Slábne a slábne

Autor
Štítky

Před několika dny dával Admirál v diskusi odkaz na evropská čísla nadúmrtnosti na koronavirus. Článek je stále k nalezení na Parlamentních listech a leckdo si ho určitě přečetl. Jen krátce shrnu, že pokud porovnáváme procenta úmrtnosti oproti desetiletému průměru, dostaneme náhle o koronavirové epidemii poněkud jiný obrázek. Náhle nejsme premianti v nezvládnuté epidemii, naopak se řadíme do naprostého ubohého průměru. Jsme premianti v metodice. Zatímco jiné státy své mrtvé na covid počítaly poměrně vágně a nebo si je přiohýbaly, u nás byla metodika velmi přísná. 

Tušení, že to tak bude, jsem zde prezentoval ve více článcích. V různých státech se rapidně lišila smrtnost a nedalo se to vysvětlit mutacemi. Bylo jasné, že v rámci statistiky porovnáváme jablka s hruškami. Jediné, co je pro všechny stejné, jsou čísla všech úmrtí a jejich porovnání s předchozími roky. U nás z toho vyplynulo, že v roce 2020 zemřelo o 16% lidí více než v jiných letech. 

Můj bratr Master samozřejmě zajásal, našel si zdroj onoho článku na Parlamentkách a jal se zpracovávat originální datové sady jednotlivých států. Ještě s tím není hotov. Respektive má natažená nějaká ta data, ale každý stát je jinak aktualizuje a vydává v jiném formátu. Takže bude ještě pár dní trvat, než se toto porovnání zpracované do křivek dostane do našich grafů a bude k dispozici. 

Nicméně získaná data jsou tak zajímavá, že chci odprezentovat už dopředu jedno velmi důležité zjištění, které si následně budete moci ověřit. Je to tak zajímavé, že s tím nechci čekat, bo nějaká iniciativa Sníh, MESES, Dušek, Peková a další by si toho mohli už také všimnout a já bych chtěl být první. 

Takže... 

V celé Evropě s nepatrnými odchylkami platí, že zhruba od března je nadúmrtnost na úrovni běžné chřipkové sezóny.  V zemích, které se loni zjara potýkaly s velkou vlnou (Itálie) tam to nastalo dokonce ještě o něco dřív.  Dřív to zřejmě nastalo i v USA, ale tam se začalo poměrně brzy očkovat, tak toto zjištění není příliš průkazné. Naopak v zemích, které se velkým číslům vyhnuly, tak to nastalo až později,  ale všude v Evropě celkem hladce platí, že od března máme sice vyšší úmrtnost než průměr, ale o nic větší než v době silných chřipkových epidemií. 

U nás koroňáček nejvíc kosil v říjnu a listopadu. To byla skutečná úmrtí ještě o dost vyšší než hlásila naše přísná metodika, ale už během další vlny v prosinci, lednu a únoru se sice plnily nemocnice, dle svědectví doktorů umíraly stále mladší ročníky, ale nadúmrtnost celkem plynule klesala dolů a to docela rychle. 

To bylo v době, kdy očkování bylo zcela marginální. Kdy to všechno teprve začínalo, kdy se slibovaly vakcíny, které pak nechodily. Byla to ta doba, kdy se opozice lekla vlastní odvahy se shozením nouzového stavu. Přesto počty úmrtí klesaly a klesají. 

Plyne z toho několik věcí... Jednak je zcela mimo chřipečkářský argument, že lidi umírali na ty vládní opatření a zanedbanou péči. To by se muselo ve velkém umírat i dál vlastně až do května, kdy se opatření začala uvolňovat a nemocnice najely na normální provoz. Ale  přitom  už o dva měsíce dřív se úmrtí dostaly na úroveň silné chřipky. 

A to druhé a hlavní, co z toho plyne je, že koroňák byl všude v Evropě mnohem rychlejší než jsme si mysleli. On prostě populací už dávno prošel. Je klidně možné, že od podzimu ho už dávno máme všichni v malém množství na sliznicích a on se pak vlivem šera, zimy, vlhka, nedostatku vitamínů a dalších faktorů prostě rozjede. V podstatě asi platí, že koho mohl, toho vyvraždil a ti ostatní odolali. Od března pak koroňák sice koronil, objevoval se v testech, nemocnice byly plné pacientů, ale už vraždil vzhledem k množství nákaz podstatně méně. Tak nějak si našel všechny, kdo vůči viru měli nějaké nevhodné předpoklady. 

