Prý 4.0

Autor

To bylo keců o nové ekonomice, která už klepe na dveře. To bylo řečí o vyspělé robotizaci, o tom, jak lidé budou ve velkém přicházet o místa, protože pro v ýrobu už nebudou zapotřebí. K tomu nám servírovali obrázky z továren Applu nebo Tesly, kde jsou prý už celé sekce, kde není zapotřebí lidí.  

Už třicet let je člověk tím nejsprostějším průmyslovým materiálem, kerý je možné snadno vyhodit a bez problémů nahradit. A když se náhrada nenajde tady, přiveze se z Mongolska. Člověk byl drahá a nespolehlivá položka na kterou platí jen bič, knuta, pokuty, represe a tak vůbec. 

A ejhle... stačilo mít dvě stě tisíc lidí v karanténě po návratu z dovolené, stačilo trochu omezit život, zavřít hospody a najednou se ukazuje, kdo je skutečným pohonem ekonomiky... a roboti to nejsou. Automobilky zavřely a bez lidí nejede vůbec nic. Koneckonců, zavřely by stejně, protože robot žádné součástky přes zavřené a omezené hranice nepřiveze a žádný robot kamiony nezkontroluje a nezměří lidem teplotu. 

Chybějícího člověka nic nenahradí. Ani  v práci, ani v zábavě. Bez lidí to nejde. Jen člověk umí improvizovat, jen člověk zajistí roušky, které nezajistí ani diplomacie. Jen člověk si poradí v nových podmínkách, jen člověk se přizpůsobí, člověk vymyslí, člověk zařídí, člověk udělá.  

Stejně tak bylo keců o zlé Číně a ještě zlejším Rusku. Je nutné je okopávat, protože to byl ten recept, jak vypadat jako suverénní stát. Je třeba bourat sochy a přejmenovávat náměstí. Je třeba jezdit na Taiwan a vypovídat smlouvy o partnerství. A najednou koukáme, že se bez nich neobejdeme. 

Hřib sice umí vypovídat smlouvy, ale nepostavil žádnou továrnu na zdravotnický materiál. Kolář umí bojovat proti Koněvově soše, ale neumí zajistit letadlo, které by nám něco dovezlo. Jo, kdybychom měli vlastní kapacity, vlastní sklady, vlastní zdravotnický (a nejlépe i ostatní) průmysl, mohli jsme dělat dlouhý nos a koho bychom chtěli. Připomínají mi tu vránu, co sedí na větvi nad propastí a machruje. Postupně si k ní sednou zajíc, liška i vlk, aby také machrovali. Pak to zkusí i medvěd, větev se zlomí, všichni padají do propasti a vrána povídá: "Vy nemáte křídla? Tak co machrujete?" 

Koroňáček nám ukázal, co všechno u nás nemáme... ale původně jsme měli. 

Myslím že Hřib teď sedí doma a každý den se modlí k Havlovi, aby Babišova opatření přišla včas. Pokud bychom nedej bože pokračovali v sešupu, za chvíli by přijeli i čínští doktoři a on osobně by je nejspíš musel vítat. A pokud opatření přišla včas, bude na konci muset poděkovat Hamáčkovi s Babišem. Pokud ta opatření zabrala, tak budeme ostrůvkem průseru uprostřed moře megaprůseru. Budeme mít novou svatou trojici - Babiš, Hamáček a Prymula, která bude svítit na celou Evropu, protože stejné problémy jako u nás mají i všude jinde, ale teď už jde jen o to, kdo s opatřeními začal nejdřív. 

Mimochodem... Hamáček v posledních dnech působí mnohem lépe než předtím. Přestal s těmi kecy o pokutách a restrikcích a přestal působit jako důstojník SS. Skoro jsem v pokušení říci, že ten chlap našel v torně svojí maršálskou hůl a teď má něco, v čem se našel a co mu jde. 

