Převzetí moci

Autor
Štítky

Situace v Sýrii se opravdu vyjasňuje. A je to takový veletoč, že se tomu až nechce věřit. Syrští aktéři nám předvedli v přímém přenosu dokonalou šachovou partii jejímž výsledkem je šach - mat pro USA. Včera jsem měl rozpracovaný článek na co bychom v syrském konfliktu neměli zapomenout, ale není nic staršího než včerejší zprávy. Tentokrát jsem to ani nestihl vydat... 

Na druhou stranu jsem si s tím dal práci a tak alespoň shrnu pár nejdůležitějších bodů: 

1. Turecko dlouho předlouho peklo s Islámským státem. Přes Turecko šly zásoby, munice a zřejmě i americké peníze. Do Turecka směřovaly nekonečné kolony cisteren s ropou, neboť peníze nesmrdí a to ani v případě že jde o islámské fanatiky. Obchodní vztahy de facto ukončilo ruské letectvo, které ty nekonečné kolony ropných kamionů prostě rozstřílelo. Kontakty tím samozřejmě neskončily, ale na pouštních silnicích se od té doby nepohnula ni myš, aniž by o ní Rusové nevěděli. 

2. Islámský stát, Al.Kajda a další syrské skupiny byly dlouho předlouho v našem demokratickém a pravdomluvním tisku vydávány za umírněnou opozici proti Asadovi. CNN, BBC a České televizi to vydrželo přesně do toho okamžiku, kdy Islámský stát začal podřezávat americké a britské humanitární pracovníky (blahé památky džihádista John, neboli Mohamed Emwazi, narozen v Británii). Pak se sociální sitě stále více plnily videi z poprav zastřelením, podřezáním, sekáním hlav, přejetím tankem, upálením, utopením, odpálením trhavinou, rozstřílením brokovnicí. Pak přibyly i popravy mladistvých a mladiství popravčí. To už se nedalo úplně přehlížet a až v té chvíli se z demokratické opozice stali normální standardní hrdlořezové. Pokud byste chtěli zdroje - mrkněte třeba na web Drsný svět a podívejte se na videa z příslušných roků. 

3. Nějakou opravdovou syrskou demokratickou opozici jsem nezaznamenal. Ani na CNN, ani v ČT, ani na xenofobních serverech. Jen různé vrahouny, kteří neustále přejmenovávali své islamistické skupinky, aby to znělo přijatelně. Vlastně jediná opozice byli Kurdové, kteří se sice snažili o svojí Rojavu, ale proti Asadovi nikdy vojensky nevystoupili a nepopravovali mu vojáky ani civilisty. 

4. Pravým demokratům a podobným Scallopům to možná nepůjde pod fousy, ale mně vidlácky vůbec nedere nervy, že Asad tyhle hrdlořezné demokraty likvidoval jak na běžícím pásu. Vůbec mě nežere, že je před smrtí podrobil právu útrpnému, aby se dozvěděl, kde mají své džihádistické kamarády, zbraně a kde příště zkusí zaútočit, nachytat si otrokyně a podřezat další civilisty. A že je pak potichu odeslal k Alláhovi, stejně jako to pak po vítězném tažení proti Islámskému státu udělali i Iráčané, kteří milé islamisty dodnes věší po desítkách. 

5. Pokud Scallopové a jim podobní chtějí narušit moje vidlácké vnímání syrského konfliktu, není nic snazšího... mohou mi představit nějakou tu opravdovou a nefalšovanou syrskou demokratickou skupinku, kterou nechal Asad zlikvidovat. Ideálně takovou, která vůbec nevytáhla zbraně, nikoho nepopravovala, neodvozovala svůj boj od Koránu a podobně. Když ten Asad navršil takovou strašnou kupu mrtvol, jak bytostní demokratitvrdí, neměl by to být až takový problém. Případně, protože podobná skupina se bude fakt blbě hledat, postačí mi, když najdou nějakou ozbrojenou skupinu, kterou třeba platili američané a britové, která, ač se zbraní v ruce, nepekla s Islámským státem a nesnažila se dosáhnout svého masovými vraždami civilistů.  Takže šupky dupky na to... pusťte si Al Jazeeru a hledejte šmudlové. 

