Hranice možností

Autor

Pamatujete si jak u nás vznikl úřad ombudsmana? Otakar Motejl překážel jako ministr spravedlnosti, protože se pokoušel o reformu soudnictví o kterou mu ve sněmovně nikdo nestál. A tak se s ním domluvili... poslali ho do fešáckého důchodu na ombudsmanské židli. Už tenkrát na to existovalo dost vtipů. Nikdy to nepřestalo vypadat, že je to naprosto zbytečný flek a sám Motejl na tomto přesvědčení moc nezměnil. 

Pak to dostala Šabatová a té se podařilo se několikanásobně zesměšnit, ačkoliv předtím to prý byla prima ženská se kterou bylo možné dobře vyjít. Zvládla se zastat Aničky / Barbory, kdy poprvé hladce zaměnila oběť za pachatele, totéž se jí podařilo se somálskou studentkou a vůbec její profesní životopis v pozici veřejného ochránce práv dává spoustu důvodů k domněnkám, že hůř už být nemůže a ať bude zvolen kdokoliv, bude to každopádně lepší. 

Včera volili nového ombudsmana a z prvního kola volby vzešel Schorm a Křeček. Vy už dnes víte, jak to dopadlo. Já psal článek dřív než to vyhlásili a jsem líný tuto informaci doplnit. Nepřijde mi totiž důležitá. Podle mě se jen další zbytečný člověk dostane na dobře placené a zcela zbytečné místo, aby tam vedl zbytečné řeči kterými stejně nemůže nic změnit. Může jen upozorňovat, což jinými slovy znamená, že se bude montovat do něčeho, po čem je mu houby. Křeček i Schorm jsou mi zcela lhostejní, nezajímali mě doteď, nebudou mě zajímat ani dál. Je dost možné, že jim to strkání nosu do cizích věcí půjde líp než Šabatové a pokud jsou jen trochu rozumní, tak zalezou a budou spokojení z pohledu na výplatní pásku. 

Mně spíš zaujala jiná věc... Zpráva od Milionu chvilek, že pokud se Křeček stane ombudsmanem, vyjdou do ulic. Tuto zprávu jsem si zařadil k jejich předchozím uličním akcím, kdy demonstrovali proti Benešové a pak mi to došlo... 

Ona ta Benešová je pořád ministryně spravedlnosti ne? Pořád je nebezepčná naší demokracii ne? Pořád ještě se snaží zničit nezávislot našich soudů svými návrhy reforem ne? A ejhle... nějak se nedemonstruje. Ta ženská si z demonstrantů na zadek nesedla a tím to skončilo. 

Stejně tak jsem si včera přečetl Křečkovo vyjádření, že Chvilkaři mají samozřejmě právo vyjít do ulic, ale ono to nic moc neznamená. On sám také může jít demonstrovat za drahé bydlení a vysoké nájmy, ale i kdyby se udemonstroval, stejně to nikdo nezlevní. Zkrátka a dobře, už jsme si na demonstrace zvykli a jestli je tam 200 tisíc nebo 200 lidí je tak nějak jedno. Stejně záleží nejvíc na tom, jestli to ČT zpravodajsky pokryje nebo se bude tvářit jako by se nic nedělo. 

V přímém přenosu sledujeme hranice možností Milionu chvilek. Dokonce mám pocit, že si to i sami uvědomují a snaží se vymyslet něco jiného - že prý budou dělat iniciativy v krajských městech a vůbec se pokusí dělat menší akce na venkově a tak vůbec. Zřejmě jim samotným dochází (nebo jim to někdo řekl - mají svůj netransparentní účet na platy, to by bylo, aby si nemohli dovolit zaplatit nějakého odborníka přes propagandu), že to takto dál nejde. Možná jim začínají vysychat příjmy, protože jejich sponzoři (hlavně ti z USA) si od nich slibovali víc. 

Svým způsobem má Minář jen dvě možnosti... Buď postupně zklame všechny příznivce tím, jak budou vyhlašovat sto padesáté ultimátum kterému se politici vysmějí a postupně se jim budou posmívat i ti, kteří se k nim dneska lísají, a nebo přitvrdí. Jeho tajní poradci mu jistě už mnohokrát navrhli variantu Ukrajina - potřebují hezkou zkrvavenou holku a nebo alespoň policejní brutalitu na kameře. 

