Shodneme se?

Autor
Štítky

Pod články o řemeslech se objevila celá řada komentářů, které s články nesouhlasily. Je to celkem pochopitelné. Dnešní svět je brutálně proměnlivý, složitý, ba přímo vířící a najít v něm jakýkoliv alespoň trochu funkční recept na budoucnost je krajně obtížné a nevyzpytatelné. Jsme v situaci, kdy jakýkoliv nápad funguje trochu, možná, v omezené míře, ale především je spousta situací, kdy nefunguje vůbec. Zkrátka nemáme masu stejně přemýšlejících a stejně pracujících lidí. Stejně tak mají Kydy široké spektrum čtenářů a já jsem hlavně rád, že používají svůj úhel pohledu, své znalosti a své zkušenosti. 

Přesto si troufám říci, že bez ohledu na sympatii s Vidlákovým názorem se objevilo napříč všemi komentáři několik shod, které sdílíme skoro všichni. Pokusil bych se je vyjmenovat, třeba pak v komentářích přidáte i nějakou další. Můžeme pak na jejich základě zkusit zformulovat pár myšlenek. 

Tedy: 

1. Jsme v tom sami. Naše republika není obklopena žádnými dobroději, kteří by nám pomáhali pro demokratické ideály či naše krásné oči. Chtějí na nás vydělat a tečka. Každou pomoc si nechají zaplatit a jejich spojenectví s námi je jen do času. Nová mnichovská zrada může přijít celkem snadno. Asi bychom mohli polemizovat o míře naší zásvislosti, ale ze všech porovnání asi vyplyne, že čím větší soused, tím hůř. Nejlíp na tom budeme se Slováky, u Maďarů už bychom asi našli nějaké důvody být na kamarádšofty opatrní, na Rakušany ještě víc. Ale tihle tři jsou malí, nebrousí si na nás zuby ani vojensky a hospodářsky jen trochu. Ovšem takové Německo, to už je jiné kafe. Možná to trochu přeháním, ale jejich politika vůči nám stále více připomíná to obligátní: "vyjděte ven s rukama nad hlavou, nic se vám nestane".  Poláci jsou také už dost velcí a také spíš předpokládají, že my budeme brát ohled na ně než aby oni brali ohled na nás. 

2. Pro velmoci jsme také jen kámen ve hře. Naše mise v Afghanistánu nám nikdy nebude užitečná ani v tom, aby na nás Trump nebo jakýkoliv jeho nástupce bral ve své politice ohled. Kurdocé se teď přesvědčují o tomtéž. Bojovali za USA a v tom boji určitě padlo víc jejich vojáků, než kolik jsme jich my měli celkově v misích. A teď mají smůlu. Ale stejně tak jsme jen kámen ve hře i pro Putina nebo Čínu i kdyby byl Zeman desetkrát jejich kamarád. Rozdíl je jen v tom, že Rusko i Čína jsou daleko a jejich ambasády u nás ještě nedělají demonstrace proti zvolené vládě. 

3. Naši představitelé dělají všechno jiné, jen nebrání naše zájmy. Až na malé procento z nich, ale téměř na každém bychom našli nějakou tu poskvrnu. Mnohem víc v nás vzbudili nadějí než jich splnili. Kdybych namátkou vyjmenoval pár lidí - třeba Zeman, Jan Keller, Babiš, Okamura, Foldyna, apod a udělal článek o jejich přínosech pro českou emancipaci v rámci Evropy a světa, na každého by se zřejmě v komentářích něco našlo. 

4. Babiš není žádný lidumil, který by miloval Česko láskou hlubokou a vášnivou. Je to tvrdý byznysmen a z této perspektivy dělá premiéra. Ale vzhledem k tomu, co se nám ve volbách nabízí, je ještě tím nejmenším zlem. 

5. V současné situaci se s tím nedá nic moc udělat.  Naše hospodářství je prodané, naše politická elita je prodaná, naši miliardáři se cítí býti světoobčany a sebevětší tlak, kterého jsme zatím byli na náměstích schopni, není schopen přetlačit realitu, že jsme kolonie. 