A ještě jeden postřeh - U nás ve firmě se tradovalo, že Babišovi se musí o průseru říci dopředu. Že se sice nasere, ale pak ho to přejde a na konci si vzpomene, kdo první ho upozorňoval. Pokud si průseru všimne Babiš sám, je to konec pro všechny manažery v dosahu. Zdá se, že něco podobného si Babiš přenesl i na vládu. I v Německu totiž existují epidemiologové, kteří mají podmínky o kterých se Prymulovi může jen zdát. Ale zdá se, že za Merkelovou se nedá jít s průserem. Nositel špatných zpráv dopadne jako u orientálního císaře. Za Babišem se naopak zajít dalo... Nevím, co mu Prymula řekl, ale ten chlap s ním nevyrazil dveře. Možná pak Babiš ještě nějaký ten den čekal a nevěřil, ale pak to přijal. Možná měl Prymula dostatečně proříznutý jazyk a z Babiše si na prdel nesedl a řekl mu všechno od plic. 

Právě tohle - rozhovor Prymuly s Babišem - to je ten bod, který rozhodl o naší budoucnosti. To, že Babiš začal s opatřeními ve chvíli kdy potvrzených případů bylo dvacet a v podstatě vůbec nic se nedělo.  Prymula si popovídal s Babišem a Babiš to vzal vážně. O naší budoucnosti nerozhodlo žádné referendum, žádné hlasování. Rozhodlo pár vět a osobní odvaha.

Pamatujete ještě tu ženskou, co Babišovi psala na fejsbučku, že se na karanténu může vykašlat, protože má moc práce? Kráva na věčné časy, zveřejněná médii na celou republiku. Nikdy už to nesmyje. Ona nadávala a Babiš už zavíral republiku. 

Stejné rozhodnutí dělala Merkelová i Johnson. I v Dojčlandu a Malé Británii se o jejich budoucnosti nerozhodlo ani ve volbách, ani v referendu, ani v neziskovce. Rozhodl o tom méně vydařený rozhovor než u nás. Rozhodlo o tom delší vyčkávání a menší osobní odvaha k něčemu brutálně nepopulárnímu, ale nutnému. 

A na konec se chci přidat k Admirálovi - pořád ještě nemáme vládní roušky. Ale všichni něco na hubě máme. Pořád ještě umíme improvizovat, pořád si ještě umíme poradit, pořád ještě máme svojí hlavu bez ohledu na vládu. Pořád ještě jsme češi. Když to šlo s rouškami, ono to půjde i s dalšími věcmi. 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (99 hlasů)

Komentáře

prodeje?
Třeba dvacet let pozpátku...
... pochopitelně od všech členů skupiny...
... a zjistit si, kde všude ty Dacie montují... (nejen v Rumunsku...)
... a kolik firem od nich bere agregáty...

Ne.
Radši ne.
A just ne!

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Jediné co je patentově její je troubový rám - podvozek. Takže už to je jen automobilka na výrobu podvozků. Dacia podobně.
Já jsem z toho špatnej, Tatře fandím, ale pokud jde o tržní podíl, nemá ve srovnání s Mercedesem + Manem šanci a to nemluvím o Volvu a těch neandrtálcích, respektive o Kamazech.

Zatím bez slepic

Touto logikou není auto ani VW, protože jedno vyrobí ital, dalsi cehc, neco dalsiho polak :D Hele, jedou tak podruhe onak, proste tvoja logika u Dacie vs Bata nesedi, uz jenom tim,ze stale tvrdis ze to je říšské auto a je to francouské...

Zatím bez slepic

by jim mohli jiní - třeba i ta Tatra - závidět.
Račte se mrknout na jejich stránky a vypátrat jejich čísla prodeje.