Babiš má ovšem svoje poradce také, ti jsou také fachmani v oboru a zatím vypadá, že taktizuje vhodně... nechává Chvilkaře vyhnít. Neposílá na ně policajty, nedělá manévry, neřeší provokace, vyjadřuje se o nich jen okrajově, lehce pohrdlivě a nezpochybňuje jejich právo předkládat ultimáta od rána do večera. 

Kdysi jsem tvrdil, že kdo dokáže na Václaváku shromáždit půl milionu lidí, ten bude premiérem. Teď už si to nemyslím. Protesty byly sice menší, půl mega lidu to ještě zdaleka nebylo, ale přesto jich bylo hodně. Vládní garnituře se nestalo vůbec nic. Zeman Babišovi dělá podstatně větší vrásky než statisícové demonstrace. 

Inu... hranice možností. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.3 (54 hlasů)

Komentáře

To je v pořádku. Po druhé už po nějakém anonymovi nevyjedu, jakkoliv rozlišit blbost u něho odlišit neznaje ho nelze a zasloužil by prostě na prdel. Ať jste, kdo jste Vaše hodnocení státních zástupců a soudců je z kategorie soudů stran Šantrocha a Zemana v kauze Čapí hnízdo. A těch "nejlepších". Čím jsem si u Vás jist, to je skutečnost. že Váš soud o nich je slušně řečeno neinformovaný. O podstatě věci daleko spíše nevíte nic Vy. U anonyma nejsem ochoten respektovat poctivost vyjádření neb je tu možnost scallopovské blbosti. Zdejší už jsem poznal a k žádnému z trvalých bych si tohle nedovolil. Jsou všichni a bez výjimky poctiví. U anonyma to rozeznat nelze.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vy jste určitě právník, který všechno ví nejlépe a co neví, tak to dokáže profesionálně okecat. Nebudu reagovat na vaše invektivy ohledně mé blbosti a ani na toto vaše vyjádření: "Čím jsem si u Vás jist, to je skutečnost. že Váš soud o nich je slušně řečeno neinformovaný. O podstatě věci daleko spíše nevíte nic Vy."
Ale pro sebe jsem si o vás a vašich názorech představu také udělal.
Myslíte, že by se na vašem pohledu něco změnilo, kdyby v kolonce Vaše jméno bylo napsáno např. "nasraný občan"?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

Pokud by se tam objevoval byť ten "nasraný občan", měl bych šanci poznat jak Vy konkrétně uvažujete a zda jste poctivý. A zda jste jen papoušek bez myšlenky či ne. Ono je to z hlediska mého nastavení docela důležité. Nevím, proč si nějaký nezvolíte. Jo, je možné to, co jsem Vám sdělil, považovat za invektivu. A může být i oprávněná. Ale na diskusních fórech jsem toho zažil dost, abych viděl, že někteří lidé neporozumí v právu právníkovi a to výjimečmnému a z gruntu poctivému Lexovi. O to nejde, jde o to, že ač neprávníci se klidně s Lexem bavili jako rovný s rovným - právě v jeho odbornosti, a dávali najevo, že věci rozumí a že jako rovný s rovným jsou schopni s ním vést dialog. I to se stane, ale pokud použili a používali scallopův jazyk - pak šlo spolehlivě prostě o blby. Blb v takovém případě není urážka, ale konstatování. Každý by měl vědět, kde hranice jeho možností - všestranně. Ujetí je normální, setrvalost přiznává lidskou blbost - ve smyslu Jana Wericha.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dobře, ať je po vašem, i když nejsem pravidelným přispivatelem tohoto fóra, spíše jen pozorným čtenářem. (Chtěl bych ovšem mít vaše schopnosti podle nicku poznat, zda je dotyčný/á poctivý či gauner)
Klidně si mě tedy veďte dál ve své kategorii blbů, věřím, že jste toho zažil na diskusních fórech dost, stejně jako já zažil někdy až neskutečné v soudních síních.