6. Migrační vlny z Afriky či Arábie nám nic dobrého nepřinesou, žádné kulturní ani jiné obohacení nebude, jen přibudou gheta. Nejprve ta černošská a muslimská a po čase pak ta naše.  

7. Přijde krize, proti které ta minulá bude selankou. Já osobně si myslím, že je ještě daleko. Teď je třeba zbrojit proti Rusku, okradení prostého lidu přijde na řadu až pak.  

8. Jediné řešení, které vidíme a které i praktikujeme, je osobní nikoliv kolektivní. Někdo si kupuje pušku, někdo si nadělal hodně dětí, někdo se naučil nějaké řemeslo, někdo má v chlívku prase, jiný ve sklepě konzervy. Někdo znovu zasadil na zahrádce brambory, někdo si postavil betonový kryt.  Umíme o těchto řešeních mluvit a vyměňovat si zkušenosti, ale žádnou Haganu či jinou domobranu jsme zatím ani nezkusili. 

Tož tak. Toto mě napadlo. Budu rád, když v komentářích ještě nějaké shody přidáte. Upřímně... napadá mě zatím jen jedno nejspíš velmi naivní řešení jednoho z uvedených bodů. Ale o tom příště. 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

K bodu 8. Ta "Hagana" je samozřejmě nápad dobrý, i když ne úplně nový a originální. Problém je v tom, že kdo to zkusí, skončí v lochu, protože - viz body 3, 4 a 5.
Tak jako při namáhání materiálu existuje "mez kluzu" (pokud si dobře vzpomínám), kdy dochází nejen k nevratné změně v jeho struktuře, ale významně se změní parametry jeho pevnosti (v tahu?), tak i stav v naší zemi by musel překročit nějakou takovou mez, aby na "Haganu" došlo.
Vlastně ani nevím, zda si mám něco takového přát (aby se mi to nakonec nesplnilo).

Zatím bez slepic

Clanok, ktory snad pre niekoho nebude suvisiet s temou 'Remeselnici'. Je ale urcite velmi zaujimavy
https://www.eurabia.cz/Articles/32771-pred-50-roky-varoval-dnes-vidime-…
Citujem uvod
"Před padesátí lety, 20. dubna 1968, pronesl vlivný britský poslanec Enoch Powell projev, který je mnohými označován jako nejkontroverznější projev v celé historii britské demokracie. V projevu, který média podle jednoho citátu z římských dob okamžitě pokřtila na "Rivers of Blood" (Potoky krve), hovořil Enoch Powell o tématech, o kterých ostatní politici mluvit nechtěli - o důsledcích masového přistěhovalectví, o problémech s přistěhovalci, o nesmyslnosti "antidiskriminačních" zákonů, o sklonu politiků řešit věci současné na úkor věcí budoucích.
..."

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co se toho lochu týká, tak si myslím, že zatím ještě ne nezbytně. Zatím nic nebrání tomu si tu a tam s nějakými kamarády zajít na střelnici a potrénovat, absolvovat pár kurzů a následně pravidelných tréninků, které nás někam posunou od boje holýma rukama, přes CQB až po odstřelovačskou pušku. Úroveň svobody zatím ještě není úplně na prd, i když už to není, co to bejvalo a vytváření seznamů neutěšeně bují.

Je třeba si však uvědomit jinou věc. Chtěl jsem o tom přes víkend napsat článek a nakonec jsem se na to, přiznám se, vyprdnul. Novodobé Einsatzkommanda už tu jsou a co je horší, fungují s tichou podporou silových struktur. Co je pak nejhorší, jsou namířena proti obyvatelstvu s „nesprávnými názory“. V pátek totiž explodovala bomba před jednou kanceláří AfD. Je to v Německu, pravda. Není ale první a bezpochyby ani poslední. Takže i „Hagany“ by již byly. Problém je, že než „Hagany“, jsou to „Sturm Abteilungen“ Antify a podobných organizací (ony ani ty aktivní zálohy nejsou nic jiného, když se podíváte, kdo je často vede (Marhoul, Janda a spol.) ).