V zemích, kde byli disciplinovaní a důslednější v dodržování opatření (např. Dánsko), tam jim sice koronavirus nijak nepřehlcoval nemocnice, ale slabých jedinců si našel dost a nachází si je i teď. Tam ale mají šanci s tím něco udělat, tam jim očkování asi ještě bude něco platné. 

U nás, v Německu, Maďarsku, Slovensku, Polsku a podobně to  vypadá, že očkování tak jako tak přišlo s křížkem po funuse. A i bez očkování koronavirus ustupuje a bude ustupovat. Ano, najdeme ho při testování. Bude tu s námi pořád, ale už nebude mít tu vraždící sílu. Od března se z něj stalo další respirační onemocnění a na zbytek populace bude mít stejný vliv jako běžná chřipka. Bude mít zřejmě agresívnější průběh při přechození, zřejmě kvůli němu bude běžnější si s "chřipečkou" lehnout do betle a vyležet ho.  

Očkování přišlo až pak. Až když už si koronavirus podal všechny, které mohl.  

Z dat celkem jednoznačně plyne, že covid tu sice zůstane, zřejmě s podzimem zase jeho aktivita naroste, ale umírat se na něj už moc nebude. Ve statistikách se to postupně projeví. Babiš si toho za pár týdnů nejspíš také všimne, koneckonců má dost poradců a tak můžeme v září čekat velkolepé oslavy konce covidu.

Skoro bych se vsadil, že opozice bude ještě těsně před volbami křičet, že chce zemi znovu zarýglovat, protože ten hajzl Babiš chce nechat všechno volné a podívejte se, už zase máme denně tisíc nových případů... 

Podle mě ale už jen vyhlásíme velkolepé vítězství,  farmaceutický byznys se nám pokusí vnutit ještě třetí dávku, protože sakra nastavěli továrny na výrobu očkovací látky a ono to teď bude končit... to by byla mizerná investice... ale zřejmě tu třetí dávku prodají už jen těm starším, co mívají problémy s chřipkama. 

Lubomír Volný si bude muset najít jiné téma do voleb. Já osobně  předpokládám, že volby budou už o něčem úplně jiném a připomínky na covid budou lidi už jen otravovat a štvát. Osobně se budu připravovat na to, že na podzim bude atmosféra taková, aby se na rok 2020/2021 pokud možno zapomnělo. Tak jako se v Asii zapomnělo na SARS i MERS. Zůstanou jen krizové plány, nějaké ty zásobičky materiálu ve skladech, programy na organizaci masových věcí... možná se to někdy bude hodit. Ale běžný volič už bude řešit standartní evropské průsery vyplývající s tureckého hospodářství, ekonomické a vojenské slabosti... a k tomu nadšené komsomolce deroucí se s k moci. Pokud Volný bude stavět svou kampaň na covidu, do sněmovny se nedostane. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.8 (82 hlasů)

Komentáře

stylu který mu sluší : vychutná si tu blbku jako si vychutnal Vystrčila, Čaputovou, Sobotku...

Průměrný počet slepic: 4.5 (29 hlasů)

Jmenuje ji prezidentkou a za rok nikdo nebude vědět kdo to byl. Jenom Česko bude lehčí o 50 milionů, které jí pošle pravdotrus Kulhánek.

Průměrný počet slepic: 4.5 (14 hlasů)

L

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

už jsem na "prezidenta" Gaudia zapomněl.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

...

Průměrný počet slepic: 1 (8 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

hlavonoha, jak ho známe

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

Práce se jim daří. Německo , po výhře ve WW1, zdá se, že zatím sklízí úspěchy i ve WW2. Konečné (a celkem dost snadné, i díky neohenleinovcům...) vítězství je na dohled ?

Záležet bude zejména na tom, nakolik jsou už zakoupeni tkzv. učitelé (tkzv. učitelky prominou). Zdroje jsou. Zejména vládní (zdravím všechny voliče i voličky menšího zla).

Průměrný počet slepic: 4.6 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Tak by se dal nazvat dnešní článek. Skutečný scénář bude jiný. Už jsem ho několikrát popisoval, ale opakování je naprosto nezbytné. Jde totiž o život.