Nastíním vám tady malý modelový příklad:
Žijete a pracujete v UK a jste občanem této země. Všichni víme, že v UK se jezdí vlevo a proto i vy jezdíte vlevo.
Vrátite se v r. 2011 do ČR a někdo na vás podá žalobu, že jste jezdil v UK vlevo, ale v ČR se jezdí vpravo a tudíž jste jízdou vlevo spáchal v ČR trestný čin obecného ohrožení.

Co tím chci říci, ctíte zákony země ve které žijete a jejímž jste občanem, ale v ČR budete za dodržování těchto zákonů trestně stíhán, anžto zde platí zákony podstatně jiné a vy jste svou jízdou (vlevo a v UK) mohl(?) nebo taky poškodil jiného občana ČR.

A v ČR vás následně očekává tato anabáze:

• žaloba (únor 2012)
• OS - osvobozující rozsudek
odvolání SZ
• KS vráceno zpět OS k došeření
• OS - osvobozující rozsudek
odvolání SZ
• KS vráceno zpět OS k došeření
• OS - rozsudek
odvolání (mé)
• KS vráceno zpět OS k došeření
• OS - rozsudek
odvolání (mé)
• KS vráceno zpět OS k došeření
• OS - rozsudek
odvolání (mé)
• KS po 8 letech osvobozující rosudek (prosinec 2019)

Tato modelová situace ovšem není sci-fi ani postkatastrofická, ale tvrdá realita našeho soudnictví!!!

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vám anonyme upřesnil svou pozici vůči Vám. Vy jste použil jen soud, ale žádné odůvodnění. A to ať jste to myslel obecně nebo na svůj nějaký konkrétní případ. To je zvykem argumentovat, vyslovovat nějaké odůvodněné názory. Mně vůbec nevadí jakákoli sprostá slova, pokud ten druhý argumentuje. Vadí mi pokud nikoli a pokud jen bezmyšlenkovitě papouškuje. Mohu si o druhém myslet, že se mýlí, ale to, co si považuju je ta argumentace. Takový člověk se o dialog zcela jistě pokouší. A když to jsou vlastní myšlenky, pak tam obvykle bývají vždy minimálně střípky pravd, ne-li pravdy celé. A že jsou i rozdílné názory, to je přece normální.

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak už bez anonyma, viz můj předchozí příspěvek z 19:28.
Příspěvek: "Ona jednala podle svého svědomí. - Ne, jednala podle zadani. - Tahle svine svedomi nema."
není ode mne, ale moc velký problém bych s ním neměl, viz Kuřimská kauza. A omlouvat něco aktivismem?
Kříšťálová noc - to byli taky aktivisti.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lépe řečeno, předběžnou opatrnost. Když se jí dostanete do spárů, není úniku. Každý spor stojí spoustu času, peněz a nervů, přičemž je výsledek nejistý. Dost často se vymyká chápání spravedlnosti z hlediska laika.
Kolikrát si říkám, že je to záměr, aby ti študovaní měli navrch.
Nezlobte se, ale budu končit. Diskuze je to z mého hlediska pěkná a přínosná, ale musím nechat také místo ostatním.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Myslím, že tohle reakci vyžaduje. V podstatě máte naprostou pravdu, která je doslova vidlácká. Každý vidlák Vám sdělí, k soudu takřka za žádných okolností ne. Nikdy nevíte, jak to dopadne, nikdy nevíte jak nedokonalého máte soudce, nikdy nevíte, jak nedokonalého právníka, jenž zastupuje Vás a jehož platíte. A nikdy nevíte jak kvalitním právníkem disponuje druhá strana. K tomu si přidejte dnešní naprostou neusazenost práva. Selský rozum a vidlák z venkova považovaný za burana dobře ví, že k soudu ne.

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dotaz - jak rozumět Vaší větě " Když se do stavebního zákona dostal zákaz přesahů stavby nad cizí pozemek, dokázal jsem argumentačně prokázat, že takto zákon a toto ustanovení chápat nelze."?

