Prý 4.0

Autor

To bylo keců o nové ekonomice, která už klepe na dveře. To bylo řečí o vyspělé robotizaci, o tom, jak lidé budou ve velkém přicházet o místa, protože pro v ýrobu už nebudou zapotřebí. K tomu nám servírovali obrázky z továren Applu nebo Tesly, kde jsou prý už celé sekce, kde není zapotřebí lidí.  

Už třicet let je člověk tím nejsprostějším průmyslovým materiálem, kerý je možné snadno vyhodit a bez problémů nahradit. A když se náhrada nenajde tady, přiveze se z Mongolska. Člověk byl drahá a nespolehlivá položka na kterou platí jen bič, knuta, pokuty, represe a tak vůbec. 

A ejhle... stačilo mít dvě stě tisíc lidí v karanténě po návratu z dovolené, stačilo trochu omezit život, zavřít hospody a najednou se ukazuje, kdo je skutečným pohonem ekonomiky... a roboti to nejsou. Automobilky zavřely a bez lidí nejede vůbec nic. Koneckonců, zavřely by stejně, protože robot žádné součástky přes zavřené a omezené hranice nepřiveze a žádný robot kamiony nezkontroluje a nezměří lidem teplotu. 

Chybějícího člověka nic nenahradí. Ani  v práci, ani v zábavě. Bez lidí to nejde. Jen člověk umí improvizovat, jen člověk zajistí roušky, které nezajistí ani diplomacie. Jen člověk si poradí v nových podmínkách, jen člověk se přizpůsobí, člověk vymyslí, člověk zařídí, člověk udělá.  

Stejně tak bylo keců o zlé Číně a ještě zlejším Rusku. Je nutné je okopávat, protože to byl ten recept, jak vypadat jako suverénní stát. Je třeba bourat sochy a přejmenovávat náměstí. Je třeba jezdit na Taiwan a vypovídat smlouvy o partnerství. A najednou koukáme, že se bez nich neobejdeme. 

Hřib sice umí vypovídat smlouvy, ale nepostavil žádnou továrnu na zdravotnický materiál. Kolář umí bojovat proti Koněvově soše, ale neumí zajistit letadlo, které by nám něco dovezlo. Jo, kdybychom měli vlastní kapacity, vlastní sklady, vlastní zdravotnický (a nejlépe i ostatní) průmysl, mohli jsme dělat dlouhý nos a koho bychom chtěli. Připomínají mi tu vránu, co sedí na větvi nad propastí a machruje. Postupně si k ní sednou zajíc, liška i vlk, aby také machrovali. Pak to zkusí i medvěd, větev se zlomí, všichni padají do propasti a vrána povídá: "Vy nemáte křídla? Tak co machrujete?" 

Koroňáček nám ukázal, co všechno u nás nemáme... ale původně jsme měli. 

Myslím že Hřib teď sedí doma a každý den se modlí k Havlovi, aby Babišova opatření přišla včas. Pokud bychom nedej bože pokračovali v sešupu, za chvíli by přijeli i čínští doktoři a on osobně by je nejspíš musel vítat. A pokud opatření přišla včas, bude na konci muset poděkovat Hamáčkovi s Babišem. Pokud ta opatření zabrala, tak budeme ostrůvkem průseru uprostřed moře megaprůseru. Budeme mít novou svatou trojici - Babiš, Hamáček a Prymula, která bude svítit na celou Evropu, protože stejné problémy jako u nás mají i všude jinde, ale teď už jde jen o to, kdo s opatřeními začal nejdřív. 

Mimochodem... Hamáček v posledních dnech působí mnohem lépe než předtím. Přestal s těmi kecy o pokutách a restrikcích a přestal působit jako důstojník SS. Skoro jsem v pokušení říci, že ten chlap našel v torně svojí maršálskou hůl a teď má něco, v čem se našel a co mu jde. 

