Jízlivě o eliminaci blbců

Autor

Krátký výsadkářský úvodník: 

Zdá se, že nejlepší způsob jak ukončit nepokoje pokojných demonstrantů se zbraněmi v rukou, je dát na internet videjka, kterak ruští výsadkáři nastupují do letadla směr Almata. K tomu nějaké to povídáníčko o mírotvorcích, stabilitě a pořádku.... A ejhle, hned po shlédnutí všechny pokojné demonstranty s kulomety opouští revoluční zápal a místo stavění barikád a bojování za ideály až do konce,  místo nápodoby pařížské Komuny i s jejich zdí komunardů, raději se začínají vytrácet a přesvědčují sami sebe, že s trochou štěstí se nepřijde na to, že u toho byl. 

K tomu těm pokojným pižlačům policejních hlav ještě dělají medvědí službu Kazaši v exilu a Sákašvilli, kteří z podezření na zahraniční foukání do ohně udělají v podstatě neochvějnou jistotu. 

Jen taková taktická poznámka - když ty nepokoje začaly, vláda hned vypnula internet. Pak ho zase zapnula... ausgerechnet zrovna v době, kdy po zuby ozbrojení mírotvorci nastupovali do letadel a obrněných transportérů... a pak ho zase vypnula. To jen tak na okraj - nejprve jim znemožníte dokonalou koordinaci, pak jim ukážete, co je čeká a pak je zase necháte bez komunikace, aby se s tím jejich orientální fantazie vyrovnala. 

Nechci radit Fialovi... ale až začne něco podobného u nás, měl by zavolat Putinovi. Poté co se na internetu objeví první letadlo s ruskými výsadkáři, bude po demonstracích. Putin svoje lidi neopouští a dodrží slovo. Tož Fialo, šupky dupky se rychle uháněj skamarádit s Vladimírem Vladimírovičem. Budeš mít alespoň šanci. 

 

A teď už dnešní text: 

Přátelé, v poslední době se nemohu ubránit dojmu, že pro blbost platí úplně stejné zákonitosti jako pro covid. Také to dlouho vypadá, že se nic neděje a jen nemnozí o tom mluví, pak se o tom začne mluvit všude, ale v té chvíli to tak rychle narůstá, že se stejně nedá nic udělat. Když sleduju ten výron debilit nejen z Brusele, ale i nadšené přikyvování našich lokajů, tak se nemohu bránit dojmu, že teď začíná ten zdaleka viditelný exponenciální nárůst proti kterému jsme všichni bezmocní, protože reprodukční číslo překročilo jedničku už kdysi dávno, ale dlouho jsme to ignorovali. 

Petr Hampl před pár dny napsal, že Spojené státy sice prohrály v Afghanistánu, ale nic to neznamenalo. Žádný generál nebyl sesazen, žádný důstojník se nezastřelil, nedošlo k žádné změně v organizaci armády, nebyla zrušena žádná oddělení tajných služeb a všichni papaláši zůstali pevně v křeslech. 

U nás mluvil analytik Šnobr dlouhá léta o tom, že jadernou energii nepotřebujeme, že energie je dost a je levná. Teď zase mluví o tom, že na jádro je pozdě a nestihneme ho postavit včas. Stalo se mu něco? Nic. Sedí pevně na svém místě, dál je analytikem, dál nás bude oblažovat svými řečmi. 

Evropská unie vespolek liberalizovala trh s elektřinou, že se to lidem vyplatí, že díky tomu bude levná a ekologická. V přímém přenosu sledujeme opak, ale nesledujeme ve stejném přímém přenosu žádnou čistku v bruselských úřadech. Opět sedí všichni pevně v křeslech.  Jako kdysi za Ludvíka VI. - generálové prohrávají války, ale nejsou za to popraveni, ale povýšeni. 

Naše zemědělství je na kolenou, ale nic to neznamená. Ta skvadra co to tak daleko přivedla, ta v tom bude pokračovat... 

Prostě blbosti je už tolik, že se proti ní nedá bojovat. Je zbytečné že se teď objevují zpozdilí Vondrové, Klausové a Zahradilové. Je zbytečné, že se objevují Kellerové a Ivanové Davidové. Je zbytečné, že se objevil Ivo Budil, Petr Hampl, Martin Konvička, Pavel Cimbál, Jan Červenka, Marie Divišová a další. I když jiskří intelektem, stejně se nic neděje, protože blbosti je už na tolik, že než usvědčíte nade vší pochybnost z hlouposti jednoho, už dávno se jeho agendy ujalo deset dalších. 

Všechny protiblbostní mechanismy, které nám odkázali naši předkové, ty jsou dávno v tahu:

Školství... však to tu meldujeme dnes a denně, jak to tam chodí, kdo má doopravdy navrch a jaká je šance někoho něco naučit. Máme to z první ruky od Občana i od Targuse. Učitel je prostě bezmocný i kdyby nakrásně chtěl. A pokud jsou nějací učitelští supermani s dostatkem autority, tak jich je tak málo, že to nevytrhnou. 