Zatím bez slepic

Jak psal Gerd, tvoje logika platí někde, kde stát neudělá "přepisy" a ty kontrolují lidé, jak v podniku, tak za stát na úřadě, takže tvůj koncert robodů je super, ale když tam nesedí někdo kdo kontroluje "přepis", tak nesmí nikdo zmáčknout tlačítko start, takže v dnešním státě co jsi napsal nemůže platit, protože jsi zamlčel pár základních informacíé, které s toho co jsi napsal dělá "pohádku" ;)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Slyšíme o doktorech, co maj jednu roušku na tři dny - a on se posmívá, že nedorazily FFP3, ale "jen" FFP2... Až bude stát ve frontě, ať si počká na Hřibovo...
Mě furt dokáže překvapovat ta malost těch, co nás poučují, jak jsme malí...

Průměrný počet slepic: 4.8 (37 hlasů)

nikde nezklame. Jakmile otevře ústa, aspiruje na nejpitomější výrok roku.

Průměrný počet slepic: 4.6 (22 hlasů)

když koroňáků opakovaně říká Čajnavajrus. Dtto Kalousek, vždyť ta hnusná Čína by nám vlastně měla platit reparace.
Tak navrhuji, aby jsme změnili název následujících nemocí:
BSE, britská nemoc šílených krav,
Italská ptačí chřipka.
Africká ebola.
No a do všech zmíněných zemí poslat žádost o reparace.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Supi krouží…. Právníci z Brna háží vidle…. Rambo Fiala tajemně mručí, doživotní(?) poslanec Benda ze svých zkušeností ví a naznačuje….. Kalousek píše poezii a mezitím popichuje (jako by snědl jen půl Viagry), Pekarová-Adamová je pěkná Pekarová-Adamová. ČT informuje o opatřeních (plní veřejnoprávnost); současně vše návodně zpochybňuje. Piráti se zatím drží zpět, ale taky si přikopnou. Primátor Hřib ze sebe sype jedovaté spory. KDU říká tak tak všelijak, ale na jejich slova dojde; trošku to jistí Jurečka (co kdyby, že). STAN podobně. Bude dobré si to pamatovat.
Vzhledem k tomu, že vládní opatření k potlačení epidemie trvají zatím krátce, je jasné že vše se bude dále stupňovat. Už se stupňuje.
Ale jednoho dne viriáda (podle vzoru olympiáda) skončí a z tzv. opozičních hub bez roušek nebo respirátorů se vyvalí splašky. Taky budou podány podněty k trestnímu stíhání; už teď se smolí koncepty. Ti, kteří budou, zřejmě již teď po neděli (22.3) „konstruktivně“ hlasovat s vládou o podpoře lidí ekonomicky postižených, tu samou podporu AB po skončení omlátí o čumák. A znovu a znovu. A znovu.
Kdybych byl AB, tak to kormidluju fofrem k předčasným volbám. Když přeskakuje jehla na desce, je problém ji přehodit. A když přehodit, tak dobře. To platí pro opozici. A čím víc budou teď kydat a zesměšňovat, tím těžší to bude mít, trefit se do drážky….
Tím netvrdím , že se vším co se děje souhlasím. Ale ten, kdo kdy musel někdy něco rozhodnout nebo se rozhodnout ví, že chyby se vyskytnou (a většinou opraví). A taky něco úplně na 100% nevyjde.

Průměrný počet slepic: 4.9 (31 hlas)

stav, kdy mám na výběr z několika talířů: na jednom je šlichta - sice poživatelná, ale venkoncem nechutná řepková omáčka, na ostatních kdysi snad bylo něco dobrého, ale teď je tam hlavně zelená plíseň a jedovaté hřiby. Výjimek, jsou-li jaké, je množství menší než malé.

Moje noční můra se podivuhodně zhmotnila, možná nezbude, než podpořit Babiše. Strašné.

