Zemědělský průser v číslech a zajímavostech

Autor

Máme tu nový rok. Rok vysokých cen energií, vysoké inflace, vysokých cen všeho a podle mého také první rok nedostatku. Ať si myslí kdo chce co chce, první a nejdůležitější je vždycky zemědělství, protože nejdřív se musíme najíst. To musíme dělat každý den, nemůže to odkládat narozdíl od nové střechy. Společnost od násilí dělí tři hladové dny. Až potom je možné mít nějakou tu zábavu, civilizaci, lítání na Měsíc a kolonizaci Marsu. A protože henten grýndýl jde přesně opačným směrem, podíváme se na zemědělské novinky pro letošní rok. 

Začnu cenami hnojiv. Už loni jsem několikrát avizoval značné zdražení, které bylo zmírňováno doběhem starých smluv. V praxi se nakonec ukázalo, že většina podzimního hnojení ozimů se ještě podařilo zrealizovat z těchto starých zásob a starých cen. Většina zemědělců dokončila polní práce roku 2021 ještě celkem v pohodě a pokud museli nějaké to hnojivo dokoupit, šlo o zanedbatelné objemy, které se bez problémů pokryly z vysokých výkupních cen za obilí či kukuřici. 

Letos je cenotvorba jednoduchá. Alespoň v našich krajích. Před loňskou cenu dejte jedničku. Pokud stál ledek loni 5.500 Kč/tunu, letos stojí 15.500,- Kč za tunu. Toto astronomické zvýšení cen se týká především dusíku, který se vyrábí poměrně energeticky náročně za pomoci zemního plynu (a velkého množství emisí). Směsná hnojiva se díky tomu zdražila víceméně na dvojnásobek. Ostatní suroviny jako draslík, fosfor, síra a další prvky, to zase tolik nahoru nešlo, tedy prozatím. Ale protože fosfor se dneska nejvíc bere z vysokopecní strusky a z vyzdívek ocelářských konvertorů, tak tam cena stoupne až letos, protože i výroba oceli je energeticky náročná a i tam šly ceny značně nahoru. 

Nejmarkantněji je zvýšení cen vidět na močovině, protože ta obsahuje nejvíc dusíku -  z původních cca 7.000 Kč na tunu vzrostla na cca 25.000,- Kč na tunu.  

Zemědělci zareagovali dvojím způsobem. Zhruba polovina z nich se dozvěděla o této ceně a prostě ji zaplatili, protože měli z čeho, ale sebralo jim to téměř všechny peníze navíc, co měli z loňských dobrých marží. Samozřejmě si nenakoupili na celý příští rok, ale jen na jarní hnojení, aby to nějak doklepali do žní.  Asi deset procent z nich nakoupili ještě i hnojivo pod kukuřice. 

Druhá polovina si řekla MERDE, to se nedá a prostě si neobjednali nic. Doteď. Ceny přece musejí klesnout, tohle je dlouhodobě nereálné. Mají pravdu, je to zcela mimo realitu. Ale protože většina z nich na podzim ještě pohnojila dobře a tak zaseli potravinářské osivo, tak si nakonec budou muset alespoň pro ozimné pšenice hnojivo dokoupit, aby z toho ve žních vůbec něco měli. Tihle si nakonec všichni koupí buďto čistou sypkou negranulovanou močovinu a nebo tekuté hnojivo DAM, protože to v celé té cenové katastrofě vyjde ještě nejlevněji. 

Dneska už to začíná vypadat, že nejchytřejší byli skutečně ti, kteří přešli rovnou na krmné zboží a od začátku se už o žádnou kvalitu nepokoušejí. Jejich pole jsou ještě "prohnojená" z předchozích let, takže kvantita bude. Zrno bude mít sice nižší cenu, ale zároveň jim náklady oproti loňsku vlastně klesnou. K tomu ještě dost jejich kolegů utrácí peníze, aby vyrobili potravinářskou kvalitu, takže cena krmného zboží příliš neklesne. Do žní ještě letos nikdo nezkrachuje. Ale jen čtvrtina zemědělců letos nevyhodila peníze oknem. 

Mimochodem - jeden z největších evropských výrobních závodů na hnojiva v rakouském Linci (a největší konkurent Agrofertu) je zavřený v důsledku vysokých cen. Jeho továrny jsou na prodej. Zájem má náš Andrejko. Ale jedině skoro zadarmo, protože jinak se to nevyplatí. A možná ani nejde o koupi, ale o zničení konkurence. Konečně jednou uvidí Esterajchové, jaké to je, když skoro zadarmo prodají rodinné stříbro a noví majitelé to přivedou z kapitalistických důvodů zu grunde. 

Jediný další konkurent je v Maďarsku. Tam je zase zajímavé, že vlastník této hnojivářské skupiny je jeden z největších odpůrců Orbána. A tak se na něj nevztahují ty nové dobré ceny za plyn, co Orbán vyjednal. Což majitele stojí miliony peněz denně. A protože továrny prodělávají, Orbán je chce znárodnit. Takže až uvidíte před maďarskými volbami spousty demonstrantů s krásnými plakáty profesionálně natištěnými, až uvidíte spousty skandálních odhalení na Orbána, až uvidíte maďarské novináře, co zjistili Orbánovy ofshorové firmy a po volbách se nad tím zavře voda,  tak už víte, kdo je platil.  To víte, přijít o takový pohádkový majetek ve prospěch státu... Pokud Orbán volby vyhraje, tak k tomu znárodnění asi nakonec dojde.

