Fakt by mě zajímalo, čím to je

Autor

Krátký pirátský úvodník: 

Někdy předevčírem jsem zaznamenal, že Piráti do svého programu dají zvýšení daně z nemovitosti z komerčních prostor. Že zvýšení daní z nemovitostí u domů a bytů navrhovat nebudou. 

Jsem si jistý, že to dopadne přesně naopak. Piráti nikdy nešli proti velkým korporacím, nikdy si nepohněvali fakt velký byznys a vždycky našli cestu, aby prospěli těm, co už teď mají všechno. Všiměnte si, že pirátská informace o daních zcela zapadla. Zkuste si představit ten řev, kdyby s něčím podobným přišel Babiš, ČSSD nebo KSČM. To by bylo řevu, jak chtějí ničit podnikatele, jak jdou proti duchu kapitalismu a podobně. 

Pirátům to ale hladce prošlo. Ani jedno velké médium z toho neudělalo téma, o České televizi ani nemluvím. Takže se toho žádný miliardář neobává. Nikdo se neděsí, že by musel svým kancelářským komplexem financovat obnovu země po covidu. Dobře vědí, že se to pak nějak okecá a všechno zaplatí jako obvykle lopaty co "žijí nad poměry a prožraly nám budoucnost".  

 

A teď už dnešní text: 

Věřím jen statistikám, které si zfalšuju sám, říkával Winston Churchill... Ano, všechny ty předpovídače volebních výsledků nejspíš založili meteorologové, kterým bylo líto, že jsou jediní, kdo vaří z vody. A mezi cinknutými průzkumy odjakživa nejvíce vyniká společnost Kantar, které to vždycky před volbami vychozelo vyýrazně ve prospěch demobloku, akorát u voleb to lidi kazili. Zapomněli na předvolební průzkumy, zpravidla ten poslední den ještě viděli v televizi nějakou tu politickou debatu, poslechli si varování před plíživou totalitou a řádně naštváni to pak hodili najust jinak, než hlásili soudruhům průzkumistům. 

Přesto bych se tentokrát chtěl Kantaru trochu zastat. Mám pocit, že v posledním průzkumu preferencí už nemuseli dělat žádná statistická kouzla, aby  to vyšlo podle Pirátů a TOPky, ono ji to prostě vyšlo rovnou z dotazníků.  I když si o Kantaru myslím svoje, tentokrát jim musím dát za pravdu. Hnutí ANO je na silně sestupné trajektorii a podle mě to ještě není nic proti tomu, co přijde v dalších týdnech. 

Víte, já to nechápu. Babišovi se osm let dařilo maskovat své skutečné záměry. Osm let dělal všechno pro to, aby byl politikem všech. Aby pravicově snižoval daně a levicově zvedal sociální dávky. Snažil se, aby vypadal proevropsky, ale zároveň protimigračně. Aby vypadal proamericky, ale zároveň uspokojoval druhou stranu řečmi o politice všech azimutů. 

K tomu se mu podařilo přesvědčit voliče, že mohou volit jakéhokoliv ANOblba, ANOdebila, ANOpodnikatele, ANOzkrachovaléhopolitikaodjinud, ale vždycky to znamená volit Babiše osobně, protože hnutí ANO je on samojediný. On rozhoduje, on rozkazuje, on zařizuje. Ostatní jsou tam do počtu aby byl naplněn volební zákon, ale ve skutečnosti jde jen a jedině o Babiše. 

Osm let se mu to dařilo. Jen výjimečně probleskly nějaké ty varovné signály - když něco jiného říkal Merkelové a něco jiného říkal doma. Jen výjimečně se našel někdo z alternativní scény, který vypátral, jak se ve skutečnosti hlasovalo na půdě ojroparlamentu a pro co tam hlasoval sám Veľký Bocián jako premiér. 

Malá odbočka - nikdy jsem nepochopil, proč právě tohle na Babiše nevytáhli všichni ti líbodémo novináři. Velmi přímočaře by Babiše znechutili značné části jeho voličů. Ale to by bylo asi příliš strategicky komlikované a zřejmě by soudruzi bnovináři dostali za uši od svých pravodáskařských čtenářů i majitelů, že nejsou dost pravověrní. 

