Pokud to má Ukrajina nahnuté...

Autor
Štítky

Tak jsme se zase dozvěděli, že zlé a diktátorské Rusko pod vedením šíleného a krvežíznivého gosudara Putina chystá útok proti hodné demokratické Ukrajině plné mírumilovných banderovců a ještě hodnějších oligarchů, kteří tak nesmírně touží po demokracii amerického střihu. Útok přijde koncem ledna nebo začátkem února, hned jak se ochladí, protože to je z nějakého mně nepochopitelného důvodu ten nejlepší čas k útoku. Když je -30°c, tak nastává ta pravá chvíle pro invazi. 

Tohle jsme si mohli přečíst prakticky ve všech pravdomluvných médiích, která citovala šéfa ukrajinské tajné služby. Antiruské servery to doprovodily i výčtem techniky a vojáků, které Rusko soustřeďuje u Ukrajinských hranic a samozvaní kovaní experti, kteří vždy mluví pravdu a nic než pravdu k tomu dodali spoustu podrobností. Jako že útok přijde z Donbasu, Krymu i Běloruska. Zaznamenal jsem dokonce zajímavé věci - články o tom, jak se Rusko rozpadá, jaký tam je marast, jak se tam nedá žít a hned vedle toho článek o tom, jak Ruská armáda během několika dní obsadí Pobaltí a jak NATO nemá šanci... Samozřejmě to šéfredaktorovi vůbec nepřišlo jako protimluv. 

U Kmenty na Fóru jsem si přečetl dalekosáhlou analýzu o ruských plánech a záměrech a měl jsem z toho pocit, že se tady už fakt všichni zbláznili... 

Já sám jsem před časem napsal, že po rozhovoru s ukrajinskou částí mé rodiny jsem měl také pocit, že se něco chystá, protože tentokrát je opravdu příliš velké ticho. Kolem Doněcka se střílí ostošest, obě strany se jako obvykle obviňují z eskalace násilí, Rusko opravdu drží v pohotovosti spoustu vojenských jednotek a veškerá cvičení se v poslední době zaměřují na koordinaci a vysokou mobilitu. Ukrajina si zase trénuje svoje turecké bezpilotníky a zkouší si azerbajdžánskou taktiku. 

A náš demokratický Západ samozřejmě kritizuje Rusko za provokace a eskalaci násilí. 

 

Tož to zkusíme po Vidlácku...  takový stratég jako u Kmenty... to umím taky:  

1. Pokud se Putin rozhodl skoncovat s Ukrajinou, tak tam nemusí vjíždět. Stačí aby tam podnítil příslušné oligarchy a Ukrajina se rozpadne sama. Ruská armáda rozhodně  nebude dělat invazi, ale nastolovat pořádek. Nejprve přijde vhodná záminka, pak nepokoje, pak povstání, pak krveprolití, pak různé druhy Majdanů a pak teprve překročí hranice Ruské jednotky, aby vítány obyvatelstvem ukončily vraždění a chaos. 

2. V dnešní době se každá válka vždycky začíná bordelem.  Na dnešní Ukrajině se dá udělat takový brajgl, že se v tom nikdo nevyzná. To aby hoši z NATO byli řádně vykolejeni, nevěděli co si mají myslet a pak už jen zpětně zjistili, že se tam pohybovali zelení mužíčci, kteří se postarali, aby ukrajinská armáda ideálně ani nevyjela z kasáren. Ruská rozvědka ví o Ukrajině všechno. Všude má své lidi, všude má své zájmy, všude má své oči. Pokud na něco dojde, tak určitě ne podle přání ukrajinských a západních struktur a rozhodně ne ve chvíli, kdy na to budou všichni čekat. 

3. Letos je opravdu ideální čas skoncovat s Ukrajinou. Zima by teoreticky měla být tuhá, V Kyjevě se ještě pořád nezačalo vytápět, protože nemají plyn ani uhlí, brzy se začne vypínat elektrika, začne kolabovat zásobování. Putin nemusí dělat nic, jen čekat, až to lidem začne vadit. A ono jim to vadit začne. Pak stačí jakákoliv jiskra v prachárně a budou se dít zajímavé věci. Samozřejmě ve všech davech, ve všech shromážděních, ve všech štábech a vlastně i ve všech jednotkách má Rusko svoje lidi. Ukrajinské vedení má tendenci lhát tak dobře, že oblbnou nejen svoje chlebodárce na Západě, ale i sami sebe. 

