Minulý týden jsem psal několik textů o tom, jak náš úpadek stále zrychluje, přehoupává se přes okraj propasti a je stále menší šance to zastavit. Za pár dní uvidíme, jak moje teze fungují v praxi, protože se bude schvalovat státní rozpočet se schodkem 310 miliard a já bych se skoro vsadil, že ho prezident nebude chtít podepsat. Ano, já vím, že Stanjura si čísla vycucával z prstu. Já vím, že Schillerová teď udělala, co mohla, aby ten bordel dala trochu dohromady, ale ten třistamiliardový schodek je prostě symptom.
Ať dělají, co dělají, průmysl už negeneruje zisky (nebo alespoň ne pro Českou republiku) a cenných papírů se nenažereš. Nezmění na tom nic ani kvikot majnstrýmových mééédií, jak skvěle vítězíme nad Ruskem, ale pokud se okamžitě nevyzbrojíme, tak Rusko zaútočí na NATO. Nezmění na tom nic ani oslavné články o obnovitelných zdrojích a elektromobilitě, ani stále masivnější dotace, kterými se celý ten grýndýlový nesmysl stále tlačí dopředu. Schodek je prostě schodek a říká nám, že posledních třicet let udržujeme iluzi o blahobytu na dluh.
A tak s novou vládou samozřejmě schodek není nižší, ale vyšší… myslete politicky, Halík! Trumpovi také zadlužení stále zrychluje, protože musí platit úroky po svém předchůdci a mohl i s Elonem Muskem dělat, co chtěl. Škrtali, nacházeli chyby, zařízli USAID… a nakonec navýšili rozpočet Pentagonu tak moc, že to zvonku vyzerá, že se chtějí ještě rychle vyzbrojit, aby mohli své věřitele prostě zabít a ne jim vracet dluhy.
Ano, státní rozpočet je realistický, odpovídá situaci, jen překračuje zákonná kritéria a stane se dalším střetem mezi premiérem a prezidentem. Záminka pro nepodepsání je vlastně dokonalá a Milion chlívek na něco takového vysloveně čeká. Ale jestli to Petr Pavel hladce podepíše, tak alespoň víme, proč Andrej nechtěl eskalovat konflikt.
Nicméně… rozpočtové provizorium státu svědčí – utrácí se méně, rozpočet je za leden v přebytku… abychom nezjistili, že nejlepší je nedělat nic a nepouštět k penězům žádné politiky…
A ještě jednu věc mám na srdci… Andrej Babiš napsal dopis unijním šéfům. Costovi a Leyenové. Píše tam o příliš vysokých cenách emisních povolenek, nekonkurenceschopné energetice a tak dál. Hezky ten dopis napsal. Vyjmenovává v něm nejpalčivější problémy, ve kterých se Evropa nachází. Ale pořád jede ve stejném módu jako všichni. Oxid uhličitý je stále nepřítel, proti kterému je třeba bojovat. Nesnaží se jim vysvětlit, že je to celé koncepčně blbě, jen navrhuje dílčí zlepšení.
Andrej tam v dopisu má i posílení surovinové nezávislosti EU, podporu těžby a zpracování kritických surovin v Evropě a ochranu před nekalou konkurencí ze třetích zemí…. Pravda pravdoucí.
Akorát, zrovna teď jsme jednu takovou těžbu černého uhlí ukončili a co hůř – hodláme ty tři miliardy tun uhlí pod zemí zaplavit vodou. Nebudeme udržovat doly alespoň zakonzervované, protože se to nejspíš brzy bude hodit. Děláme totéž, co dělají zelení Khmérové v Německu. Ti také pro jistotu odstřelili chladící věže atomových elektráren, aby se fakt nedaly použít.
K čemu pak jsou ty kecy v dopise o surovinové politice, když dopouštíme přesný opak? V čem se to liší od Fialy? On zavíral doly a elektrárny radostně, Babiš je bude zavírat s nechutí a psát kvůli tomu dopisy? Nebo už ani nesmíme sami ve své zemi doly zakonzervovat? Hrdá suverénní a svobodná země nemá právo rozhodovat o své vlastní hospodářské politice?