To že jako když je v zákonu napsáno, že stavba nesmí přesahovat nad cizí pozemek, je třeba chápat, že přesahovat může?

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Rozumím, že to vypadá nelogicky, ale v právu kupodivu tohle jde. Zejména tehdy, když nějakéj rozumprd popře v té věci tisíciletý výklad práva. Nápověda. Majitel rodinného domu je i i majitelem pozemku. Ale samozřejmě v ploše v hranicích, do hloubky do základové spáry a nad terénem vzduch není stejně jako půda pod zemí v jeho majetku. Je to omezeno stejně jako dole i nahoře. Vlastníkem jste do hloubky zahtradnické činností a stejně tak v nadzemním vzduchu. Nikdy se Vás nikdo nebude ptát, zda nad Vašim pozemkem mohou létat letadla nebo nad Vaším pozemkem postaví třeba nuselský most. Tam můžete být ev. účastníkem stavebního řízení u té stavby mostu, ale musíte prokázat, kde a čím vchází novostavba do Vašich práv. A ono to má kupodivu oporu v jiných zákonech. Představte si obdobu u zeleně a všechny stromy, jež jsou na hranicích a přesahují - takový zákaz by vedl k nemilosrdnému kolmému řezu v každé takové koruně. U staveb, které jsou na hranici pozemku zcela běžně, budete chtít změnu stavby přístavbou, nástavbou - jakoukoli změnou, jež vyžaduje stavební povolení. Pak ze zákona musíte všechny přesahy střech, okapnic apod ořezat, aby nepřesahovaly - ještě se Vám zdá, že to nejde zargumentovat? Dnes se to řeší dohodou mezi majiteli sousedních pozedmků. Ale stačí blbec a budete mít doslova zamotaný neřešitelný problém, má-li se znění zákona dodržet. Nu a pak holt uvidíte, zda u soudu narazíte na soudce nebo na soudce.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zda nesosá moc vzhledem k výkonu ?

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Ročně nám přijde kolem sedmi tisíc stížností. A postupně se blížíme k tomu, že dvě třetiny těchto stížností řešit můžeme. Jsou bohužel mimo naše pole působnosti."
Takže nejčastější odpověď na stížnost je : "bohužel !"
Podle jakého dalšího klíče se vybírají stížnosti ví jenom Šabatová !

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

Nikoli. Počet stížností se logicky zvětšil už jen oním rozšířením působnosti. A ano, ombudsman může řešit jen zcela určitý okruh stížností daný zákonem. Najeďte si na stránky ombudsmana, od dob Motejla je tam výslovně ten okruh daný. A je v naprostém pořádku. Díky Motejlovi se ta povědomost s čím za ombudsmanem už tehdy bryzantně zlepšila. Pokud Vás potká něco, kde Vám nezbyde než se obrátit na ombudsmana, měl byste si i logicky zjistit, zda je to ta pravá adresa.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ten poslední odstavec mi tak nějak evokoval... inkluzi na školách... Ach jo, tyhle sloníčkově aktivistické zločince (a nemíním tím Honzáka, ale všechny dobrosery) stačí zvolit neprozřetelně, třeba jen na krátký čas, a napáchají škody na generacích...

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Stando-e. Jste kantor. http://blog.aktualne.cz/blogy/ivana-malkova.php?itemid=35833
Nádherná vize, bezvadná baba. A otázka. Myslíte, že jde takovou kantorku naklonovat? Myslíte, že každý architekt je špice kvalit třeba Kaplického? Myslíte, že každý doktor má kvality Pavka, Beneše, Kouteckého? Myslíte, že je možné, aby v kterékoli profesi byla samá špica?
Jo máte pravdu - aktivističtí dobroserové - zločinci, včetně dokončení věty stran volených funkcí - tedy i těch politiků. Ale tam to výše uvedené platí desetinásobně. Každá profese má své, ale politika a novinařina patří mezi ty nejnáročnější - a kór dneska. Rozumět všemu dnes nelze. A v těchto profesích právě dnes, o budoucnu ani nemluvě. Vlk se kdysi pokusil řešit migrační krizi - obětováním nějakého řeckého ostrova. Byl by okamžitě předmětem žaloby lidskoprávníků a dnes by takový soud v Evropě i na 100% prohrál. Je to jako s tím hidžábem - je nutné zcela jiné znění zákonů a navíc průchodnost mezinárodního práva. Ono je jednoduché vyslovit Merkelová je vinna tím, že je pozvala a sdělila - my to zvládnem. Němci přece zavření hranic měli ze strany politiků připravno a rozhodnuto - jen se nenašel ten, který by to proti tehdejší vůli drtivé většiny Němců spustil. A když se holt džbán utrhne, není jiné cesty než to zvládnout. Ale zase jak? Přesto pořád platí, že to politici nezvládli. Ale mohli to zvládnout?

