Koalice (příliš) ochotných?

Autor

Dnes budu pokračovat ve včerejším tématu. Snažil jsem se nastínit celkový dojem, který na mě začal padat a tak považuju za nutné tento celek rozebrat na menší části, které se pokusím vyargumentovat. Rovnou dopředu hlásím, že stále nemám žádnou novou bombu. Stále nemám nic lepšího, než fotku hořícího muničáku ještě před výbuchem a pár dobových svědectví. Stále nemám nic lepšího, než videa z jůtubu a na nich naši vládu, kterak se tváří. A pak už mám jen řadu různých novinářských rozhovorů, intervií a (dez)informací uniklých do médií. Z toho se těžko dělá pořádný závěr. Godot to včera správně pojmenoval - mlha. Ano, celek není vidět a tak sleujeme jen špatně viditelné siluety a můžeme pouze vytvářet hypotézy. 

První fakt - Tu slavnou solidaritu s námi nakonec velice opatrně udělaly jen země původní americké koalice ochotných. Estonsko, Lotyšsko, Polsko, Bulharsko, Slovensko... Tihle vyhostili nějakého toho ruského diplomata, ale dávali si setsakra pozor, aby gesto nepřehnali. Že by někdo další zkoušel "rozbít místní ruskou zpravodajskou komunitu", to ani náhodou. 

Západní země EU - ty zatím pokračovaly ve své dosavadní politice. Dělat velkolepý byznys, něco jiného říkat, něco jiného dělat. Poklepat našim ministrům na ramena, jak se střelili do vlastní nohy a pospíšit si s nabídkami pohádkových kšeftů místo nás. A kromě slovního podpoření naší vlády už následovalo velebné ticho. 

O tom, že Babiš i Hamáček nebyli na vývoj připraveni dopředu, to považuju za druhý fakt. I kdyby říkali co chtěli, jejich řeč těla na první tiskovce v sobotu mluvila za vše. Stejně tak mluvila za vše ta nepřipravenost, nekoordinovanost a babišův "útok na zboží" tomu také moc nepřidal. A od té doby se celou kauzu snaží zmírňovat vlastně už jen Zeman. Babiš i Hamáček najeli na jednu jedinou verzi vyšetřování - že Čuk a Gek to vyhodili do povětří. Jeden sklad v říjnu a druhý v listopadu. 

Nikdo z odpovědných osob se ani nepokusil přijít s nějakým vysvětlením toho, že sklad nejdřív hořel a pak teprve bouchnul. 

Neříkejte mi, že Babišovi i Hamáčkovi není jasné, jak si zavařili na volby. Pro pravdoláskařské líbodémo jsou stejně pořád vlastizrádci a zemští škůdci. A pro ty ostatní jsou nedůvěryhodní slaboši, kteří buďto reagovali na nějaký tlak zvenčí, nebo to udělali ochotně, ale každopádně rozjeli jakousi šarádu, která se obrátila proti naší zemičce. 

Všimněte si - ani ti pravdoláskaři ve skutečnosti Babišovi ohledně Vrbětic vůbec nevěří. Protože jinak by ho museli vzít alespoň trochu na milost. Rusobijcům se to samozřejmě hodí, ale že by Babiše přibrali do protiruské party, to je ani nenapadne.

Třetím faktem je to, že týden od týdne slyšíme stále pevnější babišovy postoje, že za Vrbětice mohou ruští agenti. Každé Čau lidi zabetonovává premiérův postoj stále víc a víc. Přetahovaná s Ruskem jakoby skončila tou vzájemnou paritou, která v podstatě umožnila oběma stranám si nárokovat vítězství v tomto diplomatickém sporu. My se můžeme kasat, že jsme si od Rusáků nenechali nic líbit a Rusko se může kasat, že s námi vyjebali. Ale věc nijak neutichá. Babiš už tolikrát řekl, že je si Vrběticemi jistý, že už se od toho nebude moci distancovat. Do voleb není daleko a já pochybuju, že by se před volbami něco zveřejnilo, aby to mělo vliv na preference. 