Konečným cílem vynálezců kovidu je digitálně totalitní společnost, založená na všestranné kontrole jednotlivce, sociálním kreditu, úředním povolení na všechno, co dosud bývalo považováno za svobodu jednotlivce. K dosažení tohoto cíle je nezbytné, aby byly přijaty příslušné zákony. V každé jednotlivé zemi, protože toto je globální válka. A k tomu slouží kovid. Panický strach z neznámé nemoci může zajistit, aby občanstvo souhlasilo se zákony, které ohraničují jeho svobody. Úplně stejně, jako byly v USA přijaty zákony proti terorismu, tzv. Patroit Act a další, po zinscenovaném útoku na Ameriku 9-11. Tehdy se naučili, jak funguje psychologie davu. Panický strach nyní opadá, protože kovid byl zavřen zpět do laboratoří. Lidé už přijali kovidové pasy jako nutnost a nyní tedy budou mít šanci se je naučit používat. Proto budou podmínečně vypuštěni na letní dovolenou. Co dosud nepřijali, je očkování. Všeobecně to vypadá tak, že dobrovolné očkování nepřijme ani polovina populace. Proto bude kovid další generace vypuštěn později a bude opět zabíjet. A bude to pokračovat tak dlouho, dokud občanstvo nepřijme zákony povinné vakcinace. Pod tyto zákony se schová veškerá budoucí digitální totalita. Protože jakmile jednou máte zákon, který umožňuje bezpráví, můžete na jeho základě toto bezpráví libovolně rozšiřovat dalšími a dalšími zákony. Vzorem budiž Třetí Říše nebo SSSR.

V ČR už jeden takový zákon máme - pandemický zákon, přijatý ve spěchu neudržitelného nouzového stavu a v přítmí zuřící kovidové vlny.

Nyní se hraje o další podobný zákon, který obsahuje silně totalitní paragrafy. Dvakrát nezařazený na program jednání sněmovny. Napotřetí se to Faltýnkovi podařilo a je zařazen na mimořádnou schůzi ve středu 9.6. Samozřejmě je v plánu jeho schválení v nouzovém režimu, čili obratem. Pro jeho schválení jsou vládní strany a celý demoblok. Jasně proti jsou nezařazení - Volný blok a Trikolora. Nejasná je pozice SPD, která se sice tváří jako že je proti, ale nezabránila jeho zařazení na středeční program, ač mohla.

Veškeré detaily o zákonu a o akci Volného bloku s podporou mnoha dalších subjektů alternativy, která proběhne ve středu paralelně s jednáním sněmovny, objasňuje pan poslanec Volný zde:
https://www.youtube.com/watch?v=A_okusaG_0k

Některé ze zmíněných dalších subjektů alternativy si můžete vyposlechnout zde:
https://youtu.be/bsvMpoCHyWQ?t=212

Volný má nejen pravdu a odhodlání, ale volí také správné prostředky politického boje. Taktika nenásilného odporu je jediná správná, která má šanci na úspěch. Vždycky si vzpomenu na Gándího.

Jediné, co nyní potřebujeme, je probuzení veřejnosti. Musíme se probudit sami, protože tentokrát není připravený žádný agent Zifčák, aby nás popostrčil.

Průměrný počet slepic: 3.7 (49 hlasů)

Vlastimile, ale ten pandemicky zákon reaguje na to, že každé soudce v Praze co má v prdeli díru rozhoduje na základě slovíčkaření o tom jak se má zvládat epidemie.

Co říci, když soudce dělá rozhodnutí ve stylu "špatně, podepsal premiér sám, měl podepsat jako rozhodnutí vlády", za mě je takovej soudce kokot...

Mě to přijde stejné, jako že soudkyně rozhodovala o tom, že když stojíš odbočuješ doleva a čekáš v protisměru na volno a někdo do tebe napálí a ta blbka rozhodla, že TY musíš dávat pozor i na provoz za sebou a jdi spoluviník...

Za mě, mám pocit, že do roku +-2010 byli soudci, když rozhodli "divně" poplacení, ale v poslední době mám pocit, že rozhodují tak nějak soudružsky/CaK říšsky, kdy je prvně ideologie, právo už tyto soudce nezajímá...

Takže mě se pandemický nelíbí, ale potom co soudci dělali na objednávku opozice, se nedivím, že ho museli napsat :(

Průměrný počet slepic: 4.5 (29 hlasů)

nesouvisí rozhodnutí soudů o vládních opatřeních ani vzdáleně.

