Americká splátka

Autor

Dnes začnu příznačnou situací... přijdu si takhle k počítači, pustím si Seznam a na první místě mě uhodí očí titulek, že Pekarová Adamová by část migrantů přijala. Rozhovor jsem si přečetl...  paní Adamová má ambice býti ministryní sociálních věcí, mluvila tam o důchodech a Babišovi, jak je to špatný člověk  který nás vede do katastrofy... a také se netajila tím, že by přijala nějaké ty migranty z "nárazníkových zón". 

Opět... nejde o to, co tím myslela, ale jak se to bude jevit navenek  - mně osobně hned naskočil ten Afghanistán, kde jsme tak slavně demokraticky vyhráli, že se počítá s obrovskou migrační tsunami, kam Američani poslali bombardéry a o to rychleji Tálibán zabírá území...

Máte to jinak? Představujete si nějakou klidnou migraci, kdy chudáci tlumočníčci budou podávat svoje žádosti na českém velvyslanectví v Afghhánistánu nebo v Tripolisu nebo v Damašku, žádost bude posouzena a podle výsledku se to udělá... nebo si zase dovedete představit ty zástupy na hranicích, Carolu Rackette, jak převáží chudáky přes moře, jak se staví ploty, jak se hystericky nadává každému do xenofobie? 

A víte co bylo nejlepší? Hned pod tímto "palcovým" titulkem byl druhý článek: Zabili ji, nacpali do kufru a zakopali. Jde o případ dvou Afghánců, kteří ze cti zavraždili svojí sestru, která nechtěla žít svůj život pomuslimsku tradičně. 

Neříkejte mi, že je to náhoda. Člověk se neubrání dojmu, že Seznam už nějaký ten týden patří Babišovi, jen se o tom ještě neví.... 

Všimněte si - v posledním týdnu naše nejvýznamější pravdomluvné internetové médium chrlí jeden článek za druhým o tom, jak se Piráti propadají, jak se upínají na nového marketéra, jak chtějí víc upřednostnit v kampani Starosty. Dávají rozhovory o tom, jak Bartoš přiznává chyby, jak roní slzy nad strašlivými babišovými útoky. Dají odkaz na video, kde Bartoš takřka závistivě mluví o Baišově zmrzlině a snaží se národu vysvětlit, že někteří nesnášejí laktózu a ještě na tom videu vypadá, jako by si právě šňupnul kokain.... a možná si ho i šňupnul, protože soudný člověk přece nevypustí před volbami takový blábol... Včera zase rozmazávali informaci o tom, že Ferjenčíka chce odvolat jakýsi pirát Jaroš, protože se jako šéf marketingu moc neosvědčil... 

A dneska ta Pekarová Adamová. Řekni novinářům deset vět, spolehlivě vyberou tu nejblbější. V době, kdy nám Lukašenko posílá migranty přes litevskou hranici, kdy se nikdo netají tím, že tu za chvíli budeme mít další migrační tsunami, tak tahle kravka dá rozhovor, jak by migranty přijímala. Puštěno do světa v hlavním čase a na titulní stránce. A hned pod tím nějaký ten příběh, jak nás ti migranti pak obohatí nějakou tou vraždou ze cti. To má jako šéfredaktor dovolenou? Nebo už tam všem ruplo v bedně? Nebo Luákačevičovi došly peníze a začal zaměstnávat ten nejhorší novinářský odpad? 

Už jsem tu psal o průhonickém vajíčkáři, ze kterého byl okamžitě a promtně udělán Volného příznivec, pustila se o něm spousta podrobností a  Babiš se při odcházení do cukrárny culil jak měsíček na hnoji. 

Stejně tak nemohu uvěřit, že si protřelí politici sednou s Babišem mladším a nechají se natočit u toho, jaké jsou lidské hyeny. 

