Vidlákovské fámy

Autor
Štítky

Začalo to už předevčírem večer, kdy se na fejsbučku začaly objevovat "zaručené zprávy". Včera už na plné obrátky fungoval obecní tetkagraf a nebylo ještě ani deset dopoledne a už se ke mně doneslo, jak jistá dáma byla v Itálii, stihla se vrátit z lyžovačky těsně před vyhlášením karantény, minulou sobotu byla na Vidlákovském koštu, kde se protočila půlka města (jo, minulý týden, to se ještě nikdo nebál a všichni z toho měli srandu) a pak v pondělí šla k doktorovi. Ten nechal vyklidit čekárnu a teď už "všichni vědí, že to má". 

A jako když střelíš do vrabců - nikomu se včera už nechtělo do sámošky nakupovat. Máme tu ještě hodně pamětníků, kteří vědí že rozdíl mezi fámou a pravdou je několik dní. 

Starosta mě zatím uklidňoval, že se nic neděje, že se jedná skutečně o fámu, byť s pravdivým základem. Zmíněná paní skutečně byla na lyžovačce a skutečně po návratu obtrajdala všechny víkendové společenské akce. To se ještě nikdo nebál a udělal by to tak každý. Pak vláda přitvrdila a tak milá paní dostává už několik dní čočku za své nezodpovědné chování Mezitím už tetkagraf svojí fámu rozšířil na dobrou desítku dalších "zaručených případů". 

Ještě před týdnem si všichni ve Vidlákově korzovali na Koštu a z nějakého koroňáčka měli srandu. Nikdo tam naše vidlákovské přeshraniční lyžaře nepeskoval za nezodpovědné chování.  Prostě to nikomu ještě nedocvaklo, o koroňáčku mluvili jen ti, co čtou fejk ňůs a nějaká čínská chřipečka nemůže nikoho rozhodit. 

Pak přišlo to zavírání hranic a umírání Italů po stovkách. 

V úterý jsem volal našemu faráři, že vláda zakazuje větší shluky lidí a že já s rodinou to budu dodržovat a v neděli mě v kostele nemají čekat. Kromě toho se v neděli stejně nic konat nebude, protože to už bude také zakázané. Odpovědí mi byl úsměšek, že přeháním. Inu nepřeháněl jsem. 

Mezitím začalo všem docházet, co to tam v Itálii doopravdy mají a ti stejní, kteří v sobotu na Koštu plácali po zádech lyžaře za občanský vzdor, jim teď spílají za neodpovědné chování. 

Jo, není z té itálie nějak málo záběrů? Neohrožení novináři jezdí  klidně dělat rozhovory s Islámským státem, ale ke koroňáčku se jim nechce. Virus nepotřebuje ani propagandu, ani publicitu a ve své nakažlivosti je neuvěřitelně spravedlivý. Mluví se o tom, že i Donald Trump je nakažený... (Prosím tímto našeho Donalda, který nás už nečte, kdyby byl tak hodný a dal vědět, že je v pořádku). 

Předevšírem jsem proháněl najatou firmu, která mi má na dvoře dělat novou dešťovou kanalizaci - budu mít nádrž na dešťovou vodu na zálivku - a donutil jsem je, aby co nejdřív přivezli trubky, co kdyby se zavřely i všechny zbytné obchody... Ještě ve čtvrtek se tomu všichni smáli, ale přece jenom mě mají rádi a tak včera trubky přivezli. Jestli to takhle půjde dál, tak budu mít zase pravdu... Vůbec mě to netěší. 

Bez ohledu na koroňáčka... přesně tohle bude součástí příštích dnů. Zaručené zprávy, snahy o uklidnění paniky, které budou fungovat přesně obráceně a z toho vyplývající další ekonomické ztráty proti kterým bude jedno zavřené divadlo na Jezerce ještě pohoda. Tady totiž vidím hlavní slabinu českého přístupu. Nikdo nic neví, nikdo nic nesmí říct, hlavně nědělat paniku na což je prý nejlepší recept neinformovat. Testování má zpoždění, nic nefunguje bez internetu, na všechno jsou zbytečné papíry a pak stačí kyberůtok a nefunguje nic.  K tomu laxnost a vlažnost byrokratů na všech úrovních... Arogantní úředník se díky koroňáčku nepromění na milého skvěle fungujícího člena státní správy. Třicet let míru a pohody na všechna důležitá místa státní správy dosadilo neschopné imbecily, kteří vládnou pomocí lejster.