Zkrátka a dobře, osm let se Babiš prezentoval jako politik všech. A ještě před rokem to vypadalo, že mu tato taktika fakt vyjde a příětí vládu bude sestavovat sám a v nejhorším případě mu budou stačit nějací přeběhlíci...

A teď - po osmi letech tance mezi vejci, po osmi letech balancování na ostří nože, po osmi letech poměrně důmyslného maskování, chytrého marketingu a značného úsilí (dokonce ani koronavirus na tom nic nezměnil)... najednou přijde několim týdnů, kdy je celá ta osmiletá práce zahozena a premiér oligarcha se v podstatě z hodiny na hodinu rozhodne, že se bude ucházet o voliče, kterým osm let lezl na nervy, kteří se ho snažili sesadit jakýmkoliv způsobem, kteří ho nenávidí do morku kostí a nikdy, nikdy, nikdy se to nezmění... a on jde a snaží se jim zavděčit. 

To je nějaký pražský virus? Přesně tohle udělala ČSSD. Jakmile odešel Zeman, okamžitě tam změnili názor a začali se ucházet o voliče, kteří jim to z podstaty věci nikdy nemínili hodit. Paroubek už byl jen krátké vzepětí, které rychle skončilo a pokračoval pozvolný sešup až k dnešním mimoparlamentním preferencím. 

Hamáček pak už je jen smutnou tečkou - oproti Sobotkovi vlastně trhl rekord. Hamáčkův příklon k pražským voličům protiruskou rétorikou vydržel čtrnáct dní. A zřejmě to stejně nepochopil i když to byla drsná sprcha a bude v tom pokračovat. 

Babiš ale dělá přesně to samé. Osm let lovil voliče i v té poslední vesnici a nakonec se pod tlakem rozhodne, že se přikloní k názoru pražské kavárny. Proč? 

To nevidí, že jeho preference půjdou dolů?  Že se pro značnou část svých voličů demaskoval a i kdyby to stokrát myslel dobře, pokud se někdo lísá k Praze, tak ho venkov nebude volit najust. 

Vyzval bych Petra Hampla, jestli by nám k tomu nechtěl napsat nějaký článek. On se přeci jenom pohybuje blíže u Prahy a tak vidí i to, co nám tady uniká. Jako by na to stačil jen dostatečně dlouhý pobyt na ministerstvu. Jako by stačilo dostatečně dlouho sedět mezi těmi náměstky, vysokými úředníky, trávit s nimi deset hodin denně a člověk z toho za pár let spolehlivě zblbne. 

Postupně, aniž by si to oligarcha miliardář uvědomil, byl sevřen kamarilou,  začal dostávat stále filtrovanější zprávy, jeho okolí se naučilo, jaká rétorika na něj platí, co rád poslouchá, jaké informace se mu dají zatajit a jaké naopak se musejí zveličit... a pic ho... přišly Vrbětice a mezi Babišem a Lipavským náhle skoro není rozdíl. 

Předpovídám čistě statisticky a podle předchozích vzorů, že lékem na pokles preferencí kvůli Babišově příklonu k líbodémo, bude více líbodémo. Pokles preferencí kvůli rusobijectví se bude řešit ještě větším rusobijectvím.  Zatím všichni, kdo se s pražskou kavárnou zapletli, neudělali nic jiného. 

Oni totiž ti zpovykaní Pražáci nic jiného neuznají. Nikdy nevíte, jestli budete dost pravověrní, vždycky budete vaši pravověrnost muset osvědčovat stále šílenější rétorikou i stále šílenějšími skutky. Ale z nějakého důvodu, kdo se nechá chytnout do této pasti, nikdy ji nerozpozná a pokračuje až do úplného sebezničení. Až odchod z politiky (a odchod z Prahy na venkov - viď Stropnický) mu otevře zase oči. 

Přitom, aby Babiš přesvědčil české burany, stačilo mu podstatně míň. Stačilo mu zdůrazňovat, že tu nebudou migranti a celkem mu procházelo, že v Bruseli podepisoval něco úplně jiného. Stačilo mu, aby zdůraznil politiku všech azimutů a klidně mohl v CIA dostat školení (nebo držkovou)  a objednávat předražené americké vrtulníky. Stačilo mu tu  a tam přidat důchdocům, zvýšit přídavky na děti  a měl mezi burany dostatek obhájců, kteří se za něj rétoricky bili a měli ho celkem rádi. A ti ostatní, ti ho volili se skřípajícími zuby, ale volili, protože byl nejmenším zlem. 