A ještě jeden postřeh - U nás ve firmě se tradovalo, že Babišovi se musí o průseru říci dopředu. Že se sice nasere, ale pak ho to přejde a na konci si vzpomene, kdo první ho upozorňoval. Pokud si průseru všimne Babiš sám, je to konec pro všechny manažery v dosahu. Zdá se, že něco podobného si Babiš přenesl i na vládu. I v Německu totiž existují epidemiologové, kteří mají podmínky o kterých se Prymulovi může jen zdát. Ale zdá se, že za Merkelovou se nedá jít s průserem. Nositel špatných zpráv dopadne jako u orientálního císaře. Za Babišem se naopak zajít dalo... Nevím, co mu Prymula řekl, ale ten chlap s ním nevyrazil dveře. Možná pak Babiš ještě nějaký ten den čekal a nevěřil, ale pak to přijal. Možná měl Prymula dostatečně proříznutý jazyk a z Babiše si na prdel nesedl a řekl mu všechno od plic. 

Právě tohle - rozhovor Prymuly s Babišem - to je ten bod, který rozhodl o naší budoucnosti. To, že Babiš začal s opatřeními ve chvíli kdy potvrzených případů bylo dvacet a v podstatě vůbec nic se nedělo.  Prymula si popovídal s Babišem a Babiš to vzal vážně. O naší budoucnosti nerozhodlo žádné referendum, žádné hlasování. Rozhodlo pár vět a osobní odvaha.

Pamatujete ještě tu ženskou, co Babišovi psala na fejsbučku, že se na karanténu může vykašlat, protože má moc práce? Kráva na věčné časy, zveřejněná médii na celou republiku. Nikdy už to nesmyje. Ona nadávala a Babiš už zavíral republiku. 

Stejné rozhodnutí dělala Merkelová i Johnson. I v Dojčlandu a Malé Británii se o jejich budoucnosti nerozhodlo ani ve volbách, ani v referendu, ani v neziskovce. Rozhodl o tom méně vydařený rozhovor než u nás. Rozhodlo o tom delší vyčkávání a menší osobní odvaha k něčemu brutálně nepopulárnímu, ale nutnému. 

A na konec se chci přidat k Admirálovi - pořád ještě nemáme vládní roušky. Ale všichni něco na hubě máme. Pořád ještě umíme improvizovat, pořád si ještě umíme poradit, pořád ještě máme svojí hlavu bez ohledu na vládu. Pořád ještě jsme češi. Když to šlo s rouškami, ono to půjde i s dalšími věcmi. 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (99 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

uviděl, ihned jsem si vzpomněl na obrázek titulní strany časopisu Myslivost před nějakými šestatřiceti lety.
Byl tam drop velký, vyfocený kdesi na Žitném ostrově (staří, blbí a hnusní vědí, mladí, krásní a chytří si to najdou na wikině). Samec, který se zřejmě chystal utkat s nepřítelem o svou čest a možnost oplodnit nejbližší soudružku dropici. Nafouknutý, naježený, napumpovaný hormony, hotov k útoku i aktu.
Tak takhle na mne vždy Chlastáček působil.
Musím přiznat, že nyní se podobá normálnímu člověku o něco více.

Průměrný počet slepic: 3.7 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

tento titulek:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropsky-parlament-hlasovani-pande…

Kurva, ti mají starosti...
... že by tak každý jeden z těch eurozmetků vzal do přední nohy lopatu a krumpáč a šel do Itošky kopat hroby...

Průměrný počet slepic: 4.8 (31 hlas)
Trvalý odkaz

Antonov přistál ve 23.30 v Pardubicích, čekalo tam na něj 115 vojáků a náklaďáky,... vyloží tisíce krabic se 7 miliony respirátorů a roušek
Druhé letadlo tuším Cesna let MU707 z Šanghaje přistálo v cca 23,50 v Praze.
Vykládají, rozvezou dále, ráno se může rozvézt do špitálů, vojákům, hasičům, záchranářům - do první linie.
Je snad domluveno 50 přístrojů na dýchání, chtějí jich snad 300 až 500, tak uvidíme, co se podaří. Počet kriticky nemocných přece jen roste, snad by to pomohlo,...