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)

Ale souvisí, on bylnapsán, protože pravomoce co měli začala opozice spochybnovat a pak soudy říkat "nesmíte" a bohužel pro tebe si myslím, že stát má mít nástroje, když je epidemie, jasně ty teď neuznáváš covid, ale dej si za covid mor apod. to už nebudeš spochybnovat "neexistuje", jak chcces, ze ma vlada zvladat podbné situace, kdž soudci řekli, že vlastně nic nesmí a když nahodou smí, tak musí být na správném papíru, správným fontem a správnou barvou?

Jasně, ty jsi to paopsal, že zákon byl dříve a epidemie byl nástroj jeho zavedení, ale potom co opozice společne s PRAŽSKÝMA soudcama toto udělali...

Se te zeptam tedy jinak, tento zakon nechces, takze kdyz bude morova epidemie, jak ju ma vlasda zvladat, kdyz nic nesmi?

Průměrný počet slepic: 3.2 (15 hlasů)

Pokud soudy ruší nezákonná opatření vlády, je to v pořádku. Pokud vláda vědomě nařizuje nezákonná opatření, není to v pořádku. Tolik k Tvému tématu.

Průměrný počet slepic: 3.8 (20 hlasů)

Nezákoná jsou protože rozhodl soud, a otázka je PROČ, jestli přijímáš "rozhodlo soud" a u těch co ti libí diskusi zúžíš "prostě je a ty musíš přijmout" a u jiných se pak vstekáš, ale pouze u těch co neodpovídají tvému pohledu světa, pak máš problém ;)

Takže díky, k obsahu jak rozhoduje nic, prostě rozhodl zrovnma jak se líbí trobě a prostě musím přijmout, že to je správně ;) Taky odpověď ;)

Průměrný počet slepic: 3.5 (17 hlasů)

Máte pravdu.
Ale až Vám bude hořet barák a hasiči budou stát před ním, ale budou Vám tvrdit, že nemůžou hasit, protože čekají na nějaké povolení, třeba začnete pochybovat o zákonnosti.

Průměrný počet slepic: 3.6 (19 hlasů)

Existovala zákonnost faraonská, tyranská, otrokářská, církevní, feudální, kapitalistická, nacistická, socialistická....
Všecky produkovaly nezákonnosti....a produkují.
Např. evoluce sere na zákony právníků (právničky prominou) . A všecky ty zákony (ale možná i evoluci) rázem dokáže zničit hrouda kamení, pokud bude dostatečně velká a vletí sem pod určitým úhlem.
Někdy ale stačí docela obyčejná revoluce....a rázem jsou zákoníci na šibenici a zločinci jsou zákoníky.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)

"Co říci, když soudce dělá rozhodnutí ve stylu "špatně, podepsal premiér sám, měl podepsat jako rozhodnutí vlády", za mě je takovej soudce kokot..."

Chápu to správně, že když jde o tu "správnou" věc, tak pravidla neplatí? Když nějakou smlouvu za mne podepíše sousedka, já o tom nevím a nezmocnil jsem ji k tomu, přesto je to platné, protože, kdo by se nějakými pravidly zabýval. Soudce nad tím mávne rukou protože jinak je přece "soudce kokot...".

Probůh, kam jsme to jen došli, taková intelektuální a morální bída!!!!!

Průměrný počet slepic: 3.3 (21 hlas)

No, zákony se nemají brát formálně, jeslti se rozhoduje formálně tak co to je? Právnické fakulty učili "zákaz formálnosti" a přesto po 89 to rozbujele jako rakovina, že se tio muselo zavést do novýho občana přímo doslova, aby soudci nemohli "používat mozek"... A přesto se to dál děje :(

Demagogicky, "podepíše sousedka" si nech, psal jsem o formálnosti ne, že to podepíše někdo jinej, co jsem dal za příklad? Že na papíru je napsáno to podepsal premier sam za sebe misto za vladu "podepsal premiér" vs "podepsal za vládu premier", jinak je to slovo od slova stejný, proběhlo hlasování, vláda rozhodla, ale na podělaným papíru někdo napsal jinak slovíčka...

Nový občan musel soudcům přímo říci "nezáleží na chybějící čárce, ALE SMYSLU TEXTU", protože "soudci mysleli"...