4. Proč by Putin měl živit čtyřicet milionů nepřátelských Ukrajinců? Kdepak... je zapotřebí si když tak zajistit jen pár oblastí na Východě, kde se mluví Rusky. Nebylo by od věci mít mít zajištěnou vodu na Krym dněperským kanálem a hodil by se možná i Mariupolský přístav. Hodí se doly a hutě na Donbasu. Ale rozhodně se nehodí ani Kyjev ani Lvov. Ty se ovšem hodí tu Polákům, tu Rumunům, tu Maďarům... I zde bude přístup úplně stejný - žádná armáda nebude dělat invazi, ale bude mírumilovně zachraňovat chudáky civilisty a nastolovat pořádek. Polsko a Rusko jsou sice na kordy, ale v tomto ohledu spolupráce pofičí jak za paktu Ribbentrop - Molotov. O Maďarech ani nemluvím... plyn, jaderná elektrárna... spousta společných zájmů... 

5. Ruské jednotky u hranic mi spíš připadají jako něco podobného, co teď dělají Poláci na hranicích s Běloruskem. Jestli na Ukrajině dojde uhlí, nebude elektřina a do toho začne nějaký pořádný bordel, hádejte kam budou lidi utíkat? Hodně jich bude utíkat směr Rusko. Pak bude zapotřebí se předvést  - zajistit stany, zajistit jídlo, zajistiti wifi, aby všechny chytré telefony chrlily do celého světa videa, jak se Rus stará o své bratry. A samozřejmě bude zapotřebí z davu vyzobat všechny diverzanty, nácky a případné kriminální živly. Sto tisíc mužů na ukrajinských hranicích by tohle tak akorát mohlo zvládnout. 

Rusko nikdy nebude Ukrajinu dobývat. To si jen vezme, co se samo a radostně poddá. Vezme si to až ve chvíli, kdy budou všichni na místě Putina prosit, aby konečně přijel a ukončil řádění v ulicích.

Pokud by na nějakou rozsáhlejší invazi přece jen došlo, bude to invaze ze všech stran. Polská, Maďarská, Rumunská a Ruská... a Běloruská a možná i Turecká. Ale nejdřív doje na pořádné občanské krveprolití.  

Ano, připouštím, že se to může stát letos, protože okolnosti jsou nadmíru příznivé - Evropa se bojí nedostatku plynu a blackoutu, Ukrajina mrzne už teď, Polsko je při chuti, Maďarsko je při chuti, protože Kačinskému i Orbánovi by to značně vnitropolitickou situaci a snadno by "díky krizi" mohli protlačit další zákony na které mají zálusk a nejspíš by jim to vyhrálo volby. Make Hungary/Poland great again. 

Pokud je Ukrajina opravdu letos v hledáčku generálních štábů a pokud je již rozhodnuto o jejím osudu, začne to občanským bordelem. Rozbuškou bude cokoliv. Zima, hlad, atentát... to je úplně jedno. A až to bude opravdu řádně nepřehledné a nepochopitelné, pak teprve se pohnou tanky kupředu. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (144 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

„Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“
(Ernest Hemingway )

Průměrný počet slepic: 4.8 (55 hlasů)

In reply to by Jožinek Chlorků (neověřeno)

Trvalý odkaz

Valka je situace, kdy se pro lidi, kteri se osobne znaji, zabiji lide, kteri se osobne neznaji.

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)

ale to je pak občanská válka.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Pravda je taková, že Ruská federace není schopna se ubránit konvenčnímu napadení. Mohutnost armád NATO /samozřejmě primárně Říše zla/ a jejich konvenční výzbroje je několikanásobně větší, než Ruska.
A právě proto Putin zcela otevřeně sdělil o vojenské doktríně RF, že bude-li Rusko napadeno – a lhostejno, zda konvenčními či jadernými zbraněmi – po ověření, že jde o útok, bude následovat smrtící reakce ruských ozbrojených sil, a to zásadně jaderná, protože proti konvenčnímu napadení ruské ozbrojené síly nemají šanci se konvenčním způsobem ubránit.
A jakkoliv to Putin na Valdajském fóru tentokrát sdělil jen implicitně, je dost jeho vystoupení, kde to řekl otevřeně.
Nemůžete neznat jeho sdělení – „I my zemřeme, jenže jako oběti, ale oni zdechnou. A nebudou mít čas ani učinit pokání.“
To Valdajské fórum je zde –

