Nejsou lidi

Autor
Štítky

Za tři týdny tu máme krajské volby. To jsou ty volby s nízkou účastí, díky kterým se vyberou lidi, kteří nejvíc kradou. Kraje jsou největší černou dírou na peníze a prakticky všichni odsouzení politici se namočili při krajských veřejných zakázkách. Rath by mohl vyprávět. Stejně tak na krajské politiky směřuje nejvíce trestních oznámení - Půta a Čunek by mohli vyprávět - a objevují se tam ty nejzajímavější průsery, protože krajský politik je v podstatě ještě amatér a tak v tom nještě eumí chodit. Krajské skandály pak ohrožují i sněmovní politiku. 

Pojďme si tedy pomalu udělat jasno v tom, co se na nás zase valí za pohromy...  Dnes bych chtěl otevřít téma krajských voleb z hlediska jednotlivých partají. 

Začnu Babišem. Ten to udělal poměrně jednoduše - přijede do libovolného kraje a řekne lidem, že vůbec nemusejí znát svého hejtmana, ani nemusejí znát krajské zastupitele, vlastně nemusejí znát vůbec nikoho, protože šéfem je stále Andrejko a ta stačí mít číslo na premiéra. Lidi, pokud volíte ANO, volíte i v kraji mě - Andreje Babiše. 

Billbórdy u dálnice jsou pak otapetovány tím, kolik peněz kraje dostaly a na co je použily.  Za Babišem stojí vždycky příslušný hejtmanokandidát, případně hejtman. 

U nás v Jihomoravském kraji je to obzvlášť lahůdka - protože hejtmana Šimka nikdo nezná. Ten chlap snad ani neumí udělat skandál, protože v televizi ani ostatních médiích jsem ho nezaznamenal ani jako novinářskou oběť. Ten chlap se nezviditelňuje ani skandály, ani prací, vlastně vůbec nijak. Ale zřejmě to vůbec nevadí, všichni vědí (a kdo neví, tak se to dozví) že volíme Andreje, ať už se jmenuje jakkoliv. 

ČSSD svým způsobem dělá něco podobného - mají heslo že nás v krizi ochrání. Hamáček v červeném svetru představuje své kolegy straníky. Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že ČSSD už bere úplně ze dna. Mají na kandidátkách spoustu nezávislých kandidátů, kteří se socany neměli ještě nedávno nic společného. Jako by už krysy opustily loď, která se jen náhodou nepotopila a kormidla se ujali černí pasažéři. Věru nevím, jestli se s takovým materiálem dá něco udělat a už vůbec si nejsem jistý tím, jestli voliči Hamáčkovi uvěří to babišovské heslo, že ve všech krajích vlastně volíme Hamajdu a jeho ochranitelský červený svetr. 

A pokud mu to voliči čirou náhodou uvěří, uvěří mu to taky ti nezávislí kandidáti? Nebudou si náhodou dělat co chtějí? Aneb jak vyrábět přeběhlíky snadno a rychle...  

Hrozně se mi líbí heslo ODS - Rozjedeme kraj. To jim musel poradit nějaký drahý expert za těžké peníze.  Málokdy se podaří udělat něco tak úderného, že z toho jednoduchou přesmyčkou vznikne - Rozjebeme kraj. Fiala a jeho kamarádi u vesla znovu dostali příležitost se předvést a stále je kam klesat. 

Nevím, co dělá KDU - ČSL jinde, ale u nás na jižní moravě, kde vždycky dosahovala solidních výsledků nám letos nabízí kandidáty, "kteří jsou jiní". A samozřejmě o nich nikdo neslyšel. Vlastně v této chvíli ještě ani nevím, kdo za KDU kandiduje. Andrejko moji dopisní schránku už oblažil. ČSSD také. Dokonce i ODS... ale KDU v kraji, kde má šanci... nic. Ticho po pěšině. 

Dostal jsem i Haló noviny. A sakra i u těch komunistů došli lidi. 