Průměrný počet slepic: 4.9 (21 hlas)

potřebné prostředky přivezli soudruzi z aliance NATO a nikoli jakýsi blbý, trapný a pitomý Ruslan.
Prostě soudruzi z A.CZ jsou ještě více chytří, ještě více mladí a ještě více krásní a basta fidli.

Průměrný počet slepic: 4.3 (22 hlasů)

Asi si přečetl blogy na ACZ a tak už věděl, co a jak má mlít.
Takže podle něho dodávky z Čajny NEzařídila vláda a už vůbec se o to NEzasloužil president, ale byl to běžný obchod.
NEvýhodný, protože předražený!!! Vlastně jsme to mohli a měli nakoupit jinde!!! (Čuměl jsem jak špunt z vany, protože chvíli předtím jsem seděl nad aktuálním - den starým - seznamem výrobců a dodavatelů zdravotních pomůcek a cca 98% jich je z Číny)
O dopravu se NEpostarala vláda, nýbrž NATO, Ruslan JE ukradinský.
A on je úplně nejvíc nejkrásnější, nejmladší a nejchytřejší, vo tom žádná.
Až na to, že ten krumpáč mezi očima by mu fakt moc slušel, debilovi.

Průměrný počet slepic: 5 (25 hlasů)

a hnusný občane!
Co si to, kurva, dovolujete číst seznamy výrobců?
Kdo vám, kurva, dovolil poznávat písmenka a mačkat čudlíky na klábosnici?
Co si o sobě vůbec myslíte, vy jeden vyonďatý chlape?
A vůbec, kde máte své sedmnácté pohlaví? Marš do mrazu a hledat ho!

Průměrný počet slepic: 4.5 (23 hlasů)

taky ještě drzý a tak sjíždím seznamy výrobců (jež jsou pochopitelně ruskými dezinformacemi), mačkám čudlíky na klábosnici čínskéh...ej, čo to vravím...španělského noťasu a ještě k tomu kydám :o)))

Jsem se byl kouknout a vidím to na konzervativní setrvání u hetero dvojího pohlaví. V tomto ohledu jsem starý, příšerně šeredný a úplně hloupý; A JSEM NA TO HRD.
A na dvorku je +6°C, heč :o))

Průměrný počet slepic: 5 (22 hlasů)

Už jsem se těšil, že díky zásadovosti zásadových netknout se čínského tovaru zbude víc roušek na nás nezásadové, než mi došlo, že nešijící zásadoví tu budou pobíhat s nezakrytým pyskem do doby, než ho zakryjí výrobkem z USA či EU. Reportáž ČT09 tento problém vyřešila jednou jedinou reportáží. Ještě se vám jeví tato instituce příliš drahou?

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

měli pěkný bobky
když na ně lidi táhli s " Ktož sú boží bojovníci"
třeba je načase

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

ani omylem

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Naprostý souhlas. Nejvíc mě dostalo prohlášení redaktůrka ČT" Toto není Čínská nebo Ruská pomoc, ten letoun je Ukrajinský, zkonsruovaný na Ukrajinském území v tehdejším SSSR, a pak vyrobený v Rusku a tento vojenský speciál mohl přivést tento materiál jen díky NATU" Takže díky Ukrajině a NATU, sláva

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)

Sledoval jsem let obou letadel. Byl to od Hamáčka dobrý PR manévr, zveřejnit čísla letů. Pak už stačilo jen zadat číslo letu do vyhledavače Flightradar24. Let do Prahy nebyla pochopitelně Cesna, nýbrž Boeing 777-39. Zpět se vrací jako let MU708.
50 ventilátorů věnovala skupina PPF a je zajímavé, že mainstreamová media o tom nijak nemluví. Asi jako přítel Číny má v mainstreamu zákaz…
Dalších 500 ventilátorů je objednáno v Číně. Podle mého to je málo. Například Itálie poptává 10000 ventilátorů…

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

Mimochodem, když jsem včera onen letoun hledal (a našel kousek od Ašchabádu) objevil jsem napřed nad Kaspickým mořem jeho brášku s ruskou imatrikulací, letěl do Helsinek.