Obyčejný člověk, tedy ten s nesprávnými názory, pak bude muset pochopit a vyrovnat se s faktem, že nepřátelé nejsou pouze vnější, ale i vnitřní a zařídit se dle toho. Používání moderních bretschneiderovských udávátek není samozřejmě vůbec dobrá cesta.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Když ty jednotlivé body tak pročítám a ve své podstatě i souhlasím, vyznívá to krajně pesimisticky. Není ve své podstatě, to pověstné světlo na konci tunelu, vidět a utěšujeme se, že nás následující problémy nezasáhnou moc osobně.
Vkrádá se zákonitě otázka kam ten vývoj musí až zajít, aby se otočil alespoň v naději.

Jak jsem již několikrát zmínil, fungování kapitalismu je možné jen za dvou podmínek, nové trhy, nové dluhy. Obě podmínky mají v uzavřeném systému své limity. Pokud ze současných velmocí uvedeme žebříček (USA, Čína, Rusko), pak nejvíce se uvedeného "paliva" kapitalismu nedostává USA a tudíž od něj hrozí i největší nebezpečí, že nastoupí ekonomická a tím i politická řešení toho nejméně chtěného charakteru. Nakonec Amerika first to jen a jen dokládá. Ve své podstatě jde o volání tonoucího, pomozte nám zůstat velmocí. Za sebe, jako již mnohokrát, nasrat Ameriko. First, ale za své.

Nechci být naivní optimista, ale věřím, že klasickou válkou, natož jadernou, se již nedá mnoho získat, (i na tu válku je třeba dost toho vyrobit, potažmo mít ještě víc dluhů), tudíž asi nejúčinnější je v současnosti válka politická-diverzní a ekonomická-škodící. Ve svém důsledku škodit nepříteli do té míry, že na tom něco trhnu vytvořením závislosti a tím i ovládnu jeho trhů. Někde se to zdařilo, evropské státy bývalého socialistického bloku, jinde do toho procesu podmaňování hází místní vidle, bývalé kolonie taky již ekonomické vysávání sabotují.

Dalo by se budoucnosti spekulovat do nekonečna, leč zásadní spekulace je, jak se asi ona očekávaná krize projeví a jak ji čelit.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

1) Když si čtu seznam těch bodů, tak první co mě napadlo, že pravda/realita není příliš závislá na tom, kolik lidí s ní souhlasí.

2) Druhá věc je, že matematický/fyzikální/filozofický/politologický/jakýkoli model skutečnosti musí obsahovat podstatné věci (podstatné proměnné), jinak je vcelku nepoužitelný k hledání řešení.

***

To, že každý jede, nebo měl by jet, za vlastní dobro - je něco, co tu existuje od dob pračlověka po celou existenci lidstva. Výjimky samozřejmě existují. Nejenom státy, ale například Praha, často i Brno či některá krajská města, evidentně jedou v mnoha věcech proti zájmu zbytku státu nebo celého státu. To je víceméně konstanta po celou historii. Stejně jako že různé společenské vrstvy jedou často proti sobě i ve stejné lokalitě, městě, kraji, státě.

Nakonec totálně všechny body článku nejsou nic jiného, než co jsem psal (včetně dalších bodů) v komentáři pod Řemesla II. Totiž to, že Češi by měli brát za normální a správné hledat nejdříve dobro pro sebe, a ostatní být na druhé koleji. Tak by měli činit a při reakcích na události se podle této ideje chovat. A doslova se nebát udělat ze životě peklo těm, kteří tvrdí či činí něco jiného. --- Tímto odstavcem jsem popsal všechny body 1) až 8) v článku, nic jiného v nich není.

Nicméně mnoho dalšího a podstatného zmíněno není.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Říkávalo se,řemeslo má zlaté dno.
Od pana Vidláka,to vidím trochu jinak,lidičky,naučte se přežít,bez elektřiny,plynu,marketů.
Také se říkávalo,když krize,tak ne jedna,může jich přijít více.
Jak píše věštec,od USA můžeme čekat,že ta krize přijde od nich.
V domobranu moc nevěřím,proto komu,když už potírají i slovní odpor proti migraci.