Neříkejte mi, že tohle všechno Babiš neví. Už když šel na tu první tiskovku, tak mu muselo být jasné, že jeho preference teprve teď překročily hranu útesu a začínají se řítit dolů. Hamáček jakbysmet. Já bych řekl, že Babiše možná předstihne i Okamura. 

Já vím, že se nemá hledat vysvětlení v konspiraci, když se to dá vysvětlit hloupostí, ale já se fakt zdráhám uvěřit, že Babiš to spustil a doteď si neuvědomuje následky. Že si dobrovolně ukončil politickou kariéru a ochotně si pustí do kurníku nové lišky, které vůbec nepředstírají, jak na něj pošlou prokurátory, jak si ho odvedou v klepetech a jak ho na dlouhé předlouhé roky posadí do báně a Agrofert zlikvidují. 

Buď Babiš ví, že do voleb se vše ukáže natolik jasně, že mu kuza Vrbětice neuškodí a nebo prostě teď dělá to, na čem se dávno domluvil v Langley a věří v americkou ochranu. Nebo nějakou jinou ochranu, jinou sílu, která mu dá nové perspektivy, i když už nebude premiér. 

Navíc, to není jediný útok na Babiše. Ono se to množí. Evropská komise vydala štempl, že Babiš je s dotacemi ve střetu zájmů. Komunisti se netají, že vládu shodí. Piráti hledají způsob, jak obejít Zemana a dotáhnout to na co nejdřívější předčasné volby. Milka je patřičně zděšená a znechucená. Přesto Babiš každý den pokračuje v politice sebezničení. Proč? 

Já prostě věřím, že se má něco stát. Že Vrbětice nevznikly pro nic za nic a není v tom jen Rosatom a Sputnik. Babiš si prostě (musel) vybrat stranu. Nebo s tím počítal už dlouho. Vsadil na americkou stranu, protože ta evropská ho chce zadupat a o voliče se opřít nechce. Upřímně... po covidové zkušenosti bych se o voliče nepokoušel opírat ani já. 

Možná to přeháním, nebo příliš komplikuju. Ale jsem zvědavý na první zveřejněný průzkum preferencí po Vrběticích. To hodně napoví. 

 

 

 

 

 

 

 

  

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (91 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

dodat polotovary.

Průměrný počet slepic: 4.4 (12 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

už konečně začínáte vidět trochu dál, než jen na špičku svého nosu. Neomarxisti si stále více troufají. Bába jako užitečný idiot dohrává. Náhubky nám nasadili a většina oveček to zkousla. To jim ukázalo, že se to dá. Teď přijdou na řadu obojky (covidpasy), aby bylo možné ovečky vodit. Po obojcích přijdou na řadu čipy pod kůži (jako teď dáváme našim domácím mazlíčkům, aby seš nám nezatoulali), aby se ovečky dali vodit přes 5G sítě bez účasti pastýřů. Ti je pak budou na dálku vodit po lučinách. Ovečkám vezmou majetky a zavedou bezhotovostní ekonomiku, aby se ovečky nemusely starat o majetky( budou mít zaručený příjem) a byly šťastné, že se nemusí o nic starat a mají se kde pást. A pak vyhodnotí, která večka má lepší vlnu a mléko a nechají si jich jen tolik(zlatou miliardu), které pro ně budou nejvýnosnější. Aby toho moc nespásli (green deal) a vynášely jim co nejvíc. Vítejte v novém světě( NWO).

Průměrný počet slepic: 4.2 (32 hlasů)

Jj, to ti neomarxisti .... ale ztroskotanci a samozvanci byli zábavnější. Nebo rovnou vrazi z voolstriiitu?

Tudlenctu výrobu prázdných slov umíte na jedničku s hvězdičkou!