Tohle pro mě bude jasný ukazatel, jestli to současná vláda myslí upřímně. Ne dopisy, ne kecy na bilbórdech, ne deklarace, ale skutečná pronárodní politika. Jestli vláda dopustí zaplavení dolů a jejich znehodnocení, tak jsou skutečně jen pokračováním Fialy jinými prostředky. Jestli Babiš nedokáže zastavit hospodářskou imbecilitu, není žádný důvod, aby vládl. Že jde hospodářství nahoru, to poznáte podle toho, že se těží a zpracovává. Že jde hospodářství dolů, to poznáte, protože se netěží a nezpracovává. Že máme všichni ajfouny vyrobené v Koreji na tom nic nemění.
Možná jim křivdím. Možná už mají připravenou koncepci, jak naše černé uhlí uchovat pro lepší časy, kdy už nebude vládnout Uršula ani majnstrýmoví intervjuci. Možná o ní jen nemluví, aby nespustili shitstorm. Ale zaplavení dolů vodou, to pro mě bude jasný a nezpochybnitelný ukazatel, jak se současná vláda staví k práci našich předků a jak vážně myslí naši skutečnou suverenitu a samostatnost. V uplynulých letech jsme viděli, jak moc poníženě jsme museli žádat EU o dostavbu Temelína nebo rozšíření Dukovan. Tohle je mnohem jednodušší. Stačí jen nechat v provozu čerpadla a pár lidí, aby se o to starali. Jestli nejsme schopni ani toho, tak je změna režimu naprosto nutná a žádoucí.
____________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém blogování, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
- Log in to post comments
Komentáře
Epstein si vozil dívky i z Česka...
I z Česka měl své šlapky, rozdával jim zlatky. Dnes jsou kolem toho jenom zmatky.
Uvědomujete si vůbec, v jakém systému žijete?
Už ses veřejně zastal sankcionovaného Bauda?!
A protestoval proti omezování svobody na internetu?!
Když ne, tak odpal!
Ale zase
tady máme míň somálců, než vy ve švajcu.
Ještě větší blbec, než jsme si mysleli
Tajvanec chce žalovat Babiše:
"Zneužívá své pravomoci tím, že nutí prezidenta, aby jmenoval ministrem někoho, kdo nesplňuje předpoklady na ministra,“ soudí předseda horní komory Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil.
Kdo něco takového volí?! VOLI!
Brzdi, KIMJANE!
Moje manželka volila ODS a dodnes je z toho prdel večer u televize, když se hádáme, ale pak se zase jdeme o místnost dál udobřit.
Pokud bys ovšem trval na tom, že moje žena je vůl, očekávám tě zítra za rozbřesku na Mariánské louce. Zbraně si vyber ty.
Já měl na mysli konkrétně Tajvance.
Je on pravou tváří ODS?
Pravou tváří ODS,
kterou jsem léta volil, je dnes Zahradil a Kuba, kteří pochopili, že ODS už dnes není pravicová strana. Po stranických volbách mám jasno v tom, že ODS je po smrti, akorát o tom ještě neví. Mnozí volůiči jí příště udržej v tom baráku, ale pouze ze setrvačnosti a proto, že se budou bát nových experimentů, tudíž pak se budou kanibalizovat.
ODS budou volit protože to tak dělali vždycky, u Motoristů taky mnozí zůstanou a pak se dost lidí dá ke Kubovi. Takže roztříštěnost. Přiznejme si, levice je na tom obdobně.
Takže vítězem je Ano, bez jasného politického ukotvení.
Já bych rád věděl, kdo všechno je dnes levice
a pravou pravici abys dnes rovněž pohledal.
S pravou pravicí
dost sázím na Kubu. Kromě keců má i konkrétní výsledky.
F
C
bóže dobrý
to jsou zase žblechty. bylo by dobré si zjistit, kým je Babiš a spol řízen. Nadnárodní korporací tentokrát globálních lichvářů. A ti rozhodně nechtějí, aby Evropa, potažmo nějaké malinkaté Čechy prosperovaly. To by ty jejich plány dost dobře nefungovaly. A kdyby se k nim začaly přidávat i nedejbože jiné státy střední a východní Evropy, kam bychom došli, že? Koho bychom okrádali a svlékali s posledních gatí? Jen bílý zdegenerovaný truhlík se nechá. Takže to neustálé kvičení, že Babiš sem a Babiš tam je na 2 věci. Do vlády jste se nedostali, nemůžete nám ukázat, jak by jste to zaonačili, aby těch 36 ničení a útlaku mávnutím proutku zmizelo a začal díky vám ráj na zemi.