Zatím bez slepic

Snaží se o objektivitu, což je dost odvážné a zároveň chvályhodné. Větvička je mi ale milejší:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ladislav-Vetvicka-Proje…

Zatím bez slepic

Admirál.
Opravdu,od pana Žáka výborné články.
Jen mě u toho napadá,Žák zmiňuje Kissingera a Nixona v roli,jak udělat z Číny nepřítele SSSR,co jak sledujeme,vůbec se nepovedlo.
Z Číny se stává světová velmoc,že může pokořit nejen Rusko,ale i USA,co sledujeme,jako obchodní válku,role se otočili.USA bude zase zachraňovat,pozvedávat Čína.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Čína jako první převálcuje celou slavnou EU. USA a Rusko se udrží o něco déle, ale Evropa to odnese. Není bez zajímavosti, že některým africkým politikům se po jendání s Číňany zastesklo po měkčí ruce evropských kolonialistů. Číňan je tvrdý a zlý pán.

Zatím bez slepic

Díky za odkaz /i další, p. Marian/, na "aktuálně" nechodím, divím se, že tam mohly vyjít tyhle věci. Dnes na Kose pan Leo - otázka " má politika rozdělovat", dokonce bez Vlkových dovětků. Myslím, že má naprostou pravdu, vždyť i tady v malém kruhu jsme trochu názorově "rozděleni" a je to dobře, nikdy přece nebyli "všichni za jedno", z hlediska zájmů osobních, skupinových to není možné. Často jsme "rozděleni" i v rodinách. Volání po "jednotě" je takový štvavý manévr proti osobám, které někomu nevyhovují.

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Aktuálně a Hlídací pes jsou Bakalovo propagandistické plátky co mají v současnosti za úkol diskreditaci Zemana, Babiše, tradiční levice, konzervativců a učí populus nenávisti k Rusku. Dělají to nikoli nahodile,

Chodit se tam vyplatí, člověk musí vědět, co propaganda vaří, podle toho, se dá snadno poznat, co chystají ti za nimi. Oni vědí.
Je na ně spolehnutí i pokud jde o hodnocení osobností objevujících se u nás i ve světě. Pokud někoho chválí, je to sto pro lump a naopak. Oni vědí a je na ně spoleh.

V blozích na Aktuálně se objevují převážně "jejich" názory a mezi nimi jsou perly, že se člověk i docela baví, kdyby nevěděl, že to myslí smrtelně vážně, řekl by, dobrý vtip. To je třeba pro výstrahu šířit mezi lid. To občas s láskou činím. Pak se tam čas od času objeví velmi kvalitní blogy (viz nyní Žák), za které se vedení Aktuálně zajisté upřímně stydí. Najdou se tam pod blogy velmi kvalitní diskuze, mnohdy mnohonásobně převyšující hodnotu toho kterého blogu.

K vlkovi se zaručeně vyplatí chodit, pán domu má své libůstky a já se z toho neposeru.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jako malí jsme vždycky museli čekat na to, co udělají ti velcí a podle toho se zařídit.
V tom jsme mistry, jinak už bychom nebyli ani ti malí.
Nezbývá proto nic jiného, než se chovat stejně, jako ti před námi. Naše země ještě pořád stojí za to, aby si ji ti velcí podmanili.

Generace po převratu, myslím po tom posledním, mají bilanci zápornou. Hospodářsky jsme z velké části už podmaněni cizím kapitálem, politicky Bruselem.
Musíme tedy kopírovat ty, co byli před námi ve stejné situaci, za Hitlera i v horší. Možná už to máme v krvi, když ne, musíme se to naučit.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ale zapřemýšlejte - co by s námi udělal milión migrantů, které by nám Brusel vnutil ?

