Václav Fischer

 Jsem bývalý pražák přestěhovaný od roku 2007 na venkov do menší střediskové vesnice. Zde jsem výměnou za  pražský byt  získal  malé staré hospodářství, které se snažím vlastními silami obnovovat a budovat.  Začalo to elektroinstalací, čističkou odpadních vod,  dvou obývacích místností  a kachlových kamen s výměníkem, abych měl  kde bydlet.  Pak jsem se pustil do stodoly a budovy  bývalých prasečích chlívků. Bylo by toho hodně k popisování všech zážitků s řemeslníky a celkového budovatelského úsilí.  Jinak moje rozšířená rodina bydlí v Praze, mám už vnoučata  a v létě zde konáme rodinné srazy.  Jinak jsem dlouhá léta hospodský hráč a muzikant. V poslední době jsme zde založili  skupinu dědků, příznivců zpěvu lidových písniček a chodíme trénovat do místní hospody. Zažil jsem si svoje a jsem po  dvojí opakované transplantaci kostní dřeně (taky se chystám popsat zážitky). Teď jsem již od roku 2014 (druhá transplantace)  v takzvané remisi a schopen, úměrně svému věku, různých zednických a budovatelských prací ve kterých  nacházím potřebný relax.    Jinak mám dost dobrý vztah k zemědělství, za mlada jsem jezdil s traktorem a  dělal v kravíně a proto mne Vidlákova filozofie a názory na svět dost oslovují a proto mne také upoutaly. 

Články

Pád českého zemědělství

Štítky

Tisíckrát jsem si během posledních dvaceti let umiňoval, že sepíšu některé svoje postřehy o krachu českého zemědělství podle svých zkušeností a prožitých situací.  Nikdy jsem k tomu nenašel odvahu. Všechny moje názory a úvahy jsou ryze subjektivní, zcela zaujaté a tak naprosto nekorektní, navíc poznamenané mou profesí v počítačové branži.  Téměř třicet let jsem pracoval jako programátor a později takzvaný analytik informačních systémů ve specializovaném podniku na zpracovávání informací v zemědělství, a to navíc pro jeden velký úřad.

Řežby klanů, čekání na Godota a boj o přežití

Štítky

Blíží se finále řežby klanů. Třicet let se každé čtyři roky v neokoloniální gubernii odehrává velecirkus žvanění o vzdušných zlatých zámcích zvyšování životní úrovně a dohánění takzvaně vyspělých států.  Občanstvo v emočním vytržení sleduje, který z plejády provařených zločinců a lhářů se ujme pomyslného kormidla vládní agendy. Nejkrásnější studie atmosféry předvolebních rejů je nepřekonatelná povídka Jaroslava Haška s názvem Obecní volby.

Je nebo není s křížem po funuse?

Štítky

Můj svět odchází a mizí.  Moji vrstevníci a dokonce i mladší ročníky odcházejí klepat na nebeskou bránu.  Troufnu si tvrdit, že jen malé procento mé generace se pohybuje na  blogové scéně internetu, většinou ani neví, co to je a zejména mají úplně jiné starosti než si něco klofat na klábosnici nebo přečítat.  Nevím, do jaké míry si mladá generace uvědomuje skutečnost, jak děsivě byl zdejší stát devastován na neokoloniální gubernii čtvrté říše. Většina stařešinů mého věku to vnímá s velkou depresí.