Tálibán

Články

Stihnou to vůbec?

Autor

Omlouvám se Občanovi, ale to víte, jsem blbej Vidlák. V pátek mi tvrdili, že Tálibán bude Afghanistán dobývat několik měsíců a ono to vypadá, že ho dobude zítra. Takže teď na občanův úkor rychle doháním resty. Nejprve krátké shrnutí:

Tálibán postupuje tak rychle a tak efektivně, že zřejmě zítra bude Kábul v jeho rukou. Skoro vůbec se nebojuje. Tálibánci prostě jen jedou vpřed a vítáni obyvatelstvem přebírají správu země systémem jeden Tálibánec na jedno město. 

Počítám že dneska večer přiletí první raketa na Kábulské letiště a tím  skončí všechny evakuace. 

Tak on nám ten Tálibán vyhrál...

Autor

O víkendu jsme měli možnost přečíst si opravdovou bombu, kterou nám naše poctivé a vždy pravdomluvné sdělovací prostředky dávkují po maličkých kapičkách. Totiž že Tálibán se dohodl s USA na stažení vojáků do osmnácti měsíců. Ještě se to samozřejmě patřičně zamlží, ono bude třeba to národu nějak okecat, takže se ještě dočkáme silných prohlášení, že nic takového se neděje, nebo že to s tím stahováním nebude tak horké, ale s teroristy už se zrá se jedná a pokud se s nimi jedná, nejsou teroristi. Hradby byly prolomeny, teď se už může dít cokoliv.