhoví, protože by mu to nadělalo zbytečné problémy s parlamentem.
To si hejtmani i hatemani už uvědomili a také už vědí, že všechno špatné, co ze zrušení NS vzejde, jde plně za nimi.
Oni nemohou žádat; oni budou muset Babiše PROSIT, aby jim vyhověl. A když to neudělají a on jim nevyhoví, tak jsou v loji. NIKOLI Babiš, ale hatemani.

Do s...loje se dostali, a to vlastní blbostí, i poslanci ze sněmovní "opozice" plus komplet celý Senát tím, jak proti NS vystartovali, aniž by měli jakýkoli záložní plán.
A kdyby ho teď Babiš znovu vyhlásil (což doufám, že neudělá) a oni ho znovu sestřelili, zapadnou do vlastních "loje" ještě hlouběji.
Varoval je Babiš, varoval je president, ale oni neposlechli, odvážně skočili do senkrůvny a ještě v ní vítězoslavně křepčí.
No, komu není rady, tomu není pomoci...

Průměrný počet slepic: 4.4 (40 hlasů)

Za epidemii je pořád odpovědná vláda a hejtmani jsou ochotni přistoupit na společné řešení, tedy na žádost o obnovení nouzového stavu, jen tehdy, splní-li vláda jejich požadavky. (Otevření všech obchodů, služeb, fitcenter, bazénů, lanovek za dodržování podmínek)
Dnes v 10 má jednání hejtmanů, vlády, zástupců hygieny, ředitelů nemocnic, pokračovat.
Důležité je, že hejtmani si nepřipouštějí odpovědnost za vývoj epidemie, ale jsou ochotni s vládou spolupracovat, když vláda splní jejich podmínky,
Takže se nic nemění a hejtmané jsou vládě milostivě nápomocni, když ona splní jejich podmínky. Snahou je, aby postupovali jednotně, aby být tlak na vládu účinnější.

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)

Když budou Hatemani postupovat jednotně, tak to půjde přes Sněmovnu, protože to nejsou Babišovy peníze, viz níže.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

trochu jinak, protože
1. Nejdřív Půta prohlásil, že hatemani nouzák potřebují
2. Na večerní tiskovce vlády (Babiš, Havlíček) oznámil přeceda, že jednání pokračují v neděli (nic moc víc). Ostatní domněnky byly až v dotazech žumpalistů
3. No, a pak to vzala do ruky naše vaše protivládní ČT a postupně (opakuji postupně, to je na tom důležité) k tomu přidávala vlastní informace a zvěsti od přizvaných “znalců”.
4. K tomu ještě ČT znovu vyzpovídala Kubu, který, asi z únavy, mluvil poměrně k věci.
4. Ráno to od ČT většinově přebral (z lenosti, nebo schválně) majnstrým a už to vyznělo tak nějak JINAK.
:-)

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

Stát nese odpovědnost za ochranu veřejného zdraví. Tu zajišťuje dle platných ústavních a běžných zákonů, které mu pro to vymezují rámec.
STEJNOU odpovědnost ovšem nesou i hejtmani dle STEJNÝCH zákonů s pravomocemi POUZE pro příslušný kraj, POKUD vykonávají samostatnou působnost.
OVŠEM oni, resp. kraje, vykonávají i PŘENESENOU působnost ve státní správě.

Takže jsou odpovědní úplně stejně jako stát, zastoupený vládou jakožto výkonným orgánem.
Pokud se rozhodli bojovat proti vládě, bojují tím i proti státu, jehož jsou současně reprezentanty v rámci krajů.

Vláda hatemany o nic nežádala a nežádá, pokud jde o NS. Ona se totiž, byť velmi krkolomně, může bez NS do značné míry skutečně obejít a kraje pro to nepotřebuje.
Kraje naopak vládu - tedy výkonnou moc s celostátní působností - velice velmi potřebují. Protože samy NS vyhlásit nemohou a bez NS jsou v řiti.
Vláda si momentálně může hodit nohy na stůlv a točit mlejnek, bo MZd a MV mají pravomoci pro výkon státní správy v rámci kovidkrize. Sice nedostatečné, nicméně použitelné s celostátní působností. Kraje mají v podstatě kulový, ale velikánskou odpovědnost (hlavně politickou, že...) a "bláto na hřišti" ze zjištění, že jako samosprávné kraje nemají šanci korunáče vošéfovat.