Průměrný počet slepic: 2.8 (4 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale této větě nerozumím, ačkoli jsem insider a s péčí o nemohoucí seniory a o osoby všelijak postižené a různého věku mám bohaté zkušenosti.
Které "užitečné služby jsou dokonce přímo zakázané"?

Mimochodem - v tom článku se dost urážlivě vyjádřil o pečovatelkách.
Že hluboce opovrhuje "lidmi práce", vím dávno; ale tohle od něho byla prasečina opravdu velkého formátu. Nebýt totiž těch obětavých žen (vyjímečně i mužů), ochotných pracovat do úmoru za skoro darmo, měli by všichni své nemohoucí seniory a postižené pěkně doma a starali by se sami.

Průměrný počet slepic: 4.7 (7 hlasů)

Honzák je rychlostřelcem i v jiných věcech, vždyť jeho obcesi myslím znáte. Nicméně stran ošetřovatelek, že nejsou zaplaceny a že až příliš často nemají potřebnou kvalifikaci, to je prostě pravda. A papír by měli mít i na to, že jsou dostatečně altruistické, aby mohly vůbec onu práci vykonávat z hlediska mentálního nastavení. A co měl na mysli zakázanými službami - eutanázii určitě. O ní skvěle na MFD napsala Bošková. Ta se odmítla podílet na znění zákona (byla přizvána někým s ANO), a hledala se tam cesta mimo osvědčenou praksi ve světě, jak jinak proto aby to nebylo drahé. Dala podmínku, když ano, tak jedině přes soudní rozhodnutí. Neakceptovali, odešla. Popsala to dost podrobně a v tomhle je odborníkem na svém místě. Ono i s tím soudním rozhodnutím by to bylo zneužitelné, projde-li to nějak.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

kvalifikaci i morální profil (cca, necituji úplně přesně).

Potřebnou "kvalifikaci" samozřejmě mají - obskurní rychlokurz "pracovník v sociálních službách".
Bez ohledu na to, jestli mají sotva základku, nebo VŠ.
Ten "kurz" samozřejmě žádnou kvalifikaci nezakládá; je to jen taková obezlička, jak vyhovět nesčetným "neziskovkám", živícím se podobnými školeními. Plus provozovatelům socslužeb, aby mohli za tu příšernou práci platit co nejméně.

Ty ženy (dívky v oboru prakticky nelze potkat - průměrný věk pečovatelek a asistentek bych koštoval někde mezi 45-50ti lety), které pečovatelky a asistentky dělají, by měly mít minimálně maturitu ze sociální práce. I ty psychotesty by byly namístě.
Jenže to by musely brát NEJMÉNĚ dvojnásobek obvyklých 18 000.- Kč/brutto (vč. víkendů, svátků a nočních; vše ve dvanáctihodinových službách). Za tuhle almužnu už to odmítají i Ukrajinky a v oboru zůstávají buď srdcařky, které by to nejraději dělaly zadarmo, nebo zoufalkyně, pro něž to je nouzová přestupní stanice a doživotně z ní mají noční můry (a věřte, že je z čeho). Nikdo jiný.