6. Jediní, kteří by se za alespoň vzdáleně dali označit za demokratickou opozici, jsou Kurdové. A kupodivu, ti sice byli ozbrojení, ale zrušili trest smrti a s Asadem se spíš jen "přetlačovali" než aby bojovali.  Své Rojavy se domohli tak, že ji Asadovi vyrval Islámský stát a Kurdové ji zase vyrvali Islámskému státu. Ale nevím, jestli se kurdští utopičtí levičáci, proti kterým byl Lenin bytostný kapitalista, mohou našim demokratům vlastně zamlouvat. Ostatek té údajné  demokratické opozice můžeme s klidným svědomím hodit do jednoho pytle a přát jim brzký pobyt s huriskami v ráji. 

Pojďme dál... 

Rusko vystoupilo na obranu Asada a jistě si pamatujete, jak na Kose Vlk velmi vážně řešil, jestli nezačne nějaká větší válka poté, co Turci Rusům sestřelili obstarožní bombardér. Já tehdy psal, že Rusko a Turecko mají dlouhé společné dějiny konfliktů i jejich urovnání ve kterých sestřelené letadlo hraje roli pěšáka na šachovnici, kterého stojí za to obětovat. 

A stalo se. Erdogan ustál puč a postupně se stal ruským kamarádem. Není divu, říkám já. Jestliže se vás pokoušejí vaši američtí kamarádi v NATO svrhnout (a tím pádem nechat zabít) tak jim to nezapomenete. Nikdy. Od onoho nezdařeného vojenského převratu je Erdogan americký nepřítel i když se umí ovládat a nedává to najevo. Umí být pragmatik, ale rozhodně na to nikdy nezapomene a neodpustí. 

Od té doby Rusko a Turecko spolupracují. Tu lépe, tu hůře, ale spolupracují. Navíc se k nim přidal Írán (ruské zprostředkování) netrvalo dlouho, Putin dosáhl přesně toho, co mu přineslo úspěch v Rusku. Stal se rozhodčím mocenského boje v Sýrii. Tu a tam někomu dá žlutou kartu, tu a tam pískne, ale jinak nechává mač rozehraný a vede ho směrem, který mu vyhovuje. Ztráty zanedbatelné, prestiž obrovská. Je moc pěkné koukat na reportáže ze severu Sýrie, kam přicházejí ti diktátorští ruští vojáci zrušit demokracii a ti místní je vítají a vítají, že se to ani v ČT nedá utajit. 

Včera jsme pak mohli vidět výsledek. Američané se dle rozkazu svého vrchního velitele stáhli a dneska už se po jejich základnách promenádují Rusové. Američané hráli roli oddělovače kurdskcýh a tureckých vojsk, teď už ji hrají Rusové. Asad, který neměl dost sil, aby s Kurdy bojoval, dosáhl svého, protože proti Erdoganovi je to beránek nejmírumilovnější. Erdogan naopak nebude mít na hranicích Kurdy, ale Asada a to je proti Kurdům beránek nejmírumilovnější.

Svým způsobem se zase tak moc nezměnilo. Turci na Kurdy stříleli z děl už mockrát. Už mockrát překročili hranice a zase zalezli. Už mockrát pouštěli na kurdská města Islámský stát (Kobáni). Mockrát se pak pod tlakem větších hráčů museli stáhnout nebo prostě změnit přístup. Vlastně se stalo jediné... Amíci jsou v tahu. Jejich základny jsou v tahu a v poli toho moc neudělají. Co si myslí Trump, to nevím, ale Putin se zase chechtá, až se Kreml otřásá, protože na Američany si troufnout nemohl ani on. Turci to vyřešili za něj  a američané zase zjišťují, že jsou zase o trochu menší velmoc než si mysleli. 

Každý vlastně něco dostane... 

Putin má své zájmové území bez USA a má úžasného trojského koně v NATO. Kolář s Jakubem Jandou může klidně spát. K čemu by Putinovi byl obstarožní prezident nad hrobem v republice zvící velikosti necelé Moskvy, když má sultána samovládce s druhou největší armádou v NATO, relativně mladého a bezskrupulózního.... Nač chodit ke kováříčkovi.... 