Oni zdochnut, skazal …… nashle v pekle, „přátelé“….
18. 10. 2018 Janinna politika, Putin
Vladimir Putin odpověděl na mnoho otázek během setkání Mezinárodního diskusního klubu Valdaj.
Živou reakci v sále vyvolala slova Vladimíra Putina o jaderném potenciálu a jaderné doktríně Ruské federace.
Putin byl požádán, aby řekl o připravenosti Ruska použít jaderné zbraně. Prezident odpověděl, že koncept Ruska v této věci se nezměnil – následovala by okamžitá odpověď na útok.
Podle Vladimíra Putina by agresor měl vědět, že při napadení Ruska bude samotný agresor nevyhnutelně zničen.
„Když se přesvědčíme, že je veden útok proti Rusku, až pak zasadíme odvetný úder. Samozřejmě, bude to katastrofa a my nemůžeme být iniciátory této katastrofy,“
„Agresor by měl vědět, že odplata je nevyhnutelná a samotný agresor bude nevyhnutelně zničen“
Pak hlava státu dodala:
„My jako oběť agrese, jako mučedníci půjdeme do nebe a oni prostě zemřou (zdechnou, сдохнут) protože nebudou mít ani čas učinit pokání“.
Vladimir Putin poznamenal, že velmi dobře chápe jaká odpovědnost na něm leží a dodal, že je vždy připraven vyhodnotit všechna možná rizika.
Prezident dodal, že v jeho práci není a ani nemůže existovat žádný pocit strachu. Podle Putina, strach není to, co by mělo být vlastní hlavě státu.
„To je špatná a nespolehlivá metoda vládnutí.“
https://topwar.ru/148571-prezident-rf-my-popadem-v-raj-a-oni-prosto-sdo…
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/486570-jaderne-zbrane-pouzijem…
Nemělo by nám uniknout, že tomuto varování prezidenta Putina ještě předcházelo prohlášení Sergeje Lavrova:
„Rusko je připraveno na rozsáhlé provokace západu.“
https://www.rt.com/news/441577-lavrov-rt-france-interview/
Oni zdochnut, skazal ...... nashle v pekle, "přátelé".... - pokec24

Průměrný počet slepic: 4.3 (64 hlasů)

Použije jaderné zbraně. Tak to se nemusíme obávat o budoucnost nás a našich dětí. Kdy že? V lednu? Udělějme si alespoň poslední hezké vánoce._

Průměrný počet slepic: 1.8 (39 hlasů)

In reply to by Tak (neověřeno)

Trvalý odkaz

On se bude bránit, šmejd jeden!

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)

In reply to by Martin V. (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gangster:
Pane, kdybyste se bránil, byl bych nucen to považovat za nepřívětivé jednání.
(Karel Čapek - Bajky a podpovídky)

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

Ruská strategie je jednoznačná, jednoduchá a levná. Zeměkoule je konečná a tak na účinnou obranu postačí limitovaný počet sil. Nadbytečná 2% jsou vyhozené prostředky.
Rusko nemá obavy z EU, ale z USA. To znamená, že hlavní úder bude na USA, které musí být zničeny. Si bude mít radost.
Velká válka může vzniknout jen omylem, nebo bláznem. Ale víme, že americká generalita je opatrná, vždyť i Čínu ubezpečovala. že má politiky pod kontrolou.