Vlastně nejznámější lidi jsou v této chvíli u Starostů. Přece jenom to Gazdíkům a spol. k něčemu bylo. Mají nějaké ty populární starosty a teď to zkoušejí přenést na krajskou úroveň. Koule na noze v podobě Kalouska se už zbavili a vlastně nebýt jejich kavárenských manýr, dovedl bych si představit, že by udělali slušný výsledek. 

Vůbec jsem nezaznamenal Piráty. Údajně jsou leckde v účelových koalicích. Což by ukazovalo na klasickou personální bídu jako u všech ostatních. Na pražský magistrát ještě lidi měli, ale na všechny kraje už jaksi není kde brát. 

Všimněte si, že nepíšu vůbec o TOPce a ostatních.... 

Vidlácky mám proto pocit, že všichni jsou na tom víceméně stejně blbě. Náskok má ale Andrej, kterému to lidi už dávno odpustili a skutečně volí ANO kvůli Veĺkému Bociánovi a nějací podržtaškové je nezajímají a jsou tam jen do počtu. Ostatní strany i lídři Andreje v podstatě jen hůře či lépe napodobují. 

Pokud do všeho nezasáhne koronavir, dovedu si představit standartně vysoký výsledek pro ANO a zřejmě i něco pro ČSSD. Přece jenom, Hamáček hezky mluvil v televizi a když už Babiš musel být u novinářů za hajzla, tak tu a tam Hamáčka ani nepomlouvali a dokonce ho obezřetně chválili. Ostatní mohou být úspěšní tam, kde už někoho úspěšného mají. Jinak bída s nouzí. 

Jak to máte u vás? Objevuje se někde jméno, kterému by bylo možné věštit nějakou budoucnost? Máte také v krajích personální bídu? Nebo máte něco, co by stálo za sledování? 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.3 (48 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

. O nikoho z vyvolených bych si na středomoraví neopřel ani vidle. Jak tedy jít k volbám když není alternativa?
Problém je že s parlamentními to vidím stejně.

Průměrný počet slepic: 4.4 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Jednoho dne, Vidláku, pochopíte, že ste se už vykecal, že už melete stále jen stejnou bramboračku. Tak to pochopili i jiní posranci, dokonce i ti, co sem píšou. A pak začnete psát o potřebách. Né vašich prasat. Ale o tem co potřebujeme a jak se k těm potřebám dostat co nejlevněji, nejjednodušeji, a bezpracně, automatizovaně, páč "práca" šlechtí jen šlechtu, gdežto blboni na ní předčasně umírají. Heh

Průměrný počet slepic: 2 (41 hlas)

tyž je cyp, blachum uobity ...

Život je furt stejná bramboračka, Sasíku, nechtěj přeložit tu první větu...

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

tož v mém rodišti se říkávalo cápek, a všichni jsme vlastně ony jaksi nedomrlé cápky měli rádi. Dalším slovům nerozumím, snad je to i dobře, vše nechápat a nerozumět :-)

Zatím bez slepic

v tomto případě by se jednalo o lichotku.
Originál se píše "zipf", pokud mne paměť neklame, a lichotkou není ani náhodou. Kromě pojmenování jisté mužské součástky se užívá k označení čehokoli, co je mluvčímu nepříjemné, nesympatické, protivné, anebo třeba špatně zhotovené (český ekvivalent - je to na hovno). Skloňuje se podle životného vzoru.
Zbytek věty se jeví na první pohled poněkud chaoticky, protože čeština nemá třeba grafém pro tvrdý znak či "ohnuté L", jakož i další specifika, která v tomto nářečí jsou.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Sem si říkal, že nerozumím, když to má být cap=koza, že jsem si myslel kozel a ono jo, je to kozel, "proste klasika slovensky"

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kastrace

https://cs.wiktionary.org/wiki/cyp

otázka je, jestli pojmenovali učně po kastrovaném kozlu nebo obráceně

To, že je nějaký německý původ pro učně, inu, taky můžeme bádat, jestli slovo flaška pro USBéčko je přímým zkomolením anglického slova flash (záblesk) nebo použitím podobně znějícího flaška z původně německého Flasche, navíc často mající vzdáleně podobný tvar.