Průměrný počet slepic: 1.2 (14 hlasů)

Pružnost sarkomery podmiňují především bílkoviny titin a nebulin.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Analytici z Moody’s varují: Česko se řítí do dluhové pasti kvůli nezodpovědnému hospodaření.
Forum24
Komentář: Premiér jako karikatura manažera. Navíc špatného
MILOŠ ČERMÁK
Komentátor

Průměrný počet slepic: 1.8 (33 hlasů)
Trvalý odkaz

Bulharsko nebylo solidární, Na to, že tvrdí, že mu vyhodili několik skladů a k tomu zabili několik Bulharů, je jeho reakce slaboučká. Tam se solidarita nevejde. Ani odveta ne. Tak jsou solidární jen Balti a Slováci. Rozumní zůstali stranou.
Výpovědi českých a ruských diplomatů jsou v běhu. To není fifty fifty. My jsme si naběhli a taháme za kraťoučký konec. Uvěřili jsme vlastní propagandě - to udělá opravdu jen blbec - že máme v Moskvě málo personálu. Co s kolosem Českého domu budeme dělat bez zaměstnanců? Rusové mohou omezit svoji ambasádu v Praze, mají poblíž Berlin, Wien a Budapest. Pro nás ale Tallinn, Riga a Vilnius nejsou na stejné úrovni. Ta darda s personálem na nás teprve přijde. Rusové čekají a zbytečně nedráždí. Nemusí, utopíme se sami.
Zajímavé bude až v Praze ubude 800 000 Číňanů a 500 000 Rusů jako turistů. Není to mnoho. To zvládneme, jen ty miliardy budou chybět. Budapest a Wien se mohou těšit.
Na Západě všichni ví, že Vrbětice jsou jen vymyšlenou záminkou a nechtějí se spálit. Když to Rusko nepřežene, tak bude klid. A my z té ostudy nikdy nevylezeme a propaganda se bude muset hodně snažit.
Co je divné je fakt, že se tvrdí, že existuje jen jedna vyšetřovací verze. Kdo a jak dokázal a vyloučil, že to nebyla chyba manipulace či zakrývání stop. Moc divné.
Babiše dostali tam, kam chtěli. Není jediný, ani první, ani poslední. Ale nic nekončí, svět běží dál a přinese mnoho nového, jen se toho dožít. A divit se.

Průměrný počet slepic: 5 (77 hlasů)
Trvalý odkaz

Jsme malý stát....i poměrně malý národ. Oduševnělý zejména folklorem (i slavné národní tradice se tak metamorfují, pohled je to neradostný, žalostný), a to je málo. V konfrontaci se zájmy cizích subjektů (ať už ze strany údajných i skutečných spojenců či ze strany údajných skutečných nepřátel) ,prosazovanými bohužel také i lidem této země zvolenými představiteli (což hraničí s vlastizradou), které však nejsou pouhým folklorem, ale tvrdou a občas i brutální mašinerií jak ekonomickou, jakož i kulturní a politickou, se prostor pro projevy jiného rázu neustále zmenšuje a zúžuje (trychtýř už je skorem obrácený naruby, vypadne z něj zdánlivě hodně, ale z MÁLA - tedy v podstatě to samé co do něj padá). Eskaluje to už v stydlivost rázu odnárodňovacího, kdy nejde "jen" o expanzi flagelanství a s ním spojených pokřivených , vadných měřítek o charakteru rasismu biologického, etnického v dospělé populaci . Jde i o přímé zneužívání procesů vzdělávacích, o indoktrinaci MÁLEM dětí (srovnej např. s Talibanem a jeho metodami)- počínaje bezduchými diskusemi o výhodách individualismu a zlu kolektivismu až po projikace původních benigních vazeb uvnitř národa do jakési kosmopolitní a vpravdě vágní formulky " pomáhej všem na celém světě " (ale sobě a svým sousedům ne , ty klidně i podraz či okraď), vágní proto, protože je o všem...a tak i o ničem. Bez pořádku (a ten samozřejmě nutně musí obsahovat i žitou tradici, mj.) v sobě samém není možné chtít pořádek u druhých, natož jej uskutečnit. Zbořeniště není vhodným obydlím pro jedince, natož pro rodinu, neřku-li společenství.
Šťastní ti, kterým se daří uzavřít se do různých ulit, ať už profesních, rodinných, mafijních, (pseudo) kulturních atd. (včetně těch virtuálních, narkomanské ne - to je již cílená cesta vedoucí ke zkáze)
Šťastní ve smyslu blech, které sice si svého hostitele váží a umějí si ho i vydržovat, ale současně mu vysávají z těla životadárnou tekutinu již tak systémově, že nakonec s pravděpodobností blízké jistotě zemře...a ony s ním. Pokud nepřeskočí včas jinam nebo je vyšší moc nerozmáčkne dříve.