Zatím bez slepic

Pane Admiral obavam sa ze nijaka krev. Bohuzial nielen na Slovensku ale aj v Cechach zacala nenapadne kampan s nazvom "nedostatok pracovnej sily pre firmy" ktora jednoznacne smeruje k akceptacii migrantov. Firmy resp. personalne agentury k nam aj k vam navazaju pracovnu silu z Balkanu, UA atd. Ze je to tak je jasne z toho, ze o potrebe takychto ludi verejne hovoria oficialni statni predstavitelia a uravuju sa v tomto zmysle zakony v skratenom konani. Na Slovensku je to vidno v prilahlych mestach priemyselnych parkov a firiem so zahranicnou ucastou. V nakupnych centrach sa pomaly ale iste "zotmieva", ked sa tam vo zvysenej miere vyskytuju ludia potmavsej pleti ala cigani. Toto je jasna salamova metoda kedy je v nas pomaly pestovana akceptacia cudzincov. Ako daleko je potom k akceptacii prijimania ilegalnych migrantov? Medzi takymito si naimportovanych migrantov ani nevsimnete pokial to nebude vyslovene cernoch. Arabaca nemate sancu rozoznat lebo viacere taketo zeny z Balkanu bezne nosia burky. Cernosi pridu nasledne..

Zatím bez slepic

"Olouš" je naše rodinné označení někoho trochu hloupého, naivního... vlastně ani nevím, kde se vzalo. Ten Visingr jako Olouš trochu vypadá, je to mlaďoch. Ale sleduju ho už delší dobu a musím konstatovat, že vždy píše/mluví celkem rozumně. Tady taky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Přijde mi to takové Vidlákovsky schematické, až mě trochu mrzí, že už dokážu podle autora docela dobře odhadnout, co v článku bude. Tak to vezmeme popořádku:
Ad 1.) Tak tohle platí ovšem zcela univerzálně. Nikdo nedělá nic (alespoň ne dlouhodobě) pro vaše krásné oči, a to zcela bez ohledu na to, zda je to Němec, Slovák nebo třeba váš soused nebo dokonce příbuzný. Každý to dělá proto, že je to pro něj recipročně nějak výhodné. Spíš si budete rozumět s tím, kdo má podobný životní styl a majetkové poměry jako vy, to je jádro pudla, ostatní jsou pověry. Můžete si lépe rozumět i s cizincem než s vlastním příbuzným nebo sousedem, když to nebude debil a bude na tom podobně jako vy.
Ad 2.) Tomuhle vůbec nerozumím, ani proč se tam doopravdy vlastně bojuje. Ale i tady to bude výběr mezi dvěma možnostmi a chtělo by to popsat tu možnost B, co se stane, když tam teda ty naše vojáky poslat odmítneme, a pak si vybrat. Já tu možnost B a její důsledky neznám, tak jsem zticha.
Ad 3.) Tady bych rád slyšel, čím konkrétně Jan Keller podrazil naše národní zájmy (v posledních cca 5. letech). Já osobně ho považuji za jednoho z mála posledních bílých rytířů naší politiky.
Ad 4.) Tady mi přijde divné, proč je tolik běžných lidí všude kolem mě zcela kategoricky proti Babišovi. Já na něm až nic tak démonického nevidím. Možná proto, že jednak jsem už dávno rezignoval na jakékoliv morální kvality našich politiků a jednak jsem si nebyl zvyklý z minulosti nějak přikrádat, a tak se mě EET v podstatě nedotklo (že by odtud vítr vanul?). Myslím, že dokáže docela dobře zajistit technické fungování státu a to do té míry, že se nerozkrade úplně všechno a mimo to, co připadne Babišovi, zbyde i něco málo na nějaké sociální programy jako zvyšování důchodů a minimální mzdy a to s vyrovnaným státním rozpočtem. To se před ním nepodařilo nikomu. Jestli se pletu, tak mě opravte.
Ad 5.) Když něco není moje, tak mi může být jedno, jestli je to české, německé nebo třeba církevní. Teda aspoň dokud se s tím zachází v rámci platných zákonů, což mimochodem znamená, že vlastník si s tím stejně nemůže dělat, co chce. V systému, kde je všechno na prodej a který je světu otevřený, musí všechno zákonitě skončit nakonec jako majetek toho s nejnaducanější peněženkou. Až to bude nesnesitelné, přijde válka, revoluce, změna státního uspořádání nebo něco takového a zase se to přerozdělí jinak. Tak to prostě funguje.
Ad 6.) Globalizace s sebou přináší vyrovnávání životních úrovní. Protože patříme k té bohatší části světa, bude to pěknej sešup. Ale vývoj dějin nás asi ještě překvapí, takže to ve výsledku aritmetický průměr nebude. Ale co bude, to nikdo neví, ti bohatší než my se začnou bránit dřív.
Ad 7.) Na všech alternativních webech se už od roku 2009 plánuje ekonomický konec světa nejpozději vždy na následující rok. A furt ne a ne. A tak už tomu pomalu přestávám věřit.
Ad 8.) Na můj život i životní úroveň měly doposud vždy mnohem větší vliv události soukromé než zahraničně-politické a to včetně změny režimu. Výpadky v příjmech a životní zvraty způsobenéh třeba odchodem manželky na mateřskou či finančními potřebami školních dětí nebo nemocemi či úrazy byly vždy výrazně větší než vlivy všech krizí a inflací, co jsme zažili. Vždy se při rozumném hospodaření dalo nějak vyjít. Na žádnou pohromu se nijak systematicky nepřipravuji. Dokážu si užít, rekonstruovat a budovat, když je z čeho a dokážu se uskromnit a skromně přežívat, když zrovna není.