Prymula je podobná výjimka jako Žukov - při čistkách na něj prostě zapomněli. 

Mimochodem - všimněte si rozdílu mezi Andrejem a Hamajdou. Andrej vyhlašuje opatření, snaží se působit pozitivně a pak si vezme slovo náš policejní ministr a začne mluvit o tom, že budou pořádně fízlovat a dávat pokuty. A říká to tónem, že přesně na tohle se těší - že bude mít svoje gestapo. Ano, asi je zapotřebí udržet pořádek, ale říkat to takhle... To opravdu všichni chtějí, aby Andy po příštích volbách vládl jako Seehofer v Bavorsku? 

Kdo to včera psal? EU už vlastně neexistuje. Cosi tam v Bruseli pindají, ale nikoho to nezajímá. Vlády jednají samy po svém. Když to funguje s koroňáčkem, bude to stejné i s migrací a dalšími tématy. 

A ještě poslední poznámka... v pátek večer byl počet nakažených necelých 150. Dynamika šíření se podle mě slušně snížila. Pokud to nebyl jen nádech nákazy před dalším kolem,  Případně protože došly testovací sady a udělalo se méně testů. Případně nás prostě nechtejí strašit realitou. Ale pokud nám říkají čistočistou pravdu, chtěl bych být velmi opatrným optimistou, že opatření začínají zabírat. Už se nám to jednou podařilo s africkým morem prasat. Kdyby se to teď povedlo znova i s koroňáčkem, budeme světový unikát a Andrej nám povládne hodně hodně dlouho. 

A závěrečná práce pro Scallopa. Nějak jsem si nevšiml, že by někdy nějaký komediant v televizi projevoval účast s dělníky, kterým zavřeli továrnu. Že by ho zajímalo, co budou dělat, kam se obrátí, kdo jim pomůže a z čeho zaplatí hypotéku. Teď by se neměli divit, že dělníky zase nezajímá jejich úděl. Ostravští horníci chodili na rekvalifikační kurzy v programování. Herci mohou také. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (105 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

1. Jak je všeobecně známo, všechny prognózy jsou ošidné, zejména týkají-li se budoucnosti. Teď to platí dvojnásob.
2. Pochvala Vidlákovi za poslední odstavec. Trefa přímo na komoru.

Průměrný počet slepic: 4.6 (35 hlasů)

3.
Prymula je podobná výjimka jako Žukov - při čistkách na něj prostě zapomněli.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

ale i po domácí opozici se slehla zem.
Čekal jsem nějako akci a ono nic, ticho, pusto, prázdno.
A to chtějí svrhnout Andrejka?
Očekávají volební výsledek, který jim to umožní?
Čekat můžou leda tak mokrej hadr na hlavu.
Prostě Andrejko po počátečním váhání a školáckých chybách boj s breberou pojal jako válku. A bude vítěz.
Dement Hrušinskejch a další, by sakra měli zpozornět. A dobře zaměřit příští díru do které se budou snažit vlízt. Volby jsou už příští rok!
To samé platí o špičkách EU.
Ty mluvicí hlavy jsou nyní neviditelné.
Tak, jak je daleko k myšlence, že když je kontinent v maléru, tak jeho vedení vysublimovalo, ergo, proč je tedy potřebujeme, živíme?
Poslouchat nefungující žvanění o kuličce?
Tenhle jejich přístup si lidi budou pamatovat.

Průměrný počet slepic: 4.7 (37 hlasů)

zjeví v momentě, kdy bude potřeba rozdělovat prachy, potažmo obkecat slavné vítězství Německé unie na zhoubným čínským totalitním virem.
Mám na mysli Ušatou Flintu a Jouřici.
A budou nám mlátit klíny do palic, jak jsou pro nás vysoce módní a nepostradatelní.
Chtělo by to přitáhnout do Brusle nějakou loďku či vláček s připrchlíky, vysadit je u Atomia a říct jim, že pomalu začnem uvažovat o uprdlických vízech v momentě, kdy zrychtujou budovu Ojroparlamentu stejným způsobem, jako zrychtovali řecký křesťanský kostelík.