Průměrný počet slepic: 4.8 (14 hlasů)

krizových manažerů skóre zemřelých na 1 Mega obyvatel a potom podíl nakažených na 1 Mega obyvatel. Tak to bude jednoduché. Už dneska je na https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries ve sloupci Total deaths a Total Cases / 1M pop vidět, jak to asi dopadne. Když se klikne na záhlaví sloupců, hezky se ta hitparáda srovná od nejmenšího k největšímu.
Co výsledky té hitparády stály, ekonomika, půjde stranou, alespoň u voličů, kteří přežili a půjdou volit. Ono se to může rychle vrátit a oni budou vědět, že když zvolí špatně, příště už by k volbám jít nemuseli.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Stejné rozhodnutí dělala Merkelová i Johnson. I v Dojčlandu a Malé Británii se o jejich budoucnosti nerozhodlo ani ve volbách, ani v referendu, ani v neziskovce. Rozhodl o tom méně vydařený rozhovor než u nás. Rozhodlo o tom delší vyčkávání a menší osobní odvaha k něčemu brutálně nepopulárnímu, ale nutnému.

V GB predsa mily vidlak rozhodla mala asibka v datach vlozenych do modelu :D :D :D

Vinna je sekretarka a pan zodpovedny sa ospravedlnil narodu. Chybicka sa stala :D :D :D Po rozhove so sekretarkou sa konecne dali spravne data do spravnych chlievikov - no a soudruzi - nebudeme si lhat do kapes... ne?? :D :D :D

Nemci su iny pripad. Tam mi Merkel pripomina Stalina, ked sa dozvedel, ze Ada prekrocil cervenu ciaru. Zatial co sa Stalin oklepal a nechal si poradit, Merkel je asi v tazkej depke. Staci vidiet rec tela pri prihovore k narodu. Nic proti zenam. Ale v rozhodujucich chvilach je zenska na vrchle pyramidy na dve veci. A ani jedna z nich nie je slusna...

Průměrný počet slepic: 4.8 (15 hlasů)

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

situace v Německu je dána skutečností, že je v křesle premiérky žena.
Merkelice prozatím přežívala veškeré karamboly tím, že rukama udělala tajné znamení, aby se všichni dovtípili, co si o ní mají myslet, nasadila mírný úsměv číslo čtyři, signalizující svému protějšku - ať uděláš, co uděláš, stejně tě dojebu, a čekala a čakala a čekala.
Neboli nechávala problémy vždy a zásadně vyhnít.
U koruňáka to ovšem moc nefunguje.
Ale pochybuju, že by vepřové hlavy pochopily a začaly házet volební lístky s jiným jménem. Oni ji to tam hodí zas...
Je to marný, je to marný, je to marný...

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)

akorát to "je to marný" jste měl napsat více než mnohokrát.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

spolkové uspořádání, vymyšlené vítězi po válce tak, aby nemohl snadno nastoupit Dolfi verze 0.2 . Jenže to dobře fungovalo v čase míru, přestalo fungovat za současné války.
Tam si to řídí každá zemská vláda sama, nejlépe a nejtvrději asi Bavorsko, jakoby Koroňák měl nějaké varianty, saskou, bavorskou, brandenbursko etc..
Žádný centrální Commander in Chief, jako u nás Andrej.

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

tím, že nyní metelí na trajektorii Itálie na epidemii těžce doplatí. Ale poučí se a updatují řízení spolku tak, aby příště už to šlo zvládnout líp. Na rozdíl od Taliánů, Frantíků, Španělů, etc..

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Teď se ukázalo,že odborníci jsou důležitější,než politici a díky za ně.
Také se ukázalo,že ještě nemáme zdravotnictví v tak havarijním stavu,jako ve více kapitalistických zemích.
Také si je to potřeba uvědomit a kdejaké nařízení k naší škoda,vymyslené v EU,shodit ze stolu.
Jen mám obavu,aby nedošlo na průmyslovou revoluci č.1 lopaty a krumpáče.