A teď? Vychází vstříc lidem, kteří mu jeho nové úmysly ohledně suverénní, sebevědomé a sovobodné zemi stejně neuvěří. Proč? Proč najednou zahazuje osm let poměrně úspěšné kamufláže? Proč najednou bourá to, co osm let pracně stavěl? 

Nebo fakt dlouhým  pobytem v Praze a ministerstvu prostě zblbnete? 

Tyto příčiny by bylo důležité prokydat. Po Babišovi totiž budeme hledat nového politika ke zvolení. Abychom pak za osm let nezjistili, že ho posedl ten samý virus a on najednou ze dne na den prohlédl, otočil a začal se snažit, aby ho pražáci měli rádi a dělal to až do úplné marginalizace. 

Pokud bude Babiš pokračovat v tom co dělá, bude rád, když dostane ve volbách deset procent. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (108 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

od samého počátku.

Průměrný počet slepic: 3.9 (22 hlasů)

stejný podvraťák. Psal jsem o tom už 2x - jak se choval, než se narval do politiky. Odborně se tomu říká gauner. On je k tomu pracovitý - a práce má šlechtit. Tady ovšem padla kosa na kámen.

Průměrný počet slepic: 4 (27 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Babišák se uměl maskovat v mírových dobách, do 02/2020. Tehdy to šlo docela dobře - něco jiného říkat a něco jiného konat. Jenže ve válce je to jinak. To už se musí s barvou ven. A na všech frontách. Lockdown neokecáš, Bidena nepřečůráš, Me(n)SES neošálíš. Dnes už je Bábovi všechno buřt, protože ví, že na další 4 roky premiérem nebude. Takže už nemá žádný důvod lakovat se před voličstvem na růžovo.

Vidláku, krásně nadhazujete otázku, koho že si vybereme pro příště jako milovaného Krysaře. Jenže tudy cesta nevede. Nevím, jestli to někdy doopravdy pochopíme.

P.S. Pirátská daň z nemovitosti, která bude fakticky znamenat vyvlastnění, bude. Protože tak je to naplánováno v agendě 21. Výstřel z Aurory už byl a místo střelným prachem byla nábojnice nacpaná kovidem. Teď už sledujeme jednotlivé bojové operace. Obávám se, že tentokrát nás nezachrání ani Rudá armáda.

https://www.youtube.com/watch?v=62Hn9uKyWhU

Průměrný počet slepic: 4.4 (32 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale když se objevil, tak si jej novopečení zemědělci a bejvalí družstevníci pochvalovali. Rozpadla se přece díky klauzovým modroftákům celá struktura/plán a odběr hotového. Pánove na jejich zemědělstvu byli odborníci na baterky a on lidem pomáhal jak fungovat a ty krachující de fakto zachránil před osudem, jak je vidět když se jede vlakem.... plevelovýma polama. To až včil se krapítko poučili a začínají zatím opatrně se učit zemědělskýmu řemeslu. A řeknu Vám, když jsem ještě semtam jezdívala vlakem a koukala , byl to smutnej pohled na ta pleveleniště, tam kde vládli ti krásní, mladí a hytří, proti tomu co bývalo dřív . Jo západ nám vše prodá a my to koupíme... až včil se začíná válčit o soběstačnost. KOnečně jim to došlo.

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

jen by mě zajímalo čím si budeme vysvětlovat, až AB na podzim zase všechny přečurá :)

Průměrný počet slepic: 4.2 (17 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

přečurá jedině tím, že ostatní nemočí vůbec, když mají kloaku.

Průměrný počet slepic: 3.8 (16 hlasů)

...teď pálí Koudelku, aby jsme si představili, jak to bude vypadat, až bude 1/3 parlamentu mladá a krásná.
Třeba ta staronová "pohádka": Babičko, proč máš tak velké vykulené oči....a proč máš ty krávo takový blbý kecy?