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

žádná Cesna, ale B 777-39P.

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

In reply to by mirek58 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já to tušila, že zas něco popletu :-) No co už, možná souhlasilo alespoň číslo letu :-) Ale co přivezli, netuším...

Průměrný počet slepic: 4.7 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku 4.0 není „Prý“. To, že jsme ve válce s Koroňákem sice rozvoj komputerizace, umělé inteligence a robotizace o něco pozdrží, ale jako za každé války, špičkové technologie na jejím konci výrazně popostrčí. Ono se stačí podívat do Škody Auto a pustit si video z výroby Octávie. Zejména na začátku je to jenom koncert robotů a srovnat to třeba s videem, jak se dnes vyrábí v Rumunsku Dacie. A kdo chce úplně přijít o iluzi, že budoucnost patří Vidlákům, dejte si video, jak se ve Zwickau vyráběly Trabanty ještě v roce 1990. Nebude to tak, že najednou lidé nebudou potřeba, dojde k tomu postupně a už k tomu dochází. Ale potřeba budou zase jiné profese, hlavně ve službách. Limitou trhu bude jenom solventnost zákazníků.
Škodovka nezavřela proto, že by měla málo lidí, nebo že by dbala o jejich zdraví, ale jednoduše proto, že se jí zastavily prodeje a dočasně taky dodávky dílů z Číny. A o uzávěře nerozhodl nějaký exhiba Povšík, ale centrála VW pro celý koncern.
To že nám Čína posílá zdravotní pomůcky a nejen nám, není ani tak kvůli zlatým očím Zemana, ale proto, že potřebuje mít zdravý trh, který bude nakupovat jejich výrobky. Ideologové, kteří ječí, že si ČLR dělá hlavně PR jsou jednoduše vedle jak ta jedle. Nebo spíš jako Ládík, když píše o řepkových polích.
Jak jsme na tom s Koroňákem? V pátek 20. 3. měl Trump od 16,45 na FOX news více jak hodinovou tiskovou konferenci ke Koroňáku s celým svým křovím. Situace byla 15.000 nakažených zejména v NY, W DC, LA a v Miami. Dnes ráno 22.3.20 jich už je 24.000, takže + 9.000 za 2 dny. Doník byl prokazatelně pohublý, ale nemyslím si, že maká jako AB 22 hodin denně. Ještě mu to úplně nedošlo. Ještě tvrdí, že US is the best. Nicméně politici byli vyjukaní, tak řekli, že zavírají hranice s Mexikem a Kanadou. Zajímavé bylo, že pomoc podnikům vidí v odkladu daňových přiznání z 15. dubna na 15. července. Kdyby v US vylezl nějaký Hrušinský se svým statusem, poslali by ho do prdele. Neumíš podnikat, tak jdi do bankrotu, to jen u nás se s nimi mazlíme. A co že je problém? V US nemáme respirátory a ventilátory. Jeden novinář si na tiskovce dovolil drzost o budoucích mrtvých, Doník ho seřval jako financ kozu, prý šíříte beznaděj mezi Američany. To kdyby si dovolil nějaký náš politik, tak končí.
Stejný den měl tiskovku Borísek Johnsonů. Tem vypadal ještě víc mimo, protože ještě před týdnem plánoval nechat vyhubit část důchodců, teď povolal do služby 65.000 penzistů – zdravotníků. Co že je problém v Malé Británii? Nemáme respirátory a ventilátory. A skóre? 5000 dnes ráno + 233 vysněných seniorů s ukončenou výplatou důchodů.
Stejný den Německo, nemáme respirátory a ventilátory a najíždíme na trajektorii Itálie. Pořád si tam hrají na verze Koroňáku, verze Sasko, jinou verzi Bavorsko, jinou zase Brandenbursko atd. Prostě jim tam chybí Áda, nebo alespoň Andrej, který řídí stát jako firmu a bací pěstí do stolu.
Já už ty žvásty opozice a hloupých novinářů neposlouchám a nečtu. ONO TOTIŽ ZA 3 MĚSÍCE AŽ KORONÁČ ODEZNÍ, ROZHODNE POČET ZEMŘELÝCH NA 1MILION OBYVATEL o tom, kdo byl dobrý a kdo špatný krizový manažer. NIC JINÉHO. A tým Andreje má našlápnuto skončit na špici hitparády.
God save our Prime Minister!