Vláda spolupráci krajů NEPOTŘEBUJE a může si klást podmínky.
Kraje spolupráci vlády POTŘEBUJÍ a podmínky si klást nemohou.
Dokud to těm blbům nějaký právník dostatečně nevysvětlí tak polopaticky, aby to pochopili, dotud není šance zavést nějaká ÚČINNÁ opatření.

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

Přesně řečeno

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Napsal uživatel Občan (neověřeno) dne Ne, 14. 02. 2021, 02:26

Pane Občane, poraďte prosím.

Co bude Babiš dělat, když část Hejtmanů požádá o Nouzový stav, a část Hatemanů nepožádá?

Kdo bude mít přednost při poskytování pomoci finanční, materiální, personální?

Podle mého laického názoru přednost budou mít Hejtmani s Nouzovým stavem, protože tam je situace vážnější, pomoc lze poskytovat přímo, atd..

Hatemanům může Babiš poskytnout dotaci, po schválení Sněmovnou, a Hatemani mohou nakupovat na své riziko.

Pletu se?

Průměrný počet slepic: 4.8 (10 hlasů)

vůbec nic a odkáže je na platnou legislativu a na momentální situaci po zrušení NS.
Maximálně je může škodolibě odkázat na partajní sekretariáty, aby si to tam vyříkali.

Nikdo. Žádná pomoc nebude, vyjma eventuálních krizových dodávek zdravotnického materiálu vč. očkovacích látek zajišťovaných státem PŘÍMO.
Prošel jsem platné zákony a zjistil, že Metnar si honí triko, ale nemá pro své sliby vojclů ve špitálech a starobincích zákonnou oporu. Resp. má JEDNU, a to velice chabou a snadno napadnutelnou.

Nebudou. Nouzové pidistavy může vyhlásit opět pouze vláda a nikdo jiný.
Pokud by ale na něco takového vláda přistoupila, měla by okamžitě podat demisi.

Ne, nemůže. Rozpočtová pravidla mu nic takového neumožňují. Takový krok mohl učinit POUZE za trvání NS. Ten však byl zrušen a vláda nouzových pravomocí pozbyla.
Nyní MUSÍ postupovat jen tak, jak jí to umožňuje BĚŽNÝ provoz státu. NS FORMÁLNĚ není, byť FAKTICKY trvá dál.

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

No může být, ale k bodům 1,2,3, - kolik myslíte, že je těch inteligentnějších voličů? Když se dívám vždy na výsledky voleb, přijde mi to jako přehlídka marnosti.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

zadresuji pouze poslední odstavec:
Jestli má být Babiš tím Velkým Vojenským Gumákem, overlordem a velkovezírem, tak mne takový výhled nechává naprosto klidným a v mé duši se rozhosťuje hluboký mír s vědomím, že Bába na to naprosto nemá, s přehledem zkazí co může a velmi brzy bude po něm jak po hadovi.

Jinak přeji hezkou neděli (dobrých přání není nikdy dost).

Průměrný počet slepic: 3.6 (25 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vidlák má pravdu.
Jednou ze základních vyjednávacích taktik je udržet soupeře v přesvědčení, že je tím chytřejším, ...až se odkope, udeřit....tvrdě, nemilosrdně a definitivně.
Opravdu si myslíte, že člověk, který vydělal miliardy se nechá utáhnout na vařené nudli od party zhulených mařen a spolupracujících dementů (byť by je v nějaké Lhotě zvolili i za starosty)? Myslíte, že mu ty love cpali do ruksaku dobrovolně? On nekalkuluje na tři tahy dopředu, on musí na dvacet, včetně variant....
Ještě bude hodně legrace...