Z lahve je těžké se vyškrábat, pokud je pak sklo zakalené - tak ani není kam. Obávám se, že to bude možné jedině po navrstvených mrtvých, NEOdá že jich bude co nejméně.

Z čistě praktického hlediska je nutné slevit jak z požadavku blechy, tak i z ideálu myslícího člověka. Já třeba rozhodl jsme se , že zradím svou několikaletou zásadu a půjdu letos opět volit nikolivěk lidi, ale seznam určité politické mafie. Aby se jiná mafie, daleko horší, podílela na moci co nejméně. Dopředu se omlouvám těm, které případné vítězství takto mnou spolunavolené mafie přivede do nesnází, nemám jak svůj hlas později odvolat.
Je to málo, no ale coby člověk neorganizovaný nic víc, krom žvástů např. na netu, udělat nedokážu. Krev nesnáším, leda v jelitech.

Průměrný počet slepic: 4.1 (38 hlasů)

In reply to by Jožinek Chlorků (neověřeno)

Trvalý odkaz

Váš hlavní odstavec je centr desítka. Těch mlaďochů je škoda.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Pro každého je výhodnější ho nechat dělat blbosti.
Znáte to, KDYŽ DĚLÁ NEPŘÍTEL CHYBU, TAK HO NEVYRUŠUJTE!
A že Andrejko těch blbostí ještě naseká!

Průměrný počet slepic: 4.4 (29 hlasů)
Trvalý odkaz

Kdy bylo okolí uzavřeno a hlídané armádou. Všichni tehdá tvrdili, že šlo o likvidaci důkazů a že je to kriminální čin.

Pjakin už několikrát řekl, že občanskou válku v Rusku před 100 a něco lety způsobily Československé legie. V době kdy Rakousko-Uhersko už se vlastně rozpadlo. Kdo tam vyslal armádu? Spojené státy americké?
Co když nám Rusko vypíše účet za ovládnutí Sibiře? Carské zlato také zmizelo a mrtvých tam naše legie zanechaly také nejméně tisíc místních. Víc než Sověti v 68 roku. Dodnes nás v některých oblastech zrovna nemusí a Běločech je nadávka.
Velká Británie neměla zájem na vznik Československa. Vděčíme za vznik Američanům a musíme poslouchat. Jako v 38.

Průměrný počet slepic: 4.1 (38 hlasů)

No, když se řekne A, musí se říci B, kdyby po nich nechtěli vydat zbraně a nechali je projet, tak se nic nestalo...
To samé dnes Pjatkin brečí, že "ČR,m Slovensko, Polsko, Madarsko, Bulharsko a Rumunsko" je proti rusku využíváno jako nástroj a tak se tyto země musí uzemnit jaké je jejich místo, ale jaksi ono samo rusko nás pustilo do sféry vlivu západu, místo aby tlačilo na status "jako rakousko" nebo si vliv ponechalo a teď Pjatkin brečí "oni jsou proti nám, musí se jim ukázat jejich místo" :D
Co ukáže? No přesunou třebas ambasádu, ale reálné kroky/akce tyto země pod taktovkou západu budou dělat dál, že zde nebude velvyslanec nic nezmění, jenom ztratí jště posledníá zbytky vlivu o vo zde měli...

Průměrný počet slepic: 3.6 (18 hlasů)

z toho, co se na Rusko valí (asi nějaká hrůza nebo co) od ČR, Slovenska, Polska, Maďarska, Bulharska a Rumunska.
Ale já slyšel něco jinýho. Já slyšel něco ve smyslu, že nad tím poštěkáváním navočkovanejch ratlíků by se už nemělo
mávat rukou a do nekonečna to benevolentně přehlížet. (Mluvil o tom našem bahně vyplaveným nahoru, né o lidech)

A k čemu Putinovi a lidem kolem něj jako má bejt udržení posledního zbytku vlivu když tady na ambasádu lejeme dnes
a denně kýble fekálií ???? Oni maj i svou vnitřní politiku a přihlížej na mínění svejch obyvatel, co si o těch bezprecedentních
nehoráznostech myslej. Asi Tě to překvapí, ale oni maj taky nějakou národní hrdost víme ???. No a k obrazu Ruska ve světě
to taky asi moc nepřispívá bych řek. Jsou to misky vah .... zbyteček vlivu na jedný straně a to ostatní na druhý.