Průměrný počet slepic: 4.6 (37 hlasů)

Pokud k jejich konzumaci není "lid" donucen s pistolí u hlavy, je to to první, co si odpustí.
Většina "vzájemného si praní trenclí" je totiž zbytnou nadstavbou, kterou si "lid" může dovolit až když mu na ni zbude.
Čím méně je "lidu" s disponibilními prostředky, tím menší je poptávka po službách i "službách". A roste naopak potřeba svépomoci a barteru. K čemuž přesně povede "revoluce 4.0". Jestli se doteď prohlubovaly společenské Macochy, tak s robotizací vzniknou Mariánské příkopy a alternativní civilizace vyděděnců. Kucí scifistický to velmi realisticky popsali už před padesáti lety.

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

Občane,
zapomínáte na stát, který umí stvořit služby z ničeho. Parlament odhlasuje zákon, zřídí celkem zbytečnou instituci a najme do ní kontrolory. Podniky si zřídí funkce lidí, kteří budou sledovat, aby podnik splnil všechny předpisy v dané oblasti.
Např. železniční přejezdy se závorami. Na každé straně bude jeden člověk zvedat závoru, třetí jim bude velet, kdy. To vše na tři směny a rázem máme zaměstnáno 9 lidí. Že to není možné? Existuje (nebo existovalo před 20 lety) v Indii.

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

průmysl čtyři tečka nula?

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Dokud je člověk levnější než robot, bude vždy člověk daleko univerzálnější. Na robota potřebujete drahé specialisty opraváře. I ty záběry z automobilek jsou vždy ze svařoven plechů, kde ukazují svařovací roboty, jak tvoří auta. Konec linky, kde pobíhá tlupa lidí a kontroluje a opravuje chyby, už nevidíme.
Průmysl 4.0 je zatím pouhou chimérou, protože přeci stačí fabriku přestěhovat někam do Asie, kde najmou dost rukou za hrst rýže. Tak na co se trápit s roboty. To má smysl jen ve speciálních provozech a kde je drahá logistika. Což je případ automobilového průmyslu, kdy většinu přepravovaného objemu tvoří vzduch, zbytek jsou komponenty.
ČR těží ze své geografické polohy a nízké ceny práce. Zatím, ten polštář věčně nevydrží. Už jej řešíme dovozem lidí ze zemí s nízkou cenou práce. Kapitalista bude porovnávat, zda pořídit drahého robota nebo fabriku rovnou přestěhovat za levnou prací. Co si asi u montovny vybere? Zatím dováží ty lidi do montoven.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tenhle typ "služeb" si VŽDY vylobbuje některá ze zájmových skupin SOUKROMNÍKů (nefunguje mi ASCII kódování) u příslušné skupiny poslanců.
Stát to "jenom" platí.
Ovšem když stát nebude mít k dispozici daně z platů dostatku zaměstnanců, tak nic platit nebude. Bo podnikavectvo fyzickoosobní neplatí takřka žádné daně a právnickoosbní jen minimální. Stačí se podívat na strukturu příjmů SR.

Taky to podle toho v Indii vypadá dodnes. A protože se cítím být mladý, krásný a chytrý ;o), tak bych se fakt nerad dožil toho, že by to tu mohlo vypadat podobně nebo stejně jako v Indii.