Průměrný počet slepic: 4.8 (28 hlasů)

Přímo pod Justičním palácem v Bruselu mají tu slavnou arabskou čtvrť, kam poliši nesmí a nechtějí ani vlízt.

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

přesvědčit hnědé soudruhy, aby se pustili do práce a udělali z Eurochýše (podle vzoru Bílá Chýše) kůlničku na dříví. Jenom Notre Dame euroťulpasům nestačí...

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

že lidi mají krátkou paměť. Bruselská věrchuška, ne nepodobna latimérii podivné, zaleze do bahna a počká, až se virus přežene (a on se přežene, jako se i všechny předchozí pohromy přehnaly), a pak zase, až to bude bez rizika, vystrčí rypáky a začnou kafrat a slibovat dotace. A v této kritické chvíli náš geroj Andrej roztaje jak sníh.

Teď, když jde o život, jedná v zásadě správně. Ale až půjde jen o peníze, o které koneckonců jde vždycky až v první řadě, ech, škoda psát i mluvit.

Průměrný počet slepic: 4.2 (16 hlasů)

Máte zřejmě na mysli bahníka, jeho africký druh, protože latimerie ani jeden z druhů se do bahna nezavrtává. To já jen tak, aby zas nebyly kecy, že je to tady prolezlé dezinformacemi.

Průměrný počet slepic: 5 (17 hlasů)

In reply to by SavageCZ (neověřeno)

Trvalý odkaz

V zoologii nejsem nijak zvlášť kovaný, nanejvýš tak v zoologii užitné. Jistě to někdy v budoucnu bude použito proti mně :-)

Na druhou stranu, konečně se mi podařilo vypustit do světa ověřenou dezinformaci: latimérie se zavrtává do bahna. Ramena se mi rozšiřují, hruď se mi dme pýchou. Takhle opojně se necítí ani Martin Fendrych, když napíče článek.

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

Myslím, že bychom jej měli akceptovat a zařadit do repertoiru ;-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

ANO. Zase máte pravdu. Takhle to dopadne a to mě štve už teď ač nevím zda mě to bude štvát i pak, neb patřím k ohroženému druhu. Já nezapomínám a jak říkám před Bohem, od teď už neřeknu pěkného slova o EU a každého kdo jí bude chválit velice rychle pošlu do zádele. Howgh, domluvil jsem.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

...co jsem minule zmiňoval byl televizní štáb v tom Bruseli (podle toho vzoru vprdeli) napaden během dvou minut, co se ocitl v inkriminovaném prostoru. Prostě do nich najeli připrchlíci autem! Všude poliši, ale o chránění a pomáhání silně pochybuji, vzhledem k vynucené právní a bezpečnostní partituře. Hraje se kakofonie a k dokonalosti jí zbývá kousek. Ono to opravdu vypadalo horší než Paříž. Hlavně tu slavnou rezervaci pitomců chránilo hafo vojáků a nebyli to záložáci :) Vypadá to skoro tak, že kdo z bílých bruselských gádžů vleze jen tak do "Chánova", dostane pěkně po čuni. A ani nenabízeli exotické vagíny(sry), které by jim to podle jednoho džihádistického státníka mírově a sexuálně vyhrály. Nu, asi nemají dost trpělivosti, ono to zas tak rychlé není. Ale při té evropské dekadenci to může rychle přijít.
Co se týká Paříže a např. Ch. Hebda...to byl patrně taky masový podvod. Vážení státníci se tenkrát nacházeli v jiné ulici než hlavní milionový průvod a do médií šla fotomontáž, což není problém. Navíc Rotschildové nebo Rockefeleři, čert ví která finanční svoloč to byla, uklidnila situaci tak, že ten Proroka zesměšňující plátek ještě nákladově rozšířila, aby bylo větší dusno. A na zveřejněném videu byla maličkost...zásahová jednotka zabila vlastního a pak téměř dokonalý policejní aparát nechal pachatele utéci a zůstalo záhadou, jak se vůbec mohli plně ozbrojení teroristé dostat přes hranice, přes tak dokonalý policejní systém, jaký Francie tehdy měla.. Ostatně stejně jako nechal na 31.srpna Bush binládinovce odletět speciálem s veškerým příbuzenstvem. Prostě hnus, velebnosti...a tmavá zákoutí, kam demokratůrští mlži nevidí.
Mmj. pamatuji se na český dokument, dokonce snad z produkce ČT, asi z roku 2010, kde Bush sedící v jakési škole reaguje na zprávu o zkáze Dvojčat oblíbeným "Bože chraň Ameriku"...asi 1/4 hodiny. To ještě vypadalo, že by demokracie mohla znamenat svobodu projevu sdělovacích prostředků, protože "Uloupené Kosovo" vzniklo ještě před tím a kdo ho viděl, je mu už dlouho jasné, že lež má dlouhé nohy.