Křesťanské hodnoty... jen řečičky, protože tu nejdůležitější hodnotu pevné monogamní párové rodiny nedodržuje skoro nikdo. To ostatní jako nezabiješ, nepokradeš a nesesmilníš, to se nedodržovalo nikdy. 

Cance culture, mee too, pozitivní diskriminace... prostě demokracie je to tehdy, když to hlásáme my, když to hlásají oni, je to populismus. Pokud někdo poukáže na nějaké bezpráví, tož bude umlčen mediální smrští, řevem neziskovek a kdyby to nestačilo, zasáhnou soudy. 

Dlouho se ještě udrželi špičkoví pracovníci ve firmách, náměstci pod blbými ředitely, schopní technici pod idiotskými manažery... ale ti už jsou většinou v důchodu a těch pár posledních už to nevytrhne. A najednou jsme jako nemocemi prolezlý šedesátník, který má zlikvidovanou imunitu, protože si jí třicetiletým zhýralým životem cíleně odstranil. 

Jednoho dne to prostě přijít muselo. I když ještě kolem nás máme lidi, co varují a upozorňují do jakého průseru se řítíme, už je to vlastně jedno. Blbost se množí rychleji než je potírána. Infekce byla dlouho jen latentní. Pár Halíků a podobných intelktuálních kecálků prostě se společností nepohne. Ale když jsme postupně odstranili všechno, co je udrželo někde v koutě, tak teď se množí exponenciálně. A i když vidíme dnes a denně, jak se mobilizují obranné mechanismy, je už prostě pozdě, protože blbost se množí ještě rychleji. 

Ŕíkám to nerad a vlastně mě to úplně děsí, ale zdá se, že dějiny pokroku nejdou cestou adorace inteligentů, ale cestou vyhynutí blbců. Prostě blbost rozkvete a přivede se do zkázy. Zničí svého hostitele, zničí všechno a tím pak zajde. Průvodními jevy pak bývají pochodně, šibenice, katovské špalky... a nejasný pocit, že jedni jakobíni likvidují jiné jakobíny, revoluce požírá děti - to se prostě blbci musejí mezi sebou vyvraždit. 

No a vzhledem k tomu, že jsme jako lidstvo pořád tady, tak je z hlediska evoluce asi lepší, když se blbci vyvraždí a při tom sebou vezmou i nějakého chytrého či nezůčastněného, než kdyby to bylo naopak. Zdá se že příroda to vidí tak, že je lepší sejmout i nějaké normální lidi, než kvůli ochraně rozumných dopustit příliš dlouhodobé přemnožení pitomců. 

A až se blbci pobijou natolik, že klesnou pod kritické množství, až se ostatní přestanou bát pojmenovávat jejich duševní výplody pravým jménem, až se beze studu bude o blbovi říkat že je blb, tak to zase chvíli půjde. Zase se zaskvějí nějací ti inteligenti, nastaví se nějaká karanténní pravidla na udržování blbosti v patřičných mezích a dokud ve společnosti zůstanou opatření na potírání blbosti a její odkazování do patřičných mezí, bude všechno v cajku. 

A pak... se zapomene, jaké to je, když vládne blbost. Když se boří, ale nestaví, když se zakazuje bez alternativy, kdy takřka na všech vedoucích místech sedí lidi, kteří na to mají sebevědomí, ale nemají kvalifikaci. Zapomene se, že to takhle někdy bylo a začnou se odbourávat všechny mantinely. 

Dlouho se nic neděje, jen staří oškliví a hloupí mluví o tom, že se seje vítr a jednou z toho bude bouře. Ale skoro nikdo je neposlouchá, naopak jsou zesměšňováni, protože se přece nic neděje a ten maličký nárůst blbosti je nepatrná daň za svobodu. Co na tom, že se to každý rok zdvojnásobuje, vždyť to nic neznamená. Jakýpak exponenciální nárůst, kapacitu máme obrovskou, sociální i finanční polštář velký. 

A tak jsme ve stejné situaci jako Babiš předloni na podzim. Nárůst nemocných je obrovský a ať se dělá co se dělá, vše přichází pozdě a nedostatečně. Chytrá řešení jsou hloupá, na silová řešení není síla, na ekonomická řešení nejsou peníze a dluhy jsou řešeny větším zadlužením. 

Teď už je vlastně úplně jedno, co bude Fiala vyjednávat v Bruseli. Je úplně jedno, že Vondra věří ve šťastný obrat. Je úplně jedno, že si Babiš myslel, že sem z Brusele dostane peníze a udělá za ně něco smysluplného. Je jedno, že se Hampl pokouší racionálně argumentovat a je jedno, že se Budil pokouší kandidovat na šéfa Trikolóry. Je jedno, že chce Zeman vystoupit ze Zeleného údělu. Už je prostě pozdě.  Blbost se utrhla z řetězu. 

Možná ještě není pozdě pro Poláky a Maďary, ale mezi námi... vzhledem k tomu, že se nemohou zavřít do karantény proti této explozi hlupství, já myslím, že Orbán prohraje, nebo bude prohrán. Ani Poláci to podle mě neustojí - možná se trhnou včas od EU, ale budou muset o to hlouběji zaplout do americké řiti. A tam to není o nic lepší. 