Zemědělci u nás by si měli přát, aby k tomu znárodnění došlo, protože díky tomu si tam v továrně sáhnou na laciný plyn a tamní provoz bude schopen vyrábět za dobrou cenu a bude dělat konkurenci cenám u nás. Pokud Orbán prohraje, tak si pan majitel bude muset vykompenzovat současné náklady za politický boj proti autoritářskému prezidentovi a ze svého to platit nebude. Zaplatí to částečně i naši zemědělci ve vysoké ceně hnojiv. To jen tak na okraj.... 

Samozřejmě tohle se v České televizi nedozvíte. Oni novináři jsou v poslední době neuvěřitelně nevšímaví.  O to všímavější jsou k lidským právům v Rusku a Kazachstánu.

Jediný levný producent hnojiv v dosahu je dneska Rusko... Tedy donedávna - to byste nevěřili - v Itálii zakotvila první loď egyptské močoviny. Slyšeli jste někdy o egyptské produkci hnojiv? Já taky ne. Ani všichni vysocí manažeři hnojiv v naší zemi ne. Ale prostě je to tak - v egyptě umějí vyrobit levnou močovinu.  Tak levnou, že se dá ležérně egyptsky vyrobit, ležérně naložit na loď, zaplatit egyptské armádě, uplatit spoustu tamních hlavounů, zaplatit clo, dovézt do Itálie, znovu zaplatit clo... a ještě být konkurenceschopní. To čumíte co? Bývalá kolonie začíná vozit zboží bývalé velmoci. Tak už jsme daleko. 

Ještě k cenám energií - jedno nedaleké družstvo, které dělá živočišnou výrobu a kde si občas koupím nějaké to prasátko, těm letos stouply ceny za energie asi o tři miliony korun. Což je jejich celý zisk před zdaněním.  Na konci roku 2022 zjistí, že jsou tak moc ve ztrátě,  že minimálně vybijí ty svoje vepříky, ukončí to romantické hraní si na skutečné zemědělce se vztahem k půdě a začnou dělat to co ostatní - drancovat. Případně se k tomu drancování neodhodlají a o rok později zkrachují a jejich pozemky si koupí ten největší drancíř v okolí, protože ten je napojený na velký kapitál a bude na to mít. Ne, není to Agrofert. 

Další zajímavou kapitolou je nafta. Ta se prodává s marží cca 40 halířů na litr. Zhruba 2% z ceny. To byl běžný stav. Za těchto podmínek se to dalo obchodovat. Vůbec paliva jsou problematický artikl. Sice mají vysokou obrátkovost, ale mají nízkou marži a jsou v tom obrovské objemy peněz. Díky spotřební dani pro stát se paliva skoro vůbec neobchodují na nějakou delší splatnost, obchodník dokonce za palivo platí dopředu. Občas se dá zaspekulovat na růst či pokles ceny. Z obchodnického hlediska je proto nejlepší pozvolný setrvalý růst ceny, protože pokud máte dost peněz, nakoupíte včas levněji a prodáte dráž. Z 2% marže pak někdy uděláte i 5%. Ale v konečném důsledku jsou všechny tyto spekulace hra s nulovým součtem. Nakonec zase proděláte při poklesu ceny. Když to pak spočítáte, jste pořád na těch 2% marže. 

Jenže... když musíte palivo koupit dopředu, tak někde musíte vzít peníze. Dokud jsou nízké úrokové sazby, nic se neděje. Ale při dnešních sazbách centrální banky se s marží pomalu dostáváte pod úroveň úroků. Pokud neprodáte naftu v tom samém měsíci, co jste ji koupili, takřka vždycky na ní proděláváte. Nakonec je to dopadlo tak, že nafta je dneska univerzální platidlo zemědělcům. I bez marže. Pokud dneska zemědělec prodává úrodu, zcela určitě dostane na prvním místě nabídku relativně levné nafty. 

V oboru agrochemií se ceny zvedly o 5%. Což je na agrochemie strašně vysoké číslo. Různé pesticidy, herbicidy, fungicidy, přípravky proti hmyzu a jiným cizopasníkům jsou tak trochu léčiva. Nejdražší je postavit tu linku. Produkce  je pak už skoro čistý zisk. Energie v cenotvorbě hrají spíše menší roli. A protože se s těmi přípravky zachází tak nějak lékařsky - malou lahvičku naředíte do velkého množství vody, tak to pětiprocentní zdražení je docela citelné. 

Zároveň se tak nějak potichu stalo, že Čína loni skoupila skoro všechny světové kapacity na výrobu pesticidů. Naši pravdomluvní novináři si toho samozřejmě vůbec nevšimli. Měli tolik práce s Běloruskem, že jim úplně unikly čínské rejdy na našem dvorku. Kromě toho pesticidy jsou fůůůj, tak ať si je Číňani vezmou. My je nepotřebujeme. Co na tom, že úrodu sežerou brouci.   Nevědí, že za rok až dva - až Číňan překlopí výrobu základní mateřské suroviny na svoje území, tak už Žluťáci nebudou potřebovat dělat žádný silový nátlak. Prostě jen nebudou pesticidy. Tak jako za covidu nebyly roušky...