Takže máš něco k oné formálnosti místo lživé demagogie "podepsala sousedka"?

Průměrný počet slepic: 3.9 (19 hlasů)

takže vláda nedokáže vydat nařízení tak, aby splňovalo všechny formální náležitosti, kterými zařízne spoustu samostatně hospodařících lidí, omezí spousty dalších, rozjede podivné postupy atd. V tom případě má určitě odborníky na boj s Covidem (ti budou skoro 100%ní), ale asi jí chybí odborníci na formální stránku přijímaných nařízení. Pak netřeba hledat nesoulad (s právem, životem, společností) v nařízeních, protože ta jsou určitě v pořádku. Už vzhledem k tomu, že na právním oddělení sedí lůzři, kteří si toho nejsou vědomi. Budu pozdravovat sousedku, která jako právník byla zděšená tím, že "zákonnost" vydávaných nařízení její nadřízené netrápí. Oni to věděli a vědomě ignorovali.
No jo mi vlastně vedeme válku.
Pak se nelze divit, že Vidlák v poslední době píše třetí článek na téma Covid a snaží se si celou situaci pro sebe nějak urovnat. GREAT RESET odmítl, protože blbost.
Já jsem řadil za sebe pouze události, které se dějí kolem mně a pak jsem se k nim snažil najít co nejlepší ideu proč. Great reset tomu odpovídá největší měrou, tak jsem ho vědomě přijal. Radost z toho nemám ale zase nejsem nucen hledat nějaká krkolomná vysvětlení na to proč.
Životní pesimista.
Jinak děkuji za článek a těším se na další. Nicméně vrtá mi hlavou jak patří k těm předchozím, vždyť je lehce popírá.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)

Asi zbytečně neb je to již několik dní, ale stejně přidám zdůvodnění soudu.
Zajímavé je odůvodnění zrušujícího rozsudku, cituji: „Nicméně uvedené opomenutí ilustruje určitou ledabylost odpůrce při vydávání a odůvodňování mimořádných opatření. Místo toho, aby odpůrce svoje kroky postupem času lépe a precizněji zdůvodňoval, učinil v posuzovaném případě pravý opak a už tak neuspokojivé odůvodnění ještě více zkrátil. Uložená povinnost k vedení evidence dle napadeného opatření č. 27 tak není odůvodněna vůbec, není vymezen ani účel, pro který má být tato evidence vedena. Takový přístup Nejvyšší správní soud považuje za hrubé porušení zákonných požadavků na kvalitu odůvodnění a musí jej odpůrci důrazně vytknout.“

Zatím bez slepic

In reply to by Vlastimil (neověřeno)

Trvalý odkaz

Probudit by se měl ten zoufalec Volný, protože to video je děs...

Průměrný počet slepic: 1 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

třeba na hysterii Blatníka k odčervovadlům.
Nebo naprosto nesmyslné indikace ( časové ) "remdesivirů" PO UZAVŘENÍ APLIKAČNÍHO OKNA.
Jaké je ono APLIKAČNÍ OKNO si může přečíst každej jouda v referenčním příbalu, nejenom paní Storová.
Nebo na to jak byla a je zaříznutá česká vakcina. Vzpomeňte na jásání SUPERDEBILKY RICHTEROVÉ na konci listopadu.
Jak se vychloubala se svými "zásluhami".

