Nejdřív suť, potom Adenauer

Autor
Štítky

V poslední době jsem se několikrát přistihl, že se na vývoj v našem světě dívám s pochmurným úsměvem. Cíl jsme nahradili rychlostí a i když všichni vidíme, že to je celé špatně, stejně v tom vesele pokračujeme. Před sedmdesáti roky osmnáctiletí mladíci vyskakovali z vyloďovacích člunů s puškami a kulomety a ti dnešní sedí v hospodě nebo u počítače. V Lidicích se na tryzně sejde pár stovek lidí, ale demonstrace za práva homosexuálů se zúčastní řádově stokrát víc lidí. Víc dětí se narodí mimo manželství než v manželství, každý druhý vztah se rozpadá a nikdo ani nepočítá, kolik se rozpadne nesezdaných párů. Děti si zvykají na druhého i třetího otce, každý blbec má práva, ale nikdo nemá povinnosti, po rodině se demontuje stát, vlast, otčina, prostě všechno. 

Člověk nemusí být jasnovidec, aby mu bylo celkem jasné, že to takhle nepůjde do nekonečna. Ničíme všechno, na čem stály naše životy po stovky let. Naši osobnost neurčuje ani sociální statut řemeslníka, ani profesní odbornost, ani inteligence, ani urozenost, ani původ. Kvalita osobnosti se měří na lajky na fejsbůku. Navíc nám ty poslední zbytky profese či umění sebere ta ekonomika 4.0  s jejími roboty. Pomalu mám pocit, že jediná naše budoucnost bude v tom, že půlka společnosti bude ta migrantská vzbouřená a odpalující se na náměstích, druhá půlka, ta původní, budou policajti a vojáci. Ti budou hlídat tu první půlku a někde v pozadí na to všechno budou makat roboti. 

Jenže dá se vůbec něco udělat? Ano,možná si sami můžete držet svojí rodinu, nechovat se promiskuitně, vychovávat děti a pořídit si jich víc. Můžete se snažit přetvářet své okolí, můžete mít svůj blog, dávat peníze na charitu, ale stejně všechno půjde zugrunde, protože ten okolní tlak prostě nepřetlačíte. Můžete rezignovat a začít pít, můžete se stát revolucionářem, bojovníkem, filozofem i trpitelem, ale ať budete čímkoliv, váš dosah zůstane malý a stejně kormidlo dějin neotočíte. 

Jako za všech dob, dynamika dějin se nejdřív musí vyčerpat. Konrad Adenauer se stal v Německu kancléřem v roce 1949. Jako poměrně starý člověk. Zastával konzistentní názory po celý život. To, co pak ve funkci prosazoval, to bylo to, co hlásal celý svůj život. Ale k ničemu mu to dlouho nebylo. Za císařství ho nikdo nebral vážně, za Výmarské republiky ho nebrali vážně, za nacistů ho nebrali vážně a kdyby se pokusil prosadit cokoliv z toho, co pak později Německo zachránilo, tak by ho nejspíš zlynčovali jeho vlastní sousedé. 

Nejdřív musela být všude kolem suť z bombardování, musely být miliony mrtvých, nejstrašnější porážka v dějinách, zajatci a okupace a až pak mohl Adenauer přijít z něčím rozumným. Do té doby ho nikdo neposlouchal. Až v těch sutinách se jeho teze začaly zdát rozumnými. 

Začínám mít obavu, že také nejsme ochotni poslouchat své Adenauery. Že prostě raději budujeme tisícileté říše a rozum dostaneme, až kolem nás budou vypálené baráky. Chmurně si říkám, že už od toho nejsme daleko. Na druhou stranu, podobných, kteří čekali, až dilemata vyřeší válka, těch bylo vždycky dost. A málokdo si dovedl představit celý ten dosah hrůz, které to přineslo. 