Nebudou muset nikam posílat vojáky ani hrozit bojkotem výrobků. Prostě v té dané zemi nechají namnožit cizopasníky v zemědělství  a ti se postarají o všechno. Co měsíc, to 20% tamní úrody. Doporučuju proto od roku 2025 všem Vystrčilům, aby jezdili na Taiwan jen v červnu a do září aby se vztahy zase normalizovaly. Jinak budou fakt problémy. Však si pamatujeme, kolik stála rouška před covidem a kolik stála potom. Takže jeden Zastrčil pojede na Taiwan a zaplatí to zemědělci stoprocentním nárůstem cen pesticidů. Těm to stát vykompenzuje podobně nouzovým stavem jako za covidu, NKÚ pak za rok upozorní, kolik miliard peněz to stálo... a tím to skončí, protože nebude na výběr. 

Jo hoši, vy si někteří myslíte, že se tu odehrává nějaké spiknutí elit... hovno spiknutí.  To jsou jen neuvěřitelné důsledky třiceti krátkozrakých let a hromady idiotů na vysokých postech. Vy prostě jen nedokážete uvěřit tomu, jaká hovada nás posledních třicet let vedou. Díváte se na důsledek splaskávání té největší západní bubliny všech dob - že lidi nemusí být chytří, protože to za ně vyřeší neviditelná ruka trhu. Země která vše svěří trhu, ta si může dovolit mít za premiéra idiota. Díky Vašíku Klausů - i ty na tomhle stavu máš svůj podíl. Ty jsi tuhle bublinu u nás nafukoval jako první. Co trh dělá, to dobře dělá a vláda díky tomu může být jeden debil vedle druhého... 

A po třiceti letech se prostě se všechno dělá v Číně a všechny suroviny se berou v Rusku. To je celé. Den za dnem o nás rozhodují více a více Rusové s Číňany a jeden taiwanský Vystrčil nadělá takové škody, že si to ještě neumíme ani představit. Vlastně je dobře, že tam jel loni a ne až za dva roky. To by nás bolelo sakra víc. Ale doporučuju, pokud by chtěl zase nějaký politický blázen chtěl jet na Taiwan dělat hrdinu, tak bude lepší najmout ukrajinskou mafii a nechat ho zastřelit. Ty ztráty budou totiž astronomické a Fiala tvrdil, že musíme šetřit. Měli by se nad tím na vládě zamyslet a Číňana začít nasírat, až tu budeme mít zpátky veškerý průmysl a soběstačné zemědělství.

Pamatujete, jak nám před covidem říkali, že Čína se nás netýká, protože pro nás nedělají nic strategického a naše obchody jsou napojeny na EU a Německo? A pamatujete, jak nám pak za covidu Číňan ukázal, že se dá vydělat i na takové hovadině jako je výtěrový test nebo respirátor? Že nás dokáže položit i na zcela obyčejných a výrobně jednoduchých položkách? Oni tam v Pekingu ve vládě bohužel blbí nejsou. Oni si trh nechali jako dobrého sluhu, ale rozhodně ho nevzývají. Sice to hlavní, co nám dodávají, jsou levné šunty, ale kromě nich nám dodávají ty nejvíc strategické věci - mikročipy, zdravotnický materiál... a teď to budou i pesticidy. 

Spolukoaličníci mají ještě příliš malou představivost, co všechno nám Sitting Ping může udělat a nemusí kvůli tomu mobilizovat ani tamní městskou policii. O novinářích ani nemluvím... Ti budou za pár let adorovat Čínu nebo budou úpět v tamních převýchovných táborech. Teď také všichni opět s údivem zjistili, že polovina světových zásob potravin je v Číně... inu nečetli Kydy.  Ale ani já si nedovedl představit, že si žluťáci takhle pospíší. 

Představte si, že za dva roky tu fakt začínáme mít hlad, fakt máme nedostatek všeho, ceny jsou nepředstavitelné, úrodu právě sežrali rýhonosci, v Praze hoří vládní budovy a auta, Fiala visí na kandelábru a do toho nabízí Čína skvělý obchod - dodávku všeho potřebného za takovou maličkost -  podpis nové smlouvy o přátelství a s tajným dodatkem - pozavírat všechny ty novinářské štváče...  a Vystrčila s Pavkem Novotným a oběma Koláři dodat v dárkovém balení na adresu: Zakázané město, Peking... jo, dneska už zcela představitelná budoucnost.  

Je to vůbec hezké - Rus nás drží pod krkem díky plynu, Číňan nás drží pod krkem přes spotřební zboží a průmysl a oba dohromady nás budou držet pod krkem přes zemědělství. Rus dělá do hnojiv, Číňan do agrochemie.  Každý pěkně ve svém oboru. A co s tím můžou naši demokrati udělat? Nic.  Můžou mě maximálně tahat po soudech  za to, že jsem to řekl nahlas. Ale i kdyby to udělali, i kdyby mě umlčeli, stejně to nic nezmění na tom, že jdeme do Brusele.  Jestli to takhle půjde dál, tak se brzy všichni naučíme, že demokracie se nenajíme a láska k Evropským hodnotám nás nezahřeje.  A bez těch hnusných chemických sajrajtů, co se hážou na pole a stříká se jimi pšenice, si to žrádlo fakt nevypěstujeme. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (250 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Dejme si veci na najnizsiho spolecneho jmenovatele, jak rikaval zahadne zmizely matematik Kechlibar : A tim je to, ze bud se nasmerujeme k "finlandizaci" vice nebo mene bolestivou cestou. Amici budou zachranovat v prvni rade sami sebe a nebudou mit kapacitu a ani vuli nas doslova zivit. Ale ten zcela nejnizsi spolecny jmenovatel vyjadril uz soudruh Stalin, kdyz mu hlasili ze papez protestuje proti porusovani lidskych prav v SSSR. "Kolikze to ma ten papez divizi ?" zeptal se na to Josif Vissarionovic...