Prostě blbci se přemnožili a jsou všude. Vyskakují i z míst, kde jsme si to před pár lety neuměli ani představit. Skoro bych se vsadil, že pár jich sedí už i na Temelínském velínu a v řízení letového provozu. Mezi piloty se jeden Lubitz už našel. I když jsou to segmenty, kde je obrana proti blbcům nastavená velmi silně, stejně se tam dostanou, protože to prostě někudy obejdou. 

Já prostě přestávám věřit, že existuje způsob, jak tuto infekci zastavit. Nejde o to, že by tu nebyli chytří a schopní lidé. Ale těch bylo vždycky málo. Poblém je v tom, že je moc blbů. Ta blbost prostě převálcuje všechno.  I proto, že máme demokracii. Halíka do církve nedosadil nějaký nepřítel pomocí bodáků a výhružek. Fiala se nestal premiérem kvůli nátlaku EU a Babiš nebyl premiérem kvůli nátlaku Ruska. Všichni ti Klausové Schwabové, Uršuly Leyenové, Angely Merkelové a další, ti všichni byli nějak zvoleni. Když je inaugurovali, tak se tleskalo. 

Naposled se evropští blbci eliminovali v ruských stepích. Vzali sebou i hodně chytrých a vzdělaných, vzali sebou hodně nezúčastněných a ještě víc nevinných. A když přicházeli na dějinnou scénu, tak vlastně nikomu nevadili. Nikdo nevěřil tomu, že to Fírer myslí s eliminací židů vážně. Nikdo nevěřil tomu, že Slované budou považováni za podlidi. Těch pár varovných hlasů bylo prostě přehlušeno. A pak to stálo strašně krve a odnesla to i spousta chytrých, vzdělaných osobností.  

Začínám se obávat, že se schyluje k něčemu podobnému. Nikdo nevěřil, že by Němci mohli zavřít atomové elektrárny. Nikdo nevěřil, že by EU mohla zakazovat úplně všechno, co z nás dělá civilizaci. Teď nevěřícně zíráme, jak se po volbách hladce zapomnělo na ty podnikatele s offshorovými firmami a ty slavné vrbětické důkazy nám také zůstali dližni. Tu nebetyčnou blbost už nejde zatlačit zpátky. Dějiny opět půjdou cestou nezbytné eliminace pitomých nápadů i pitomých lidí. Přírodní zákony raději dopustí, aby spolu s blbci odešli ze světa i nějací chytří, než aby se pro záchranu rozumných nechalo příliš mnoho blbců na světě. 

My se v tom prostě ocitneme. Nebudeme v klidu stát stranou a i když se můžeme trochu více připravit, vždycky to bude málo. 

 

Jo... jeden praktický příklad exponenciálního růstu debility ze Seznamu: 

Stanjura může schodek srazit bez škrtů. Zde zdroj: 

https://www.seznamzpravy.cz/….cz

Takže Schillerová si nechala rezervu a nakonec vždycky hospodařila líp než předpokládala, ale podle intervijuků Seznamu je to chyba, protože považte... ona schodek NADHODNOCOVALA!!!!!!! (svině jedna).  Raději se ani nedomýšlím, co je podle Seznamu správné hospodaření. Vlastně to vím... Bude se slibovat vyrovnaný rozpočet a pak to bude o 300 miliard v mínusu. To bude rozhodně lepší. 

Mě fascinuje, jak bezelstně nám Seznamáci řekli, že Babiš hospodařil vlastně v rámci covidu dobře. Připravovali rozpočet na to horší, aby se pak stalo to lepší. Takhle to dělali i před covidem. Naplánovali schodek 100 miliard, ale nakonec to bylo třeba jen deset.

Lukačevič by měl měl toho novinářského debila vyhodit. Je to nějaký Petr Holub - podle jeho profilu jde o zkušeného analytika s velkým rozhledem . (Asfaltový holube, budete se muset přejmenovat, vedle takového tupého opeřence přece nemůžete být... ) Tak dlouho naši pravdomluvní novináři pracovali na Babišově drahotě a strašných deficitech, aby pak naprosto hladce napsali,  že Schillerová dokázala totéž co Stanjura. Přečtěte si to sami. Debil... 

Připomeňte mi, až budu ten diktátor, že Holub bude pást kozy... když má ten velký rozhled, tak se bude rozhlížet z beskydské salaše. A z úcty k našemu Asfalťákovi se bude muset přejmenovat na Petra Imbecila. Nebo prostě zavedeme nový titul...  Imb. Petr Holub dem. et deb. 

Lukačevič si ho tam nechá, protože takhle s to teď dělá...  čím větší vůl, tím jistější povýšení. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (215 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Vím, co znamená v překladu Alma Ata. Je to otec jablek. Co znamená Almata nevím. Co však ještě vím, je, že v Kazachstánu se nachází jedna z největších emérikou placených laboratoří na vývoj biologických zbraní. Co by se asi stalo, kdyby ji napadli ,,nespokojení občané? Že by další Wu han ?

Průměrný počet slepic: 4.7 (40 hlasů)

Astana a my, uslintaní dědci a sklerotické báby "maríme" za bájným Celinogradem.
Mariť je sloveso, které jsem nevymyslel, je to slovenské sloveso, které označuje mírné myšlenkové tápání.