Průměrný počet slepic: 4.6 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

Běžný volič nebude řešit že "boj" s větrnými mlýny zvanými pandemie naše vláda jako že vyhrála, když při tom nám všem snížila na dlouhé roky kvalitu života na úroveň chovanců trestaneckého tábora, zvýšila zadlužení na dlouhá desetiletí nesplatitelnou míru, nedokázala se zastat české věci v oblasti vyvádění peněz, neplacení daní, svébytnosti rozhodování, potravinové a energetické samostatnosti, svobod jako je právo na referendum, na názor, na obranu hranic, na bydlení, na práci.
Běžný volič ví že tato vláda dělala v podstatě totéž co by dělala vláda ustavená stávající demo-opozicí (ODS,KDU,STAN,TOP, Piráti) a bude dělat vyhraje-li volby.
Běžný volič chce změnu. Jenomže neví jak jí dosáhnout. Ze zoufalství může sáhnout třeba třeba k Volnému, třeba k Šlachtovi, třeba k Majerové, logicky k Okamurovi, určitě udělá menší chybu než když bude opakovat stále tutéž : naletí na sliby.
Tureckého hospodářství, ekonomického skomírání, vojenské bídy, korupce, rozkladu státu za současného bujení jeho administrativy, horentního zadlužení zbytečnými výdaji přínášejícími benefity jen zainteresovaným osobám, omezování svobody jsme si už užili dost.
Ale jak říkám stále : dopadne to jako vždycky. Běžný volič totiž málokdy jde k volbám. Zná své papenheimské, své spoluobčany, své hlásné trouby v médiích, svého utlačovatele za oceánem i v bruseli, svou pátou kolonu, své možnosti.
Někdo silný nám musí pomoci. Silný ze Západu už nám pomohl. Ke koronašílenství, k rozkradení státního majetku a bohatství, ke koloniálnímu podřízení se.
Na závěr dobrá rada : nezabývejte se Vidláku zfalšovanými statistikami, je to kontraproduktivní. Stres, zanedbaná preventivní i léčebná péče, odsouvání operací a vyšetření, evidování namísto léčení nemocných covidem, ony hysterie jsou příčinami nárůstu zemřelých. Jak říká Jiří Wolker : smrt není zlá, těžké je umírání (v přímém přenosu).

Průměrný počet slepic: 4.2 (33 hlasů)

Technická poznámka: Lze mít zadlužení na dlouhá desetiletí nebo nesplatitelnou míru, nikoliv obojí. Ostatně státní dluh je nesplatitelný už od chvíle, kdy jej začal navyšovat Kalousek coby dvakrát nejlepší ministr financí. Osobně jej považuji za jednoho z nejhorších ministrů financí ČR. Zdatně mu šlapou na paty B. Sobotka (ano, bývalý premiér byl ministr financí) a A. Schillerová. Ale státní dluh se už splatit nedá a nikdo se to už ani nepokouší předstírat. Jedeme z kopce, užijme si jízdu a tvrdý dopad. Žijeme finanční letadlo, a to letí jen tak dlouho, dokud přibývají nové zdroje. A ty jaksi došly, nekonečný exponenciální růst se nekoná, dorazili jsme k hranici možného růstu ve všech ohledech.

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)

Jedním z příkladů exponenciálního růstu je společnost Wirecard, u které cena akcií rostla do nebes (srovnejme s kryptoměnami nebo akciemi Tesly či Applu). Nedávno cena asi 5000 Kč za akcii, dnes za deset korun. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/je-to-nocni-mura-zoufaji-si-akcion…

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

nejhloupější Gerd na světě.
Dáte sem odkaz na nejjednodušší a nejefektivnější řešení státního dluhu a furt tu budete mlít, že dluh je exponenciální a nesplatitelný a já nevím, jaká ještě hovna.
Takže až nazraje čas, udělá se to, co udělal svého času Ušatý Tonda (Zápotocký) a za pár desítek let po něm Václav Druhý, zvaný Veliký, občas pak Arogantní, později též Neomylný.

Neboli jinak:
Jaký byl průměrný plat v r. 91?
Jak velký je průměrný plat dnes?
Co vám zbylo z babiččiných naškudlených úspor, čítajících usmolených třicet litrů, tehdy bájný desetinásobek ceny pohřbu, anebo ceny jednoho členského podílu v bytovém družstvu?

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Targusi,
i inflaci lze pustit jen do jisté míry. Jinak totiž obyvatelstvo začne utrácet jen za to zcela nezbytné, zatímco na vstupenku na divadelní hry Václava Havla už mít nebude. Později i ti zcela nejbohatší lidé zjistí, že se bez nějakých vymožeností budou muset obejít, protože ani oni by nezaplatili předražený výzkum. Ovšem metoda likvidace státního dluhu nejdříve inflací a teprve potom měnou je známá a vyzkoušená.
Samozřejmě jsem kromě toho, že jsem hloupější než dohlížející elf, ještě nejošklivější, heč!

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Pane Gerd.
Také si myslím,že spíš to řeší inflací,než měnou,to jen v případě,že by občanům nepustily žilou,pak by mohla přijít měna,ale nevím nevím,řvali by ti nejbohatší.I když víme,jak to řeší ti bohatší.To kdyby přišla celosvětově,to ba byla jiná.
S inflací jsou jen spokojené cirkve.