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Babiš slabě čurá.
Máme volat hurá?
Máme volat vivat?
Máme na něj plivat?
Nechal bych ho osudu
zalezu si do sudu
jako kdysi chytrolín
a za zvuku mandolín
budu jídat stejky
v záři petrolejky.

Průměrný počet slepic: 4.1 (23 hlasů)
Trvalý odkaz

od odklonu voličů od Babiše kvůlivá Rusákům má jednu podstatnou chybu. Být to tak, roste raketově SPD a komunisti. Rostou ale dvě "demo" koalice (a doufejme opravdu trochu Trikolora).

Takže odklon od Babiše k "demo" Rusákoama bejt nemůže. Spíš mi přijde, že ho to přestalo bavit. I když korona ustupuje, epobíhá a nebije se v prsa, je někde zalezlej. Netlačí na to občas něco povolit navíc, aby byl za hodnýho. Nedělá nic.

Potažmo, přijde mi, že za poslední rok trochu sešel. Třeba mu prostě není dobře, tak nebojuje, možná si říká, že vopozici bude mít klid, pokud to teda nezabalí úplně.

Průměrný počet slepic: 3 (27 hlasů)

Pokud bude v opozici, bude následovat jeho ekonomická likvidace.

Průměrný počet slepic: 4.6 (22 hlasů)

a o kolik by přišli v rozpočtu daní, tak blbí zase nejsou. Jim bude docela stačit kdy žasednou do křesel a k penězovodům,
Ono by docela stačilo, kdyby jim poradil, a že radí dobře už vědí, aby se daňově přihlásili třeba k němcům když už ne do daňového ráje. Jejda to by byl šrumec.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)

...tak blbí zase nejsou.
Myslíte tím demagogblok, emo?
Kaldovejm pohrobkům nejde o vyrovnanej rozpočet, jim záleží na "dobývání renty".

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Kdyby ti jednotliví výrobci/dle IČO/ se přihlásili jinam, a stát přišel o daně, a oni by si/třeba němci/ už ohlídali, aby velení neškodilo,

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Je to loutka, dostal noty.

Průměrný počet slepic: 3.6 (24 hlasů)

podle toho jak manévruje, tak si myslím že dělá co umí, aby sebe i nás před těmi trubci ochránil. Vezměte si třeba některé kroky z poslední doby a zasaďte je do reálu a vyjde Vám ´úplně něco jinýho/nutno myset logicky a se znalostí následků/. Mám dojem že se furt snaží lidi navést na správnou cestu a že je unavenej, nedivím se ty poslední roky...

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

...ktere jsou zcela nepodstatne vuci tomu ze proto lidstvu bojuje priroda - evoluce. Pravdepodobnost ze mame pred sebou dalsi vlnu epidemie, ktera bude horsi nez vsechny ostatni dohromady, je extremne velka. A misto toho abychom davali hlavy dohromady a vymysleli uceleny koncept jak na to - jakkoliv je "politicky nemozny"- tak nechavame odvest nasi pozornost k temto, v pomeru k tomu naprosto bezvyznamnym ritualnim tancekum...

Průměrný počet slepic: 3.1 (32 hlasů)

...vymyslet ....a kdo pak prosadit ? A kdo uskutečnit ?
To taky věděj ?
Ja - že prof. dr. Jetřeba ? Tak to je jiná !!!! Zvláště kdyby přišel i jeho asistent doc. RnDr. Shoda, MBA.

Tak jeden na předranní dobu :

Potkají se dva ukrajinští Židé: "Nekoupíš vagon cukru?" - "Co by ne, beru!" Rozejdou se na opačné strany - jeden jde shánět cukr, druhý peníze....

Průměrný počet slepic: 4.4 (29 hlasů)
Trvalý odkaz

jednoduché.
Babiš nikdy nebyl, není a nebude takový hrdina, za jakého jej považovala většina jeho voličů. Tedy že byl jen mediální obraz, který zdárně pomáhala malovat i pražská kafírna.
Neboli kdyby proti němu kafírna tak neštvala a držela hubu, nikdy by nedostal v druhých volbách tolik hlasů.
Jinak řečeno na plná ústa. Anďoch nikdy nebyl ani dobrý politik, ani dobrý byznysmen.
K tomu druhému - nikdo se nikdy nedozvěděl, kterak Anďoch k prvnímu vydělanému melounku přišel, protože on jej prostě ukradl. A stejnou fintu s podivnou schůzí akcionářů, o které nikdo z postižených nevěděl, použil vícekrát. Proč zahazovat funkční šperhák ke dveřím, které je potřeba otevírat a zavírat, asi tak...
Nu a protože je v politice už moc dlouho, jednoduše ztratil cit pro jemné balancování na hraně. A už se rozjel do prdele...