Průměrný počet slepic: 4.3 (18 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

A ještě jeden odkaz k otázce „ruské agrese“, tentokrát o Igoru Panarinovi, který hovoří o zajištění ruského vzdušného prostoru prostředky radio-elektronického boje. Samozřejmě nevím, jestli je to pravda nebo jenom „čo sa babe prisnilo, to sa jej aj pristalo“…..
Igor Panarin: „Triumf ruských systémov rádio-elektronického boja“ - YouTube

Průměrný počet slepic: 4.2 (12 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ruská federace je schopna celé slavné NATO přeposlat do prdele takovým cugem, že se ani nevzpamatují.
Rusové se totiž uměli poučit ze svých válečných neúspěchů/proher. Ať si vezmete Velkou vlasteneckou válku, Afghánistán, Čečensko, cokoliv. Ostatně velmi dobře to bylo vidět i na té probírané Ukrajině. Namyšlení PetřiPavlové z NATO, ti se zmohli akorát na mediální kravály o jakési hybridní a proxy válce, přičemž ale bylo vidět, jak jsou zaskočení.
A když potom na narozky VVP odpálily tři ruské flotily, z Baltského moře 21 Kaliberů, co měly podle "spolehlivých odborníků" ala Visingr doletět tak maximálně 400km a s nevelkou přesností - tak při jejich přesných dopadech v Sýrii, už celé slavné neporazitelné NATO sedlo na prdele a čumělo. Už ani nekvokali, nebyl kyslík.
A tak je to se vším u Rusů.
Už jsem tu psal, že když už je Rus dotlačen k tomu, něco ukázat - tak se mezitím už dokončuje další generace téhož. Bylo to tak například u tanků, nebo jejich verzí BMP, vlastně u čehokoliv.
Dotlačte Rusy k akci a nebudete se stačit divit.
Oni se vážně poučili, kdežto u NATO tento pocit vůbec nemám. Rypáky má NATO nahoře furt, ale to je tak všecko.
Nepoučili se ani z jednoho z nepřetržité řady výprasků, Vietnamem počínaje. Asijští komunisti bez bot, nakopali celému NATO prdel, až po ostudný poslední vrtulník ze střechy. O pár desetiletí později detto výprask v Afghánu, který v proxy válce proti Rusům, sami pomáhali rozbíjet. Ale chápu, že takové ostudy jdou už jenom popírat, tam už nejde dělat nic.

Průměrný počet slepic: 4.7 (53 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

z hovna uplest bic a jeste s nim prasknout.
To u prislusniku rozmazlene zapadni civilizace nehrozi.

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale bohužel jsme opět na špatné straně.

Průměrný počet slepic: 4.8 (27 hlasů)

In reply to by Alef Nula (neověřeno)

Trvalý odkaz

neni dulezite na ktere strane zaciname, je dulezite, na ktere strane koncime .... :-D

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

a docela nám to jde.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jaj, vy mladi, vy se mate, vam valka spadne primo do klina. Ja na svoji valku cekam uz 30 let...

Průměrný počet slepic: 2.6 (17 hlasů)

Já nečekám již 72 let a jak je mi dobře

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

Rozpravy o prevanze nato v konvencnich zbranich jsou slyset uz hodne dlouho. vzdycky, kdyz je potreba vyluxovat rozpocet nejake kolonie a zaroven financne podporit nejakou skomirajici americkou zbrojovku.
Z kolonialne-ekonomickeho pohledu to chapu, to smysl dava.
Ale vojensky???? Jenom blazen si muze myslet, ze kdyz na Rusko zautocime konvencne (mame prece tu vyhodu), tak se Rusak bude branit jenom konvencne, protoze jinak by to asi nebylo fer.
A presne tohle ale "strategove" z NATO ale podsouvaji.
Jinak by odpadl hlavni duvod nasi konvencni prevahy: a to financne podporovat americke zbrojovky, a pak taky obcas rozsirovat demokracii v zemich, kde je vyzbroj na urovni 60-70 let pozadu.
Takze po napadeni Ruska prijde na radu uplne vsechno, co maji, protoze tak proste valka funguje.

Průměrný počet slepic: 4.9 (25 hlasů)

nějak v b ájných devadesátkách, za Jelcina, když amíci byli silní v kramflecích, jsem viděla tuším kanadský dokument, jak v emerice vymýšlejí miniatomky. s rychlejším poločasem rozpadu, které zlikvidují všechno živé, ale nemovitosti komplet zůstávají. Bylo to něco jako v jedné velké nevím už kolik malejch, které se po dopadu rozprsknou do široka. Nevím jestli už a jak to dovymýšleli, ale kdo ví, po 00 už ani ťuk. Ale obávám, se že to neskončilo, a podle vyskakkování si myslej, že na rusy maj. Kdoví.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Výraz "sdochni" není ani zemři, ani zdechni, ale chcípni. Google překladač není příliš akurátní.
Ve výraze "sdochnut" je nenávistný podtext.