Bošková je novinářka a napsala knihu o zkušenostech z asi tří států.
To z ní opravdu odbornici na tak složitou problematiku, jakou euthanasie je, nedělá.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

No vidíte. Můžete mít pravdu, mne vždy zajímala a nejsa odborník, možná na základě skupinového chování mi jen její argumentace přijde racionální. Stran Honzáka a toho, co stran kvalifikace píšete - tam z mého pohledu vlastně nějaký podstatný rozdíl nevidím. Asi jsou některá slova nevhodná, ale na tohle znovu - z hlediska svého nastavení až tak háklivý nejsem. Tím pofidérním morálním profilem je pro mne ono dostatečně altruistické mentální nastavení, které je pro pečovatelku v takovýchto náročných podmínkách bezpodmínečně nutné a dokonce si myslím, že by na to ty papíry být měly. Nebudou, páč nejsou zaplaceny a tak tam převis nabídky nad potávkou asi nehrozí a je nutno přijmout každého. Já jsem si vědom, že jsou to naprosto rozdílná slova - ale berte to tak, že si slova druhého v takovém případě vykládám - třeba k lepšímu obrazu. Možná neempaticky.

Zatím bez slepic

Jenom třeba rada - trénovat se seniorem paměť je radou knížecí. Protože to musíte a nejen kvůli tomu realizovat defacto průběžně celý den. A nejen kvůli paměti, ale i pro prostou psychiku seniora, je-li sám a nemá doma jiný kontakt. Plně funkční zaměstnaná rodina na to čas dneska mnohdy buď nemá nebo jsou lidé, kteří to svým mentálním nastavením nejsou schopni zvládnout. Vím, že o téhle problematice víte moc, takže tam, kde se postarat doma už prostě nejde, víte.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale i motoriku hrubou i jemnou a další dovednosti, činící člověka člověkem.
Ano, to plně zaměstnaná rodina nemá šanci zajistit vlastními silami, pokud neobětuje dva dospělé, zdravé a psychicky i fyzicky silné členy za účelem péče.
Kupodivu ta rodina ale očekává, že to za ni odpracují jiní, a to takřka bezplatně. Zatím jsem nenarazil na žádného novináře či jiného psavce (ani na politika), který by se zeptal, jakým právem společnost i jednotlivé rodiny očekávají předešle uvedené.
Na západ od našich hranic se za kvalitní péči tvrdě platí. A ti, co platit nechtějí nebo nemohou (to je smutná kapitola), počítají s tím, že "na pokladnu" či za nízkou úhradu dostanou jen nejzákladnější péči, přičemž pečovatelkám většinou nebudou moc rozumět, protože to budou gastarbeiterky kdovíodkud.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