Průměrný počet slepic: 3.7 (38 hlasů)

měl k lidu blíže, ten udělal politickou kariéru hraním roztomilého, ba až zábavného hňupa, který přece nemůže škodit a navíc je ohromně legrační. A své penízky si hezky vyvedl do pryč, aby nebyly závistivcům na očích.
Na rozdíl od něj pak Anďoch co mohl, to koupil, anebo už jen poloukradl, neboli dával nabídky, které se prostě neodmítají, chce-li oslovený dožít svůj život alespoň zdánlivě normálně.
A navíc se nespřáhl s těmi jedině správnými soudruhy, nýbrž si vybudoval svou strukturu.
Což dotyčné neodpustitelně nasralo.

Průměrný počet slepic: 4.3 (28 hlasů)
Trvalý odkaz

a fuert se divím jak ten náš nejvyšší je ? chytrý/moudrý?......
Všeci skuhrali o tom posunutém termínu voleb. Piráti a spolky se nám odkopávají čím dál víc. Zlepší-li se počatí, tak si breberka dá do října pauzu, lidi si opočinou a začnou myslet neemociálně ale rozumově a ekonomicky.
Loni jsem měla pravdu, když jsem tvrdila že napodzim se vrátí a bude tóčo, tak snad se nepletu ani letos.

Průměrný počet slepic: 4.4 (18 hlasů)

... počasí... furt

Průměrný počet slepic: 2.2 (5 hlasů)

.. furt... počasí...

Průměrný počet slepic: 2.8 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Premiér se zastal prezidenta a nemohl spustit oči z Aleny Schillerové
132 734 zhlédnutí|
4. května 2021
I když má plné ruce práce, pan premiér si udělal znovu čas, aby pro občany natočil další video Čauky lidi…
Zobrazit více

Průměrný počet slepic: 2.9 (21 hlas)

In reply to by Jarda efko (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nerozvedl byste vaše hluboké myšlenky ?

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

A to jako že by pronajimatelé nezvedli nájmy a následně nájemci, tedy firmy, obchody, služby atd. ceny - svým zákazníkům ?
Jasně že by cálovali (y) ty lopaty...či důchodci.

Piráti jsou modní záležitost, ale prý že nekradou - to je nejčastější argument pro jejich podporu.
Tož ono se dá krást i legálně, systematicky, včetně krádeže budoucnosti....no a takový ajťák úvěr na opuštěný nebytový prostor dostane, důchodce však ne, že...

Nicméně bylo by pikantním sledovat práci nějakého toho dvojbloku, jak jedni budou tvrdit že musí přijímat kompromisy kvůli druhým a druzí že kvůli prvním a ....a nakonec zvednou pro zvýšení daní ti, kteří už takřka dekádu tvrdí, že daně nikdy zvyšovat nebudou....
:-D))
Cesty těch, kteří touží po korytech za každou cenu , jsou nevyzpytatelné...

-------------
Proč?
Bo chytá nový vítr, aby mohl zas včas obrátit kabát, zkušenosti má obrovské. Šup se socdemáky a komouši přes palubu, piráti jdou , i křesťané lidodemo jdou - bože jaká je to sláva !!
Voliči se zas nechají nachytat, na pitomé kecy. I voličky.
O majetky, o majetky jde, dycinky. Čím víc kdo má, tím bohatší chce natáhnout brka.

Průměrný počet slepic: 4.7 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

Piráti jsou na tom tak dobře, protože je to změna. Probruselská, proamerická, téměř fanaticky protiruská a protičínská (aspoň ti, které znám). A prokorporační a promigrační.