Asad má Sýrii skoro kompletní. Vzhledem k tomu, že před pár lety měl jen některé čtvrti v Damašku a bezprostředně mu hrozila hnusná smrt, je to obrovský pokrok. Co je proti tomu pár kilometrů pouště u tureckých hranic?  

Kurdové dostali přes hubu, ale přežijí to. Rojava nebude, ale pořád ještě mají vlastní správu, vlastní vojáky a na nové syrské a ruské kamarády si nakonec rádi budou muset zvyknout. 

Turci pustili na Kurdy hrůzu a mají pod kontrolou hranici i pěkný kus za ní. To by na vítězný dojem pro istanbulskou lůzu mohlo stačit. Za pár let se to s Asadem doladí... 

Džihádisté jsou nahraní, protože přesně to je podle mě cena, kterou bude muset Erdogan Rusku a Sýrii zaplatit. Brzy se dočkáme dalších rozstřílených nemocnic v Idlíbu, ale nikdo s tím už nic nenadělá.  EU dostane novou uprchlickou vlnu, protože Sultána se musí kritizovat s velkým klackem v ruce a útočit na něj skutečně "masivní letákovou kampaní" nemá moc smysl.  A jsem vážně zvědavý, jak nám  budou tentokrát vysvětlovat, že jsou to uprchlíci před řezníkem Asadem. 

Trump má ukončenou další nesmyslnou válku, ale asi mu to moc nepomůže. 

 Dokonce i Česká republika na tom chvíli vydělá. Naše Superby se nebudou montovat v Turecku...

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Můžeme se podívat na "web Drsný svět."

Mrkl jsem se na něj a videa tam byla. Bohužel, o Sýrii žádné...

Zatím bez slepic

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Videa tam jsou... v kategorii Hnus... a je třeba hledat. Uvedený web není zpravodajský. Ale najde se tam všechno. Od upálení jordánského pilota přes celou válku. V těch nejdivočejších dobách (rok 2015) tam bylo téměř každý den alespoň jedno nové video. Od loňského roku toho výrazně ubylo. Ještě že tak.

Zatím bez slepic

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

děkuji velmi, ale na tento web se tedy nikdy nepodívám. Tím, že si zničím svoji duševní rovnováhu, světu stejně nepomůžu....

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ještě pár dalších na konfliktu vydělává. Jako první je Írán. Všimli jste si, jak se přestal řešit Írán a místo něj ze dne na den Turecko? To se potom nedivím, že v Teheránu Erdoganovi odkývli útok na Kurdy v Sýrii.
Další, kdo ve stínu přežívá je Muhammad bin Salmán, vládce Saúdské Arábie. Úplně zmizely zprávy z Jemenu, a přitom tam jde o opravdovou humanitární katastrofu.
Zmizely i zprávy o Palestincích. Přestali zajímat i novináře z ČT.
Méně se řeší hlavní konflikt USA - Čína. Číňané si v klidu posilují a USA každý den ztrácí ekonomickou a vojenskou sílu i prestiž v mezinárodních vztazích.
Ukrajina zmizela úplně ze zpráv a ani nevíme, zda se na Donbasu ještě bojuje nebo je klid zbraní. Ukrajina úspěšně chátrá a Ukrajinci houfně odcházejí.
Když se ve zprávách objeví Putin, tak jen v neutrálních nebo pozitivních komentářích.
Zajímavé je, že Sibiř, problematický bod vztahů Ruska a Číny, se v komentářích také nevyskytuje.

Konflikt mezi Turky a syrskými Kurdy dokonce zastínil i Gretu Thunbergovou. Co nedostala Nobelovku za mír, není o ní ani slychu, a to jí bylo v médiích plno.
Ze světa nám také zmizela Hillary Clintonová. Před 5 lety jí a Ukrajiny byla plná média, a kde jsou dnes?