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)

In reply to by Králík1962 (neověřeno)

Trvalý odkaz

tak mi to přeložil můj kamarád Gruzínec ... naturalizovaný Čech jak poleno

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

In reply to by Králík1962 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Yes.

Průměrný počet slepic: 3.7 (15 hlasů)

na tu, že by Rusové nestačili? Moc dobře jsem se po ránu zasmál, díky. Jestli jsou Rusové v něčem dobří, tak právě v tomhle. Bez žrádla, pořádných zbraní, v zimě... umírat za svoji zem po tisících. A já se celkem obávám, že naším udatným by brzo došly těhotenské uniformy.

Průměrný počet slepic: 4.3 (41 hlas)

vojákům

Průměrný počet slepic: 3.6 (11 hlasů)

Jenomže takhle to mohlo fungovat dříve. Hrdinsky umřít za svoji zem je statečné, ale jen tím se válka vyhrát nedá. Potřebujete materiální zázemí (a pochopitelně peníze). Když Němci napadli Sovětský svaz, šlo odstěhovat fabriky do bezpečí za Ural. To dnes není možné, Rusko je obklíčeno dokola kolem, jeho průmyslová centra a dopravní trasy jsou přesně známy. St. Peterburg je v dosahu konvečního dělostřelectva z Estonska, tj. přímo z území NATO, a přilehlé Finsko nebo Švédsko nemají reálně s neutralitou nic společného. Kaliningradská oblast je nehájitelná, na to stačí pohled na mapu, a ani by to nemělo vojenský význam. Z Ukrajiny je to do Moskvy kolem 500 km. Pokud by se na Ukrajině rozmístila americká vojska a pokud by padlo Bělorusko, což je cílem cílem demokratických sil, obnažila by se ruská hranice v délce pomalu 2 000 km. Opět, to se spolehlivě hájit nedá. Dalo by se diskutovat o počtech a modernosti zbraní a zbraňových systémů včetně letectva. Nebo si třeba uvědomit, že ve všech novodobých válkách nebylo velkým problémem překonat a zničit protivzdušnou obranu, a kdo získá nadvládu ve vzduchu, vyhraje.

Průměrný počet slepic: 4.1 (16 hlasů)

Franta: ...obnažila by se ruská hranice v délce pomalu 2 000 km. Opět, to se spolehlivě hájit nedá.
***
Ano, tak nějak bude znít předposlední radiová depeše, kterou obdrží kapitáni zbývajících atomových ponorek ruského námořnictva. Poslední depeše, kterou zachytí o několik dní později, bude znít: Otevřete zapečetěné obálky...

Průměrný počet slepic: 4.4 (21 hlas)

Můžete mě říct kde by se ty ohromné počty vojska nutné k napadení Ruska najednou v Evropě vzaly...?
Stačí když se z Nato trhne Turecko a spojí se s Ruskem do bloku a celý Nato se bude moci jít klouzat.

Průměrný počet slepic: 4.8 (8 hlasů)

pozemního útoku bych zas až tak jistý nebyl. Prozatím nikdo z dobyvatelů Ruska neošéfoval dlouhé zásobovací trasy takovým způsobem, aby byly bezpečné a setrvale použitelné.
Jistý Bonapartík a a jistý Áda (nikoli ten lachtan z písničky) by mohli o logistice dlouho vyprávět.

Průměrný počet slepic: 4.7 (20 hlasů)