Průměrný počet slepic: 4.9 (17 hlasů)

co byste si představoval, že by měla opozice dělat? Kritizovat opatření vlády? A proč? Stát řídí vláda a vtak vážné chvíli jako je teď je třeba být jednotní. Takže opozice mlčí a to je to nejlepší (a také jediné) co může dělat.

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

kritizovat vládu. W. Churchill v roce 1942 musel ustát i pokus o vyslovení nedůvěry vládě a opozice šla tak daleko, že už měla vybraného nového premiéra. A to zuřila válka. Mlčení opozice může znamenat i to, že ona opravdu nemá s čím přijít. Na rovinu: "Dovedete si představit takového Fialu v čele vlády v dnešní situaci?" Já ano. Bylo by to asi čekání na to, co řekne Brusel. Vždyť ze začátku trdili, že máme všechno koordinovat s EU. Včerejšek potvrdil, že bychom se načekali. Američtí prezidenti končí obvykla projev slovy: "Bůh nech opatruje Ameriku." Já končím slovy: "Bože chraň nás před EK a jejími rozhodnutími."

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Příklad z historie máme z Anglie.
Ale ne jenom z r. 1942, ale především z roku 1940.
Nejsem politik, ani posranec.
Tedy mohu jen odhadovat jejich tehdejší možnosti.
Mohli jako poslanci iniciovat např kontrolu a doplnění stavu ochr pomůcek, mohli iniciovat zastavení likvidace nemocnice, tím navýšit počet lůžek, mohli toho spoustu.
Namísto toho se vysmívali jak prokoukli Číňany, že lžou, nezvládají a horovali pro blbečky v Honkongu co vypalovali nemocnice.
Jenže Čína to zvládla a ta samá opozice co měla vysmáto teď čumí s otevřenou hubou do jakého průseru spadla Evropa

Průměrný počet slepic: 4.5 (19 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

před děma dny:
- kritizovat vše, co vláda dělá
- navrhovat neufinancovatelné populistické postupy
- zlehčovat situaci
- vyzývat ke "koordinaci" s EU/EK, které však doposud zůstaly ZCELA NEČINNÉ

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Tydle kecy nejsou náš obyčej. Sou to kecy přestupníků, keří mají zaplaceno. Heh

Průměrný počet slepic: 2.8 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

nedal Vidlákovi jednu hvězdu?
Že by ho už koroňák dostal a sejmul? Nebo se mu zasekla levá lastura a on nemůže vystrčit svou smradlavou fajfku?

Průměrný počet slepic: 4.3 (16 hlasů)

Sasine, ty potřeby má napsané každý z nás v hlavě a v základních není rozdílu mezi kýmkoli z nás a bezďákem zpod Libeňáku:
- nemít hlad a žízeň
- mít co na sebe a na nohy
- mít kde spát
- mít se jak ohřát
- nebýt při tom všem ohrožován, obtěžován, napadnut
- být zdravý a v případě nemoci se domoci pomoci

A každý z nás ví, že se o to MUSÍ POSTARAT SÁM. Nějak; leckdy blbě, klopotně. Občas asi i protizákonně.
Když jsou náhodou sousedé, kteří pomohou nebo alespoň neškodí, jde to lépe.
A víc asi nelze chtít. Jakmile někdo někdy začal "řídit dobro a přikazovat dobro", vždycky to skončilo průserem. U nás (myslím tím ČeMSle) parta pitomců, co si mysleli, že mají patent na rozum, prohospodařila socialismus a na dlouhou dobu ho provařila tak, že o něm většina lidí nechce ani slyšet. Ačkoli ta většina moc dobře ví, že by byl lepší než současné "líbodémo".

