Tom

Jsem synek z dědiny u Ostravy zakotvivší nakonec na západě Čech, dřevařský inženýr půl roku před penzí. S manželkou (druhou) máme čtyři syny (každý dva) a dvě vnučky, třetí na cestě. Měl jsem asi dvacet zaměstnání na přeskáčku od dělníka přes OSVČ po ředitele. Žádnou „zašívánu“, všechno ve výrobě mezi lidmi, takříkajíc v první linii včetně vojny (Janovice nad Úhlavou). Slíbil jsem ženě, že ji v penzi vezmu na všechna místa, kde jsem bydlel, pracoval, studoval a vojančil. Když vynecháme Německo, Srbsko a Severní Osetii, projedeme pouze země Koruny české a Slovensko a všude pobudeme den, bude to trvat asi měsíc. Jelikož máme za rohem zámek a pivovar, zbudovali jsme v podkroví čtyři nájemní pokojíčky, aby bylo v penzi na pivo. Beru život, jak běží, ničeho nelituji, jenom se snažím poučit. Nikdy jsem si nevytyčoval smělé cíle, teď ale jeden mám-být moudrým a laskavým dědkem. K obojímu mám ještě daleko, ale snažím se.

Články

Statistická data atd.

Autor
Štítky

Krátký patriotický úvodník: 

Omlouvám se dneska obyvatelům naší kotlinky, nemyslím to ve zlém, ale trošku si rýpnu. Pokud se podíváte na mapu šíření po okresech i po obcích, tak zřetelně vidíte hrancie Čech a Moravy. Jsem sice náplava, ale my moraváci se ukazujeme být víc občany než češi. My moraváci jsme víc patrioti, máme tu podstatně menší procento blbounů nejapných a co se týče koronaviru, tak ani Brno se nepodobá Praze. 

Demokracie?

Autor
Štítky

  Zrovna jsem si přečetl článek pana Tomáše Vodvářky „Miloš Zeman a soudní moc“. Článek začíná takto: „Demokracie stojí na třech pilířích: zákonodárné, exekutivní a soudní moci. Pokud této trojnožce jednu nohu uřízneme, každý ví, jaká bude její stabilita.“  Hlavní myšlenkou článku je kritika toho, že president ohrožuje nezávislost moci zákonodárné tím, že hovoří s představiteli justice o živých soudních případech.

Zodpovědný občan

Autor
Štítky

V některém článku nastolil Vidlák otázku, zda je Okamura tlučhuba nebo ne. Sám si myslí, že ano.

Co s tím zodpovědný občan? Existuje teze, že kritériem pravdy je praxe. To zní rozumně. Takže dejme tedy Okamurovi šanci a praxe ukáže. Ovšem pozor! Kdo že tuto tezi vyslovil? Jistý Voloďa Iljič? Ale fuj! Slušný a zodpovědný občan přece nemůže věřit takové zrůdě. To přece ví i Jakub Janda. A navíc Vidlák přece myslí …. Takže nic takového.

Podobenství

Autor
Štítky

 Na náměstí máme historickou žulovou kašnu. Mnoho let nebyla v provozu a chátrala, čerpadlo nefungovalo, spáry se rozsedly …. Před několika lety se rozhodlo, že je to do nebe volající stav a přikročilo se k opravě. Dva místní důchodci se pustili do práce a kašnu opravili. Náklady zanedbatelné, kašna fungovala bezvadně, prostě nádhera.

Pohled člověka obecného (prostého, třeba vidláka s malým v)

Autor
Štítky

Přečetl jsem si dnes (18.8.) úvodní článek na Neviditelném psu. Jmenuje se to „To nemyslíte vážně, pane Zaorálku“ a pod značkou JAG to napsal jistý pan Jiří Wagner. Toho pána neznám, ale nemohu si pomoci a musím reagovat, ač mám dost své práce, ale někdo prostě musí. Autor v něm komentuje výrok L. Zaorálka : „Neplatit zaměstnancům slušnou mzdu je darebáctví. Když někdo říká, že jeho byznys by zkrachoval kvůli minimální mzdě, vlastně říká, že není schopen podnikat tak, aby zajistil zaměstnancům normální život, a měl by přestat podnikat.

Proč budu volit Tomia Okamuru

Autor
Štítky

Stojím o to, aby Vidlákovy kydy nebyly jen o Vidlákových názorech. Nechtěl bych tu mít klub spřízněných duší či sektu kejvalů. Proto chci pustit i následující text od Toma. Vlastně s ním v lecjakých ohledech souhlasím. Jen si nemyslím, že právě osoba Tomia Okamury může být garantem toho, po čem ve svém článku volá. Nicméně přístup na Vidlákův dvorek není lustrován politickým přesvědčením. Tome, je to vaše:

Proč budu volit Tomia Okamuru