Zatím bez slepic

Ad1) Myslím, že zde mířil Vidlák na nás. Abychom si MY nenalhávali, že máme spojence (jako jsme si nalhávali v38 a jako nám nallhávají dnes.
Ad3) Jan Keller, myslím, v jednom rozhovoru přiznal, že jednou asi hlasoval špatně a že z toho má špatné svědomí. Že tehdy ještě neměl pořádně prokouklé mechanismy v EP. Sám jsem na něj v květnu 2015 vznesl dotaz po hlasování o migračních kvótách, kde se tehdy část věcí šoupla do celkového hlasování s dalšími balíky. K původnímu hlasování o kvótách mi pak Keller na můj dotaz odpověděl (už to, že jsem mu za odpověď stál, mne šokovalo!): "Na konci dvouhodinového hlasovacího maratonu jsem přehlédl nenápadnou vsuvku na straně 80 hlasovacích listin, kde příslušná rezoluce obsahovala bod o kvótách. Během několika minut jsem svůj omyl zjistil a podle pravidel sněmovny jsem své hlasování změnil, což bylo zaprotokolováno." Pokud šlo o to následné celkové hlasování, tam se holt hlasovalo i o spoustě dalších věcí, které přišly Kellerovi natolik důležité, že si za svým souhlasem stojí, protože nechtěl potopit i ony ostatní body. Asi to pochopit umím, ale... Podraz byl samozřejmě to spojovat tak důležité body do jednoho hlasování.

Zatím bez slepic

A o tom to je, protože něco tak odhlasuje něco co nechce... Krásná ukázka jak manipulovat z lidma a zrovna od Kellea bych čekal, že ze sebou nenechá takto manipulovat a bude vědět, že je potřeba jednou bochnout do stolu a nic neudělat než 100x hrbit hřbet, protože přeci nechceme něco mít o týden později...
Příkladem může být hitlerova dálnice, dokazuje, že důvod proč nehlasoval proti je blud, svět se nepřestane točit a odhlasovat se to dá později, ale když něco posereš, protože necheš přeci uškodit/přijít pozdě apod. tak to se napravuje hůř...

Zatím bez slepic

Kadlasi jen krátce - Keller má své zelené období. Kdy se vyjadřoval ohledně automobilismu, jaderných elektráren a podobně. Neříkám, že blbě. Ale znám lidi, kteří mu kvůli tomu nemohou přijít na jméno. Já osobně bych byl rád, kdyby chtěl kandidovat na prezidenta  a z fleku bych mu dal hlas (i prostor na Kydech) 

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful
http://vex3game.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.