Nejsme parta debilů, fakt ne.
Ale musíme žít s tím, co je k dispozici. Jak materiálně, tak "duchovně".
Ti, co řídí debilizaci lidstva (zejména jeho "vyspělé" části), se na své entrée pečlivě připravovali cca 30 let. A pak do toho řízli. Teď už jen odškrtávají poslední úkoly ke splnění. Už nezbyl žádný klacek, který by se jim dal hodit pod nohy.
Lidí, co to vnímají, je hodně. Ale ne dost na to, aby dokázali umlátit debilizátory a s nimi i dav, který je bude bránit za jakýchkoli okolností. I za situace, kdy mu debilizátoři vyžerou poslední zbytky ze špajzu, znásilní dceru, matku i babičku a nastěhují se mu do baráku.

Někdo si hledá postranní cestičky, po kterých debilizátory obchází, někdo sonduje tu i tamhle, jestli by našel parťáky pro protidebilizační misi, někdo to kombinuje a většina těch, co tuší či vědí, nemá dost odvahy (nebo sil - ono to totiž většinou chvíli trvá, než se zvazbí souvislostě) být akční. A tak alespoň chodí kydat, aby dal sobě podobným vědět, že tu je, že třeba i sbírá odvahu, že tuší nebo ví a že mu to není jedno.
Furt je to totiž lepší, než zůstat se svým pečlivě sepsaným seznamem sám.

Průměrný počet slepic: 4.9 (30 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

časem a elektrikou.
Já tyhle řeším oním provařeným největším vynálezem lidstva, totiž kolečkem. A koulím a koulím..., a roluju a roluju...

Průměrný počet slepic: 3.7 (10 hlasů)

totiž je důležité toto psát, protože text je určen vlastně i nám ostatním, abychom si uvědomili řadu věcí a neblbli

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

...než mě tady v Práglu všechny ukradnou, dneska totiž nebyl v prodejně chleba a supermarkety jsem vynechával i bez "kudrnáčka", neb nemám rád davovou psychózu :) Ostatně tam prý nebyly ani vejce. Za to se rozjíždějí kurzy vysedávání. Dřív se dralo peří, teď se bude vysedávat, samozřejmě jen v malých skupinkách :)
To vaše je srozumitelné pro "normální" lidi, jenže normální je patrně už nějakou dobu nebýt morální a někdy také co je normální není morální. Stačíte sledovat souvislosti? Jsem někdy dost složitý :). Takže to zjednoduším starým rčením " z hovna bič neupleteš, a upleteš-li, nezapráskáš. A zapráskáš-li....týpka stejně zachrání baloňák.
Tihleti stejně nepochopí, že právo na vlastní názor bylo i předtím, jenže potichu a chtělo to hodně velkou osobní statečnost nebo třebas podporu ze zahraničních politických kruhů a rádií. A běžně se považovalo za šílenství, takže když ho někdo veřejně vyřkl, okolí se od něj sebezáchovně odtáhlo. Ti chytřejší mu milosrdně oblíkli kabát obráceně a dušovali se, že ho vezou zpátky do ústavu. V aktuálním případu to pro mne vypadá tak, že psát takovéhle bezduchosti na téhle platformě je vlastně forma osobní statečnosti. Asi opravdu mají nějakou podporu na pozadí. A ta nebude rázu duchovního, ale materiálního, jak je v rozvinuté konzumní společnosti zvykem...