Průměrný počet slepic: 3.8 (19 hlasů)

je taky nějaký cyklistický tým (Závod míru nejezdí).

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Stále se odmitáme poučit z dějin!Jak to vlastně bylo s tiam našim reáfaormátorem mistrem Husem?Co udělal opravdu Žižka?Jak to,e nebyl poražen?Co za metody jsou použity k oavládáni domorodců? Všiml si někdo z vás metody CHUCPE?

Opravdu si nikdo nevšsiml,že jsme experimentálni stat Švejků na kterém zkoušet hezky půjde?Stači zauvažovat a okamžitě metodu CHUCPE poznáte,dnes je jejim cilem vyrabovat nejen vase penize,ale i všechny vaše krásné baráky a vily jestě ze socialismu,misto elektriky na vás poslat špekulanty,zastavit vm levný plyn před nosem atd.
To nikoho z vás nenapadlo,že ONI vůbec nejsou blbci,maji celé kohorty chytrých doaktorů,inženýrů,myslitelů a u nás nakonec zbude babička,která tomu Husovi přinesla na oheň ještě dalši otýpku dřivi!
Všimli jste si vůbec,že bylo zaplaceno 6 institutim a 9 vdcůam,aby našliC18 nikdy se v přirodě nevyskytujici se virus a nyni vidite co to má za význam.

STAČI ZJISTIT JAK TO JE VE SKUTECNOSTI A PAK VYMYSLET NAPRAVU!

Sypat si popel na hlavu a myslet,že ONI jsou blbci má byýyt JEJICH cilem a ne našim.Nebo toho popela nemáame stále dost a máme lehnout sami popelem?
Dnes je ten pešek u nas a stači vynyslet jak na to a bude tu ráj jak byk,NO NI?p

Průměrný počet slepic: 2.3 (22 hlasů)

Je totiž zakázáno dávat návrhy na nápravu!
Kritizovat a "odhalovat"nepravosti je dovoleno,sypat si sám popel na hlavu přináši "JIM" nejvyšši pocit uspokojeni nad JEJICH vsledky,ale běda tomu,kdo by to chtél nějakm návrhem zmenit,nasmi se najit n i k d o,a kdo by to uděelal,co když se toho davy zase chyti,jako kdysi dnes už vyčichlaého Marxe a nedej bože strejdy HUSA!
To prý sam SATAN,který JE prý chráni nedovoli!

TAK KDO TO DOVOLI ? Je nás tu jak myšiček a nikdo to neumi vynyslet?Dokážeme těm zaplaceným doktorům dát fleka a kdy to bude ,co?

Průměrný počet slepic: 2.5 (18 hlasů)

všichni kdo automaticky bez přečtení, bez zamyšlení se nad sdělením, dáváte na příspěvky ANNY "jednoslepice" jste volové nehodni toho jména Homo sapiens.
Finito.
Možná se mýlím, možná jste jenom třicetiletou propagandou pomýlení. Těm omluva. Člověk je tvor snadno ovlivnitelný, stát se to může každému že zblbne.
Obdobné platí pro jednoslepice u Sasina.

Průměrný počet slepic: 2.7 (18 hlasů)

rovnou rolujeme a tím jim dáváme hodnocení 0 slepic, což je ještě méně než 1 slepice?
Jaké hodnocení vystaví Vaše Superinteligentní Vysokoprevoschoditělstvo nám?

Za sebe můžu říct, že autorů, píšících do diskuse na Kydech, které mně stojí za to číst, je dost málo. A stále jich ubývá, dílem i proto, že sem přestali chodit. Zkuste se zamyslet, čím to může být!

Někdy jsem v pokušení napsat sem seznam autorů, které ještě čtu - není dlouhý...

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

Ono možná až VŠICHNI pochopi,že jste jeden z těch,kteři jsou poplatantani GŘ TV i a zuboženi tim,že v důsledku vzděláni sráčů na prvni prioritě zla, jste jen ta NULA za kterou se považujete a neumite dát do skwělého PNZ bodik co vlastně chcete a dokonce nevite a jak to vypadá opravdu ve světě mte a dnes máte jen olezlé hnáty a vykotlanou lebku a tudiž nedovedete vysvětlit ani jednoduchou věc a neumite odpovědět ani na otázku

PROČ "KOMUNISTÉ"PLATILI PLNÉ MZDY A NEKRADLI DVĚ TŘETINY PlATŮ A KDE JE JE VLASTNĚ INVESTOVALI CO!?

Tak co burane, kdy na to dáš kvaku odpověď.Doporučuji vám NULO,aby jste se dal do konce života dál okrádat o dvě třetiny vašich pěněz a platů a těsné než natáhnete bačkory se to dozvěděl a trefil vás na fleku Šlak!