Průměrný počet slepic: 4.7 (46 hlasů)

In reply to by hulvath (neověřeno)

Trvalý odkaz

Který AA team SV plně podepisuje!

Zkoumáni našich briliantnich AA vědců ve směru nového fenoménu CHUCPE ,kteři zpozorovali jako prvni navazujici tzv FENOMÉN LUMIKŮ,ženoucich se za tzv

"Źeleznym udělem" budeme uvádět v dalšsich doposud nevidaných komentech vesnické HUSIČKY a vy tomu dejte klidně jednu slepici za druhou až do doby kdy uvidite s pomoci vlády fialové okurky ve vleku za piráty ,kteři maji zločiny hned v názvu a byli za to námi zvoleni VŠECHNY SVATÉ eeee aaaa !
NO NI?

Průměrný počet slepic: 2.5 (37 hlasů)

Entropie je v teorii informace definována jako logaritmus počtu uspořádání, která vyhovují nějakému specifickému rozpoznatelnému kritériu. Je-li tímto kritériem přítomnost n bitů, pak počet možných uspořádání je 2 na n, a entropie je logaritmus tohoto čísla. Teorie by tedy prejudikovala, že když vezmeme písmena tohoto zde co ANNA vyplodila a zamícháme je, s velkou jistotou dostaneme naprostý nesmysl. Předpokládejme, že písmenka budeme prohazovat pěkně po jednom. Text bude postupně ztrácet koherenci – bude stále hůře čitelný. Postupně se z písmenek stane jen kupa symbolů bez významu. Existuje tolik smysl postrádajících kombinací, že nakonec získáme z písmen pouze nesmysly. Jenže - Annina souvětí jsou nekoherentní už od samotného jejich napsání, t.j. nelze zvýšit už míru jejich entropie ! To je na Nobelovu cenu !!

Průměrný počet slepic: 4.5 (43 hlasů)

Rád to všecko udělám a do číny osobně dodám!
Budu k tomu potřebovat jenom pár maličkostí a trochu času. Ale ten čas, v podobě čím dál nasranějších lidí, stejně pracuje pro mě. :D

Průměrný počet slepic: 3 (14 hlasů)

když to uděláte začnete se v tomto případě blížit ke genialitě z té druhé strany - ANNku nekombinovat prosím :-)

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

In reply to by kejko (neověřeno)

Trvalý odkaz

a bude možná v ramci zachováni koryt gangu 5, rozdávat marihuanové koláčky,on zemědělstvi prý rozumi a PNZ nenávidi !

Je to prý advokát a bude zastupovat genitálně všechny ,kte4i kvůli jeho "zelného údělu" vykroči v celych marškumpačkách do exekuci vadného zákona,který beze změny režimu nepůjde NIKDY opravit!

Zatím bez slepic

In reply to by hulvath (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kterè si stěžuji na nedostaten vzděláni z tzv PRVNI PRIORITE ze 6 učrených k ovldáni nejen domorodců,ale i pirátů celého světa,kdy se na ni vozi ti polovzdělanci nejen z "gryndýlu"a infikuji svým malým nevzdělaným smradem (a dredem podoby C 19 )toho bacila svého "precedy"celou Společnost lumiků,kteři pak nevědi co učiniti a i když nyni už i musi vidt a vi,kdo tu nemoc způsobil (viz předchozi článek,kde je odkaz v američtiné),nejsou ty pirátiska schopny navrhnout je všechny postavit před novy NORIMBERSKY soud včetně těch,kteři je za "ten tzv vyzkum"zaplatili z peněz ,pry určených na náš úděl hladu a nouze a odstraněni všech peněz z našich už dávno prázdných kapes a holýych dlani,kde neni už ani chlup!
Vpřed k digitáwlnimu koncentráku "mimisterstva pravdy a EK komise EU" prdlamentu!
Staline vše odpuštěno a prosim podivej se na jideni listek změny režimu co tam stoji a porad bezradným lumikům,které ve formě KSČM zavedla a vede dál jejich verchuška do propasti zapomněni!
No ni?

Prý ti piráti ani nehodlaji tyto "vědce",kteři si dali zaplatit za vyyýrobu viru,ten totiž nikdy v přirodě neexistoval k odstřelu protiletadlovými kulomety jako to dělaji v Severni koreji!

Průměrný počet slepic: 2 (24 hlasů)

Navic upozornuje,že těm zlym lidem,kteři nuti a budou dale nutit vydiránim a propouštěnim z práce k !opicháni" pokusnymi sračkami,bez jakékoliv záruky nejde vůbec o naše zdravi,ale o to,aby zlomili jakýkoli odpor k režimu kapitalismu bez přivlastků vycházejiciho z gangsterismu a aby poslušni lumici závodili kdo z nich prvni spadne mrtvy do propasti jak to lumici dělaji hromadně !