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

K těm potřebám bych ještě přidal:
- občas si vrznout.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Je naložený v dezinfekčním roztoku (ředěný alkohol), lastutru zavřenou a čeká až se to přežene.
Pokud bude mít smůlu skončí naložený ve formaldehydu v nějakém muzeu s visačkou scallopus imbecilitus

Průměrný počet slepic: 4.6 (23 hlasů)
Trvalý odkaz

Brněnský biskup Vojtěch Cirkle zrušil katolíkům bohoslužby už ve čtvrtek 12.3.
https://www.biskupstvi.cz/storage/akt/12338.pdf
"Prosím každého z Vás, abychom se spojili každý večer ve 20.00 hodin modlitbou růžence.Ať je tato modlitba nesena úmyslem na zastavení pandemie koronaviru a k ochraně našich rodin."
Tak doufám, že společné modlitby zaberou, když zatím není znám žádný lék a někteří spoluobčané vykazují známky nebezpečného blbství.
Tak mě napadá, co by s takovou tetkou, co si odjela do Iťošky pro nákazu udělali naši předci v době moru? A co by čekalo tehdejšího Hrušínského juniora?

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

Jestli je to skutečně naše sousedka od naproti, tak to blbství je skutečně na vysoké úrovni a hlasitá mluva znamená silný proud kapénkové infekce.
Ale také ostatní účastníci zábavy neprokázali mnoho rozumu, pokud věděli, že byla v Itálii a zdržovali se v její blízkosti.
Co by udělali předci? Zatloukly dveře, vrata, případně barák následně zapálili.

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

i

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by matka (neověřeno)

Trvalý odkaz

jasně, chápu, překlep se může přihodit každýmu, takže "zatloukli".

Průměrný počet slepic: 2.5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Z psychologického hlediska nejste schopni se ze spirály pomocí cizáckých návodů vymotat. Jen to budete vytáčet, ale prospěch vám uletí vámi točeným větrákem. Tudle technologii blboni nechápou, proto sou v kole jako křeček v kleci. Heh

Průměrný počet slepic: 2.5 (11 hlasů)

Celou dobu tu jen kritizujete druhé - vy tohleto, vy tamhleto, blboni, tupouni - nadáváte, ale vy sám tu nežijete? Heh?

Průměrný počet slepic: 4.6 (15 hlasů)

Paní Aleno, s tímhle blboněm je škoda ztrácet čas.
Snadná rada = nereagujte na něj. Když se podíváte do minulých článků, snadno najdete, že tam postupem času lidi začali úplně ignorovat.

Průměrný počet slepic: 4.8 (10 hlasů)

In reply to by Nobody (neověřeno)

Trvalý odkaz

Měl jsem také na svém webu diskusi, do které se montovali dva skřeti. Ostatní jim občas odpovídali, snažili se argumentovat, ale to bylo jen jako olej do ohně, ti dva byli s každým hned hotoví, oni jsou zkrátka vtělení moudrosti a ostatní jsou plebs hlupáků. Klíčový problém je, že apelovat na návštěvníky Fóra, aby skřety ignorovali, je marný, je marný, je marný... Vždycky se našel někdo, kdo si myslel, že má smysl pustit se do nich argumenty a pak byli dva na jednoho a neměl šanci... Až jsem zařídil, aby jejich příspěvky viděli jen ti dva a ostatní je prostě neviděli. Tím na ně konečně ostatní přestali reagovat a byl pokoj, akorát ti dva pořád reagovali na všechny, každému vysvětlili, jaký je debil a mimoň, trochu se vzájemně poplácávali, jak to všem natřeli... a navzdory jejich "yntelygenci" jim velice dlouho trvalo, než si všimli, že na ně nikdo nereaguje, že si notují jen mezi sebou. Pak se konečně spravedlivě naštvali, vynadali mi do cenzorů (i když jsem je nemazal, nechal jsem je svobodně se vykecávat, mohli urážet koho chtěli, vhrdlolhát a vzájemně se vychvalovat až do alelujá...), no a od té doby je od nich klid a pokoj.
Dodnes si říkám, že to bylo jediné, co na skřety platilo. Když nemají odezvu, není to pro ně ta pravá zábava a zmizí.
Jako ateista dodám: Zaplaťpámbu!