Průměrný počet slepic: 2.7 (7 hlasů)

Válečnici alternativy kde se mýli nsš bůh admin,když kritizuje KH a nevysvětli rozdil mezi KSH ,kde je to odeń jak parnik a KH to je gang 5!

zaroveň děkuji panu PETRUPAVLOVI ,který stoji s palcátem v ruce na vozové hradbě a chce valit ty křižaky po jejich helmách ,kdy jim potomkum wermacht army zůstaly po fotrech jen dva blesky!
O panu Sasinovi ,lidovm filosofovi vim z vyprávni členú AA teamu SV a peji mu dalši stoleti jeho kryptodokumentárni tvorby a bacha na C 19,kterry se nikdy v přirode nevyskytoval a jeho umělé vytvořeni 6 institucemi a 9 vědci ,kterři se ješstě v jednom zvlášt renomovaném aspise zpupně chválili jak dobře je nakažlivý a dostali za to vyplaceny penize,které byly určeny prý na gryndýsyl!

Průměrný počet slepic: 1.7 (3 hlasů)

krásným, mladým a chytrým čtením starých slov.
Když mi nedávno dcera pustila na netu nějakž ruský film, zvedl jsem po pětiminutách ruku za účelem uchopení telefonu, abych si sám sobě zavolal rychlou na odvoz do blázince.
Víte proč? V Moskvě jsem byl naposledy v r. 97 a v naprosté pohodě jsem se tam s kýmkoli domluvil. Ve filmu jsem nerozuměl ani slovo.
Totéž polština. Když si pustím polské rádio, v němž mele hovna nějaký mladý soudruh, nerozumím ani to pověstné hovno.

Čímž jsem chtěl naznačit, že slůvko Almaty plně respektuje doslovné "sraní na pysku" dnešní mladé generace.
Nechtějte po mně další komentář na toto téma.

Průměrný počet slepic: 4.5 (31 hlas)

V drevnich godoch jsem dokonce z ruštiny maturoval . Neměl jsem problém se s jakýmkoliv Rusem domluvit. No, onehdy jsem si pustil druhý díl Posledního bohatýra (2020) a zjistil jsem, že nerozumím ani slovo.

Průměrný počet slepic: 4.6 (16 hlasů)

Nezoufejte a vydržte. Brzy Vám dojde, že пацан = парень а лжёшь = врёшь . A že Kruto je vlastně fajn a chata je byt/dům/místo, kde přespíte. A výkřik SantaBarbara je nejen odkaz na debilní romantické seriály, ale vyjádření zoufalství nad emočními výlevy. Možná jste sice viděl film v ruštině, ale byl natočen na Ukrajině a tam je ten posun slovní zásoby dost silný. Nějaký jazykovědec nám vysvětlí, co se děje.
Jinak zkuste kazašské filmy v ruštině, něčím připomínají českou vlnu v 60.letech(např.Ostře sledované vlaky)

Průměrný počet slepic: 4.6 (16 hlasů)

víte, co mne ale zaráží, když si pustím něco s Puťkou, příp. dalšími vč. té mluvčí,tak jim pořád dobře rozumím, .Zřejmě to komolení jazyka je asi záležitost reformátorů a umělců. Patrně opičení po západě. nebo aby byli světoví.. ono těch 20 let prznění všeho, zapůsobení gorbojelcina je zřejmě znát. kdo ví

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

U těch filmů máte pravdu. U filmů vyrobených v posledních letech se podívám na producenty, případně režiséra a vím, jakou ruštinu mohu čekat.

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)

na bláznění je
když do mluveného slova
hraje hlasitější hudební "doprovod "

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

Šišlají neskutečně, přitom těm starším rozumím dobře a jejich polština se mi líbí. Ale ti mlaďoši to je hnus.
Neávno jsem koukala na další zemědělce z Ruska a slova jako eto suproe se tam přímo hemží.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

klasickou literaturou, deklamovanou všelijakými "divnými člověky", kteří ještě uměli mluvit.
A beztak máte nějaké pitomé ucho, které slyší šišlavě.
To jsem si fčilek nevymyslel, to řeklo Jahodě jedno dítě, se kterým nebyla schopna se domluvit.

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

a to proto že díky podnebí je tam spousta sadů a tím pádem.... Ale je to zajímavé město. Že modernizace se nedivím, ale " Od roku 1998 má Almati špeciálny status vedeckého, kultúrneho, finančného a priemyselného centra Kazachstanu. Projekt má za cieľ vytvoriť z Almaty zelené mesto, zlepšiť infraštruktúru a postaviť metro, to všetko do roku 2030.".

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

štrachat až někam za Ural, postačí, když zvednete a nasměřujete svůj zadek do Sedmihradska.
Obrovské jablko mají na jednom kruhovém objezdu a nad údolím, v němž se město rozkládá, je sadů nespočet.

Líbilo se mi tam...
A v jedné firmě jsem měl kámoše - toulavého psa. Vždycky jsme si fajnově pokecali...

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

kdy se sice na mapě vyskytuje Zlín, ale čte se to Gottwaldov, potom zase naopak, kdy se na mapě vyskytuje Kambodža, ale čte se to Kapůčie (později zase naopak), ve všech atlasech mají Falklandy, ale Češi to čtou Malvíny (a potom zase naopak)a teď přibyla Alma-Ata (že Ata je otec, si pamatujeme ještě z doby Kemala Atatürka). Ulice, v níž jsem se narodil, se jmenovala Edvarda Beneše,pak Stalingradská, potom Rudé armády,Potom Alexandra
Dubčeka, opět Rudé armády a dnes Edvarda Beneše. První název (předtím
ulice názvy neměly) byl Herrmann-Göring-Strasse. Člověk se musí mít pořád na pozoru, aby byl politicky na výši.