Průměrný počet slepic: 4.6 (15 hlasů)

zemědělče. To zfravotnictví je ve stejné prdeli, jako bylo před epidemií. Jediný rozdíl je, že na premiérském křesle seděl chlap, který se nebál přijmout odpovědnost rozhodnutí, resp. byl na to připraven ze své předchozí praxe.
Přijal jej možná pozdě, ale naštěstí ne tragicky pozdě, jako jinde, kde si lopaty navolily bandu neschopných vyžírků.

Průměrný počet slepic: 4.9 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Málo se to zmiňuje, ale je to tak. Dánsko a Norsko, oblíbené cílové země, nedávno zavřely hranice a cizince bez povolení trvalého pobytu do země prostě nevpustí; jejich vlastní občané jdou po návratu ze zahraničí okamžitě rovnou do čtrnáctidenní karantény (výjimky pro piloty, řidiče kamionů apod. asi jsou, ale neznám je).
Pro žadatele o azyl (většinou bez jakýchkoli dokladů) to ovšem neplatí. Na hranici se přihlásí, Dánové je pak odvezou do tábora poblíž Kodaně a Norové je odkážou na azylová střediska - žádná karanténa, azylanti se mohou volně pohybovat. Po vstupu do země mají samozřejmě nárok mj. i na lékařskou péči.

Důvod? Mezinárodní smlouvy. Platnost jejich ustanovení nemůže vláda státu pozastavit ani v krizové situaci. Jestli - a jak rychle - by s tím něco mohl udělat parlament příslušné země, nevím.

Průměrný počet slepic: 4.4 (11 hlasů)

Platnost mezinárodní smlouvy musí vždy ratifikovat parlament daného státu. Jinak neplatí. Pro odstoupení platí stejný proces, ale jsou tam nějaké lhůty, kdy ještě smlouva platí i po vypovězení. Bývá to tak rok až dva. Takže stát, jeho vláda ani parlament nemohou vůbec nic kvůli mezinárodním smlouvám. Mohou jen lidi dát do izolace kvůli podezření z nakažlivé nemoci, což mezinárodní smlouvy umožňují.

Průměrný počet slepic: 4.4 (11 hlasů)

do kategorie "normální". Jinak každá smlouva, ZEJMÉNA mezinárodní, platí do té doby, dokud ji jsou ochotny dodržovat obě strany.

Průměrný počet slepic: 4.4 (10 hlasů)

Mezinárodní smlouva je zde jen, aby podpořila argumenty našich velících důstojníků, kteří už nejsou v Moskvě, ale na opačné světové straně. Je to taková úlitba, aby se nemuselo voličstvu vysvětlovat, proč se něco děje. proč? protože smlouva. Ale když se někdo dostatečně silný rozhodne smlouvu nerespektovat (třeba hledal ZHN v Iráku už skoro 20 let marně), je to jen cár papíru. Smlouva vždy platí jen pro malé státy, jako je ČR. pro velké státy platí jen vůle jejich politiků.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Let's make Czech Republic great again!

Začal bych tím, že se vykvajzneme na pindy bruselské. Teď k tomu bude mimořádně výtečná příležitost.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

"nemohou vůbec nic" - dostáváme se zase k tomu, co se tu probíralo nedávno: kdy je to jediné správné vykašlat se na smlouvy a předpisy, které třeba původně (ne vždy) byly užitečné, ale v dané situaci škodí. Prostě jít a hořící dům hasit.

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

In reply to by veverka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Veverko,
smlouva platí jen, dokud je vůle ji vynucovat. Však jsme také viděli z Bruselu, jak V4 nadávali za zavření hranic! Měli jsme evropsky uvědoměle obětovat vlastní obyvatelstvo, aby se uvolnil lebensraum pro nové obyvatele - třeba až Němci budou zdrhat z Německa po dobrodiní imigrantů.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

je to pořád totéž, quod licet Iovi... "co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi".