A na závěr něco k přemýšlení pro našeho místního elfa a udavače, hlasatele jedině správných názorů. USD je kryt pouze silou americké armády, a ta chátrá. Sice je ještě silná, ale za dalších 10 let bude její síla menší, protože na ni nebudou peníze. Na obnovu by si museli Američané utáhnout opasky. Ti bohatší by se museli vzdát značné části pohodlí, ti chudší by si opasky utáhli rovnou kolem krku.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

On Scallop někoho udal? A komu?

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

... řídící důstojník se ozval ...

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

No kdyz to maj elfove v popisu prace tak se to musi predpokladat.

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane rk ked pan Gerd pisal o udavacovi nikoho nemenoval. Ako ste hned vedel ze myslel pana Scallopa? Viete o panovi Scallopovi nieco viac? :-)

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Scallop zřejmě udal někoho neznámého přímo Vám, rk, když to tak přesně víte! Nemám nejmenší ponětí, koho scallop udal, rptože se v takových kruzích nepohybuji. Ale Vy zřejmě ano, že máte tak přesné informace.
Elfové prý bojují proti těm, kdo jsou:

1) Proti NATO: tendenční obsah zaměřený proti Severoatlantické alianci, vykreslování NATO jako světového agresora, který chce zničit Ruskou federaci.
Odp.: Většině lidí zde je činnost NATO docela lhostejná, pokud nesměřuje k válce nebo nechrání teroristy.

2) Proti EU: obsah podporující protievropské nálady, líčící ztrátu suverenity ČR v rámci EU, vnucování migrantů, diktát Německa, nesmyslná bruselská byrokracie, EU jako úpadková organizace podporující homosexualismus a zvrácenosti, apod.
Odp.: Máme výhrady k současné podobě EU, stejně jako jsme před 1989 měli výhrady k činnosti KSČ. Pokud se už EU a její činnost nesmí kritizovat, požádejte poslance o změnu zákonů, můžete upravit ty z dob socialismu. Když napíši, že EK vede člověk, co málem podpálil ve Rwandě manželku rwandského prezidenta, jde o pouhé konstatování faktu.

3) Proti USA: líčení našeho spojence a garanta evropské bezpečnosti jako imperialistickou mocnost, nepřátelskou nejen Rusku, ale i skutečným zájmům ČR.
Odp.: USA nikdo líčit nemusí, činy USA mluví samy za sebe. Názor nechť si každý udělá sám. Dokud nás USA nebudou chtít nahnat do války, ať si provádí, co si vymyslí.

4) Proruský: podporuje vidění světa optikou současného ruského vedení - Rusko jako oběť, které nezbývá než se bránit, Rusko jako poslední bašta ochrany křesťanských a konzervativních hodnot a protipól dekadence Západu, glorifikace Vladimira Putina jako osvíceného a silného vůdce, apod.
Odp.: SSSR zrovna nemilujeme, ale nevnímáme svět černobílé, to ponecháváme elfům.

Kdo nejde s elfy, jde proti nim! To je heslo elfů. Činnost elfů se nijak neliší od komunistické StB. Také potírají nepohodlné názory. Ale ony nezmizí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Dobrá práce.
Takže místo zloduchů USA,je vlastně zloduch Erdogan.
Jak píše Vlk,vládne rozpor ve státech Nato,někteří mlčí,ale někteří protestují,ale hlavně ty státy,kterým Erdogan přerušil jejich zájmy v této oblasti.
Jinak buch řekl,že ten puč si Erdogan zorganizoval sám,něco jako Moava kulturní revoluce,Erdoganovi hrozil vyhazov,za špatný dopad v Sýrii,když se nepodařilo Assada sesadit.

Zatím bez slepic

Blisty o Trumpovi:
https://blisty.cz/art/97401-trump-kurdove-nejsou-andele-ma-strategie-je…
Osobně se přikláním k tomu, že Trump má ve svém sebehodnocení pravdu.

Zatím bez slepic

Ono se teď v mediální stoce často plete, že Američani pomohli Kurdům ubránit se IS a ne naopak. Další setrvávání Američanů v Rojave by vedlo jenom k posilování tohohle mylného posunu propagandy (když se rozhodovalo o odesílání výzbroje ČSLA do Iráku, tak to ještě bylo interpretované správně). Za mě Trump bod.

