Kdo to bude?

Autor

V pondělním vydání Práva vyšel úplně geniální článek Jana Kellera ohledně otravy Navalného. Je tak dokonalý a všeříkající, že ho zde musím přetisknout. Škoda jen, že Keller svou úvahu nedomyslel až do konce. Ale od toho jsme tu my na Kydech, abychom jeho opomenutí napravili. Než ale budeme pokračovat, zde je zmíněný Kellerův článek: 

O látce zvané novičok toho již víme opravdu hodně. Její vlastnosti nejpregnantněji vystihl bezpečnostní analytik Jan Schneider. 

  • Je to látka dvojsložková, k její účinnosti však není zapotřebí vždy obou složek. 
  • Je to plyn, který se dá dobře mazat na kliky.
  • Je tak extrémně prchavý, že vydrží na tomtéž místě působit celé týdny. 
  • Účinkuje vždy okamžitě s výjimkou těch případů, kdy účinkuje až po nějaké době. 
  • V malém množství působí automaticky smrt, v množství větším se však dá přežít.
  • Pozná se zcela bezpečně podle toho, že v některých případech zasahuje i osoby, které po něm pátrají, jindy je pro všechny, kdo se vyskytnou v okolí, naprosto neškodný.

 

K této analýze můžeme dodat snad ještě jeden poznatek. Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.

Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.

Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

 

Jestliže o novičoku zcela spolehlivě toto všechno víme, měli bychom být s předstihem připraveni na to, že ho Rusové opět použijí, aby se vyřadili z možné účasti na dostavbě Dukovan. Otázka je, jak jim v tom zabránit.

Já  bych se chtěl zaměřit na Kellerův poslední odstavec a dokončit to, co on začal. Kohopak nám "bude muset Putin otrávit", aby se konečně  definitivně Rosatom vyřadil z tendru na Dukovany? 

Zeman nedávno prohlásil, že mu Pompeo sice loboval za Westinghouse, ale Zeman ho poslal do prdele. Ještěr z Hradu si zřejmě může ve svém věku dovolovat i na amerického soudruha protektora, ale Babiš to má samozřejmě horší. Má peníze, má moc a bude se snažit, aby mu to zůstalo. Zcela jistě se s kamarády američany bavil o tom, že Rusko vyřadí, pokud dostane dobrý argument. 

Bylo by to několikanásobné plus. Stačí "aby Putin poslal nějakého vrahouna"  na nějakého významného babišova odpůrce a je to. Rosatom je vyřazený, Babiš se zbaví nebezpečného nepřítele a kdo ví, jestli se nějaký Temelín či Dukovany vůbec bude stavět. A tak už od rána přemýšlím nad seznamem vhodných kandidátů na "ruskou otravu."

Nejprve zkusme definovat, jak by měl takový otrávený kandidát vypadat. Musí být výrazně protiruský, ba nejlépe rusobijec první kagegorie. Musí být všeobecně mediálně známý, aby jeho fotky pronikly snadno do každé domácnosti. Musí to být někdo, o kom už v této republice každý slyšel. Měl by být také přiměřeně pohledný, aby jeho strhané rysy řádně zapůsobily. Musí mít za sebou nějakou významnou protiruskou akci, aby měl Putin řádný motiv. 

Musí se významně angažovat i proti Babišovi, aby se celá ta habaďůra dala propojit i s naším Andrejem. Aby ten musel politicky výrazně konat, aby ze sebe smyl ten stín podezření. Měl by být ženatý, protože pláč vdovy a její pomstychtivost dělá velmi slušné PR a dá se to mediálně dobře využít. 

A samozřejmě musí být blbej jako studebaker, aby neprokoukl, co se na něj chystá.   Dále by neměl mít žádného mocného ochránce, který ho má lidsky rád, protože mocný politik/mafián může ze žalu dělat nečekané věci. 

Jistě nějaká jména napadnou i vás, ale já bych to viděl na Řeporyjce... Udělal pomník Vlasovcům, vysmíval se reportérům v ruské televizi, zároveň je známý tak moc, že každý v této republice vidí, kdo je. Zároveň je přiměřeně politicky neúspěšný, protože to sie dotáhl na starostu, ale na šéfa ODS už ne a to kandidoval proti blbečkovi Fialovi. Jeho tatínek je jednou nohou na Pravdě Boží a nemá tak dlouhé prsty, aby se mohl míchat do vyšetřování jeho otravy.  Zároveň by se všem ve vládě i v parlamentu hodilo, aby tenhle magor zmizel. Mladý Novotný ovšem vypadá jako prase, takže mezi zdravým a otráveným bude jen minimální rozdíl. 