Máte naprostou pravdu, ale znovu jsou i lidé, kteří svým mentálním nastavení se o vlastní rodiče nepostarají ani kdyby byli zdraví. A jsou i tací, kteří to mentálně a psychicky nezvládnou - nemohou za to, že to tak je. Kdyby se ti novináři ptali, poctivá odpověď by byla, že jsou tací pro které je to samozřejmost, že jsou tací, kteří by chtěli, ale opravdu nemohou a pak ti, kteří to zvládnou. A hádejte kam se společnost sune - k tomu egoismu neb k tomu altruismu. To jen pro srozumitelnost. Ono to v sobě máme nastavené od přírody, jen ten charakter naši nynější společnosti tlačí na ten egoismus - a jsou to faktory různé, je jich více.
Pokud se bude tvrdě platit, prostě zase bude víc těch, kteří na to nebudou mít.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Přifičel jsem do nejmenované firmy "jakože honem, honem, bo se zastaví linka" (hovno, jen zbytečná buzerace).
Rychle vyložit, protože děláme jen do půl třetí a přesčasy zahraniční vlastník netrpí (rozumím). Vybouchali jsme náklad za půl hoďky, což místní lopaty hodnotily jako měsíční rekord.
Kámen úrazu nastal, když jsem po vykládce chtěl na hajzl a najíst se, od snídaně jsem měl jen jednu tatranku a vodu z vodovodu. A dovolil jsem si zkusit parkovat půl hodiny na jinak zcela prázdném soukromém firemním parkovišti před firmou, určeném pro kamiony přivážející materiál.
Došlo ke střetu názorů s pičusem - ochrankářem, který nelenil a zavolal soudružku z kanceláře. Té jsem si dovolil říct, že kdyby nezdržovala, už jsem byl dávno pryč, protože půlhodina, kterou jsem si dovolil požadovat byla dávno pryč už dvakrát. Taková drzost!!!
Když jsem následně ochrankáři vysvětlil, že tu půlhodinu nebudu stát na autobusové zastávce, kam mě chtěl poslat, protože tím porušuju silniční zákon, a za pokus o fyzické napadení jsem ho naprášil fízlům, bylo to klasifikování jako drzost číslo dvě.
Následně mi firma pouze ústně (písemně ani hovno) vzkázala přes dovozce materiálu, že mě už NIKDY nepustí dovnitř za nevhodné chování.
Pomoc byla jednoduchá, protože ZP na takové třecí plochy pamatuje a jsou na to dva paragrafy, které upravují podmínky pro kontakt mezi pracovníky cizích firem. Firma má mít - mimo jiné - PÍSEMNĚ vypracován dokument upravující takové eventuality a pracovník cizí organizace má s nimi být v dostatečném předstihu seznámen, aby se mohl podle toho zařídit.
Nicméně zahraniční soudruh vlastník se postaral, že mé stížnosti byly hozeny do koše jak inspekcí práce, tak odboráři, místně příslušným stavebním úřadem, blablabla..., jakož i třemi právníky - specialisty na pracovní právo. Když zjistili totožnost osoby, která za vším vězí, fofrem hodili zpátečku.
Finále - poslal jsem mailem veškeré psané dřísty na úřad Šabatice.
Jakási soudružka z této obskurní organizace mi pak sdělila, že ustanovení ZP platí pro všechny lidi na světě, kromě mě, potažmo jiných hajzlů, kteří si dovolují vydělávat na živobytí točením volantu. Dále mne poučila, že mám být děd Vševěd a počítat s tím, že se můžu dostat do situace, kdy budu muset porušit vše, co se porušit dá, a nést za to následky v podobě tučných pokut, tresných bodů do řidičské karty, atd., atd.

Dalšího komentu netřeba, každý si udělá obrázek sám.

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

>Ombudsman je mimosoudní kontrolní úřad, který je státem pověřen k řešení stížnosti jednotlivců na jednání veřejné správy.<

Na jaky organ verejne spravy jste podaval stiznost?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

čtěte pořádne:
"...místně příslušným stavebním úřadem, blablabla..., jakož i třemi právníky - specialisty na pracovní právo...."

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

fakt nevim, co to ma co delat se stavebnim urade. Dela to ma dojem mozneho poruseni zakoniku prace.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

dopravním úřadem zodpovědný za veřejně přístupné parkovací plochy určené k parkování dopravní obsluhy. Jejich existence vyplývá z norem ČSN a dalších vyhlášek, kterými se mají řídit projektanti při projektování budov, atd.
Jednoduše řečeno v Jihlavě zbudovali průmyslovou zónu bez toho, že by se postarali o normou a vyhláškou předepsaná parkoviště pro kamiony. Celá Jihlava prostě nemá ani jedno parkovací místo pro nákladní auto.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

retardované - repete:
"Nicméně zahraniční soudruh vlastník se postaral, že mé stížnosti byly hozeny do koše jak inspekcí práce, tak odboráři, místně příslušným stavebním úřadem, blablabla...,"
Co takhle si zjistit, co znamená slovní spojení inspekce práce.
třeba zde:
www.suip.cz

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Kdo ochrání občana před ochránci....☺

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Výbor pro nedemokratickou činnost
13. 02. 2020 - EB

Československo samozřejmě mělo své kádrovací komise na prověřování, že lidé mají správný komunistický profil, ale i Spojené státy měly svůj Výbor pro neamerickou činnost. Jeho role byla opačná; měl prověřit, že lidé naopak neměli komunistický profil. V roce 2020 je liberální demokracie novým komunismem a nyní je zapotřebí hlavní orgán, který přezkoumá, zda lidé na veřejnosti prezentují správné názory k takovým tématům, jako jsou migrace, Merkelová, Trump, Putin, Orbán, Čína a Brexit. K zostuzení těch nepohodlných existují i jiné instituce, ale ne každý má čas číst Deník N nebo sledovat 168 hodin a Newsroom. Mohl by být zřízen nový Výbor pro nedemokratickou činnost. Ten by pořádal veřejná slyšení, dospěl k předurčeného verdiktu a pak by se přidalo nové jméno na oficiální černou listinu. Polovina vedení Poslanecké sněmovny by na této listině byla, jedině tedy český Senát nebo Milion chvilek by byly dostatečně demokratické, aby odhalily a pranýřovaly vnitřní nepřátele.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Best, Best, Best.