Průměrný počet slepic: 4.9 (21 hlas)

ale krásně se poznají domorodci a přišelci. Pro brňáky byla vždycky na rozdíl od ofifialit, Maxsarykova - Masarykovou, Kobližná - Kobližnou a mnohé další. Je to marná.. a bejvávala docela sranda ... "kam mně to posíláš, vždyť to není ani na mapě", no a pak se musel honem dolovat z paměti |nejnovější" název :-)

Ale myslím si že je to tak všude, oni ti "novátoři" byli jsou a budou,.....

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ještě bych přihodil Cejl ;-).

Zatím bez slepic

ale krásně se poznají domorodci a přišelci. Pro brňáky byla vždycky na rozdíl od ofifialit, Maxsarykova - Masarykovou, Kobližná - Kobližnou a mnohé další. Je to marná.. a bejvávala docela sranda ... "kam mně to posíláš, vždyť to není ani na mapě", no a pak se musel honem dolovat z paměti |nejnovější" název :-)

Ale myslím si že je to tak všude, oni ti "novátoři" byli jsou a budou,.....

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Fialová vláda loutek -

samý floutek - plná choutek - 

vydala své prohlášení:

Šáhneme vám do kešení!Důchodci jak vepři v žitě

tváří se moc důležitě;

musíme se starým bránit!

Důchody se budou danit.Budem vzornou kolonií

ať z nás němci dobře tyjí.

Nechť jsme dobrý krmelec!

Každý správný uměleckdyž se bude snažit

měl by denně smažit

aspoň jednu křepelku,

vydržovat modelku.

Průměrný počet slepic: 4.6 (37 hlasů)
Trvalý odkaz

proč, no právě proto že je Stanjura.

Průměrný počet slepic: 3.8 (14 hlasů)

Kaprfílda - takto Mirka Dušína české vlády a opavského zastupitelství?
Proč si myslíte, že by neměl opět užít svého kouzla osobnosti a neměl by nechat vysublimovat pár umatlaných miliardiček korun českých?

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

rozfofrovávat mnohem víc. Ale na druhou stranu,to ukazuje - jaky jest to "odborník", když nezná základy, a to je /rezerva na doby zlé/ či nepředvídatelné okolnosti. A vlastně co je i předseda zač, čemu rozumí
:-)No máme se na co těšit.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Blbců i chytrých je stále stejně, takový je lidský úděl. I rozložení odpovídá Gaussově křivce četnosti. Ta se mění jen se staletími - kdo ví jestli. Co se změnilo je euroatlantická společnost. Po roce 1989 jásala nad tím, jak vyhrála a věřila že Fukujama má pravdu s koncem dějin (Fukušima ukázala, že to tak není :-) :-) ).
Naše společnost, jak ji známe, končí, Je v krizi, ale to neznamená, že to nějak příliš zajímá Asii a Latinskou Ameriku. A kdo ví zda i Afriku. Číňan, Ind, Rus Brazilec má jiné starosti a jiné perspektivy. Četl někdo o propagaci LGTB v Íránu nebo v Japonsku?
Často se tu zmiňujeme, že se svět mění, nebude tu monopolární Pax Americana, ale multipolární svět. My jsme ale silně závislí na USA a nemáme vlastní rozum. USA budou muset pro svoji záchranu obětovat Evropu. Tedy anglosaský svět bude muset pro svoji záchranu obětovat Evropu. Ale až to skončí, budou USA latinoamerické a GB muslimská. Zbude v oceánu jen Austrálie a Nový Zéland.
A EU se bude homogenizovat a barevně hnědnout. Polsko je ztracené, Maďarsko ne, vždyť je ve spolku s turkickými národy. Bude jejich západní výspou.
A teď trochu nových bájí, obnoví se Félvidék, Slováci budou rádi za záchranu a ve střední Evropě bude doba zmatků.

Průměrný počet slepic: 4.5 (23 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

--- křivka IQ v populaci se v čase příliš nemění, ale konkrétně v ČR se za posledních dvacet let změnila. Měřitelně přibylo lidí s nižší mentální retardací a vzhledem k tomu že podmínky ve společnosti umožňují manželství takto disponovaných jedinců, bude jich přibývat. Genetiku ideologie nezajímají, vlastnosti se dědí přeskokem ob-generaci : vnouče bude po retadované stare mamě a po retardovanem dědovi.
--- IQ může upadnout v rámci regionu (úpadek školství, úpadek výchovy v rodině - rozpad rodin, vlivy nekvalitní supemarketové stravy, spánkový deficit, debilizace mas pomocí TV produkce a médií obecně)
--- co je to LGTB ? (PS : Japonsko je v toleranci sexuálních výstřelků mnohem dál než než si běžný středoevropan vůbec dokáže představit).