No a o tom že když se řekne A, musí se i B .... No to by se teda muselo říct i to C, D E a tak. A jak víš že oni měli
vědět, že by se nic nestane když je nechaj jen tak projet (napakovaný zbraněma a vyrabovaným zlatem) ????
Vždyť z jejich pohledu jeli naproti svýmu spojenci USA, kterej je přeci na dálným napad né?????

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)

A co je? Když říká "legie", musí říci B, že Trockej jim začal dělat problémy takového rázu, že musel vědět, že to přeroste v ozbrojený konflikt, takže viníkem je pak ten "co se brání"...

Takže ano, brečí, že byla občanská válka a tolik mrtvých, ale nechce si přiznat, že nástroj není viníkem, ale ten kdo ho použil a zabodl, takže brečí na špatném hrobě...

Průměrný počet slepic: 2.7 (10 hlasů)

A ti retlíci?

Takže problém je, že "ČR obvinilo rusko z činu a pak začalo kopat", dej si otázku., když si to neudělal Pjatkin, myslíš, že by ratlík neštěkal? Myslíš, že krok "odsun velvyslance" něco vyřeší?

Viz co udělal západ se Sýrií. jsme zástupci i pro USA, takže v reálnu vláda Sýrie nemá "přímí kontakt" a musí s prosíkem k rusku nebo příkazem, k nám, reálně Sýrie nemá problém s tím, že nemá velvyslanectví, spíš naopak a jediný kdo má problém, kdo "jako hrdina uzavřel velvyslanectví..."

Takže já říkám že brečí a chce akci co nic neřeší=Pjatkin,
ty mi říkáš+pjatkin, že musí něco udělat a to něce=přesun velvyslance = to neříkám,já říkám polovinu té informace, chápeš rozdíl ;)

Průměrný počet slepic: 3.1 (10 hlasů)

a Ruskou ambasádu u nás????? Si určitě děláš prdel né ????
Naše vynikající Eva Filipi byla a je Asadem velmi ceněnou diplomatkou a naše zastupitelství požívá
v Syrii značnou úctu a vážnost. Dokonce takovou, že se Asad souhlasil s obsáhlým rozhovorem s Kubalou pro ČT.
A proč to tak je???? Protože Asad není zaprodanej blb jako ty hovada u nás, Asad je opravdovej státník a k něčemu
podobnýmu co se děje s Ruskou ambasádou u nás by nikdy nenechal dopustit.

Já určitě nejsem pro, aby tady Rusko nemělo zastoupení, ale na druhou stranu bych je dokázal pochopit, kdyby vyplnili
sen těch našich zmetků a zabalili to tady.

Průměrný počet slepic: 5 (15 hlasů)

Trockij byl přece Žid... myslím se ve skutečnosti jmenoval Bronstein... Co by kdo chtěl od Žida...

Průměrný počet slepic: 3.2 (10 hlasů)

In reply to by Vlastimil Čech (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pár židů znám. Jsou stejní jako všichni okolo.
Celá ta teorie že za všechno mohou židi ve vedoucích funkcích je postavená na hlavu, ignoruje fakt, že průměrné IQ evropských Ashkenazim je asi o patnáct bodů vyšší než ostatních národů, samozřejmě že jsou více zastoupení ve vzdělaných a vedoucích pozicích. Což ovšem nemá co dělat s morálkou.
Házet něco na židy... tak to nefunguje.

Zatím bez slepic

Svalovat vinu za občanskou válku na Čechoslováky je tak do nebe volající pitomost, že se tím dotyčný pro mě degraduje i v dalších myšlenkách. Minimálně tím tvrzením demonstruje vlastní ideologickou pozici. A tato je vyloženě trapná.