Prokorporační, tozn. že nadnárodní korporace necítí ohrožení svých zájmů a vytřískaných peněz ze země. (Naposled to dali Pyjáti najevo, když pomohli shodit zákon o povinném minimálním podílu českých potravin v nadnárodních obchodnívh řetězcích.)
Z toho plyne, že jsou i spojenci Bruselu. Nebudou klást odpor při likvidaci národního státu, ani importu afghánských a somálských přemožených vousatých jaderných fyziků, doktorů a inženýrů. Západní libtardi je milují, jsou jedni z nich. Takže mají okamžitě přístup ke grantům, funkcím ve státní správě, podporu mainstreamových TV a tisku. Kde nepříjemné věci a skutky Pirátů zpravodajství zatají a jiné zase propaguje. Za současných útoků na strany establishmentu. Většina lidí nemá na nezávislé hledaní faktů čas ani chuť, čerpá své vědomosti z manipulantské ČT. Takže jejich pohled je nutně pokřivený a neodpovídá realitě a skutečným cílům Pirátů.
Piráti jsou nová strana, která se ještě ve vládě neznemožnila. Proto u některých vzbuzuje naděje. Na druhé straně se Piráti profilují jako rebelové. Mladí rebelové... Pro ty, u kterých emoce, ztotožnit se s někým neotřelým, originálním, úspěšným a mladým (!), převažují nad rozumovou složkou. "Pusťte nás na ně!"
Padesátiletý rebel Bartoš je protimluv. Nebo se zdá protimluv. Přesto to zabírá. Emoce jsou silnější Zde jeho dredy, image rebela, mají doslova cenu zlata. Přesto, že k Bruselu a korporacím, nemůže být komfortnějšího člověka. To, že získává mladou generaci, není pak velkou schopností je získat, ale tragickou neschopností ostatních. Kalousek sice měl ve straně nepřehlédnutelnou řepu, ale Feriho potenciál nedokázal ani zdaleka plně využít...

---------------------------

Ano. Čssd začala dělat jinou politiku oproti zakladatelům. ODS taky. Ale zde to bylo s generační výměnou. Po starých pardálech se dostali k moci mládežníci, kteří vyrostli už v jiné realitě. Ty milníky, ohraničené i povlovné, byly rok 89 a zrušení socíku, rozpad státu, podvodná privatizace, vzájemné útoky na sebe polit. stran v médiích, vstup do Nato, EU, rozkradení státu druhou vládou ODS, přerod, kdysi soběstačné ekonomiky, na montovny, přebírání politické korektnosti zpoza oceánu, boje o US vojenskou základnu a první protiruské výpady (do té doby nikdo historickou, nezastupitelnou úlohu SSSR při našem osvobození, obnově a garanci hranic, nezpochybňoval). Vývoj po roce 2014 s UK majdanem, pak vzpomene každý...
Poměrně zásadní byla postupná ztráta svobody tisku (v porovnání s roky 90 -92) po rozpadu federace a volbách v roce 93. Zase jsme měli Státostranu a jejího Vůdce. (Byli opak toho, co tu bylo dříve, takže museli být ti dobří. A privatizovali, takže pro zahraniční korporace byli svatí. Za pár let, v době největší slávy a poklonkování jim v TV, už byli pouhá karikatura dřívějších komunistů. Jednali a mysleli obdobně, pohrdali lidmi stejně, jen byli přetření na modro.) A měli jsme svého nedoknutelného Vencu, s mediálním obrazem, o 180 stupňů odlišným od skutečnosti (srovnej s pozdějším mediálním obrazem Trautenberga) Od ztráty svobody tisku až po příchod politické korektnosti, se neustále utužuje, dnes už se píší seznamy nepohodlných lidí (Komančové to svieho času vzali zhurta a zavedli teror. Pak se to plynule uvolňovalo. Dnes je to naopak a angažují se v tom nevládky. Elfové, evropské "hodnoty" aj. K diktatuře směřujeme, pokud se nestane něco nepředvídatelného, pomalu, ale jistě... A už od počátku tohoto vývoje začala být upravována (eufemismus pro falšování) historická paměť... A pravda, v Práglu je to vše, v koncentrované formě...
V TĚCHTO POMĚRECH vyrostla nová generace vůdců politických stran. Fiala, Bělobrádek, Pekarová nebo Hamáček. Mnozí z nich navíc v mládežnických centrech svých politických stran. Všichni se znají, působily na ně stejné vlivy, myslí a jednají, obdobně. Jsou navzájem zaměnitelní. A sve voliče pak, třeba Hamáček, loví ve středu, protože je takový i on sám. Mimopražské voliče ČSSD nechápe a možná jimi i pohrdá...
Takže, je jiné jejich vnímání světa, oproti starým pardálům. Protože vznikly jiné životní strategie. JEDNÁ SE O ZMĚNU GENERAČNÍ.