Zatím bez slepic

Cyp = hornický učeň, bez zkušeností a to druhé je pánské přirození pobité plechem.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

A?

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Asi jsem to měl dát jinde, snad se toho tolik nestalo.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Podle čínských vědců práce po 55 letech u mužů a po 50-52 letech u žen často vede k přepracování a depresivním poruchám.

„ V době technologií, kdy stroje mohou stále více nahrazovat těžkou lidskou práci, je každý stát povinen starat se o své občany a postupně zlepšovat jejich životní a pracovní podmínky, “ konstatuje komunistická strana země.

Od roku 2021 budou v komunistické Číně odcházet do důchodu muži ve věku 55 let a ženy ve věku 50 let.

https://www.pokec24.cz/politika/cina-snizuje-vek-odchodu-do-duchodu-neu…

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

Nerozumím ,,blachum uobity"
Díky, omlouvám se za svou neznalost.

Zatím bez slepic

Sasine, vy máte taky pořád stejnou bramboračku o potřebách.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Kdyby vedení krajů dosazovala vláda, ministerstvo nebo nějaká parlamentní komise, tak by se nic nestalo. Mě tam nikdo "nereprezentuje".

Průměrný počet slepic: 3.9 (9 hlasů)

Jaké si to uděláme, takové to budeme mít.
Netvrdím, že Kraje jsou nejdůležitější, ale dovedete si představit názor : ,,Kdyby vedení krajů dosazovala vláda, ministerstvo nebo nějaká parlamentní komise, tak by se nic nestalo.“? Strana a Vláda nám již dosazovala vedení krajů. Bylo to dobré?
Byla již tady snaha o systém Praha – ORP. Kdo to nejvíce propagoval?
Ten, kdo chtěl použít heslo rozděl a panuj.
Dovedu si představit místo ve vedení Kraje jako trafiku pro odstaveného politika, který bude plnit příkazy vrchnosti.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

nemusíte chodit na žádné volby, ono to pak vyjde nastejno.
Ovšem je dobré si občas připomenout, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je soudruzi zrušili.

Průměrný počet slepic: 4.1 (14 hlasů)

Já zase tvrdím, že kdyby se podnikatelé rozhodovali na stejném základě jako voliči, tedy málo informací a reklamní ovlivňování emocí, tak většina z nich zkrachuje😄

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

Na jakém základu se rozhodují podnikatelé?
Není to tak, že politici stanoví pravidla hry?

Zatím bez slepic

In reply to by Josef (neověřeno)

Trvalý odkaz

Všeobecně je mi jako voliči poskytnuto pro mé rozhodování málo informací. Plus jsem ovlivňována reklamou, která cílí na mé emoce. Pokud bych se měla jako podnikatel rozhodovat především podle těchto dvou ukazatelů, hrála bych asi vabank.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Asi to tak nějak bude. Vidláku, nechceš se taky zamyslet nad senátníma volbama? V našem obvodě letos budou. Já budu zase sedět v okrskové volební komisi. U té mám se senátkama tu zkušenost, že dost příchozích voličů ani do senátu volit nechce. Prostě odmítnou převzít lístky pro volbu do senátu. Netroufnu si teď odhanout procento těch ignorantů, bylo to přece jenom před 6 lety, ale bylo jich dost. Ke druhému kolu senátek pak už přijde jen hrstka voličů. Když neprojde jejich kandidát, tak už je to nezajímá. To pak bude ve volebních okrscích nuda. A komisaři tam budou muset sedět zase ty 2 dny. Musím si tam vzít nějaké dobré čtení. A jakápak legitimita kandidáta, který bude nakonec zvolen, když ho zvolí asi tak 10 - 12% oprávněných voličů?! U referenda se vyžaduje aspoň 30%, aby bylo vůbec platné, ale u senátu ne. On by pak žádný nevznikl, tedy postupně by zanikl. A to by byla cesta k jeho zrušení. No jo, ale kdo by pak lítal na Thaivan, že? A kdo by šikanoval presidenta... Pojistka demokracie = pojistka demagogie - při současném složení, které ani po letošních volbách asi nebude lepší. A co to stojí peněz, které by se mohly věnovat na něco prospěšnějšího...