Důkazem je,že EU a jeho politbyro EK zakázalo opravdovou vakcinu SPUTNIK V vyzkoušenou v praxi a to jenom proto,že prý blizký přibuzný předsedkyně zvolené jen 7 hlasy je zaměstnán u BIGFARMY a ta je ted ped soudem za podvody !
Fuj ,fuj ,fuj to je hnůj!

Průměrný počet slepic: 3.4 (22 hlasů)

Zlomit odpor bude jen část pravdy. Na Odysee je přeložené video, kde na základě přístupných dat dovozují, že se jedná o obrovský experiment ... a hlavní hráči hrají synchronně. Možná i proto je účast někoho dalšího krajně nežádoucí.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/tohle-nemuze-byt-nahoda-experti-odh…

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

Neni divu,že ten čert Putin vitězi na celch arách a z té nami "oblibené"EU nic nezbude jeji EK hrozi totaaalni škoda a karambol nevidaných rozměr.Ďoura to zalepi navic celoevropskou cenzurou,aby to nebylo videt to lejno...e ANO Babuš?

Průměrný počet slepic: 3.2 (19 hlasů)

„Víte, co jsou to lumíci, paní Anno?
Lumíci jsou dílem motýli, dílem brouci, podle zrovna stadia vývinu, a ti trpí sebevražedným komplexem, který spočívá v tom, že se vrhají do moře. A tam utonou, protože neumí plavat.“

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

Lumici jsou hlodavci, 7 až15 cm dlouzi.Co prý bylo pozorováno vrhaji se z útesu v Norsku,co je prý projevem šilenststvi..

Proto je tu METAFORA v souvislosti s lidmi,kteři projevuji nekritický názor protože je to "všeobecné",ale vede to k nebezpeči nebo to má fatálni následky.
Tyto šilence neni nikdo schopen zasrtavit, brouku!
Co vy na to?

Průměrný počet slepic: 3.2 (13 hlasů)

Zvolit nick jako "Zoolog" a pak zařadit lumíky do říše hmyzu již není chucpe (dokonce ani alegorie), nýbrž osobní intelektuální kolaps!!!

Zatím bez slepic

A tak uz viem, odkial vietor fuka ... KSB ... ucte sa, bo inak bude blbi, a ked budete blbi, budete hladni ... a dobre vam tak ... citajte tluste knihy, pochopte politiku, co na tom, ze vam neostane cas na zivot, ani na tu blbu vyrobu zradla, bo politika panska hra, a kto ju nepochopi, toho ne skoda ...

Průměrný počet slepic: 3.4 (8 hlasů)

Teda... Musím říct, že mi dělá docela problém vaše myšlenkové pochody vysledov at, natož pak udržet...

Průměrný počet slepic: 2.8 (6 hlasů)

Hele, buďto pište všeobecně srozumitelně, nebo nepište vůbec! Takhle jenom zabíráte místo na úložišti serveru a to je NEEKOLOGICKÉ.
Zelenině zdar, já.

Průměrný počet slepic: 3.4 (11 hlasů)

Bývaji to obyejně zabejčeni "jednozávitnici" tahajici svoje prázdné lebky do propasti a ty lebky následuji svého fujera potažmo nového neomarxistického Hitlera

Nijak mě to nevzrušuje ,mohu se zeptat zda jste v oddile kavárenských povalečů,křiklounů obdoby SA oddilů hnědých košil a tak to začalo a skončilo MILIONY MRTVOL,taky se doslova nikdo nebránil .Budete opravdu volat brzy Sieg heil?
ZELENINA to jak jsem tomu rozuměla je "zelný úděl" ,kryci název pro znova začinajici fašismus?
To prý je neoddiskutovatelné!

Průměrný počet slepic: 2 (6 hlasů)

In reply to by hulvath (neověřeno)

Trvalý odkaz

Našeho skvě0plého posledniho marxisty,ktery má dokonce vlastni TV.pana doktora Skály Já to nemohu udělat nebot jsem známa jako barevnyý pes.poslala jsem totiž našeho investigativce z AA teamu zatelefonovat na jeden krajský výbor KSČM,aby od něho ziskall telefonni čislo.

On doktor toti touži po tom ,aby se našel někdo kdo mu poradi co dělat,ale zase byli u moci.
Oni tamni lumici se chtěji jenom bavit a slyšet jak se pusinkoval s Fidelem a dohazoval mu šsavnaté soudružky.

No jak investigativec dopadl je ostuda!Ten sodruh mu řekl,že cislo má a nedá,ale musi se zeptat zda ho me Společnosti voličů dát a to udělá,a hoprý potká na chodbě(Odtamtud tu skálu vyhoddili)!
Ten investigativec se začáfal chechtat a ten vysoce postavený komunista se nervov polozil i s telefonem!
Ten doktor m na www.stripkyze sveta.cz simultánku,kde dává na tu historii,je historik odpovědi ,ale nesmi řici žadný nvrh na npravu.urazil by prý to děvčatko "přecedu"nesmi naštvata mohla ho, zaslužilého člena strany z ni vyloučit uplně!
Kdyby se našel tady odvážlivec,který by tam do tè jeho TV dal dotaz zda ješte hledá sympatizanty připadně voličea řekl by mu ,že tady ja husička ho strašne pomlouvám, at tu jde s tim marxismem,aby nás jim zachránil ped "zelným údelem" a vysvětlil nam to jak je KSČM pokroku zběsile kráči vped ,to by byla báštá i sranda!
Kdo se tam zeptá,ale tajně a hezky seriozně.On je sice členem strany,tam musi jako lumik držet pusu,ale my tu jsme SV a tady káždy pise jak mu zobák narostl a on je taky našim členem,proto mu nic nemusi bránit.
Co vy na to válenici,chcete progresss, nebo se dále obejdete,co,je to prý taky špásista!?