Na druhém místě bych viděl mladého Koláře, který je rovněž dostatečně blbej a odstranil Koněvovu sochu. Putin má nádherný motiv. Tady mi úplně nesedí jeho otec, který je hlavou protiruského postoje u nás a nejsem si jistý, zda by synáčka obětoval a pokud by mu nic neřekli, zda by to neprokoukl. Mladý Kolář je přiměřeně hezký, takže bolestné grimasy jeho obličeje by krásně fungovaly. 

Na třetím místě bych viděl náš senátorský postrach králíkáren - Drahoše. Ten se ukázal také dostatečně tupým i přes vědeckou kariéru. Je řádně proamerický a pase ho rusobijec senátor Fišer. Drahoše zná každý v republice, má manželku, která je ambicióznější než on, takže jako truchlící vdova udělá kupu mediální práce. Zároveň se Drahoš nechává krásně vodit na vařené nudli, takže nebude problém ho domanipulovat na to správné místo, kde mu dají čuchnout Novičoku.  Jsem trochu na vážkách, jestli na třetí místo nepatří právě ten senátor Fišer, ale ten je příliš inteligentní, aby se nechal zabít a není tak mediálně známý. Většině lidí by jeho smrt nijak neutkvěla. 

Je to vaše vážení čtenáři. Vůbec jsem nezmínil, kdyby došlo na nějakou přiměřeně pěknou holku... třeba Pekarová Adamová by vypadala v rakvi velice vhodně. Ale ta také není příliš známá. Kalousek je podle mě mimo nebezpečí, protože jeho smrt by této republice příliš prospěla. 

Takže... jaké máme další vhodné kandidáty na otravu novičokem, abychom mohli Rusko včas a definitivně vyřadit z tendru na Dukovany? 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (94 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Když bylo Janu Kellerovi pouhých osmnáct let, vstoupil do KSČ. Díky tomu se stal nejen asi nejmladším komunistou v okrese Frýdek-Místek, ale i slouhou režimu, který je podle zákona 198/2003 „zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný“. Později to vysvětloval těmito slovy: „Jestliže člověk pracoval v oblasti společenských věd, tak předpokladem byl vstup do komunistické strany… Pokud budu cynický, tak jsem se tehdy poprvé zachoval naprosto pravicově. Myslel jsem jen na svůj osobní prospěch. Byla to normální součást běžné a nikterak oslnivé životní dráhy člověka ve společenských vědách. Mým největším snem tenkrát bylo získat zaměstnání ve Slezském muzeu v Opavě…“

Průměrný počet slepic: 1.6 (49 hlasů)

děda, který bal tak mazaný, že použil k prokázání totožnosti při vyjednávání o vstupu do KSČ fotrovo úmrtní list.
Tuto skutečnost vysvětloval tím, že jako opravdu chytrý, opravdu krásný a opravdu mladý jedinec prostě úplně mrtvý být nemůže, jelikož hrob má v daleké Transylvánii a přitom je v hospodském sálu, kde tehdy probíhala stranická hádka - pardon - schůze.
A dokonce ve stranické buňce hned po přijetí založil vzdělávací kroužek, ve kterém učil přihlášené soudruhy užitečné dovednosti, které se hodily do tehdejších domácností. Například pilně vyučoval, jak se správně saje krev, jak se propichuje dřevěným klackem srco a jak se vije pohřební věnec z česneku (to by se hodilo do truhly Řepoňovi z Práglu, kdyby ho chtěl někdo narvat do tlačenky).

Průměrný počet slepic: 4.6 (35 hlasů)

Btw. pokud mne paměť příliš neklame, kdesi (snad na Kose?) jsem zahlédl odkaz na nádherný spot umístěný na YT. Bylo to v ruštině a byl tam skvělý návod, jak vyrobit z pracovního úrazu "případ" takového kalibru, aby smetl vládu, či rovnou prezidenta. Čuměl jsem na to s otevřenou chlebárnou.