Zatím bez slepic

řetězu na počátku devadesátek ve všech soc prc státech.
Pokud si dobře pamatuji, např. Poláci posléze škrtali čtyři nuly.
Na Ukradině to vzali od podlahy a rovnou vyměnili bankovky, a to nejméně třikrát.
Takže nemáte tak moc úplně pravdu. Stát sice moc nevybere na daních, ale taky nic nevydává. A problém je vyřešen, protože tenkrát nebyl problém oholit občanstvo z jiných, volně směnitelných měn.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Z článku:
"Lubomír Volný si bude muset najít jiné téma do voleb. "

Já sleduju projevy poslance Volného jen velmi okrajově, abych byla v obraze, ale mám pocit, že jeho tématem zdaleka není covid an sich.
V souvislosti s covidem myslím diskutuje vyváženost a úměrnost nebezpečí (dnes už NE) epidemie covidu a současných vládních omezení a opatření. A to považuju za legitimní, protože lidé si velmi rychle zvykli na diktát a vůbec se nezamýšlí nad tím, jak jim stát stále více řídí jejich soukromé životy.

Volný poslední dny ve sněmovně napadal velmi tvrdě Piráty, covid tématem nebyl:

L.Volný: Zdrcující kritika poslanců v Parlamentu ČR 3.6.2021
https://www.youtube.com/watch?v=fI0Y0yPhZtc

Co se týká Pirátů, tak považuju burcování poslance Volného za velmi užitečnou předvolební práci.

Průměrný počet slepic: 4.6 (35 hlasů)

Já mám spíš obsesi z koronaviru... koneckonců jsme si kolem něj udělali s bratrem jedny z nejlepších datových sběrů v republice. A tak si dovoluju říkat i to, co se moc nelíbí...  Svoje leitmotivy pro nastávající volby jsem ale už popsal vícekrát: 

1. Boj proti koronavirovým opatřením = boj proti Babišovi = boj za Bartoše v premiérském křesle. 

2. Lubomír Volný se pouze na koronaviru do sněmovny nedostane = oslabí Okamuru. 

V té nejpesimističtější variantě to možná bude právě Volný a jeho čtyři procenta, která Okamurovi seberou klíčové dva mandáty, díky kterým bude mít ANO, SPD, KSČM a Přísaha dohromady 99 poslanců a Spolukoalice s Piráty 101. 

 

Průměrný počet slepic: 4.1 (32 hlasů)

"V té nejpesimističtější variantě to možná bude právě Volný a jeho čtyři procenta, která Okamurovi seberou klíčové dva mandáty, díky kterým bude mít ANO, SPD, KSČM a Přísaha dohromady 99 poslanců a Spolukoalice s Piráty 101."

Přesně tak! To je u Volného velká vada na kráse, kromě toho, SPD se začala kultivovat, přešli k ní kvalitní lidé (David, Foldyna ad.), dostává se do tvaru, že by se s ní dalo spolupracovat, má větší potenciál. To při vší úctě Volný postrádá, představuje jen a jen protest.

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)

Každá změna způsobí příliv nových voličů a odliv některých stávajících. Proto si myslím, že voličská skupiny Volného je jiná než voličská skupina SPD.

Průměrný počet slepic: 3.8 (5 hlasů)

Přesto se obávám, že o spojité nádoby nejde. Skoro bych se odvážil odhadovat, že s volným ztratí SPD voličů více (těch protestních), než kolik jich získá Volného odchodem (těch "Tak teď už je ten Volný pryč, tak se mi jeví být SPD volitelná).

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Kdo ví? Realitu ukážou až volby. Třeba rozhodne korespondenční hlasování jak u TOP 09. Měla 4,99% hlasů a na poslední chvíli se zázračně našlo pár tisíc hlasů, co je přehouply přes 5% na 5,01%. Otázkou dodnes nevysvětlenou je, kde se tak příhodně ty korespondenční hlasy vzaly.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Kdyz se probira minulost damy, jen tise mlci

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

praskla voda, ale ne plodová, anobrž v nějakém výpočetním centru.
STOP09 do dotáhla po nočním přerušení až na 5,31.
Vypadá to, že v USA opisovali od nás, ne naopak.
Nejvíc hlasů dostala strana v Praze (12,64 %).
Pak získali přes 5 % ve StČ kraji (6,33 %) a kupodivu v JČ kraji (5,30 %) a ještě v KH kraji (5,13 %)
Ve zbytku republiky se to pohybovalo od 2,86 % do 4,82 %.
https://www.volby.cz/pls/ps2017/ps61?xjazyk=CZ&xv=2