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

In reply to by Zapado (neověřeno)

Trvalý odkaz

Prostě lidé s nižším IQ neměli dříve moc šancí si najít partnera a množit se, prostě se neuživili. Dnes je živí sociální systém a právo na rozmnožování jim zajistí nějaká neziskovka. Úporný boj za právo na manželství a rodičovství u lidí s IQ pod 80 se v Čechách vedl cca před 10 lety.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdyz jsem o konci dejin cetl poprve, zmocnil se mne takovy zvlastni pocit. Takovy ten pocit, jako kdyz mluvite s clovekem, ktery vam byl predstaven jako genius, ale vy se nemuzete zbavit dojmu, ze je to magor...

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Stalo se - nestalo, ale pise o tom kdysi slavny popularizator vedy a kalkulackovy guru, dr. Jiri Mrazek v knize Kde zacina budoucnost : Ze pry skupina studentu si uvedomila ze z hlediska teorie informace je system propojenych telefonnich ustreden totez co velky pocitac - a jali se ho hacknout. A dokazali to - volbou mnohomistneho tel. cisla se dokazali spojit mezimestsky a zahranicne i tam kde automaticka volba nemela byt ani mozna, a samozrejme zadarmo. Ta zminka dnes o offshore firmach mi pripomela, ze mame u nas jiste spickove pravniky a ekonomy, kteri si uvedomili ze tento system lze hacknout s vyuzitim jeho vlastnich prostredku. Cili dodrzet literu zakona - a hrube porusit jeho ducha. Treba Bubis s korunovymi dluhopisy :) Takze pro znaleho a inteligentniho je toto cele jako kalna voda v ktere 99% lidi se orientuje velmi spatne, ale on ma dejme tomu zvukovy lokator :) A neuveritelna slozitost a protichudne zajmy ve svem vysledku, ktere modeluji nasi legislativu, tomu nahravaji. Drobny priklad : Treba vcera jsem tady spominal ze vysla k 1.1. novelizace exekucniho zakona ze neni mozny soubeh vicero mobiliarnich exekuci - muze ji sepsat jen ten prvni lotr s plackou. V zakone neni ani zadna expiracni lhuta dokdy plati ten soupis - takze i leta stary zapis bude platnou neprekonatelnou prekazkou. Takze bordel zacina mit tu spravnou novou kvalitu - pro znaleho a chytreho je to klana voda ve ktere se schova a de facto parazituje. Vec jina je, ze takovy system je docasny a nestabilni. A zriti se do nove, jine kvality. Mnohdy horsi. Vic treba hnile a slabe rezimy dejme tomu ruskeho carismu - kde byl delnik za chybu bit dutkou, nebo vymarske republiky, kde bochnik chleba stal milion marek. Tezko predvidat, do jake nove kvality se zriti tento system az se dostane do nefunkcnosti...

Průměrný počet slepic: 4.2 (21 hlas)

In reply to by hulvath (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tohle je velmi stará a dobře živená urban legend. Když se za Gorbačova objevila glasnosť, tak v televizních dokumentech začali na své dětství vzpomínat pamětníci carského Ruska.První z těch vyprávění mi zůstalo v paměti, protože se tolik lišilo od oficiální historie. Dělnická rodina, otec pracoval jako slévač, matka v domácnosti, 6 dětí - všechny děti přižili a vystudovali alespoň odborná učiliště(průmka/VŠ), vlastní domek, chození do kina, cirkusu, divadla. Od redaktora tam padla otázka, jestli chodily děti bosy. Stařík se zasmál, prý ano, když se jezdili koupat k řece, tak tam chodili všichni bosy, ale jinak každý z nich měl několik párů bot a když z nich vyrostl a boty byly "slušné", tak je předal sourozenci nebo někomu z příbuzných nebo známých. Prostě ta jedna dělnická výplata jim dala slušnou životní úroveň. Ve 30.letech spousta rodin středních kádrů, včetně partijních, si držela a platila chůvy a hospodyně. To se dočtete v pamětech, kde je to bráno jako samozřejmost.

Průměrný počet slepic: 4.6 (19 hlasů)

A pro okraj, byli tam výpovědi pouze těch co zažívali jenom krásné zážitky nebo i výpovědi, těch co zažili to špatné?
Protože dneska cokoliv co v ČT jede o "komunismu", tak neexistují výpovědi, že bylo něco dobrého a všichni víme, že ty dokumnety ČT nelžou.

Takže určitě bych ten dokument co cituješ považoval jako něco co říká pravdu a nemohlo to být jinak ;)

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

Detailně si pamatuji pouze tuhle výpověď. A ani v té době na mne tyhle výpovědi nepůsobily černobíle, zůstal pouze ten dojem, že to, co do nás hustili ve školách, nemusí být úplný obrázek. Ten dokument byl vysílán v ruské televizi na jaře 1985, do té doby byly vysílány výpovědi těch, co zažili to špatné.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Králík1962 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Válcoven plechů. 1+kk, kupodivu tam byl i záchod. Postaveno ve 30. letech, kdy bylo prý vše, neboť byla 1.republika.
O tom, že tatík čekal na byt až mu ho přidělí se dnes nedozvíte s oficiálních zdrojů.
Jenže otec nechtěl do paneláku a tak jsme tam byli pěkně dlouho. Nakonec mu byl přidělen byt opět z 30.let, tentokrát pro inženýry Válcoven plechů. Rozloha 127 m2, pět prostorných pokojů a nemuseli jsme jako děcka vůbec ven. Dokázali jsme se tam honit hodiny.
To se dnes vůbec nemluví, že se za komunistů na byt čekalo. Přidělí nějakému dělníkovi dnes byt a nejen dělníkovi? A kde?
Stavěly se celá sídliště, kde byty dnes stojí miliony a lidi si na ně musí brát hypotéky na 30 let.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