Jinak ANO, Spojené státy americké a Japonsko vyslali expediční sbory na sibiř a byli to v podstatě oni spolu s Kolčakem, kdo Čechoslovákům zašpuntoval cestu z druhé strany. Zároveň čechoslováci armádu do Ruska NEPOSLALI, ale šlo o muže, kteří bojovali NA STRANĚ RUSKA (Pokud je někdo poslal, tak nanejvýš R-U) a po vystoupení Ruska z války měli co? Vysublimovat? Vrátit se vstříc Rakousko-Uherským popravčím četám?

Kratší cestu jim pak zahradili Rusové sami jednak Brest-litevským mírem a následně právě probíhající občanskou válkou na Ukrajině, kdy poslední, co chtěli, bylo, aby se do toho míchali ještě Čechoslováci (už tak se do bojů částečně zapojili, když se odpoutávali na východ).

Nebýt rizika, že masivně začnou naši hoši přecházet k rudým na straně jedné a dokonce i vystoupení se zbraní na opačné straně magistrály, tak je západní spojenci na té magistrále dusili o dost déle.

Průměrný počet slepic: 3.8 (11 hlasů)

...na straně Kolčaka.
Japonci ? Ti snad původně měli poslat nějaké armády, ale nakonec z toho sešlo (právě že na nátlak USA). Zůstali na Dálném východě.
Ty Francouze - velitele, tam jistě k Čechoslovákům neposlali dotyční jen tak, aby se urychleně stáhli. Počítalo se s nima , že budou bojovat proti bolševikům (částečně i bojovali). Ti zas pustili na svobodu spoustu zajatých Němců (ale i např. Rakušanů a Maďarů), údajně je vyzbrojili a poštvali právě že na čsl. legie.

Bojovali ne až tak na straně Ruska, jak se ukázalo i později, ale PROTI Němcům, v tom chtěli pokračovat i po zhroucení východní fronty....as sice na Západě. To však se již angažoval lord Rothschild ...a tak americká vojenská moc nakonec zvítězila.

Stran a zájmů tam bylo více, včetně ozbrojených složek. Svalovat to na Čechoslováky je blbost.

Průměrný počet slepic: 4.7 (10 hlasů)

Nehovoříme o situaci, kdy si museli volit stranu. Já komentoval údajné tvrzení, že tu občanskou válku vyvolali Čechoslováci.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

Hehe, tady je preci prevrat v nejake zemi legitimni duvod poslat tam tanky - tedy kdyz se jedna o ruske tanky poslane do nejake sousedni zeme. Ovsem kdyz doslo k prevratu v Imperiu, tak se do toho nikdo nesmi vmesovat, to da rozum.

Je to dvoji metr, ale vadi to? Pri obhajobe Imperia je tech metru potreba opravdu hodne!

Průměrný počet slepic: 1.4 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Ovčani poštěkávají a milostpáni jedou dál. A bude to tak dlouho dokud je budou poslouchat a nebudou volit svoje potřeby naproti jejich. Hotové.

Průměrný počet slepic: 3.9 (21 hlas)
Trvalý odkaz

Vidláku, nějaké průzkumy už proběhly, zaregistroval jsem dva. Oba celkem v neprospěch vládnoucí elity.
Ovšem - jednou Kantar, pokud si dobře vzpomínám, a podruhé Kantar pro Eurobarometr (ten ve prospěch EU).

Kdepak průzkumy..... Ty sice naznačí, ale nejsem si jist, zda nálady české společnosti. Možná spíše zdůrazní snahy zadavatelů těch průzkumů.

Budeme muset být trpěliví a holt počkat na volby, kdy promluví a (možná) průzkumy opomíjená mlčící většina.
Vy mezi tím budete mít hotovou střechu, všechno sklizeno. Já úspěšně skoro zlikviduji zásoby bordeaux ročníku 2010 (těším se zejména na La Croix de Beaucaillou z apelace St. Julien). Možná se i sejdeme na symposiu.

Z pohledu PR považuji celou současnou akci "Vrbětice" za zcela nezdařilou a myslím, že se to při volbách potvrdí. Možná se ale mýlím a budu zklamán ve své naději, že moji spoluobčané přece jen nejsou tak úplně pitomí.

P.S.: Děkuji za květiny, ty ješitu potěší.