Tady je : https://youtu.be/X0t7n7p_syw

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

... dost dobrý...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by tdx (neověřeno)

Trvalý odkaz

z ruskeho serialu Spjaščije (Spici agenti) Спящие
Seriál Spiaci agenti, je fiktívnym príbehom, ktorý začína teroristickým útokom na Ruské veľvyslanectvo v Líbyi, pri ktorom zomrie 17 diplomatických zamestnancov. Útočili ľudia miestneho poľného veliteľa Ahmeda Salima. Ruská spravodajská služba FSB pri zásahu v Salimovom dome našla u jeho syna Fataha video s informáciou o pripravovanom teroristickom útoku v Moskve. Ústrednou postavou seriálu je Andrej Rodionov ktorý útok na veľvyslanectvo prežil. Pre FSB pracuje ako špecialista na blízky východ a antiteroristickú činnosť. Po pätnástich rokoch služby na blízkom východe sa vracia späť do Moskvy, kde dostane za úlohu zistiť viac informácií o pripravovanom útoku. V priebehu vyšetrovania Rodionov prichádza na to, že isté udalosti, ktoré majú spojitosť s útokom na ambasádu v Líbyi, sa nedejú náhodne, ale sú súčasťou viacstupňovej operácie pravdepodobne zahraničných spravodajských služieb, ktoré sa začali sústreďovať okolo pripravovaného rusko-čínskeho kontraktu na veľkú stavbu plynovodu, ktorý je tesne pred podpisom.
https://www.csfd.cz/film/578045-spjascije/komentare/

Serial (obe serie) se da najit na znamem ukladacim serveru, nebo jej muzete sledovat na slovenske televizi - https://www.rtvs.sk/novinky/filmy-a-serialy/231890/spiaci-agenti-na-obr…

Toz je docela pikantni, protoze v serialu je velmi dobre popsana role "sakralni obeti", podobnost s Kuciakem je samozrejme zcela nahodna ;-)

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Tak Keller se ti nezdá, ale ten to aspoň vysvětlil tak, že tomu rozumí snad každý, krom tebe. Ale co takhle amerikobijec, čo to tárám, rusobijec generál
PetrPavel. Ten to vysvětlil tak, že přísaha je blbost, když přeci chci změnit režim a proto i vstup do strany je vlastně zásluha. Jo toho by jste chtěli rusofóbové za presidenta. Máte recht, hlavně čest.

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

rek, ze zradit prisahu prezidenta bude pro nej malina ...

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

Kolik bylo vám, když vás naverbovali k té trolloelfí lidské spodině?

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

doufam,ze stejny argument zazni i u prezidentskych voleb, pac zatim co Keller drzi nazorovou linii za poslednich 10 let stejnou (mozna i dyl) , svaty komous kandidujici na prezidenta jenom za poslednich par let mel Milion chvilek pro zmenu nazoru, od absolutniho zniceni Ruska az po "miss krasy soutez" svetovy mir

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

.

Průměrný počet slepic: 4.1 (14 hlasů)

krát jedna kura a blbeček dvoječka jako první hňup v diskuzi.

Průměrný počet slepic: 4.6 (19 hlasů)

Že ses mě zastall.

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

posledni dobou se tak premnozili (debil, blbecek, debil, blbecek, akorat v posledni lavici snemovny...), ze je potreba zavest povinny odstrel, a ne hajeni.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

S Kellerovou inteligencí není problém si dělat z blbečků prdel.

Průměrný počet slepic: 4.9 (35 hlasů)

Petra Pavla taky.
Zdeňka Svěráka táta.
Jiřinu Šiklovou děda s babičkou.
Jaromíra Štětinu kmotr. Asi.
Asi určitě.

Průměrný počet slepic: 4.7 (31 hlas)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

jen mýmu tatovi se to nepovedlo :-))))))))))

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Můj tatík jako kapitán ČSLA nebyl připuštěn do blbý Jugošky, anžto jeho prastrýc byl US NAVY velitel letadlové lodi ve WWII, admirál co velel jedné skupině té slavné ámerické výpravy do Antarktidy ( rodinný klan, tam má svůj mys, alespoň podle jména).
A komediant si trajdal?!!!
Tfuj tajxl trepifajxl!
A třikrát!