Vít Rakušan zase napsal sám dobrovolně na svůj fejsbůk, že je zájem o jeho sledování. Samozřejmě od STBáka Babiše, koho jiného. A už si vůbec nepamatuje, že to byl on, kdo vždycky použil jakékoliv kompro proti Babišovi.  Přetiskla to zase všechna média a přidala opět podrobnosti... že Rakušan dostává informace "z  prostředí bývalých policajtů, že nepožádal o policejní ochranu... " Opravdu může být někdo tak blbej?  

Vyjmenoval jsem jen několik případů, ale v posledním týdnu jako by se všichni pravdoláskaři úplně zbláznili a práskají na sebe svou neschopnost a hloupost a ještě se tím netají a vypadají, že to snad i přímo plánovali. Vypadají, že jim to někdo poradil a oni jdou a za své volební peníze si vyrábějí volební neúspěch. Přitom ještě při minulých volbách si na tohle dávali setsakramenský pozor. Všechna média, která Piráty i TOPáky před půl rokem milovala láskou nehynoucí, všechno jim odpustila, ve všem je podpořila, tak ta stejná média teď přímo přetékají informacemi o pravdoláskařské neschopnosti. 

Člověk už se tomu ani nemůže smát... protože takhle kazit svoje vlastní dílo,  to snad ani nejde. Tohle prostě někdo musí zajišťovat zezadu. Vidím to jenom já a nebo máte také ten dojem, že se všichni přímo zoufale snaží, aby byl Babiš při všech svých nectnostech jediná alternativa? 

Jedno vysvětlení bych měl... je trochu přitažené za vlasy, ale já fakt nechci urážet svůj rozum a myslet si, že se tu celá opozice rozhodla spáchat kolektivní politickou sebevraždu a média jim u toho navíc ještě asistují. Skoro se za tuto úvahu stydím, ale říct vám ji musím:

Nejsou v tom ty Vrbětice? 

Nesledujeme v přímém přenosu americkou splátku Babišovi za příspěvek v hybridní válce proti Rusku? Pokud by to tak bylo, tak by se tím vysvětlovala nejen ta epidemie debility u Bartoše, Fialy i Pekarové, ale vysvětlovalo by to, proč se Babiš ani nezarděl, když národu předkládal tu nebetyčnou kravinu ohledně Čuka a Geka ve skladu munice. Amíci prostě potřebovali skandál, potřebovali na Putina trochu zatlačit, třeba doufali, že díky tomu Němci odpískají Nordstrým... A výměnou za tohle zapíchnutí do americké řiti pak přijdou v pravou chvíli notičky pro všechny dobře proškolené novináře, kteří udělají svojí práci přesně podle objednávky.   

Nedává to smysl? Babiš jaksi zjistil, že do evropské řiti cesta nevede. Že je pro Bruselské  parvenu, že ho nikdy nepřijmou a naopak se ho budou snažit zlikvidovat... Tak si pokecal s Orbánem a ten mu poradil... vykašlat se na EU a opřít se o Amerikány. Ti jsou přece jenom daleko a mají čím dál víc svých starostí, ale ještě pořád si US prezident dupne a v Bruseli se podělají. Poláci to tak dělají, Maďaři to tak dělají... tak to tak bude dělat i Andrej... Jak se vyjádřil bývalý polský ministr zahraničí Sikorski? Když se američanům "vykouří péro" tak za to pak jsou nějaké odměny... 

Samozřejmě... opření o vlastní voliče žádné... ale o důvodech jsem tu už psal... přišel covid a najednou jako by Andrej žádné voliče neměl. Najednou dělal všechno špatně a dokonce i ti, kteří chtějí odejít z EU, ti mu házeli klacky pod nohy vlastně nejvíc. Dodnes ještě nepochopili, že tím zničili nejvíc sebe, že kdyby s Andrejem drželi basu alespoň dodržováním opatření, tak měl Andrej alespoň na výběr, že by se o USA opírat nemusel.  Za současných okolností a za českého pojetí osobní svobody dělat si co chci i když řádí pandemie, měl mocenský rébus  jen jedno řešení - americké zájmy... 