Průměrný počet slepic: 4.7 (29 hlasů)

Prostě bez nějakých proslovů na netu a bez nároku na odměnu od státu mají možná zhruba stejný názor ohledně potřebnosti Senátu jako Vy...
Hezké ráno.

Průměrný počet slepic: 3.8 (11 hlasů)

Před časem jsem poslouchala P. Saka hovořit o tom, že zkoumá své studenty, zda umí vyjmenovat naše prezidenty. Ze 3000 jich znalo odpověď 14!
Začala jsem se ptát také, zatím za dva měsíce z 25 lidí (věk do 40 let, vesměs vysokoškoláci) odpověděl jeden dobře. Gratuluji českému školství...

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

Teď jste mne trochu zaskočil... Ale dal jsem je, včetně protektorů :D

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

In reply to by Hejtman (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jo, posloupnost Beneš - Hácha - Beneš dělala mým respondentům velký problém, přitom jim už třicet let tlučou do hlavy Beneš = odsun Němců.
Máme příbuzenstvo žijící přes třicet let v USA. Od nich vím, že jejich děti musely vyjmenovat americké prezidenty (4x více než u nás) už někdy na prvním stupni. Možná, že ti naši žácije znají také, z toho jsem je nezkoušela😄

Průměrný počet slepic: 3 (3 hlasů)

zkoušeli jste dát posloupnost přemyslovských knížat a králů? Absolventi gymnázií, zejména těch klasických, to ještě v šedesátých letech minulého století běžně uměli.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

Občas se někdo spletl v pořadí , není divu ..... furt jen samý Jan, Benedikt, Kliment nebo Řehoř a to všecko na přeskáčku. Ostatně posuďme sami - jak to měli absolventi jezuitských gymnasií těžké :
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_pape%C5%BE%C5%AF
Silvestra si ale určitě zapamatoval každý, i odpadlík.
Trošku to celé zpochybnil například Komenský, včetně toho jejich patriarchy, nejen včetně jeho úřadu.

Jak je to u židů a jejich Starých pověstí judejských...to nevím. Mě osobně to přestalo bavit v třiadvacátém pokolení a na šesté straně. Ale hlavy to musí být znamenité, ti absolventi židovských GYMNASIÍ :-D))))).

Praví křesťané to mají jednoduché - Otec, Syn a Duch. Na tom není co pokazit. Leda když do toho někdo začíná přimíchávat např. Matku.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

Kdysi jsem to dal, dnes bych pohořel na té změti krátce panujících a opakujících se knížat v dobách mocenských rozvratů.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Dnes je problém velké Č, případně malé b.
Tak asi.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Hejtman (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co se týče protektorů tak si neustále pletu ty dva Bushe. Asi začnu používat " jr. " a " sr. ".

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Nikdy jsem to nezkoušel, ale po přečtení jsem je, jak byli popořadě, vyjmenoval (jen Novotného se Zápotockým jsem prohodil). Na prváka v 89 snad dobrý ne?

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

In reply to by Fito (neověřeno)

Trvalý odkaz

Prezident Dlouhý, prezident Prouza, prezidentka Nováková, prezident Hanák, prezident Voleník, prezident Kala.....zapomněl jsem na někoho a někovou ?

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

a pak nám jezdí Kuberové a Vystrčilové na Tajvan

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Ať si tam ty mafie nastrkají koho chtějí, vždyť stejně je to otrokům vesměs jedno, jaký seznam u té šlamastyky zvané " volby" nakonec si odhlasují. Stejně zas jedna banda otroků bude řvát, že ta druhá banda otroků zvolila si blbě, a naopak (a mají většinou pravdu obě bandy) . A o to jde, ať je hen tá pluralita.
:-D)))

Větší blbce či grázly než tam byli doposavad určitě nenajdou. Takže já su klidný.
Tento národ přežil daleko horší věci, přežije i výsledky těchto pseudovoleb.