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

lhali na vojně každé pondělí před obědem (PŠM, neboli politické školení mužstva), blázni z pov... - pardon - vojáci z povolání do Jugošky nemohli ani nijak, prostě vůbec.
Tedy aspoň to o sobě tvrdili a já bych tomu i docela věřil.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Nebudete členem jednoho z těch správných rodinných klanů, které tady přežívají za každého režimu už možná od Bílé hory. (Přičemž ještě předtím stačili jejich předci v roce 1526 navolit na trůn slovanského království s převažujícím protestantským vyznáním pořádného katolického Germána, jen aby náhodou na trůn nedosedl někdo z konkurenčního domácího rodu.) Jako, to víte, na hrdiny kašle pes, co dnes znamená nějaká statečnost v minulosti, třeba v nějaké bitvě o vlast. Důležité je umět se nagelovat lubrikantem od hlavy až k patě, ať dokážete zalézt nějakému tomu západnímu protektorovi do řitě pokud možno celý i s celou famílií. To je, co se dnes cení.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

... někdo politicky nepověřený, nepevný v názorech a s pochybným rodinným zázemím. Takže já úplně Svěrákovi seniorovi ten odpor k minulému režimu věřím. Navíc bylo přece celkem běžné natočit kritický film k režimu typu Nejistá sezóna a v pohodě jej pustit do veřejné produkce, aniž by měl člověk problémy či někdo z jeho rodiny.

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Panu vidlákovy se to taky moc povedlo s mladou paní Pekarovou ležící v rakvičce.
Je to takové křesťanské.

Průměrný počet slepic: 2.7 (20 hlasů)

In reply to by Nazdar (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co má Adamová Pekarová společného s křesťanstvím?
Jaké křesťanské hodnoty vyznává?

Průměrný počet slepic: 5 (20 hlasů)

In reply to by Hamilbar (neověřeno)

Trvalý odkaz

potřeboval narychlo něco vyzvracet...

Průměrný počet slepic: 4.1 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

Minář, Vondra, M.Žantovský, Štětina, Prouza, Jourová - a máte to na rozbor; každý má své klady stát se otráveným neotráveným horákyněm/horákyní

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Je v českém zájmu, aby Babiš a Zeman zemřeli, řekl starosta Novotný.

Průměrný počet slepic: 2.2 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Inteligenci Koláře staršího bych nepřecenoval. On má pouze jedinečnej čuch, najít ty správné řitě, do které pak vraží tu svou "hrdou" hlavu.

Průměrný počet slepic: 4.8 (24 hlasů)

Kolåř staršī nejen inteligentni a bohatej,ale jestěk tomu peknej chlap.

Průměrný počet slepic: 1.8 (21 hlas)

In reply to by Alenka (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Alenko", čim to je, čím to je, že Vám "blbne klávesnice" ale úplně stejně jako referentu Nazdarovi? Samozřejmě že všichni uvědomělí jsou krásní, bohatí (uvědomělost se prostě musí vyplatit) a chytří (to je jasné, když jsou uvědomělí).

Průměrný počet slepic: 5 (21 hlas)

In reply to by Alenka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co se krásy týče, Alenko, pokud Vám lékař předepsal nosit brýle, tak je noste. Zvlášť, když máte 8 dioptrií.

Inteligentní? Bohatej? Pří té Vidlákově prognóze je vlastně nad hrobem. Musela by jste si ho vzít, aby jste dědila. Pospěšte si. Není moc času. Zapíchejte americké vlajky do drdolu a dotoho.

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)

Ale dávejte si při tom "do toho" bacha na urputnou sokyni z ČT09. Ta už má před váma náskok...

Průměrný počet slepic: 4.7 (14 hlasů)

In reply to by Alenka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Alenko,
asi jste se vrátila/vrátil z říše za zrcadlem, protože Kolář starší není ani inteligentní (jinak by jím podporovaní nýmandi nepropadli nebo by je vůbec nepodporoval, protože by poznal, že nestojí za nic = vyvrácení argumentu o inteligenci), bohatý (kdoví, co má za peníze a kde, takže tvrzení se nedá ověřit ani vyvrátit, leda podpůrným důkazem, že musí za prachy podporovat kdejakého nýmanda jako poradce, a tak má hluboko do kapsy), a podle jeho fotky by mohl z fleku na masopust za čerta a ani by si nemusel brát masku. Čili všechny tři údajné přednosti Kolář starší nemá.