Průměrný počet slepic: 5 (15 hlasů)

In reply to by Václav Semerád (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dodám jen tohle: Jeden z nich do Fóra skřetil zásadně výhradně v pracovní době a (podle IP adresy) ze služebního počítače našeho Ministerstva Lásky... (No comment) :-)

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Někde jsem četl článek o souvislostech mezi mezi oblastmi rozšíření koronaviru a oblastmi rozšíření mobilních sítí 5G. Nemůžu ho ale najít. Viděl někde někdo podobnou informaci? Možná je to hoax, možná...

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

mám 5G. Neměla bych mít povinnou karanténu? A doma nemám chleba, ani kvasnice abych si ho upekla!!!

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Je to nesmyslná zpráva, 5G ani jiné sítě nemajáí na virus vliv. leda by virus roznášeli montéři, co ty 5G sítě montují.

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Ač nejsem odborník telekomunikačních sítí,ale vidím to tak,že Čína svou sítí 5G přeskočila technické možnosti USA o několik řádů,proto ten zuřiví boj proti 5G.Ono to souvisí i s tím,co říká Pjakin o přechodu nadnárodního řízení z USA do Číny.USA se proto tak tvrdě tomu brání,že se snaží Čínu srazit na kolena koronavirem.Jedno je přece jisté,USA ten koronavirus patentován,takže mají i protilátku,jenže jen pro někoho.
Zatím jsem nezaznamenal,že by to dostal někdo z naších tmavších občanů.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
rozdíl mezi 4G a 5G sítěmi je jen v rychlosti přenosu informací. 4G síť umožňuje stahování dat rychlostí 172,8 Mb/s a odesílání dat rychlostí 57,6 Mb/s. 3G síť umožňovala oboje rychlostí asi 2,5 Mb/s. 5G síť znamená přenos dat až 20 Gb/s s odezvou 1 ms.
Čili jen vyšší rychlost dat. I se 4G sítí se dá žít. A dá se žít i bez sítí.
Na vysokou rychlost přenosu dat je nutné vyvinout nové prvky elektroniky, a k tomu slouží vzácné zeminy, jejichž ložisko je zejména v Číně a Africe, kde si je Čína pronajala nebo skoupila už dávno. Platila dluhopisy, které vydaly USA na nákup čínského zboží.
Speciálně pro 5G sítě platí, že jsou založeny na polovodičích vyrobených na bázi nitridů gallia. Gallium se těží hlavně ze sfaleritu, kde je příměsí s nepatrným obsahem, a hlavními zeměmi výroby gallia jsou (r. 2015): Čína, Německo, Japonsko, Ukrajina.

Přechod globálního těžiště moci z USA do Číny je realitou. Čína to považuje za přirozený stav, kdy dominovala světu a jen pár století ne. Pouhá epizoda v čínské historii. Pro USA jde o konec globální hegemonie stejný, jaký postihl bývalé velmoci Velkou Británii nebo Francii. USA se pochopitelně brání, protože jakmile se těžiště globální moci přesune mimo USA, nový hegemon (Čína) začne přijímat platby pouze ve své měně renminbi. USD ztratí hodnotu a USA najednou nebudou mít jak splatit dluhy. Zatím odírají spojence (i nás) na nákupu vojenské techniky. Prostě platíme výpalné. Doporučuji přečíst historii Athénského námořního spolku (stručně zde https://leporelo.info/athensky-namorni-spolek), protože to je to, co nyní prožíváme. Původně obranný spolek s dobrovolnými příspěvky na obranu, pak vynucování příspěvků v penězích nebo lodích, pak Athény použily peníze spolku i na jiné účely, skončilo to vzpourou členů spolku proti Athénám.
Až USD ztratí hodnotu, USA najednou budou muset omezit spotřebu o 50%, nebo razantně zvýšit výrobu na dvojnásobek za velmi krátkou dobu. Druhá možnost padá díky přesunu výroby do Číny. Zbývá první, a to znamená nepokoje.
Osobně se domnívám, že přesun moci z USA do Číny proběhne v delším časovém období, kdy Číňané nechají vedle sebe existovat platby v USD i renminbi s tím, že postupně dojde k samovolnému odchodu od plateb v USD. Takže nás čeká dlouhé období hospodářské stagnace euroatlantického světa, kdy se s koncem USD sveze i jeho mladší bráška EUR.
Pokud bude Evropa (nebo aspoň ČR) nabízet hodnotné zboží, které bude svět kupovat, bát se nemusíme. Pokud budeme mít na vývoz jen výstupy neziskových organizací a evropských institucí popř. nápady Grety Thunberg, čekají nás krušné chvíle a ekonomická stagnace.