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

instituce typu STK, které stát nijak nehonoruje, ba naopak. Řádně je zdaní za to, že se vzorně starají o svůj byznys a pumpujou z vás prachy, jak se dá.

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)

In reply to by Xixao (neověřeno)

Trvalý odkaz

nesouhlas proti státem řízenému monopolu.
Proč nejsou STK potřeba v takové Austrálii?
Proč je v ČR zastropován počet STK?
Proč si nemůžu nikde stěžovat na výkon technika STK, když mne nutí dělat nesmyslné opravy, které nemají žádný vliv na bezpečnost provozu (nucená výměna brzdových kotoučů nevykazujících nadměrné opotřebení, nucená výměna kulových čepů bez vůle, blablabla...) ?

Jinak abych nalil čistého vína, průjezdy přes STK řeším tak, že jistému pánovi strčím do ruky klíče od auta, potřebné doklady a potřebný obolus.
Neboli česky řečeno - už jsem to vzdal a řeším to "zrychleným řízením", protože vím, že nezměním vůbec nic a vyjde to mnohem levněji, než zbytečně měnit spotřební díly.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud se Vám jedná o to, jak napsat Ů přímo z klávesnice, máte hned dvě možnosti. První je Alt 0217, tedy stisknete klávesu Alt, držíte, a na numerické klávesnici naťukáte 217; pustíte Alt a obdivujete zázrak :-). Druhá možnost je ještě přímočařejší. Stisknete (a pustíte :-)) trvalý přesmykač (CapsLock) a stisknete ů. Okamžitý orgasmus potvrzen tisíci děkovných dopisů ;-). Jo - po odeznění stisknete CapsLock znovu, aby Vám to nepsalo pořád velkými písmeny.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Ů

hUSTÝÝÝÝ...pardon...Hustýýý :o))))
Tisíceré díky!!!!!
Děkovné dopisy, květinové dary a hudlana dostanete až po odeznění korunáče :o))

Já su tak šťatné!!!

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Občane, slyšel jste o legionářském perpetuum mobile? To jsou dva legionáři s lopatou a každý s jednou hromadou písku. Hází ze své hromady písku na hromadu toho druhého tak dlouho, dokud jedna hromada není prázdná. Takže se čeká do doby, než jeden odpadne. Něco podobného předvádí stát s byrokratickou zátěží těch, kdo mu do státního rozpočtu přispívají. Tedy zaměstnanci.
Když jde o to zaměstnat lidi ve státní správě, žádný politik se nerozpakuje navyšovat počty úředníků. Stěžovali jsme si na byrokracii před 1989? To byl slabý odvar proti dnešnímu stavu. Politik získá vděčnou skupinu voličů a ví, že jedno volební období zatížení systému vydrží. V nejhorším se stát zadluží, a tka se zadlužuje na nesplatitelné hodnoty dluhu.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

To by možné bylo, ale... peníze jsou vždy až na prvním místě. Příklad Rakousko:
"Počet nezaměstnaných se během několika dnů, od začátku omezení vycházení v pondělí do minulého čtvrtku, zvýšil o více než 97.500; kromě toho prudce vzrostly žádosti o kurzarbeit; Pouze v cestovním ruchu to ovlivnilo 36.000 lidí, dalších 11.000 nezaměstnaných bylo ve stavebnictví a 9.000 v „ostatních ekonomických službách“. Podle „Kurier“ po celém Rakousku požádalo o kurzarbeit 18.000 společností."
https://kurier.at/wirtschaft/coronavirus-zahl-der-arbeitslosen-in-einer…
Takže skoro 100.000 noých nezaměstnanách za týden. "Schluchties" mají dobře našlápnuto. A v Germánistánu to bude podobné, dočkejme času...

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

Napsal jsem:
"Ale potřeba budou zase jiné profese, hlavně ve službách. Limitou trhu bude jenom solventnost zákazníků."