U Babiše je to samozřejmě jinak. Jasně, Praha na člověka působí. Ale odsud dosud. Jsou určité hranice... Není ojedinělý názor, že při oznámení causy Vrbětice, byl pod tlakem zvenčí. Jako obchodníkovi je mu jasné jaký průšvih se stal, třeba to vyloučení Rosatomu. Dokonce promptně koupil ty vnucované US zbraně, přestože je dříve na neurčito odmítl(!) Což nepřímo ukazuje, že pod tlakem skutečně je... Má hodně co ztratit...

Průměrný počet slepic: 4.5 (41 hlas)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Píšete:
"Padesátiletý rebel Bartoš je protimluv. Nebo se zdá protimluv. Přesto to zabírá. Emoce jsou silnější Zde jeho dredy, image rebela, mají doslova cenu zlata."
Souhlasím s vámi s připomínkou, že ale nic nového pod sluncem.
Schwarzenbergovi přimalovali na pár týdnů číro - a už z něho byl rebel, vzor pro mladé. Báječný trik, znám jeho autora

Průměrný počet slepic: 4.4 (31 hlas)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Báječný trik, znám jeho autora
----

Ještě se tím chlubte, s jakou pakáží se stýkáte. :-/

Průměrný počet slepic: 3.6 (26 hlasů)

Stýkal jsem se v životě s kdekým, jako mnozí jiní. Tím se mi zdá býti vlastní pohled na svět komplexnější.
Kdo je a kdo není "pakáž" je pak jen věcí názoru a právě pohledu na svět.
Dotyčný jedinec odvedl při oněch volbách dobrý profesionální výkon, ale nikoliv výkon skvělý. Kdyby skvělý byl, vyhrál by kníže. Jak známo, nestalo se.
P.S.: Na pivo s ním ovšem nechodím, ale to je vágní tvrzení. Nechodím totiž na pivo už s nikým :-D .

Průměrný počet slepic: 4 (32 hlasů)

Místo věčného žraní byste o tom mohl chvilku přemýšlet. Vůbec byste měl víc přemýšlet o světě kolem vás.

Pak byste neměl takové nutkání žrát a žrát a chlubit se tím a chlubit, abyste zaplašil nepříjemné emoce, které vám posílá vaše podvědomí.
----

Schwarzenberg neprohrál proto, že váš kolega podal málo skvělý výkon, ale protože Schwarzenberg je kromě německého, protičeského agenta navíc ještě vypatlanej, polosenilní debil, kterej je tak odlogovanej od národa i reality, že nezvládl ani držet jazyk za zuby během pár hodin debaty a podřekl se ohledně svých skutečných názorů na Benešovy dekrety, čímž prohrál volby.

Jelikož váš známý musel vědět, co je to za svini, tak je amorální, že se pomocí sofistikovaným manipulací snažil podstrčit národu takovou svini za presidenta.

Jestli vás napadne si odpindat, podobně jako Mirek58, že je to přeci LEGÁLNÍ, tak ta samá odpověď, že to je LEGÁLNÍ, tak to není MORÁLNÍ a naopak.
---
Podobně jako Schwarzenberg další hajzl/blb z vašeho okruhu, napřed tvrdil, že pro banku Goldman Sachs jen tak trochu pracoval, ale nic to neznamená, aby se o pár minut později podřekl, když mluvil o té bance jako o "MY," čímž bylo všem jasné kam se počítá.

Taky bych měl špatné emoce z toho, že znám tyhle lidi. Jen bych je místo zaplácávání žrádlem a chlastem verbalizoval, alespoň na netu.

Průměrný počet slepic: 3.6 (39 hlasů)

... no pane jo!
Obávám se, že jste asi neměl dobrou noc, žejo? To zas bude den blbec!

Průměrný počet slepic: 4.1 (32 hlasů)

In reply to by blbíš (neověřeno)

Trvalý odkaz

No a nad věcí samotnou se nezamyslíte a nezamyslíte.