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

U P. Koláře (roč. 1962) to podle životopisu vypadá, jakoby mu někdo ten jedinečnej čuch připravoval už od mládí. Tenhle antikomunistický bojovník v roce 1986 dostudoval etnografii a folkloristiku na FFUK (docela dost "tlačenkové místo"), pak hned odborný pracovník v Ústavu etnografie a folkloristiky ČSAV. Na vojnu šel až dva roky po škole (1988 - 1989), po ní ještě před Listopadem 89 stihl Výzkumné středisko pro otázky míru a odzbrojení ČSAV.
Po devadesátém se rozpinkával dva roky v Ústavu pro soudobé dějiny ČSAV a pak už to byl fičák... ministerstvo obrany, zahraničnich věcí. Velvyslancovat začal v roce 1996 ve Švédsku, od 1999 v Irsku, pauza mezi 2003 až 2005 jako náměstek MZV, 2005 až 2010 v USA, od 2011 jeden rok v Rusku (proč tam jen jeden rok?).

Průměrný počet slepic: 5 (16 hlasů)

nesmíte zapomínat, že tato persona odpálila Sarajevský atentát - veřejně to provedli dva fámulové Ruml a Pilip. Je to vybraná šedá eminence, i když se mu moc nedaří /viz jeho prezidentští kandidáti/, ale velký vliv určitě mít bude - je to ovšem taky marioneta "někoho" zvenku - taková převodová páka. /Ale já nejsem vůbec Klausovka, jenom províst to v době, kdy odletěl pryč, byla zbabělá podpásovka./

Průměrný počet slepic: 4.7 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Ve shodě s referentem nazdarem - rakev je taková strašlivě nekřesťanská. Kromě toho, proč propána rakev? Vždyť existuje nemálo Chrenkových, Bakalových či Cikrt-Julínkových nemocnic, které by "nade vší pochybnost" otravu na nový pšouk u nebohé oběti potvrdily - aby se tato následně mohla zase uzdravit, stejně jako skřípal či navalenyj. Zda by byl nutný převoz na "bezpečné utajené místo" by se teprve vidělo. Pokud bude jen "reagovat na slovní podněty" jako navalenyj, tak se to obejde bez převoszu. Pokud bude chtít jako skřípal něco dodat sám, tak ho v rámci ochrany už nikdy nikdo neuvidí.

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

To máte samozřejmě pravdu... ale považte to nádherné PR. Ta Pekarová je na můj vkus jako žena příliš břitva, ale ksichtík i figuru má pěknou. Namalovat se umí, oblíct taky. Jednoho dne si vypne v mobilu určování polohy a pak jí najde nějaký policajt na lavičce, jak sípe, že byla otrávena. Naše republika je malá, nebezpečí z naší strany je nulové, to bych se divil kdyby se to "Putinovi nepovedlo dotáhnout do konce". Na přežití Novičoku potřebujete být velmoc. U nás se to s otravou povede naprosto spolehlivě. A když Blesk uměl sehnat fotku Ivety Bartošové po jejím karambolu s vlakem, to bych se divil, kdyby nesehnali Pekarovou v rakvi.  

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Je mladý, krásný, chytrý, protiruský ... a pár týdnů na nemocniční dietě by mu rozhodně neuškodilo.

Průměrný počet slepic: 3.6 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

je novičoku škoda.

Průměrný počet slepic: 4.5 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Paráda.
Ani jeden nesahá na kliku hřbitova.Zatím ještě není příhodná doba k takové akci,sice se o to některý urputně snaží.
Nejdříve se vychutnáme Čínský čaj,pak se ukáže,kdo s něj onemocní a kdo přežije.
První úkol je Nord-Stream,počkejme si,co udělají Němci,podle toho si můžeme udělat tip,co si může dovolit ČR.

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

že Putin nechal otrávit jakési Navaleného "dobrovolníky" v jakési kanceláři někde na Sibiři.
Že prý jim útočník hodil do kanclu flašku čehosi smrdutého.
Osobně doufám, že to byl merkaptan. Smrdí strašlivě a cimru můžete na nějakou dobu odepsat, bo se v ní nedá pobývat. Kyselina máselná taky není špatná :o))

Průměrný počet slepic: 3.9 (14 hlasů)

Ty asociace, které mi tento textík vyvolal. Neskutečný :-))))))))))
Uvažuju o tý kyselině máselný :-)

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.