Protože na Východě obchod, na Západě nic.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Jestli se něčeho nemusí rusko bát tak je to konvenční válka.
Jaká mohutnost západních armád?
To varování na které se odvoláváte je proti raketovému útoku, ne konvenčnímu, protože konvenčně útočit nikoho ani nenapadne. Jediné na co se celé NATO zmůže je poslat někam pořádkové síly k zajištění jednoho většího města.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Ukrajina je odsouzena k rozpadu, to je možné brát jako axiom. Nemusí se pro to dělat nic, proces běží. Rusko se jen musí připravit na eventualitu, kdy ho zoufalá Ukrajina napadne, aby vyvolala evropskou nebo celosvětovou krizi. Jakmile se ukrajinská ekonomika nedostatkem energie začne rozpadat, tak nastane výbušná situace. To na leden/únor vypadá. Pro Rusko i EU to bude špatné. Ale také pro USA - bude to příhodná doba vyřešit tajvanský problém. O Ukrajinu nemá NIKDO zájem. Její celkový kolaps bude moc drahý. Takže žádné Polsko, Maďarsko či Rumunsko. To by bylo rozbití poválečných smluv a každý by prodělal. Naopak, tyto státy se musí připravit na ukrajinské uprchlíky.
Jediným řešením je rozdělení Ukrajiny na několik států. Proruskou Ukrajinu, prozápadní Ukrajinu, Oděsu a něco co bude mezi tím. Prostorově je to ale dlouhodobě neřešitelné. Banderovský Západ má šanci - a sousední státy si ani neškrtnou. Ruský východ se dokáže do Ruska integrovat jako stát - podobně jako Bělorusko - se zachováním státnosti. A smíšený střed včetně Oděsy bude hodně velký problém.
Takže, žádná válka - ovšem pokud ji Rusku nevnutí. Ale pro EU by to bylo moc drahé a pro USA nebezpečné, Číňan čeká.

Průměrný počet slepic: 4.4 (39 hlasů)

Ukrajina byla částí Ruska. A tak to i dopadne.

Průměrný počet slepic: 4.2 (17 hlasů)

takový kufr bez ucha (čemodan bez ručky). Blbě se nese, ale je škoda ho zahodit. Rusko nemá zájem na válce s Ukrajinou, protože druhá strana má chytrý plán začít válku, bleskově se vzdát a živte nás. To jim neprojde. Rozdělení Ukrajiny je jen vlhký sen Západu. Rusko nedá Západu z Ukrajiny z principu ani metr, protože jejím hlavním cílem bude konečné vyhubení banderovců a to rukama samotných Ukrajinců a Západ s tím nic moc nemůže udělat.
Můj odhad dalšího vývoje je tvrdá podpora Donbasu ze strany RF, aniž by ruská armáda nějak extra fyzicky vkročila na území Ukrajiny. Ono postačí například masivním nasazením prostředků radioelektronického boje a údery Kalibrů, Iskanderů a kdoví čeho ještě zničit soustředění armádní techniky či dalších identifikovaných vojenských cílů na území Ukrajiny a tím zásadně minimalizovat možnost úderu ukrajinské armády na Donbas, Bělorusko či území RF. Reálná je i hrozba průběžného ničení jednotek cizích armád, které např. v rámci instruktorů či humanitární pomoci vkročí na územi Ukrajiny. Oděsa a Mariupol se k Donbasu pragmaticky rychle přidají a tím bude mimo jiné vyřešena i otázka vody pro Krym a stability Podněstří. Pak už RF jen v klídku ponechá Ukrajinu na sever od Donu dusit se ve vlastní šťávě, ve svých hranicích a za své. Hotový pokrm sezobne, až bude uvařeno.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

Ja bych to nazval vychytraly plan.
Jestli se Ukraijnci chteji nechat zivit od Rusu nevim, ale zcela urcite je to plan zapadu.
Tlak na "transport" plynu pres Ukrajinu o nicem jinem neni.
My jsme to tam rozesrali jak to slo, praceschopne mladsi rocniky jsou uz u nas na praci za pakatel, takze ted to hodime Rusakovi, at zivi tem zbytek.

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)

In reply to by Sakura (neověřeno)

Trvalý odkaz

dát do uvozovek. Mea culpa.

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

když Vy po nás na Donbase, tak my po Vás v Sýrii.
Dneska je svět strašne malý ....

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

Už to někdo někde psal. Tady a nebo na aktualnikonflikty. Budou Donbas integrovat eknomicky, otevřou jim svůj trh a pokud se místní a ruští (oligarchové) budou snažit, povede se to. Potenciál tam je. To bude mít 2 benefity. 1) Nebudou je muset financovat jako Krym a 2) Bude to vějička pro zbytek (ruské) Ukrajiny.

Až se Ukrajina rozpadne a odštepí se další většinově ruské východní regiony, bude se postupovat stejně. Ve stylu: Uchráníme vás před Ukropy, ale pomoci si musíte sami.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

No, čistě historicky... Když je -30 a jsou stepi zmrzlé (a ještě lépe dokážete-li startovat i v mrazu a vaši hoši mají dost teplého vybavení), je to vlastně druhá nejlepší možnost pro útok hned po letních stepích vyschlých. Podzim a jaro jsou pak mizírie.