Volil jsem Motoristy.
Pokud bych byl ministrem zahraničí, patrně bych šel PePovi po krku taky a v rámci možností se mu pokusil znepříjemnit funkci. Nikdy bych to ale dopředu nevytruboval. To mi připomíná ty scénky z akčních filmů, jak vás chce blbec odkráglovat a před útokem začne řvát. Tím řevem vás na sebe upozorní, takže máte čas se připravit na to, abyste ho rozkuchli od podbřišku k bradě. Toliko k panu Macinkovi.
Turek. Dnes do dobře vychytal Neff Na Psu. Jako koordinátor pro greendeal má perfektní šanci bourat bábovičky zeleným ochráncům klimatu. Pokud se této šance chytí a uvidím výsledky, bude mít můj respekt. Pokud to neudělá a bude dál fňukat, že není ministrem, o můj respekt přijde a porozhlédnu se jinde. Kuba nevypadá nezajímavě...
Motoristé, proberte se! Kecy si koupím v Levných knihách, já vás tam hodil kvůli slibovaným činům.
S tím řvoucím blcem máš pravdu.
Stalo se (před 70-ti lety), že na rajčatovém poli se potkaly dvě dětské tlupy a skončilo to rajčatovou bitvou., když se náhle ozval hrozný řev a z domu se na nás (mám pocit, že měl v rukou kosu) hnal vlastník pole (a rajčat na něm). Svým řevem na sebe upozornil, takže nám dal dostatečný náskok v úprku do bezpečí. Přežili jsme to všichni. Jak dopadl sedlák, už nevím, ale nedivil bych se, kdyby volali záchranku...
Je to pořád ta samá chátra
Konstanta v dějinách lidstva: vždycky se najde chátra, která se shromažďuje, aby potlačila ty, kdo smýšlejí jinak.
Chátra, která propustila Barabáše ( Matouš 27:15-26 ).*
Chátra ukazovala prstem na Ježíše a křičela: „Ukřižuj ho!“
Marat, Robespierre, Lenin, Savonarola, Mao a všichni ostatní přátelé ideologické vraždy, ti vždycky najdou chátru, která upírá „jiným“ právo na život.
Chátra, která dnes pochoduje na popud bezskrupulózních lidí a požaduje deregulaci vlastní země, mrhání kolektivním dědictvím a zákaz odlišných názorů.
Chátra, která ochotně natahuje své tlusté malé prsty, aby ukázala, když se v Německu požaduje „sociální znevýhodnění“ pro všechny ty, kteří trvají na integritě svých těl: „Kéž na ně celá republika ukáže prstem.“
Nejsou to jiné chátry.
Je to ta samá chátra . Chátra je ošklivý sklon v duši lidstva. Chátra je kolektivním projevem prvotního hříchu.
Chátra je připravena, se „spravedlivým hněvem“ v pohotovosti, když ho k tomu muž v televizi podněcuje.
*Pasáž Matouš 27:15-26 popisuje klíčový moment Ježíšova procesu před římským místodržícím Pontským Pilátem, kdy je na přání davu Ježíš odsouzen k ukřižování a propuštěn je zločinec Barabáš.
Pilát měl možnost propustit pouze jednoho a nechal to „na lidu“
https://www.dushanwegner.com/essays/tis-the-one-mob/
Black Rock
Mno, někdo se tu ( možná včera) ptal, co víme o Black Rock.
Prihodne jsem potkala informace na to téma. Jsem si říkala “o čem bude tak dlouho mluvit”…🤔….nó, potěš koště. Pokud je to pravda.
https://www.youtube.com/watch?v=yqWlp1dH9r8
Sif
i tento koment jsem měl vcera na mysli, ale je toho mnohem vice, mě už zajímá Blackrock delsi dobu, Larry Fink je velmi schopný všehoschopný...