Furt mi nejde do hlavy, kdo to v našem kontextu vlastně je a od kud jde a kam kráčí.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)
Trvalý odkaz

dam sem informaci o rozhodnuti nejvyssiho soudu o noseni satku - coz vam prineslo miliontou chvilku nenavisti.

https://www.ceska-justice.cz/2019/12/analyza-rozhodnuti-ns-v-kauze-hidz…

Je tam i detailni pravni rozbor - pri teoreticke vyuce proste nema zakaz satku oporu v zakone a byla to svevole reditelky. Pani Sabatova podobne argumentovala uz v roce 2014, kdy jste svou chvilku nenavist proti Sabatove zcali naplno, mili vidlaci.

Takze to mame potvrzeno - kvalitni pravnik bude nahrazen lidovym pravnikem, ktery bezne siri vymysly a hoaxy. Ano, je to ombudsman presne pro vetsinu vidlaku.

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

Nejvyssi soud o tom rozhodl az v prosinci.

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

No a. Copak pred tim zadna rozhodnuti neudelal?

Zatím bez slepic

Dovolim si pripomenout praci Motejla
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/132996/motejl-obce-diskrimi…
a take Varvarovsky se jasne ozval pri cunkovani romu ze Zlina.

Kde se ve vidlacich vlastne vzala ta zivocisna nenavist vuci Sabatove, kdyz pracuje podobne jako jeji predchudci? Je to kvuli tomu, ze je to zenska nebo proste kvuli tomu, ze driv jste nemeli svou opevnenou nazorovou bublinku, kde si navzajem svou nenavist zesilujete?

Průměrný počet slepic: 1 (4 hlasů)

Nevšiml jsem si odpovědi na první stránce. Nevadí, o to více si tu odpověď budu pamatovat...

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

Kde se někdo vyjádřil nenávistně o Šabatové?

jestli chcete nenávistné reakce na Křečka, máte je
zde
https://blisty.cz/art/98771-jak-zvolit-doktora-krecka-aneb-konec-ombuds…
zde
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-o-Minarovi-nepiste-…
zde
https://blisty.cz/art/98782-hrw-seznamte-se-s-panem-kreckem.html
a zde
https://nazory.aktualne.cz/komentare/krecek-ombudsmanem-kdo-za-to-muze-…

Pokud by jste chtěl ještě nějakou nechutnost, pusťte si na ČT rozhovor Železného s Křečkem.

Dobrou chuť!

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Na aktuálně si dali komentátoři PAL sraz
Džamila se vyjádřila - tolik klišé v jednom textu, to by mi naše češtinářka dala
http://blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php?itemid=35852

Žantovský míní, že je třeba Ježibabiše a spol. porazit. Velmi objevné.
Dále hodnotí Křečka:
"Akt politického vandalismu, kterým je zvolení jedenaosmdesátiletého anti-lidskoprávního, anti-menšinového, anti-migračního politického vysloužilce za veřejného ochránce práv"
To je přesně to, proč jsem Křečkovi já i hodně dalších fandil
Okomentoval též "vystoupení osvědčeného agenta-provokatéra Foldyny"
Foldyna, palec nahoru!

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

zde - staci cist diskuzi

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Buďte konkrétní.

Zatím bez slepic

pro paní Šabatovou je něco, s čím někteří diskutující nemají problém.

Zatím bez slepic

Od podpisu Charty. To uz jste pak vsecko co chcete.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

nutně vyžaduje ignorovat fakta, která by narušila sladkou nevědomost.

Průměrný počet slepic: 1 (3 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.