Průměrný počet slepic: 2.6 (28 hlasů)

husito, když nedokážeš ani po několika upozorněních psát jako bílý evropan - nechceš jít na nějakou večerní školu, doučování?
Nebo radši jít do piče? Odjebat sa odtialto preč?

Průměrný počet slepic: 3.8 (26 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bude to asi ten co mi tu demoluje klábostnici,ďělá mi tu prý "moje chyby" (metoda chucpe)a pak mě za ně buzeruje a neni schopen diskutovat k věci!

Takovi tu bouraji diskusi ,zvou k sobě do kuchyně a sami nám všem škodi, jejich komenty sprostáků jsou nám potřebné jako z kozi piče ruksak!
No ni?

Průměrný počet slepic: 2.9 (24 hlasů)

Jediný, kdo tu bourá diskusi flastrama o hovně, jsi ty. Nauč se psát jak běloch a ne jako ostravsky morgoš.
Užitečná jsi tady asi tolik, co z té tvojí kozí piče patróntaška.

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

O kousek niž si stěžuješ plačky na režim a tady chces,aby jsi nebyl sám husita?Radši napiš o kolik budeš platit vic zalohy na elektriku a plyn!

Mnoho lidu dostalo platit prý 50% navic a na konci roku budou ještě prý hafo doplácet!Nepatřiš ty mezi ty,kteři dostanou od režimu přes hubu a čim vic to je rána , tim vice lezou svým zastupcum do zadku!?

Jestli to je tak,že ti z dupy režimu čouhaji jen polobotky,tak tě musel v mládi do tvoji kebule kopnout přinejmenšim kůň.
Jak tu přiště napišeš tak tu dej data,kolik zarobiš a kolik platiš zalohy na plyn a eletriku a dalši sračky co?
Ostatni ti daji za to slepice a napiši ti,i,že jsi dobrý kokot!

Průměrný počet slepic: 2.9 (16 hlasů)

husirita = husí řiť!
Zhruba neco podobného z tebe leze. Ze slépek kuřince a z tebe husince.

Průměrný počet slepic: 2.8 (4 hlasů)

Dík za připomenutí.

Co to je " KSH" ?

Průměrný počet slepic: 2 (3 hlasů)

Konzervativní a sociální hnutí...

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)

Všichni vidite,že KDU ČSL je napojeno na Lanssmanschaft,který pry nyni uspořada sjezd revanschistů na pozváni gangu 5 a ti jak známo chtěji znou ukrást Sudetenland!

Křestane nemaji koho volit a tak jim dávaji hlasy tj dalši odhaleni metody ohlupováni davů CHUCPE!
Každý kdo bude chtit přište vyhrát volby bude muset hledat spojence.
SPD Okamůra sice měl v programu Změnu systému,ale pak se ukázala jeho slabina malá vzdělanost!

NEVĚDĚL a nevi doposud na co ten režim změnit a když to tu vidi (viz předchozi članek) tak to ignoruje.
Zlé jazyky tvrdi,že v parlamentu chce dělat jen táborového řečnika a měl zůstat radši u kariery japonského popeláře nebot děla z hnuti SPD misto politického ,projekt finančni a to je málo!

ODMITA tak dalsi voliče nechce posilit svůj nedostatečný program posilit o PNZ a nechce většinu ve Sněmovně.
Nejde se k němu dovolat ,nebot tomu bráni jeho zabejčená sekretá4ka,aby proboha nezvitězil ve volbách hlasy ze Společnosti Voličů SV.
Proto si SV může brzy dát inzerát,že hledá skutečné dvě až tri formace ,kterè si daji Program Narodni zachrany PNZ do syých bobkovýsych listů a tak oslavi plným plynem ÚS soudce Rychetského,který chce SOLIDARITU a bude pak teprve správný frmol!

Průměrný počet slepic: 2.8 (6 hlasů)

Všichni vidite,že KDU ČSL je napojeno na Lanssmanschaft,který pry nyni uspořada sjezd revanschistů na pozváni gangu 5 a ti jak známo chtěji znou ukrást Sudetenland!

Křestane nemaji koho volit a tak jim dávaji hlasy tj dalši odhaleni metody ohlupováni davů CHUCPE!
Každý kdo bude chtit přište vyhrát volby bude muset hledat spojence.
SPD Okamůra sice měl v programu Změnu systému,ale pak se ukázala jeho slabina malá vzdělanost!

NEVĚDĚL a nevi doposud na co ten režim změnit a když to tu vidi (viz předchozi članek) tak to ignoruje.
Zlé jazyky tvrdi,že v parlamentu chce dělat jen táborového řečnika a měl zůstat radši u kariery japonského popeláře nebot děla z hnuti SPD misto politického ,projekt finančni a to je málo!