Zatím bez slepic

Ono se teď v mediální stoce často plete, že Američani pomohli Kurdům ubránit se IS a ne naopak. Další setrvávání Američanů v Rojave by vedlo jenom k posilování tohohle mylného posunu propagandy (když se rozhodovalo o odesílání výzbroje ČSLA do Iráku, tak to ještě bylo interpretované správně). Za mě Trump bod.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

U všech zúčastněných se dá dovodit jakou mají motivaci pro své kroky. Mají své zájmy které se snaží prosadit a pokud udělají krok stranou tak je to vynucené tlakem ostatnich.
Jediný kdo se plácá beze směru a nějakého zřejmého cíle je EU, resp. ony zmíněné evropské země.
People mne záhada.

Zatím bez slepic

In reply to by Pepík (neověřeno)

Trvalý odkaz

To je stejné jak s našimi komouši, když je Gorbačov opustil, taky nevěděli co dělat, EU je zvyklá poslouchat USA a když nedostanou noty, tak se v tom jen plácají. Prostě naturel otroka. Západní evropané jsou otroci duševní a vy středo-východní i ekonomičtí a to v pravém významu toho slova.
Už jen ta zběsilá (přehnaná, směšná, hystericky exaltovaná) rusofobie od států. které to nemají zapotřebí a nic z toho nemají - Dánsko, Holandsko, Norsko, Švédsko .......
Emancipace Evropy v nedohlednu a když tak, tak jen podle Koránu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

syrské sirotky?

Zatím bez slepic

Rozdychtena padesatka

Sirotecek ze Syrie,
fousy huste, pivo pije,
rozborku pod deset sekund
znalec z porna blondatych kund
ostry nozik, kurz chemicky
prijde bydlet, uz navzdycky,
k sousedum i k tobe domu,
jemny jako stado slonu,
Sojdrove posledni laska,
zvadle prsy ji polaska,
poceluje vrasky v lici,
raj islamsky ji vylici,
v kterem ona bude panna,
byt kazdy den obdelana,
bude jeho treti zena,
neustale nadrzena,
omladne vam v tomhle raji,
to ji zli kafiri taji,
pro starnouci cesky vsecky,
nabidneme sirotecky,
line, hloupe mamlasy,
vsak damy... ty bimbasy.

Zatím bez slepic

Ládika jsou zábavné. Vaše hloupé a trapné

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Od vas je to pochvala mily RK.

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jako sorry, mnohé z toho je doporučováno a cíleně uskutečňováno, ....to je hloupé a trapné, sebezničující. Nikoliv ony verše.

Zatím bez slepic

Eva Bílá
Adam Černej
ve společném hříšném reji.
Nevinnost s hříchem,
jing a jang,
do nekonečna dalších možností,
vše v šedi splyne,
zahalením se skryje.
A stříbrný vítr
vše odvane
vše pomine.
Jednou snad
vyvanou.....

Zatím bez slepic

Europoslankyně par excellence !!!
Zvolit si pro volební kampaň cizí neštěstí je vrchol hnusu !
A lidovečtí voliči jsou debilové !

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Trump má ukončenou další nesmyslnou válku, ale asi mu to moc nepomůže. - Bude se moct vykazat pri volbach, ze ukoncil jednu Obamovskou valku. To bude plus u domacich volicu.

Zajmy Trumpa a normalnich americanu jsou neco jineho nez zajmy Obamy/Hillary/Wall Streetu

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Takže miliardář Tramp má stejné zájmy jako obyčejní Američané?

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Chce jima byt znova zvolen, musi jejich zajmy hajit at chce nebo ne.

Zatím bez slepic

A my ho tady musíme strpět? Proč? To je ono obohacení? Zavřít dolů do dolu až zbělá.

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Trump nemá byznys postavený na válečném průmyslu, ale v reálné ekonomice. Trumpuv byznys pojede, když pojede ekonomika běžného obyvatele USA. Takže vlastně jo, ve srovnání s ostatni nabídkou se zájmy Joa Average nejvíc protínají s Trumpem.

Krom toho si myslím, že Trump má prezidentství jako hračku na důchod. Trochu jako nas hradní ještěr.