Průměrný počet slepic: 4.2 (31 hlas)

Legrace bude, ale že babisch je hňup o tom není sporu. Ten není schopný kalkulovat, všechno nasvědčuje tomu, že to co je je díky někomu jinému.

Průměrný počet slepic: 3 (10 hlasů)

Odstavili jaderky, ostatní nečisté energie taktéž a ejhle mrzne.
Pro změnu nemají luxovat https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/svedsku-chybi-odstavena…

Průměrný počet slepic: 4.7 (16 hlasů)

vůbec nemusí Švédy trápit. Můžou vrtule větrniků roztáčet rukama. Budou mít elektřťinu a ještě se při tom zahřejí. Snědí (pozor! Jde o přívlastek shodný! Nikoli přísudek! Pohov!) Novošvédové jistě rádi se přidají.

Průměrný počet slepic: 4.4 (25 hlasů)

Vlastně jsem to ani nestih domyslet. Tam, kde už není kde sebrat proud v únoru, hrozí podobná katastrofa jako hladomor. Těm lidem co umřou díky moudrým opatřením vlády, která si v létě odhlasovali, je určitě šumák, jestli zemřou hlady, nebo zmrznou.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

to by mi až tak nevadilo, v tomto směru se chovám ekologicky už od svatby.
Ale kdyby mi zatrhli dobíjet si el. vložky do bot, to by mě dost rozladilo.

Průměrný počet slepic: 4.3 (18 hlasů)

to nejste schopen přidělat si kličku a převod ke starému dynamu na kolo a obé (s nezbytným transformátorem) na opasek.
Pak stačí držet při řezání pilu jen jednou rukou, druhou točit kličkou a vyhřívat si boty po celou směnu průběžně!
Nechápu, jak technicky a fyzicky neschopné lidi váš chlebodárce DOSUD zaměstnává !

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

ale nechám si poradit. Přijeďte se svojí vizí a předvedete mi jí.
Ještě by šlo z bot strhnout tu trapnou gumovou podrážku, místo ní připevnit kovovou, rozdělat oheň a vždy, když dojde benzín a mám sváču, si do toho žhavého stoupnout a během těch 10 minut si je nahřát a pak mě to bude krásně hodku topit.
Ale do té doby budu používat vložky do bot, které si doma nabiji, mají baterie uvnitř, takže z nich nečouhají žádné drátky a pilu mohu držet oběma rukama (což se při její váze celkem hodí).
Každopádně, až mi jednou nepůjdou nabíjet, již jsem klidný, mám vaší i svou metodu tzv. v zásobě.

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

ponožky, vlněné vložky do bot a lehké péřové kalhoty? My tedy na zimních vandrech nosíme dvoje ponožky a během dne je eventuálně měníme.

Pak je ještě další možnost - objednat si z Ruska válenky. Jsou z vlněné plsti a jedny vyjdou na asi 900.- Kč. Jsou v podstatě nezničitelné, bezúdržbové, hřejí i vlhké a navíc jsou velice pohodlné. Ovšem nejsou dyzajnové a pro machrování se opravdu nehodí.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

nemají ocelovou špičku a Bernard, pokud dodržuje bezpečnostní.. jí mít musí.
Aby si pilou neřízl do prstíků na noze.
Pokud mu to vyhovuje, jsou vyhřívané vložky do bot nejlepší řešení.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

Bloomberg píše, že mrazy a sníh zapříčinili, že ceny na plyn a elektřinu raketově stoupají - místy plyn o 2400% (24x) a elektrika 40x (jedná se o velkoobchodní ceny na spotu, tak třeba v Texasu stála 1MWh přes 4200$ - pro spotřebitele 5475.95$)
https://www.bloombergquint.com/business/weekend-freeze-to-set-records-i…
Holt když počasí s.re na ten grýndýl a sníh nestíhají odvážet ani ze silnic, neřkuli ze slunečních článků...

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.