Komunisti, co mi vždy dáváte jednoslepice, zamyslete se nad tím, jestli by byl Schwarzenberg, kamarád Havla, přesně ten presisent, který by vám ty silnice stavěl líp a lacineji, jestli by se vám líbilo těch půl mega migrantů, co by klidně přijal, jestli Dlouhý, co v Goldman Sachs dělal "výboné kšefty" na kterých tak "skvěle vydělali", nevydělával náhodou právě na vás.

Jo a taky jestli ty "vaše" podniky nebyly prodávány za hubičku na stříbrném podnose, za ještě velmi podhodnocenou měnu. Když na ten lepší socialismus tak rádi vzpomínánte, tak dumejte o tom, kdy ty prachy odtud mizely, jak a za čí asistence a hlubokémo mlčení v médiích.

A nebo ne, nepřemýšlejte vůbec a třeba někdy dostanete steak a flašku od hodného pána.

Průměrný počet slepic: 3 (36 hlasů)

Za to přechozí jsem ti dal 5slepic, za tento přéspěvek=sračky 1slepic,
ty máš fakt problém, když někdo nesouhlasí je komunista? Tato doslova krávovina si nic jinýho jak 1slepici nezaslouží ;)

Průměrný počet slepic: 4.6 (29 hlasů)

, i když mi přišlo, že první příspěvek psal Čmoud jako srandu. Teď už to bylo zbytečné.

Ad předminulá prezidentská volba. Na vlastní uši pamatuji - zaznělo v TV, ten německý nevzdělaný hlupák měl svůj nějaký marketingovolební štáb, kdy on měl nějaké napovídací sluchátko, oni poslouchali každičké jeho slovo. Tehdy jeden z oné party prohlásil, že jak slyšel ty žblebty o Benešových dekretech, tak že bylo prý jasné, že je to definitivní konec.

Mimochodem, pamatujete, jak Klaus podmínil podpis pod Lisabonským diktátem (kdy na něj nějaký Dr.Hnízdil chtěl ušít i duševní poruchu, asi se učil u nacistů a stalinistů - nechápu, že nebručí za to v base) uznání Benešových dekretů EU sovětem ? A ty svině to dodnes neschválily ?
Prostě banda odporných prolhanců. Jestli se nepletu, on ani modrý protektorátní hard s hvězdičkami je dodnes nikým neschválený, tudíž něco jako ty SPZky na autech Vyskoká Lípa nebo Dolní Lhota.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

Mluvil jsem hlavně k těm, co se tu ke komunismu hrdě hlásí, krdě ho obhajují a nadávají, jak bylo za komunismu všechno lepší.

To je doopravdy tak těžký se zamyset nad tím, jakými procesy přesně ty prachy z Čech zmizely? - To je přesně to, na co tu pořád žehráte?

To vás nikoho nenapadlo, proč se při těch jednáních s představiteli západních firem všichni vyděsili, když zjistili, že tam je "novinář"?

Nenapadlo vás, že měli co skrejvat? Nenapadlo vás, že kdyby to bylo na férovku, tak by byli rádi, že tam je a mohou se pochlubit a dobře vypadat?

Na jednu stranu vykládají, jak ya socialismu bylo všechno líp a nemělo to žádný nevýhody, a jak je to dnes všechno na hovno, jsou ohledně toho k nezastavení... ale potom "mouchy snězte si mě" a "no tak kradli ty továrny, no a co," když se jim poukáže na to, jak se k tomu jimi odsuzovaněmu stavu došlo.

Tak vadí jim to nebo ne?

Je to jak nadávat nad bouračkou a just se nepodívat, jak k ní přesně došlo.

Průměrný počet slepic: 2 (5 hlasů)

zcela zodpovědně na tento mediální útok musím prohlásit:

Za prvé vůbec nevím o co jde, za druhé mě to strašlivě uráží.
A za třetí, ta částka také NESOUHLASÍ.!!!

Průměrný počet slepic: 4.7 (14 hlasů)

řád větší?
:-)
Jinak jste mne svého času peskoval za to, že krmím trolly.
Dnes vám to oplatím. Nakopnu vás do hovníku a prohlásím - nekrmte magory.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.