Koho by to zajímalo, tak jsem díky https://www.inwo.de/ a díky https://www.csfd.cz/film/665409-das-wunder-von-worgl/prehled/objevil tohle , rychle, než to zas někdo zakáže.:

https://www.youtube.com/watch?v=cOxTgO5GYDo
(Zázrak z Wörgelu CZ amatérský jednohlasý dabing)

No jo, lidi nebyli ani tehdy. A přece se jich pár našlo....docela obyčejných lidí, jeden socdemák, farář, lékárník a pak ještě jeden křesťanský straník. Dílo se dařilo, než zasáhli Arcilichváři.
No a tak vyhrál ten Hitlerův nápad, jeho dílo, jeho kampf.
Což se asi nějak zopakuje, svedou to asi dnešní Arcilichváři a jejich dvůr na neomarxisty nebo na koronavirus , možná na ruské hackery... co já vím ?

Průměrný počet slepic: 3.6 (16 hlasů)

Myslíš to tak, že gdyž otočíme tisíckrát rychleji bankocetle, že se z nich tisíckrát víc nažerem?

Průměrný počet slepic: 2.4 (11 hlasů)

ono na těch lokálních platidlech něco bylo. Pokud k nim byla důvěra, lidi se díky nim dokázali odstřihnout od inflačního kolotoče normální měny a do jisté míry udrželi alespoň lokální "okresní" oběh peněz a hlavně služby. Souběžně používanou alternativou byl výměnný obchod - barter a práce za naturálie. Ve Státech takhle za velké krize nějakým způsobem fungovaly celé okresy, v době poměrně nedávné lokální měnu používaly oblasti napůl nefunkčních jihoamerických států, naposledy to některá menší města a vesnice použily před cca deseti lety v Řecku.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)

Tebe ohodnotili blboni líp. To nechápu. To není možná.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

...a jdi do ráje...teda - do háje.
Nic ve světě není tak jednoduché a jednoznačné , jak si myslíš - TY (a podsouváš produkci svého centrálního nervového systému jiným). Situace je různá v různých obdobích a různých zemích, neřku-li lokalitách.
Se divím, že aspoň to ti nevtloukli tví souzi a soužky do palice.

Prostě si někdy zapřemýšlej, jen tak, třeba abys zahnal nudu. Někdy - když zrovna nejsi na nějaké té své potřebě.

Průměrný počet slepic: 3 (12 hlasů)

Číňané důchody nemají. Mají jen to, co si za života naspoří (odkládají prý 30 až 40 % platu). Vzít si čínský důchod znamená 0.

Průměrný počet slepic: 2.8 (9 hlasů)

https://www.hrone.com/guide-chinas-social-security-system-pays/#pension
https://www.oecd.org/els/public-pensions/PAG2019-country-profile-China…

Naopak se rychle blížíme k bodu, kdy začneme Číňanům jejich sociální a zdravotní systém závidět.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mé informace jsou z r. 1998, kdy na konci r. 1998 bylo 84.76 milionu čínských zaměstnanců zapojeno do starobního pojištění a 27.27 milionu úředníků a dělníků v důchodovém věku se podílí na sociálním rezervním programu pro penzisty. V té době jich bylo asi 1,3 miliardy osob a většina si na důchod spořila sama. jak je to dnes po dlouhé době už nevím.

Průměrný počet slepic: 2.6 (8 hlasů)

Pouze se hlásí do určité etnické skupiny.

Zatím bez slepic

protože se tam jinak dostanou ti co dělaj jen paseku. A už je jich tam i tak docela dost Vídím to buď ano nebo okamurovce... jinak je to ouvej

Průměrný počet slepic: 3.6 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláku, blboni vás mají rádi., Měl byste z teho vyvodit závěry.

Průměrný počet slepic: 1.5 (15 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.