Tož bych prosil, abychom to rozpoznali pokud možno i bez hory mrtvol. Prosil bych, aby si každý pořídil solidní rodinu, alespoň tři děti, držel si tu jednu pořád stejnou manželku, chodil do práce, vykašlal se velkou hmotnou spotřebu a pokusil se ze svého života vytlouct trochu lidství. Jinak k tomu rozumu dojdeme hodně bolestivou cestou.  Ti Adenauerové tu jsou. Jen bych je chtěl poslouchat dřív než bude všechno rozstřílené. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Vidlákův postoj je mi dost blízký a v podstatě vede ke stejnému závěru, ke kterému jsme došli při diskusích „co dělat“ ještě v době, kdy tady byli komunisti a samet nebyl zdaleka na dohled. A sice, že není nutné stát se třeba chartistou a nechat se kvůli tomu vyhodit z práce či rovnou zavřít a přivést tak do neštěstí celou rodinu. Ale je naprosto nutné vědět, co je dobře a co je špatně - a vždy, když se naskytne příležitost, pošoupnout to o kousíček tím správným směrem! Leckdo tento postoj prohlásí za zbabělost. Ale čím dál tím víc jsem životem utvrzen, že je to cesta správná. Vyžaduje to skromnost a trpělivost, ale ty příležitosti se objevují, a když si jich budete všímat, zjistíte, že i docela často. Jen je třeba je neignorovat, ale aktivně po nich pokukovat a vždy jich využít.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kadlasi, poslední dobou jsem nevěděl, jak se postavit ke všemu, co se na nás hrne. Díky Vašemu příspěvku se mi to v hlavě tak nějak pěkně dorovnalo. Děkuji.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Karoslav+Kadlas:
Četl jsem vaše reakce a jsem zamatený pak spíše k tomu co napsal Vidlák. Přesněji, jestli to jak jste ten článek pochopili vy, pak jsem já nepochopil Vidlákův. Já jsem to chápal, že člověk má mít snahu změnit svet k dobrému navzdory zrovna "modernímu pohledu an třídního nepřítele", kdy nepřítelem jsou neustálé změny "politických nepřátel", ale pravda qato o co se má člověk snažit je +-stejné, mění se jenom možnosti jak k lepšímu změnit to okolo sebe. Proto hlavně Kadlasův politický pohled mi říká, že jsem asi špatně pochopil Vidláka a tak musím říci, že v tom případě s ním nemohu souhlasit. Za mě revoluce mění "domnělého" nepřítele, ale zmrdi tím dostávají pouze větší "autoritu" jak zneškodnit problémové lidi co jim kazí kšefty, že to není ani tak o politické příslušnosti, ale boji o moc co běžný člověk musí napravovat krok po kroku prací okolo sebe, aby napravil škody co páchají lidé, kteří věří že nepřítel je schovám za politickou/nábožensko apod. stranou... Proto tedy nesouhlasím s Vidlákem.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Assi je docela možné (a jistě to není na závadu) že se na Vidlákův článek díváme každý jinak.
Já jsem Vidláka pochopil tak, že by bylo dobré se vrátit se od dnešní společnosti pseudohodnot zpět k takovým jednodušším základům. Od vlády peněz a sobectví zpět k selskému rozumu a chování.
Nějak se to na mé gusto poslední dobou rychle mění. Já osobně ztrácím pocit bezpečí. Ne za sebe, já žiju lokálně, asi bych to mohl vypustit, kdych si dostatečně ucpal uši.
Bojím se o své blízké, za za sousedy za známé kteří cestují a pohybují se.
Bezpečnost. To je to, co mi chybí, o čem přemýšlím a rád bych získal zpět. Do celé Evropy. Ne jen pro sebe. Ale hlavně pro budoucí nevinné oběti.
Proto se mi líbil Kadlasův příspěvek. Nepůjdu do nějakého extrému, budu se chovat více jako občan.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlák píše o ekonomice 4.0 , nedávno jsem byl na "školení " respektive jak 4.0 začnem tady u nás zavádět jaký je směr a cíl ....... trochu jsem se poděsil jelikož před lety jsem čet scifi od Kurta Vonneguta Mechanické piano , ten chlapík to napsal v padesátých letech jako scifi , dnes bych to zařadil jako literatura factu

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Omlouvám se za tento test a je škoda, že to zde nelze použít.
<b>Tučné písmo</b>
<strong>taky tučně</strong>