ODMITA tak dalsi voliče nechce posilit svůj nedostatečný program posilit o PNZ a nechce většinu ve Sněmovně.
Nejde se k němu dovolat ,nebot tomu bráni jeho zabejčená sekretá4ka,aby proboha nezvitězil ve volbách hlasy ze Společnosti Voličů SV.
Proto si SV může brzy dát inzerát,že hledá skutečné dvě až tri formace ,kterè si daji Program Narodni zachrany PNZ do syých bobkovýsych listů a tak oslavi plným plynem ÚS soudce Rychetského,který chce SOLIDARITU a bude pak teprve správný frmol!

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Vyčichlé , bigotní, pokrytecké...
Snad jen v obdobích nějakého významného celospolečenského přerodu by mohli být nebezpeční, ale asi jen svým rozžvatláváním problémů, viz zdejší exot.
Dát jim po povedeném převratu někde dvě energeticky soběstačné fary a tři volky a dvě krávy plus půl hektaru...to by je snad uspokojilo.

Průměrný počet slepic: 2.7 (3 hlasů)

Žádné Narodni sjednoceni neni potřeba nýbrž už to hoři a bude brzy plně aktuálni tj SOLIDARITA s PNZ s tim co je tam sepsáno tj

1 Změna systému na takový,který nebude krást dvě třetiny plátů
2.Zabezpeačeni Občanské přime demokracie ihned,která bude MUSET mit nějakou formu kontroly všemi volici ,nami zvolených zastupců a to dnem i noci!
3.Okamžité zabiti 32 let trvajiciho EMBaARGA na Zákon o referendu a jeho nahrazeni jinaym daleko levnějšim a jednodusim mechanizmem!
4.Zajištěni celorepublikoové informačni veřjnoprávni TV typu OBČAN a navrh financovni téchto avantgardnich změn1

Atd 1 Kdo to dovede může dát vlastni návrh dalšich bodů a formulaci tu zdiskutuje,pokud budete chtit,pokud ne tak jednoduse ne a budete se péct a mnozi se půjdou opalovat na rozptylovou loučku!
Na př pani Konečná KSČM chtěla dat do PNZ bod 6 ,psala to kdesi pod skalou (PRY )

Okamžitě se starat o to jak se tbavit viru C19,ale nechce se nám tu ozvat a na dotazy ,kde je odpovidji jeji "úřednici"mlčenim !a
Mám dojem,že ji dokonce nedali na stůl ani telefon a to "děvatko"se mota a nevi,že k návratu do Sněmovny potřebuje voliče a prýs si ti komnnsisti snad chtěji vystači sami.
No právě u těch KSČM havaristů je patrné jak "vedouci Lumik" je zavedl do propasti zapomenuti a dalši sešup nikdo z nich nechce ZASTAVI!
Nu což,když KSČm voliči pohrda tak to asi chtěji prodat 71 lukrativnich nemovitosti a snad uprchnout s pytlem pen3z přes rameno do nějak banánov republiky ,nebo co?
Nae ivestigativni činnost proto byla prozatim zastavena,at sai dělaji dál co chtěji a dal na svoje sympatizanty a volie zpupně kašlou,dokud se tu Neobjevi li se jejich posledni marxista doktor Skaala budou tak jedině v zadnici kapitalistů vzpominat na časy,kdy jich byly miliony!
NO NI?

Zatím bez slepic

In reply to by hulvath (neověřeno)

Trvalý odkaz

za Stalina se už mluvilo o lidských právech?

Průměrný počet slepic: 1.7 (6 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale byla.
Na práci, na bydlení, na zdraví, na studium... málo? Co bychom za ně dali dnes.

Průměrný počet slepic: 4 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

v dnešním slova smyslu ještě neexistovala, ale to je jedno, protože papež prostě ty divize neměl.

Průměrný počet slepic: 4.2 (21 hlas)

... protoze to s budovanim statu jako sve osobni zalezitosti myslel vazne. Na rozdil od nasich dnesnich politiku. Jedna prihoda : V lete 1945 k nemu prisel ocividne dobre naladeny generalplukovnik podat hlaseni. Kdyz skoncil, nemel se k odchodu. Soudruhu Staline, mel bych prosbu. Zakazuji mi vyvezt z Nemecka valecnou korist. Bylo by mozne mi to povolit ? Bylo by to mozne. Predlozte seznam. Tady je, vytahl chlap hned z kapsy papir. Vrchni velitel ho vzal a pripsal pod nej : Vydejte jeho harampadi soudruhu plukovnikovi. J.V. Stalin. Prominte, soudruhu Staline, je tam chyba, ja jsem generalplukovnik. Ne, tam je vsechno spravne, soudruhu plukovniku...

Průměrný počet slepic: 3.6 (44 hlasů)

Ty vole, on se fakt najde pitomec, který tyhle ruské zkazky dnes bere vážně? Já také viděl film, ve kterém tenhle dobytek osobně velel útoku na Berlín ... a taky Mrazíka.

Průměrný počet slepic: 2.6 (41 hlas)

"Ty vole" :) , pokud máš na krku i se svým Guru Kartousem tu kouli na něco více než jen na odkládání klobouku, tak by tě mělo varovat kolik pozitivních ohlasů - zde slepic, ta "skazka" má. Co to znamená ? Je to signál naprostého vnitřního zoufalství lidí nad současnou decizní sférou - politiky. Lidé se už upínají na jakékoliv příklady které konvenují se smyslem pro pravdu a spravedlnost. A to že jim konvenuje takovýto stalinský příklad - to by mělo být pro tebe a tvé šéfy velikou červenou kontrolkou, která se rozsvítila na kontrolním panelu. Vy budete reagovat primitivně - zkusíte ji vypnout, nebo alespoň ignorovat. Vypínači varovných kontrolek někdy unikli, dějiny nejsou spravedlivé - ale někdy dopadli i velice špatně...