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

lopaty mají hovno a ne prachy, chcete-li solventnost.
Problém je, že tento zkurvený systém se snaží lopaty donutit, aby byly v ekonomicky silně nevýhodném zadlužení. Lhostejno, zda hypoškou, lízačkou na elektrokřáp, anebo půjčkou na dovolenou či dárky pod stromeček.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Hulí jako tovární komíny, chlastají a pořád jezdí na mobilech po netu. A to nemluvím o těch výjezdech na lyžovačky k Taliánům a k móři X krát za rok. V každé rodině se najde rezerva 10.000 měsíčně = 120.000 ročně = 1.200.000 za deset let zbytečně vyhozených peněz za kraviny. A to jsem ještě na spodní rysce odhadu.

Průměrný počet slepic: 2.2 (6 hlasů)

Ve Čtvrté říši?
Byl jste někdy v obchodě s potravinami?
Viděl jste aspoň z dálky složenku na inkaso?
Dnes naprosto běžně padá jeden plat na bydlení (12 až 13 netto). A za ten druhý se má pokrýt život čtyřčlenné rodiny s desetilitrovou rezervou?
Vy máte nějaké soukromé pastviny se čtyřlístky?

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Občana a vyjářil se k tzv. revoluci.
V Dacii možná pracují rukama a nekoncertují na automatech, ale bylo by dobré se mrknout na jejich prodeje a ZEJMÉNA ceny, za jaké jsou schopni prodat.
Jak správně napsal Občan - lopaty přistoupí na tzv. modernizaci až s pistolí u hlavy. To vidíme, jaký je "zájem publika" o elektromobilitu. V zemích, kde lopaty mají problém pokrýt z výdělku základní potřeby za neustálých pokusů o privatizaci služeb státu (zdravotnictví, školství, starobní důchody, policie, soudy) ze strany pravice, si můžou hrát na průmysl 4,0 pouze ti, kterým se podaří stlačit cenu finálního výrobku opravdu hluboko pod cenu téhož výrobku, který je o úroveň níž.
Jinak si dovolím kopnout do bábovičky a připomenout uklidnění hladiny rybníka s vodou autonomních vozidel. Samozřejmě přinejmenším načas, oni to budou zkoušet znova, jen co natisknou další barevné papírky.

Průměrný počet slepic: 4.1 (13 hlasů)

Bylo by nadlouho, kdybych chtěl popsat vývoj svého názoru na vztah lidi - stroje.
Začal bych asi tranzistorovým blikačem spájeným a umístěným do kulaté krabičky od Antiperlí (to nebyla antikoncepce) v dílničce za skříní v mém pokoji, když mi bylo osm a skončil roboty dneška.
A k tomu pozorování chování lidí a povrchní informace o nějakých sociologických, politologických a ekonomických teoriích.
A to vše za 55 let. To by byla nuda, zabralo by to čas a asi bych to nakonec ani nedokázal. Takže jen závěr:
Roboty a to ostatní považuju za produkt lidské chytrosti. To, že se po jejich aplikaci máme hůř než před tím, je důsledek nedostatku lidské inteligence.

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

In reply to by Havran57 (neověřeno)

Trvalý odkaz

"To, že se po jejich aplikaci máme hůř než před tím, je důsledek nedostatku lidské inteligence."
Vy to posuzuje ze svého pohledu žáby, která vyskočí, myslí si, kdoví co nedosáhla, a zase sebou plácne na zem. Nebo tak nějak to napsal myslím Ludvík Souček, mělo snad jít o čínské přísloví. Zkuste se ale zamyslet nad pohledem majitelů globálních korporací - jestli se i oni mají hůře. Myslím že ne, aspoň ty rozevírající se příjmové nůžky tomu nenasvědčují.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

Myslel jsem, že z mého textu je zřejmé (ale není - moje chyba):
máme se hůř, protože jsme blbí, ale to neznamená, že ti inteligentní se nemají líp
možná jsem žába, ale nevyskakuju si
jen se podívám nahoru a stačí vidět, rozhlídnu se kolem sebe, všude samé žáby a jásají nad 4.0
je demokracie a já vím, že jsem tudíž v prdeli
Vím, "že v kapitalizmu může být každý miliardářem, že to chce jen být schopný a tvrdě pracovat",
ale já chci být priceznou a potřebuju, aby dal někdo pořádný francouzák!!!