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

dělat můžou, ale na to, aby porušili polkorektnost, je ještě málo mrtvých.
V tomto punktu bych pak vzpomněl naši avantgardní a kovanou soudružku Holubovou, která jasně vytýčila směr a cíl. Zřejmě tam mají taky hodně takových kovaných a avantgardních soudružek.

Jinak stojí za to si občas přečíst jediného jedlého autora na ACZ, Yngvara Brennu.

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)

protože tam včera večer lípnul článek přesně k tomuto tématu.
Budu si muset jeho články postahovat, protože je nebezpečně nekorektní a brzy bude - v rámci upevňování svobody a demokracie - zmiznut.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

a ACZ nečtu. On se ale článek na tohle téma teď objevil na jednom norském nikoli mainstreamovém webu; ten nás asi oba inspiroval.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

v ČR, na rozdíl od jiných EU zemí je následující:
Jelikož Babiš je praktik a muž činu, ale samozřejmě o šíření infekcí nic neví, bylo důležité
že měl k disposici jednoho (to je na tom to nejdůležitější, pouze jednoho, nejvíce kvalifikovaného dosavadní praxi) experta-Prymulu.
V ostatních západních zemích těch poradců měly spousty a jak Vám mohu z vlastní praxe vědce říci: co vědec, to (trochu) odlišný názor. (I u nás když sledujete názory lékařů presentované v tisku vidíte jak se často velmi liší). Takže i pro západní politiky to bylo tězké přijmou rychle konktrétní přísné rozhodnutí.
Zkrátka, vypadá to a doufám že se to už koncem příštího týdne potvrdí, že jsme měli štěstí na triumvirát Babiš, Prymula a Hamáček.

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)

A evidentně je důležitá i Babišova schopnost odborníka poslechnout. Za počátečním váháním je samozřejmě+ vědomí polirtických důsledků. Jsou prostě lidi, které přesvědčí až mrtví na ulici - až pak se začnou ptát, co kdo dělal před měsíci, ačkoli před měsíci by mu ty potřebné kroky neodpustili. Znám pár lidí, kteří kvůli rouškám už Babiše volit nebudou.Natož až začne být blbě...

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

No a já i když jsem ho nikdy nevolil, ani jsem si nemyslel, že bych ho někdy mohl volit, tak ho asi budu kvůli těm
rouškám (nejen) volit.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

Jestli někdo nebude volit AB, protože ho nevolil nikdy, chápu, buď má jiné koně, nebo nenávist až za hrob, divím to každý den.
Ale jestli někdo nebude volit AB kvůli rouškám, je to blb a já bych ho poslal na ozdravný pobyt do Británie, Německa, Švýcarska - to jsou přece země, kde se mají krásně, ne? Může zkoumat, kolik roušek mají tam.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

doporučuji politicky korektní popis ze Slovníku spisovného jazyka českého, člověk s omezenou duševní schopností.

Průměrný počet slepic: 2.8 (8 hlasů)

Pardon, polepším se, zmátlo mě, že majitel stránek dnes použil slovo "nasere", tak jsem byl pomýlený. Ale chápu, že Vidlák jako zdejší kápo si může dovolit víc než já, trpěný přihlížející. Slibuju, že se polepším a slovo blb budu nahrazovat zkratkou ČODS dle vaší rady.

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

nebut ublizeny, staci nekomentovat starou pravud, ze u kdyz si na navsteve dodrzujes pravidla dfomaciho, takovito brekot, kde chces aby te lide chapali si nech pro sve rodice ;)
Vim, ze sem to napsal hrube, ale toto "toleruju" u malach deti, ktere to skousi, dospeli clovek, proste na navsteve nebreci,a le dodrzuje pravidla ;)