Zatím bez slepic

Bohužel Zemanovi nyní opravdu dobře není, a Kartous už se třese na předčasné volby.
Tak uvidíme, co ta "rekondice" svede.....

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Prohrabat se oficiální fake new nestačí. Pro objektivní úsudek jsou zapotřebí výstupy z jednání Rusko, Turecko, Irán, což je asi u nás zakázáno zveřejnit.
Zajímavý je zásadní obrat USA v konfliktu. Důvody asi budou jiné, než je neoprávněný pobyt amerických vojsk na území Sýrie.
Myslím si, že Erdogan, po puči na něj, v kterém mají USA určitě prsty, jedná tvrdě. Docela bych věřil, že jde o americké základny v Turecku, nad kterými nemá Erdogan kontrolu, případně o setrvání Turecka v NATO. To už má patřičnou váhu.

Zatím bez slepic

Tim myslite Trumpovu administrativu nebo deep state?

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Role policajta už se američanům zajídá. Stojí to nekřesťanské peníze, které jde doma lépe využít.
Zájmy zbrojařů, a jejich politických zástupců, na obou politických pólech, jsou opačné. A jejich argumenty jsou také silné. Pro USA znamená zbrojní průmysl největší hospodářský přínos. A zájem světa o zbraně přímo souvisí s tím, jak se to navzájem ve světě mele.
Trumpovi nezbývá, než kličkovat. Zatím se mu daří. Především proto, že vidí, jak počet států, které USA nenávidí pořád narůstá. Pro prosperitu země je takový vývoj neudržitelný.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Z dnešního Macka:
EU táhne na Turka. Tanky a stíhačky poháněné elektřinou z obnovitelných zdrojů vyrážejí, samozřejmě jsou už dávno zbavené všech plastových součástek, které nahradilo dřevo a bambus, bombardéry poháněné solární energií zasypávají protivníka bombami, která humánně nevybuchují, aby náhodou někoho nezranily, v čele invazních jednotek, dovezených na bojiště plachetnicemi bez uhlíkové stopy, jsou úderné jednotky složené z příslušníků všech 186. pohlaví v uniformách pro těhotné lidi a celé té hrozivé síle velí udatná Ursula von der Leyen. K smrti vyděšený Erdogan vzápětí prchá do Mekky.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jiz Mladek vymyslel samopaly na elektrinu. Jen s prodluzovackama byl problem.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Táhni provokovat jinam, zjebe. Můžeš jít zalézt do nějaký elfí prdele - třeba rovnou šéfovi Kartousovi, Jandovi, Štětinovi, nebo někomu z tvejch spřízněnejch duší.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nějakou opravdovou syrskou demokratickou opozici popsala Monika MacDonagh-Pajerová v rozhovoru pro DVTV někdy před rokem, kde říká, že všichni "demokratičtí" politici ze Sýrie už jsou mrtví.

Její otec je fotograf Ota Pajer (bratr fotografa Alana Pajera), mladší sestra je politička Liberálně ekologické strany Kateřina Bursíková Jacques (biomasa) a dědeček byl kameraman Jan Roth. Její matka Olga Sozanská byla dlouholetou předsedkyní Národního dobrovolnického centra Hestia. Současným manželem její matky je sochař a malíř Jiří Sozanský.
Je vdaná za Ira Petra MacDonagha, spolu mají syna Tomáše. Z předchozího vztahu s Jiřím Smetanou má dceru Emmu Smetanu.

"Elita" jako vyšitá.

Zatím bez slepic

Putina v Saudi a v Abu Dhabi, podepsali Rusové hafo smluv, z nichž nejdůležitější jsou ty o vstupu Saudů do ruského petrochemického průmyslu penězi, takže všechny sankce omezující Rusům přístup k investičním penězům pro podporu ropného průmyslu se staly směšnými.