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

co si pamatuji a koukali jsme na volby vícero lidí, tak tam byl ten zázračný skok mnohem vyšší. Nějak mi v hlavě uvízlo 3.5% a Kalouskův zchlastaný xicht. STAN v té době nikdo neznal, jen že je to nějaký přívažek NSDAP09, také najednou přeskočili laťku. No, a do třetice Landsmanšaft dtto.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Auto (neověřeno)

Trvalý odkaz

prasklý vodovod ve výpočetním středisku...I v Saxáně Kolumbus připluje vodovodem...

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Teze č.1 je jako vystřižená z propagačních materiálů Babišova volebního týmu. Je zavádějící a nepravdivá.
Teze č.2 taky neplatí, Volného program není založen jen na koronaviru, to je mainstreamem rozšiřovaná pomluva, anylytik by ji neměl věřit bez znalosti věci. Co když je Okamura pro potřebných 5 % málo vlastenecký a málo aktivní?

Průměrný počet slepic: 3.7 (15 hlasů)

V prvním tvrzení dělá Vidlák z voličů pitomce, kteří si nedovedou vyhodnotit, že Piráti by v koronavirových opatřeních postupovali úplně stejně jako Babiš. Ve skutečnosti by byli ještě progresivnější.

V druhém bodě Vidlák tvrdí, že Volný se do parlamentu nedostane, ale s Přísahou počítá. Přitom je úplně jasné, že Šlachtova Přísaha je nastrčený marketingový produkt, který má posbírat tu část voličů, kteří v každých volbách hledají něco nového, co se ještě nestačilo odkopat čtyřletým pobytem v parlamentních lavicích. K tomu má Šlachta podporu fakeových agentur. Protože těch 5%, které mu včera přihrála Moravcová s Kantarem, je utopie. Šlachta téměř nikoho nezajímá, protože nic nenabízí. Zatímco za Volným se sjednocují reální lidé, kterým jde o věc.

Pro mě se politická scéna jasně dělí na strany volitelné a nevolitelné. Volitelný je Volný blok, Trikolora a případně ještě SPD. Nevolitelné jsou všechny ostatní, které dnes tvoří drtivou sněmovní většinu.

Průměrný počet slepic: 3.8 (24 hlasů)

Vidíte Vlastimile. Stačí si přečíst příspěvky zde pod Vámi a hned vidíte, jak široké je voličské spektrum a jak voliči hodnotí. Kdepak, to není moje zbožné přání... však uvidíte. 

Průměrný počet slepic: 2 (5 hlasů)

Okamura je málo vlastenecký a málo aktivní právě proto, že chce oslovit nejen segment radikálních vlastenců a odmítačů. To musí dělat (být méně radikální) každý subjekt, která chce mít víc jak 10%. Čím víc procent chce mít, tím více témat musí neradikálně otevřít.

Jestli že ještě ve "svém" úzkém směru Nejaktivnější a nejradikálnější, nenajdete partnery pro povolební spolupráci, v podstatě rezignujete na uskutečňování svých vizí. Jste pouze a pouze protest.

Průměrný počet slepic: 4.1 (13 hlasů)

otázkou zůstává jestli je užitečná.
Tento problém se táhne volbami od samého počátku v 1990, jak získat pro radikálnější (a jediné možné účinné) řešení "umírněnou" většinu lidí nezajímajících se o politiku, neznajících souvislosti, žijících jen zábavou, věřících všechno ČT?

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

parlamentní demokracie, tak jak nám byla dána. Jít s proudem propagandy a dělat politiku ve jménu peněz, nebo se držet pravd a být v menšině? Já za sebe říkám, že B je v mém zájmu a jedině politiky typu B jsem ochoten volit, bez ohledu na to, jestli po dalších volbách budou mít reálnou sílu takovou nebo makovou.

Průměrný počet slepic: 3.4 (10 hlasů)

ale je třeba k ní polititicky dospět (ve smyslu získat reálnou dospělost). To trvá léta.
I proto mají Piráti tak velký zájem na snížení věkové hranice pro účast na volbách.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.