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Kalouska potvrzení, že jsi mladý, chytrý a krásný, a můžeš nadávat do blbců všem.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Přestože to vidím podobně, myslím, že to má z toho hlediska vnitropolitického určité jádro. Hodně se, myslím, na té schopnosti neakceptovat i prokazatelné, podepsal náš novinářský stav a vyrábění veřejných lží a překrucování už tak polopravd v zájmu někoho či něčím. No a pak záleží asi na šířce skutečné (nikoliv pouze domnělé - viz někteří naši umělci) perspektivy. Kdybych měl uvést příklad - v mém mikrosvětě běžného života jsem nepotkal nikoho, kdo by byl nakažen (oba víme že může být a já to nevím), kdo by potřeboval plíce. Ergo jsem nucen uvěřit tomu, co je mi předkládáno či nařízeno. A těm, kteří předkládají už nevěřím a těm, kteří nařizují, nevěřím už z podstaty a hlas jsem jim dal jenom proto, že těm druhým jsem z podstaty nevěřil ještě víc.
Pak si uvědomují, že rouška má jen omezené možnosti obrany - navíc spíš ve smyslu abych "já někoho nepoprskal." Ale "já jsem přece zdravej, takže ji mít nemusím, ale ze mě přesto chce udělat maňáska, co přikáže příště? Tykadýlka?..." A takhle se ty myšlenky řetězí v "A NAJUST NE!" Tak to prostě mají.

Za mě se přiznám, že mě samotného nepřesvědčily záběry a zprávy z Itálie, mě přesvědčilo vědomí, kolik peněz byla ochotná obětovat Čína uzavřením Wu Chanu. A přesto i mně samotnému kdykoliv jdu s košem a navlékám si ten hadřík na ústa, někde v hlavě zní: Stejně nemáš brýle. Stejně nemáš rukavice. Stejně máš na sobě poprskané oblečení. Stejně nikoho nepotkáš/nepotkals. Stejně...

Průměrný počet slepic: 3.6 (7 hlasů)

Přičemž podotýkám, že v té době, kdy jsem "uvěřil", byla ještě celá nákaza "jen lehkou rýmičkou" a Itálie dobrá destinace, koukněte se na ty hnusný totalitáře z Číny.

Průměrný počet slepic: 4.1 (9 hlasů)

ale vůbec nevíme, jak to tady bude vypadat v době voleb.
Já Babiše rozhodně podporuju, pokud jde o řešení koronavirové krize. Babiš sice tu a tam zazmatkuje, ale to je pochopitelné a omluvitelné. Ostatní - hlavně PAL - se projevují buď jako absolutní škůdci, nebo jako absolutní pitomci nebo jako absolutní impotenti. Připomínám, že "nebo", které jsem použil, je disjunkcí v obvyklém významu.

Ve volbách Babiše podpořím, nebude-li (podle mých subjektivních kritérií) nic lepšího. Kdyby byly volby teď, volil bych SPD. Ale do voleb se může odehrát spousta věcí, o nichž zatím nemáme žádnou představu.

Průměrný počet slepic: 4.4 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Mám dotaz, pokud mi to někdo vysvětlíte, protože jsem hlópy. S věkem a vzhledem to nesouvisí.
Na odkazu
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19
jsou dva údaje o počtech, jeden je nižší, a ve vysvětlivkách je, že jsou to případy dle KHS po provedené verifikaci. Nevím, co to je - musí vyjít dva pozitivní vzorky, nebo co? Nebo to větší číslo je jen přítomnost viru v těle a to u KHS už propuklo onemocnění?
Díky.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Celkový (kumulativní) počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 dle KHS
Přehled zobrazuje souhrnné počty osob s pozitivní nákazou COVID-19 podle verifikovaných záznamů KHS, nikoli všech pozitivních nálezů včetně laboratoří.

Podle mého názoru nižší údaj jsou záznamy Krajských hygienických stanic, které údaje o celkovém počtu nakažených dostávají s určitým zpožděním zatímco pozitivní případy ze všech laboratoří v republice jsou evidovány okamžitě. Ale nemusí to tak být jen přijde logické.

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.