Průměrný počet slepic: 4.6 (32 hlasů)

To nam tak citala ucitelka fyziky v osmej triede, jak padol rezim, pravdu o Cernobylu ... hlasenie nadriadenym - blika nam prva kontrolka - tak ju vypnite a podkurte - blika nam druha kontrolka - tak ju vypnite, test pokracuje - blika nam tretia kontrolka ... stvrta tam uz vraj nebola ...

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)

Tak jo, budem na mrazika a zkazky o Stalinovi verit, ju?

mrk, mrk ...

Průměrný počet slepic: 3 (6 hlasů)

Jsou věci, které lze Stalinovi připsat k dobru. Třeba likvidaci trockistů.

Průměrný počet slepic: 4.7 (24 hlasů)

In reply to by topi80 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hmm. Škoda že Stalin nedožil dnešních dnů. V EP by se pro něj taky nějaká práce našla...

Průměrný počet slepic: 3.9 (19 hlasů)

In reply to by topi80 (neověřeno)

Trvalý odkaz

V Bruselu se jejich potomci přemnožili. A teď nás vedou do Brusele.

Průměrný počet slepic: 4.2 (26 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Socialismus jako fašismus, že?

Fanscinuje mě ta neustále opakovaná hloupost.

Průměrný počet slepic: 1.8 (9 hlasů)

In reply to by topi80 (neověřeno)

Trvalý odkaz

A taky komunistu, socialistu, liberalu, pravicaku, levicaku, opicaku, anarchistu, monarchistu, polaku, ukrajincu, rusu, nemcu, kazachu, litevcu, estoncu, a jinych nahodnych kolemjdoucich ... kdo zabiji vsechny, u toho si kazdy muze najit neco pozitivniho, ze?

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

Teda jestli věříš na Mrazíka, tak jsi ... (trochu zpožděnej).

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

Stejně tak s rušením zbylých pojistek zbytků právního státu.
Znal jsem jednoho kotelníka z našeho bývalého podniku. Nainstalovali mu do kotelny nový 450kW kotel s moderní elektronickou automatikou.
Sralo ho, že furt musí chodit mačkat potvrzovací tlačítko od blikající červené výstražné kontrolky, co signalizovala hromadění plynu v kotli, netěsnícím ventilem a ještě před spuštěním ventilátoru hořáku. Po zmáčknutí toho tlačítka se automaticky spustil ventilátor a kotel před zapálením hořáku odvětral.
"To je prej u této moderní elektroniky normální, že to reaguje na každý prd", říkával. Nakonec z té kontrolky vytáhl žárovičku a kotvu poruchového relátka zablokoval sirkou. A měl klid.
A pak jsme jeden den přijeli do práce, čelní zeď aj s vraty kotelny, ležela asi tři metry před kotelnou, nový kotel sám vypadal, asi jak rozpáraná plechovka olejovek, hořák s ventilátorem zaražený ve stropě a kotelník nebyl k nalezení.
Nakonec ho našli, posraného a pochcaného strachy, zalezlého v koutě jednoho skladu materiálu, kam chodíval chrápat. Prostě kvůli zablokované automatice (ty zpropadený "kontrolky") se jednoho dne, nahromadilo toho plynu v kotli nějak víc (údajně selhával ten uzavírací ventil), tlačítko nikdo nezmáčkl, kotel neodvětral, udělalo to při zajiskření zapalovače hořáku "PUF" - a kotel za třičtvrti mega v prdeli. Dalšího asi půl mega škoda na kotelně. A protože to bylo v únoru, tak celý další měsíc asi tak 150 lidí mrzlo v práci. Než opravili kotelnu a mohli znova spustit ten starý kotel, co ho předtím odstavili jako záložní.
Z toho plyne poučení, že hlídání jakýchkoliv kontrolek čehokoliv, rozhodně není dobré svěřovat líným blbům.

Průměrný počet slepic: 4.7 (29 hlasů)

Targusi : za vlády Stalina byla ve Svazu v platnosti takzvaná Stalinská ústava (z r.1936), která všechna práva dnes uznávaná jako "základní lidská práva" v kodifikované normě obsahovala.
Stejná jsou i v naší Ústavě.
V odkazu je najdete na stránkách 207-210 Stalinské ústavy.
https://is.muni.cz/elportal/estud/praf/js09/dejiny/web/prameny/10/Zakla…
Každá země je oprávněna za zákonem daných podmínek lidská práva porušovat. Výjimkou je právo na život, které je ve většině zemí absolutní. Bohužel.
Lidská práva mají mnohem staší historii a v rámci evropy se za jejich první moderní kodifikovanou normu bere Magna charta z roku 1215 našeho letopočtu.

Průměrný počet slepic: 4.6 (17 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

povolených pohlaví?
Kolik "prajtpadád" bylo uspořádáno na Rudém náměstí?
Kolik soudruhů mělo v prdelích nastrkána paví brka?

Průměrný počet slepic: 4.3 (22 hlasů)

Źádné, žádní. Gender, Prague Pride (právo exhibovat) ani paví brka v prdeli totiž mezi základní lidská práva nepatří.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)