Průměrný počet slepic: 4.8 (33 hlasů)
Trvalý odkaz

Ona situace je furt docela zabetonovaná - většina sympatizantů Babiše prostě "nemá kam" se přesunout. A to je v současné době situace na vznik nějaké nové strany ve stylu "Lidi co furt blbnete s tím lezením do zadku Američanům nebo EU a s tím trapným okopáváním kotníků Rusům" mimořádně příznivá. Ale nemohla by ta strana být příliš moc snaživě nacionalistická (Okamura, Klaus jr, Fanánek atd.) , ale ani proruská či vlastně příliš jednostranně pro-cokoliv, v dnešní situaci by asi pro začátek stačilo výčtem definovat, pro-co-není, ten seznam blbostí, co se tu udály v poslední době by byl na volební program dlouhej až až. Něco jako udělal před pár lety Babiš, tomu v dané situaci tehdy stačil ten seznam jen velmi krátkej :-)
Jenže na takovou ofenzívu je třeba (kromě situace všeobecné nasranosti) i dost peněz, trocha charismatu a plno dalších aktivit do propagace, to vše holt Babiš měl. Ale pokud nejsou prachy a novináři budou takovou stranu okázale ignorovat, tak se nic dít nebude (viz Šlachta?), a pokud nasranost nepřeroste kritickou mez, tak se to jen rozplizne do "blbé nálady", a pojede se dál, temným údolím podle skal...
Holt v mediokracii to tak chodí. Demokracie je v tom sice špetka taky, ale pouze tehdy, pokud ji její "hlídací psi" střeží. Pokud ale v současnosti střeží pouze jednu její stranu, a na ty další cení zuby a fabrikují kompra, tak je výsledek dost podobný té "socialistické demokracii", co ji ještě pamatujeme (byť ta současná je ideologicky otočená téměř o stoosmdesát stupňů). Babiš se pokusil jim do toho hodit vidle tím, že jeden z "nezávislých" deníků koupil, ale výsledek se moc nedostavil.
Kudy z té zasr.né mediokracie ven???

Průměrný počet slepic: 4.7 (30 hlasů)

Tak Šlachta se zatím jeví "mimo klasické strany co ukázali, že podrazí voliče= Piráti/top/stan/ods/cssd/ano/komunisti", takže volba na "trhu politických stran je" ;) Tím neříkám, že to nemůže být v konečném výsledku průser, ale furt lepší zkusit novou cestu a doufat, že není plná hoven, než znovu jít cestou kde vím, že ty hovínka na cestě jsou...

Průměrný počet slepic: 3 (18 hlasů)

Roky utíkají a nemyslím si, že VV, Úsvit a nyní nevím co, s nejistými sponzory na pozadí, tomu tady pomohly nebo pomohou. Vždycky tady šli všichni po penězích a moci. Byli noví, takže nenasycení a bez politické kultury a vize. Obávám se, že v tomto liberálním kapitalismu, který zde vládne, vládne v Bruselu není šance. Oni si nás pohlídají a povedou cestičku, kterou nám určili. Na ní slunce rozhodně nesvítí. U nás Orbán nevyroste.

Průměrný počet slepic: 4.7 (20 hlasů)

Máš možnost se snažit o změnu a selhat

NEBO

nedělat nic, pak je zbytečný aby zde psal a stěžoval jsi na ty co ti vadí, ty jim pomáháš, takže jsi na jejich straně, tedy spíše si farizej a je drzost aby jsi zde na ně nadával, když vlastně pečeš snima ;)

Průměrný počet slepic: 3.8 (11 hlasů)

Ale myslím si, že i názor, pokud se nad ním někdo zamyslí, pomůže. V mém věku už asi nebudu běhat po barikádách, ale doufám, že kdysi platilo, že boj, to byla záležitost mladých, silných, ale taktika, kdy vyrazit, na koho a kam, tak to byla parketa zkušených.
Mě se při diskuzích podařilo několika lidem otevřít oči.
Takže alespoň tak. Sice se už nedožiju toho, až tihle štváči skončí, ale stačí mi dobrý pocit, že jsem k jejich konci přispěl.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

A viděls video, kde to vysvětloval a stěžoval si na novináře, kteří udělali jeden nadpis a lidi jako ty pak hlásají lež co o něm šíří?