Průměrný počet slepic: 5 (22 hlasů)

Za určitých okolností by mohly být sítě 5G v boji s koronavirem užitečné. Záleží jen na tom, jaká je rezonanční frekvence koronaviru. Pokud by byla stejná nebo blízká 5G ,mohl by nosný signál 5G sítě přispívat(při své intenzitě) k autodestrukci viru. Pokud ne, pak je 5G na koronovirus neúčinný, jak je uvedeno výše. Nedávno jsem četl na ruském netu, že celkem zanedbatelné šíření viru v Moskvě(cca 40 případů na rozdíl od Prahy) může být způsobeno masivním šíření 5G sítě. V současnosti je v Moskvě přes 6 tis. buňkových vysílačů a další se rychle staví. Sice působení radiofrekvenčních magnetických polí (vyšší frekvence než se používají v magnetoterapii) na biologické entity, například na viry, bakterie, plísně, prvoky je ve stádiu vědeckého i laického ověřování. Nicméně již se i u nás pro frekvenční léčení u nás vyrábějí přístroje např.zde https://www.resonancia.cz/p/ramaloop-antena-pro-zapper-a-elzapp-elzapp-…. Pro domácí použití stačí a je levnější Zapper. Funguje to. V poslední době systém zaznamenal velký zájem v Japonsku.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Gerd píše "rozdíl mezi 4G a 5G sítěmi je jen v rychlosti přenosu informací" - to je silně zjednodušeno, ale proč ne. K té druhé části "USA najednou budou muset omezit spotřebu o 50 %" - to je myslím klíčová věc. Američtí vedoucí činitelé (ti skuteční) to samozřejmě vědí včetně toho, k čemu by to vedlo (povede?) a proto Amerika vysává celý svět, proto každý stát, který si chce vládnout posvém, je okamžitě onálepkován jako darebácký (příklady totiž táhnou), je něj uvalena klatba (embargo) jakožto i na všechny, kteří nedrží linii, nebo je rovnou vojensky napaden. USA prostě žijí na dluh a pokud by to přestalo fungovat, byl by to dvojí šok. Kromě omezení spotřeby také morální a politický - do Američanů se horem dolem tlačí, že jsou nejlepší na světě, každý má u dřevěného domečku na hypotéku vlajku, škola začíná zpěvem hymny, a najednou by měla přijt bída? My v Evropě a speciálně ve východní buď pamatujeme (už málo), nebo bezprostředně vnímáme katastrofy válek - pro Američany byly války investicí. Zaplatili životy svých občanů a částečně materiálně, ale bohatě se jim to vyplatilo, již jen zisky na válečné výrobě, získání politického a samozřejmě ekonomického vlivu po válce atd.

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)

Na vysvětlení to stačilo a zájemci o odborné detaily je již vědí. Ohledně USA je ještě jedna možnost, uvrhnout celý svět do válek, ve kterých se dluhy vytratí. Nejlépe na vzdáleném bojišti Evropa a platit životy vojáků spojenců. Hloupý kanonefutter pak bubnuje k pochodu na Moskvu. Nebo sedlá koně.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Pane Gerd 5G nie je ani tak o rychlosti ako o tom, ze sa ako prijmac - vysielac pouziva kazde zariadenie v sieti. Kazdym zariadenim sa mysli kazdy 5G smartfon, 5G router atd. Takato technologia zasadne rozsiruje dosah ktory uz nie je postaveny len na BTS. Rozsirenim cez koncove zariadenia sa zvacsuje pokryta oblast. Rychlost je k tomu len prijemny bonus.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Děkuji za doplnění.

Zatím bez slepic

Už jsem to viděla dříve. Celkem rozumnej borec.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.