In reply to by Králík1962 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jednou z priorit nové vlády pro oblast školství je reforma rámcových vzdělávacích programů, včetně změny výuky dějepisu. Kromě zaměření na badatelskou činnost, tedy praktické získávání znalostí během projektové činnosti, se má posílit i výuka dějin 20. století „s důrazem na nedemokratické režimy a společenský extremismus“. V současnosti totiž kantorům mnohdy i kvůli množství učiva na výuku moderních dějin mnoho času nezbývá. To se má změnit. „Z hlediska moderní historie a změny výuky dějepisu bych rád spoléhal na rady Jiřího Padevěta,“ sdělil Gazdík.
Lidovky.cz se pokoušely Padevěta kontaktovat, na volání a SMS však zatím nereagoval. Loni v červnu sdělil, že za ideální formu výkladu moderních dějin považuje takzvané mikrodějiny – s historickými událostmi se žáci a studenti seznamují skrze příběhy pamětníků.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/gazdik-ministerstvo-skolstvi-poradci-wildo…

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

hovno a ne slušný rozsah povědomí o historii.
Dnešní absolventi vědí o historii tuplované trojhovno.
Budoucí absolventi ZŠ budou vymytí idioti, neschopní si spočítat výplatu, jejíž jedinou složkou bude čistá hodinová sazba.

Průměrný počet slepic: 4.4 (12 hlasů)

...jako se má bobkový list ke svíčkové. Je důležitý, kvůli plné chuti. Ale v posledku jíte svíčkovou, ne bobkový list.
Ne každý, to je jasné. Někomu musí stačit přežvykovat bobkový list, na svíčkovou nemá.

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

Strukturální historie - Podívejte se na sametovou revoluci očima velké francouzské revoluci. Vždyť je to jak přes kopírák.
Epizodní historie - není důležitá jen pro chuť, je to emocionální vazba. Pro mou rodinu jsou dějiny české legie v Rusku vyprávění dědy. "Chvíli s bílými, chvíli s rudými, chvíli s obyčejnými - chceš přežít a musíš se o to postarat sám."
Mám dojem, že ona epizodní historie je jedním ze zdrojů patriotismu.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

že vědom si všeho toho o čem Vidlák píše, i toho o čem bude psát (neboť jak píše správně "my se v tom prostě ocitneme") kochám se debilně nadějí na úspěch "komunistické" kandidátky na předsedkyni Pirátů.

Akorát bych rád věděl zda tuší kdo to byl Karel Marx, co je to buržoasně kapitalistický systém-režim a jeho nepřekročitelná dogmata, a ví že jsme tu dříve měli jen socialimus v ranném stadiu.

K aktuálnímu tématu : Vyčítají Válkovi chaotismus, já ho chápu : copak je možné obhajovat bez zmatků, vyřčených nesmyslů,, chyb a protimluvů něco co je od začátku podvod, lež, jen tvrdý byznys? Co s tím může dělat ministr? Buď odstoupit, zničit si život, nebo tu hru hrát, ničit životy druhých. Vojtěch tu hru taky nehrál dobře, to jen počáteční důvěra očkovaných mu nahrávala, už se ztrácí, a taky podivná aurteola Babiše jako jeho loutkovodiče, ta taky opadla. Dělá mi dobře že jsem ani k jednomu ani druhému nikdy netrpěl jakoukoli shovívavostí a důvěrou v jakési menší zlo. Válek má zatím šanci mě překvapit.

Průměrný počet slepic: 3.8 (25 hlasů)

Překvapit příjemně - nebo nepříjemně ?

Jestli příjemně, pak zanedlouho ... pokoj jeho duši a světlo věčné ať mu svítí.
(A teď fakt nevím, jestli jsem momentálně pesimista nebo optimista)

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

žít (klidně s covidem), t.j. zruší Vojtěchovu vyhlášku budiž mu věčná sláva.
Víc dobrého od této 14. české vlády neočekávám, vždy jen to horší - nikdy jsem se nezklamal.

Průměrný počet slepic: 4.7 (23 hlasů)

Dokáže totiž vyslovit tři věty , které neobsahují nic než slova (ovšem včetně cizích slov /rozuměj jakoby ze Slovníku cizích slov/). Jsou téměř bez obsahu , marně si posluchači lámou hlavy co tím chtěl básník říct.
Tož ale to asi jen proto, že ještě neslyšeli paní Langsádlovou mluvit o budoucnosti vědy a výzkumu.

Průměrný počet slepic: 4.7 (24 hlasů)