Ale to je jen drobná poznámka s tím, že to vidím v podstatě podobně jako Vidlák - azároveň to, z čeho mám obavy, je, že zoufalý režim v Kyjevě, aby na sebe upozornil, se západ pokusí do té konfrontace s Ruskem prostě vtáhnout. Sice se chlácholím, že i pak "to dopadne jako vždycky" v duchu "mouřenín posloužil, ale apokalypsu kvůli němu spouštět nehodláme", ale jeden nikdy neví.

Průměrný počet slepic: 4.5 (26 hlasů)

A Rusko si klidně nechá následujících sto let a pět generací lidí otloukat o hlavu, že zavinilo X miliónů mrtvých na Ukrajině.
Putina budou srovnávat se Stalinem či Hitlerem, historici z řad dnešních hipsterů, ti budou moudře pokyvovat hlavami, že on ten Stalin toho vlastně až tolik neproved.
No tak jistě, on je VVP přeci úplně hloupý, obklopen hlupáky a podle tradičního schématu jsme těmi chytráky my, Západ.

Průměrný počet slepic: 3.2 (19 hlasů)

Jste si jistý, Leoši, že reagujete na něco konkrétního z mého příspěvku?

(Pomimeme-li, že pro řadu historiků z dnešních hipsterů již Putin takovou reinkarnací Stalina a Hitlera je a že VVP je to víceméně jedno, protože víc, než "co si o něm západ myslí" mu záleží na Rusku jako takovém.)

Průměrný počet slepic: 4.2 (25 hlasů)

Rus si rozhodně nevezme na hrb, aby mu někdo ty zbytečné mrtvé na Ukrajině, otloukal dalších sto let o hlavu.
Minimálně VVP o to nestojí, jak jeho nástupiči, to netuším.

Průměrný počet slepic: 3.8 (20 hlasů)

No jo, když vy odpovídáte na to, co si myslíte že píšu a ne na to, co píšu. Budu tedy vstřícný a uzavřu to tím, že je vždy chyba autora, když se nevyjádří dostatečně jasně (někdy je to ale sakra těžké).

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

Doplňující detail: Pokud dojde ke konfliktu, bude Ukrajinci okamžitě přerušena dodávka ruského plynu přes Ukrajinu.
Nordstream 2 nebude spuštěn a v nejmrazvějšímobdobí roku a bude možno očekávat devastující sabotáže na ostatních plynovodech (samozřejmě za nimi bude stát Čuk a Gek).
Vzápětí dojde k blekautu, protože neukáznění Evropané odmítnou zmrznout ve svých bytech a zapnou přímotopy.
Mimo jiné tím také vypadne jakákoli možnost spojení a kourdinace- mobily, televize, internet. Kleknou nemocnice, čerpací stanice, zásobování potravinami.
To jen pro začátek, v prvním týdnu.

Naštěstí v mrazech nastoupí nejlepší vláda od r. 1918, složená z kompetentních a zkušených odborníků a perfektně sehraná, s plnou podporou semknuté Evropy.

Průměrný počet slepic: 4.5 (30 hlasů)

A: Naštěstí v mrazech nastoupí nejlepší vláda od r. 1918, složená z kompetentních a zkušených odborníků a perfektně sehraná, s plnou podporou semknuté Evropy.
***
...a občané se dozví z letáčku svržených z letadel, že vláda uvolnila některá protikovidová opatření a očkování nebude povinné, zůstávají respirátory, rozestupy a ruce. Letáčky budou nehořlavé, nepoživatelné, nebude se s nimi nic dát řezat, nebude se ními dát nic utřít nebo nic nenasáknout, nebudou se dát ohnout, aby se s nimi dalo něco podložit...

Průměrný počet slepic: 3.8 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Jak ovlivnila havárie Černobylu zdraví Čechů: Sověti udělali řadu chyb, říká expert
Téma: Rozhovor Lukáš Hron 28. dubna 2021 05:24

Průměrný počet slepic: 2.5 (37 hlasů)

zase slouží debil?
To je bída...

Průměrný počet slepic: 4.5 (38 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.