*Chuck
Dost mne mrzí, místy i sere, 🤬když se tvrdí, že nemajetní lidé nemůžou (neměli by) mít rozhodovací právo ve společnosti, protože jejich nemajetnost značí hloupost, chamtivost, nedostatek inteligence, charakteru, morálky, uvažování v souvislostech, případně předvídavosti.
Hmm, dobré, 🤔a chytří jsou jsou teda v pohodě.🙄 K rozhodování o většině…. ☠️
V té souvislosti mne baví rozmazávání neboźtika Epsteina. Aby chudina viděla, jací jsou boháči zmetci a úchylové? Ale to my přece dávno víme🤮Nebo aby se chudina cítila líp? Jako při sledování Výměny manželek? 👏👏👏
Milá Sif.
Chudí a nemajetní jsou chudými patrně kvůli jistým souvislostem. V demokracii mají stejné volební právo jako ten nejbohatší. Ve volbách bude mít stejnou váhu hlas Strnada, jako váš.
Hlas jedinců mého národa neměl nikdy moc velkou váhu, naopak, mnohdy jim bylo zakázáno svůj hlas vyjevit. Takže, co s tím? No, třeba být úspěšný, stát se díky tomu bohatým a pak nenápadně díky své finanční moci a rozumu ovládat ty, kteří jsou vidět. Mnozí z nich si to ani neuvědomují, že jsou marionety.
Ale s tímto vy nic neuděláte, můžete akorát na Kydech držkovat, jak vás to sere.
Co na to vaše peněženka? Prima CNN
No co by? Nic. Že jsou u nás drahé potraviny? No a? Že to někomu vadí? To jsou jen kecy v kleci. Aby řeč nestála. Pořád jsme za hlupáky…. Prý “nekupujte co je drahé”….. Dnes jsem zaslechla, jdouc kolem tv, že “pokud si obchody budou muset snížit marže - sníží se platy zaměstnancům a platby dodavatelům. A to my přece nechceme, že.”
Dnes jsem poslechla video na téma energetiky, někdo sem dal odkaz, a myslím si, že my obyčejní lidi jsme jen obtížný hmyz, který pořád něco vyžaduje a obtěžuje naše blahorodí v horních patrech. Chtějí nás vytrávit jako potkany. Je nás moc….. Moc bezvýznamných a málo činorodých.
Zřejmě
tyhle všechny naše problémy na našem počuraném písečku asi brzy vemou zasvé:
Nejméně 112 amerických letadel C-17 Globemaster zamířilo na Blízký východ,,,,,,,,, Jedno takové uveze 77tun.
asi tam vezou truhly aby se hrdinům komfortně cestovalo,,,domů.
Nechci sýčkovat /jak pravil Dóňa/ ale jestli si Donald něco začne, tak mu to zlomí vaz,jako Vietnam Johnsonovi.
Irán není Irák nebo Libyie
Konzervo
myslím si, že politicky nejste dobrý stratég. Kdyby pan domácí v rámci Stačilo kritizoval ANO a Babiše, tak by si nepomohl k většímu množství hlasů pro své hnutí, naopak, vehnal by do náruče Babiše více voličů ANO, těch úplně nerozhodnutých.
A také pomíjíte další podstatnou věc: hodně voličů by Vidláka volilo, jenže to jsou voliči, kteří jsou již politikou dlohodobě znechuceni a nevěří v žádné zlepšení a je jich ve společnosti 35 % !!!! A to je ta obrovská voličská síla ! Ale samozřejmě nevím, kolik hlasů z této síly by koho volilo, nejsem jasnovidec.
A není to déšť co nám padá na hlavu!
Ukrajina začíná vyvážet zbraně, snaží se zpeněžit vojenské technologie
Z nadpisu: Komentář
"Ukrajina začíná vyvážet zbraně, snaží se zpeněžit vojenské technologie" Úžasné!
Až doposud jsem si myslel, že se Ukrajina brání ruské agresi a potřebuje k tomu pomalu každý náboj a zbraň - a tady čtu, že jedním z jejich cílů je naopak zkoušení nových technologií na bojišti a jejich vývoz a zpeněžování!
Tak nevím - jde tady o lhaní a dezinformace, nebo už svět definitivně zešílel?!
za b
je správně