Takže si to zhrdnu, na základě "nadpisu o dnovinářů co selhali hodněkrát a tzy to víš", jsi vlastně na základě informace z doslechu od zdroje co několikrát selhal napsal hodnocení co mě chceš tvrdit, že si za ním na základě této věty fakt stojíš?

Chápeš, že pro mě co si poslechl jeho vyjádření na videu na facebooku a tak vím, že je to lež , že to hodnocení je LEŽ a pak batvrdo říkám, hodnotíš někoho na základě LŽI, a musíš si toho být vědom, protože NEMÁŠ obvěřenou informaci ze zdroje, které=mu se dá věřit...

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

A viděls video, kde to vysvětloval a stěžoval si na novináře, kteří udělali jeden nadpis a lidi jako ty pak hlásají lež co o něm šíří?

Takže si to zhrdnu, na základě "nadpisu o dnovinářů co selhali hodněkrát a tzy to víš", jsi vlastně na základě informace z doslechu od zdroje co několikrát selhal napsal hodnocení co mě chceš tvrdit, že si za ním na základě této věty fakt stojíš?

Chápeš, že pro mě co si poslechl jeho vyjádření na videu na facebooku a tak vím, že je to lež , že to hodnocení je LEŽ a pak batvrdo říkám, hodnotíš někoho na základě LŽI, a musíš si toho být vědom, protože NEMÁŠ obvěřenou informaci ze zdroje, které=mu se dá věřit...

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Na školení v US se poznal s Bradáčovou. Je to US agent nebo není? Jezdí normální zaměstnanci na školení a jiné kurzy do US?

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

No já byl na školení v Německu, takže automaticky jsem agent německa? To je základní logika tvého sdělení nebo máš informaci nějakou navíc?
Znám dokonce vojáka co byl na školení v USA a obhajobu USA jsem neslyšej...

Takže si zhrnu, takže někde byl na školení, takže nemám volit možnsot změny a selaht , ale buď nejít k volbám a nechat to určitě např. top09 nebo volit co tam je a selhalo?
To myslíš, vážně?

Průměrný počet slepic: 2.6 (8 hlasů)

Nebyl to žádný kurs obsluhy něčeho, nějakého stroje nebo systému, tedy standartní školení. Účastník musel mít prověrku aspoň na důvěrné. Takže, co si máme o tom myslet?

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Tak ono stačí firmu "papírově převést" do nějakého silného státu a případný útok na firmu=znehodnocení investice a pak arbitráž :D Dovedu si představit ty obličeje Pirátů, po útoku na Agrofert, kdy přijde USA velvyslanec a dá otázku "fakt chcete útočit na naši americkou firmu a dávat jí pokuty a brát dotace?", nebo německý velvyslanec...

Průměrný počet slepic: 4.8 (30 hlasů)
Trvalý odkaz

Odstoupit TEĎ nemůže.
Ani z funkce premiéra, ani z funkce předsedy.
Na to je příliš dlouho v managerských funkcích.
Ale KDYBY nevyhrál volby, to by bylo něco jiného. Pak by mohl odstoupit natošup a bez ztráty květinky. A následně sbalit kufry, odjet do Švajcu a tam v klidu strávit podzim života i s rodinou. Peněz na to, aby tam zainvestoval a tím pádem dostal občanství ve zkráceném řízení (jeho syn je má), má dost. Navíc tam jako dítě žil (což se při naturalizaci započítává dvojnásobkem let) a nejspíš už i investoval.
Po tom, co v ČR zažil, bych mu to ani neměl za zlé.

Průměrný počet slepic: 4.9 (33 hlasů)

že by Babiš mohl jen tak odejít na penzi. Jako protřelý obchodník si určitě před vstupem do politiky udělal kalkulaci Costs/benefits a průběžně to sleduje i teď. A jako byznysmen ví, že někdy je lepší že špatného kšeftů i se strátou odejít, než přijít o všechno.

Určitě není jako Gary Cooper ve filmu "V pravé poledne" - sám proti všem padouchům. Někdo ho drží a čím dál silněji tiskne za to, co slangově naší přátelé nazývají "family jewels". Asi ho to i dost bolí.

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.