A tak mám pocit že sledujeme transatlantický deal... americké vztahové sítě zajistí dehonestaci všech politických protivníků, když tak se dá ještě i přitvrdit a ze všech těch koalic média udělají dementy. Najatí američtí marketéři také pomohou... Nebo vlastně nemusejí dělat nic, stačí nechat svoje politické chráněnce na holičkách. Přestanou korigovat jejich vlastní hovadské nápady. Nechají Bartoše, Ferjenčíka, Fialu i Pekarovou, ať si kampaň dělají sami a jen jim přikyvují. 

Jestli ještě  k tomu dojde na mnou očekávané sejmutí okovů ohledně protiepidemických opatření, tak mám skoro chuť Andrejovi pogratulovat ke znovuzvolení už teď...

Samozřejmě v tom vidím i překážky...  Andrejko by si měl uvědomit, že je nebezpečné být americkým nepřítelem, ale být americkým přítelem je smrtící. Měl by si pečlivě nastudovat osud, který zakrátko dopadne na americké kamarády v Afghanistánu... a výměna evropské řiti za americkou není tak úplně řešení. Na druhou stranu... jak se chcete postavit největší vojenské velmoci, když nesmíte po lidech chtít ani to, aby nosili roušku?  Jak chcete bojovat proti velmocem, když tu nikdo není schopen osobní disciplíny, není schopen osobních obětí a není ochoten se ani trochu omezit? Putin mohl Američanům říct ne, protože když přišly sankce a poloprázdné obchody, tak se Rusové semkli a Putinova popularita šla nahoru. U nás řekl Andrej, že chce, aby se nosily roušky a za chvíli to vypadalo na občanskou válku. 

Podle mě sledujeme výsledek mocenských třenic a tlačenic. Sledujeme americkou splátku za Vrbětice pro Babiše. Sledujeme, jak je snadné udělat z politika debila. 

 

   

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.2 (111 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Anonyme, něco napiš ať vyhraješ. Na dnešní článek se nedá napsat žádná úvaha. Je to přespříliš rozevláté. Natolik, že vše splývá v eintopf. Zajímavé myšlenky se musí vytahovat po kouskách lžící.
Volby budou zajímavé, ovšem to podstatné vyleze až koncem září. Teď je to jen zahřívací předkolo. Takové testování, proto bych byl s hodnocením velice střízlivý.

Průměrný počet slepic: 4 (25 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

<a href=http://buystromectolon.com/>buy stromectol ivermectin</a>

Zatím bez slepic

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

<a href=https://buypropeciaon.com/>buy generic propecia</a>

Zatím bez slepic

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

<a href=https://stadalafilop.com />cialis online purchase</a>

Zatím bez slepic

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

<a href="http://buyneurontinis.com/ ">neurontin nur</a>

Zatím bez slepic

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

<a href="https://osildenafilop.com ">generic viagra dangers</a>

Zatím bez slepic

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

kamagra 50p <a href="http://vskamagran.com ">gimonte kamagra</a> kamagra uk

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdyz uz neni dobre moznosti - tak mensi zlo je byt protektorat USA. Ti nas budou vodit v zasdnich vecech, ale na rozdil od Bruselu se nebudou srat do detailu ktere jsou od nich daleko a nemaji strategicky vyznam. Treba soukromne vlastnictvi zbrani, apod. Mene buzerace a regulace bude pro naseho radoveho peona v kolonii USA, nez v kolonii Bruselu.

Průměrný počet slepic: 3.3 (19 hlasů)

Máte pravdu Američané nás budou vodit v zásadních věcech a také, když to budou potřebovat, tak nás hodí přes palubu nebo smění za něco pro sebe. To je opravdu terno.
Pro EU jsme její součást a proto nám do všeho bude mluvit, ale neprodá nás či nesmění. A tak si musíme říci kde je větší riziko a uvědomit si, že jsme se do této situace dostali sami. V EU máme prostor na jednání, odmlouvání i na odpor. Můžeme si najít i země s podobnými názory a vzájemně se podpořit. S USA máme jen jedinou možnost poslouchat bez odmlouvání.
Nemusí se nám to líbit, ale bez spojenců v Evropě končíme. S USA skončíme jako Kábul, kde se bojovalo, jak víme, i o Prahu. V roce 2022 o tom můžeme diskutovat.