Zatím bez slepic

No Scalop a rk by měli pochopit, že za komunistů zde bylo skvěle(vyjímám hnusná padesátá léta) když nám ta naše "milá" opozice zde narostla do hrůzných rozměrů. Nebo, že by komouši přeci jen nebyli tak zlí? Proč na ně pravdoláskaři tak útočí? Vážit by si jich měli, mravokárci.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Asi nikdo si nemyslí, že by Kurdové nebyli rozděleni na „kavárnu“ a ty ostatní, jako lidé ve všech zemích na celém světě. Opět je to boj GP se státní elitou US. Po tom co se US státní elita snažila zbavit svého sluhy Erdogana, přešel tento na stranu GP. Zrušení Kurdské kavárny, která pracuje pro zájmy US státní elity (jako ta „naše“) je první práce a zavděčení se Erdogana Globálnímu prediktoru. Umravněním Kurdé kavárny se v regionu, mimo jiné, posílí prestiž Iránu, do kterého je postupně přesunováno řízení z Vatikánu (jedno ze dvou křídel GP).

Zatím bez slepic

To byl Pjakin, nebo jste to vzal po něm?
(Už jsem ho dlouho nečetl)

Zatím bez slepic

Pjakina sleduju již několik let, v součastné době jsou na levanetu přepisy jeho pořadů od roku 2014, když to čtu zpětně tak se moc nepletl v těch rozborech co bude až.... Např. když vyměnili Savčenkovou, tak říkal "však oni si ji zavřou sami".

Zatím bez slepic

Všichni pochybovači o KSB by si měli tyhle staré relace přečíst. Je opravdu málo věcí, které Pjakinovi nevyšly. Navíc se znalostí KSB ani toho Pjakina k předpovědi, co se bude v Sýrii dít, nepotřebujete.

Zatím bez slepic

In reply to by Ziim (neověřeno)

Trvalý odkaz

Trochu mu nevychází Donbas. To, že jednou to tak dopadne jak říká , věřím taky, ale už to podle něj mělo být dávno.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

...v každém případě to ale silně naznačuje, že se Turecko na současném postupu se Sýrií (a Ruskem a Íránem) dohodlo… poté, co americká armáda opravdu narychlo, od nedojedených snídaní, odešla ze svých základen v oblasti, zničily dvě americké stíhačky někdejší cementárnu francouzského koncernu Lafarge u Kobani, kterou využívaly jako sklad munice…

→ zatímco se tedy zdá, že na severovýchodě Sýrie vše běží tak, jak bylo v zákulisí dojednáno, skutečná válka propuká v USA… Sněmovna reprezentantů poměrem hlasů 354 ku 60 odhlasovala (nezávaznou) rezoluci, která vyzývá k obnovení americké ochrany Kurdů před Tureckem… pro rezoluci hlasovala celá Demokratická strana i většina důležitých republikánů… jinými slovy, Demokratická strana jednomyslně odmítá jakýkoli Trumpův pokus o ukončení jakékoli války a stažení vojáků za jakýchkoli okolností… mluví se o „Trumpově Saigonu

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

To Erdoganovo postesknutí, že není spravedlivé bránit mu v přístupu k atomovým zbraním nebude jen tak. Že by se chystal zmocnit se těch, co už v Turecku jsou?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"...šach - mat pro USA."..........EU dostane novou uprchlickou vlnu,"

Je to všechno hezké, ale my žijeme v té EU a to dost malér je.

Erdogan se svým cílem netajil a to nejen v Sýrii u těch Kurdů.
Za sebe se domnívám a mohu se plést, že nyní možná přijde na západě zase doba "Erdogan musí jít".
Navíc čistkami si vytvořil Erdogan nepřátele i vnitřní...
Pro západ by byl ideál přes Haag, i naši ostudu na jeho hlavu....

Postup Ergogana s plnou silou i naivním doodhalil, že není "císař pán jen nahý", ale ten z EU se chová jako bezmocný vystrašený a vydíratelný žvanil, kterému možná nikdo nic o plánech ani jen neřekl...
I NATO je teď už jen slupka, společného nic moc nevidím, jen partikulární zájmy jednotlivých států....
V EU si tohoto musel nyní všimnout i nejeden elfí hlasatel té jediné a pravé pravdy....
A tato skutečnost by nás měla spojit a EU by měla přehodnotit, kdo je nepřítel (Rusko to není).....
Jinak můžeme jen rozdělení a rozhádaní čekat, až si nás bohové jiné kultury, ideologie a práva nejpozději po přečíslení přeberou!

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.