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

Škodou, nebo obecně VW, ale vůbec jste se nepodíval na ziskovou marži. Ta rozhodne, jestli Dacia přežije, nebo ne. Už nejsme v době Bati, který práskal cvičky, jako Baťa cvičky a výsledkem byly tisíce zlikvidovaných ševců a potom ovládnutí trhu. To se Dacii nemůže podařit ještě z mnoha jiných důvodů, například, že není globální firmou.

Průměrný počet slepic: 3.6 (8 hlasů)

A co tedy je Dacia když není "globální firmou", ale patří do skupiny
Renault-Nissan-Mitsubishi
Francouzsko-japonskou alianci spojuje jméno šéfa Carlose Ghosna. Hlavní roli v ní hraje Renault, který vlastní 44 procent Nissanu, japonské firmě na oplátku patří patnáct procent francouzského partnera a 34 procent Mitsubishi. Přibližně tříprocentní podíl v Renaultu a Nissanu má i Daimler, další okrajový účastník této aliance. Stejně jako PSA je i Renault navíc částečně státním podnikem, francouzská vláda v něm má 19,7 procenta akcií. Aliance Renaultu a Nissanu kromě obou značek (a vlastně i Mitsubishi) zahrnuje i rumunskou Dacii, luxusní Infiniti nebo levný Datsun. Díky 50procentnímu podílu v join-venture Rostec Auto mají obě firmy vliv i v ruském AvtoVAZu (tedy Ladě).

Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/vlastnici-automobilek.A170924_1…

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

In reply to by Shisho (neověřeno)

Trvalý odkaz

tak rozhodl soudruh Laco.
Stejně jako rozhodl, že Dacia je malá, trapná a blbá fabrička, která už brzo - asi tak za deset minut - zkrachuje, protože staví trapná, levná a málo chytrá brka - totiž auta..

Zatím bez slepic

Pokud jsem podle s. Laca staré, škaredé a hloupé stvoření, jsem naopak rád, že nejsem stejně krásný, mladý a hlavně chytrý jako on.

Zatím bez slepic

Nemůže nebo si to myslíš?

Já se rozhoduju, v dalších 2 letech jaké nové auto a škodovka to nebude, protože "já potřebuju, tak mi tam dává x věcí za které chce zasplatit", přitom mě stačí to co je v nejlevnější dacii, takže na 80 procent to bude dacia nebo ve slevě Ford...

Trh můžeš ovládnout i dnes, když dáš na trh rozdíl jako Bata vs ševci, není to o tom jak zde "zobecnujes o velkovýrobě", ale i "prodeji co hce lid vs co chteji manazeri"...
Nebo ty koupis radej neco co chce prodat výrobce nebo co potrebuejs ty?

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

Laco, tak pro mě můžeš vysvetlit "pracovní trh Rumunsko, kde není problém propuštět a prdět na práva zaměstnanců" vs "pracovní trh německo, kde je hooodně práv", k tomu připočty "náklady na provoz při uzavření německo vs rumunsko". Zakonči tím, že vezmu, že krize skončí, lidi budou mít málo peněz a budou chtít nové auto, takže dacia za 200 nebo říše za 500?

Nezlob se, ale mě naustále vychází, že pokud nebdue ochrana trhu, tak říše je pěkně v zádeli...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Je to o Rumunsku proti celému světu, protože tam všude má koncern VW své závody? Co mají Rumuni kromě tajemného hradu v Karpatech?
Já se jim nechci vysmívat, v Rumunsku stejně velí bývalí němečtí kolonisté, ale sami, ani v nějakém konsorciu nemají šanci.
Jakou šanci by měla Škodovka v konsorciu s Renaultem?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.