Průměrný počet slepic: 4.1 (39 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

domníváte?
K čemu nám byla EU, když byla rvačka o roušky a další hygienický a zdravotnický materiál nebo o covidvakciny?
A k čemu nám je teď, když covidvakciny prudce zdražují?
Jak nás EU fofrem hodí přes palubu a vymění za něco pro sebe uvidíme možná již tuto zimu, kdy bude rvačka o plyn a elektřinu.
A vidíme oti již teď, při protiruském tažení. Žádná diskuse, jednání a už vůbec ne odmlouvání - EK vydá befel a nazdar. Načež zjistíme, že firmy ze "starých" států EU s Ruskem vesele obchodují a hbitě vyplnily dirky po firmách z "nových" poddanských států.

Tak nějak mi to vychází nastejno.

Průměrný počet slepic: 4.6 (52 hlasů)

Občane, EU nás nevymění, ta si nás nechá, ano omezí nám zdroje na úkor "potřebnějších v říši", ale nechá si nás. Jinak řečeno, jak píše v jiném článku, jsme nástrojem/otroky/kasička na řešení problémů centra.
Občane ty bys pustil kasičku jenom proto, že zrovna nepotřebuješ od kasičky peníze, ale pracovní povinnost?

Průměrný počet slepic: 4.6 (25 hlasů)

Občane, překvapil jste mně. Zkuste se zamyslet s kým a za co nás EU vymění. Vždyť jsme pevně zaklíněni v jejím centru. Jistě, nemusíme zpívat její píseň ale jsem ochotni za to zaplatit. Varšavská smlouva si loajalitu vynutila silou. Mohli jsem přejít na stranu NATO. EU má jemnější nástroje, především ekonomiku. A nemám kam přejít. Jediná cesta je reforma EU spolu s dalšími spojenci uvnitř EU. Tam jsme se stali jestřáby ve vztahu k Rusku a Číně, kam se na nás hrabou Poláci.
Malé země typu České republiky potřebují spojence jak v ekonomice tak v obraně. A k tomu vládu, která stát staví na tisíce nožiček ve všech azimutech. Takovou nemáme a škody jsem hrozivé. Nejsme Švýcarsko a bez EU v srdci Evropy jsme zcela bezmocní.

Průměrný počet slepic: 2.7 (15 hlasů)

rozumného člověka.
Pokud si myslíte - zcela vážně - že EU je reformovatelná, jste zralý na intenzivní a zejména dlouhodobou léčbu.
Další vaše šílené nápady a soudy nemá cenu komentovat.

Průměrný počet slepic: 4.4 (24 hlasů)

vynutila založením NATO a organizováním různých "jar" (některých i dost krvavých).
Itálie se ve druhé pol. 50. let pokusila cuknout, když tam volby vyhráli komunisté. Byla velmi rychle "umravněna", a to vč. hrozby vojenským zásahem. A protože podobná "demokratizace" zrovna probíhala v Řecku, zařadila rychle zpátečku.

EU je nereformovatelná, protože Německo a Fracie nic takového nepřipustí.

Máte pocit, že vojensky neutrální Rakousko je bezmocné?

Průměrný počet slepic: 4.3 (16 hlasů)

je třeba na tom pracovat, jako Orbán, Kaczinski a ostatní v té jejich poslední iniciativě. Orbán ukázal, že je možné postavit plot na hranicích, a teď litevcům už to EU schválila....
Nemám rád lidí typu "to néééjde".

Průměrný počet slepic: 2.5 (13 hlasů)

Tak EU je reformovatelná s pravděpodobností reformy limitně se blížící nule. Tedy na 99,99999% reformovatelná není a na 0,00001% reformovatelná je.

Průměrný počet slepic: 4.7 (16 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

s čím více subjekty, tím je obtížněji reformovatelný.