<blink>blikání písma</blink>

<i>Kurzíva normální</i>
<em>taky kurzíva</em>

<b><i>tučná kurzíva</i></b>

<red>je text zobrazený červeně</red>
----------------------
----------------------
+ tágy co njdou na Nová republika

<b>Tučné písmo</b>
<strong>taky tučně</strong>
<hr>
<th>
<blink>blikání písma</blink>
<big>zvětšení písma</big>

<i>Kurzíva normální</i>
<em>taky kurzíva</em>

<b><i>tučná kurzíva</i></b>

<u>Podtržený text</u>
<span style="text-decoration: underline">podtržení pomocí stylu</span>

<del>přeškrtnuté</del>
<strike>taky přeškrtnuté</strike>
<s>přeškrtnuté</s>

<sub>dolní index</sub>
<sup>horní index</sup>

Odrážkový seznam (puntíky):
<ul>
<li>první položka</li>
<li>druhá položka</li>
</ul>

<red>je text zobrazený červeně</red>
<FONT size=5>Image To Gerber Converter</FONT>

<h3>NADPIS</h3>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Like a core point guard, garage and other three split the difference is that they is the team sponsor and organizer. In various other words, he can't end up like novak on the perimeter around anticipating <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> someone else to allow him the ball. We take novak to your comparison, everything also - reference counted for people like us each a 3-pointer aids objects, and to time, after statistics, novak found shock as to hit 3-pointers, 149, 146 is usually a teammate's pass and reach; Three-point shots hit the other more this season Ryan - Anderson isn't exception, he hit <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> in 213, has 206 utilizes your friend's passing.

The garage He every one of the 3-pointer this season, you will find 105 of 3 just isn't sending (272), basically, is to create possibilities, nasty sto vote. This trick from the team's star, such seeing that flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, Paul, but often because someone errs, physical strength intake, to the number of that time period few, and the hit ratio is not high. But obviously can be an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times is just not assists quantity highest with alliance,<a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> even better when compared with lebron James thrown directly into more all 3-pointers, plus the shooting is in a new league all five this sort of not assists free-throw shooting players on the fifth (41. 8%), equally quality and quantity. Consumed together, the three points in order to thrown into space is just not an easy thing, should have the forty percent three-point shots need to create his own photos, this how tired! By far the most precious is, no matter when and where, and how to make simple moves, garage has a higher percentage. It is no wonder how the manager of the a warrior when Bob myers just lately told the Associated Media said: "as long because it's garage, to get the ball is reasonable. inch.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11 shoes</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>curry shoes</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>curry shoes</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>nike air max 270</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost adidas</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.airjordan32.us>jordan 32</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche design</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd runner</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>nike kobe shoes</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock shoes</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>nike kyrie shoes</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas soccer cleats</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy outlet</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram fivefingers</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>ultra boost 4.0</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>kyrie 4</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>Nike Pegasus 35</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>james harden vol 2</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving basketball shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Garage, 26, is one <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> on the largest child, dell : garage in 2002, their dad announced over 16 years of career, finally handed over 40. 2% on threes report card. From a quite young age, Stephen throughout the shooting learned how to shoot at the feet of the master, when dad refused for taking him to the hornets coaching, Stephen will be pursed oral cavity, not because can't visit those big-name players, the old you might be, but because he also desire to be with my dad, to employ his shot.

At age 9, garage is of his very own amateur league teams associated with players, only if the coach needs to outside shot collapse at the opponent's zone will end up being sent. Recalled the ourselves, garage proudly said: "when When i was a defense specialists, all start from generally there. "

To go time for the original text, once the garage near the ball in midfield, people tend to overlook probably the most important thing: pool ball skills. Sonya, thanks to be able to his mother, then any 5 feet tall 3, cordial and some stubborn woman again at the same time, she was in secondary school played point guard, turning to the volleyball after in the campus of Virginia technical, and meet the storage area there's father. "If I dribble towards the coast, I have to select to shoot or go, it's my limit. "Dell mentioned, "people started for Stephen impression is all they can beautiful posture hit shots, but before becoming any striker, he already was a much better control player, people tend to ignore it. After his or her dribble shot, is I the most wonderful moments. Thanks to their mother. ".

Tag: <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a>

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.