Pokud vezmeme navíc v úvahu evropský parlament, kde se poslanci úporně brání změně a snaží se zakonzervovat jim vyhovující stav bez reálné práce s finančními výhodami a dále orgány EU, kde jsou nikým nevolení lidé, taktéž se snažící na jedné straně zakonzervovat své vysoké platy, nezávisející na kvalitě odvedené práce a na druhé straně nemající žádnou zpětnou vazbu s realitou venku, je věc jasná.

Osobnosti politiků v kdysi národních státech, cítících potřebu mít předlinkovanou agendu zvenčí, protože jednak se sami odpovědnosti bojí a jednak na reálné vedení státu jim prostě schopnosti nestačí, ani nemusíme brát v úvahu.

Reforma - a zde chápeme reformu jako něco, co zjednoduší a zkvalitní život poddaného lidu v pašalících, ne pro podanský lid utužení a zhoršení poměrů, ekonomických, spolurozhodování přes volby a nebo svobody slova, prostě nemá odkud přijít. Obyčejní obyvatelé z vesnic a měst na to nemají dost peněz a tedy síly, protože jejich peníze se přerozdělují v centru.
Eurobyrokrat pak myslí na svůj profit, svůj europlat a bonusy od finančně silných nadnárodních skupin, jimž dělá, ve jménu všeobecného pokroku a blaha, na úkor poddaných, servis. Eurobyropeníze se pak přesouvají od jedné eurobyro struktury do druhé, podle potřeby a momentálního rozložení sil. A čím víc, tím líp. Reálným zlepšením života poddaných, by eurobyrokrat pouze okradl sám sebe.

Prostě, přiznejme si
EU JE NEREFORMOVATELNÁ.

A zkusme se zamyslet, KOMU založení EU, skutečně pomohlo...

Eurobyrokracie tedy reformě zabrání vnitřní pnutí bude narůstat a jednou to praskne. EU se rozpadne. Je jasné, že čím později se to stane, tím větší budou škody, co EU na jednotlivých zemích, napáchá...
Jde jenom o to, kdo pak převezme v jednotlivých zemích s eurobyrokraty zdevastovanou státní správou, včetně ozbrojených složek, školstvím, ekonomikou, morálkou atd., moc...

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

Pokud si někdo myslí, že je EU reformovatelná - a reformu chápeme jak zlepšení života prostého lidu v pašalících, ne jeho zhoršování na úkor eurobyrocentra - ať sem napíše, odkud má ten impuls (silný!) přijít a co (?) dokáže eurobyrokracii přimět, že to akceptuje a v jakém režimu, podmínkách (?) se mají reformní myšlenky osvědčit a kdo (?) a jak, je přijme za své.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

ve své historii, Rakouské imperium to nesvedlo. Bývalé Britské imperium a současný Commonwealth jsou taky dvě velmi rozdílné uskupení.
Zkrátka někdy to jde, jindy to nešlo,
jindy byl zas objektivní rozpad imperia nevyhnutelný.
Asi jen Čínské imperium překonalo několik tisíciletí, střídajíce periody rozkvětu a úpadku.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

V dnešních USA se život lidí zhoršuje jako v EU. Dnešní USA nejsou minulé USA. EU není minulé ani dnešní USA.

Průměrný počet slepic: 4.6 (8 hlasů)

jsou především americké notičky, stejně jako vrbětice smrdí na hony amerikou, a jaderku nám zařízli podle mbne v pozadí taky amíci - nebýt toho, měli jsme díky jádru o potíž méně až ti pitomci zruší vše na uhlí. Amíci mají jen zájmy a klidně nás hodí přes palubu. nejsem eurohujer, ale ukotvení v eu a nato - jakkoliv jsem proti je jakás takás jistota že nás němci nevykostí potřetí.Osobně z nich mám větší vítr než z rusů

Průměrný počet slepic: 4.7 (14 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Američané jsou především obchodníci a my jsme pro ně obyčejný obchodní případ, kterých mají tisíce. Nemáme jaderné zbraně, ropu, suroviny a ani pro ně užitečnou polohu. Takže nás vidí jen jako zákazníka, kterého je třeba oškubat, třeba vnucováním jejich zbraní.

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)